Назад

 

ОГОЛОШЕННЯ

Про проведення обласного конкурсу «Благодійних року» імені меценатів Тарновських

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 05.03.2008 № 79 «Про проведення обласного конкурсу «Благодійник року» імені меценатів Тарновських», з метою поширення благодійницької діяльності та меценатства на Чернігівщині обласна державна адміністрація за сприяння Чернігівської обласної ради та за підтримки громадськості проводить обласний конкурс «Благодійник року» імені меценатів Тарновських.

Конкурс проводиться щороку у семи номінаціях:

 • «Благодійник року — всеукраїнська бізнес-структура»;

 • «Благодійник року — регіональна бізнес-структура»;

 • «Благодійник року — неприбуткова організація»;

 • «Благодійник року — приватна особа» (передбачає визначення трьох переможців);

 • «Благодійник року — благодійник-початківець»;

 • «Благодійник року — представник малого бізнесу»;

 • «Благодійник року — кращий волонтер».

У конкурсі можуть брати участь фізичні та юридичні особи, які надали одно- чи багаторазову благодійну допомогу для розв’язання суспільних проблем Чернігівської області. Претендентів на участь у конкурсі, за їхньою можуть висувати органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадські організації, благодійні фонди, заклади освіти, науки, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, будь-які особи, які отримали благодійну допомогу, а також самі благодійники.

Для участі у конкурсі організації або особи, які висувають претендентів, мають заповнити заявку встановленого зразка (додається) та надіслати її разом з іншими матеріалами із позначкою «Благодійник року 2019» на адресу Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації (14000, м. Чернігів, вул. Шевченка, буд. № 7) або на адресу електронної пошти (did_post@cg.gov.ua, ) до 25 листопада ц. р.

До заповненої заявки на участь у благодійному конкурсі в обов’язковому порядку додаються матеріали, які розкривають зміст благодійної діяльності претендента: фотографії, відеозаписи, копії публікацій у ЗМІ, мультимедійні презентації тощо. Переможців буде визначено оргкомітетом конкурсу до Дня благодійництва, який відзначається, відповідно до Указу Президента України від 13.12.2007 № 1220 «Про День благодійництва», щорічно у другу неділю грудня.

При подачі заявок на конкурс просимо звернути увагу на громадські організації, волонтерів, підприємства та організації, які здійснюють допомогу Збройним Силам України, вимушеним переселенцям, а також членам сімей загиблих та поранених бійців АТО/ООС.

Контактна особа: головний спеціаліст Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Бабич Людмила Петрівна контактні телефони: (0462) 66-92-19.

Заявка (додається).

Департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації

 

Оголошення про відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю (додається).

Оголошення про грантову програму «Безкоштовна вища фінансова освіта для осіб з інвалідністю» (додається).

Інформація до 9 Травня (додається).

До уваги учасників АТО!

Управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради направляє учасників антитерористичної операції та учасників Революції Гідності на психологічну реабілітацію в санаторії:

1. ТОВ «Санаторій «Токарі» (адреса: 42215, Сумська обл.., м. Лебедин, с. Токарі, вул. Санаторна, 96).

2. ПАТ «Мотор Січ» відокремлений підрозділ санаторій «Райдуга» (адреса: 31200, Хмельницька обл., м. Волочинськ, вул. Запорізька).

За додатковою інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради (м. Прилуки, вул. Київська, 281, каб. № 49, тел. 04637-71156).

Інформація про санаторій Райдуга (додається).

Інформація про санаторій Токарі (додається).

Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 року № 785 і від 7 лютого 2007 року № 150" (додається).

Для оплати вартості навчання за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів необхідно:

Перший крок. Заявник звертається (із заявою) до територіального відділення Фонду за місцем реєстрації проживання і надає наступні документи:

 • копію паспорта (1,2, 11 сторінки);

 • копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (у разі якщо заявник - фізична особа є внутрішньо переміщеною особою) згідно з додатком до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.08.2015р. №676);

 • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або паспорта з позначкою щодо наявності права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера;

 • копію довідки МСЕК про встановлення інвалідності (для дітей-інвалідів - висновок ЛКК);

 • копію індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю (дитини- інваліда);

 • копію документа державного зразка про освіту (повну загальну середню освіту, базову загальну освіту);

 • копію сертифіката Українського центру оцінювання якості освіти (за наявності);

 • повідомлення навчального закладу, що підтверджує його готовність надати освітні послуги особі з інвалідністю;

документ, що підтверджує вартість надання освітніх послуг за навчальний рік посеместрово.

