Назад

Шановні мешканці міста !

Запрошуємо вас з вашими улюбленцями взяти участь у виставці собак породи такса, присвяченій вірному другу Миколи Яковченка — таксі Фанфан, з яким актор був нерозлучним. 

Виставка відбудеться 25 травня поточного року з 13:00 до 14:00 на Театральній площі міста

За детальною інформацією щодо організації виставки, просимо звертатися за номером телефону: (095) 613-00-93

Відділ сім'ї, молоді та спорту міської ради

 

 

Підсумки Всеукраїнської акції "Серце до серця"

З метою формування здорового способу життя серед дітей і молоді, розвитку молодіжного та дитячого волонтерського руху за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України, Всеукраїнським благодійним фондом "Серце до серця" з 01 по 30 квітня 2019 року проводилася XIV Всеукраїнська благодійна акція "Серце до серця" під гаслом "Дитяче серденько, живи", метою якої був збір коштів на придбання кардіологічного медичного обладнання для дитячих лікарень області.

До даної акції долучилися вищі навчальні заклади міста І-ІІ рівнів акредитації та зібрали близько 2 000 грн., які було перераховано на відповідний рахунок благодійного фонду.

Відділ сім'ї, молоді та спорту міської ради

 

 

Відбувся родинний фестиваль "Щаслива родина міста Прилуки"

У суботу 11 травня 2019 року на Театральній площі міста відбувся родинний фестиваль "Щаслива родина міста Прилуки". У рамках свята було вручено державну нагороду мамі особливої родини, мамі багатодітної сім'ї, де діти виховуються в особливій атмосфері сімейного тепла та затишку, взаємодопомоги, взаємопідтримки та турботи один про одного. Відповідно до Указу Президента України "Про присвоєння почесного звання "Мати-героїня" від 07 грудня 2018 року, багатодітна мама, Деркач Олена Петрівна, в сім'ї якої виховується п'ятеро дітей, нагороджена цією особливою державною відзнакою.

На родинне свято громади запросили мам та дружин героїв, мужніх і хоробрих синів Прилуччини, які не стояли осторонь, а пішли захищати кордони нашої України і, на жаль, не повернулися додому... Віддавши своїх синів для боротьби за свободу українського народу, вони стали матерями народу.

У кожного з нас є своє родинне вогнище, є дім, в якому ми живемо. І якщо скласти наші маленькі батьківщини, вийде велика держава — Україна. Це — наша земля, наш рідний край, наша країна з талановитими людьми, із чарівною піснею, що дивує весь світ, із мальовничою природою, багатющими народними традиціями.

Третій міський родинний фестиваль "Щаслива родина Прилук" цьогоріч розширив фестивальну палітру, додавши до вже традиційних номінацій "Художнє виконання" та "Спортивна родина Прилук" ще й номінацію "Декоративно-прикладне мистецтво", де талановиті родини міста продемонстрували свої сімейні традиції та ремесла.

До свята приєдналися заступник міського голови Тетяна Фесенко, команда ВО "Батьківщина" та громадський діяч Сергій Коровченко, які подарували приємні подарунки всім номінантам.

Учасники й гості фестивалю отримали насолоду та сповнилися новими ідеями, розширили коло друзів та однодумців, знайшли щирих поціновувачів своїх родинних талантів.

Відділ сім'ї, молоді та спорту міської ради

 

ОГОЛОШЕННЯ

                                                                              Шановні прилучани та гості міста!
Запрошуємо у суботу 11 травня 2019 року на Театральній площі міста відсвяткувати дружною прилуцькою родиною Міжнародний День сім'ї та День мами. 


 

Початок о 16:00. 
В рамках свята проводитиметься родинний фестиваль "Талановиті сім'ї нашого міста!", спортивні змагання "Спортивна родина — міцна Україна" та виставка-продаж декоративно-прикладного мистецтва. Для дітей працюватиме містечко розваг. 
Радо вітатимемо вас на святі!

Відділ сім'ї, молоді та спорту Прилуцької міської ради

 

Легкоатлетична естафета серед учнівської та студентської молоді

3 травня відбулася легкоатлетична естафета центральною вулицею міста серед учнівської та студентської молоді. Маршрут естафети пролягав від Меморіалу пам’яті жертв фашизму до Меморіалу-скверу Вічної Слави.

За підсумками змагань серед учнівської молоді переможцем стала команда Прилуцької гімназії №5 імені Віктора Андрійовича Затолокіна.

Серед представників від вищих навчальних закладів міста переможцем стала команда Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені І.Я.Франка.

Переможці та призери змагань нагороджені грамотами та медалями відділу сім'ї, молоді та спорту Прилуцької міської ради.

Відділ сім'ї, молоді та спорту міської ради

 

Армреслінг у Прилуках

25 квітня 2019 року відділом сім'ї, молоді та спорту Прилуцької міської ради за підтримки Чернігівської обласної федерації армспорту при СБК "Lichman" проведено Перший відкритий чемпіонат міста Прилуки серед школярів (6-11 класи) з армреслінгу.

Для участі у змаганні подали заявки 40 учасників, які представляли гімназії №1 та №5, школи № 2, 3, 9, 10 і 13 та школярі з м.Борзна. Судили змагання Віталій Галай - президент Чернігівської обласної федерації армспорту та Владислав Гузь - віце-президент Чернігівської обласної федерації армспорту.

Переможців та призерів у своїх вагових категоріях нагороджено грамотами та медалями від відділу сім'ї, молоді і спорту Прилуцької міської ради та грошовим подарунком від Віталія Лічмана.

У загальнокомандному заліку 3 місце посіла - школа №13, 2 місце - гімназія №1 та переможець змагань - школа №9, яка отримала кубок Перших відритих змагань серед шкіл міста по армспорту.

Відділ сім'ї, молоді та спорту міської ради

 

 

Національно-патріотичне виховання молоді

З нагоди відзначення 100-річчя всенародного повстання, яке почалося у квітні 1919 році у Холодному Яру 13-14 квітня в урочищі Холодний Яр Чигиринського району Черкаської області відбулися Всеукраїнські заходи.

Уже не перший рік юні прилучани разом з представниками громадської організації «Прилуцький козацький курінь імені Івана Сірка» традиційно відвідують Черкащину, аби вшанувати пам’ять героїв-холодноярівців. Цього року організація поїздки проходила за підтримки відділу сім'ї, молоді та спорту Прилуцької міської ради. Начальник відділу Олена Опанасенко також взяла участь у поїздці, адже розвиток національно-патріотичного виховання молоді є одним з головних завдань відділу сім'ї, молоді та спорту.

Холодний Яр — це колиска українського бунтарства проти більшовиків, символ боротьби за волю України, один із центрів гайдамаччини. Саме тут почалося найбільше повстання — Коліївщина під проводом Максима Залізняка та Івана Гонти.

Учасники подорожі, крім ключових сіл Холодноярщини, Медведівки (була форпостом Гайдамацької Січі та Отаманщини), Мельників та хутора Буда, відвідали Суботів – родову резиденцію Богдана Хмельницького, Чигирин, а також побували у серці Холодного Яру – Мотронинському монастирі.

Відділ сім'ї, молоді та спорту міської ради

 

СТАНЬТЕ ЛІДЕРОМ ДУМОК!

За сприяння відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради 07 квітня поточного року місто Прилуки відвідали представники громадської організації «Українська асоціація студентів». У приміщенні Центру творчості дітей та юнацтва проведено тренінг «Прилуки молодіжні», в якому взяли участь представники студентської та учнівської молоді міста.

У ролі лекторів були Анна Савенко - керівник відокремленого підрозділу ГО «УАС» в Чернігівській області, яка працювала над темою юриспруденції та захисту прав студентів, Владислав Наумов - радник президента ГО «УАС», тема — лідерство, Костянтин Ковалішин - перший віце-президент ГО «УАС», тема - молодіжна політика, Кузьмич Аліна - радник президента ГО «УАС», та Рашкевич Юлія - заступник керівника секретаріату ГО «УАС», які розповіли секрети ведення документації.

Представники даної організації відвідали місто Прилуки з метою навчити молодь змінювати своє місто, навчити спілкуванню з бізнесом, владою, між собою для того, щоб молодь могла якісно впливати на зміни у своїй країні та місті зокрема. Надзвичайно важливо, щоб молоде покоління стало рушієм позитивних змін!

Начальник відділу сім'ї, молоді

та спорту міської ради О.В.ОПАНАСЕНКО

 

 

Розпочалася оздоровчо-відпочинкова кампанія

03 квітня 2019 року розпочала роботу міська постійно діюча міжвідомча комісія з організації відпочинку та оздоровлення дітей і учнівської молоді в літній період.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Прилуцької міської ради від 12 березня поточного року затверджено план заходів щодо забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей протягом оздоровчо-відпочинкової кампанії.

За даними Держстатзвітності у місті налічується 5135 дітей шкільного віку (7-17 років включно).

