Назад

«Милосердя та доброта врятують світ»

01 грудня 2017 року о 10 годині ранку в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Прилуцької міської ради відбувся вогник з нагоди відзначення Міжнародного дня людей з особливими потребами. На заході були присутні п’ятдесят людей з обмеженими можливостями (інваліди війни, інваліди дитинства, інваліди аварії на ЧАЕС), які обслуговуються в територіальному центрі.

Почався вогник з прекрасного вірша «Повір у себе» під чарівні звуки «Місячної сонати», його рядки заділи серце кожного, дали наснагу на краще теперішнє та віру в світле майбутнє.

Для запрошених підопічних з концертною програмою виступали представники школи мистецтв. Лунали звуки саксофону від Олександра Ярмошенка, лилися пісні, які дарував ансамбль «М’юзік стиль».

Були присутні почесні гості: Прилуцький козацький полк на чолі з отаманом Ткаченком Сергієм Григоровичем, кошовим отаманом Іценком Сергієм Леонідовичем та курінним отаманом Грачовим Олександром Івановичем. Отамани завітали на свято з подарунками, нагородами та сюрпризами.

Слово для привітання мав курінний отаман Олександр Грачов, він привітав запрошених зі святом та побажав міцного здоров’я, щастя та успіху. Вручив нагороду – пам’ятну монету , директору Територіального центру, Попку Валентину Петровичу, кошовий отаман Леонід Іценко, бажаючи наснаги, на подальшу роботу та пообіцяв допомагати всім кому це потрібно.

Несподіваним сюрпризом від козацького полку була грошова допомога для молодої жінки Наталії Полторак, яка втратила зір, її вручив отаман Ткаченко Сергій, бажаючи терпіння та творчих перемог. Наталія віддячила красивою піснею «Варто чи ні», якою передала слухачам всі свої переживання та сподівання.

Не залишив байдужими гостей веселий конкурс, «Авіамоделювання» під час якого, присутні ніби перенеслися в дитинство, коли з паперу власноруч виготовлялися літачки, які потім запускали в небо. Переможниця Гуєва Валентина, інвалід дитинства 1 групи, отримала подарунок. У ролі фокусниці, цього разу була ведуча, Куценко Юлія, чаклуючи над склянками з водою. Тут запрошеним довелося логічно помислити і знайти правильну відповідь, переможцем виявився молодий чоловік підопічний відділення денного перебування Овадюк Олександр, інвалід дитинства 2 групи.

Це свято зібрало талановитих людей, тих на кого можна рівнятися, серед присутніх були художники, лікарі, учителі, поети. На вогнику також була присутня поетеса Полив’яна Ніна Степанівна, вона висловила слова привітання для всіх присутніх, представила прекрасні власні віршовані рядки, згадала про тяжкі часи які доводилось переживати нашій рідній державі та події які турбують зараз всіх вірних патріотів нашої Батьківщини.

Веселий жарт від ведучої, під час якого всі плескали в долоні і тупотіли ногами, визвав шквал емоцій та почуттів. На веселій ноті всіх запросили до святкового столу, лунала пісня «Тільки не падай духом», радісні запрошені-підопічні ділилися враженнями смакуючи солодкими пригощеннями та гарячим чаєм. А на завершення всі отримали на згадку листівки з «рецептом щастя», який неодмінно стане корисним в їх такому не легкому житті.

Святковий вогник до Міжнародного дня людей похилого віку «Скарби мудрості»

Непомітно, але впевнено вступила у свої права осінь. І саме восени, коли золотокоса чарівниця порозвішувала на гілочках дукати багряного листя, ми відзначаємо День людей похилого віку.

Старість – така ж частина життя, як і молодість, як дитинство. Вона неминуча, тому потрібно вміти її сприймати, знаходячи для себе джерело оптимізму, живучи в гармонії зі своїм віком, радіючи кожному прожитому дню. Людська доля. У кожного вона своя: комусь усміхнулася більше, комусь - менше. Однією з найбільших проблем людей похилого віку є самотність та потреба в сторонній допомозі. Знаючи про проблеми літніх людей, 29 вересня в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Прилуцької міської ради, було організовано святковий вогник під назвою «Скарби мудрості».

