Назад

Прилуцька місцева прокуратура

ІНФОРМУЄ:Прилуцькою місцевою прокуратурою внесено відомості до ЄРДР за фактом підроблення офіційних документів.

08.11.2018 Прилуцькою місцевою прокуратурою внесено відомості до ЄРДР за фактом підроблення декларації про готовність до експлуатації об’єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об’єктів з незначними наслідками.

Відповідно до законодавства України, замовник який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов’язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.

Пайова участь полягає у перерахуванні замовником з початку здійснення будівництва (оформлення документів дозвільного характеру) до прийняття об’єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Так, з метою уникнення від сплати коштів пайової участі невстановлені особи внесли до декларацій про готовність об’єкта до експлуатації інформацію про те, що кошти пайової участі сплачені в повному обсязі.

Однак, згідно інформації фінансового відділу Прилуцької міської ради, кошти на сплату пайової участі від замовників будівництва в повному обсязі на рахунок міської ради не надходили.

Вказаний факт не є поодиноким.

Так, Прилуцькою місцевою прокуратурою встановлені ще два аналогічних факти підробки декларацій про готовність до експлуатації обєкта.

За вказаними фактами Прилуцькою місцевою прокуратурою внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань з попередньою правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 358 КК України

На даний час під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури у кримінальних провадженнях триває досудове розслідування.


Прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом умисного заподіяння працівникові правоохоронного органу тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням цим працівником службових обов'язків.


Прилуцькою місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом умисного заподіяння працівникові правоохоронного органу тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням цим працівником службових обов'язків.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 05.11.2018 близько 14 години до Прилуцького ВП ГУНП в Чернігівській області надійшло повідомлення про вчинення хуліганських дій в стані алкогольного сп’яніння мешканцем м. Прилуки. По прибуттю слідчої-оперативної групи хуліганські дії продовжив, поводив себе агресивно, вживав нецензурну лексику відносно оточуючих та працівників поліції, намагався хватати працівників поліції за формений одяг, на зауваження припинити протиправні дії, не реагував. Потім рукою наніс один удар в щелепу поліцейському спричинивши тілесні ушкодження. Після чого, поліцейські застосували до нього спеціальні засоби (натягнули кайданки) та затримали останнього.

06.11.2018 затриманому оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 345 КК України.

07.11.2018 Прилуцькою місцевою прокуратурою погоджено клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, яке перебуває на розгляді у суді.

Довідково:

Згідно ч.2 ст.345 КК України умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу чи його близьким родичам побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням цим працівником службових обов'язків карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.


Прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях за фактом хуліганства та умисного заподіяння працівникові правоохоронного органу тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням цим працівником службових обов'язків

Прилуцькою місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у двох кримінальних провадженнях за фактом грубого порушення громадського порядку з використанням револьвера для відстрілу патронів травматичної дії та умисного заподіяння працівникові правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням цим працівником службових обов'язків.

Досудовим розслідуванням встановлено, що житель м.Прилуки в ніч на 20.10.2018 року в розважальному закладі міста безпричинно вчинив сварку з власником, після чого використовуючи револьвер під патрони Флобера, який мав з собою, вчинив кілька пострілів всередині приміщення. По прибуттю слідчої-оперативної групи хуліганські дії продовжив, повторно вихопивши вказаний револьвер, вчинив кілька пострілів в бік відвідувачів та працівників поліції, під час чого його було затримано.

Також під час затримання донька порушника громадського спокою, що перебувала поряд, втрутилась в законні дії працівників поліції та завдала удару члену слідчо-оперативної групи по голові скляної пляшкою, від чого останній отримав закриту черепно мозкову травму та струс головного мозку.

Обидві особи під час вчинення ними правопорушень затримані за підозрою у вчиненні злочинів, передбачених ч.4 ст.296 та ч.2 ст.345 КК України відповідно, про підозру у вчиненні яких їм вручені письмові повідомлення.

Прилуцькою місцевою прокуратурою готуються клопотання до слідчого судді про обрання запобіжних заходів.

Довідково:

Згідно ч.4 ст.296 КК України хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом,  якщо вони вчинені із застосуванням предмета, спеціально пристосованого для нанесення тілесних ушкоджень, караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Згідно ч.2 ст.345 КК України умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу чи його близьким родичам побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням цим працівником службових обов'язків карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
Задоволено позовну заяву прокурора про встановлення меж об’єкту природно-заповідного фонду гідрологічного заказника місцевого значення Пирогівський (інформація додається).Попереджено спробу заволодіння бюджетними коштами,

виділених на ремонт доріг

Прилуцькою місцевою прокуратурою за результатами досудового розслідування 06.09.2018 затверджено та направлено до Прилуцького міськрайонного суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно директора одного з приватних підприємств, яке здійснює діяльність з ремонту дорожнього покриття.

Так, вказана особа, займаючи посаду директора, умисно, з метою отримання в повному обсязі коштів, згідно укладеного договору, достовірно знаючи, що на деяких вулицях роботи по поточному ремонту дорожнього покриття не проведені взагалі, вніс до акту приймання виконаних будівельних робіт інформацію про виконані роботи в повному обсязі, підписавши і скріпивши печаткою підприємства, передав його голові сільської ради.

Водночас, після виявлення даного факту Прилуцькою місцевою прокуратурою, вказана особа добровільно виконала в повному обсязі роботи по ремонту дорожнього покриття.

Дії директора підприємства кваліфіковані за ч. 1 ст. 366 КК України, тобто умисне складання та видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів.
До уваги громадян!

Право громадян на звернення до державних органів займає особливо важливе місце у системі засобів захисту їх прав, свобод та законних інтересів.

Конституція України визначає право осіб направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

З метою гарантування належної реалізації цих прав, а у випадку порушення – їх відновлення, державою створено відповідні установи.

Важливу роль у системі державних органів, діяльність яких спрямована на захист прав громадян, відведено саме органам прокуратури.

Протягом січня-вересня поточного року до Прилуцької місцевої прокуратури надійшло 378 звернень, з них 255 прийнято на особистому прийомі керівником та працівниками прокуратури.

Також за бажанням громадяни можуть прийти на особистий прийом керівника прокуратури чи його заступників. Про порядок та графік особистого прийому громадяни можна дізнатися у місцевій прокуратурі, зокрема, із розташованих у загальнодоступних місцях інформаційних стендах та на сайті місцевої прокуратури.

Для спрощення порядку відвідання населенням особистого прийому керівництва місцевої прокуратури, кожний місяць складаються графіки виїзду керівництва Прилуцької місцевої прокуратури для здійснення особистого прийому громадян. Така практика дозволяє кожному громадянину особисто звернутися до одного з керівників місцевої прокуратури за місцем свого проживання, не виїжджаючи до міста Прилуки.

Зверніть увагу на обов’язкові вимоги до звернення:

У зверненні зазначайте своє прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання, суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Підпишіть своє письмове звернення та зазначте дату.

Анонімні звернення до розгляду не приймаються.

Дотримання цих простих умов забезпечить належний розгляд Вашого звернення.