19 березня поточного року відбулося розширене засідання обласної міжвідомчої комісії з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей, на якому наголошено про першочерговість та важливість питання реалізації права дітей на оздоровлення та відпочинок.

На виконання вимог Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" та з метою організації повноцінного, якісного, змістовного дозвілля необхідно забезпечити виконання заходів міської цільової програми "Оздоровлення та відпочинок дітей міста Прилуки на 2016-2020 роки".

Відповідно до доручення заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації заплановано забезпечити своєчасну підготовку та реалізацію заходів, спрямованих на виконання завдань щодо оздоровлення та відпочинку дітей шкільного віку на рівні не нижче:

55% охоплення дітей оздоровчими та відпочинковими послугами;

20% охоплення послугами оздоровлення;

100% оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

100% оздоровлення дітей загиблих учасників АТО;

максимальне охоплення дітей учасників АТО;

75% дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей.

Постійно протягом року здійснюється підбір дітей пільгових категорій для направлення до оздоровчих закладів на території області та за її межами, відповідно до розподілу Департаменту сім"ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА. Станом на даний час до "Міжнародного дитячого центру "Артек" у Київській області отримали путівки 2 дітей пільгових категорій, до "Українського дитячого центру "Молода гвардія" у місті Одеса - 4 дітей, до санаторію "Пролісок" у Ніжинському районі — 15 путівок, до спеціалізованих закладів Міністерства охорони здоров’я України - 19 путівок.

Особлива увага звичайно ж буде приділена питанню дотримання законодавства у сфері санітарного та епідемічного благополуччя, пожежної та техногенної безпеки, медичного забезпечення у закладах відпочинку.

До складу комісії включені фахівці Прилуцького міськрайонного відділу управління державної служби надзвичайних ситуацій України у Чернігівській області та спеціалісти Прилуцького міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області і фахівці Прилуцького міськрайонного відділу державної установи "Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України".

Працівниками комунального підприємства комбінату шкільного харчування "Шкільний" буде забезпечено належне харчування дітей на період функціонування дитячих закладів відпочинку.

Для фінансового забезпечення відпочинкової кампанії 2019 року у міському бюджеті закладено 1 млн 120 тисяч гривень бюджетних коштів для надання відпочинкових послуг 1600 дітям пільгових категорій.

Постійно проводиться необхідна робота щодо залучення коштів спеціальних фондів, грантових коштів, міжнародних благодійних організацій та коштів інших джерел, не заборонених законодавством, для оздоровлення дітей, які потребують соціальної уваги та підтримки.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради, Олена Опанасенко

 

 

 

 

БАЙДУЖІСТЬ — ЦЕ НАЙВИЩА ЖОРСТОКІСТЬ

Відділом сім'ї, молоді та спорту міської ради 28 березня 2019 року проведено круглий стіл на тему: "Захист та підтримка прав дитини. Протидія домашньому насильству. Запобігання булінгу". У заході взяла участь Фесенко Т.М., заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, представники Прилуцького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, працівники Прилуцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей та управління освіти міської ради, заступники директорів, соціальні педагоги, психологи закладів загальної середньої освіти.

Під час круглого столу було розглянуто та обговорено питання про права дитини, як категорію прав людини, проблему булінгу у сучасному суспільстві, профілактику вчинення насильства у сім'ї, проаналізовано ситуацію із забезпечення прав дитини в м.Прилуки та роль Прилуцького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, підкреслено роль соціального інспектування сімей, в яких виявлено випадки скоєння домашнього насильства. Соціальним педагогом Прилуцької гімназії №5 імені В.А.Затолокіна Запарою Тетяною Сергіївною психологом ЗЗСО №14 Кожукало Юлією Володимирівною презентовано практичні випадки булінгу у навчальних закладах міста та проаналізовано рівень обізнаності старшокласників про проблеми булінгу у суспільстві та шкільному середовищі. Підкреслили значення роботи соціальних педагогів з батьками дітей, схильними до правопорушень та соціально незахищених категорій сімей, з метою профілактики насильства в сім'ї.

За підсумками роботи круглого столу було напрацьовано механізм взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству. Зазначимо, що змінювати країну потрібно починаючи з себе, своїх поглядів на життя і навколишнє середовище, адже від того, яким виросте молоде покоління, залежить майбутнє нашого міста.

Начальник відділу сім'ї, молоді

та спорту міської ради О.В.ОПАНАСЕНКО

 

 

 

"Вони для нас виборюють життя..."

У малій залі міської ради 14 березня відбувся круглий стіл з нагоди відзначення Дня українського добровольця для студентської молоді за участю заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Фесенко Т.М., майора, заступника військового комісара Прилуцького об’єднаного міського військового комісаріату Гмирі С.М., безпосередніх учасників бойових дій в зоні проведення ООС, мам та дружин загиблих учасників АТО Джеваги Л.О., Матяш Л.Г. та Деркач Г.М.

17 січня 2017 року Верховною Радою України 14 березня було ухвалено датою відзначення Дня українського добровольця. Це день вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Найновішим прикладом феномену добровольства українців – це революція Гідності та початок воєнних дій на сході нашої держави, коли тисячі звичайних українських громадян, кинувши власні справи відправилися на схід для захисту України від російських окупантів та стали ідеологічною основою нової української армії.

Добровольці стали гордістю українського народу. У воєнному конфлікті на сході нашої країни взяли участь майже 40 добровольчих батальйонів.

Їх подвиг врятував країну. Вони пройшли пекло найтяжчих бойових операцій: Широкине, Іловайськ, Мар’їнка, Донецький аеропорт…

Сини Прилуччини не стояли осторонь, а пішли захищати і сьогодні захищають кордони України.

Але на жаль не всі повернулись додому. Пам'ять Героїв, які загинули, захищаючи рідну землю, але навіки залишилися у наших серцях, присутні вшанували хвилиною мовчання.

Захід продовжився на майданчику біля пам'ятника Т.Г.Шевченку мітингом та покладанням квітів до фотографій загиблих земляків-добровольців, які поклали свої голови за нашу неньку Україну:

Джеваги Сергія Олександровича;

Деркача Сергія Павловича;

Безгубченка Сергія Борисовича;

Лавренчука Віктора Івановича;

Бойка Валентина Анатолійовича;

Потієнка Анатолія Юрійовича;

Міхнюка Олега Івановича;

Матяша Григорія Володимировича;

Манжоли Віктора Івановича;

Задорожнього Віктора Володимировича;

Саника Олега Володимировича;

Маслова Віктора Олеговича;

Єгорова Валерія Ігоровича.

Вічна п'ять героям!

 

Начальник відділу сім'ї, молоді

та спорту міської ради, Олена Опанасенко

 

 

 

 

"Козацький герць імені Валентина Бойка"

 

Учора, 21 лютого 2019 року у спортивній залі Прилуцької гімназії №5 імені В.А.Затолокіна традиційно відбувся четвертий турнір з українських національних бойових мистецтв, присвячений пам'яті Валентина Анатолійовича Бойка, який загинув 8 грудня 2014 року під час артилерійського обстрілу у районі Донецького аеропорту в зоні проведення антитерористичної операції, захищаючи цілісність та незалежність нашої держави.

Указом Президента України від 15 травня 2015 року "За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", Валентин Бойко був нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно).

У заході взяли участь команди закладів загальної середньої освіти міста та команда громадської організації "Прилуцький козацький курінь імені Івана Сірка".

За підсумками змагань почесне перше місце виборола команда гімназії №1 імені Георгія Вороного, срібним призером стала команда гімназії №5 імені В.А.Затолокіна та бронзовою медаллю нагороджена команда ЗОШ №9.

Команда гімназії №1 імені Георгія Вороного отримала перехідний кубок турніру.

Усі команди-переможці змагань нагороджені грамотами, медалями та футбольними м'ячами, команди-учасники отримали солодкі призи від відділу сім'ї, молоді та спорту Прилуцької міської ради.

Начальник відділу сім'ї, молоді

та спорту міської ради Олена Опанасенко

 

 

 


 

Зимове вишкільне таборування "Дубовицька Січ"

З метою національно-патріотичного виховання дітей та молоді, формування та утвердження принципів любові і гордості за власну державу, її історію, мову, культуру, усвідомлення громадянського обов'язку з 08 по 10 лютого 2019 року вихованці громадської організації "Прилуцький козацький курінь імені Івана Сірка" взяли участь у зимовому вишкільному таборуванні національно-патріотичного табору "Дубовицька Січ" у с. Дубовичі Кролевецького району Сумської області. Під час заходу проводилися заняття з тактичної медицини, воєнної тактики, виконання тренувальних вправ зі стрільби, гри в лазер таг та пейнтбол, іспитів на знання історії України, спілкування у колі друзів та нічної варти.

Дякуємо організаторам за теплий прийом, незабутні вихідні та пізнавально проведений час. Досвід, отриманий на вишколі, обов'язково буде застосований на практиці у нашому місті!

