Назад

 

Інформація
щодо погашення заборгованості із заробітної плати

Заборгованість по заробітній платі виникла у травні поточного року у КП «Прилукижитлобуд». Станом на 01 вересня 2019 року вона становила 503,7 тис. грн., що на 91,7 тис. грн. (22,3%) більше, ніж на початок серпня, в порівнянні з травнем вона виросла в 1,7 раза, або на 207,7 тис. грн. Не отримали заробітну плату за ІІ половину липня 125 працівників підприємства.

Станом на 18.09.2019 року зарплатний борг погашений.

Сьогодні, 19 вересня, у малій залі міської ради відбулося засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

На засіданні комісії начальник управління праці та соціального захисту населення міської ради Ганна Малиш інформувала про стан погашення заборгованості по заробітній платі на підприємствах, в установах та організаціях міста.

Про роботу по погашенню заборгованості зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України, відшкодуванню фактичних витрат на виплату пільгових пенсій інформувала начальник відділу забезпечення наповнення бюджету №4 фінансово-економічного управління головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Наталія Коваленко.

Заступник начальника управління - начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Прилуцької ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області Світлана Проценко повідомила про стан адміністрування єдиного соціального внеску по м. Прилуки та про стан наповнення державного і місцевого бюджетів станом на 01.09.2019 року.

Секретар комісії Лариса Геєць

 

ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ!

31 серпня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. №768 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 р. № 115» (додається).

Постановою затверджено нову редакцію Порядку повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів.

У разі виникнення питань звертайтесь у відділ праці управління праці та соціального захисту населення міської ради, кабінети №№ 60, 61, або за телефоном 7-11-50.

 

 

Інформація про дотримання трудового законодавства на підприємствах, в установах та організаціях м. Прилуки станом на 01.09.2019 (додається).

Інформація про укладення колективних договорів, змін та доповнень до них на підприємствах, в установах та організаціях м. Прилуки станом на 1 вересня 2019 року (додається).

Строки виплати заробітної плати

Інформація
щодо погашення заборгованості із заробітної плати

Станом на 01 серпня 2019 року існувала заборгованість по заробітній платі в комунальному підприємстві «Прилукижитлобуд» в сумі 411,8 тис. грн. Не отримали заробітну плату за ІІ половину червня 125 працівників підприємства.

Станом на 15.08.2019 року зарплатний борг погашений.

 

 

Питання погашення заборгованості по заробітній платі розглядали на черговій комісії

18 липня 2019 року у малій залі міської ради відбулося засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат під головуванням заступника міського голови Тетяни Фесенко.

На засіданні комісії начальник управління праці та соціального захисту населення міської ради Ганна Малиш інформувала про стан погашення заборгованості по заробітній платі на підприємствах, в установах та організаціях міста (інформація додається).

Про роботу по погашенню заборгованості зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України, відшкодуванню фактичних витрат на виплату пільгових пенсій інформувала начальник відділу забезпечення наповнення бюджету №4 фінансово-економічного управління головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Наталія Коваленко.

Заступник начальника управління - начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Прилуцької ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області Ірина Щербина повідомила про стан адміністрування єдиного соціального внеску по м. Прилуки та про стан наповнення державного і місцевого бюджетів станом на 01.07.2019 року.

Секретар комісії Лариса Геєць

 

Особливості прийняття на роботу та звільнення вагітних жінок

Згідно зі статтею 184 КЗпП заборонено відмовляти жінці у прийнятті на роботу з мотивів, пов’язаних з її вагітністю. У разі відмови такій жінці у прийнятті на роботу керівник (власник) підприємства зобов’язаний повідомити їй причину в письмовій формі. Вагітна жінка має право оскаржити таку відмову в судовому порядку.

Разом з тим частина перша статті 22 КЗпП забороняє лише необґрунтовану відмову в прийнятті на роботу, з чого випливає, що обґрунтована відмова допускається. Так, роботодавець може відмовити вагітній жінці в прийнятті на роботу через відсутність вільного робочого місця, невідповідність її кваліфікації тому рівню, який вимагається для певної посади (чи виконання певної роботи), шкідливі умови праці, обмеження спільної роботи родичів та інші вагомі причини. Необґрунтованою можна вважати причину, коли наприклад, за наявності вакансії роботодавець відмовляє вагітній жінці, посилаючись на обставини, які не стосуються її ділових якостей.

Під час прийняття на роботу вагітної жінки керівництво підприємства не має права встановлювати їй випробування (частина третя ст. 26 КЗпП).

Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років – ч. 6 ст. 179 КЗпП України), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, відповідно до ч. 3 ст. 184 КЗпП України не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.

При вирішенні питання про припинення із вагітною жінкою строкового трудового договору на підставі п. 2 ч. 1 ст. 36 КЗпП України необхідно дотриматись порядку припинення строкового трудового договору. Роботодавець має своєчасно попередити вагітну жінку про припинення трудового договору, і зробити це варто у письмовій формі. Слід враховувати, що звільнення провадиться з обов’язковим працевлаштуванням.

 

Що таке неповний робочий час? (інформація додається).

 

Мінімальна зарплата і прожитковий мінімум на 2019 рік (інформація додається).

 

Компенсація додаткової відпустки «на дітей» (інформація додається).

 

Коли під час звільнення працівника не відраховують із його зарплати наперед виплачені суми відпускних (інформація додається).

