Назад

Інформація про укладення колективних договорів, змін та доповнень до них на підприємствах, в установах та організаціях м. Прилуки станом на 01.12.2018 року (додається).

Інформація про дотримання трудового законодавства на підприємствах, в установах та організаціях м. Прилуки станом на 01.12.2018 року (додається).

Питання погашення заборгованості по заробітній платі розглядали на черговій комісії

У малій залі міської ради 15 листопада 2018 року відбулося засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, де розглядалася низка важливих питань.

Інформація про ситуацію з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та підприємствах міста 01.11.2018 (інформація додається).

На засіданні комісії заступник начальника управління праці та соціального захисту населення міської ради Світлана Юрченко інформувала про стан виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях міста.

Про роботу Прилуцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України по погашенню заборгованості зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду, відшкодуванню фактичних витрат на виплату пільгових пенсій та про результати моніторингу відомостей застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування за серпень 2018, що містять ознаки порушення законодавства у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування та «тіньової» зайнятості населення інформувала в.о. начальника Прилуцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Оксана Фабриченко.

Перший заступник начальника Прилуцької ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області Євгеній Головенець повідомив про стан адміністрування єдиного соціального внеску по м. Прилуки, про стан наповнення державного і місцевого бюджетів станом на 01.11.2018 року та про суб’єктів господарювання, у яких розрахункова середня заробітна плата працівників, які відпрацювали повний ІІ квартал, менше розміру мінімальної заробітної плати.

Секретар комісії Валентина Дейкун

Інформація про атестацію робочих місць за умовами праці на підприємствах, в установах та організаціях м. Прилуки станом на 1 жовтня 2018 року (додається).


До уваги роботодавців!

Допуск до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин неприпустимий!

Відповідно до 265 статті КЗпП України, юридичні та фізичні особи – підприємці нестимуть відповідальність у вигляді штрафу у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01.01.2018 – 111690 грн.);

Починаючи з 5 жовтня 2018 року Держслужба з питань праці, Державна фіскальна служба, Пенсійний фонд, Національна поліція за участю органів місцевого самоврядування проводитимуть комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 року №649-р.Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”.

У розпорядженні зазначено:

....

1. Державній службі з питань праці, Державній фіскальній службі, Пенсійному фонду України, Національній поліції, іншим центральним органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування провести:

починаючи з 5 жовтня 2018 р. в установленому порядку комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення;

до 5 жовтня 2018 р. інформаційно-роз’яснювальну кампанію про заплановані заходи та неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин.

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади переглянути  власні нормативно-правові акти та внести до них зміни з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин з найманими працівниками.

3. Державній фіскальній службі, Пенсійному фонду України, Національній поліції, іншим центральним органам виконавчої влади подавати щомісяця до 10 числа Державній службі з питань праці інформацію про проведену роботу для її узагальнення та подання до 15 числа Міністерством соціальної політики Кабінетові Міністрів України.

Прем’єр-міністр України В. ГРОЙСМАН

....”


До уваги роботодавців!

Домовленість Сторін Генеральної угоди від 10.10.2017 року (додається).

Як владнати конфлікт трудових відносин?

Розбіжності між сторонами соціально-трудових відносин, не вирішення яких має підстави для реєстрації Національною службою посередництва і примирення колективного трудового спору (конфлікту) на виробничому та територіальному рівнях (детальна інформація).

З метою уникнення загострення конфліктних ситуацій, відділення НСПП звертається до всіх заінтересованих сторін соціально-трудових відносин приділити особливу увагу питанням забезпечення реалізації державних соціальних гарантій у сфері праці на підприємствах, установах та організаціях районів і міст області відповідно до ст.24 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», ст.34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

У разі виникнення передумов соціальної напруги та розбіжностей у трудових колективах підприємств, установ та організацій області (незалежно від форм власності і організаційно - правових форм господарювання) з питань порушення вимог законодавства про працю, колективних договорів, угод, тощо до відділення НСПП мають право звертатися як сторони конфлікту, так і органи влади, зацікавлені в стабілізації стану соціально-трудових відносин на відповідній території.

Спеціалісти відділення НСПП завжди готові надати необхідні юридичні консультації і методичні рекомендації з метою сприяння вирішенню кожної конкретної проблемної ситуації у відповідності до Закону України „Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)”.

Відділення НСПП в Чернігівській області знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. П’ятницька, 39, кімната 909; тел.: 77-62-77.

Про виплату у 2017 році щорічної разової грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни (додається).

Інформація про заробітну плату та її виплати в м.Прилуки у 2016 році (додається).

Зміни в трудовому законодавстві з 1 січня 2017 року (додається).

ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ

У зв’язку з прийняттям Законів України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21 грудня 2016 року № 1801-VIII та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 6 грудня 2016 року №1774-VIII з 1 січня 2017 року мінімальну заробітну плату встановлено в розмірі 3200 грн.

Відповідно до вище викладеного розділи колективних договорів, що стосуються оплати праці потребують внесення змін.

Телефон для довідок 7-11-50 (каб. 60-61 відділ праці управління праці та соціального захисту населення міської ради).

Інформація про ведення соціального діалогу (додається)

Відмінність страйку від інших акцій соціального протесту (додається)

Як діяти, якщо ви вирішили оголосити страйк (додається)

Назад