Назад


Міжнародний день студента


14 листопада у міському Будинку культури відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня студента.

У рамках святкування проведено урочисте нагородження кращих студентів та викладачів, які є гордістю нашого міста та продовжився захід виступом гурту “Не ждали”.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради О.В.ОПАНАСЕНКОДля молоді є можливість навчитися розвивати свій підприємницький хист

Повідомляємо, що за підтримки Міністерства молоді та спорту України Благодійний фонд ICEPP втрете організовує в Україні національний відбір Всесвітнього конкурсу для школярів-старшокласників Diamond Challenge for High School Entrepreneurs, заснованого в Університеті штату Делавер, США.

Мета Diamond Challenge — надати можливість молоді розвивати свій підприємницький хист, сформувати комплексне розуміння фінансової діяльності та цінності грошових коштів, а також сприяти цілеспрямованій молодіжній підприємницькій діяльності.

До участі в українському етапі конкурсу запрошуються команди (2-4 особи) школярів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл або студентів профільних коледжів/технікумів/училищ до 18 років. В рамках конкурсу, команда може презентувати свій бізнес проект та має шанс позмагатися за приз в 11 000 доларів США.

Конкурс Diamond Challenge for High School Entrepreneurs відбувається у два етапи:

1. Національний відбір в Україні з фінальними заходами у Києві у лютому 2019 року. На цьому етапі розробляються та подаються проекти за 2 напрямами: бізнес концепція та соціальне підприємство.

Команди переможців за обома напрямами отримають фінансову винагороду у розмірі 1000 доларів США та шанс представляти Україну на Світовому фіналі.

2. Світовий фінал відбудеться 13-15 квітня 2019 року в Університеті штату Делавер в рамках Молодіжного підприємницького саміту. Призи: перше місце — 11000 доларів США, друге місце — 7000 доларів США, третє місце — 3500 доларів США.

Важливі дедлайни Конкурсу:

30 грудня 2018 року — закриття реєстрації команд та подачі письмових проектів англійською мовою;

15 січня 2019 року — оголошення 20 команд фіналістів;

16 січня — 15 лютого 2019 року — менторські та тренінгові заходи для фіналістів ;

27 — 28 лютого 2019 року — Національний відбір у місті Київ.

Визначення переможців.

Реєстрація та подача проектів за посиланням: http://icepp.org.ua/images/Info DC2019.pdf.

Проект має бути представлений командою від 2 до 5 осіб, хоча б одна з яких вільно володіє англійською мовою.

З правилами участі та вимогами до підготовки проектів робіт можна ознайомитись на інтернет сторінці www.icepp.org.ua (за посиланням http://icepp.org.ua/images/Info DC2019.pdf).

Просимо поінформувати про проведення Конкурсу районні державні адміністрації, виконавчі комітети міських рад, керівників загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, дитячих і молодіжних громадських організацій.

Контактна особа: керівниця проектів Благодійного Фонду Інституту громадської освіти та суспільних програм Наталія Шкурка (email: icepp.ngo@gmail.com, тел.(+38 066-175-09-48).

Запрошуємо взяти участь.

Начальник відділу сім”ї, молоді

та спорту міської ради О.В.ОПАНАСЕНКО
Із молоддю за круглим столом обговорено питання щодо розвитку Прилук у Європейському векторі

У рамках проведення Європейського тижня місцевої демократії 19 жовтня поточного року відділом сім, молоді та спорту міської ради проведено круглий стіл з лідерами учнівського та студентського самоврядування "Розвиток місцевої демократії: європейський вектор", на якому було обговорено шляхи участі молоді у місцевому самоврядуванні.

У дружній невимушеній бесіді обговорено ряд питань щодо участі молоді у житті громади міста. Зокрема, запропоновано активніше долучатися до моніторингу офіційного веб-сайту міської ради, де проводиться висвітлення всіх сфер діяльності органу місцевого самоврядування.

Начальник відділу сім, молоді та спорту міської ради подякувала учням та студентам за участь у відкритому діалозі та зазначила, що змінювати країну потрібно починати з себе, змінювати свої погляди на життя і навколишнє середовище, адже від того, яким виросте молоде покоління, залежить майбутнє нашого міста.

За допомогою такої форми роботи, молодь вчиться брати участь у житті територіальної громади, влада ближче знайомиться з потребами юних громадян, дослухається до їхніх порад, має змогу подивитися на проблему і шляхи її вирішення очима дітей.

Начальник відділу сім'ї, молоді

та спорту міської ради Олена Опанасенко

Прилуцька молодь долучилася до акції, метою якої є привернення уваги до проблеми торгівлі людьми

Виявлення і розслідування злочинів про торгівлю людьми та ідентифікація ймовірно постраждалих від торгівлі людьми вимагає глибоких знань та свідомого ставлення кожного громадянина України до протидії торгівлі людьми.

Для досягнення цієї мети, з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми 18 жовтня у місті Прилуки відбулася загальнонаціональна інформаційна кампанія, анонсована Міністерством соціальної політики України, метою якої є привернення уваги до проблеми торгівлі людьми, роз’яснення громадянам існування проблеми торгівлі людьми, основних форм та способів цього злочину, а також шляхів надання підтримки і допомоги потерпілим.

У рамках інформаційної кампанії відділом сім'ї, молоді та спорту міської ради спільно з Представництвом громадської організації «Кампанія А21» в Україні, Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Представництвом МОМ в Україні організовано вуличну акцію «Хода за свободу». Основна мета акції – інформувати громадян про проблему торгівлі людьми, особливо акцентувати увагу на трудовій експлуатації.

Акція розпочалася на Центральній площі міста сьогодні о 10:00 та продовжилася у сесійній залі Прилуцької міської ради проведенням круглого столу на тему: "Проблема торгівлі людьми в Україні та світі".