Телефон «гарячої лінії» Прилуцької місцевої прокуратури: (04637)-3-02-14, електронна скринька: priluki.prok.zvern@chrg.gp.gov.ua
За використання земель сільськогосподарського призначення для інших потреб особу буде притягнуто до відповідальності

Прилуцькою місцевою прокуратурою за наслідками досудового розслідування скеровано до суду обвинувальний акт відносно місцевого жителя, який обвинувачується у безгосподарському використанні земель на території Прилуцького району (ст. 254 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що в користуванні одного із фермерських господарств м. Прилуки перебуває 12 га земель сільськогосподарського призначення на території Малківської сільської ради Прилуцького району, які фактично використовувались володільцем для видобутку кустарним способом нафтопродуктів з підземних вод. В ході проведення екологічною інспекцією позапланової перевірки на вказаній земельній ділянці встановлено перевищення вмісту забруднюючих речовин у ґрунті (вуглеводнів), що підтверджено експертизою і іншими доказами у кримінальному провадженні.

Наразі обвинувальний акт у кримінальному провадженні направлено до суду для розгляду по суті.

Довідково: санкцією ст. 254 КК України за вчинене особі загрожує покарання у виді штрафу до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до двох років, або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.Прокуратурою проведено засідання робочої групи за участю представників громадськості

Під головуванням першого заступника керівника Прилуцької місцевої прокуратури Андрія Вакуленка 13 вересня поточного року проведено засідання робочої групи за участі представників правоохоронних органів.

Для участі у засіданні робочої групи були запрошені представники навчальних та вищих навчальних закладів, органів місцевого самоврядування, громадських формувань та організацій.

На нараді обговорено питання щодо виявлення кримінальних правопорушень у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.

Керівництвом місцевої прокуратури увагу всіх присутніх на нараді звернуто увагу на необхідності подальшої активізації роботи та удосконалення співпраці правоохоронних органів з представниками громадськості з метою запобіганню та протидії злочинності у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.Прилуцькою місцевою прокуратурою відредаговано на

публікацію, висвітлену у засобах масової інформації

На сайті РБК – Україна 30.08.2018 опубліковано статтю щодо неналежного виконання працівниками психіатричної лікарні Прилуцького району, своїх обов’язків, що спричиняє тяжкі наслідки для хворих пацієнтів.

Місцевою прокуратурою за даним фактом 01.09.2018 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за попередньою правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 140 КК України (неналежне виконання професійних обов’язків медичним працівником).

Матеріали кримінального провадження для проведення досудового розслідування направлено до Прилуцького відділу поліції.

Досудове розслідування в кримінальному провадженні триває та перебуває на контролі Прилуцької місцевої прокуратури.Пред’явлено позовну заяву про стягнення шкоди, завданої незаконним полюванням

На території мисливських угідь ТОВ МРП «Ічня», поблизу с. Хаїха Ічнянського району Чернігівської області, у квітні минулого року мав місце факт незаконного полювання, під час якого вбито двох дорослих тварин виду «Лось», що набув негативного суспільного резонансу на території району.

У результаті вказаних протиправних дій державі завдано збитків на суму 40 тис. грн. З метою поновлення інтересів держави, Прилуцькою місцевою прокуратурою пред’явлено позовну заяву про стягнення з правопорушників даних збитків.

На даний час, Ічнянським районним судом Чернігівської області відкрито провадження у справі.

Захист інтересів держави у сфері навколишнього природного середовища є пріоритетним напрямком діяльності органів прокуратури та перебуває на постійному контролі Прилуцької місцевої прокуратури.


За неповідомлення про конфлікт інтересів депутата сільради засуджено до штрафу

Послідовно та принципово відстоюючи свою правову позицію, прокуратурою в суді доведено винуватість депутата однієї із сільських рад Ічнянського району у вчиненні правопорушення, пов’язаного із корупцією.

У суді прокурором доведено, що посадовець не повідомив про реальний конфлікт інтересів та на сесії сільської ради прийняв участь у голосуванні по питанню порядку денного, яким депутату та близькому члену його сім’ї (чоловіку) надано дозвіл на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо оренди земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 2 га.

Таким чином, у особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, виник реальний конфлікт інтересів, що впливав на об’єктивність та неупередженість прийнятого рішення (ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП).

Судом на посадову особу накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 400 грн.), який ним сплачено.

Робота на даному напрямку триває.


Прилуцькою місцевою прокуратурою предявлено позовну заяву щодо встановлення меж об’єкту природно-заповідного фонду гідрологічного заказника місцевого значення «Пирогівський»

Прилуцькою місцевою прокуратурою в ході вивчення вимог дотримання природоохоронного законодавства встановлено, що на території Прилуцького району в адміністративних межах Сухополов’янської сільської ради, розташований гідрологічний заказник місцевого значення «Пирогівський», загальною площею 259 га та охоронною зоною 850 га, створений рішенням Чернігівського облвиконкому від 28.08.1989 № 164, з метою збереження в природному стані болотного масиву, який має важливе значення в регулюванні водного режиму р. Удай та прилеглих територій.

Пирогівська сільська рада Прилуцького району у відповідності з природоохоронним законодавством, несе відповідальність за належний стан і дотримання встановленого заповідного режиму території, але порушуючи вище зазначені норми не виготовили технічну документацію на даний об’єкт природно-заповідного фонду та не встановили в натурі межі заказника.

Відсутність встановлених меж в натурі гідрологічного заказника місцевого значення «Пирогівський» фактично унеможливить збереження у природному стані рідкісної ділянки заплавних луків багатої різнотрав’ям і лікарськими рослинами, з чисельними заплавними озерами, що є регулятором гідрологічного режиму та рівня ґрунтових вод прилеглих територій, місця зростання рідкісних і лікарських видів рослин та оселення та гніздування численної фауни.

Завдяки принциповій позиції Прилуцької місцевої прокуратури, 07.07.2018 до Чернігівського окружного адміністративного суду скеровано позовну заяву про визнання бездіяльності сільських рад протиправною в частині не виготовлення технічної документації та не встановлення меж гідрологічного заказника, з метою збереження об’єкту природно-заповідного фонду, на підставі якого 16.07.2018 Чернігівським окружним адміністративним судом відкрито провадження.

Прилуцька місцева прокуратура й надалі вживатиме заходи, спрямовані на охорону об’єктів природно-заповідного фонду.За вимогами Прилуцької місцевої прокуратури громадянам повернуть землю вартістю майже 667 тисяч гривень

Представництво прокуратурою інтересів держави в особі органів місцевого самоврядування забезпечує захист інтересів територіальних громад та сприяє надходженню коштів до місцевих бюджетів, що в свою чергу призводить до покращення економічного становища відповідної територіальної громади.

Шляхом систематичної роботи на напрямку представництва інтересів держави в суді місцевою прокуратурою установлено факти не прийняття спадщини спадкоємцями після смерті громадян, які проживали на території сільської ради Прилуцького району.

Разом з тим, відповідних дій щодо визнання спадщини відумерлою та зарахування у власність територіальних громад земельних ділянок та майна уповноважені органи тривалий час не здійснювали, що стало підставою для прокурорського втручання.

Цивільним кодексом України визначено шестимісячний строк для прийняття спадщини, який розпочинається з часу її відкриття. У разі відсутності спадкоємців орган місцевого самоврядування зобов'язаний звернутися до суду із заявою про визнання спадщини відумерлою, після чого вказане майно переходить у власність територіальної громади.