До гостей з вітальним словом звернулася заступник міського голови Фесенко Тетяна Михайлівна та побажала гостям міцного здоров’я, щастя, благополуччя, злагоди та миру і довгих років життя. Зауважуючи на тому що ми мало замислюємося над тим, хто ж такі особи похилого віку та чим маємо завдячувати їм. Передусім, це люди, які піднялися на найвищі вершини життя, з яких воно бачиться більш реальним, без оман. Їхнє найбільше багатство – досвід, знання, вміння, мудрість.

Серед запрошених почесних гостей була також присутня начальник управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради Малиш Ганна Павлівна.

Вітав, запрошених, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Попко Валентин Петрович, бажаючи всім здоров’я, миру та злагоди, наголосив на тому, що ми мало замислюємося над тим, що людина, яка дожила до похилого віку, гідна поваги навіть тільки тому, що їй це по милості Божій вдалося. Далеко не всім дано таке величезне досягнення і благовоління відчути мудрість своїх років. Літній вік людини - зовсім не означає, що вона вже на багато що не здатна, як раз навпаки, те що може літня людина, рідко може зробити молодий і мова зовсім не про сили і енергію, які властиві молодому поколінню, а про досвід і терпіння, наполегливість та здатність досягати поставлених завдань, ментальної гнучкості й толерантності, яка присутня в достатку у більшості літніх людей. Тому організовуючи вогник, щоб порадувати почесних гостей, було докладено чимало зусиль. Лунала музика, в куточках зали ледь чутно було шепотіння запрошених, бо скучили вже один за одним, на люди виходять дуже рідко. Емоції вирували, радості не було меж.

У ролі ведучих цього разу були підопічні територіального центру, пані поважного віку, Караченцева Лариса та Котляревська Надія, адже кому як не їм знати теми, які турбують одиноких літніх людей. Ведучі шуткували, ділилися методами народної та нетрадиційної медицини, бо ліки дорогі, пенсія маленька, а виживати потрібно. Лунав гучний сміх та бурхливі оплески. А коли на сцену вийшов вітати своїми веселими піснями ансамбль «Веселі нотки» центру творчості дітей та юнацтва то на обличчях з’явилися навіть сльози радості.

Присутніх зворушив вірш, прочитаний Оліщук Галиною. Весело розважив конкурс на краще виконання частівок, переможниця якого, Яковенко Катерина, не тільки отримала приз, а і потішила аудиторію веселою гуморескою.

Синій птах, який завітав на честь свята, подарував глядачам свої чарівні пір’їнки з бажаннями, які потрібно втілити в життя для того, щоб стати щасливим.

На завершення гостей було запрошено до святкового столу поласувати бутербродами, тістечками, цукерками, соковитим виноградом та зігріти себе не тільки гарячим чаєм, а і душевними розмовами. Цей день залишиться в пам’яті людей солідного віку на завжди.

Свято в територіальному центрі це можливість нагадати всім тим хто забув, про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства.

Нашими спільними зусиллями цілком можливо забезпечити, не тільки щоб ми жили довше, але й щоб наше життя було більш якісним та повноцінним, різноманітним і приносило глибоке задоволення.

З Міжнародним днем людей похилого віку!

І ЩО ГОДИНИ, І ЩО ХВИЛИНИ ПРО ЧИЇСЬ ДОЛІ – ВІЧНА ТУРБОТА. ШМАТОЧОК СЕРЦЯ КОМУСЬ ВІДДАТИ- ТАКА КОЛЕГИ У НАС РОБОТА

Для надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, за місцем проживання, в умовах стаціонарного, тимчасового або денного перебування 10 червня 1997 року рішенням виконавчого комітету було утворено Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Прилуцької міської ради. На сьогоднішній час в територіальному центрі соціального обслуговування працює 85 працівників, а на обліку перебуває майже 1800 осіб, які обслуговуються в трьох відділеннях:

 соціальної допомоги вдома – очолює Нікуліца Віта Андріївна;

 денного перебування – очолює Грачова Ірина Іванівна;

 організації надання адресної натуральної та грошової допомоги – очолює Яковенко Ніна Олександрівна.

