Назад

До уваги учасників ООС (АТО)!

Виплата грошової допомоги до 5 Травня 2019 року (інформація додається).

Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях

Закон України (додається).

Порядок проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1057 від 27.12.2017 року «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції» (інформація додається).

До уваги учасників АТО!

Всеукраїнська громадська організація «ОБ’ЄДНАННЯ ДРУЖИН І МАТЕРІВ БІЙЦІВ УЧАСНИКІВ АТО» запрошує бійців АТО, що потребують працевлаштування і проживають у Чернігівській області, до участі у 3-денному семінарі та тренінгах, проведення яких заплановано на 25, 26, 27 жовтня 2018 року в м. Києві.

Відповідно до п.22 Порядку проведення конкурсу з визначення програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 року №1049, конкурсною комісією Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції переможцем було визнано програму «Ветерани: від діалогу до працевлаштування», яка має на меті вирішення однієї з головних проблем, що виникають у бійців при поверненні до мирного життя — проблеми працевлаштування. Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства соціальної політики України.

Додаткова інформація на сайті:http://familyato.org;

тел.. 050-877-55-09; e-mail:info.familyato@gmail.com

Повідомлення про міні-гранти для роботи з дітьми героїв АТО

Благодійна організація «Львівська освітня фундація» та проект «Старший брат» запрошує активних молодих людей стати наставниками (соціальними менторами) для діток героїв війни на Сході України.

Основна мета програми – підтримати дитину героя АТО через регулярні цікаві освітні заходи, корисне дозвілля та спілкування з наставником. Наставнику покриваються витрати на закупівлю канцтоварів, спорттоварів та інших необхідних матеріалів. Розмір гранту 6000 гривень.

Заявку на конкурс міні-грантів необхідно подати до 1 серпня 2017 року. Для участі у конкурсі міні-грантової програми необхідно заповнити аплікаційну форму – https://docs.google.com/forms/d/1E6PtMmdbX3yw_hA71X7F8-7kzydrbvB1hhpDByFdc_A/edit та надіслати скан на bigbrotherlef@gmail.com .

Результати конкурсу будуть надіслані до 2 серпня 2017 року листом на зазначену електронну адресу.

Більше інформації про проект можна знайти на сторінці «Львівської освітньої фундації», а також у групі Facebook – «Старший брат» – наставництво для дітей героїв АТО».

Контакти: координатор програми: Маріанна Білик, +380985771131; skype: marianna.kaspryshyn, e-mail: bigbrother@gmail.com .

Детально: http://www.lef.org.ua/ua/proekty/programa-starshyj-brat/ та https://biggggidea.com/opportunities/mini-granti-dlya-roboti-z-dirkami-gerov-ato/ .

За більш детальнішою інформацією просимо звівертатися до управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради за адресою: м. Прилуки, вул. Київська, 281, каб. 51 або за телефоном 7-10-17


Довідкова інформація

Куди звертатися у Чернігові?

ПРОГРАМА АКТИВНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ «ПОВЕРНЕННЯ ДО ЖИТТЯ» (додається)

Куди звертатися?

Якщо Ви, чи члени Вашої сім’ї потрапили у складні життєві обставини, або не маєте часу чи можливості для оформлення документів; Якщо Вам необхідне юридичне консультування, послуги по психологічній реабілітації, або виникають будь-які інші проблемні питання у повсякденному житті Прилуцький міський центр соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді візьме на себе супровід у вирішенні проблемних питань та надасть:

інформаційні;

юридичні;

психологічні;

соціально-педагогічні;

соціально-медичні;

соціально-економічні;

послуги для Вас та членів Вашої родини.

Наша адреса: м. Прилуки, вул.Київська, 78

телефон/факс: 4-25-31; 4-42-36; 3-84-42

e-mail: pmcsssdm@gmail.com

Наразі Прилуцьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться робота щодо вивчення потреби проходження курсу психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції у ТОВ «Санаторій «Феофанія» м.Київ; та санаторії «Остреч» м.Мена, Чернігівської обл..

Учасники антитерористичної операції, які бажають пройти курс психологічної реабілітації у санаторних установах можуть звертатись за довідками до Прилуцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (телефон/факс: 4-25-31; 4-42-36; 3-84-42).

Направлення учасників антитерористичної операції на психологічну реабілітацію (адреси додаються)

У Чернігові презентували Пам’ятку учасника АТО

Тисячам українським мобілізованим військовим та добровольцям довелося застосувати на практиці навички військової справи та подивитися в очі війні. Нині вони захищають незалежність та територіальну цілісність України в зоні здійснення антитерористичної операції.

