Назад

На засіданні Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу, соціально-небезпечних хвороб та популяризації здорового способу життя вирішувалися нагальні питання

У малій залі міської ради 19 листопада 2018 року відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу, соціально-небезпечних хвороб та популяризації здорового способу життя, у ході якого розглянуто низку питань:

Виконання заходів з профілактики туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби із соціально-небезпечними хворобами в місті за 10 місяців 2018 року, по якому доповіли: лікар диспансерного відділення Прилуцького протитуберкульозного центру КЛПЗ Чернігівського обласного диспансеру - Ватрасевич Тамара Яківна; спеціаліст І категорії управління освіти – Сайко Леся Анатоліївна; провідний фахівець із соціальної роботи ПМЦСССДМ – Котляр Наталія Миколаївна.

Стан роботи кабінету «Довіра», за 10 місяців 2018 року. З даного питання проінформувала лікар КЛПЗ «Прилуцька центральна міська лікарня» – Сім'ячко Альона Анатоліївна.

Рада затвердила міський план заходів на 1 грудня до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, по якому детально доповіла директор Прилуцького міського ЦСССДМ – Касьян Юлія Миколаївна.

Під час Координаційної ради на 2019 рік затверджено план засідань Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу, соціально-небезпечних хвороб та популяризації здорового способу життя, по якому доповіла директор Прилуцького міського ЦСССДМ – Касьян Юлія Миколаївна.

Усі питання були детально розглянуті, унесені конструктивні пропозиції, по яких ухвалені відповідні рішення.
Відбулося засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу, поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу, соціально-небезпечних хвороб та популяризації здорового способу життя

У малій залі міської ради 19 листопада 2018 року відбулося чергове засідання координаційної ради з питань взаємодії суб’єктів соціальної роботи із сім’ями та особами, які опинилися у складних життєвих обставинах, на якому розглянуто питання:

Про Порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, по якому доповіла Опанасенко Олена Вікторівна - заступник голови координаційної ради, начальник відділу сім'ї, молоді та спорту Прилуцької міської ради.

Членами координаційної ради детально опрацьовано основні законодавчі документи щодо запобігання та протидії домашньому насильству, а також механізм взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі з метою забезпечення комплексного інтегрованого підходу до подолання насильства та сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від насильства, шляхом запобігання насильству та надання допомоги і захисту постраждалим особам.

Відповідно до порядку денного члени Координаційної ради розглянули й питання про оздоровлення дітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, по якому доповіла Опанасенко Олена Вікторівна - заступник голови координаційної ради, начальник відділу сім'ї, молоді та спорту Прилуцької міської ради.
Захисник України — приклад мужності

14 жовтня особливий день для України та українців. Саме цього дня, тепер уже на державному рівні, ми — українці, відзначаємо свято Покрови Пресвятої Богородиці, яка з давніх-давен є Берегинею нашого роду. Тепер цей день є святом захисників нашої рідної землі — Днем захисників України, котрі боронять від підступного загарбника мир і незалежність рідного краю.

Справжніх патріотів можна виховати лише власним прикладом та широкою інформаційною кампанією для підростаючого покоління, отож Прилуцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організував виховну годину для учнів-старшокласників загальноосвітніх шкіл з нагоди свята.

Виховний захід удався напрочуд чуттєвим та змістовним. Діти читали свої власні вірші, присвячені героям-захисникам, які боронять мир на сході України, ділилися історичними фактами про події, які, нажаль, довелося переживати нам разом з тими людьми, які взяли до рук зброю, ставши на захист рідної землі, та тими, хто був змушений покинути свої рідні домівки, рятуючи життя. І ці болючі на сьогоднішній день теми були обрані не випадково, бо, тільки переживши і відчувши той розпач втрат, який переживали у недалекому минулому наші захисники — оборонці, можна вчити дітей бути справжніми патріотами готовими стати на смерть за свою рідну землю. Особливого патріотичного духу та піднесеного настрою додали святкові вишиванки, у які вбралися діти з приводу свята.