Підтримка зазначеної акції у місті підтверджує готовність органів місцевого самоврядування докладати зусилля у боротьбі з торгівлею людьми та захищати права людини.

#WalkForFreedom!/"Хода за свободу"

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради Олена ОПАНАСЕНКО

Декларація свободи! (додається).


"Європейський тиждень місцевої демократії"

"Європейський тиждень місцевої демократії" є щорічною загальноєвропейською кампанією, започаткованою Радою Європи 15 жовтня 2007 року.

Відповідно до Указу Президента України "Про Європейський тиждень місцевої демократії" №922/2007 від 27.09.2007 року, Європейський тиждень місцевої демократії проводиться кожного року у тиждень, що включає 15 жовтня - дату відкриття для підписання Європейської хартії місцевого самоврядування в 1985 році.

У рамках Європейського тижня місцевої демократії 17 жовтня поточного року відбулася зустріч учнів 10-11 класів закладів загальної середньої освіти з посадовцями Прилуцької міської ради. Старшокласники мали нагоду ознайомитися безпосередньо з роботою та повноваженнями структурних підрозділів міської ради, з метою практичного розуміння принципів та шляхів досягнення місцевої демократії у місті, сприяння обізнаності щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та залучення молоді до прийняття управлінських рішень.

Вільне отримання інформації щодо національних та європейських стандартів і принципів функціонування системи місцевого самоврядування та забезпечення можливості громадян активно брати участь у вирішенні питань своїх міст є головною передумовою здійснення ефективного та демократичного управління на місцях.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради, Олена ОПАНАСЕНКО

ОГОЛОШЕННЯ!

Департаментом сім'ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації надано частково оплачувану путівку (50%) до державного підприємства України "Міжнародний дитячий центр "Артек" за адресою: м.Київ, Пуща-Водиця, 14-та лінія із 19 жовтня до 08 листопада 2018 року на на ХІ тематичну зміну "Українаце європейська держава". Здійснюється підбір дітей пільгових категорій віком від 7 до 18 років.

За детальною інформацією прошу звертатися за телефоном:

(095) 613-00-93, 7-12-47.


Начальник відділу сім'ї, молоді

та спорту міської ради О.В.ОПАНАСЕНКО

О Г О Л О Ш Е Н Н Я


На виконання постанови Кабінету Міністрів України від12 жовтня 2011 року № 1049 "Про затвердження Порядку проведення конкурсу з вихзначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка (зі змінами) на наказу Мінмолодьспорту від 31 серпня 2018 року № 4023 "Про організацію та проведення конкурсу з визначення проектів національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2019 році" Міністерство молоді та спорту оголосило конкурс проектів національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2019 році.

Положення про конкурс додається.

Контактна особа: Опанасенко Олена, тел.(095)613-00-93.

Координаційна рада з питань оздоровлення

27 липня 2018 року відбулося засідання міської постійно діючої міжвідомчої комісії з організації відпочинку та оздоровлення дітей і учнівської молоді в літній період. Засідання проводила заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Фесенко Тетяна Михайлівна.

На комісії розглянуто питання про хід оздоровчо-відпочинкової кампанії 2018 року у місті загалом. Опанасенко Олена Вікторівна, головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, наголосила, що питання забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей є одним із головних і на виконання Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" в місті Прилуки здійснюється необхідна робота. Начальник управління освіти міської ради Вовк Сергій Михайлович акцентував увагу на головних питаннях відпочинкової кампанії у дитячих закладах відпочинку — таборах з денним перебуванням у літній період поточного року. Особливу увагу приділено роботі табору з денним перебуванням "Містечко дитячих мрій", який діяв на базі Центру творчості дітей та юнацтва, як прикладу цікавої та змістовної роботи з дітьми.

Загалом на даний час пришкільні табори міста відвідало 1417 дітей, з яких 957 дітей пільгових категорій отримали відпочинкові послуги за рахунок міського бюджету та 460 дітей відпочило за батьківську плату.

Оскільки на першому місці стоїть питання безпеки перебування дітей у відпочинкових закладах, надзвичайно важливою є інформація, надана під час засідання зазначеної комісії провідним інспектором Прилуцького міськрайонного відділу управління державної служби надзвичайних ситуацій України у Чернігівській області Кашубою Романом Володимировичем щодо стану пожежної безпеки у даних закладах, завідувачем Прилуцького міськрайонного відділу державної установи "Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоровя України" Пастушенком Михайлом Олександровичем та лікарем з гігієни харчування Прилуцького міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Самойленко Людмилою Сергіївною по питання організації роботи в таборах з денним перебуванням, що стосуються безпосередньо вказаних служб.


Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко


Відбулося нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу "Я – Україна!"

У рамках відзначення Дня Конституції України, на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2017 року № 743-р "Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки" та з метою сприяння розвитку дитячої творчості, активізації потенціалу дітей та формування національно-патріотичної свідомості молоді з 10 квітня проводився Всеукраїнський конкурс плакату "Я – Україна!". Організатором конкурсу є Міністерство молоді та спорту України та "Волонтерський рух "Батальйон Сітка".

На конкурс було відправлено роботи учнів гімназії №5 імені Віктора Андрійовича Затолокіна, закладу загальної середньої освіти №10, Школи мистецтв та Центру творчості дітей та юнацтва.

Двоє вихованок Центру творчості дітей та юнацтва Прилуцької міської ради Мостова Ліза, 8 років,

та Кисіль Аліна, 13 років, визнані лауреатами зазначеного Всеукраїнського конкурсу у вікових категоріях від 6 до 9 років та від 10 до 15 років відповідно.