У липні поточного року місцевою прокуратурою зібрано матеріали та подано до суду три заяви про визнання спадщини відумерлою, а саме права на земельну частку (пай) в інтересах Піддубівської сільської ради Прилуцького району. Загальна площа земель, що підлягає передачі у власність відповідної територіальної громади становить 28 гектар.

Вартість земельних ділянок становить 666 755 гривень.

Прилуцьким міськрайонним судом відкрито провадження за вказаними заявами та призначено судовий розгляд.


За втручання Прилуцької місцевої прокуратури

до державної власності повернуто 28 га земель сільськогосподарського призначення

Рішенням апеляційного суду Чернігівської області від 23.07.2018 залишено в силі рішення місцевого суду та підтримано позицію прокуратури щодо повернення у власність держави земельної ділянки, яка вибула із її розпорядження незаконно.

Як повідомлялося раніше, прокуратурою під час вивчення стану законності щодо використання земель сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства встановлено, що у 2015 році Головним управлінням Держгеокадастру у Чернігівській області на території Піддубівської сільської ради Прилуцького району одному із громадян без проведення конкурсних процедур для ведення фермерського господарства із земель державної власності сільськогосподарського призначення надано у користування 28 га ріллі.

Однак фермерською діяльністю особа займатися не збиралася, а землю відразу передано в суборенду суб’єкту господарювання для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за найнижчою орендною ставкою.

До відома: рішення апеляційного суду набирає законної сили відразу після його проголошення.


За втручання Прилуцької місцевої прокуратури

до державної власності повернуто 28 га земель сільськогосподарського призначення

Рішенням апеляційного суду Чернігівської області від 23.07.2018 залишено в силі рішення місцевого суду та підтримано позицію прокуратури щодо повернення у власність держави земельної ділянки, яка вибула із її розпорядження незаконно.

Як повідомлялося раніше, прокуратурою під час вивчення стану законності щодо використання земель сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства встановлено, що у 2015 році Головним управлінням Держгеокадастру у Чернігівській області на території Піддубівської сільської ради Прилуцького району одному із громадян без проведення конкурсних процедур для ведення фермерського господарства із земель державної власності сільськогосподарського призначення надано у користування 28 га ріллі.

Однак фермерською діяльністю особа займатися не збиралася, а землю відразу передано в суборенду суб’єкту господарювання для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за найнижчою орендною ставкою.

До відома: рішення апеляційного суду набирає законної сили відразу після його проголошення.


За незаконне позбавлення волі - злочинців за грати

Прилуцькою місцевою прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні відносно двох мешканців Прилук, які за попередньою змовою групою осіб незаконно позбавили людину волі а інший іще й незаконно заволодів транспортним засобом, вчиненому повторно, поєднаному з насильством, що не є небезпечним для здоров’я потерпілого.

Як встановлено в судовому засіданні 17.05.2018, близько 23 год. 30 хв., поблизу магазину «Явір» за адресою: вул. Гвардійська в м. Прилуки, раніше судимі мешканці м. Прилук за попередньою змовою між собою, з застосуванням фізичного насильства до потерпілого мешканця Прилуцького району с. Удайці, позбавивши його можливості активно чинити опір, помістили останнього, всупереч його волі в багажне відділення автомобіля потерпілого марки ВАЗ 2109 в подальшому один із злочинців, рухаючись на ньому, незаконно заволодів автомобілем а потерпілого відвезли в гаражне приміщення, після чого помістили потерпілого до підвалу в гаражі, зачинивши його, та зникли з місця вчинення кримінального правопорушення. У середині гаражного приміщення останній знаходився до ранку 18.05.2018, після чого, пошкодивши ворота гаража, зміг самостійно покинути вищевказане приміщення.

Прокурором у суді надано беззаперечні докази, за сукупністю яких вина обвинувачених у вчиненні злочинів, визнано доведеною. Вироком Прилуцького міськрайонного суду від 27.07.2018 визнано винним одного обвинуваченого, який за попередньою змовою групою осіб незаконно позбавив людину волі за ч. 2 ст. 146 КК України та призначив покарання у виді 3 років 6 місяців позбавлення волі, іншого, який за попередньою змовою групою осіб незаконно позбавив людину волі та незаконно заволодів транспортним засобом, вчиненому повторно, поєднаному з насильством, що не є небезпечним для здоров’я потерпілого ч. 2 ст. 146 та ч. 2 ст. 289 КК України, за сукупністю злочинів призначив покарання у вигляді 7 років позбавлення волі.

До набрання вироком законної сили судом відносно обох засуджених обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.


За позовом прокурора до бюджету територіальної громади

Срібнянщини надійде 57 тис. грн.


Так, у липні 2018 року рішенням Срібнянського районного суду Чернігівської області задоволено позовну заяву Прилуцької місцевої прокуратури про стягнення заборгованості з орендної плати за користування земельною ділянкою несільськогосподарського призначення, що розташована в смт. Срібне.

Позов прокурора задоволено у зв’язку з тим, що орендар на протязі майже 2 років не виконував покладений на нього договором обов’язок щодо сплати орендних платежів за користування земельною ділянкою, в результаті чого перед бюджетом територіальної громади виникла заборгованість у сумі 57 тисяч гривень.

Прилуцька місцева прокуратура, після набрання рішенням законної сили, контролюватиме його реальне виконання.


ВИРОК ДЛЯ ВАНДАЛА

Нещодавно Срібнянським районним судом засуджено молодого чоловіка, який в ніч на 13 травня поточного року, керуючи легковим автомобілем, вирішив похизуватися перед друзями. Не придумавши нічого іншого, молодик виїхав на футбольне поле стадіону в смт. Срібне, де здійснив декілька «поліцейських розворотів», чим пошкодив газонне покриття поля.

Через декілька днів після вчиненого особу правопорушника встановлено співробітниками Срібнянського відділення поліції. За даним фактом зареєстровано кримінальне провадження за ч. 1 ст. 296 КК України – «Хуліганство».

Вироком суду правопорушника визнано винним у вчиненні інкримінованого злочину, та засуджено до сплати штрафу в розмірі 8500грн. Окрім цього, правопорушник добровільно відшкодував Срібнянській селищній раді збитки в розмірі 3700грн, що були завдані пошкодженням футбольного поля.

Прилуцькою місцевою прокуратурою взято на контроль стан досудового розслідування в кримінальному провадженні, розпочатому за фактом смерті малолітньої дитини в Ічнянському районі


Близько 20 години вечора 18 липня до чергової частини Ічнянського ВП Прилуцького ВП ГУНП в Чернігівській області надійшло повідомлення про те, що до Іваницької сільської амбулаторії з поганим самопочуттям доставлений малолітній хлопчик 2012 року народження, який проживав в одному з сіл району. Йому була надана медична допомога, але незважаючи на всі зусилля лікаря, дитина померла.

На місце події виїхала слідчо-оперативна група поліції. Проведеним оглядом тіла дитини, видимих тілесних ушкоджень не виявлено. Він проживав в благополучній родині разом з батьками. Зі слів батьків, кілька днів до цього дитині робили щеплення.

Інформація за даним фактом внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правоворушення, передбаченого ч.1 ст.115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство).

З метою з’ясування обставин смерті малолітньої дитини призначено проведення судової медичної експертизи, виконання якої доручено експертам Прилуцького МРВ СМЕ.