Після закінчення заходу, у кожного учасника залишилися на згадку роздруківки авторських віршів та впевненість у завтрашньому світлому мирному дні, бо мужні сини України, які відстояли і продовжують боронити мир та благополуччя нашої держави на сході навчили усіх своїм власним прикладом, що разом можна подолати будь-які труднощі та, навіть, пережити горе. Виходячи із зали, кожна дитина винесла у своєму серці та очах патріотичний вогонь надії та впевненості у щасливому майбутньому рідної землі та її дітей.У Прилуках відбувся перший фестиваль «Прилуки Fest»

У міському Будинку культури 22 вересня 2018 року відбувся І фестиваль творчості для осіб з обмеженими можливостями «Прилуки Fest».

Мистецька подія, яка стартувала, уже з першого свого кроку набула міжрегіонального масштабу, оскільки участь у ній приймали люди з особливими потребами не тільки з Чернігівської області.

Фестиваль «Прилуки Fest» - це не тільки відкриття та демонстрація талантів людей з інвалідністю. Не менш важливою місією є соціальна інтеграція. Інтеграція обопільна – де не тільки люди з особливими потребами вливаються у суспільство здорових людей, а і ті, хто має добре здоров'я, починають бачити, розуміти, допомагати і вирішувати проблеми тих, хто цього потребує.

У 2017 році виконавчий комітет Прилуцької міської ради прийняв рішення про започаткування проведення у місті фестивалю творчості осіб з обмеженими можливостями "Прилуки Fest". Депутатський корпус міської ради забезпечив фінансову підтримку проведення фестивалю, який став ще одним кроком назустріч істинним непідробним поняттям взаємодопомоги, толерантності та любові.

Учасники фестивалю демонстрували таланти у шести різних номінаціях:

 • Літературна та сценічна творчість (дипломантом І ступеня стала Ільїна Марина (у категорії особи від 18 років);

 • Музична творчість (дипломантами І ступеня стали Овчаренко Ліна (у категорії діти) та Ніколаєнко Наталія (у категорії особи від 18 років);

 • Хореографія (дипломантом І ступеня стала Черняк Тетяна (у категорії особи від 18 років);

 • Циркове мистецтво (дипломантом І ступеня став Народний самодіяльний художній колектив "Сузір'я" (у категорії особи від 18 років);

 • Декоративно-прикладна творчість (дипломантом І ступеня стали Оніщенко Богдан (у категорії діти) та Матвієнко Надія (у категорії особи від 18 років);

 • Художньо-образотворча творчість (дипломантом І ступеня стала Скубко Віталіна (у категорії особи від 18 років).

 • Особливої уваги заслуговує компетентне та професійне журі фестивалю. Це заслужені діячі культури і мистецтва не тільки нашого міста, а і України. До складу журі увійшли:

 • Надія Ратинська – заслужений працівник культури України, керівник зразкової вокальної студії «Натхення» Прилуцької школи мистецтв – голова журі;

 • Ольга Середа – заслужений працівник культури України;

 • Валентина Корнєва – завідуюча відділу народних інструментів Дитячої музичної школи ім.. Ревуцького;

 • Альона Чайка – власниця художньої школи-студії;

 • Світлана Бірюзова – директор благодійної організації «Благодійний фонд «Благовіст Чарнігівщина»;

 • Нінель Шигань – керівник зразкової студії образотворчого мистецтва «Палітра» Центру творчості дітей та юнацтва;

 • Галина Єфременко – завідуюча відділенням образотворчого мистецтва Прилуцької дитячої школи мистецтв;

 • Ірина Клименко – заступник директора Міського будинку культури.

Емблемою фестивалю став символ, який яскраво втілює його ідею: серце – любов і ніжність, рука – підтримка і турбота, а всі таланти учасників розкриваються, як прекрасні квіти.

Гран-прі фестивалю отримав Бодько Артем за виконання пісні "Лише у нас на Україні" під власний акомпанемент. Талановита, обдарована та непростої долі дитина.

