Назад

Якщо ви стали заручником

Терор, у перекладі з латинської як страх або жах – це діяльність направлена на залякування людей, яка полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства шляхом захоплення заручників, підпалів, убивств, тортур тощо.

Для ефективної боротьби з тероризмом до неї повинні долучатися не тільки найбільш свідомі громадяни та ті, кого торкнулася біда, але й суспільство в цілому. Без підтримки суспільства будь-які спецслужби безсилі в боротьбі з тероризмом.

Також слід якомога швидше перейти від стану необізнаності або паніки до усвідомлення того, що вживати заходів щодо попередження та припинення діяльності терористів – це щоденна необхідність.

До прикладу, захоплення в заручники може відбутися в будь-якому місці (установі, закладі, громадських місцях, транспорті, квартирі та на вулиці тощо). У такому випадку пам’ятайте, що ваше життя ставатиме предметом торгу і саме ваша поведінка може вплинути на ставлення терористів до вас.

Коли відбувається захоплення заручників, варто пам’ятати, що:

тільки в момент захоплення заручників є реальна можливість зникнути з місця події;

налаштуйтесь психологічно, що моментально вас не звільнять, але пам’ятайте, що звільнять вас обов’язково;

у жодному разі не можна кричати, висловлювати своє обурення;

фіксуйте в пам’яті всі події, які супроводжують захоплення. Ця інформація буде дуже важливою для правоохоронних органів.

У разі захоплення вас терористами як заручника:

по можливості якомога швидше опануйте себе та виконуйте всі вказівки терористів;

не реагуйте на провокаційну чи зухвалу поведінку бандитів, продовжуйте спокійно сидіти, не ставлячи зайвих питань;

не провокуйте своїми вчинками терористів на насильницькі дії (уникайте різких рухів, шуму, тощо);

не привертайте до себе увагу висловлюваннями щодо політичних або релігійних подій;

будьте готові до застосування терористами пов’язок на очі, кляпів, наручників чи мотузок;

будьте готові до „спартанських” умов життя: неякісної їжі та неприйнятних умов проживання;

віддайте особисті речі, які вимагають терористи;

не реагуйте на провокаційні дії терористів, не дивіться їм в очі;

не вживайте алкоголь;

для підтримання сил їжте все, що вам дають, виконуйте доступні фізичні вправи;

якщо вас поранено, старайтеся не рухатися, так ви зменшите втрату крові;

надавайте допомогу і психологічну підтримку дітям, людям похилого віку, травмованим та пораненим;

запитуйте дозвіл на вчинення будь-яких дій (сісти, встати, попити, вийти в туалет);

за можливості дотримуйтеся вимог особистої гігієни;

не давайте ослабнути своїй свідомості;

якщо вам надали можливість поговорити з родичами по телефону, тримайте себе в руках, не плачте, не кричіть, говоріть коротко й по суті;

якщо вас змушують вийти із приміщення, не пручайтеся;

намагайтеся запам’ятати все, що бачите та чуєте під час захоплення: імена, прізвиська, особливі прикмети тощо;

під час штурму спецпідрозділами правоохоронних органів приміщення, в якому вас утримують, негайно ляжте на підлогу обличчям униз або сховайтеся за сидінням, якомога далі від вікон і дверей. У жодному разі не біжіть назустріч співробітникам правоохоронних органів або від них, тому що вони можуть прийняти вас за злочинця; може трапитися, що вимоги до вас терориста і представника влади або поліцейського будуть діаметрально протилежні – робіть так, як вимагає бандит.

Будь-яка людина за збігом обставин може виявитися заручником терористів. Тому вище перераховані заходи щодо збереження життя і здоров’я потрібно вивчити заздалегідь.