Команда з міста Прилуки взяла участь у даному таборуванні завдяки підтримці народного депутата Дмитренка Олега Миколайовича, ГО "Учасники АТО "ЩИТ" та безпосередньо голови правління Красноока Павла Миколайоча і відділу сім'ї, молоді та спорту Прилуцької міської ради.

Національно-патріотичне виховання починається з дітей, а за такими дітьми наше майбутнє! Слава Україні!

Фотографії заходу

Начальник відділу сім'ї, молоді

та спорту міської ради Олена Опанасенко

 

 

 

180 річниця з дня народження Павла Чубинського

27 січня 2019 року відбувся флешмоб з нагоди відзначення 180 річниці з дня народження Павла Чубинського - відомого вченого-етнографа, поета і журналіста, юриста, активного діяча українського національного руху, автора тексту Державного Гімну України, одного із головних державних символів України!

Захід відбувся за ініціативи громадської організації "Прилуцький козацький курінь ім. Івана Сірка" біля Собору Різдва Пресвятої Богородиці. Після недільної служби в Соборі настоятель святині виступив з промовою до громадськості. Дякуємо всім представникам громадських організацій, навчальних закладів міста, активним мешканцям, прихожанам Собору!

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради Олена Опанасенко

 

 

 

101-ша річниця бою під Крутами

 

У рамках відзначення 101-ї річниці подвигу Героїв Крут та з метою національно-патріотичного виховання молоді 29 січня 2019 року відбулася поїздка представників студентської та учнівської молоді і громадських організацій міста до Меморіального комплексу "Пам’яті Героїв Крут" у с.Пам'ятне Борзнянського району Чернігівської області.

Бій під Крутами для українського народу є символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність нашої держави. Під час мітингу-реквієму неодноразово наголошено на визначній ролі студентської молоді у формуванні української державності.

Щорічно вихованці ГО "Прилуцький козацький курінь ім. Івана Сірка" разом з побратимами з Прилуцького козацького полку імені П.Сагайдачного вшановують пам'ять студентів та гімназистів, які мужньо та самовіддано протистояли російській червоній гвардії М. Муравйова під Крутами. Під час урочистих заходів наші діти, вихованці козацького куреню імені Івана Сірка яскраво презентували наше місто своїм виступом.

Всенародний культ Героїв Крут вбачає не трагедію трьох сотень юнацьких життів, а акт відновлення цілої нації у боротьбі за Незалежність. Будьмо гідними ідеалам свободи та незалежності, цінностям, які сповідували й сповідують кращі борці за нашу національну гідність!

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради, Олена Опанасенко

 

 

 

Дня Соборності України

22 січня з нагоди відзначення Дня Соборності (дня Злуки) у нашому місті відбулися ряд заходів, приурочених цій даті. Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. На початку 1918-го року у цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. На територіях, які входили до складу Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. У грудні 1918-го у Фастові лідерами цих двох держав підписано своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як "Акт злуки" і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Києві на Софійській площі.

Представники вищих навальних закладів міста І-ІІ рівнів акредитації та учні закладів загальної середньої освіти взяти участь в урочистостях з нагоди відзначення Дня Соборності України, зокрема в акції "Ланцюг Єдності" та ході "Єдності" від Прилуцької міської ради до гімназії №1 ім.Георгія Вороного по вулиці Київській. Студенти Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім. І.Я. Франка урочисто пронесли Державного Прапора України містом.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради Олена Опанасенко

Турнір з армспорту

 

З нагоди відзначення Дня Соборності України 22 січня 2019 року за ініціативи громадської організації "Обласна Федерація Армспорту" та сприяння відділу сім'ї, молоді та спорту Прилуцької міської ради і адміністрації державної установи "Прилуцька виховна колонія" вперше відбувся Турнір з армрестлінгу серед вихованців закладу.

Дякую організаторам за чудовий захід, що дає можливість формувати у підлітків фізичну силу, витримку, моральний дух та патріотичні цінності!

Начальник відділу сім'ї, молоді

та спорту міської ради Олена Опанасенко

 

Засідання Координаційної ради

 

з питань національно-патріотичного виховання молоді

16 січня 2019 року відбулося засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання молоді при виконавчому комітеті Прилуцької міської ради.

Під час засідання обговорено план заходів з нагоди відзначення Дня Соборності України в місті Прилуки, які відбудуться 22 січня 2019 року.

 

Членам Координаційної ради повідомлено, що 29 січня 2019 року планується поїздка до Меморіального комплексу "Пам’яті Героїв Крут" у с.Пам'ятне Борзнянського району, з метою вшанування героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність нашої держави, з нагоди відзначення Дня пам’яті Героїв Крут.

На засіданні також було розглянуто та погоджено план заходів з питань національно-патріотичного виховання молоді у місті Прилуки на 2019 рік. Учасниками засідання запропоновано включити ряд заходів відповідного напрямку до плану, наданого відділом сім'ї, молоді та спорту міської ради, з метою створення ефективної системи національно-патріотичного виховання дітей та молоді, спрямованої на формування та утвердження принципів любові і гордості за власну державу, її історію, мову, культуру, національних і загальнолюдських цінностей, усвідомлення громадянського обов'язку.

Начальник відділу сім'ї, молоді

та спорту міської ради Олена Опанасенко

 

 

 

«Європейська єдність»

З метою розвитку волонтерського руху, відвідування медичних, навчальних закладів, обговорення перспективи реалізації спільних міжнародних гуманітарних проектів, а також ознайомлення з культурною спадщиною європейських країн з 25 березня по 01 квітня 2019 року планується міжнародна культурно-освітня поїздка «Європейська єдність» до Польщі, Литви, Латвії, Естонії та Фінляндії (орієнтовна програма поїздки додається). Організаторами поїздки є Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Серце до серця», Литовська громадська організація «Від серця до серця», Естонська громадська організація «Серце до серця».

Узяти участь у зазначеній поїздці запрошуються представники районних, міських, обласних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, соціально-гуманітарної сфери, співробітники, учні, студенти навчальних закладів, лікарі, засоби масової інформаці, громадські активісти тощо.

Витрати на проживання, харчування та проїзд передбачаються за рахунок учасників поїздки.

Документи (перелік додається), необхідні для оформлення шенгенських віз (крім власників біометричних паспортів), надсилаються до 04 березня 2019 року до Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» за адресою: 03062, м.Київ, вул. Щербаківського, 31/40, офіс 62 або надаються особисто після попередньої реєстрації за телефонами: 067-407-77-98, 050-447-49-68, 097-908-52-28, 063-828-05-52, 093-214-64-17.

 

 

 

"Ліга сміху"

10 січня 2019 року у приміщенні Центру творчості дітей та юнацтва було проведено "Шкільну "Лігу сміху", присвячену новорічним та різдвяним святам.

На свято гумору, жартів та сміху зібралася учнівська молодь загальноосвітніх навчальних закладів міста. За результатами проведених конкурсів з'ясовано, що у Прилуцькій гімназії №5 імені В.А.Затолокіна, команди "Стильні", почуття гумору зашкалює, але команда ЗЗСО №6 з поглибленим вивченням інформаційних технологій "Київська 232" тримала руку на пульсі до останньої хвилини. І лише вирішальним батлом між командами було поставлено крапку.

Упродовж п'яти годин у залі панувала весела атмосфера, яка дарувала присутнім гарний настрій.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради, Олена Опанасенко

 

 

 

Визначено переможців

17 грудня 2018 року відбулося третій тур засідання конкурсної комісії Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації з визначення програм (проектів, заходів) по проведенню фізкультурно-спортивних заходів, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка з обласного бюджету в 2019 роців.

Переможцями даного конкурсу у 2019 році визначено 7 проектів, у тому числі проект, розроблений начальником відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради спільно з громадською організацією "Чернігівська Федереція Армспорту" "Обласний турнір з армспорту, присвячений Дню незалежності України, який буде проводитися у місті Прилуки 23 серпня поточного року.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради Олена Опанасенко

 

 

 

СНІД — загроза людству

29 листопада 2018 року відбувся квест для активної учнівської та студентської молоді, представників Молодіжної ради міста "По дорослому про ВІЛ та СНІД" в рамках відзначення 1 грудня Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом. Спеціалістами кабінету "Довіра" проведено роз'яснювальну роботу щодо проблемних питань ВІЛ/СНІДу серед молоді. Приблизно 20% опитаних вважають, що ВІЛ передається під час поцілунку, через укуси комах. Вірять, що можна заразитися в разі спільного використання з інфікованою людиною зубної щітки, рушника, мила. Вважають, що можуть захистити себе, використовуючи не тільки презервативи, але й інші методи контрацепції. Деякі думають, що ВІЛ-інфекція виліковна.