Фестиваль творчості «Прилуки Fest 2018» зробив ще один крок назустріч істинним непідробним поняттям взаємодопомоги, толерантності і любові, давши можливість цим почуттям оселитися у наших душах і серцях, та поштовх для знищення бар'єрів, які є у нашому суспільстві.

Фото

Організатор фестивалю Прилуцький міський центр

соціальних служб для сімї, дітей та молоді
Небезпеку видно не одразу

Зовнішність, вимова, поведінка, успіхи в навчанні, статки родини - все це може стати причинами цькування дитини у школі. Тривалі агресивні дії щодо іншого у світі називають булінгом.

Прилуцький міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді постійно здійснює профілактичну роботу серед дітей шкільного віку та у молодіжному середовищі щодо попередження насильства і жорстокого поводження. На жаль, Україна - в першій десятці країн Європи за поширеністю булінгу серед 11-15-річних дітей.

З 12 по 28 вересня 2018 року працівники Центру організовують та проводять лекторії, відеолекторії у загальноосвітніх навчальних закладах, вищих навчальних закладах міста щодо попередження насильства та жорстокого поводження у сім’ї, дитячому і молодіжному середовищі:,, Булінг: чому українські діти такі жорстокі?”; ,,Булінг. Практичні поради для жертви”

У ході заходів дітям надаються роз’яснення про поняття боулінгу, про те, що інші мають право робити з ними і на що не мають права, наголошують про зміни у законодавстві щодо відповідальності кривдника та тих, хто є бездіяльними свідками цього жорстокого явища. Насамкінець проводиться анкетування щодо виявлення жертв, або потенційних жертв боулінгу для вжиття попереджувальних заходів.України серпень золотий

Уже четвертий рік поспіль у Прилуцькому міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбувається творчий конкурс «України серпень золотий» серед дітей, які мають особливі потреби.

31 серпня 2018 року з усіх куточків міста до Центру завітали юні дарування, які презентували нам свої таланти.

Юні, неймовірно обдаровані музиканти, художники, шанувальники поезії, співаки виконували музичні твори, співали пісень, презентували малюнки та художні вироби, виготовлені власноруч, показували всі свої таланти, якими щедро наділила їх природа. Зворушливо та душевно проходило свято. Попідростали маленькі таланти, а разом з ними виросли їх твори: стала дорослішою музика, яку вони виконують, серйознішою поезія, яку вони декламують, чуттєвішою тематика художніх виробів, виготовлених власними руками.

З вітальним словом до всіх учасників та гостей звернулася Фесенко Тетяна Михайлівна – заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради та побажала, нових успіхів і перемог, щоб замріяне у світанковому дитинстві обов’язково збувалося, а такі зустрічі стали доброю традицією, започаткованою Прилуцькому міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Прилуцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молодіВідкрита міська спартакіада серед дітей та молоді з особливими потребами

26 червня 2018 року на міському стадіоні «Супутник» Прилуцьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з сектором по фізичній культурі та спорту міської ради було проведено одинадцяту відкриту міську спартакіаду серед дітей та молоді з особливими потребами.

Учасників та гостей спартакіади привітали: заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Фесенко, Почесний громадянин міста Прилуки, паралімпійський чемпіон, майстер спорту з футболу Олег Лень, директор Прилуцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юлія Касьян, та завідувач сектора по фізичній культурі та спорту Руслан Мосціпан.

Участь у спартакіаді прийняло п’ять команд: вихованці Прилуцького Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів та громадські організації людей з особливими потребами м. Прилуки, смт. Срібне, м. Пирятин та м. Чернігів. Учасники змагань продемонстрували свій азарт, оптимізм і надзвичайну волю до перемоги.

Для людей з особливими потребами спорт перш за все є можливістю проявити себе, повірити у власні сили, навчитися працювати у команді, розкрити свої здібності, щоб жити повноцінним життям. Проведення подібних заходів дає можливість людям з особливими потребами відчути себе потрібними, підтримувати один одного, демонструвати приклад витривалості й сили духу.