Методист НМЦ ЦЗ та БЖД Чернігівської області

Станіслав Михайленко

 

Про ризик розповсюдження інфекційної хвороби - легіонельозу

Управління з питань надзвичайних ситуацій та оборонної роботи міської ради повідомляє, що згідно із інформацією інституту імені Р. Коха (Франція) після зняття карантинних заходів та відкриття готелів, спортивних споруд і басейнів можливе підвищення ризику розповсюдження легіонельозу (хвороби легіонерів).

Легіонельоз (хвороба легіонерів) - інфекційна хвороба, що викликається збудником Legionella pneumophila та характеризується враженням легенів, протікає по типу тяжкої пневмонії з високою летальністю (від 5% до 10%). Легкі форми (лихоманка Понтіак) схожі на респіраторну вірусну інфекцію з короткочасною гарячкою до 2-5 діб, кашлем, сухістю та болем у горлі.

Шлях передачі хвороби - повітряний, аерозольний. Збудник потрапляє в організм людини через дихальні шляхи з аерозолем, який утворюється при роботі приладів систем водопостачання - кранів, душових сіток, джакузі та інших, які створюють дрібнодисперсний аерозоль води. У разі неправильного або відсутності відповідного обслуговування установок питної води, душових кабін, джакузі, зволожувачів або змішувачів води, у них може спостерігатися підвищений ріст цих бактерій.

Основні чинники, що сприяють розмноженню легіонели:

1) Температура води в системах гарячого водопостачання не вище 30-40 градусів. У системах гарячого водопостачання, не оснащених зворотними трубопроводами, які забезпечують повернення гарячої води до бойлеру при закритих кранах (рециркуляція гарячої води), вода на ділянці трубопроводу перед краном застоюється, і з часом її температура знижується до 25-35 градусів. Збудник легіонельозу добре розмножуються у воді температурою не вище 40 градусів, але при температурі більше 55 градусів більшість їх гине. Таким чином, відсутність систем рециркуляції гарячої, тривале невикористання кранів, душових сіток, які приводять до зниження температури води перед кранами, є факторами ризику розмноження легіонел. Влітку, коли температура води в системах холодного водопостачання значно підвищується, легіонели можуть розмножуватися і в системах холодного водопостачання

 1. Утворення аерозолю при використанні систем водопостачання, а також при використанні фонтанів (в тому числі всередині будівель) та систем поливу території. Дрібнодисперсний аерозоль, здатний проникати в альвеоли (аналогічно з передачею збудника туберкульозу) може утворюватися при роботі звичайних кранів, особливо при наявності на них сіток, при роботі душових сіток та різноманітного спа-обладнання. За умови функціонування великої кількості спа-приладів, фонтанів, систем поливу може утворюватися значна кількість аерозолю, який здатний перебувати у повітрі спа-комплексу тривалий час і розповсюджуватися за межі спа-комплексу через повітроводи систем витягувальної вентиляції, нещільності та інше. Таким чином, утворення аерозолю є фактором, що сприяє розповсюдженню збудника легіонельозу через повітря.

 2. Застій води в системах водопостачання, особливо гарячого. Застій приводить до зниження температури гарячої води, що є фактором розмноження легіонел. Також застій є фактором утворення органічної плівки на стінах трубопроводів, особливо в місцях поворотів труб, а в плівці збудник легіонельозу дуже активно розмножується. Таким чином, наявність ділянок трубопроводу, де можливі застійні явища, також є фактором розмноження легіонел.

Побутові спліт-кондиціонери з зовнішнім та внутрішнім блоком не є фактором розповсюдження та розмноження легіонел, бо в них немає утворення аерозолю та не циркулює вода. Певний ризик являють собою центральні системи кондиціювання із зволожуванням повітря, яке відбувається за рахунок розбризкування рідини в повітря, яке подається в систему.

Отже, при проведенні оцінки ризику розповсюдження збудника легіонельозу у закладах перебування людей необхідно оцінити систему водопостачання (переважно гарячого) на наявність факторів ризику передачі та розмноження легіонели, що приведені вище, а також центральну систему кондиціювання приміщень (за умови зволоження припливного повітря).