 

Працівник не перебував у відпустці декілька років: чи втрачає він право на неї?

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про відпустки» щорічні основна та додаткові відпустки надаються працівникові з таким розрахунком, щоб вони були використані, як правило, до закінчення робочого року. Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом, і доводиться до відома всіх працівників. При складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку.

Стаття 11 Закону України «Про відпустки» забороняє ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд, а також ненадання їх протягом робочого року особам віком до вісімнадцяти років та працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами чи з особливим характером праці.

Частиною 5 ст. 79 КЗпП передбачено, що конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і роботодавцем, який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніше ніж за два тижні до встановленого графіком терміну.

Законодавством не передбачено терміну давності, після якого втрачається працівником право на щорічні відпустки, також воно не містить заборони надавати щорічні відпустки у разі їх невикористання. Тому, якщо працівник з якихось причин не скористався правом на щорічну відпустку за минулий рік або за кілька попередніх років, він має право використати її, а в разі звільнення (незалежно від підстав) йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні відпустки згідно зі ст. 24 Закону України «Про відпустки».

Відповідно до ст. 24 Закону України «Про відпустки» за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні.

Особам віком до вісімнадцяти років заміна всіх видів відпусток грошовою компенсацією не допускається.

Особи, винні в порушенні законодавства про відпустки, несуть відповідальність згідно із законодавством (ст. 28 Закону України «Про відпустки»). Абзац 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП встановлено фінансова відповідальність юридичних і фізичних осіб за порушення інших вимог трудового законодавства у розмірі мінімальної заробітної плати на момент виявлення.

 

 

Інформація соцгарантії військовим (додається).

 

До уваги роботодавців!

Допуск до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин неприпустимий!

Відповідно до 265 статті КЗпП України, юридичні та фізичні особи – підприємці нестимуть відповідальність у вигляді штрафу у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків – у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (з 01.01.2018 – 111690 грн.);

Починаючи з 5 жовтня 2018 року Держслужба з питань праці, Державна фіскальна служба, Пенсійний фонд, Національна поліція за участю органів місцевого самоврядування проводитимуть комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 року №649-р.Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”.

У розпорядженні зазначено:

....

1. Державній службі з питань праці, Державній фіскальній службі, Пенсійному фонду України, Національній поліції, іншим центральним органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування провести:

починаючи з 5 жовтня 2018 р. в установленому порядку комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення;

до 5 жовтня 2018 р. інформаційно-роз’яснювальну кампанію про заплановані заходи та неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин.

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади переглянути  власні нормативно-правові акти та внести до них зміни з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин з найманими працівниками.

3. Державній фіскальній службі, Пенсійному фонду України, Національній поліції, іншим центральним органам виконавчої влади подавати щомісяця до 10 числа Державній службі з питань праці інформацію про проведену роботу для її узагальнення та подання до 15 числа Міністерством соціальної політики Кабінетові Міністрів України.

Прем’єр-міністр України В. ГРОЙСМАН

....”
До уваги роботодавців!

Домовленість Сторін Генеральної угоди від 10.10.2017 року (додається).

 

Як владнати конфлікт трудових відносин?

Розбіжності між сторонами соціально-трудових відносин, не вирішення яких має підстави для реєстрації Національною службою посередництва і примирення колективного трудового спору (конфлікту) на виробничому та територіальному рівнях (детальна інформація).

З метою уникнення загострення конфліктних ситуацій, відділення НСПП звертається до всіх заінтересованих сторін соціально-трудових відносин приділити особливу увагу питанням забезпечення реалізації державних соціальних гарантій у сфері праці на підприємствах, установах та організаціях районів і міст області відповідно до ст.24 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», ст.34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

У разі виникнення передумов соціальної напруги та розбіжностей у трудових колективах підприємств, установ та організацій області (незалежно від форм власності і організаційно - правових форм господарювання) з питань порушення вимог законодавства про працю, колективних договорів, угод, тощо до відділення НСПП мають право звертатися як сторони конфлікту, так і органи влади, зацікавлені в стабілізації стану соціально-трудових відносин на відповідній території.

Спеціалісти відділення НСПП завжди готові надати необхідні юридичні консультації і методичні рекомендації з метою сприяння вирішенню кожної конкретної проблемної ситуації у відповідності до Закону України „Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)”.

Відділення НСПП в Чернігівській області знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. П’ятницька, 39, кімната 909; тел.: 77-62-77.

Про виплату у 2017 році щорічної разової грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни (додається).

Інформація про заробітну плату та її виплати в м.Прилуки у 2016 році (додається).

Зміни в трудовому законодавстві з 1 січня 2017 року (додається).

 

ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ

У зв’язку з прийняттям Законів України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21 грудня 2016 року № 1801-VIII та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 6 грудня 2016 року №1774-VIII з 1 січня 2017 року мінімальну заробітну плату встановлено в розмірі 3200 грн.

Відповідно до вище викладеного розділи колективних договорів, що стосуються оплати праці потребують внесення змін.

Телефон для довідок 7-11-50 (каб. 60-61 відділ праці управління праці та соціального захисту населення міської ради).

Інформація про ведення соціального діалогу (додається)

Відмінність страйку від інших акцій соціального протесту (додається)

Як діяти, якщо ви вирішили оголосити страйк (додається)

 

Назад