На даний час досудове розслідування триває.


Прилучанин відповідатиме в суді за вбивство знайомого

Прилуцькою місцевою прокуратурою 16.07.2018 скеровано до Прилуцького міськрайонного суду обвинувальний акт, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що 17.05.2018 на вул. М. Костомарова в м. Прилуки, між знайомими, на грунті раптово виниклих неприязних відносин виникла сварка, в ході якої місцевий житель, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, завдав ножем два удари в грудну клітку, у тому числі в область серця чоловіку.

Таким чином, спричинив останньому тілесні ушкодження у вигляді проникаючого колото-різаного поранення на передній поверхні грудної клітки справа в 3-му між ребер’ї з ушкодженням правої легені та серця, непроникаюче колото-різане поранення на передній поверхні грудної клітки зліва, садна лівої кисті, синець правої кисті, садно правого колінного суглобу, які відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень за ознакою небезпеки для життя в момент заподіяння. Від отриманих тілесних ушкоджень чоловік загинув на місці події.

За підозрою у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення, вказану особу затримано та повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, вину у якому він визнав повністю та при допиті в якості підозрюваного дав детальні показання про обставини його вчинення.

За принципової позиції прокурора, на підставі зібраних доказів підозрюваному, судом обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Довідково: санкцією ч.1 ст.115 КК України передбачено покарання від 7 до 15 років позбавлення волі.


Особу засуджено за крадіжки з гаражів автокооперативу «Геолог»

За принципової позиції прокуратури вироком Прилуцького міськрайонного суду від 18.07.2018 раніше судимого місцевого жителя засуджено за вчинення ряду крадіжок майна громадян з гаражного кооперативу.

У судовому засіданні прокурором доведено, що раніше судимий 31 –річний мешканець м.Прилуки, що страждає на наркотичну залежність, в квітні- травні 2018 року шляхом злому замків та підбору ключів до них проникав до розташованих на території гаражного кооперативу приміщень, звідки викрадав належне громадянам майно: деталі та комплектуючі до автомобілів, електроінструменти та інше. Всього таким чином зловмисник обікрав 13 гаражів громадян.

Заслухавши позицію прокурора щодо суспільної небезпеки вчиненого злочину, суд, враховуючи не відбуте особою покарання за попереднім вироком, призначив остаточне покарання у вигляді 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прилуцькою місцевою прокуратурою проведено комплексну перевірку в державній установі “Прилуцька виховна колонія”

Прилуцькою місцевою прокуратурою спільно з ювенальним відділом прокуратури Чернігівської області проведено комплексну перевірку в державній установі “Прилуцька виховна колонія”.

З метою всебічного забезпечення дотримання прав осіб, які перебувають в умовах несвободи, до перевірки залучені спеціалісти. Під час перевірки вивчались питання відповідності встановлених законодавством порядку та умов тримання осіб, матеріально-побутового, медико-санітарного забезпечення вихованців, тощо.

Працівниками прокуратури опитані особи, які утримуються в установі, щодо умов перебування, стану здоров’я, якості харчування.

За результатами перевірки в липні 2018 року внесено вказівку до адміністрації установи щодо додержання встановлених законодавством порядку та умов тримання осіб.

Довідково: Державна установа “Прилуцька виховна колонія” є установою закритого типу, основним завданням якої є виконання покарання у виді позбавлення волі на певний строк.


Особу засуджено за збут наркотичних засобів

За принципової позиції прокуратури вироком Прилуцького міськрайонного суду від 10.07.2018 раніше судимого за незаконне зберігання наркотиків місцевого жителя визнано винним у їх незаконному збуті.

У судовому засіданні прокурором доведено, що раніше судимий на незаконне зберігання наркотичних засобів 35 –річний мешканець м.Прилуки в березні 2018 року за гроші незаконно збував громадянам психотропні речовини – амфетамін та наркотичні засоби - висушені та подрібненні рослини канабісу.

Зокрема двічі протягом березня 2018 року незаконно збув амфетамін та канабіс громадянам за гроші.

Заслухавши позицію прокурора щодо суспільної небезпеки вчиненого злочину, суд призначив покарання у вигляді 6 років позбавлення волі, з конфіскацією всього майна крім житла.


Прилуцького гвалтівника затримано та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою

У порядкуст.208 КПК України 28.06.2018 затримано жителя Прилуцького району за підозрою у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.152 КК України. Під процесуальним керівництвом Прилуцької місцевої прокуратури 29.06.2018 останньому повідомлено про підозру у вчиненні вказаного вище злочину та Прилуцьким міськрайоннним судом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо: останній, будучи неодноразово засуджений за злочини проти власності, на шлях випралення не став, а вчинив насильницьке задоволення статевої пристрасті.

Так 27.06.2018 року в нічний час прибув до господарства жительки села Прилуцького району, де із погрозою застосування фізичного насильства до останньої у вигляді погрози вбивства сокирою, яку тримав у руках та здійснюючи нею погрозливі рухи, із застосуванням фізичного насильства у вигляді стискання руки потерпілої та здавлювання шиї, вступив з нею в статевий акт природнім способом, проти її волі.

Довідково: ч.1 ст.152 КК України - зґвалтування, тобто статеві зносини із застосуванням фізичного насильства, погрози його застосування або з використанням безпорадного стану потерпілої особи, - карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

ЖІНКУ СУДИТИМУТЬ ЗА ПОБИТТЯ СУСІДКИ

За процесуального керівництва Прилуцької місцевої прокуратури завершено досудове розслідування стосовно 47-річної жительки м.Прилуки, Чернігівської області, яка заподіяла сусідці легкої тяжкості тілесні ушкодження.

Так, 16.05.2018, у денний час у спільному дворі за місцем проживання, на ґрунті постійних неприязних відносин, виник конфлікт між сусідами, який переріс у бійку із застосуванням дерев’яної палиці. Обвинувачена після сварки умисно дерев’яною палицею та ногами спричинила сусідці тілесні ушкодження у вигляді синців на плечових суглобах, на стегнах та на передпліччях рук.

Довідково: ч. 1 ст. 125 КК України – умисне легке тілесне ушкодження карається штрафом до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або громадським роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до 1 року.


Особу засуджено за збут наркотичних засобів

За принципової позиції прокуратури вироком Прилуцького міськрайонного суду від 25.06.2018 місцевого жителя визнано винним у незаконному збуті наркотичних засобів.

У судовому засіданні прокурором доведено, що засуджений 39-річний мешканець м.Прилуки в квітні 2018 року за гроші незаконно збував громадянам власноруч виготолені наркотичні засоби наркотичні засоби - опій ацетильований. Зокрема двічі протягом квітня 2018 року незаконно збув вказаний наркотичний засіб громадянам за гроші. Також при затриманні особи безпосередньо після вчинення злочину зберігав при собі наркотичний засіб в шприцах та пляшечці з метою подальшого збуту.


Викрито особу під час збуту наркотичних засобів

Під процесуальним керівництвом Прилуцької місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного збуту психотропних речовин (ч. 2 ст. 307 КК України).

У ході досудового розслідування встановлено, що мешканець м. Прилуки в червні 2018 року за гроші незаконно збував громадянам психотропну речовину – амфетамін.