Для зниження ризику передачі легіонельозу в закладах розміщення рекомендується розроблювати плани заходів щодо забезпечення відповідної температури гарячої води, уникнення застоїв в системах гарячого водопостачання, а також організації періодичних досліджень гарячої води на наявність збудника легіонельозу.

Управління з питань надзвичайних ситуацій та оборонної роботи міської ради

Охорона праці на невеликих підприємствах.

Обережно - змії !

Захисні споруди міста Прилуки (перелік додається). 

Як уберегтись від грипу (додається).

Обережно, ожеледиця (додається).

НЕБЕЗПЕКА ПРИ УКУСАХ КОМАХ (додається)

У зв’язку із збільшенням кількості нещасних випадків невиробничого характеру з громадянами на залізничному транспорті України, у тому числі зі смертельними наслідками, звертаємо вашу увагу на необхідність дотримання «Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України» (додаються).

 

ОБЕРЕЖНО, КЛІЩІ ПРОКИНУЛИСЬ! (додається)

 

Випалювання сухої рослинності має згубний вплив

на стан навколишнього середовища

З настанням весни постало питання диму та вогнищ від спалення рослинних решток. Спалення вже стало невід'ємною ознакою цього періоду. Вкотре нагадуємо, що такі дії заборонені чинним законодавством, оскільки наносять значну шкоду довкіллю.

Випалювання сухої рослинності має згубний вплив на стан навколишнього природного середовища та призводить до забруднення атмосферного повітря, руйнування екосистеми (знищення комах, тварин, рослин та мікроорганізмів), погіршення якості ґрунту, спричинення різноманітних захворювань.

Відповідно до статті 42 Закону України “Про відходи”, Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства № 105 від 10.04.06, пункту 3.7 Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, п.п. 6.13.1 Правил благоустрою території м.Прилуки, затверджених рішенням міської ради від від 25.09.2014 №4(74сесія 6 скликання) спалювати листя, суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати правила протипожежної безпеки категорично заборонено.

Стосовно іншої сухої рослинності (стерні, сухих гілок дерев, тощо), то частиною 3 статті 27 Закону України «Про рослинний світ» передбачено, що випалювання сухої рослинності або її залишків здійснюється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища (Мінприроди України).

Однак, на даний час, вищевказаний порядок не затверджений, а тому будь-які дії щодо спалювання сухої рослинності будуть вважатися самовільними та протиправними.

Крім того, Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області проводяться рейдові перевірки з метою недопущення та припинення спалювання решток сухої рослинності, порубаних решток та сміття.

За спалювання решток сухої рослинності, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, виникає адміністративна відповідальність у вигляді накладання штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Комунальне підприємство “Муніципальний контроль” нагадує нагадує, що порушення “Правил благоустрою території м. Прилуки” тягне за собою накладення штрафу на фізичних осіб: від 340 до 1360 грн; на юридичних осіб: від 850 до 1700 грн (ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Головний спеціаліст санітарно-екологічного контролю управління
з питань надзвичайних 
ситуацій та оборонної роботи міської ради
А.Г.БОЙЧЕНКО

 

 

Безпечні вибори

Відповідно до ст.38 Конституції України, громадяни України мають вільне право обирати та бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Але, поряд з цим, дуже актуальним стає питання безпеки на виборчій дільниці, адже згідно з статті 3 Основного закону держави «Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю».

Відповідальність за організацію і забезпечення техногенної та пожежної безпеки на виборчих дільницях покладається на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування або інші органи (посадових осіб), які відповідно до закону здійснюють їх повноваження.

Постійний контроль за техногенним і протипожежним станом на період підготовки та проведення виборів здійснює черговий виборчої дільниці.

Але кожен громадянин повинен дбати за власну безпеку та правильно реагувати на надзвичайні ситуації, які можуть виникнути.