Нагородження переможців відбулося 22 червня поточного року у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради О.В.ОПАНАСЕНКО


Міжнародний день молоді

24 червня поточного року у центральній частині міста відбулося урочисте святкування Дня молоді! Свята без меж і кордонів, свята гарячих сердець і світлих умів, палких поглядів і дружніх потисків рук!

Свята особливого та унікального, бо саме такою є молодість. Безцінною є пора життя юних горінь, пора велетенських планів та найсміливіших задумів, пора, коли всі вершини видаються доступними, коли будь-які наміри здійсненні, а сили нескінченні.

Чудова днина зібрала на головній площі міста всіх, хто відчуває себе молодим, хто сповнений відважних планів і готовий їх втілювати в життя. Розпочалися заходи із історично-природничого квесту, проведеного працівниками Прилуцького краєзнавого музею імені В.І.Маслова, у якому взяли участь 2 команди студентської молоді.

На Центральній площі міста о 18.00 розпочалася урочиста концертна програма, під час якої було нагороджено Почесними грамотами виконавчого комітету Прилуцької міської ради та Подяками міського голови представників активної молоді у таких номінаціях, як: "Гідність і честь", "Нова генерація", "Честь професії", "Новий вимір", "Олімпійська зміна", "Гордість нації" та "Душа, віддана громаді". Із щирими вітальними словами до присутніх звернулася заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Михайлівна Фесенко. Після нагородження учасники взяли участь у флешмобі, присвяченому Дню молоді, дню миру, сонця, тепла та любові і, загадавши бажання, всі разом випустили в небо голубів.

Під час проведення свята на алеї Любові Забашти розміщувалася карта мрій та бажань "Прилуки - місто моєї мрії”, на якій кожен прилучанин зміг висловити побажання, що б він хотів та яким він бачить наше місто у найближчому майбутньому. Також на зазначеній алеї була розміщена територія нового погляду, де молоді художники та фотографи представили свої роботи. Було проведено майстер-класи з малювання та аквагриму.

Протягом всього дня для дітей працювало містечко розваг, що створило незабутню веселу атмосферу.

Запальній атмосфері святкового вечора ми завдячуємо Прилуцькому Міському Будинку культури, творчій молоді нашого міста, колективу Юлії Скорик, клубу спортивного танцю "Акцент", представникам Молодіжного центру громадської організації "Українська громадська рада". На завершення вечора своє шоу презентував театр вогню і танцю "Агній".

Безцінною є пора життя юного горіння, пора велетенських планів та найсміливіших задумів, пора, коли всі вершини видаються доступними, коли будь-які наміри здійсненні, а сили нескінченні. Святкування Дня молоді — це нагода ще раз підкреслити ту важливу роль, яку відіграє молодь у житті міста і країни загалом.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради Олена ОПАНАСЕНКО


Молоді та активні – на Голубих озерах

З 21 по 23 червня поточного року на березі озер, розташованих у с.Олешня Ріпкинського району Чернігівської області відбувся обласний захід "Молодіжне наметове містечко "ТАМ" — Територія активної молоді". На Голубих озерах зібралися представники області, де уже втретє проходить фестиваль "ТАМ".

Упродовж трьох днів учасники жили у наметах, брали участь у спортивних змаганнях, обговорювали молодіжну політику своїх громад, грали в інтелектуальні ігри. Цього року участь у заході взяли 250 учасників.

Команду з м.Прилуки представляли спеціаліст 1 категорії сектора по фізичній культурі та спорту міської ради Тарас Головченко та члени туристичного гуртка "Спектр" Центру творчості дітей та юнацтва Прилуцької міської ради на чолі з керівником Юрієм Федченком.

Звичайно ж наша команда повернулася з нагородами: Грамотою Департаменту сім'ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації за II місце у квесті "Озерний", за ІІІ місце у спортивній грі "Веселі старти" та Подякою Департаменту сім'ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації за активну участь у Молодіжному наметовому містечку "ТАМ" — Територія активної молоді".

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради О.В.ОПАНАСЕНКО


Відбувся круглий стіл із нагоди відзначення Дня молоді

З нагоди відзначення у місті Прилуки Дня молоді 21 червня 2018 року в сесійній залі міської ради відбувся круглий стіл “Молодіжна ініціатива” за участю представників активної учнівської та студентської молоді, громадських організацій, молодіжного центру ГО “Українська Громадська Рада”, спортивного та творчого активу міста.

У заході взяли участь депутат Чернігівської обласної ради Сергій Пащенко та заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Фесенко.

Під час круглого столу обговорені проблемні питання активної участі молоді у житті міста та розвитку молодіжної політики. Організаторів заходу цікавила думка молоді щодо перспектив і можливостей самореалізації молодих людей, створення просторів та можливостей участі у прийнятті рішень громади.

Зустріч була розпочата з відкритого діалогу з депутатом Чернігівської обласної ради по питанню розвитку молодіжної політики в місті та регіоні.

Також відбулися дискусійні платформи за участю профільних спеціалістів Прилуцької міської ради по питаннях:

культурно-просвітницький поступ — основа розвитку потужної громади: можливості м. Прилуки;

громадські ініціативи у сфері молодіжної політики міста;

розвиток фізичної культури та масового спорту в м. Прилуки: до проблем інтегрування молоді в спортивне середовище.

У ході зустрічі обговорили і питання активної участі молоді у грантових проектах та програмах на підтримку розвитку молоді й молодіжної політики та тощо.


Засідання Міжвідомчої ради з питань сім'ї,

ґендерної рівності, демографічного розвитку,

запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми


12 квітня 2018 року відбулося засідання Міжвідомчої ради з питань сім'ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми. Під час засідання було розглянуто питання про удосконалення міжвідомчої взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, роботу ювенальної превенції сектора превенції Прилуцького відділу поліції головного управління Національної поліції в Чернігівській області за І квартал поточного року щодо профілактики насильства в сім'ї, роботу Прилуцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо соціальних інспектувань сімей, в яких виявлено випадки скоєння домашнього насильства, профілактику булінгу у навчальних закладах міста, внесення пропозицій щодо присвоєння почесного звання України "Мати-героїня" та клопотання щодо надання допомоги в поліпшенні житлових та соціально-побутових умов багатодітних сімей, де виховується 5 і більше дітей.