Завдяки скоординованим діям, місцевою прокуратурою спільно з Прилуцьким ВП ГУНП 23.06.2018, під час чергового збуту амфетаміну, особу було викрито та затримано в порядку ст. 208 КПК України.

На підставі зібраних досудовим розслідуванням доказів збутчику психотропних речовин повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.307 КК України.

Слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженого з прокурором підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб.

Слідство триває.

Протягом поточного року Прилуцьким ВП до кримінальної відповідальності за фактами збуту наркотичних засобів, психотропних речовин притягнуто 3 особи

Довідково: ч.2 ст.307 КК України передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк від 6 до 10 років з конфіскацією майна.

За інф. Прилуцької місцевої прокуратури


Прокурором доведено у суді вину лісопорушника, котрий повторно здійснив незаконну порубку дерев

Прилуцькою місцевою прокуратурою 28.03.2018 скеровано до Прилуцького міськрайонного суду черговий обвинувальний акт відносно мешканця Прилуцького району, раніше судимого за вчинення аналогічного злочину, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 246 КК України, а

також позовну заяву про відшкодування шкоди заподіяної незаконною порубкою.

За результатом судового розгляду мешканця Прилуцького району вироком Прилуцького міськрайонного суду від 11.06.2018 визнано винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 246 КК України, а саме у незаконній порубці 80 дерев породи «акація», «клен», «липа» та призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 3 роки та звільнено від відбування покарання з іспитовим терміном 3 роки, поклавши на засудженого ряд обовʼязків.

Крім того, вироком суду задоволено позовну заяву прокурора про відшкодування шкоди заподіяної незаконною порубкою деревини на суму понад 150 тис. грн., а також у дохід держави конфісковано незаконно здобуту деревину та знаряддя вчинення кримінального правопорушення, бензопилу.

Прилуцька місцева прокуратура й надалі вживатиме заходів, спрямованих на протидію злочинності у лісовій сфері.

Направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом надання неправомірної вигоди працівнику поліції

Процесуальними керівниками Срібнянського відділу Прилуцької місцевої прокуратури направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні, що розпочате за фактом пропозиції надання та надання неправомірної вигоди працівнику Срібнянського ВП Прилуцького ВП ГУНП в Чернігівській області, тобто за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України.

Так, у травні цього року один із жителів Срібнянського району Чернігівської області, з метою уникнути відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, висловлював пропозиції надання та надав неправомірну вигоду працівнику поліції, а саме грошові кошти в сумі 300 гривень. Однак, даний факт був зафіксований працівником поліції, який на місце події викликав слідчо-оперативну групу.

На даний час провадження перебуває на розгляді в суді.

Протидія злочинам, пов’язаним з корупцією є пріоритетом роботи органів прокуратури України.

Довідково: санкція ч. 1 ст. 369 КК України передбачає покарання у виді штрафу від п’ятисот до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Прилуцька місцева прокуратура стоїть на сторожі законності

Раніше неодноразово судимий місцевий житель вчинив крадіжку виробів з металу з господарства мешканки м. Прилуки, загальною вагою 80 кг. на суму 500 грн. та реалізував його. Вироком суду особу засуджено за ч. 3 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі та на підставі ст. 75 КК України звільнено від відбування покарання з іспитовим строком 2 роки, хоча позиція прокуратури була спрямована на покарання у виді позбавлення волі.

Даний громадянин здійснював злочинну діяльність на території міста протягом тривалого часу, неодноразово відбував покарання в місцях позбавлення волі, не має стійких соціальних зв’язків, безробітний, неодружений, зловживає наркотичними засобами та не зважаючи на наявність вироку покарання продовжує свою злочинну діяльність. На підставі цих даних за результатом вивчення стану законності при постановленні вироків Прилуцькою місцевою прокуратурою оскаржено вищезазначений вирок Прилуцького міськрайонного суду, яким засуджено особу за вчинення майнового злочину у зв’язку з його м’якістю та неправильним застосуванням Законів України про кримінальну відповідальність. У своїй апеляційній скарзі прокурор просить Апеляційний суд постановити новий вирок, згідно якого засудити правопорушника до реальної міри покарання у виді 3 років позбавлення волі.

На даний час апеляційна скарга на вирок суду перебуває на розгляді в Апеляційному суді Чернігівської області.

Органи прокуратури постійно стоять на сторожі законності та правопорядку в державі.

Викрито хулігана

Під процесуальним керівництвом Прилуцької місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом грубого порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю (ч.1 ст. 296 КК України).

В ході досудового розслідування встановлено, що мешканець м. Прилуки неодноразово в вечірній та нічний час грубо порушував громадський порядок в центральній частині міста шляхом пошкодження та розбиття вікон та зовнішніх ролетів магазину «Українські ковбаси».

На підставі зібраних досудовим розслідуванням доказів порушнику громадського порядку повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.296 КК України. На даний час встановлюються всі обставини, щодо можливої причетності вказаної особи до інших аналогічних злочинів на території міста.

Слідство триває.

Довідково: ч.1 ст.296 КК України передбачає покарання у виді штрафу від п’ятисот до тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі строком до п’яти років.

За інформацією Прилуцької місцевої прокуратури

Прилуцькою місцевою прокуратурою пред`явлено позовну заяву щодо встановлення меж об’єкту природно-заповідного фонду гідрологічного заказника місцевого значення «Заїздський»

Прилуцькою місцевою прокуратурою в ході вивчення вимог дотримання природоохоронного законодавства встановлено, що на території Прилуцького району в адміністративних межах Заїздської сільської ради, Лісовосорочинської сільської ради та Малодівицької селищної ради, розташований гідрологічний заказник місцевого значення «Заїздський», загальною площею 1450 га., створений рішенням Чернігівської обласної ради народних депутатів від 21.03.1995 року, з метою збереження в природному стані болотного масиву, який має важливе значення в регулюванні водного режиму р. Удай та прилеглих територій.

Заїздська сільська рада Прилуцького району , Лісовочорочинська сільська рада Прилуцького району, та Малодівицька селищна рада Прилуцького району у відповідності з природоохоронним законодавством, несе відповідальність за належний стан і дотримання встановленого заповідного режиму території, але порушуючи вище зазначені норми не виготовили технічну документацію на даний об’єкт природно-заповідного фонду та не встановили в натурі межі заказника.

Відсутність встановлених меж в натурі гідрологічного заказника місцевого значення «Заїздський» фактично унеможливить збереження у природньому стані рідкісної ділянки заплавних луків багатої різнотрав’ям і лікарськими рослинами, з чисельними заплавними озерами, що є регулятором гідрологічного режиму та рівня ґрунтових вод прилеглих територій, місця зростання рідкісних і лікарських видів рослин та оселення та гніздування численної фауни.

Завдяки принциповій позиції Прилуцької місцевої прокуратури, 05.05.2018 до окружного адміністративного суду Чернігівської області скеровано позовну заяву про визнання бездіяльності сільських рад протиправною в частині не виготовлення технічної документації та не встановленні меж гідрологічного заказника, з метою збереження об’єкту природно-заповідного фонду.

Прилуцька місцева прокуратура й надалі вживатиме заходи, спрямовані на охорону об’єктів природно-заповідного фонду.