Дії при виявленні підозрілого предмету:

опитати присутніх, можливо цей предмет належить їм;

не чіпати, не відкривати, не зсувати з місця знахідку;

огородити місце виявлення підозрілого предмету та взяти його під охорону;

відвести подалі від знахідки людей;

повідомити про виявлення підозрілого предмету керівника об’єкта, голову виборчої комісії чи відповідальну компетентну посадову особу (органи поліції).

У разі виникнення надзвичайної ситуації, зокрема пожежі, слід негайно повідомити про це в аварійно-рятувальну службу цивільного захисту за номером «101».

При цьому необхідно назвати:

адресу об’єкту;
кількість поверхів будівлі;
місце надзвичайної події;
о
бстановку на ній;
наявність людей;
повідомити своє прізвище та (по можливості) самостійно вжити заходи щодо евакуації людей;

при пожежі вжити заходи щодо її гасіння та збереження матеріальних цінностей;

повідомити про надзвичайну ситуацію керівника об’єкту, голову виборчої комісії, відповідальну компетентну посадову особу або чергового дільниці.

Бережіть себе та своє здоров’я, будьте обережні під час волевиявлення на виборчих дільницях.

Навчально-методичний центр цивільного захисту
та безпеки життєдіяльності Чернігівської області

 

ПОЖЕЖА В БУДИНКУ (додається)

 

Перелік захисних споруд цивільного захисту розташованих
на території міста Прилуки та Прилуцького району

п/п

захисної споруди

Відомча належність

 1.  

95855 (сховище)

Управління освіти, ЦТДЮ

(м. Прилуки, вул. 1 го Травня, 80)

 1.  

95861 (сховище)

НГВУ «Чернігівнафтогаз» ЦТТ

(м. Прилуки, вул. Пирятинська 135)

 1.  

95864 (сховище)

КП “Прилукитепловодопостачання”

(м. Прилуки, вул. Білецького-Носенка, 5а)

 1.  

95865 (сховище)

Фонд держмайна України по Чернігівській області (м. Прилуки, вул. Індустріальна, 8)

 1.  

95866 (сховище)

КП “Прилукижитлобуд”

(м. Прилуки, вул. Земська, 39)

 1.  

95867 (сховище)

КП « Міськсвітло»

(м. Прилуки, вул. Земська, 11а)

 1.  

95869 (сховище)

Чернігівська філія ПАТ «Укртелеком» РЦТ №234 (м. Прилуки, вул. Київська, 166)

 1.  

95870 (сховище)

НГВУ «Чернігівнафтогаз»,

(м. Прилуки, вул. Дружби народів, 20)

 1.  

95871 (сховище)

Фонд держмайна України по Чернігівській області (м. Прилуки, вул. Алгазіна, 60)

 1.  

95872 (сховище)

Нафтобаза ТОВ «НІКТА ФЛЕШ»

(м. Прилуки, вул. Пирятинська, 125)

 1.  

95873 (сховище)

ПАТ «Завод» Будмаш»

(м. Прилуки, вул. Коптєва, 59)

 1.  

95874 (сховище)

КП “Прилукижитлобуд”,

(м. Прилуки, вул. Польова, 108)

 1.  

95875 (сховище)

КП “Прилукижитлобуд”

(м. Прилуки, вул. Індустріальна,10)

 1.  

95877 (сховище)

КЛПЗ “Прилуцька центральна міська лікарня” (м. Прилуки, вул. Київська, 54)

 1.  

95878 (сховище)

ТОВ “Синтез”

(м. Прилуки, вул. Пирятинська, 14)

 1.  

95879 (сховище)

Залізнична станція «Прилуки»

(м. Прилуки, площа Привокзальна, 16)

 1.  

95880 (сховище)

ВАТ “Прилуцький хлібозавод”

(м. Прилуки, вул. Пирятинська, 45)

 1.  

95882 (сховище)

Прилуцькі РЕМ

(м. Прилуки, вул. Миколаївська, 109)

 1.  