На жаль, загальний рівень проінформованості ветеранів, військовослужбовців та членів сімей загиблих учасників АТО про їхні права та доступ до якісної допомоги залишається недостатнім. Іноді дуже важко зорієнтуватися у великій кількості нормативних документів, знайти відповідну службу чи громадську організацію.

Саме тому юристи-волонтери громадської організації «Юридична Сотня» спільно з фахівцями Міністерства соціальної політики України, Державної служби з питань ветеранів війни та учасників АТО, Міністерства оборони України, а також Генерального Штабу Збройних Сил України розробили Пам’ятку учасника АТО.

Збірка "Пам’ятка учасника АТО" (додається).

Порядок відшкодування учасникам АТО проїзду для проходження психологічної реабілітації (додається).

Змінено Порядок забезпечення учасників антитерористичної операції виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні

Цю збірку презентували 9 листопада в Департаменті соціального захисту наслення ОДА.

Покрокові інструкції Пам’ятки розроблені так, щоб і ветерани, і військовослужбовці, і члени їх родин знали про власні права та могли їх відстоювати. До речі, матеріал викладено доступною мовою.

Організатори заходу повідомили, що Пам’ятка буде постійно вдосконалюватися та доповнюватися.

У складних економічних умовах члени «Юридичної Сотні» змогли надрукувати лише 10 тисяч примірників. Тож на презентації вони закликали всіх, хто небайдужий, допомогти надрукувати більше примірників. На сьогодні можна ознайомитись із текстом збірки на сайті цієї громадської організації.

– Пам’ятка має максимально спростити спілкування учасників АТО із соціальними службами, – зазначив заступник військового комісара області Вадим Лільчицький під час презентації збірки.

На сьогодні в органах соціального захисту області зареєстровано 8 тисяч учасників бойових дій в АТО. Кожен із них та їхні сім’ї потребують соціального захисту, особливо гостро стоїть питання забезпеченості житлом.

Тож на презентації Пам’ятки представники Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву та Чернігівського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі поділилися інфомацією щодо кредитування молодих сімей.

До речі, минулого року 18-ти сім’ям учасників АТО надали власне житло за рахунок бюджетних коштів. У цьому році дещо змінився механізм його отримання. Відтепер учасникам АТО надаватиметься грошова компенсація на придбання житла. Отже, сім’ї за власним бажанням зможуть купувати житло в будь-якому населеному пункті країни. Раніше вони його отримували лише за місцем реєстрації.

Цього року на придбання житла вже виділено 13 мільйонів гривень з державного бюджету.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів БЕЗКОШТОВНО проводить професійне навчання осіб з інвалідністю І, ІІ, ІІІ груп віком від 16 років, у тому числі учасників АТО, які мають інвалідність (інформація додається).

До уваги учасників антитерористичної операції!

Академія праці, соціальних відносин і туризму (АПСВТ) запрошує отримати безкоштовно другу вищу освіту «Менеджер житлового будинку».

Можливість безкоштовно (за державний кошт) отримати другу вищу освіту (заочна форма навчання) за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст» на базі АПСВТ за ваучером центру зайнятості.

Учасники програми отримають вищу економічну освіту за спеціальністю «Менеджмент» з інноваційною сучасною, актуальною кваліфікацією - «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)», тобто менеджер ОСББ.

Право на навчання коштом держави на підставі ваучера надається особам, що мають вищу освіту (бакалавр або спеціаліст або магістр):

- старше 45 років;

- до досягнення пенсійного віку;

- страховий стаж становить не менше 15 років;

- не проходили протягом останніх 5 років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;

- не зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні;


Більш детальну інформацію можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради: м. Прилуки, вул. Київська, 281, каб. №51; та на сайті: http://www.socosvita.kiev.ua/ .

Розпорядження голови обласної державної адміністрації № 544 від 07 жовтня 2015 року “Про створення Центру допомоги учасникам антитерористичної операції” (додається)

Додаток до розпорядження голови обласної державної адміністрації № 544 (додається)

ПАМ'ЯТКА щодо соціального захисту ветеранів війни учасників АТО (додається)

Загальна інформація зарезервованих ділянках на території Чернігівської області для учасників АТО (додається)

Альбом-атлас по окремих зарезервованих ділянках на території Чернігівської області для учасників АТО (додається)

На допомогу захисникам Батьківщини. Права і пільги для учасників АТО та членів їх сімей – підстави та порядок отримання, рекомендації, довідкова інформація (Брошюра додається)Дорожня карта учасникам антитерористичної операції для вирішення деяких питань соціального захисту, зокрема забезпечення соціальною та професійною адаптацією (додається)

Що необхiдно воїнам АТО для отримання послуг соціальної та професійної адаптації?