Порівняно невеликий досвід роботи установи свідчить, що робота соціальних працівників має конкретний результат: перемагають загальнолюдські цінності, милосердя, послаблюється соціальне напруження. Соціальні працівники створюють реально діючий механізм соціального захисту, підтримки, що допомагає державним та суспільним структурам наблизитися до кожної конкретної сім'ї, до кожної людини, яка є найбільшою цінністю нашого суспільства. Кожна людина має право на належне повноцінне існування, задоволення елементарних потреб, що і забезпечується роботою соціальних працівників, які мають високі морально-етичні якості.

9 червня територіальний центр соціального обслуговування відсвяткував 20-річчя з дня заснування. З цієї нагоди відбулося урочисте зібрання для всього колективу.

Слова вітання колективу закладу лунали від заступника міського голови Тетяни Фесенко, яка побажала терпіння, витримки та здоров’я всім працівникам установи та вручила почесні грамоти, з нагоди свята.

Приємною несподіванкою став виступ вокального колективу «Вербиченька», для всіх запрошених пролунали чудові українські пісні та побажання, які підняли настрій та надали сили всім працівникам закладу в їх не легкій справі.

Миколин ярмарок у Прилуках

20 травня 2017 року Прилуки знову полинули у дводенне колоритне дійство з торговими майданчиками, народними гуляннями, виставками-продажами. Дійство, назва якому – Миколин ярмарок, присвячений до дня народження видатного актора - сміхотворця, Миколи Яковченка, який народився в нашому місті 5 травня 1900 року. Всі пам’ятають небайдуже ставлення, навіть любов Миколи Федоровича до вареників, тому організатори ярмарки вирішили організувати дійство, під назвою «Вареничний дворик» де можна було скуштувати вареників з різноманітними начинками. Прийняти участь в якому випала честь і територіальному центру соціального обслуговування(надання соціальних послуг) Прилуцької міської ради. Наш дружній колектив на чолі з паном директором Попком Валентином Петровичем та заступником директора Малиш Оленою Сергіївною, як завжди показав себе з кращої сторони, адже як відомо українські жінки це прекрасна половина людства, яка має не тільки вишуканий смак, а ще і вміє смачно готувати, отож: прикрасили доріжку до столу живими квітами, заслали стіл вишитою скатертиною. А на столі все чого тільки душа забажає: вареники з картоплею, капустою, печінкою, грибами, солоним сиром та зеленню, з сиром та родзинками, з маком. А ще капуста квашена, огірочки з бочки, млинці, ковбаска домашня, а на закуску ще й канапе по – прилуцьки з салом, огірком, чорним хлібом та цибулею. Запити ці всі наїдки можна було узваром, а для особливих цілувальників української кухні стояла в глечику справжня паруха.

Довершенням яскравого українського колориту стали наші гарні дівчата соціальні працівниці одягнені в національне вбрання, а запрошував до столу та танцював гопака Пан Вареник. Атмосфера була святковою, смак вареників незабутнім, ще й приз на згадку – чайний сервіз.

Миколин ярмарок – 2017 надовго залишиться у спогадах нашого колективу та всіх прилучан як яскраве, веселе та неймовірно святкове дійство.

Якби то молодість знала, якби то старість змогла…

Уже двадцять п'ять років поспіль 1 жовтня увесь світ відзначає День людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН.

Про повагу до всіх членів суспільства, визнання їх заслуг і значущості, їхньої праці говорить той факт, що в нашій країні, поряд з багатьма святами, введене надзвичайно зворушливе і приємне для багатьох свято - День вшанування літніх людей. Ці люди все життя віддали праці, вихованню дітей, які, перейнявши почесну естафету, продовжують розпочате батьками.

30 вересня 2016 року в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Прилуцької міської ради відбувся святковий вогник. Цій зустрічі раділи не лише старше покоління запрошених гостей, а й працівники. З вітальними словами до присутніх звернулася міський голова Попенко Ольга Михайлівна. Вона зазначила, що людей з такими одухотвореними, красивими, щасливими обличчями, неможливо назвати літніми, і запропонувала відзначати День молодої людини, бабусі та дідусі з радістю погодилися.