95884 (сховище)

Прилуцьке відділення ПАТ «Чернігівгаз» (м. Прилуки, вул. Пушкіна, 92)

 1.  

95885 (сховище)

КП “Прилукижитлобуд”

(м. Прилуки, вул. Гвардійська 92)

 1.  

95853 (ПРУ)

КП “Прилукижитлобуд”

(м. Прилуки, вул.Земська, 3)

 1.  

95856

(протирадіаційне укриття)

ПАТ «Завод» Будмаш»

(м. Прилуки, вул. Коптєва, 59)

 1.  

95857

(протирадіаційне укриття)

Прилуцька філія ПрАТ «Київ Дніпровське МППЗТ» м. Прилуки, (Південна промзона)

 1.  

95859

(протирадіаційне укриття)

КП “Прилукижитлобуд”

(м. Прилуки, вул.Ярмаркова, 49)

 1.  

95862

(протирадіаційне укриття)

ТОВ “Саксес”

(м. Прилуки, вул. Незалежності, 63)

 1.  

95866

(протирадіаційне укриття)

ОДПІ (м. Прилуки, вул. Київська, 214)

 

 1.  

95867

(протирадіаційне укриття)

КЗ «Навчально-реабілітаційний центр»

(м. Прилуки, вул. Богунського, 1а)

 1.  

95868

(протирадіаційне укриття)

КЗ МСЗ «Прилуцький обласний будинок дитини «Надія» (м. Прилуки, вул. Богунського,2а)

 1.  

95869

(протирадіаційне укриття)

КП “Прилукижитлобуд”

(м. Прилуки, вул. 1-го Травня, 73)

 1.  

95871

(протирадіаційне укриття)

КП “Прилукижитлобуд”

(м. Прилуки, вул. Київська, 275)

 1.  

95872

(протирадіаційне укриття)

Управління освіти, ДНЗ №25

(м. Прилуки, вул. Коптєва, 9)

 1.  

95873

(протирадіаційне укриття)

Структурна одиниця (філія) «Укрнафта Буріння» ПАТ «Укрнафта»

(м. Прилуки, вул. Пирятинська 133)

 1.  

95874

(протирадіаційне укриття)

НГВУ «Чернігівнафтогаз» ЦТТ

(м. Прилуки, вул Пирятинська, 135)

 1.  

95879

(протирадіаційне укриття)

КП “Прилукижитлобуд”

(м. Прилуки, вул. Костянтинівська, 122)

 1.  

95884

(протирадіаційне укриття)

ТОВ “Прилуцький завод - “Білкозин”

(м. Прилуки, вул. Дружби народів, 44)

 1.  

95885

(протирадіаційне укриття)

Управління освіти, НВК №15

(м. Прилуки, 2-й в'їзд. Миколаївський, 14а)

 1.  

95887

(протирадіаційне укриття)

Управління освіти, ДНЗ №26

(м. Прилуки, вул. Ярмаркова, 45а)

 1.  

95891

(протирадіаційне укриття)

КП “Прилукижитлобуд”

(м. Прилуки, вул. Ярмаркова, 41/7)

 1.  

95892

(протирадіаційне укриття)

ТОВ ”Алітоні”

(м. Прилуки, вул. Костянтинівська, 62)

 1.  

95894

(протирадіаційне укриття)

Управління освіти, ДНЗ №28

(м. Прилуки, вул. Коптєва, 39)

 1.  

95896

(протирадіаційне укриття)

Управління освіти, ДНЗ №29

(м. Прилуки, вул. Богунського, 2б)

 1.  

95897

(протирадіаційне укриття)

Управління освіти, ЗОШ №6

(м. Прилуки, вул. Київська, 232)

 1.  

95898

(протирадіаційне укриття)

КП “Прилукижитлобуд”

(м. Прилуки, вул. Шевченка, 107)

 1.  

95903

(протирадіаційне укриття)

Прилуцьке відділення ПАТ Промінвестбанк в Чернігівській області (м. Прилуки, вул. Київська, 210)

 1.  