Переможці та учасники заходу були відзначені грамотами та цінними подарунками не тільки за досягнення у змаганнях, а й за спортивний дух, прагнення до перемоги.

Фото:

Прилуцький міський центр

соціальних служб для сім’ї,

дітей та молодіІнформація про роботу спостережної комісії з питань організації громадськогоконтролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання, за І півріччя 2018 року (додається).

Колиска роду – українська хата

Гучний щасливий дитячий сміх лунав коридорами, а у повітрі вітала атмосфера теплого, лагідного родинного затишку, материнської доброти та батьківського твердого слова. Так святкували День сім’ї у Прилуцькому міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 9 прийомних сімей та 4 дитячих будинки сімейного типу.

З сім'ї починається життя людини, тут відбувається формування її як особистості. Сім'я є джерелом любові, поваги, того, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.

Гості прийняли участь у театралізованому заході за круглим родинним столом про рідну хату, у якій, як музика лунали чуйні слова вдячності дітей до своїх батьків, бабусь та дідусів за дарований ними затишок родинного тепла, бриніли сльози радості на очах у батьків, матусь, дідусів та бабусь, які не приховували милування своїми дорогими та любими дітьми.

До гостей з вітальним словом звернулася директор Прилуцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юлія Касьян висловивши слова вдячності усім прийомним батькам міста Прилуки, які, не дивлячись на всі перешкоди, вперто долають життєві труднощі і дарують своїм дітям батьківське тепло і ласку.

Слова вдячності від батьків дітям та організаторам заходу висловила Наталія Тищенко, мама діток, які виховуються у ДБСТ Тищенків.

Усі учасники заходу не тільки отримали гарний настрій та приємні враження, але і подарунки від Прилуцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: кожна родина отримала цінний подарунок та сімейний портретна добру згадку.


Наша увага – найкраща профілактика кримінальної відповідальності неповнолітніх

Діти - найдорожче у житті люблячих батьків. Поки вони підростають і формують свій світогляд для усвідомленого життя, турботливі мами і тата забезпечують їм належне виховання та захист від зовнішніх загроз. Однак, існує явище неповнолітньої злочинності, яке залишається актуальною проблемою сучасного суспільства. Багато причин можуть негативно вплинути на неповнолітнього, що призводить його на дорогу відчаю і злочинів. У першу чергу це негативний вплив з боку батьків, або інших членів сім'ї, адже саме близькі люди, які оточують дитину, формують її особистість прикладом своєї поведінки і вчинків.

Прилуцьким міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді постійно здійснюється просвітницько-профілактична робота з учнями загальноосвітніх навчальних закладів міста щодо профілактики правопорушень.

Протягом квітня для учнів проводились лекції, бесіди на тему: «Профілактика правопорушень у дитячому середовищі», відеолекторії «Наша увага – найкраща профілактика», «Кримінальна відповідальність неповнолітніх». Діти брали активну участь у заходах, висловлювали свою думку щодо соціальної проблеми.

25 квітня 2018 року психолог Прилуцького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді взяла участь у круглому столі «Булінг. Протидія насильству над дітьми» для учнів, які стали жертвами та співучасниками цього негативного явища в учнівському середовищі. У ході заходу присутнім дітям надано рекомендації і поради, як уникнути цькування серед однолітків та не опинитися втягнутим до співучасті у цьому негативному та жорстокому явищі.


Інформація про роботу спостережної комісії з питань організації громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання за 2017 рік


Робота з турботою

Патронат над дитиною – унікальна та нова для України професія, спрямована на тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини у сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

У світі робота патронатними вихователями – це поширена і дуже почесна практика.  Патронатні батьки проходять спеціальну підготовку – навчальний курс, який дозволяє опанувати всі нюанси роботи з дітьми, які через складні життєві обставини не можуть бути з рідними мамою і татом.

Патронатному вихователю гарантовані заробітна плата, грошова допомога на дитину та професійна підтримка фахівців.