Другий крок. Між надавачем освітніх послуг, платником (відділенням Фонду) та одержувачем послуг (студентом, учнем) укладається договір про відшкодування витрат на навчання та перекваліфікацію.

Третій крок. Територіальне відділення Фонду відшкодовує навчальному закладу витрати за навчання особи з інвалідністю в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисом на відповідний бюджетний рік, у міру надходження коштів з Державного бюджету України шляхом посеместрового переказу коштів на рахунок навчального закладу в безготівковому порядку за умови відсутності в особи з інвалідністю незадовільних оцінок за результатами екзаменаційної сесії за попередній семестр.

 

Для передплати друкованих періодичних видань за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів необхідно надати до відділення Фонду наступні документи:

заяву особи з інвалідністю І та II груп в установленій формі;

копію паспорта (1, 2, 11 сторінки);

копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або паспорта з позначкою щодо наявності права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера;

копію довідки МСЕК про встановлення інвалідності.

За більш детальною інформацією звертайтесь до Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, наша адреса:

14017, м. Чернігів, вул. Вячеслава Радченка, 14 тел.: (0462) 67-28-51, Е - mаіl: fszicg@ukr.net

контактна особа: Ярослава Широян.

Порядок проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1057 від 27.12.2017 року «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції» (інформація додається).

 

До уваги роботодавців!

Статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» № 875-ХІІ від 21.03.1991 року (з наступними змінами і доповненнями) (далі - Закон) передбачено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює вісім і більше осіб (далі - роботодавці), самостійно реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів (далі - відділення Фонду) за своїм місцезнаходженням.

Порядок реєстрації підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, визначений постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року (далі - Постанова №70), встановлює процедуру реєстрації роботодавців у відділенні Фонду.

Новостворені роботодавці, в яких кількість працюючих, для яких це місце роботи є основне, збільшилася до восьми і більше осіб, реєструються у відділенні Фонду до 1 лютого року, що настає за роком створення або збільшення кількості працюючих.

Роботодавці зобов'язані .зареєструватися у відділенні Фонду в період з 1 січня по 1 лютого поточного року у разі, якщо у попередньому році кількість працюючих, для яких це місце роботи є основне, збільшилася до 8 і більше осіб.

Пунктом 2 Порядку постанови № 70 передбачено, що роботодавці реєструються у відділеннях Фонду за місцем їх державної реєстрації як юридичних осіб або фізичних осіб - підприємців.

Для реєстрації роботодавці подають (надсилають рекомендованим листом) до відділення Фонду відповідну заяву за формою, затверджену наказом № 98.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, подають (надсилають) також копію довідки про включення їх до реєстру неприбуткових установ, видану органом ДФС .

Реєстрація роботодавців проводиться безоплатно.

Згідно із абзацом першим ст. 19 Закону для роботодавців установлено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Роботодавці самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів в рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог ст. 18 цього Закону.

Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за формою № 10-ПІ (далі – Звіт) подають усі роботодавці, у яких працює за основним місцем роботи від восьми і більше осіб. Звіт складається щороку і до 1 березня, що настає після звітного періоду, подається або надсилається рекомендованим листом за місцем їх державної реєстрації до відділення Фонду.

Подання до відділення Фонду звітності в електронному вигляді не передбачено.

Бланки заяви про реєстрацію та Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів розміщені на офіційному веб-сайті Фонду соціального захисту інвалідів (http:www.ispf.gov.ua).

За більш детальною інформацією можна звернутися до Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів:

14017, м. Чернігів, вул. В.Радченка, 14.

Контактний телефон, факс: (0462 ) 67-28- 51.

Е-mаіl: fszicg@ukr.net.

Про здійснення реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю та оплати вартості навчання осіб з інвалідністю у вищих навчальних закладах (додається).

Про впровадження моделі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю та перейменування Вінницького міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів «Поділля» (інформація додається).

 

Інформацію про впровадження моделі комплексної реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю

Інформація щодо окремих форм викладених у положенні про державні реабілітаційні установи для дітей з інвалідністю (інформація додається).

Інформація щодо окремих форм викладених у положенні про державні реабілітаційні установи щодо впровадження моделі комплексної реабілітації осіб з інвалідністю, які досягли повноліття (інформація додається).

 

 

 

 

Змінено Порядок забезпечення учасників антитерористичної операції виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні

 

 

 

 

До уваги осіб з інвалідністю!

Порядок відшкодування учасникам АТО проїзду для проходження психологічної реабілітації (додається).

До відома громадських об’єднань, що опікуються питаннями захисту прав осіб з інвалідністю!