Під час засідання затверджено план роботи даної Міжвідомчої ради на 2018 рік.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко


Урочисті проводи призовників до лав Збройних Сил України

10 квітня 2018 року відбулася урочиста церемонія проводів на строкову службу до Збройних Сил України дев'яти юнаків.

Біля пам'ятника Тарасові Шевченку зібралися батьки, брати і сестри, родичі, численні друзі, подруги та кохані тих, хто виконуватиме почесний обов’язок перед державою і поповнить ряди захисників нашої Вітчизни.

З напутніми словами й найкращими побажаннями виступили перед новобранцями міський голова Ольга Попенко, голова Прилуцької районної ради Василь Малик, комісар Прилуцького об’єднаного міського військового комісаріату Іван Черняк та захисник нашої держави, учасник проведення антитерористичної операції Сергій Цибенко, які побажали юнакам міцного здоров’я, успіхів, з честю виконати обов’язок громадянина України, змужнілими і здоровими повернутися додому, де на них чекатимуть їхні батьки та рідні.

Шануючи Великодні традиції Світлого тижня, кожному з новобранців вручили пасхальний хліб, спечений з пшениці, вирощеної на рідній землі. А виконавці міського Будинку культури подарували призовникам та всім присутнім чудові музичні вітання.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко


"Кубок гумору"

31 березня 2018 року з нагоди відзначення Дня сміху було проведено Кубок гумору. На свято гумору, жартів та сміху зібралася студентська молодь Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім.І.Я.Франка, Прилуцького медичного училища, Прилуцького агротехнічного коледжу та представники молодіжного центру ГО "Українська громадська рада". Темою заходу була весна і кохання. За результатами проведених конкурсів з'ясовано, що у Прилуцькому гуманітарно-педагогічному коледжі ім.І.Я.Франка почуття гумору зашкалює.

Упродовж трьох годин у залі панувала весела атмосфера, яка дарувала присутнім гарний настрій.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

Комісія вирішила

29 березня 2018 року відбулося засідання міської постійно діючої міжвідомчої комісії з організації відпочинку та оздоровлення дітей і учнівської молоді в літній період. Під час засідання було розглянуто питання щодо визначення першочергових завдань оздоровчої кампанії 2018 року, стану підготовки дитячих закладів відпочинку — таборів з денним перебуванням до оздоровчої кампанії поточного року, стану пожежної безпеки у вказаних закладах відпочинку. Також під час засідання затверджено план роботи вказаної міжвідомчої комісії на 2018 рік.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко


Відбувся турнір з українських національних бойових мистецтв "Козацький герць ім.Валентина Бойка"

26 березня 2018 року у спортивній залі Прилуцької гімназії №5 ім.В.А.Затолокіна відбувся третій турнір з українських національних бойових мистецтв "Козацький герць ім.Валентина Бойка", в якому вже традиційно брали участь команди загальноосвітніх навчальних закладів міста та команда ГО "Прилуцький козацький курінь ім.Івана Сірка".

Учасників змагань привітали заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Фесенко Тетяна Михайлівна, в.о. військового комісара Прилуцького об’єднаного міського військового комісаріату Сікалов Андрій Анатолійович, голова фізкультурно-спортивного товариства "Спартак" Дяченко Петро Миколайович.

Захід відбувся з метою ушанування пам'яті загиблих учасників АТО та національно-патріотичного виховання учнівської молоді міста.

За підсумками змагань почесне перше місце виборола команда гімназії №1 ім. Георгія Вороного, срібним призером стала команда гімназії №5 ім.В.А.Затолокіна та бронзовою медаллю нагороджена команда ЗОШ №2.

Призерів було відзначено грамотами, медалями, вимпелами на згадку, солодкими та цінними призами, а команда переможець - перехідним кубком турніру.

Змагання започатковані за ініціативи ГО “Прилуцький козацький курінь ім.Івана Сірка” спільно з головою фізкультурно-спортивного товариства “Спартак” та проведені за підтримки сектора по фізичній культурі та спорту і головного спеціаліста у справах сім'і та молоді Прилуцької міської ради.

Фотозвіт


Відео "Українці в якості наркокур’єрів. Виклики сьогодення" можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=n6ZoCtmqu-8.


ВСЕУКРАЇНСЬКА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «КЛУБ МЕРІВ» інформує: Українська Академія Лідерства розпочала відбір студентів 2018 – 2019 навчального року (інформація додається).

Відбувся круглий стіл : "За Україну, за її волю..."

Орди шість тисяч йде у люті.

Пожежу запалив солдат!

Невже ж не бути нам?! Чи бути!

Покаже бій, порішать Крути.

30 січня поточного року у сесійній залі міської ради відбувся круглий стіл на тему: "За Україну, за її волю...", присвячений 100-річчю бою під Крутами, бою, який став символом для української молоді всіх поколінь. У заході взяли участь викладачі та представники студентської молоді Прилуцького агротехнічного коледжу, Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені І.Я.Франка, Прилуцького професійного ліцею Чернігівської області, Прилуцького медичного училища, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Фесенко Т.М., учасник проведення антитерористичної операції Кузьменков Ю.А., заступник голови ГО "Організація ветеранів м.Прилуки" Лісовецький А.О. та інші.

Під час засідання, присвяченого 100-річчю пам'яті подвигу Героїв Крут було наголошено на визначній ролі студентської молоді у формуванні української державності.