95905

(протирадіаційне укриття)

КП “Прилукижитлобуд”,

(м. Прилуки, вул. Земська, 5)

 1.  

95907

(протирадіаційне укриття)

КП “Прилукижитлобуд”,

(м. Прилуки, вул. О.Кошового,6)

 1.  

95908

(протирадіаційне укриття)

ПВЕМ ПАТ «Чернігівобленерго»

(м. Прилуки, провул. Гетьмана Сагайдачного, 32а)

 1.  

95854 (сховище)

НГВУ «Чернігівнафтогаз»

(Прилуцький р-н, с. Красляни)

 1.  

95876 (сховище)

ТОВ «Агро Кім»

(м. Прилуки, вул. Дружби народів, 46)

 1.  

95885 р (сховище)

Фонд держмайна України по Чернігівській області (м. Прилуки вул. Дружби народів, 36)

 1.  

94103 (сховище)

ТОВ «Ал'янс Агро»

(Прилуцький р-н, смт Ладан вул. Миру, 100а)

 1.  

94103

(протирадіаційне укриття)

КП ”Водоканал”

(Прилуцький р-н, смт. Ладан, вул. Миру, 95а)

 1.  

94105

(протирадіаційне укриття)

Відділ освіти Прилуцької РДА (ЗОШ)

(Прилуцький р-н,с. Дубовий Гай, вул. Шевченка 42)

 1.  

94106

(протирадіаційне укриття)

Валківська сільська рада (будинок культури) (Прилуцький р-н, с. Боршна, вул. Незалежності, 20а)

 1.  

94107

(протирадіаційне укриття)

Відділ освіти Прилуцької РДА (ЗОШ)

(Прилуцький р-н, с. Охіньки, вул. Шевченка, 21)

 1.  

94110

(протирадіаційне укриття)

Сухополов’янська сільська рада (дитячий садок) (Прилуцький р-н, с. Сухополова вул. Закарпатська, 1)

 1.  

94113

(протирадіаційне укриття)

Яблунівська сільрада (сільрада)

(Прилуцький р-н, с. Яблунівка,вул. Яблунева,15)

 1.  

94114

(протирадіаційне укриття)

Прилуцький професійний ліцей

(Прилуцький р-н, м. Прилуки, вул. Київська, 337)

 1.  

95114 (сховище)

Примак Т.В. (Прилуцький р-н, м. Прилуки провул. Гетьмана Сагайдачного, 22)

 1.  

94115

(протирадіаційне укриття)

Прилуцький районний територіальний центр соціального обслуговування

(Прилуцький р-н, с.Заїзд вул. Михайлівська, 40а)

 1.  

94117

(протирадіаційне укриття)

Білошапківська сільська рада (дитячий садок) (Прилуцький р-н, с. Білошапки вул. Центральна,11)

 1.  

94119

(протирадіаційне укриття)

Малодівицька ОТГ (будинок культури) (Прилуцький р-н, с. Дмитрівка, вул. Панченка, 30)

 1.  

94120

(протирадіаційне укриття)

Відділ освіти Прилуцької РДА (ЗОШ)

(Прилуцький р-н, с.Сухополова вул.Закарпатьська, 2а)

 1.  

94124

(протирадіаційне укриття)

Малодівицька ОТГ (будинку культури) (Прилуцький р-н, с. Обичів, вул. Незалежності)

 1.  

94125

(протирадіаційне укриття)

Відділ освіти Прилуцької РДА (ЗОШ)

(Прилуцький р-н, с. Замостя, вул. Шкільна, 1)

 1.  

94126

(протирадіаційне укриття)

Линовицька ОТГ (Линовицька ЗОШ)

(Прилуцький р-н, смт. Линовиця, вул. Якова де Бальмена, 25)

 1.  

94127

(протирадіаційне укриття)

КП ”Водоканал”

(Прилуцький р-н, смт.Ладан, вул.Миру, 71а)

 1.  