Мета даного заходу полягала в тому, щоб довести достовірну інформацію про ВІЛ-інфекцію та СНІД, поглибити знання молоді про способи передачі й профілактики захворювання.

"Хто попереджений, той захищений", - саме так говорить французьке прислів'я. Сьогоднішня акція - це попередження всім про болючу рану суспільства — СНІД.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради О.В.ОПАНАСЕНКО

 

27 листопада 2018 року в рамках проведення щорічної акції "16 днів проти насильства" у спортивній залі Прилуцької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів відбулася товариська зустріч з настільного тенісу серед учнів зазначеної школи-інтернату та представників Молодіжної ради міста.

 

 

ЦЕНТР НЕЗАЛЕЖНИХ СОЦІОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ПОВІДОМЛЯЄ (інформація додається).

 

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради О.В.ОПАНАСЕНКО

 

Зима, що нас змінила

 

21 листопада 2018 року з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи у сесійній залі Прилуцької міської ради відбулася бесіда та перегляд документального фільму "Зима у вогні" для студентської молоді.

У цей знаменний і величний день ми з гордістю говоримо про те, що ми - молодь, яка заслуговує поваги світової спільноти.

Україна - це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції - Майдан 2004-го року, який був Святом Свободи, і Революція 2013-го року, Революція Гідності.

Це був важкий іспит для України, коли ми продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.

"Право молоді? це передусім право починовості, це право стояти в передовій бойовій лінії, це право на штурмовий біг? Усе вперед! Право молоді ? це право на революцію, право на виломлювання цілого світу із навіс, це право на нову творчість. Лиха й безвартісна та молодь, яка чогось свіжого не хоче, чогось кращого, як було перед нею." ("Український Голос", 2 лютого 1930 року).

З перших років після відновлення у 1991 році незалежності країни, європейський напрям став необхідною умовою досягнення стабільності її міжнародного становища та розвитку.

21 листопада 2013 року Кабінет Міністрів України під керівництвом Миколи Азарова ухвалив постанову про призупинення процесу підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Це стало початком Революції Гідності — на Майдан Незалежності у Києві вийшли люди з мирним протестом проти скасування тодішньою владою підписання доленосної Угоди.

26 листопада до протестів організовано долучилися студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Києво-Могилянської академії, а до них — студентське братство й інших вишів.

У наступні дні відбулися студентські страйки, причому в різних куточках країни, але їх серцем був київський Майдан.

У ніч на 30 листопада 2013 року спецпризначенці “Беркуту” отримали наказ розігнати протестувальників, які ще залишалися на Майдані.

Під час силового розгону побили десятки активістів, переважно молодь. Але ні кулі, ні гумові кийки вже не могли спинити хвилю спротиву нашої нації.

На сторінках історії з'явилася нова трагедія і нова перемога духу, яких мало в історії людства. Свідомо, або, може й підсвідомо, студентська молодь хотіла довести, що боротьба за свободу і незалежність України ніколи не припиняться.

Сьогодні Україна переживає тяжкі часи. Часи, коли наші співвітчизники захищають на сході рідну країну від ворога. І ми вдячні їм за мужність, стійкість, нескореність і героїзм. Кровоточать рани українців через події на Сході держави. Не висихають сльози на очах матерів, чиї сини віддали своє життя за єдність і незалежність рідної землі, не стихають слова материнської молитви за своїх дітей, які стримують ворога на передовій .

Учасники двох революцій започаткували новітній період української боротьби, і ми, сучасна молодь, повинні продовжувати утвердження української державності й незалежності.

Гідне навчання, волонтерська діяльність, спортивні здобутки, культурні надбання — ось наш внесок у розбудову новітньої історії держави,літопис якої пишеться сьогодні.

Будьмо гідними ідеалам свободи та незалежності, цінностям, які сповідували й сповідують кращі борці за нашу національну гідність!

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради О.В.ОПАНАСЕНКО

 

Міжнародний день студента

 

14 листопада у міському Будинку культури відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня студента.

У рамках святкування проведено урочисте нагородження кращих студентів та викладачів, які є гордістю нашого міста та продовжився захід виступом гурту “Не ждали”.

Фотографії заходу

 

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради О.В.ОПАНАСЕНКО

 

 

 

Зустріч молоді міста з волонтером Корпусу Миру в Україні

09 листопада поточного року відбулася зустріч волонтера Корпусу Миру США в Україні Шона Кріна, який працює в місті в рамках програми "Розвиток громад", з лідерами учнівського та студентського самоврядування, на якій у дружній невимушеній бесіді обговорено ряд питань щодо участі молоді у житті громади міста в Україні та Сполучених Штатах Америки.

Шону було запропоновано взяти участь у заходах, які організовує відділ сім'ї, молоді та спорту міської ради спільно з молодіжним активом міста. Молодь із зацікавленістю відгукнулася на пропозицію волонтера Корпусу Миру США щодо проведення англо-мовного клубу.

Молодь міста зацікавлена у співпраці з Корпусом Миру і вважають, що така міжнародна підтримка розвитку громад є важливою складовою для майбутнього нашого міста.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради О.В.ОПАНАСЕНКО

 

 

 

Для молоді є можливість навчитися розвивати свій підприємницький хист

 

 

 

Повідомляємо, що за підтримки Міністерства молоді та спорту України Благодійний фонд ICEPP втрете організовує в Україні національний відбір Всесвітнього конкурсу для школярів-старшокласників Diamond Challenge for High School Entrepreneurs, заснованого в Університеті штату Делавер, США.

Мета Diamond Challenge — надати можливість молоді розвивати свій підприємницький хист, сформувати комплексне розуміння фінансової діяльності та цінності грошових коштів, а також сприяти цілеспрямованій молодіжній підприємницькій діяльності.

До участі в українському етапі конкурсу запрошуються команди (2-4 особи) школярів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл або студентів профільних коледжів/технікумів/училищ до 18 років. В рамках конкурсу, команда може презентувати свій бізнес проект та має шанс позмагатися за приз в 11 000 доларів США.

Конкурс Diamond Challenge for High School Entrepreneurs відбувається у два етапи:

1. Національний відбір в Україні з фінальними заходами у Києві у лютому 2019 року. На цьому етапі розробляються та подаються проекти за 2 напрямами: бізнес концепція та соціальне підприємство.

Команди переможців за обома напрямами отримають фінансову винагороду у розмірі 1000 доларів США та шанс представляти Україну на Світовому фіналі.

2. Світовий фінал відбудеться 13-15 квітня 2019 року в Університеті штату Делавер в рамках Молодіжного підприємницького саміту. Призи: перше місце — 11000 доларів США, друге місце — 7000 доларів США, третє місце — 3500 доларів США.

Важливі дедлайни Конкурсу:

30 грудня 2018 року — закриття реєстрації команд та подачі письмових проектів англійською мовою;

15 січня 2019 року — оголошення 20 команд фіналістів;

16 січня — 15 лютого 2019 року — менторські та тренінгові заходи для фіналістів ;

27 — 28 лютого 2019 року — Національний відбір у місті Київ.

Визначення переможців.

Реєстрація та подача проектів за посиланням: http://icepp.org.ua/images/Info DC2019.pdf.

Проект має бути представлений командою від 2 до 5 осіб, хоча б одна з яких вільно володіє англійською мовою.

З правилами участі та вимогами до підготовки проектів робіт можна ознайомитись на інтернет сторінці www.icepp.org.ua (за посиланням http://icepp.org.ua/images/Info DC2019.pdf).

Просимо поінформувати про проведення Конкурсу районні державні адміністрації, виконавчі комітети міських рад, керівників загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, дитячих і молодіжних громадських організацій.

Контактна особа: керівниця проектів Благодійного Фонду Інституту громадської освіти та суспільних програм Наталія Шкурка (email: icepp.ngo@gmail.com, тел.(+38 066-175-09-48).

Запрошуємо взяти участь.

Начальник відділу сім”ї, молоді

та спорту міської ради О.В.ОПАНАСЕНКО

 

 

 

 

 

 

 

Із молоддю за круглим столом обговорено питання щодо розвитку Прилук у Європейському векторі

У рамках проведення Європейського тижня місцевої демократії 19 жовтня поточного року відділом сім, молоді та спорту міської ради проведено круглий стіл з лідерами учнівського та студентського самоврядування "Розвиток місцевої демократії: європейський вектор", на якому було обговорено шляхи участі молоді у місцевому самоврядуванні.

У дружній невимушеній бесіді обговорено ряд питань щодо участі молоді у житті громади міста. Зокрема, запропоновано активніше долучатися до моніторингу офіційного веб-сайту міської ради, де проводиться висвітлення всіх сфер діяльності органу місцевого самоврядування.

Начальник відділу сім, молоді та спорту міської ради подякувала учням та студентам за участь у відкритому діалозі та зазначила, що змінювати країну потрібно починати з себе, змінювати свої погляди на життя і навколишнє середовище, адже від того, яким виросте молоде покоління, залежить майбутнє нашого міста.