Патронат – справа добра та благородна, але це не проста робота, бо не має вихідних чи перерв - дитина потребує постійного піклування.

Якщо Вам це цікаво, за детальною інформацією звертайтеся до Прилуцького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за адресою: м. Прилуки, вул. Київська, 78, або за телефонами: 4-25-31, 4-42-36.


Патріотичне виховання молоді

У Прилуцькому міському центрі для сім’ї, дітей та молоді 13 жовтня 2017 року відбувся патріотично-виховний захід до Дня захисника України.

До Центру завітали учні Сухополовянської школи з програмою для мужніх чоловіків у військовій формі, волонтерів, дружин захисників, які самовіддано відстоюють територіальну цілісність нашої держави на сході України, бережуть наш мир і спокій та нашу країну для нащадків.

Мужні чоловіки у формі поділилися з молоддю неоціненим скарбом, набутим життєвим досвідом у прифронтових окопах, та передали молодому поколінню високопатріотичний запал і щиру любов до рідної землі, яку вони захищали.

Патріотичний настрій та щирість у дитячих очах не залишили байдужими жодного гостя заходу. Глибоко-патріотичні вірші та пісні з вуст молодих українців розворушили серця воїнів. Нехай якою непростою буде доля нашої України, та мусить визнати кожен – допоки є люди, які виховують таких патріотів та мужні воїни, які своїм життям боронять мирне небо над головою своїх родин – нас не здолати.


До Дня вишиванки

21 травня 2015 року в Україні відзначають День вишиванки - свято національної єдності, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння національної вишитого одягу та об'єднати українців.

Працівники Прилуцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді долучилися до акції «Одягни вишиванку» у рамках загальноукраїнського флешмобу.

Цьогоріч акція не тільки всеукраїнська, а й міжнародна, до неї приєднаються українці у Франції, Італії, Португалії, США, Німеччини, Лівані, Канаді, Іспанії, Румунії та Росії.


День пам’яті померлих від СНІДу

17 травня - День пам’яті померлих від СНІДу.

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Вперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу і про неї практично нічого не було відомо.

Мета «Дня пам’яті померлих від СНІДу» є привернення уваги населення до цієї проблеми, профілактики цього захворювання.

Напередодні пам’ятної дати, а саме 14 травня 2015 року працівниками Прилуцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було організовано та проведено захід «Зупинимо СНІД разом» у Прилуцькому професійному ліцеї. Участь у заході взяли працівники Центру, педагоги та студенти ліцею

.

Статистика померлих від СНІДу в світі катастрофічна. Від СНІДу померло людей вже більше, ніж було вбито у Другій світовій війні в цілому.


Профілактика соціально-небезпечних хвороб

Формування свідомого та відповідального ставлення до свого здоров’я повинно починатися ще в ранньому дитинстві. Адже, запорукою здорової нації є здорове молоде покоління.

Саме тому, Прилуцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді приділяє значну увагу формуванню ідеології здорового способу життя в учнівської та студентської молоді міста.

З метою попередження захворювань на соціально-небезпечні хвороби та їх наслідків, формування здорового способу життя для покращення якості життя, попередження хвороб та передчасної смертності в майбутньому серед учнівської молоді у навчальних закладах міста протягом лютого 2015 року проводилася профілактична робота.

Так, за час проведення профілактичної роботи, спеціалістами центру було проведено 20 заходів, якими охоплено 580 дітей. Теми виступів різні: це і вживання алкоголю та його негативні наслідки, профілактика тютюнопаління та наркоманії, лекції про здорове харчування та користь від занять спортом. Для кращого сприйняття матеріалу демонструвалися презентації та відеоролики.

Здоров’я є запорукою щасливого життя. Але через необачні, необдумані вчинки можна занапастити своє життя раз і назавжди. Нам хотілося б ще раз нагадати про те, що байдужість до себе та свого здоров’я призводить до непоправних наслідків. Не варто руйнувати того, що безпосередньо залежить від нас самих.

Прилуцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Назад