94128

(протирадіаційне укриття)

КП ”Водоканал”

(Прилуцький р-н, смт. Ладан, вул. Миру, 73а)

 1.  

94130

(протирадіаційне укриття)

Відділ освіти Прилуцької РДА (ЗОШ)

(Прилуцький р-н, с.Білошапки вул. Центральна,2)

 1.  

94132

(протирадіаційне укриття)

Відділ освіти Прилуцької РДА (ЗОШ)

(Прилуцький р-н, с. Манжосівка, вул. Шкільна, 5)

 1.  

94136

(протирадіаційне укриття)

Відділ освіти Прилуцької РДА (ЗОШ) (Прилуцький р-н, с.Красляни, вул. Свято-Миколаївська, 59)

 1.  

94137

(протирадіаційне укриття)

КП ”Водоканал”

(Прилуцький р-н, смт. Ладан, вул. Миру, 75)

 1.  

94139

(протирадіаційне укриття)

КП ”Водоканал”

(Прилуцький р-н, смт.Ладан, вул.Миру, 69)

 1.  

94140

(протирадіаційне укриття)

ТОВ «Ал'янс Агро»

(Прилуцький р-н, смт Ладан, вул. Миру, 100)

 1.  

94141

(протирадіаційне укриття)

ТОВ «Ал'янс Агро»

(Прилуцький р-н, смт Ладан, вул. Заводська, 33)

 1.  

94142

(протирадіаційне укриття)

Фонд держмайна України по Чернігівській області (м. Прилуки вул. Бособрода, 95)

 

Начальник Прилуцького МРВ У ДСНС України
у Чернігівській області
підполковник служби цивільного захисту А. М.Ткаченко

 

Обережно, піротехніка!

Зимові шини – ключ до безпеки

Перегрівання організму

 

 

 

 

Небезпека при укусах комах

Як вберегтися від грози

Спека ризик для здоров’я!

Небезпечна вода

Загасити багаття легше, ніж ліс

Комфортний перехід на літній час

Дбайте про безпеку, а не тільки про улов!

Навчання керівників дошкільних навчальних закладів

Небезпека переохолодження

Небезпека переохолодження

Небезпека чадного газу

Остерігайтесь переохолоджень та обморожень

Обережно, бурульки!

Обережно, піротехніка

Як уберегтись від грипу.doc

Обережно, ожеледиця!

Що робити, аби електричні обігрівачі не спричинили пожеж?

Комфортний перехід на зимовий час

Небезпека отруєння чадним газом

ШІСТЬ ПРОТИЗАСТУДНИХ ПРАВИЛ НА КОЖЕН ДЕНЬ

Збираємося до школи!

Небезпека отруєння грибами.

Що робити при загрозі теракту

Профілактика інфекційних захворювань та харчових отруєнь

Як уберегти себе і свою родину на пікніку

БЕЗПЕКА НА ВОДІ

Що робити при укусі бджоли?

Памятка - Бережіть ліс від пожежі!

Небезпека при укусах комах

Безпечний вихід з посту

ОБЕРЕЖНО, КЛІЩІ ПРОКИНУЛИСЬ!

Смачний та корисний березовий сік

Наслідки при спалюванні сухої трави та листя!

Обережно, тонкий лід!

Де шукати вітаміни в лютому?

Щоб не сталося пожежі

Обережно ожеледиця!

Небезпека переохолодження

Обережно, піротехніка

Обережно, грип

Обережно, ожеледиця!

Небезпека тонкого льоду.doc

Отруєння чадним газом

Безпека Вашого дому залежить від Вас!

Про попередження нещасних випадків з громадянами на залізничному транспорті

Всесвітній день жертв ДТП!

Комфортний перехід на зимовий час

Небезпечний газ! ПАМ’ЯТКА НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ДІЙ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ!