За допомогою такої форми роботи, молодь вчиться брати участь у житті територіальної громади, влада ближче знайомиться з потребами юних громадян, дослухається до їхніх порад, має змогу подивитися на проблему і шляхи її вирішення очима дітей.

Начальник відділу сім'ї, молоді

та спорту міської ради Олена Опанасенко

 

Прилуцька молодь долучилася до акції, метою якої є привернення уваги до проблеми торгівлі людьми

Виявлення і розслідування злочинів про торгівлю людьми та ідентифікація ймовірно постраждалих від торгівлі людьми вимагає глибоких знань та свідомого ставлення кожного громадянина України до протидії торгівлі людьми.

Для досягнення цієї мети, з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми 18 жовтня у місті Прилуки відбулася загальнонаціональна інформаційна кампанія, анонсована Міністерством соціальної політики України, метою якої є привернення уваги до проблеми торгівлі людьми, роз’яснення громадянам існування проблеми торгівлі людьми, основних форм та способів цього злочину, а також шляхів надання підтримки і допомоги потерпілим.

У рамках інформаційної кампанії відділом сім'ї, молоді та спорту міської ради спільно з Представництвом громадської організації «Кампанія А21» в Україні, Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Представництвом МОМ в Україні організовано вуличну акцію «Хода за свободу». Основна мета акції – інформувати громадян про проблему торгівлі людьми, особливо акцентувати увагу на трудовій експлуатації.

Акція розпочалася на Центральній площі міста сьогодні о 10:00 та продовжилася у сесійній залі Прилуцької міської ради проведенням круглого столу на тему: "Проблема торгівлі людьми в Україні та світі".

Підтримка зазначеної акції у місті підтверджує готовність органів місцевого самоврядування докладати зусилля у боротьбі з торгівлею людьми та захищати права людини.

#WalkForFreedom!/"Хода за свободу"

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради Олена ОПАНАСЕНКО

 

 

 

Декларація свободи! (додається).

 

 

 

 

"Європейський тиждень місцевої демократії"

"Європейський тиждень місцевої демократії" є щорічною загальноєвропейською кампанією, започаткованою Радою Європи 15 жовтня 2007 року.

Відповідно до Указу Президента України "Про Європейський тиждень місцевої демократії" №922/2007 від 27.09.2007 року, Європейський тиждень місцевої демократії проводиться кожного року у тиждень, що включає 15 жовтня - дату відкриття для підписання Європейської хартії місцевого самоврядування в 1985 році.

У рамках Європейського тижня місцевої демократії 17 жовтня поточного року відбулася зустріч учнів 10-11 класів закладів загальної середньої освіти з посадовцями Прилуцької міської ради. Старшокласники мали нагоду ознайомитися безпосередньо з роботою та повноваженнями структурних підрозділів міської ради, з метою практичного розуміння принципів та шляхів досягнення місцевої демократії у місті, сприяння обізнаності щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та залучення молоді до прийняття управлінських рішень.

Вільне отримання інформації щодо національних та європейських стандартів і принципів функціонування системи місцевого самоврядування та забезпечення можливості громадян активно брати участь у вирішенні питань своїх міст є головною передумовою здійснення ефективного та демократичного управління на місцях.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради, Олена ОПАНАСЕНКО

ОГОЛОШЕННЯ!

Департаментом сім'ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації надано частково оплачувану путівку (50%) до державного підприємства України "Міжнародний дитячий центр "Артек" за адресою: м.Київ, Пуща-Водиця, 14-та лінія із 19 жовтня до 08 листопада 2018 року на на ХІ тематичну зміну "Українаце європейська держава". Здійснюється підбір дітей пільгових категорій віком від 7 до 18 років.

За детальною інформацією прошу звертатися за телефоном:

(095) 613-00-93, 7-12-47.

 

Начальник відділу сім'ї, молоді

та спорту міської ради О.В.ОПАНАСЕНКО

О Г О Л О Ш Е Н Н Я

 

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від12 жовтня 2011 року № 1049 "Про затвердження Порядку проведення конкурсу з вихзначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка (зі змінами) на наказу Мінмолодьспорту від 31 серпня 2018 року № 4023 "Про організацію та проведення конкурсу з визначення проектів національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2019 році" Міністерство молоді та спорту оголосило конкурс проектів національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2019 році.

Положення про конкурс додається.

Контактна особа: Опанасенко Олена, тел.(095)613-00-93.

 

Координаційна рада з питань оздоровлення

27 липня 2018 року відбулося засідання міської постійно діючої міжвідомчої комісії з організації відпочинку та оздоровлення дітей і учнівської молоді в літній період. Засідання проводила заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Фесенко Тетяна Михайлівна.

На комісії розглянуто питання про хід оздоровчо-відпочинкової кампанії 2018 року у місті загалом. Опанасенко Олена Вікторівна, головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, наголосила, що питання забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей є одним із головних і на виконання Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" в місті Прилуки здійснюється необхідна робота. Начальник управління освіти міської ради Вовк Сергій Михайлович акцентував увагу на головних питаннях відпочинкової кампанії у дитячих закладах відпочинку — таборах з денним перебуванням у літній період поточного року. Особливу увагу приділено роботі табору з денним перебуванням "Містечко дитячих мрій", який діяв на базі Центру творчості дітей та юнацтва, як прикладу цікавої та змістовної роботи з дітьми.

Загалом на даний час пришкільні табори міста відвідало 1417 дітей, з яких 957 дітей пільгових категорій отримали відпочинкові послуги за рахунок міського бюджету та 460 дітей відпочило за батьківську плату.

Оскільки на першому місці стоїть питання безпеки перебування дітей у відпочинкових закладах, надзвичайно важливою є інформація, надана під час засідання зазначеної комісії провідним інспектором Прилуцького міськрайонного відділу управління державної служби надзвичайних ситуацій України у Чернігівській області Кашубою Романом Володимировичем щодо стану пожежної безпеки у даних закладах, завідувачем Прилуцького міськрайонного відділу державної установи "Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоровя України" Пастушенком Михайлом Олександровичем та лікарем з гігієни харчування Прилуцького міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Самойленко Людмилою Сергіївною по питання організації роботи в таборах з денним перебуванням, що стосуються безпосередньо вказаних служб.

 

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

 

Відбулося нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу "Я – Україна!"

 

У рамках відзначення Дня Конституції України, на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2017 року № 743-р "Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки" та з метою сприяння розвитку дитячої творчості, активізації потенціалу дітей та формування національно-патріотичної свідомості молоді з 10 квітня проводився Всеукраїнський конкурс плакату "Я – Україна!". Організатором конкурсу є Міністерство молоді та спорту України та "Волонтерський рух "Батальйон Сітка".

На конкурс було відправлено роботи учнів гімназії №5 імені Віктора Андрійовича Затолокіна, закладу загальної середньої освіти №10, Школи мистецтв та Центру творчості дітей та юнацтва.

Двоє вихованок Центру творчості дітей та юнацтва Прилуцької міської ради Мостова Ліза, 8 років,

та Кисіль Аліна, 13 років, визнані лауреатами зазначеного Всеукраїнського конкурсу у вікових категоріях від 6 до 9 років та від 10 до 15 років відповідно.

Нагородження переможців відбулося 22 червня поточного року у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради О.В.ОПАНАСЕНКО

 

Міжнародний день молоді

 

24 червня поточного року у центральній частині міста відбулося урочисте святкування Дня молоді! Свята без меж і кордонів, свята гарячих сердець і світлих умів, палких поглядів і дружніх потисків рук!

Свята особливого та унікального, бо саме такою є молодість. Безцінною є пора життя юних горінь, пора велетенських планів та найсміливіших задумів, пора, коли всі вершини видаються доступними, коли будь-які наміри здійсненні, а сили нескінченні.

Чудова днина зібрала на головній площі міста всіх, хто відчуває себе молодим, хто сповнений відважних планів і готовий їх втілювати в життя. Розпочалися заходи із історично-природничого квесту, проведеного працівниками Прилуцького краєзнавого музею імені В.І.Маслова, у якому взяли участь 2 команди студентської молоді.

На Центральній площі міста о 18.00 розпочалася урочиста концертна програма, під час якої було нагороджено Почесними грамотами виконавчого комітету Прилуцької міської ради та Подяками міського голови представників активної молоді у таких номінаціях, як: "Гідність і честь", "Нова генерація", "Честь професії", "Новий вимір", "Олімпійська зміна", "Гордість нації" та "Душа, віддана громаді". Із щирими вітальними словами до присутніх звернулася заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Михайлівна Фесенко. Після нагородження учасники взяли участь у флешмобі, присвяченому Дню молоді, дню миру, сонця, тепла та любові і, загадавши бажання, всі разом випустили в небо голубів.