З'ясовано історичну ситуацію, яка склалася у державі на той час, встановлено хронологію подій самого бою, учасники повідомили цікаві факти про зазначені події та історії героїв-одчайдухів.

Підсумовуючи зустріч, учасники заходи дійшли висновку, що ми живемо у час, коли ідеали демократії і свободи слова нарешті починають утверджуватися в нашому суспільстві, у свідомості кожного українця. Всенародний культ Героїв Крут вбачає не трагедію трьох сотень юнацьких життів, а акт віднови цілої нації у змаганні за Незалежність. Будьмо гідними ідеалам свободи та незалежності, цінностям, які сповідували й сповідують кращі борці за нашу національну гідність!

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

100-річчя бою під Крутами

Право молоді — це передусім право починовості,

це право стояти в передовій бойовій лінії,

це право на штурмовий біг — усе вперед!

Право молоді — це право на революцію,

право на виломлювання цілого світу із навіс,

це право на нову творчість.

Лиха й безвартісна та молодь,

яка чогось свіжого не хоче,

чогось кращого, як було перед нею.

"Український Голос", 2 лютого 1930 року

У рамках відзначення 100-ї річниці подвигу Героїв Крут з метою національно-патріотичного виховання молоді міста Прилуки 29 січня 2018 року організовано поїздку представників громадських оорганізацій та студентської молоді до Меморіального комплексу "Пам’яті Героїв Крут" (с.Пам'ятне Борзнянського району). Бій під Крутами для українського народу є символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність нашої держави.

Саме на цьому місці 100 років тому студенти трьох київських навчальних закладів віддали життя, стримуючи наступ більшовиків на Київ, тим самим відстоюючи незалежність своєї держави.


Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

Національно-патріотичне виховання молоді в Прилуках: досягнення та плани

16 січня 2018 року відбулося засідання Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання молоді при виконавчому комітеті Прилуцької міської ради. Під час засідання було розглянуто питання реалізації в місті Прилуки заходів з національно-патріотичного виховання молоді у 2017 році та основні завдання на 2018 рік. Підведено підсумки проведеної роботи у даному напрямку у закладах загальної середньої освіти міста та Прилуцьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у 2017 році.

Головним спеціалістом у справах сім'ї та молоді міської ради Оленою Опанасенко наголошено про необхідність підготовки проекту міської цільової Програми з національно-патріотичного виховання на 2018-2020 роки, з метою створення ефективної системи національно-патріотичного виховання дітей та молоді, спрямованої на формування та утвердження принципів любові і гордості за власну державу, її історію, мову, культуру, національних і загальнолюдських цінностей, усвідомлення громадянського обов'язку. Членам зазначеної Координаційної ради запропоновано внести свої відповідні пропозиції для включення до даної програми.

У рамках засідання розглянуто організаційні питання щодо проведення турніру з бойових мистецтв "Козацький герць імені В.Бойка" та внесення пропозицій щодо проведення у місті заходів та благодійних акцій, присвячених відзначенню 29 січня поточного року 100-ї річниці подвигу Героїв Крут.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

Новорічна розважальна програма “Хто зверху?”

27 грудня 2017 року проведено новорічну розважальну програму для студентської молоді “Хто зверху?”.

У святковій програмі взяли участь команди хлопців та дівчат вищих навчальних закладів міст І-ІІ рівнів акредитації: Прилуцького агротехнічного коледжу, Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені І.Я.Франка та Прилуцького професійного ліцею Чернігівської області.

Захід організовано головним спеціалістом у справах сім’ї та молоді міської ради Оленою Опанасенко та Молодіжною радою міста.

Усі учасники програми отримали подарунки та солодощі.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

Протидія торгівлі людьми

Громадською організацією "Чернігівський громадський комітет захисту прав людини" в рамках реалізації проекту "Посилення спроможності представників державних та правоохоронних органів, дитячих закладів опіки і піклування Чернігівської області щодо ідентифікації та допомоги дітям, які постраждали від торгівлі людьми, в рамках Національного механізму взаємодії" проведено 2-денний тренінг на тему: "Ідентифікація, перенаправлення та надання допомоги дітям, які постраждали від торгівлі людьми" з 14 по 15 грудня 2017 року у місті Чернігові.

Метою проекту було посилення спроможності та можливостей державних та правоохоронних органів Чернігівської області в сфері попередження торгівлі людьми, виявлення дітей, які постраждали від торгівлі людьми, надання їм необхідної допомоги в рамках Національного механізму взаємодії задля підвищення рівня виявлення постраждалих від торгівлі людьми серед дітей та сприяння доступу таких дітей до допомоги та захисту.

Про покращення соціально-побутових умов багатодітних сімей

19 грудня поточного року заступником голови Чернігівської обласної державної адміністрації Романовою Н.А. вручено меблі та побутову техніку багатодітним сім'ям, в яких 5 і більше неповнолітніх дітей. Вказані предмети побуту придбано за кошти обласного бюджету у рамках виконання Комплексної обласної програми підтримки сім'ї, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на період до 2020 року з метою покращення соціально-побутових умов проживання сімей зазначеної категорії.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

Відбувся форум для молодіжних працівників

У місті Харкові з 27 по 29 листопада 2017 року проходив перший Всеукраїнський форум молодіжних працівників та працівниць, у якому взяла участь головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради Опанасенко Олена. Метою заходу була підтримка ефективних форм співпраці та мережування серед молодіжних працівників в Україні. Програмою форуму передбачено обговорення форм співпраці та мережування працівників, які займаються реалізацією молодіжної політики; обговорення Дорожньої карти реформування молодіжної сфери; презентацію кращих практик молодіжної роботи в Україні; ярмарку молодіжних організацій; презентацію європейського досвіду молодіжної роботи; обговорення стратегічних пріоритетів громадянської освіти молоді.