У ході програми Міщенко Микола Григорович до всіх присутніх звернувся з віршованою порадою, про те що треба цінувати молоді роки, завжди залишатися справжньою людиною, шанувати старість, адже не встигнеш і моргнути, як все краще залишилось позаду. А ще на гостину до нашого центру завітали вихованці дошкільного закладу № 2 й потішили гостей віршиками та гуморесками. На обличчях літніх людей виступили сльози, бо виступ малюків був дуже щирим та оригінальним.

Згодом ведуча святкового дійства Куценко Юлія Миколаївна запросила охочий взяти участь у веселих конкурсах, завданнями яких були заспівати колискову, поділитися рецептом улюбленої страви онуків, затанцювати. Переможців розважальних змагань визначали за силою аплодисментів та дарували їм подарунки.

Як всім відомо люди похилого віку мають багато вільного часу і кожного дня люблять переглядати серіали. Щоб не порушувати традиції, до уваги почесних гостей була запропонована 265 серія мексиканського серіалу «Донна Роза», яку розіграли учасники хору ветеранів.

У залі панувала святкова атмосфера, лунали пісні у виконанні Наталії Полторак, які нікого не залишили байдужим, а Катерина Яковенко підлікувала гостей своїм іскрометним гумором.

І на завершення святкового вогнику директор територіального центру Попко Валентин Петрович побажав, щоб ніщо не затьмарювало будні, а свята супроводжували кожну хвилину, любов дітей та сміх онуків наповнювали радістю душу та запросив гостей до столу, де можна було насолодитися ароматним чаєм, скуштувати бутерброди, тістечка, цукерки, та відвідати смачних тортів, які привезла для всіх на гостинець Ольга Михайлівна. Міський голова поспілкувалася із кожним пенсіонером та висловила свої побажання особисто, а на завершення навіть подарувала пісню «Два кольори», адже нічого так не гріє душу, як прекрасна та щира українська пісня.

Запрошені були дуже задоволені святом, яке підготували працівники територіального центру, а слова подяки від літніх людей назавжди залишаться в серцях і душах працівників установи.

На ярмарку!

24 - 25 вересня 2016 року в місті Прилуки відбувся Прилуцький міжрегіональний Воздвиженський ярмарок. Це традиційне осіннє дійство охоплювало ввесь центр міста.

Воздвиженський ярмарок дав змогу прилучанам та гостям з інших регіонів зануритися в атмосферу чарівної української культури, відпочити цікаво і невимушено в теплій і затишній обстановці. Дивовижні храми, парки і площі Прилук стали гостинним простором для всіх.

Воздвиженський ярмарок у Прилуках зібрав на одному майданчику багато виробників сільськогосподарської продукції та народних умільців з Чернігівської області та інших куточків країни, тут можна було придбати все, чого тільки душа забажає.

Цього року ярмарок мав особливо насичену та цікаву програму. Це і хореографічна композиція «Вас зустрічають щедрі Прилуки», і ярмаркове - хореографічне дійство «Рушник то доля вишита на полотні», виставка «Із джерел ярмаркування у Прилуках», легенда української кухні – Пан Вареник та ін.

Зранку на алеї ім. Забашти відбулася виставка українських вареників під назвою: легенда української кухні – Пан Вареник, в якій прийняли участь, як колективи підприємств та установ міста, так і територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Прилуцької міської ради.

З головою довелося зануритись працівникам територіального центру в різноманітність української кухні. Хотілось від щирого серця порадувати глядачів смачними варениками, їх красою та неповторним смаком. Подача та презентація була особливою. Стіл прикрашений вишитою скатертиною та рушниками, ікебана зі справжнього кавуна з польовими квітами та колосками пшениці. У центрі столу стояла парочка закоханих гарбузів яка вражала своєю оригінальністю та харизматичністю, а по краях столу родичі гарбузові – корзини з дарами осені, овочеві заготовки, неподалік безліч вареників з різними підливками, канапе з салом та огірочками. Кожен охочий міг поласувати: прісними варениками з солоним сиром, пишними варениками з печінкою та картоплею на дріжджах, варениками з капустою на сироватці, солодкими здобними варениками з вишнями та ін. Куштувати на суху не довелося, адже до вареників ще й подавали віршовані приказки та гумористичні рядки. А на десерт була справжня гарбузова каша, якою всіх бажаючих пригостив веселий Омелько в широких шароварах та брилі.