ДО ВІДОМА УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015р. №179 та бюджетної Програми 2505170 «Заходи з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку)» військовослужбовці, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в АТО, мають право отримувати послуги з професійної адаптації згідно переліку ліцензованих професій та переліку освітніх закладів, які надають послуги з навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації.

Для отримання послуг соціальної та професійної адаптації особа, яка приймала участь в АТО повинна мати посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни та документ, що підтверджує залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення. Таким документом може бути один із нижчезазначених (оригінал або його копія):

наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення;

рішення відомчої (міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такий, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередньо участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення.

Детальну інформацію з даного питання та перелік освітніх закладів, які надають послуги з навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації, можна отримати звернувшись до управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради за адресою: м. Прилуки, вул. Київська, буд. 281, каб. №49 або за телефоном 7-11-56.

Начальник управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради, Ганна Малиш

Направлення учасників антитерористичної операції на психологічну реабілітацію* (додається)

Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції, бойових дій та збройного конфлікту (додається)


Допомога по тимчасовій непрацездатності застрахованим особам після демобілізації

Прилуцька МРВД ЧОВ ФСС з ТВП повідомляє, що постановою КМУ від 26.06.2015 № 439 затверджена нова редакція Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

 

Відповідно до пункту 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001  № 1266 із змінами (далі - Порядок), середньоденна заробітна плата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) заробітної плати, на яку нарахований єдиний внесок, на кількість календарних днів зайнятості (періоду перебування у трудових відносинах) у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин.

Згідно Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням поважними причинами є: тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати.

Період коли працівник був призваний на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період та за ним зберігався середній заробіток, з якого не утримувався єдиний внесок, можна вважати також періодом, не відпрацьованим з поважної причини. Тому, ці місяці та дні виключаються та розрахунок допомоги здійснюється із заробітної плати за відпрацьований час.

Якщо у всіх місяцях розрахункового періоду застрахована особа не працювала із зазначеної причини, у такому випадку може бути застосовано пункт 28 Порядку. А саме, розрахунок допомоги проводиться   виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку. У разі відсутності ставки (окладу) - з розміру мінімальної заробітної плати (або її частини), яка встановлена законом на день настання страхового випадку.

Прилуцька МВД ЧОВ ФСС з ТВП


Учасники АТО на Чернігівщині стануть власниками 2 327 земельних ділянок

У Чернігівській області з початку реалізації ініціативи про надання земельних ділянок учасники АТО подали 3006 заяв на отримання землі. За результатами розгляду звернень 2327 військових отримали дозволи на розробку землевпорядної документації на землі загальною площею 1543 гектара.

На Чернігівщині для учасників АТО відведуть земельні ділянки різного цільового призначення. Найбільша кількість наділів (1360) буде використана для індивідуального садівництва. Займатись веденням особистого селянського господарства військові зможуть на 723 ділянках. Ще 244 наділи учасники АТО використовуватимуть для житлового будівництва.

Землевпорядники Чернігівської області сформували реєстрів вільних земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які можуть виділити для потреб учасників АТО. Наразі до переліку включили 1173,75 га земель. Наділи з цих земельних масивів можна буде отримати для ведення особистого селянського господарства та садівництва.

Довідково:

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.

За інформацією ДержгеокадаструПроект електронної системи публічних закупівель ProZorro створено представниками бізнесу та волонтерами за участю Міністерства економіки і торгівлі та міжнародних донорів. У більшості країн світу ProZorro вважається найкращою моделлю державних електронних закупівель.

ProZorro суттєво знижує ризик проведення корумпованої закупівлі завдяки відкритості всіх процедур. Після закінчення тендеру кожен бажаючий має можливість побачити пропозиції усіх учасників. Також кожен учасник має можливість оскаржити результати торгів, що відбулись.

Можливістю здійснити закупівлі через систему ProZorro скористалися й на Чернігівщині: розпочато 31 електронну закупівлю товарів. П’ять процедур успішно завершено: відділ освіти Борзнянської райдержадміністрації закупив шини для автобусів на суму 10,8 тисяч гривень, відділ культури і туризму Семенівської райдержадміністрації придбав ноутбук за 6,9 тисячі гривень, Городнянський психоневрологічний інтернат — ватні матраци на 4375 гривень, управління соціального захисту населення Ріпкинської райдержадміністрації закупило дрова на 36,8 тисячі гривень, а Прилуцька центральна лікарня — торфобрикет на 190,4 тисячі гривень.

Крім того, чотирнадцять розпорядників бюджетних коштів, розташованих на території області, але не підпорядкованих облдержадміністрації, розпочали 192 електронні процедури. А 31 з них успішно провели.