Програму вели Олександр Ярема — заступник Міністра молоді та спорту України та Олена Урсу — координатор проекту "Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні", ПРООН.

У рамках заходу проведено зустріч з представниками Міжнародного благодійного фонду "Альянс громадського здоров'я", Програми розвитку ООН в Україні, Американських Рад з міжнародної освіти, Британської Ради, програми "Активні громадяни", Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні, інформаційного центру Erasmus+, Ініціативного центру сприяння активності та розвитку громадянського почину "Єднання", програми Волонтери ООН в Україні, міжнародної організації "Пакт, Інк.", Фонду народонаселення ООН в Україні, Корпусу миру США в Україні, з метою залучення додаткових ресурсів для реалізації молодіжних програм та проектів.

Проведено модеровану подіумну дискусію за участю міжнародних експертів Ради Європи (Велика Британія) Говарда Вільямсона — керівника групи огляду Ради Європи молодіжної політики України, з яким обговорили нові виклики і європейські стандарти в молодіжній роботі, та Анни Кролей, яка презентувала нещодавнє дослідження щодо інноваційних форм участі молоді в Європі.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

Зі святом, прилучани!

Прийміть щирі вітання з нагоди Міжнародного дня студента

Вища освіта відкриває для молоді нові обрії фахового вдосконалення, гарантує цікаві можливості та розширює коло спілкування. Сподіваюсь, що кожен з вас усвідомлює й цінує ті переваги, які надає йому статус студента Прилуцьких гуманітарно-педагогічного та агротехнічного коледжів, медичного училища й технічного ліцею.

Саме вам належить вирішувати, яким буде життя нашого міста та країни в майбутньому, тож прийміть найщиріші привітання з нагоди Міжнародного дня студента — свята молодих, невтомних до знань та творчого пошуку!

Розвивайтеся, будьте здоровими та міцними духом, перемагайте й шукайте свого особистого щастя. Нехай ваші молоді серця наповняться святковим настроєм і радістю.

Щастя, злагоди й любові, дорогі студенти!

З повагою міський голова Ольга Попенко

Квест-гра "Вперед, студенте!" з нагоди Міжнародного Дня студента

15 листопада 2017 року проведено квест-гру "Вперед, студенте!" з нагоди Міжнародного дня студента, яке святкують 17 листопада. Це свято, яке має особливе значення для студентів всього світу, адже їх об’єднує молодість, завзятість, бажання скрізь і в усьому бути попереду. Це свято зближує та об'єднує все студентське братство, яке не має меж та кордонів.

У грі взяли участь 4 команди студентів вищих навчальних закладів міста: Прилуцького агротехнічного коледжу, Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені І.Я.Франка, Прилуцького медичного училища та Прилуцького професійного ліцею Чернігівської області. Захід організовано головним спеціалістом у справах сім’ї та молоді міської ради Оленою Опанасенко та Молодіжною радою міста Прилуки.

За винахідливість та ініціативність всі учасники квест-гри отримали сувеніри та солодкі призи, а переможці, якими стали студенти Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені І.Я. Франка, отримали ще й подарунки у вигляді канцтоварів.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

Акція "Допоможи ближньому"

Молодіжною радою при виконавчому комітеті Прилуцької міської ради розпочато проведення щотижневої акції "Допоможи ближньому", яка стартувала 22 жовтня 2017 року. Під час проведення даної акції відбувався збір речей та продуктів харчування для дітей із сім'ї, яка опинилася у складних життєвих обставинах.

Дякуємо всім, взяв участь у заході. Акція продовжується. Будемо раді вітати всіх бажаючих допомогти у неділю, 29 жовтня, поточного року з 11:00 до 13:00 на Центральній площі міста.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

"Молодіжний фреш"

З нагоди святкування Дня міста та Воздвиженського ярмарку 23 вересня 2017 року на Театральній площі було організовано молодіжне містечко "Молодіжний фреш" за участю найталановитіших, найяскравіших студентів та викладачів вищих навчальних закладів.

Студентами Прилуцького медичного училища, Прилуцького агротехнічного коледжу, Прилуцького професійного ліцею Чернігівської області, Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені Івана Яковича Франка проведено різні майстер-класи та презентовано окремі зони, такі як: еcо-зона, food—зона, English-зона, art-зона, medical-зона.

Прилучани та гості міста мали можливість поринути у світ молоді і краси, стати частиною свята гарячих сердець і сміливих думок, відважних планів і творчих пошуків!

У рамках свята проведено спортивно-розважальну програму "Козацькому роду нема переводу" та зафіксовано рекордних розмірів бутерброд міста Прилуки, довжина якого становить 6 метрів.

Про забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей та учнівської молоді влітку 2017 року

Питання забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2017 року є одним з головних напрямків державної політики. На виконання Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей", у місті Прилуки здійснюється відповідна робота, спрямована на забезпечення організованого оздоровлення та відпочинку дітей у літній період.

При виконавчому комітеті Прилуцької міської ради утворена та діє міська постійно діюча Міжвідомча комісія з організації відпочинку та оздоровлення дітей і учнівської молоді, засідання якої відбуваються не рідше одного разу на квартал, а за необхідності і частіше. У квітні поточного року відбулося засідання вказаної комісії, на яке були запрошені голови профспілкових комітетів підприємств та установ міста Прилуки. На даному засіданні надано роз'яснення механізмів оплати вартості путівок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

На території міста Прилуки відсутні дитячі заклади оздоровлення та відпочинку. Відповідно до рішення Прилуцької міської ради від 28 квітня 2017 року (26 сесія 7 скликання) №6 "Про утворення дитячих закладів відпочинку", у місті Прилуки на базі навчальних закладів міста утворено 14 дитячих закладів відпочинку — таборів з денним перебуванням для організації відпочинку дітей влітку 2017 року. Відповідно до акту управління освіти міської ради від 10.05.2017 № 1 "Про обстеження оздоровчого табору", надано дозвіл щодо готовності дитячих закладів відпочинку — таборів з денним перебуванням до відкриття та початку роботи з 29.05.2017.