Позитивні емоції переповнювали кожного, а не забутні спогади залишаться назавжди та будуть гріти наші серця, бо коли постарався на славу і побачив задоволені обличчя, значить все вдалось на сто відсотків і буде наснага творити добро і надалі.

«Масляна, Масляна, яка ти мала, – якби ж тебе сім неділь, а посту одна»

12 березня 2016 року в Прилуках святкували Масляну – древнє слов’янське свято, яким традиційно проводжають зиму і зустрічають весну. Любить наш народ святкування, веселощі і розваги. Колектив Прилуцького територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) прийняв активну участь у фестивалі свята « СКУШТУЙ МЛИНЦІ НА МОЛОЦІ».

Найкращі наші господині Галькевич Мар’яна, Четиркіна Наталка, Бабенко Лідія, Шульга Лариса, Стуканова Ірина, Куценко Юлія, Захарченко Наталія, Гнатченко Катерина Павлівна використали свої улюблені рецепти по приготуванню млинців та створили власноруч шедевральні страви, приготовані з додаванням різноманітних інгредієнтів – буряку, шпинату, какао, які надали стравам яскравого вигляду та оригінального смаку. Млинці на фестивалі були представлені як окрема страва, так і з різноманітними начинками, у вигляді салатів, других страв та десертів. В кожний свій витвір дівчата вклали душу і серце. Будь-який авторський рецепт млинців обов’язково включав молочні продукти. Це незмінні інгредієнти для приготування головного смачного символу Масляної.

Обрядове дійство по презентації виставки – продажу підготували соціальні працівники Мазуренко Наталія, Ігнатович Наталія, Осотіна Наталія, Тарасенко Оксана, Самосюк Світлана, Нестеренко Олена, Скрипченко Наталія під керівництвом завідувача відділення соціально-побутової адаптації Грачової Ірини.

Виручені від продажу млинців кошти, були спрямовані на благодійну акцію допомоги воїнам АТО.

Нехай прийдешня весна зігріває Ваше серце, а в дім принесе мир та злагоду!

Нові послуги Центру

1 жовтня 2015 року відкрито пункт прокату технічних засобів реабілітації з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Прилуцької міської ради при відділенні організації надання натуральної та грошової допомоги.

Послуга щодо надання технічних та інших засобів реабілітації впроваджується з метою усунення обмежень життєдіяльності та підтримки соціальної незалежності громадян, покращення якості їх життя. Пункт прокату надає у користування громадянам, які перебувають на обліку в територіальному центрі, а також мешканцям м.Прилуки, які опинилися в складних життєвих обставинах та звернулися до установи такі засоби реабілітації (за їх наявності):

1) Засоби для ходіння, керовані однією рукою:

- палиці (в тому числі палиці тактильні);

- палиці з трьома або більше ніжками;

- милиці ліктьові;

- милиці пахові;

- милиці з опорою на передпліччя.

2) Засоби для ходіння, керовані обома руками:

- ходунки-рамки;

- ходунки на колесах;

- ходунки-стільці;

- ходунки-столи.

3) Крісла колісні:

- крісла колісні з ручним керуванням;

- крісла колісні з подвійним ручним керуванням;

- крісла колісні з ножним керуванням;

- крісла колісні з електричним приводом та ручним керуванням на задні колеса;

- крісла колісні з електричним приводом та ручним керуванням на передні колеса (дорожні).

4) Інші засоби реабілітації.

Засоби реабілітації особам, які звернулися до пункту прокату надаються безкоштовно.

Засоби реабілітації надаються на підставі наступних документів: - заяви потребуючого (опікуна, піклувальника);

- довідки медичної установи про необхідність забезпечення засобами (за наявності);

- копії паспорта;

- копії ідентифікаційного коду;

- копії пенсійного посвідчення.

Пункт прокату технічних засобів реабілітації знаходиться за адресою: м. Прилуки вул.Короленка буд. 8, телефон для довідок: 5-25-51.