На закуплене передбачалося витратити з бюджету 1045,6 тисячі гривень. Фактично ж витрачено 937,3 тисячі гривень. Тобто вдалося заощадити 108,3 тисячі гривень бюджетних коштів або 10,4 % запланованого.

Крім того, 56 бізнесових структур області взяли участь у 225 електронних закупівлях. У результаті 34 підприємства перемогли у 105 тендерах. На сьогодні вже підписано 27 контрактів на 23,6 мільйона гривень.

Про відшкодування компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, а також працівникам, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період, та підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. № 105 із змінами.

До управління праці та соціального захисту населення міської ради протягом 2015 року від підприємств, установ та організацій міста надійшло звітів на відшкодування середнього заробітку: за 2014 рік на суму 2 260 178,43 грн., за січень-листопад 2015 року – на суму 2 572 212,03 грн. Станом на 24 грудня 2015 року відшкодовано підприємствам із Державного бюджету компенсації у межах середнього заробітку працівників 3 694 744,29 грн., в т.ч. за березень-серпень 2014 року сумі 1 147 587,71грн., за січень-жовтень 2015 року в сумі 2 547 156,58 грн.

Управління праці та соціального захисту населення міської ради

Програма “Старший брат”


Агата Крісті говорила, що одна з найбільших удач у житті людини щасливе дитинство. Подаруй дитині героя частинку себе і твоя душа наповниться світлом

Програма наставництва для дітей героїв АТО створена для підтримки дітей, чий батько загинув під час війни на Сході України. Триває з вересня 2014 року і за два роки об’єднала близько сорока наставників зі всієї України.

 

Хто такий наставник?

 

Наставник - це волонтер, який може приділити свій вільний час дитині героя. Вам не обов'язково мати спеціальні знання у галузі психології чи педагогіки, все, що потрібно - відповідальність, належне ставлення до дитини та розсудливість. Свій час з молодшим братом чи сестричкою наставники планують самі: разом виконують домашнє завдання, мандрують Україною, відвідують арт-центри, займаються плаванням, ходять у театр, цирк, дивляться кіно. Головне завдання - створити позитивну атмосферу навколо дитини.


Як працює програма Наставництва для дітей героїв АТО?

Програма передбачає роботу за такими напрямками:

  1. Освіта - допомога дитині у виконанні домашнього завдання, відвідування різних гуртків

  2. Дозвілля - проведення часу разом, активний відпочинок, прогулянки, відвідини кінотеатрів, театрів або цирку

  3. Мистецтво - розвиток тих талантів та навичок, які дитина раніше не мала сміливості чи можливості розкрити.

 

Програма "Старший брат"має кілька напрямків роботи з дітками: 

  • Арт-школи. Це захід, який покликаний зібрати учасників зі всієї України у Львові щоб познайомитись та гарно провести час. Програми попередніх арт-шкіл включали проведення майстер-класів: виготовлення прикрас зі стрічок, котасиків, поштівок, піскова анімація, робота над ліноритом, робота з карамеллю, візити у різні цікаві місця Львова та багато іншмих цікавинок. Мета арт-школи - подарувати дітям героїв позитивні емоції через мистецтво, а їхнім наставникам - продемонструвати різні техніки, які вони можуть використовувати у процесі спілкування. За час реалізації проекту було проведено 3 арт-школи. На остані дві, які відбувалися у січні та червні 2016 року частину коштів було зібрано на краудфандинговій платформі "Спільнокошт "Велика Ідея".

  • Допоможи допомагати - це той випадок, коли наставник разом із дитиною допомагають іншим людям, тим самим даючи можливість дитині відчути себе потрібною та відповідальною.

  • Postcrossing -  підтримувати зв'язок діток та наставників, а також обмінюватися листівками з різних міст

Що потрібно, щоб стати “Старшим братом” - “Старшою сестрою”?

  • познайомитися з дитиною, з якою маєте намір працювати та її матір’ю (опікуном)

  • знайти організацію-партнера у своєму місті, через яку ми б могли з тобою контактувати

  • завантажити аплікаційну форму, заповнити її та надіслати скан на  bigbrotherlef@gmail.com 

Якщо ти молодий, активний та хочеш розділити свій вільний час з новим другом - приєднуйся! Для участі в програмі не має значення, чи є в тебе досвід волонтерства, має значення лише бажання та відповідальність!

 

Щоб дізнатися більше про програму - долучайся до нашої сторінки у мережі Facebook Старший брат - Big brother , а також до групи, щоб знайомитися з діяльністю наших наставників - "Старший брат" - наставництво для дітей героїв АТО


Назад