16 травня 2017 року проведено нараду з керівниками дитячих закладів відпочинку — таборів з денним перебуванням за участю заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Фесенко Т.М.

На базі дитячих закладів відпочинку — таборів з денним перебуванням організовано 5 мовних загонів та 1 літня школа з іноземної мови, діяльність яких спрямована на удосконалення знань учнів з англійської мови. Для роботи в даних таборах залучено волонтерів Корпусу Миру.

Постійно здійсюється підбір дітей пільгових категорій для направлення до оздоровчих закладів на території області та за її межами, відповідно до розподілу Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації.

Заплановано надати оздоровчі та відпочинкові послуги 2590 дітям, що становить 51,2 % від загальної кількості дітей шкільного віку.

У I півріччі поточного року до санаторію "Пролісок" (Ніжинський район, с.Лісове) направлено 70 дітей, до санаторію "Зелений Гай" (Корюківський район, с.Наумівка) направлено на оздоровлення 11 дітей, у спеціалізованих санаторіях МОЗ України оздоровлено 36 дітей.

Станом на 24.07.2017 охоплено оздоровленням та відпочинком 1839 дітей шкільного віку, з них 1413 дітей пільгових категорій. Оздоровчі послуги надано 145 дітям, з них 140 дітей пільгових категорій. Відпочинкові послуги отримали 1694 дітей, з них 1273 дітей пільгових категорій.

З 1413 дітей пільгових категорій оздоровчими та відпочинковими послугами охоплено 38 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 31 дитина з інвалідністю, 139 дітей з багатодітних сімей, 12 дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, 2 дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов'язків, 455 дітей, які числяться на диспансерному обліку, 461 талановита та обдарована дитина, 5 дітей працівників агропромислового комплексу, 22 дітей внутрішньо переміщених осіб, 94 дітей учасників антитерористичної операції, 2 дітей загиблих у районі проведення антитерористичної операції та 84 дітей з малозабезпечених сімей.

Прилуцькою міськрайонною громадською організацією "Прилуцький козацький курінь імені Івана Сірка" та Чернігівським відокремленим підрозділом громадської організації "Молодіжний клуб "Джура" з 01 по 30 липня 2017 року організовано роботу наметового табору для членів даних організацій, з метою національно-патріотичного виховання.

У таборах з денним перебуванням створені відповідні умови для перебування дітей. Працівниками КП комбінат шкільного харчування "Шкільний" проведена робота щодо розроблення меню дитячого харчування на період функціонування дитячих закладів відпочинку — таборів з денним перебуванням дітей, яке відповідає потребам та передбаченим нормам. У Міському Будинку культури та Центрі творчості дітей та юнацтва Прилуцької міської ради для дітей проводяться вистави та розважальні ігрові програми. Організовуються екскурсії до м.Києва, кінної ферми, на агропромислове об’єднання ім. Івана Супруненка ПрАТ "Прилуцький хлібозавод", до Прилуцького краєзнавчого музею імені В.І. Маслова, по історичних місцях міста, екологічними стежками Прилуччини. Проводяться фізкультурно-спортивні заходи: веселі старти, козацькі забави, футбольні турніри, рухливі ігри, турніри з шахів, волейболу тощо.

Працівниками Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено лекцію "Здоровий спосіб життя".

Організовано майстер-класи з орігамі, вишивки стрічками, малювання у різних техніках, майстер-класи з боді-арту, художнього читання, айкідо, хореографії, бісероплетіння і батіку. В таборах працюють гуртки декоративно-прикладного мистецтва.

Практичні психологи проводять тренінгові заняття на теми: "Я і мої друзі", "Яким повинен бути лідер", "Я і мої права". Організовано заняття і розваги в англомовній школі. Велика увага приділяється національно-патріотичному вихованню.

На базі 4 таборів з денним перебуванням організовано тематичні зміни національно-патріотичного спрямування. Проведено тематичні заходи: свято "Я українець і цим пишаюсь", ведуться усні журнали "Конституція — Основний Закон України", "Національні символи України", проводяться караоке "Пісні мого краю", флеш моби "Ми — українці", патріотичні години "Герої нашого часу".

Постійно здійснюється робота щодо залучення в межах чинного законодавства позабюджетних коштів для якісної організації оздоровчої кампанії.

Зокрема депутатом Верховної Ради України Дмитренком Олегом Миколайовичем надано 80 путівок для оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій у закладі оздоровлення та відпочинку "Медик-2", розташованого в Одеській області смт. Сергіївка.

Питання оздоровлення та відпочинку дітей улітку поточного року постійно висвітлюється в засобах масової інформації та на офіційному сайті Прилуцької міської ради.

26 липня 2017 року у Чернігівській обласній державній адміністрації відбудеться розширена нарада з питань проведення оздоровчої кампанії 2017 року за участю заступника голови — керівника апарату Романової Н.А.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради Олена ОпанасенкоДержавна молодіжна політика в Україні є пріоритетним і специфічним напрямом діяльності держави і здійснюється: в інтересах молодої людини, суспільства, держави; з урахуванням можливостей України, її економічного, соціального, історичного, культурного розвитку і світового досвіду державної підтримки молоді.