«Ветерани відчувають поважний вік, але душею не старіють»

01 жовтня 2015 року в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Прилуцької міської ради об 11:00, з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку, дня ветерана відбувся святковий вогник «Мудрі та багаті літами».

Вогник не випадково мав таку назву ,бо людина яка дожила до срібного віку, гідна поваги, тому що це їй вдалося по милості Божій. Адже далеко не всім дано таке велике досягнення і благовоління – відчути мудрість своїх років.

Свято зібрало багато гостей та друзів. Серед запрошених були присутні: начальник Управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради, депутат міської ради Малиш Ганна Павлівна, голова правління Прилуцького м’ясокомбінату, депутат міської ради, кандидат на посаду міського голови - Рожко Артем Миколайович. З їх вуст пролунали найщиріші слова привітань та побажань на адресу людей срібного покоління, висловлювались привітання в адресу батьків, матерів, ветеранів війни і праці – всіх літніх людей, за вклад у розвиток країни, за багаторічну самовіддану працю, доброту та мудрість. Директор територіального центру - Попко Валентин Петрович ознайомив присутніх з новими видами послуг, які намагається впровадити в практику своєї роботи територіальний центр.

Концертна програма з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку, була насиченою та цікавою. Гарний настрій усім присутнім дарували неперевершені вокальні та літературні номери місцевих талановитих аматорів вокальної студії школи мистецтв Ганзенко Регіни та Федорової Альбіни та учениці школи №13 Куценко Катерини.

У літньому віці кожна жінка не зважаючи на роки, все одно відчуває себе королевою, про це йшлося в вірші який прочитала Котляревська Надія Венедиктівна, а «Рецептом молодості» охоче поділилася Головко Валентина Володимирівна. Актуальною, на передодні виборів, була гумореска «Про брата депутата» у виконанні Яковенко Катерини Іванівни.

Цікавим довершенням свята була конкурсна програма, в який брали участь літні люди. Пригадалися і шкільні роки, і перша вчителька, отримані двійки, перше кохання. У конкурсах: «Нагодуй онука сніданком», «Збери портфель до школи», «Порада онукам» були переможці, які не тільки раділи від перемоги, а ще й отримали чудові призи.

По закінченню програми ведуча запросила гостей до столу, тут можна було скуштувати смачних бутербродів, відвідати солодкі тістечка, поласувати шоколадними цукерками. Гріли душу запрошеним не тільки теплі слова й гарячий чай, а й отримані з приводу свята подарунки з власних рук Артема Миколайовича Рожка.

Колектив територіального центру спільними зусиллями намагався забезпечити присутнім гарний настрій та комфорт, щоб всі шановані наші гості не тільки жили довше, але й щоб їх життя було більш якісним та повноцінним, різноманітним і приносило глибоке задоволення.

ЖИВУ ТОБОЮ,БАТЬКІВЩИНА!

Сьогодні наша держава шукає шляхи побудови нової моделі суспільних відносин людей з особливими потребами. Ці пошуки, звісно, не могли не торкнутися долі людей із вадами психофізичного розвитку - найбільш вразливого і соціально незахищеного прошарку нашого суспільства. Одним із аспектів їх соціальної адаптації є встановлення сприятливих взаємин у процесі спілкування, де критерієм відновлення психічних функцій є самореалізація в соціальній дійсності як повноцінної особистості. От же теза, що цивілізованість суспільства визначається його ставленням до людей неповносправних, старих і немічних була підкріплена конкретною справою.

09 липня 2015 року в місті Чернігові під керівництвом обласної Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів» пройшов навчальний семінар з розвитку творчих здібностей серед осіб з обмеженими фізичнимиможливостями «ЖИВУ ТОБОЮ,БАТЬКІВЩИНА», в якому прийняла участь делегація інвалідів міста Прилуки під керівницвом Грачової Ірини - завідувача відділення соціально – побутової адаптації, та Кобзар Любові -голови громадської організації інвалідів. До складу делегації увійшли інваліди в кількості 27 чоловік відділення соціально – побутової адаптації Прилуцького територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)Прилуцької міської ради та інваліди громадської організації «Фенікс».