Під час проведення свята на алеї Любові Забашти розміщувалася карта мрій та бажань "Прилуки - місто моєї мрії”, на якій кожен прилучанин зміг висловити побажання, що б він хотів та яким він бачить наше місто у найближчому майбутньому. Також на зазначеній алеї була розміщена територія нового погляду, де молоді художники та фотографи представили свої роботи. Було проведено майстер-класи з малювання та аквагриму.

Протягом всього дня для дітей працювало містечко розваг, що створило незабутню веселу атмосферу.

Запальній атмосфері святкового вечора ми завдячуємо Прилуцькому Міському Будинку культури, творчій молоді нашого міста, колективу Юлії Скорик, клубу спортивного танцю "Акцент", представникам Молодіжного центру громадської організації "Українська громадська рада". На завершення вечора своє шоу презентував театр вогню і танцю "Агній".

Безцінною є пора життя юного горіння, пора велетенських планів та найсміливіших задумів, пора, коли всі вершини видаються доступними, коли будь-які наміри здійсненні, а сили нескінченні. Святкування Дня молоді — це нагода ще раз підкреслити ту важливу роль, яку відіграє молодь у житті міста і країни загалом.

 

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради Олена ОПАНАСЕНКО

 

Молоді та активні – на Голубих озерах

 

З 21 по 23 червня поточного року на березі озер, розташованих у с.Олешня Ріпкинського району Чернігівської області відбувся обласний захід "Молодіжне наметове містечко "ТАМ" — Територія активної молоді". На Голубих озерах зібралися представники області, де уже втретє проходить фестиваль "ТАМ".

Упродовж трьох днів учасники жили у наметах, брали участь у спортивних змаганнях, обговорювали молодіжну політику своїх громад, грали в інтелектуальні ігри. Цього року участь у заході взяли 250 учасників.

Команду з м.Прилуки представляли спеціаліст 1 категорії сектора по фізичній культурі та спорту міської ради Тарас Головченко та члени туристичного гуртка "Спектр" Центру творчості дітей та юнацтва Прилуцької міської ради на чолі з керівником Юрієм Федченком.

Звичайно ж наша команда повернулася з нагородами: Грамотою Департаменту сім'ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації за II місце у квесті "Озерний", за ІІІ місце у спортивній грі "Веселі старти" та Подякою Департаменту сім'ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації за активну участь у Молодіжному наметовому містечку "ТАМ" — Територія активної молоді".

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради О.В.ОПАНАСЕНКО

 

Відбувся круглий стіл із нагоди відзначення Дня молоді

 

З нагоди відзначення у місті Прилуки Дня молоді 21 червня 2018 року в сесійній залі міської ради відбувся круглий стіл “Молодіжна ініціатива” за участю представників активної учнівської та студентської молоді, громадських організацій, молодіжного центру ГО “Українська Громадська Рада”, спортивного та творчого активу міста.

У заході взяли участь депутат Чернігівської обласної ради Сергій Пащенко та заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Фесенко.

Під час круглого столу обговорені проблемні питання активної участі молоді у житті міста та розвитку молодіжної політики. Організаторів заходу цікавила думка молоді щодо перспектив і можливостей самореалізації молодих людей, створення просторів та можливостей участі у прийнятті рішень громади.

Зустріч була розпочата з відкритого діалогу з депутатом Чернігівської обласної ради по питанню розвитку молодіжної політики в місті та регіоні.

Також відбулися дискусійні платформи за участю профільних спеціалістів Прилуцької міської ради по питаннях:

культурно-просвітницький поступ — основа розвитку потужної громади: можливості м. Прилуки;

громадські ініціативи у сфері молодіжної політики міста;

розвиток фізичної культури та масового спорту в м. Прилуки: до проблем інтегрування молоді в спортивне середовище.

У ході зустрічі обговорили і питання активної участі молоді у грантових проектах та програмах на підтримку розвитку молоді й молодіжної політики та тощо.

 

Засідання Міжвідомчої ради з питань сім'ї,

 

ґендерної рівності, демографічного розвитку,

запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми

 

12 квітня 2018 року відбулося засідання Міжвідомчої ради з питань сім'ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми. Під час засідання було розглянуто питання про удосконалення міжвідомчої взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, роботу ювенальної превенції сектора превенції Прилуцького відділу поліції головного управління Національної поліції в Чернігівській області за І квартал поточного року щодо профілактики насильства в сім'ї, роботу Прилуцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо соціальних інспектувань сімей, в яких виявлено випадки скоєння домашнього насильства, профілактику булінгу у навчальних закладах міста, внесення пропозицій щодо присвоєння почесного звання України "Мати-героїня" та клопотання щодо надання допомоги в поліпшенні житлових та соціально-побутових умов багатодітних сімей, де виховується 5 і більше дітей.

Під час засідання затверджено план роботи даної Міжвідомчої ради на 2018 рік.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

 

Урочисті проводи призовників до лав Збройних Сил України

10 квітня 2018 року відбулася урочиста церемонія проводів на строкову службу до Збройних Сил України дев'яти юнаків.

Біля пам'ятника Тарасові Шевченку зібралися батьки, брати і сестри, родичі, численні друзі, подруги та кохані тих, хто виконуватиме почесний обов’язок перед державою і поповнить ряди захисників нашої Вітчизни.

З напутніми словами й найкращими побажаннями виступили перед новобранцями міський голова Ольга Попенко, голова Прилуцької районної ради Василь Малик, комісар Прилуцького об’єднаного міського військового комісаріату Іван Черняк та захисник нашої держави, учасник проведення антитерористичної операції Сергій Цибенко, які побажали юнакам міцного здоров’я, успіхів, з честю виконати обов’язок громадянина України, змужнілими і здоровими повернутися додому, де на них чекатимуть їхні батьки та рідні.

Шануючи Великодні традиції Світлого тижня, кожному з новобранців вручили пасхальний хліб, спечений з пшениці, вирощеної на рідній землі. А виконавці міського Будинку культури подарували призовникам та всім присутнім чудові музичні вітання.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

 

"Кубок гумору"

31 березня 2018 року з нагоди відзначення Дня сміху було проведено Кубок гумору. На свято гумору, жартів та сміху зібралася студентська молодь Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім.І.Я.Франка, Прилуцького медичного училища, Прилуцького агротехнічного коледжу та представники молодіжного центру ГО "Українська громадська рада". Темою заходу була весна і кохання. За результатами проведених конкурсів з'ясовано, що у Прилуцькому гуманітарно-педагогічному коледжі ім.І.Я.Франка почуття гумору зашкалює.

Упродовж трьох годин у залі панувала весела атмосфера, яка дарувала присутнім гарний настрій.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

 

Комісія вирішила

29 березня 2018 року відбулося засідання міської постійно діючої міжвідомчої комісії з організації відпочинку та оздоровлення дітей і учнівської молоді в літній період. Під час засідання було розглянуто питання щодо визначення першочергових завдань оздоровчої кампанії 2018 року, стану підготовки дитячих закладів відпочинку — таборів з денним перебуванням до оздоровчої кампанії поточного року, стану пожежної безпеки у вказаних закладах відпочинку. Також під час засідання затверджено план роботи вказаної міжвідомчої комісії на 2018 рік.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

 

 

 

Відбувся турнір з українських національних бойових мистецтв "Козацький герць ім.Валентина Бойка"

26 березня 2018 року у спортивній залі Прилуцької гімназії №5 ім.В.А.Затолокіна відбувся третій турнір з українських національних бойових мистецтв "Козацький герць ім.Валентина Бойка", в якому вже традиційно брали участь команди загальноосвітніх навчальних закладів міста та команда ГО "Прилуцький козацький курінь ім.Івана Сірка".

Учасників змагань привітали заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Фесенко Тетяна Михайлівна, в.о. військового комісара Прилуцького об’єднаного міського військового комісаріату Сікалов Андрій Анатолійович, голова фізкультурно-спортивного товариства "Спартак" Дяченко Петро Миколайович.

Захід відбувся з метою ушанування пам'яті загиблих учасників АТО та національно-патріотичного виховання учнівської молоді міста.

За підсумками змагань почесне перше місце виборола команда гімназії №1 ім. Георгія Вороного, срібним призером стала команда гімназії №5 ім.В.А.Затолокіна та бронзовою медаллю нагороджена команда ЗОШ №2.

Призерів було відзначено грамотами, медалями, вимпелами на згадку, солодкими та цінними призами, а команда переможець - перехідним кубком турніру.

Змагання започатковані за ініціативи ГО “Прилуцький козацький курінь ім.Івана Сірка” спільно з головою фізкультурно-спортивного товариства “Спартак” та проведені за підтримки сектора по фізичній культурі та спорту і головного спеціаліста у справах сім'і та молоді Прилуцької міської ради.

Фотозвіт

 

Відео "Українці в якості наркокур’єрів. Виклики сьогодення" можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=n6ZoCtmqu-8.