За участі прокурора судом притягнуто до відповідальності особу уповноважену на виконання функцій держави за порушення вимог фінансового контролю

За участі Прилуцької місцевої прокуратури Варвинським районним судом Чернігівської області колишнього завідувача сектору Варвинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області притягнуто до відповідальності за порушення вимог фінансового контролю.

У суді прокурором доведено, що колишнім завідувачем сектору Варвинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, будучи суб’єктом, на якого поширюються вимоги ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомлено Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані, а саме про факт отримання доходу у вигляді земельної ділянки вартістю, що перевищує 50 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня відповідного року.

За наслідками судового розгляду правопорушника визнано винуватим у вчинені правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП (порушення вимог вимог фінансового контролю), та накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 1700 грн.


Прокурором доведено у суді вину лісопорушника, котрий здійснив незаконну порубку дерев на території об’єкту природно-заповідного фонду (інформація додається).


За прокурорського втручання попереджено незаконне відчуження 2 га землі вартістю 43 млн. грн. (інформація додається).


Задоволено позов прокурора (інформація додається).


Молодий чоловік, якого поранили під час кривавої сутички, помер у лікарні (інформація додається).

За замах на вбивство особу взято під варту (інформація додається).

Прилуцькою місцевою прокуратурою до суду направлено черговий обвинувальний акт відносно лісопорушника (інформація додається).


Закінчено судовий розгляд відносно рибалки, що здійснював незаконний вилов риби в період нересту

У кінці квітня 2018 року процесуальними керівниками Срібнянського відділу Прилуцької місцевої прокуратури направлено до суду обвинувальний акт за ч. 1 ст. 249 КК України, відносно громадянина, який на річці, що протікає одним із сіл Срібнянського району, займався незаконним рибним добувним промислом в період нересту без належного на те дозволу.

У результаті вчинення вказаних незаконних дій інтересам територіальної громади заподіяно шкоду на суму понад 4 тис. грн., у зв’язку з чим до суду разом з обвинувальним актом направлено позовну заяву про відшкодування завданої шкоди.

Під час судового розгляду кримінального провадження обвинувачений у повному обсязі відшкодував заподіяну ним шкоду.

Протидія злочинам проти довкілля та відшкодування шкоди завданої інтересам держави та територіальних громад внаслідок таких злочинів, є одним із пріоритетів Прилуцької місцевої прокуратури.Викрито особу під час збуту наркотичних засобів

Під процесуальним керівництвом Прилуцької місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного збуту наркотичних засобів та прекурсорів (ч. 2 ст. 307 КК України).

У ході досудового розслідування встановлено, що мешканець м.Прилуки в квітні 2018 року за гроші незаконно збував громадянам власноруч виготовлені наркотичні засоби наркотичні засоби опій ацетильований.

Завдяки скоординованим діям, місцевою прокуратурою спільно з Прилуцьким ВП ГУНП 24.03.2018, під час чергового збуту наркотичного засобу, особу було викрито та затримано в порядку ст. 208 КПК України.

На підставі забраних досудовим розслідуванням доказів збутчику наркотичних засобів повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.307 КК України.

Слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженого з прокурором підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб.

Слідство триває.

Довідково: ч.2 ст.307 КК України передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк від 6 до 10 років з конфіскацією майна.


Прокуратура зобов’язала оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки під загальноосвітніми закладами (інформація додається).


Грабіжника за грати (інформація додається).


Викрито особу під час збуту наркотичних засобів

Під процесуальним керівництвом Прилуцької місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного збуту наркотичних засобів та прекурсорів (ч. 2 ст. 307 КК України).

У ході досудового розслідування встановлено, що мешканець м.Прилуки в березні 2018 року за гроші незаконно збував громадянам прекурсори (амфетамін) та наркотичні засоби (подрібнені та висушені рослини конопель).

Завдяки скоординованим діям, місцевою прокуратурою спільно з Прилуцьким ВП ГУНП 30.03.2018, під час чергового збуту наркотичного засобу, особу було викрито та затримано в порядку ст. 208 КПК України.

На підставі забраних досудовим розслідуванням доказів збутчику наркотичних засобів повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.307 КК України.

Слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженого з прокурором підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб.

Слідство триває.


Довідково: ч.2 ст.307 КК України передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк від 6 до 10 років з конфіскацією майна.


Прилуцькою місцевою прокуратурою до суду направлено черговий обвинувальний акт відносно лісопорушника

Прилуцькою місцевою прокуратурою 28.03.2018 скеровано до Прилуцького міськрайонного суду черговий обвинувальний акт, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 246 КК України, а також позовну заяву про відшкодування шкоди заподіяної незаконною порубкою.

У ході досудового розслідування встановлено, що мешканець Прилуцького району, будучи раніше засудженим за вчинення аналогічного злочину, повторно, з корисливих мотивів, здійснив незаконне видалення 80 дерев, різних порід, розташованих на території полезахисної смуги у межах Нетяжинської селищної ради, чим заподіяв шкоду навколишньому природньому середовищу на суму понад 150 тис. грн.

Завдяки принциповій позиції прокурора в ході досудового розслідування, за ухвалою слідчого судді, накладено арешт на незаконно здобуту деревину, а також на знаряддя вчинення злочину: бензопилу та автомобіль, на якому зловмисник перевозив незаконно здобуту деревину.

Протягом поточного 2018 року Прилуцькою місцевою прокуратурою направлено до суду 3 обвинувальних акта про вчинення кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним видаленням деревини.

Прилуцька місцева прокуратура й надалі вживатиме заходів, спрямованих на протидію злочинності у лісовій сфері.

Довідково: санкцією ч. 2 ст. 246 КК України передбачено покарання у виді обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Прокурор Прилуцької

місцевої прокуратури О.О. Борисенко

За втручання місцевої прокуратури територіальним громадам Прилуцького району повернуто в ефективне користування землі вартістю понад мільйон гривень

За результатами реалізації функції представництва інтересів держави в суді встановлено факт відсутності ефективних користувачів земельних ділянок загальною площею 41 гектар.

Міськрайонним управлінням у Прилуцькому районі та м. Прилуках Головного управління Дергеокадастру Чернігівської області вказані землі оцінені в 1,3 млн. грн.

Прилуцькою місцевою прокуратурою вжито ряд заходів представницького характеру, у результаті чого за рішеннями Прилуцького міськрайонного суду передано земельні ділянки площею 41 гектар відповідним територіальним громадам району.

У березні поточного року рішення суду виконані та сільські ради взяли землі на баланс.За втручання прокурора припинено безоплатне використання землі

Прилуцькою місцевою прокуратурою постійно приділяється особлива увага захисту інтересів держави при використанні земельних ділянок державної та комунальної власності, своєчасності сплати орендних платежів до бюджету.

Разом з цим, окремі суб’єкти господарювання, які набувають у користування землю та, отримуючи від цього чималі доходи, ігнорують вимоги законодавства щодо внесення орендної плати.

Срібнянським відділом Прилуцької місцевої прокуратури у поточному році виявлено факт тривалого безоплатного використання одним з господарюючих суб’єктів земельної ділянки, розташованої в смт. Срібне.

Незважаючи на те, що договір оренди землі укладено підприємством ще у лютому 2011 року, дотепер жодної копійки на користь місцевого бюджету не сплачено.

На усунення порушень закону та з метою захисту інтересів держави прокуратурою пред’явлено до суду позов про стягнення заборгованості у сумі майже 145 тис. грн.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 06.03.2018 позовну заяву прокурора задоволено у повному обсязі.


