Назад

Прилуцький міськрайонний Центр зайнятості

ІНФОРМУЄ:

 

Прилуцький міськрайонний Центр зайнятості інформує про вільні вакансії на промислових підприємствах міста Прилуки за спеціальностями (додаються).

 

 

Семінар з вивільнюваними працівниками

На сьогодні, аби відповідати вимогам часу, державна служба зайнятості обрала шлях перетворення в сервісну установу з надання широкого комплексу ефективних послуг тим, хто втратив роботу і шукає себе на ринку праці.

Так, 6 серпня 2019 року фахівці Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ провели семінар для вивільнюваних працівників у ДУ «Прилуцька виховна колонія».

Учасники заходу ознайомилися з електронними сервісами, законодавством, послугами, що надає служба зайнятості, станом ринку праці регіону. Особлива увага була акцентована на порядку реєстрації, умовах надання статусу безробітного та підбору підходящої роботи.

У ході семінару виникало багато запитань, тому він пройшов у формі конструктивного діалогу. Такі заходи при запланованому вивільненні знімають напругу у колективі та надають впевненості працівникам у своїх можливостях щодо реалізації свого права на працю.

За інф. Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ

 

Права людини

Генеральною Асамблею ООН 10-го грудня 1948-го року була прийнята Загальна декларація прав людини. Пізніше, в 1950-му році всім зацікавленим державам і організаціям було запропоновано відзначати цю дату як всесвітній День прав людини.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2018р. №681-р затверджено план заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права.

У рамках Всеукраїнського тижня права з 10 грудня по 14 грудня 2018 року провідним юрисконсультом Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості Оксаною Ткаченко за участі начальника Прилуцького місьрайонного відділу ДРАЦС ГТУЮ у Чернігівській області Світлани Логвіненко, головного спеціаліста Прилуцького бюро правової допомоги Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тетяни Немс, головного спеціаліста-юрисконсульта Прилуцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Дениса Осадчого, головного державного інспектора відділу додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів у Чернігівській області Миколи Прокопенка були проведені профінформаційні групові заходи для зареєстрованих безробітних „Права людини”.

Зокрема, Оксана Ткаченко інформувала присутніх про те, що у сучасному світі права людини кваліфікуються за цілою низкою напрямів. Це особисті права, які передбачають недоторканність особи і житла, власності та конфіденційності листування та права на об’єктивний суд. Соціальні права, які передбачають права на свободу праці, охорону сім’ї та дитинства, захисту батьківських прав, здоров’я і соціальної справедливості. Є також і економічні права, які мають на увазі свободу пересування та розпорядження власністю на свій розсуд. Культурні права включають в себе свободу мистецтв і наук, свободу викладання і право на освіту, а також право на використання у всіх цих процесах своєї рідної мови.

Тетяна Немс наголосила на тому, що клієнти Бюро можуть отримати безоплатну первинну правову допомогу, яка включає: надання правової допомоги, юридичні консультації, складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних), представництво інтересів та допомогу в отриманні доступу до безоплатної вторинної правової допомоги.

Світлана Логвіненко проінформувала, що основними завданнями Відділу є: участь у забезпеченні реалізації державної політики у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, розгляд питань щодо внесення змін до актових записів цивільного стану, а також їх анулювання, збереження архівного фонду, формування Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Денис Осадчий довів до відома присутніх про мінімальний та максимальний розмір пенсії за віком, право на призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та призначення пенсії за віком.

Микола Прокопенко наголосив на гарантіях при укладенні, зміні та припиненні трудового договору. Про переважне право на залишенні на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці. Також довів інформацію про робочий час, час відпочинку, оплату праці, гарантії та компенсації відповідно до норм Кодексу Законів про Працю України.

Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського обласного центру зайнятості приєднується до Всеукраїнського тижня права і бажає всім нам розуму і мудрості. Нехай наші права і свободи починаються з нашого дотримання їх по відношенню до наших ближніх! Слідуючи принципам поваги та активної громадянської позиції ми будуємо майбутнє не тільки для нас самих, але і для наших нащадків.

Прилуцька міськрайонна філія
Чернігівського обласного центру зайнятості

 

Ярмарок професій для молоді

На базі Прилуцького професійного ліцею, 23 березня 2018 року, проведено масовий профорієнтаційний захід для учнівської молоді „Ярмарок професій”, організований Прилуцькою міськрайонною філією Чернігівського обласного центру зайнятості.

На ярмарок були запрошені представники двадцяти шести навчальних закладів різних рівнів акредитації, серед яких: Київський національний торгівельно-економічний університет, університет державної фіскальної служби України, Київський національнийекономічний університетімені Вадима Гетьмана, Національний транспортний університет, Сумський державний університет, Черкаський інститут пожежної безпеки ім.Героїв Чорнобиля, Відокремлений підрозділ „Ніжинський агротехнічний інститут”, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, Чернігівський національний технологічний університет, Козелецький коледж ветеринарної медицини, Ніжинський коледж культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, Дігтярівський професійний аграрний ліцей Чернігівської області та ін.

Мета заходу полягала  в тому, щоб професійно зорієнтувати учнів загальноосвітніх шкіл у виборі майбутньої професії, дати можливість детальніше ознайомитися з навчальними закладами та спеціальностями, за якими ведеться підготовка фахівців, а також у безпосередньому спілкуванні з представниками і студентами цих закладів отримати відповіді на запитання, що цікавлять майбутніх абітурієнтів. Це дозволить обрати саме ту професію, якою прагне оволодіти абітурієнт, і той заклад, де він хоче здобувати знання.

Привітали дітей та побажали їм успішного професійного вибору керівник Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості Лариса Татарченко, заступник міського голови Тетяна Фесенко та начальник відділу організації професійної орієнтації Чернігівського обласного центру зайнятості Марина Кривопала.

Ярмаркову залу наповнили майже 900 учнів 9-11 класів, а також їхні батьки та вчителі. Кожен з них мав можливість побачити та почути презентації всіх навчальних закладів, щоб зорієнтуватися у перевагах і зробити свій вибір. Обмін інформацією і відкрите спілкування між представниками навчальних закладів та майбутніми абітурієнтами проходило жваво та цікаво. Приємно було чути слова подяки від представників учбових закладів за проведений захід та сподівання на запрошення у наступному році.

Перед старшокласниками стоїть нелегке і дуже відповідальне завдання: зробити вибір професії, від якого залежить їхнє подальше життя. Тому хочеться побажати випускникам обрати професію до душі і стати справжніми професіоналами своєї справи.

Прилуцька міськрайонна філія
Чернігівського обласного центру зайнятості

Назад