Державна молодіжна політика — це системна діяльність держави у відносинах з особистістю, молоддю, молодіжним рухом, що здійснюється в законодавчій, виконавчій, судовій сферах і ставить за мету створення соціально-економічних, політичних, організаційних, правових умов та гарантій для життєвого самовизначення, інтелектуального, морального, фізичного розвитку молоді, реалізації її творчого потенціалу як у власних інтересах, так і в інтересах України. Українська держава поставила собі за мету створити такі системні умови, які всебічно й широко сприяли б розв'язанню всіхпроблем молодого покоління.

Сучасна ситуація в державі й суспільстві вимагає негайних заходів, спрямованих на формування стратегії соціально-економічного, політичного й культурного розвитку України, що припускає послідовну реалізацію заходів довгострокового характеру, спрямованих на подальше вдосконалювання держави, підвищення рівня життя його населення. Це вимагає формування базових умов, які дозволять планомірно підготовляти основу для кожного наступного етапу перетворень.

За досить короткий історичний період світ зазнав докорінних змін. Вони торкнулися не лише політичних та економічних аспектів в розвитку держав – вони багато в чому змінили закони розвитку суспільства. Сьогодні трансформуються моделі міжнародних відносин, підходи до вирішення внутрішньополітичних завдань і досягнення економічного успіху. Змінюється світогляд і мотивація поведінки як окремих людей, так і цілих суспільств. Ці процеси вже відбилися на взаєминах поколінь; на умовах входження в суспільство нових поколінь; по мірі значущості молоді і нових поколінь для розвитку держави і суспільства.

Досвід останніх десятиліть переконливо доводить, що політичних і економічних успіхів сягають саме ті держави, які приділяють підвищену увагу молоді, що стійкий розвиток демонструють саме ті суспільства, які переглянули систему традиційних поглядів на нові покоління, на систему взаємин між поколіннями і на їх значення для політичного і соціально-економічного розвитку. Саме тому в новому тисячолітті стратегічні переваги будуть у тих держав і суспільств, які навчаться ефективно використовувати людський потенціал і в першу чергу той інноваційний потенціал розвитку, носієм якого є молодь.

Україна традиційно знаходиться в центрі глобальних та регіональних політичних і економічних процесів. Завдання забезпечення її поступального, стійкого розвитку і безпеки вимагає ефективної і адекватної реакції на сучасні виклики, досягнення національної конкурентоспроможності у всіх сферах.

Розвиток демократичної держави з сучасною соціально спрямованою економікою буде ефективнішою лише за активної участі молоді. Творчий потенціал і соціальний ресурс молоді є одним з найважливіших основ модернізації суспільства. В умовах нових світових впливів (дружньої до молоді держави) назріла гостра необхідність посиленої уваги до молоді з боку держави, розробки системного, ретельно вивіреного, науково обґрунтованого і довготермінового плану дій, результати якого стануть відчутні в близькій перспективі.

У свою чергу, в якості однієї з найважливіших умов виступає забезпечення відтворення інтелектуального й трудового потенціалу суспільства. Перспективи збереження й нагромадження такого потенціалу нерозривно пов'язані зі здійсненням комплексу заходів з освіти й виховання молоді. В Україні близько 11 млн. юнаків і дівчат, із них понад 1,5 млн. – студенти вузів І-ІV рівнів акредитації і, насамперед, молодіжна політика в Україні щодо освіти, соціально-політичної, економічної галузей, розвитку духовного, культурного, фізичного потенціалу молоді та функціонування молодіжних організацій визначається законодавством України.

При визначенні загальнонаціональних пріоритетів мають бути враховані інтереси молоді. Вона повинна стати активним учасником вирішення завдань, що стоять перед державою і суспільством. Необхідно на державному рівні створювати умови для самореалізації молоді і включення молоді в процеси розвитку України. Це розширить соціальну базу перетворень, забезпечить соціальне, культурне і економічне відтворення і розвиток країни.

Молодіжна політика України є системною діяльністю держави у відносинах з особистістю, молоддю, молодіжним рухом, що здійснюється в законодавчій, виконавчій, судовій сферах і ставить за мету створення соціально-економічних, політичних, організаційних, правових умов та гарантій для життєвого самовизначення, інтелектуального, морального, фізичного розвитку молоді, реалізації її творчого потенціалу як у власних інтересах, так і в інтересах України. Вона поширюється на громадян України віком від 14 до 35 років незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової і національної належності, статі, освіти, мови, ставлення до релігії, роду і характеру занять і здійснюється через органи державної виконавчої влади, установи, соціальні інститути та об'єднання молодих громадян.

Для українських органів державної влади у здійсненні молодіжної політики найголовнішими напрямками діяльності є:

забезпечення правової й соціальної захищеності молоді; надання молодому громадянинові гарантованого державою мінімуму соціальних послуг з навчання, виховання, духовного й фізичного розвитку, охороні здоров'я, професійній підготовці й працевлаштуванню;

забезпечення збалансованого сполучення державних, суспільних інтересів та прав особистості у формуванні й реалізації національної молодіжної політики;

пріоритет суспільних ініціатив стосовно аналогічної діяльності державних органів та установ при фінансуванні заходів і програм, що стосуються молоді;

залучення молодих громадян до особистої участі у формуванні й реалізації програм, що стосуються молоді, суспільства та держави.

Відповідно, молодіжна політика України є одним з напрямків діяльності держави, націленим на створення правових, економічних і організаційних умов і гарантій для самореалізації особистості молодої людини й розвитку молодіжних об'єднань, рухів та ініціатив, на формування у молодих громадян патріотизму й поваги до історії й культури свого народу й дотримання прав людини.

На рівні центральних органів державної влади механізм формування та реалізації молодіжної політики включає Національну раду з питань молодіжної політики при Президентові України, Комітет Верховної Ради України з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму, Державний комітет молодіжної політики, спорту і туризму України. До вирішення питань державної молодіжної політики залучаються й інші органи центральної виконавчої влади. Відповідні структури створені й на обласному та районному рівнях.

Назад