Відкриваючи семінар, голова обласної організації інвалідів ВОІ СОВУ Фрол Валентина Андріївна, привітала делегації інвалідів Прилук, Ніжина, Чернігова, відзначаючи вагомий вклад всіх присутніх в розвиток творчих здібностей людей з особливими потребами. В своєму виступі вона також відмітила новаторські форми роботи з інвалідами міста Прилуки, адже терапія мистецтвом, яка є провідною формою соціальної роботи прилучан базується на можливостях мистецтва в досягненні позитивних зрушень в емоційному, інтелектуальному та особистісному зростанні інвалідів, дає позитивні результати.

Метод арт-терапії - це ще і лікування за допомогою залучення молодих інвалідів до різних видів мистецтва. Так ось Оленка Раковець займається художнім розписом на склі, Полторак Наталія чарує всіх присутніх співом пісень про красу України, Сашко Овадюк складає пісні на власні вірші, Ігор Овадюк чудово грає на гітарі та співає, Роман Сайко та Мащенко Дмитро за два роки навчилися танцювати і співати сольні пісні, Сергій Коробка спільно з Оленкою Раковець засвоїли техніку виконання вальсу, Оксана Васько та Люда Степаненко гарно декламують гуморески та вірші, а які чудові рушники вишиває Надійка Матвієнко, при цьому вони всі навчаються спілкуватися з навколишнім світом на рівні екосистеми, використовуючи образотворчі, рухові та звукові виражаючи засоби.

В ході проведення семінару була показана велика концертна програма,підготовлена її учасниками. Особливе враження на присутніх справила літературно – музична композиція «Молюсь за тебе Україно», виконана прилуцькою делегацією.

Підводячи підсумки семінару, директор обласного відділення соціального захисту інвалідів Лось Ірина Іванівна дала високу оцінку всім керівникам делегацій за його підготовку та проведення практичної діяльності, виразила насолоду від отриманих емоцій в ході переглядуконцертної програми, побажала всім присутнім здоров’я, творчої наснаги, бажання пронести через все життя незгасиму любов до свого народу і своєї країни.



Ще довго пам’яттю болітиме війна

22 червня 2015 року об 11:00 з нагоди Дня скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні для відвідувачів Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Прилуцької міської ради відбулася тематична година спілкування: «Ще довго пам’яттю болітиме війна».

22 червня 1941 року увійшло в історію людства як початок небаченої за своїми спустошеннями та жертвами війни. На боротьбу з ворогом піднялася вся країна. Про вагомий внесок жителів міста Прилуки, в боротьбі з ворогом, детально розповіла завідувач філією краєзнавчого музею імені Маслова – Іващенко Тетяна Олексіївна.

В своєму виступі вона ознайомила слухачів з трагічною сторінкою нашої історії, віддала данину пам’яті полеглим воїнам розширила знання про бойові дії на території Прилуччини. Відмітила що уже на кінець червня 1941 року до армії було мобілізовано 5 тисяч жителів міста. За короткий час була сформована кавалерійська дивізія під командуванням полковника Андрія Гречка, який потім став маршалом Радянського Союзу. Як воювали прилучани на фронтах, свідчать погруддя Героїв Радянського Союзу, повних кавалерів ордена слави, встановлені у Сквері Вічної Слави м. Прилуки. Ці люди подарували нам мир, справжню ціну якого ми зрозуміли тільки сьогодні, коли в Україні знову ідуть бойові дії та гинуть люди. Всі присутні, на заході, схилили голови у хвилині мовчання перед величчю тих, хто своїм подвигом наближував Велику Перемогу.

Дай Боже мудрості тим, від кого залежить наше завтра. Усі ми хочемо й надалі жити в мирі.

Академік Д.С Ліхачов в свій час сказав дуже значущу фразу: «Без пам’яті не має совісті». Це дійсно так. І якщо ми бажаємо закласти в наших дітях та онуках повагу до історії, то це можливо зробити тільки на основі всієї історичної правди, навіть самої гіркої.

Раз добром зігріте серце вік не охолоне

03 грудня 2014 року о 12:00 в Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Прилуцької міської ради, відбулася концертна програма. «Раз добром зігріте серце вік не охолоне», присвячена Міжнародному дню інвалідів в Україні.