 

 

ВСЕУКРАЇНСЬКА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «КЛУБ МЕРІВ» інформує: Українська Академія Лідерства розпочала відбір студентів 2018 – 2019 навчального року (інформація додається).

 

Відбувся круглий стіл : "За Україну, за її волю..."

Орди шість тисяч йде у люті.

Пожежу запалив солдат!

Невже ж не бути нам?! Чи бути!

Покаже бій, порішать Крути.

30 січня поточного року у сесійній залі міської ради відбувся круглий стіл на тему: "За Україну, за її волю...", присвячений 100-річчю бою під Крутами, бою, який став символом для української молоді всіх поколінь. У заході взяли участь викладачі та представники студентської молоді Прилуцького агротехнічного коледжу, Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені І.Я.Франка, Прилуцького професійного ліцею Чернігівської області, Прилуцького медичного училища, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Фесенко Т.М., учасник проведення антитерористичної операції Кузьменков Ю.А., заступник голови ГО "Організація ветеранів м.Прилуки" Лісовецький А.О. та інші.

Під час засідання, присвяченого 100-річчю пам'яті подвигу Героїв Крут було наголошено на визначній ролі студентської молоді у формуванні української державності.

З'ясовано історичну ситуацію, яка склалася у державі на той час, встановлено хронологію подій самого бою, учасники повідомили цікаві факти про зазначені події та історії героїв-одчайдухів.

Підсумовуючи зустріч, учасники заходи дійшли висновку, що ми живемо у час, коли ідеали демократії і свободи слова нарешті починають утверджуватися в нашому суспільстві, у свідомості кожного українця. Всенародний культ Героїв Крут вбачає не трагедію трьох сотень юнацьких життів, а акт віднови цілої нації у змаганні за Незалежність. Будьмо гідними ідеалам свободи та незалежності, цінностям, які сповідували й сповідують кращі борці за нашу національну гідність!

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

100-річчя бою під Крутами

Право молоді — це передусім право починовості,

це право стояти в передовій бойовій лінії,

це право на штурмовий біг — усе вперед!

Право молоді — це право на революцію,

право на виломлювання цілого світу із навіс,

це право на нову творчість.

Лиха й безвартісна та молодь,

яка чогось свіжого не хоче,

чогось кращого, як було перед нею.

"Український Голос", 2 лютого 1930 року

У рамках відзначення 100-ї річниці подвигу Героїв Крут з метою національно-патріотичного виховання молоді міста Прилуки 29 січня 2018 року організовано поїздку представників громадських оорганізацій та студентської молоді до Меморіального комплексу "Пам’яті Героїв Крут" (с.Пам'ятне Борзнянського району). Бій під Крутами для українського народу є символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність нашої держави.

Саме на цьому місці 100 років тому студенти трьох київських навчальних закладів віддали життя, стримуючи наступ більшовиків на Київ, тим самим відстоюючи незалежність своєї держави.

 

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

 

Національно-патріотичне виховання молоді в Прилуках: досягнення та плани

16 січня 2018 року відбулося засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання молоді при виконавчому комітеті Прилуцької міської ради. Під час засідання було розглянуто питання реалізації в місті Прилуки заходів з національно-патріотичного виховання молоді у 2017 році та основні завдання на 2018 рік. Підведено підсумки проведеної роботи у даному напрямку у закладах загальної середньої освіти міста та Прилуцьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у 2017 році.

Головним спеціалістом у справах сім'ї та молоді міської ради Оленою Опанасенко наголошено про необхідність підготовки проекту міської цільової Програми з національно-патріотичного виховання на 2018-2020 роки, з метою створення ефективної системи національно-патріотичного виховання дітей та молоді, спрямованої на формування та утвердження принципів любові і гордості за власну державу, її історію, мову, культуру, національних і загальнолюдських цінностей, усвідомлення громадянського обов'язку. Членам зазначеної Координаційної ради запропоновано внести свої відповідні пропозиції для включення до даної програми.

У рамках засідання розглянуто організаційні питання щодо проведення турніру з бойових мистецтв "Козацький герць імені В.Бойка" та внесення пропозицій щодо проведення у місті заходів та благодійних акцій, присвячених відзначенню 29 січня поточного року 100-ї річниці подвигу Героїв Крут.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

 

Новорічна розважальна програма “Хто зверху?”

27 грудня 2017 року проведено новорічну розважальну програму для студентської молоді “Хто зверху?”.

У святковій програмі взяли участь команди хлопців та дівчат вищих навчальних закладів міст І-ІІ рівнів акредитації: Прилуцького агротехнічного коледжу, Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені І.Я.Франка та Прилуцького професійного ліцею Чернігівської області.

Захід організовано головним спеціалістом у справах сім’ї та молоді міської ради Оленою Опанасенко та Молодіжною радою міста.

Усі учасники програми отримали подарунки та солодощі.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

 

Протидія торгівлі людьми

Громадською організацією "Чернігівський громадський комітет захисту прав людини" в рамках реалізації проекту "Посилення спроможності представників державних та правоохоронних органів, дитячих закладів опіки і піклування Чернігівської області щодо ідентифікації та допомоги дітям, які постраждали від торгівлі людьми, в рамках Національного механізму взаємодії" проведено 2-денний тренінг на тему: "Ідентифікація, перенаправлення та надання допомоги дітям, які постраждали від торгівлі людьми" з 14 по 15 грудня 2017 року у місті Чернігові.

Метою проекту було посилення спроможності та можливостей державних та правоохоронних органів Чернігівської області в сфері попередження торгівлі людьми, виявлення дітей, які постраждали від торгівлі людьми, надання їм необхідної допомоги в рамках Національного механізму взаємодії задля підвищення рівня виявлення постраждалих від торгівлі людьми серед дітей та сприяння доступу таких дітей до допомоги та захисту.

 

Про покращення соціально-побутових умов багатодітних сімей

19 грудня поточного року заступником голови Чернігівської обласної державної адміністрації Романовою Н.А. вручено меблі та побутову техніку багатодітним сім'ям, в яких 5 і більше неповнолітніх дітей. Вказані предмети побуту придбано за кошти обласного бюджету у рамках виконання Комплексної обласної програми підтримки сім'ї, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на період до 2020 року з метою покращення соціально-побутових умов проживання сімей зазначеної категорії.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

 

Відбувся форум для молодіжних працівників

У місті Харкові з 27 по 29 листопада 2017 року проходив перший Всеукраїнський форум молодіжних працівників та працівниць, у якому взяла участь головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради Опанасенко Олена. Метою заходу була підтримка ефективних форм співпраці та мережування серед молодіжних працівників в Україні. Програмою форуму передбачено обговорення форм співпраці та мережування працівників, які займаються реалізацією молодіжної політики; обговорення Дорожньої карти реформування молодіжної сфери; презентацію кращих практик молодіжної роботи в Україні; ярмарку молодіжних організацій; презентацію європейського досвіду молодіжної роботи; обговорення стратегічних пріоритетів громадянської освіти молоді.

Програму вели Олександр Ярема — заступник Міністра молоді та спорту України та Олена Урсу — координатор проекту "Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні", ПРООН.

У рамках заходу проведено зустріч з представниками Міжнародного благодійного фонду "Альянс громадського здоров'я", Програми розвитку ООН в Україні, Американських Рад з міжнародної освіти, Британської Ради, програми "Активні громадяни", Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні, інформаційного центру Erasmus+, Ініціативного центру сприяння активності та розвитку громадянського почину "Єднання", програми Волонтери ООН в Україні, міжнародної організації "Пакт, Інк.", Фонду народонаселення ООН в Україні, Корпусу миру США в Україні, з метою залучення додаткових ресурсів для реалізації молодіжних програм та проектів.

Проведено модеровану подіумну дискусію за участю міжнародних експертів Ради Європи (Велика Британія) Говарда Вільямсона — керівника групи огляду Ради Європи молодіжної політики України, з яким обговорили нові виклики і європейські стандарти в молодіжній роботі, та Анни Кролей, яка презентувала нещодавнє дослідження щодо інноваційних форм участі молоді в Європі.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

Зі святом, прилучани!

Прийміть щирі вітання з нагоди Міжнародного дня студента

Вища освіта відкриває для молоді нові обрії фахового вдосконалення, гарантує цікаві можливості та розширює коло спілкування. Сподіваюсь, що кожен з вас усвідомлює й цінує ті переваги, які надає йому статус студента Прилуцьких гуманітарно-педагогічного та агротехнічного коледжів, медичного училища й технічного ліцею.

Саме вам належить вирішувати, яким буде життя нашого міста та країни в майбутньому, тож прийміть найщиріші привітання з нагоди Міжнародного дня студента — свята молодих, невтомних до знань та творчого пошуку!

Розвивайтеся, будьте здоровими та міцними духом, перемагайте й шукайте свого особистого щастя. Нехай ваші молоді серця наповняться святковим настроєм і радістю.

Щастя, злагоди й любові, дорогі студенти!