Завершено досудове розслідування за фактом

заволодіння бюджетними коштами

За процесуального керівництва Прилуцької місцевої прокуратури Чернігівської області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 366 та ч. 1 ст. 190 КК України щодо підробки документів посадовою особою однієї з виборчих комісій Прилуцького району та заволодіння бюджетними коштами шахрайським шляхом.

У ході досудового розслідування встановлено, що посадова особа виборчої комісії склала офіційний документ, до якого внесла неправдиві відомості.

У подальшому, реалізуючи свій злочинний умисел підозрювана особа заволоділа бюджетними коштами на суму понад 38 тисяч гривень.

Процесуальним керівником у кримінальному провадженні з підозрюваною особою укладено угоду про визнання винуватості, якою визначена реальна міра покарання з позбавленням права займати посади пов’язані з організацією проведення виборчого процесу та обов’язок відшкодувати завдані державі збитки.

Обвинувальний акт та угоду про визнання винуватості направлено до суду.


За принципової позиції Прилуцької місцевої прокуратури

злочинця засуджено за вбивство

За принципової позиції публічного обвинувача 26 березня 2018 року вироком Прилуцького міськрайонного суду жителя м. Кива визнано винним у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 309, ч.1 ст. 125 Кримінального кодексу України (умисне вбивство, придбання, виготовлення та зберігання наркотичного засобу без мети збуту, навмисне заподіяння легких тілесних ушкоджень).

Під час судового розгляду прокурором доведено, що у травні 2016 року обвинувачений, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, здійснив навмисне вбивство особи похилого віку у м. Ічня, а з метою приховування слідів злочину, здійснив спалювання трупу на присадибній ділянці потерпілої та за допомогою культиватору перекопав рештки кісток з землею. При цьому обвинувачений вживав канабіноїди та наніс тілесні ушкодження онучці потерпілої.

Заслухавши позицію прокурора щодо суспільної небезпеки злочину, суд за сукупністю злочинів, призначив покарання у вигляді 12 років позбавлення волі.

Набрали чинності зміни до Кримінального процесуального кодексу України, у тому числі про порядок призначення судово-медичних експертиз

З 16 березня 2018 року набрали чинності зміни до Кримінального процесуального кодексу України, передбачені підпунктом 11-27, 45 пункту параграфу 1 Розділу 4 Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 № 2147-VIII.

Так, однією з новацій є внесення змін до ч. ч. 1,2 ст. 242, ч. 1 ст. 243, ч. ч. 1, 6, 7 ст. 244 КПК України, згідно яких передбачено проведення експертиз експертними установами, експертом або експертами лише за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження. При цьому слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

Відповідно до ч. 3 ст. 244 КПК України клопотання про призначення експертизи розглядаються слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п’яти днів із дня його надходження до суду. Законом не передбачено винятків з цього положення, у тому числі щодо проведення експертиз для встановлення причин смерті, визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень тощо.

Згідно Порядку взаємодії між органами та підрозділами Національної поліції, закладами охорони здоров’я та прокуратури України при встановленні факту смерті людини обов’язково направляють для проведення судово-медичної експертизи трупи (частини трупів) людей: з ознаками насильницької смерті або підозри на таку смерть, смерть яких настала раптово або при нез'ясованих обставинах, смерть яких настала поза місцем їхнього проживання, особу яких не встановлено.

У разі смерті людини за місцем свого проживання без ознак насильницької смерті на місце події виїжджає лікар, який проводить огляд трупа та за його результатами інформує підрозділ Національної поліції про можливість встановлення причин смерті без патологоанатомічного розтину.

Таким чином, судово-медична експертиза щодо встановлення причин смерті в рамках кримінального провадження проводиться лише на підставі ухвали слідчого судді, після чого, згідно ч.4 ст.238 КПК України, з письмового дозволу прокурора труп підлягає видачі.


Місцевою прокуратурою вживаються заходи щодо притягнення до відповідальності осіб, які в шахрайський спосіб отримують бюджетні кошти

Процесуальними керівниками Прилуцької місцевої прокуратури упродовж лютого – березня 2018 року до суду направлено два обвинувальні акти щодо осіб, які шляхом обману заволоділи бюджетними коштами.

Під час досудового розслідування кримінальних проваджень встановлено, що дві жительки Срібнянського району Чернігівської області звернулись до управління соціального захисту населення Срібнянської райдержадміністрації з заявами про надання соціальної допомоги на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, приховавши факт отримання ними аліментів від колишніх чоловіків. Внаслідок таких дій, зазначені особи незаконно заволоділи бюджетними коштами.

Під час досудового розслідування підозрювані у вчиненні шахрайських дій особи добровільно відшкодували завдані державі збитки в повному обсязі.

Робота по виявленню таких фактів триває.


Апеляційний суд підтримав позицію прокурора та засудив особу за вчинення майнових злочинів до більш суворого покарання

Колегією суддів апеляційного суду Чернігівської області за результатами розгляду апеляційної скарги прокурора Прилуцької місцевої прокуратури змінено вирок Прилуцького міськрайонного суду, яким у вересні 2017 року особу визнано винуватою у вчиненні крадіжки майна з господарства та крадіжки документів на будинок, призначено покарання зі звільненням від його відбування з іспитовим строком 3 роки.

Незважаючи на позицію місцевого суду та винної особи, у судовому засіданні прокурором доведено, що покарання призначене місцевим судом за вчинення двох кримінальних правопорушень у вигляді 3 років позбавлення волі з іспитовим строком 3 роки особою, яка раніше неодноразово засуджена за майнові злочини, на шлях виправлення не стала і продовжує знову свою злочинну діяльність, є м’яким.

За принципової позиції прокуратури, апеляційним судом змінено вирок місцевого суду та призначено більш суворе покарання - у виді 4 років позбавлення волі, яке засудженому необхідно відбути реально.


За принципової позиції прокуратури засуджено особу за спричинення тяжкого тілесного ушкодження, що спричинило смерть потерпілого

За принципової позиції прокуратури вироком Прилуцького міськрайонного суду місцевого жителя визнано винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого).

У судовому засіданні прокурором доведено, що у серпні 2017 року обвинувачений, знаходячись у стані алкогольного сп’яніння, у ході сварки, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин наніс 5 ударів кулаками в голову потерпілого, чим спричинив черепно-мозкову травму.

У подальшому, внаслідок отриманої травми потерпілий помер.

Заслухавши позицію прокурора щодо суспільної небезпеки вчиненого злочину, суд призначив покарання у вигляді 7 років позбавлення волі, стягнувши 50 тис. грн. на користь родичів померлого в рахунок відшкодування моральної шкоди.


Прокуратура вимагає стягнути з підприємця грошові кошти за непоставлений товар

Варвинським відділом Прилуцької місцевої прокуратури постійно приділяється увага стану дотримання законодавства у бюджетній сфері.

Установлено, що в червні 2017 року між відділом освіти Варвинської РДА та фізичною особою-підприємцем укладено договір про закупівлю товарів, згідно з умовами якого фізична особа-підприємець зобов’язувалась здійснити поставку товару для дитячого оздоровчого закладу, а відділ освіти оплатити його.