ВАРТО ЗНАТИ, ЯКІ НАСЛІДКИ МАЄ ГРИП

Як протистояти похолоданню

Всесвітній день боротьби зі сказом.

Готуймось до опалювального сезону

Увага! Результати літнього відпочинку - 2016

Тютюн – повільна отрута!

Рекомендації щодо запобігання та профілактики йододефіцитних захворювань

І ще раз про гриби

Бережіться від отруєнь

Як уберегтися від сонячного удару

Бережіть ліс від пожежі!

Утилізація побутових елементів живлення

Першочергові дії при ДТП

 

Пам’ятка! ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС ГРОЗИ

Пам’ятка! ОБЕРЕЖНО, КЛІЩІ ПРОКИНУЛИСЬdoc

 

Загасити багаття легше, ніж ліс

Не випалюйте суху траву!

Пам’ятка! Бережіть ліс від пожежі

Пам’ятка. Сказ – це небезпечно!

Велосипед може бути загрозою для здоров'я

Початок Великоднього посту

Весняний авітаміноз – загроза здоров’ю

ПОЖЕЖА В БУДИНКУ

ДІЇ НАСЕЛЕННЯ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ЕВАКУАЦІЇ

АВАРІЇ З ВИТОКОМ НЕБЕЗПЕЧНИХ ХІМІЧНИХ РЕЧОВИН

Не тони рибалко!

Обережно, бурульки!

Шість протизастудних правил на кожен день

Обережно, ожеледиця!

Обережно, тонкий лід!

Безпека в житті – життя в безпеці

Пам’ятка по пічному опаленню

ПАМ’ЯТКА НАСЕЛЕННЮ! Що робити при загрозі теракту?

ПАМ’ЯТКА НАСЕЛЕННЮ! Що робити при укусі бджоли?

Пам'ятка Про поведінку на воді

Пам'ятка Літній відпочинок на природі

Що робити, якщо розбився термометр

Пам’ятка! У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПРЕДМЕТА, ПІДОЗРІЛОГО НА ВИБУХОВИЙ ПРИСТРІЙ (НАДАЛІ ВП) У ПЕРШУ ЧЕРГУ НЕОБХІДНО ЗДІЙСНИТИ

Як поводити себе, ставши заручником терористів

Алгоритм дій посадової особи при отриманні інформації про вчинення (загрозу вчинення) діяння з ознаками терористичного акту

Пам'ятка збройний конфлікт

Про небезпеку виявлення підозрілих вибухових предметів

Небезпека при спалюванні сухої трави та листя

ДІЇ НАСЕЛЕННЯ ПРИ ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНОМУ СИГНАЛІ "УВАГА ВСІМ"!

РЕКОМЕНДАЦІЇ щодо дій населення у разі загрози та виникнення вибухів, у тому числі тих, що виникли внаслідок терористичної діяльності

П А М ‘ Я Т К А першочергових дій персоналу і посадових осіб підприємств, установ та організацій у разі загрози виникнення терористичних або диверсійних актів

Обережно, ожеледиця!

Пам'ятка. Чи можна кинути палити раз і назавжди!

ОБЕРЕЖНО, ПІРОТЕХНІКА

Пам’ятка про правила поводження на водних об’єктах у зимовий період

Пам'ятка для населення, що робити при загрозі теракту

Пам’ятка населенню щодо дій при розливі ртуті в приміщенні

Пам’ятка населенню в осіннє-зимовий період

Людина і натовп

Гриби - смачна небезпека

Безпека при грозі

Будьте обережні з піротехнікою

Від необережності горять будівлі

Дії при виявленні вибухонебезпечних предметів

Заборона спалювання сухої трави

Купання

Обережно, грип

Пам'ятки населенню на особливий період

Пам'ятка населенню

Переохолодження організму

Правила поведінки в зимовий період

Про спалювання сміття

Тонкий лід

Увага! Вибухонебезпечні предмети

Як кинути курити

Як не допустити пожежі під час відпочинку на природі

Назад