З повагою міський голова Ольга Попенко

 

Квест-гра "Вперед, студенте!" з нагоди Міжнародного Дня студента

15 листопада 2017 року проведено квест-гру "Вперед, студенте!" з нагоди Міжнародного дня студента, яке святкують 17 листопада. Це свято, яке має особливе значення для студентів всього світу, адже їх об’єднує молодість, завзятість, бажання скрізь і в усьому бути попереду. Це свято зближує та об'єднує все студентське братство, яке не має меж та кордонів.

У грі взяли участь 4 команди студентів вищих навчальних закладів міста: Прилуцького агротехнічного коледжу, Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені І.Я.Франка, Прилуцького медичного училища та Прилуцького професійного ліцею Чернігівської області. Захід організовано головним спеціалістом у справах сім’ї та молоді міської ради Оленою Опанасенко та Молодіжною радою міста Прилуки.

За винахідливість та ініціативність всі учасники квест-гри отримали сувеніри та солодкі призи, а переможці, якими стали студенти Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені І.Я. Франка, отримали ще й подарунки у вигляді канцтоварів.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

 

Акція "Допоможи ближньому"

Молодіжною радою при виконавчому комітеті Прилуцької міської ради розпочато проведення щотижневої акції "Допоможи ближньому", яка стартувала 22 жовтня 2017 року. Під час проведення даної акції відбувався збір речей та продуктів харчування для дітей із сім'ї, яка опинилася у складних життєвих обставинах.

Дякуємо всім, взяв участь у заході. Акція продовжується. Будемо раді вітати всіх бажаючих допомогти у неділю, 29 жовтня, поточного року з 11:00 до 13:00 на Центральній площі міста.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

 

"Молодіжний фреш"

З нагоди святкування Дня міста та Воздвиженського ярмарку 23 вересня 2017 року на Театральній площі було організовано молодіжне містечко "Молодіжний фреш" за участю найталановитіших, найяскравіших студентів та викладачів вищих навчальних закладів.

Студентами Прилуцького медичного училища, Прилуцького агротехнічного коледжу, Прилуцького професійного ліцею Чернігівської області, Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені Івана Яковича Франка проведено різні майстер-класи та презентовано окремі зони, такі як: еcо-зона, food—зона, English-зона, art-зона, medical-зона.

Прилучани та гості міста мали можливість поринути у світ молоді і краси, стати частиною свята гарячих сердець і сміливих думок, відважних планів і творчих пошуків!

У рамках свята проведено спортивно-розважальну програму "Козацькому роду нема переводу" та зафіксовано рекордних розмірів бутерброд міста Прилуки, довжина якого становить 6 метрів.

Про забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей та учнівської молоді влітку 2017 року

Питання забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2017 року є одним з головних напрямків державної політики. На виконання Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей", у місті Прилуки здійснюється відповідна робота, спрямована на забезпечення організованого оздоровлення та відпочинку дітей у літній період.

При виконавчому комітеті Прилуцької міської ради утворена та діє міська постійно діюча Міжвідомча комісія з організації відпочинку та оздоровлення дітей і учнівської молоді, засідання якої відбуваються не рідше одного разу на квартал, а за необхідності і частіше. У квітні поточного року відбулося засідання вказаної комісії, на яке були запрошені голови профспілкових комітетів підприємств та установ міста Прилуки. На даному засіданні надано роз'яснення механізмів оплати вартості путівок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

На території міста Прилуки відсутні дитячі заклади оздоровлення та відпочинку. Відповідно до рішення Прилуцької міської ради від 28 квітня 2017 року (26 сесія 7 скликання) №6 "Про утворення дитячих закладів відпочинку", у місті Прилуки на базі навчальних закладів міста утворено 14 дитячих закладів відпочинку — таборів з денним перебуванням для організації відпочинку дітей влітку 2017 року. Відповідно до акту управління освіти міської ради від 10.05.2017 № 1 "Про обстеження оздоровчого табору", надано дозвіл щодо готовності дитячих закладів відпочинку — таборів з денним перебуванням до відкриття та початку роботи з 29.05.2017.

16 травня 2017 року проведено нараду з керівниками дитячих закладів відпочинку — таборів з денним перебуванням за участю заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Фесенко Т.М.

На базі дитячих закладів відпочинку — таборів з денним перебуванням організовано 5 мовних загонів та 1 літня школа з іноземної мови, діяльність яких спрямована на удосконалення знань учнів з англійської мови. Для роботи в даних таборах залучено волонтерів Корпусу Миру.

Постійно здійсюється підбір дітей пільгових категорій для направлення до оздоровчих закладів на території області та за її межами, відповідно до розподілу Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації.

Заплановано надати оздоровчі та відпочинкові послуги 2590 дітям, що становить 51,2 % від загальної кількості дітей шкільного віку.

У I півріччі поточного року до санаторію "Пролісок" (Ніжинський район, с.Лісове) направлено 70 дітей, до санаторію "Зелений Гай" (Корюківський район, с.Наумівка) направлено на оздоровлення 11 дітей, у спеціалізованих санаторіях МОЗ України оздоровлено 36 дітей.

Станом на 24.07.2017 охоплено оздоровленням та відпочинком 1839 дітей шкільного віку, з них 1413 дітей пільгових категорій. Оздоровчі послуги надано 145 дітям, з них 140 дітей пільгових категорій. Відпочинкові послуги отримали 1694 дітей, з них 1273 дітей пільгових категорій.

З 1413 дітей пільгових категорій оздоровчими та відпочинковими послугами охоплено 38 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 31 дитина з інвалідністю, 139 дітей з багатодітних сімей, 12 дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, 2 дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов'язків, 455 дітей, які числяться на диспансерному обліку, 461 талановита та обдарована дитина, 5 дітей працівників агропромислового комплексу, 22 дітей внутрішньо переміщених осіб, 94 дітей учасників антитерористичної операції, 2 дітей загиблих у районі проведення антитерористичної операції та 84 дітей з малозабезпечених сімей.

Прилуцькою міськрайонною громадською організацією "Прилуцький козацький курінь імені Івана Сірка" та Чернігівським відокремленим підрозділом громадської організації "Молодіжний клуб "Джура" з 01 по 30 липня 2017 року організовано роботу наметового табору для членів даних організацій, з метою національно-патріотичного виховання.

У таборах з денним перебуванням створені відповідні умови для перебування дітей. Працівниками КП комбінат шкільного харчування "Шкільний" проведена робота щодо розроблення меню дитячого харчування на період функціонування дитячих закладів відпочинку — таборів з денним перебуванням дітей, яке відповідає потребам та передбаченим нормам. У Міському Будинку культури та Центрі творчості дітей та юнацтва Прилуцької міської ради для дітей проводяться вистави та розважальні ігрові програми. Організовуються екскурсії до м.Києва, кінної ферми, на агропромислове об’єднання ім. Івана Супруненка ПрАТ "Прилуцький хлібозавод", до Прилуцького краєзнавчого музею імені В.І. Маслова, по історичних місцях міста, екологічними стежками Прилуччини. Проводяться фізкультурно-спортивні заходи: веселі старти, козацькі забави, футбольні турніри, рухливі ігри, турніри з шахів, волейболу тощо.

Працівниками Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено лекцію "Здоровий спосіб життя".

Організовано майстер-класи з орігамі, вишивки стрічками, малювання у різних техніках, майстер-класи з боді-арту, художнього читання, айкідо, хореографії, бісероплетіння і батіку. В таборах працюють гуртки декоративно-прикладного мистецтва.

Практичні психологи проводять тренінгові заняття на теми: "Я і мої друзі", "Яким повинен бути лідер", "Я і мої права". Організовано заняття і розваги в англомовній школі. Велика увага приділяється національно-патріотичному вихованню.

На базі 4 таборів з денним перебуванням організовано тематичні зміни національно-патріотичного спрямування. Проведено тематичні заходи: свято "Я українець і цим пишаюсь", ведуться усні журнали "Конституція — Основний Закон України", "Національні символи України", проводяться караоке "Пісні мого краю", флеш моби "Ми — українці", патріотичні години "Герої нашого часу".

Постійно здійснюється робота щодо залучення в межах чинного законодавства позабюджетних коштів для якісної організації оздоровчої кампанії.

Зокрема депутатом Верховної Ради України Дмитренком Олегом Миколайовичем надано 80 путівок для оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій у закладі оздоровлення та відпочинку "Медик-2", розташованого в Одеській області смт. Сергіївка.

Питання оздоровлення та відпочинку дітей улітку поточного року постійно висвітлюється в засобах масової інформації та на офіційному сайті Прилуцької міської ради.

26 липня 2017 року у Чернігівській обласній державній адміністрації відбудеться розширена нарада з питань проведення оздоровчої кампанії 2017 року за участю заступника голови — керівника апарату Романової Н.А.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради Олена Опанасенко

 

 

 

Назад