Наказ Мінсоцполітики від 09.08.2016 року №855 щодо питань комплексної реабілітації осіб з інвалідністю (додається).

Типове положення про центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю(додається).

 

Шановні громадяни!

Просимо ознайомитися з наказом Мінсоцполітики «Про затвердження Державного стандарту стаціонарного догляду за особами, які втратили здатність до самообслуговування чи не набули такої здатності».

НАКАЗ (додається).

До уваги учасників антитерористичної операції! (додається)

Для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції з числа військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, осіб рядового і начальницького складу, військовослужбовців, працівників МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, інших утворених відповідно до закону військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції, а також працівників підприємств, установ та організацій, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення в Чернігівській області реалізовується Програма з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників із числа учасників АТО (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку).

Просимо всіх бажаючих даної категорії звертатися до управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради за адресою: м. Прилуки вул. Київська, 281 каб. 49, каб. 51 або звертатися за телефонами 7-10-17, 7-11-56.

Пропозиції Освітні послуги щодо можливих напрямів підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників (додається)

 

Забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням

УМОВИ

забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням: 31.03.2015 року постановою Кабінету Міністрів України № 200 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням.

Цей Порядок визначає:

Механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою «Забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» на забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб, які постраждали під час проведення антитерористичної операції та яким встановлено статус учасника бойових дій чи інваліда війни відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 та пункту 1 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі особи).

 Категорії осіб, які мають право на забезпечення безкоштовними путівками до санаторно-курортних закладів згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості в міру надходження путівок:

1. Учасники бойових дій – щороку терміном на 18–21 день.

2. Інваліди війни – позачергово щороку терміном на 18–21 день.

3. Інваліди із захворюванням нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій, з них:

I і II групи – у санаторії спинального профілю з лікуванням строком на 35 днів;

III групи – до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18–21 день.

Документи які необхідно подати  для взяття на облік щодо забезпеченя безкоштовною путівкою до санаторно-курортного закладу:

1. Заява.

2. Медична довідка лікувальної установи за формою 070/О.

3. Оригінал і копія «Посвідчення учасника бойових дій» або «Посвідчення інваліда війни».

4. Оригінал і копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Знімаються з обліку:

Особи, які перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуваннямв в органах соціального захисту населення, але в поточному році одержали безкоштовну путівку. 

Повторне взяття на облік здійснюється на підставі копії (дубліката) довідки для одержання путівки на санаторно-курортне лікування, що долучена до попередньої справи, якщо строк її дії закінчився.

Супровід інвалідів 1 групи:

Путівками без лікування забезпечуються громадяни, що супроводжують інвалідів 1 групи (за винятком інвалідів з наслідками трави і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога. Якщо інвалід 1 групи здатний обслуговувати себе самостійно, видається відповідна довідка лікувально-профілактичного закладу. Інваліда 1 групи не можуть супроводжувати інваліди 1 групи та особи, які не досягли 18-річного віку.

Оплата вартості проїзду супровіднику інваліда-спінальника:

Громадянам, які супроводжують інвалідів 1 та 2 груп до санаторіїв спінального профілю, путівки не видаються, а лише оплачується проїзд (двічі до санаторію та двічі в зворотному напрямку) у транспорті загального користування (залізничному або автомобільному) згідно з поданими проїздними квитами. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.

Для одержання більш детальної інформації просимо звертатись до управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради за адресою: м. Прилуки, вул. Київська, 281, кабінет № 49.

Телефон для довідок 7-11-56.

Деякі види матеріального забезпечення, пільг, гарантій та

послуг, встановлених законодавством для повнолітніх і

неповнолітніх осіб з інвалідністю

(* - передрук даного матеріалу або його частин без дозволу Мінсоцполітики не дозволяється)

¹- перелік не містить видів матеріального забезпечення, пільг, гарантій та послуг, передбачених для осіб з інвалідністю законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, за професійною ознакою, про ветеранів війни, про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та ін.;

² - для правильного розуміння та користування пільгами рекомендується попередньо ознайомлюватися із нормативно-правовими актами, зазначеними після конкретного вида матеріального забезпечення, пільги, гарантії та послуги. Із усіма нормативно-правовими актами, вказаними нижче, можливо ознайомитися на офіційному веб-порталі Верховної Ради України (http://zakon1.rada.gov.ua/laws/main);

³ - місцеві органи влади можуть надавати додаткові пільги та матеріальну допомогу різним категоріям населення за рахунок коштів власних бюджетів (закони України „Про місцеве самоврядування в Україні” та „Про місцеві державні адміністрації”)

Деякі види матеріального забезпечення

Назад