У залі панувала атмосфера доброти та позитиву. Були присутні почесні гості: заступник міського голови Дмитро Даценко, секретар міської ради Валерій Чернов, начальник управління праці та соціального захисту населення Ганна Малиш. На заході звучали слова привітань, лунали прекрасні українськи пісні у виконанні ансамблю «Сорочинські співанки», від яких завмирало серце.

На свято завітала маленька дівчинка у образі Янгола - Доброти, який приніс у подарунок, для людей з обмеженими можливостями, вітання та прекрасні календарі з зображенням Пресвятої Богородиці.

Напередодні концерту в стінах територіального центру проходила фотовиставка під назвою «Струни душі». На ній були представлені роботи людей з обмеженими можливостями. Переможцям були вручені подарунки.Перше місце отримала Раковець О.С. інв. дит. 2 гр., друге і третє місце поділили між собою Ричик О.В. інв. дит. 1 гр, та Овадюк О.В. інв. дит. 2 гр.

Завершила концертну програму Жінка-Україна, пригостивши присутніх смачним короваєм. А коли заграла пісня «Єднаймося разом» піднялися всі, бо в звучала вона ніби гімн в теперішні тяжкі часи, коли вирішується доля України.

Усі інваліди першої групи, які перебувають на обслуговуванні у територіальному центрі отримали подарункові набори у придбанні яких допомогли спонсори.

Колектив територіального центру висловлює щиру подяку нашим спонсорам Кузьменко Н.В. м-н «Автостиль»,Ніколенко Т.В. м-н «Ніколь», Бульбі В. В. м-н «Шоколадний домик», Волошиній О. М. м-н «Тіп-топ», Гапон В. С. м-н «Ерудит» та іншим за надану допомогу.

А музи не мовчали…

28 жовтня о 10:00 в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Прилуцької міської ради, відбулася лекція присвячена 70 – й річниці визволення України від нацистських загарбників, яка мала назву « А музи не мовчали…». На лекції були присутні двадцять один молодий інвалід. Соціальний працівник відділення соціально-побутової адаптації Юлія Куценко розповіла, про пісні, що допомагали солдатам не зламатися, вистояти перед ворогом у роки Великої Вітчизняної війни. Прозвучали воєнні пісні: «Катюша», «Священная война», «Ой, Дніпро, Дніпро», «В землянке», «Синий платочек», «Темная ночь».

Слухачі дізналися історію написання кожної пісні.

Проведена лекція сприяла вихованню у слухачів поваги до історичного минулого України, її захисників - ветеранів Великої Вітчизняної війни, формувала активну громадянську позицію щодо недопущення війни, як засобу розв’язання конфлікту між державами.

І ПЛАЧ, І СМІЙСЯ,І СТРАЖДАЙ,І ДУМАЙ

30 жовтня 2014 року заняттям на тему: « І ПЛАЧ, І СМІЙСЯ, І СТРАЖДАЙ, І ДУМАЙ» на факультеті «Світ мистецтва» Університету третього віку розпочався новий 2014-2015 навчальний рік.

Слухачі Університету познайомилися з таємницями глибинного проникнення в суттєвість всесвіту великого філософа, математика, лікаря, астронома, юриста , поета Омара Хайяма.

Студенти з задоволенням читали та декламували його вірші, насолоджуючись поетичними рядками, та отримуючи дорогоцінні поради та настанови від поета. Не дивлячись на те, що десять століть відокремлюють нас від його творчості, мудрі думки Омара Хайяма актуальні та близькі кожному з нас. Адже в цитатах Омара Хайяма про життя, любов, мудрість, відкривається істина, яку шукають всі люди всесвіту. Юні мають змогу уникнути помилок, молоді навчитися життєвої мудрості, люди поважного віку знаходять в його віршах можливість для роздумів, можливість постійно порівнювати свою мудрість з думками неординарної людини. В ході заняття було встановлено, що Омар Хайям повертається до одних і тих самих думок на протязі всього свого життя, переглядаючи їх, відкриваючи нові можливості, або таємниці буття.

З великою зацікавленістю сприйняли студенти повідомлення про те, що першим перекладачем рубаї на російську мову був наш земляк поет та перекладач Василій Львович Величко.

Назад