Однак, недобросовісний підприємець, отримавши оплату, поставку товару не здійснив, на неодноразові вимоги відділ освіти кошти не повернув.

Реагуючи на виявлені порушення Прилуцькою місцевою прокуратурою заявлено позов про стягнення коштів за непоставлений товар. Триває судовий розгляд.


Повернуто у власність держави об’єкт водного фонду, вартістю 1,5 млн. грн.

У ході здійснення представницької діяльності, Прилуцькою місцевою прокуратурою встановлено, що на території Прилуцького району знаходиться об’єкт водного фонду, котрий на підставі договору оренди, який не відповідає вимогам чинного законодавства, передано мешканцю м. Прилуки.

Прилуцькою місцевою прокуратурою 29.12.2017 до Прилуцького міськрайонного суду скеровано позовну заяву про розірвання договору оренди об’єкту водного фонду, загальною площею 8, 7 га.

Завдяки принциповій позиції прокурора, 13.03.2018 під час розгляду справи, договір оренди земельної ділянки водного фонду розірвано, а земельну ділянку повернуто до державної власності шляхом підписання акту прийому-передачі з уповноваженою особою Чернігівської обласної державної адміністрації.

Прилуцька місцева прокуратура й надалі вивчатиме питання законності передачі та користування об’єктами водного фонду, розташованих на території Прилуцького району.

Прилуцька місцева прокуратура звернулася до суду з позовом про стягнення більше 100 тис. грн. упущеної вигоди за безоплатне використання землі

Прилуцька місцева прокуратура звернулася до Ічнянського районного суду про стягнення на користь місцевого бюджету Ічнянської міської ради недоотриманого доходу від використання земельної ділянки без правовстановлюючих документів.

Пред’явленню позову передувало вивчення прокурором стану законності у сфері земельних відносин, а також активна взаємодія з органом місцевого самоврядування, в результаті чого встановлено, що на території м. Ічня фізична особа тривалий час використовує нежитлове приміщення на земельній ділянці комунальної власності площею 0,18 га, ухиляючись від плати за землю.

Внаслідок таких дій місцевим бюджетом недоотримано понад 100 тис. грн.

Реагуючи на порушення законодавства, прокуратура звернулася до суду з позовною заявою про стягнення упущеної вигоди.

Робота із зазначеного питання триває.

Прокуратурою направлено до суду обвинувальний акт стосовно службової особи, яка вчинила корупційний злочин

15 березня 2018 року Прилуцькою місцевою прокуратурою до суду направлено обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 366 ч. 1 ст. 358 КК України, за фактом привласнення бюджетних коштів шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем та службового підроблення офіційних документів стосовно керівника підприємства, яке виконувало підрядні роботи, за фактом службового підроблення офіційних документів керівником одного із управлінь Прилуцької міської ради, який був замовником робіт та підроблення офіційного документу особою, яка здійснювала технічний нагляд під час проведення капітального ремонту закладу освіти м. Прилуки. Такими злочинними діями, місцевий бюджет міста втратив кошти в розмірі більш ніж 131 тис. грн.

Одне із кримінальних правопорушень, а саме, ч.2 ст.191 КК України, відповідно до примітки ст.45 КК України, відноситься до категорії корупційних злочинів.

Для належного забезпечення кримінального провадження підготовлено клопотання до слідчого судді про накладення арешту на майно підозрюваного та обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання, які розглянуті та задоволені судом.

Разом з обвинувальним актом, прокуратурою підготовлено та скеровано до суду цивільний позов про стягнення майнової шкоди завданої кримінальним правопорушенням.

Прокуратурою пред’явлено позов щодо оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки під загальноосвітніми закладами

Прилуцькою місцевою прокуратурою в межах реалізації представницьких повноважень встановлено порушення вимог законодавства при використанні земель несільськогосподарського призначення під загальноосвітніми навчальними закладами, розташованими в межах населених пунктів однієї із об’єднаних територіальних громад Ічнянського району.

Так, на території, яка підпадає під юрисдикцію однієї із об’єднаних територіальних громад Ічнянського району, використовуються землі під навчальними закладами загальною площею понад 13 га за відсутності правовстановлюючих документів, що створює передумови для зловживань щодо розпорядження зазначеними земельними ділянками, ризики для нормального функціонування шкіл та навчального процесу, відтак - може призвести до негативних наслідків та порушення прав дітей.

Реагуючи на виявлені порушення, прокуратура звернулася до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовною заявою про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити дії, спрямовані на оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки під загальноосвітніми закладами загальною площею понад 13 га.

Робота на даному напрямі продовжується.

Прокурором доведено у суді вину групи осіб, котра здійснювала незаконну порубку дерев

Прилуцькою місцевою прокуратурою 15.02.2018 скеровано до Прилуцького міськрайонного суду черговий обвинувальний акт відносно групи осіб, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 246 КК України, а також позовну заяву про відшкодування шкоди заподіяної незаконною порубкою.

За результатом судового розгляду мешканців Прилуцького району вироком Прилуцького міськрайонного суду від 28.02.2018 визнано винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 246 КК України та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 2 роки, встановивши засудженим іспитовий строк терміном на 2 роки.

Крім того, вироком суду задоволено позовну заяву прокурора про відшкодування шкоди заподіяної незаконною порубкою деревини на суму 55 тис. грн., а також у дохід держави конфісковано незаконно здобуту деревину породи «дуб» та знаряддя вчинення кримінального правопорушення три бензопили та дві сокири.

Прилуцька місцева прокуратура й надалі вживатиме заходів, спрямованих на протидію злочинності у лісовій сфері.

Прилуцькою місцевою прокуратурою у суді доведено факт вчинення матір’ю, що страждає на психічні розлади здоров’я, вбивства її малолітньої дитини

Як повідомлялося раніше під процесуальним керівництвом Прилуцької місцевої прокуратури здійснювалося досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом смерті малолітньої дитини.

Установлено, що 31.07.2017 до Срібнянської центральної районної лікарні доставлено тіло 4-річної дитини, яке було виявлено за місцем її проживання. Як з’ясовано, дівчинка мешкала спільно із матір’ю, яка періодично страждала на психічні розлади.

Згідно лікарського свідоцтва про смерть причиною смерті малолітньої стала механічна асфіксія внаслідок закривання отворів носа та рота, напад з задушенням.

Відомості за вказаним фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань з попередньою правовою кваліфікацією за п. 2 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство малолітньої дитини). 01.08.2017 року матері малолітньої померлої повідомлено про підозру у вчинені злочину, передбаченого п. 2 ч. 2 ст. 115 КК України та направлено для проведення судово-психіатричної експертизи до Київського міського Центру судово-сихіатричної експертизи з метою встановлення стану осудності підозрюваної.

Згідно висновку судово-психіатричної експертизи матір малолітньої дитини за своїм психічним станом не могла та не може усвідомлювати свої дії та керувати ними.

За результатами досудового розслідування 28.09.2017 року Прилуцькою місцевою прокуратурою до суду для розгляду направлено клопотання про застосування до вказаної громадянки примусових заходів медичного характеру.

23.02.2018 року ухвалою колегії суддів Чернігівського районного суду до матері померлої дитини застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим наглядом.

За замах на вбивство особу взято під варту

Прилуцькою місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом замаху на умисне вбивство, тобто протиправне заподіяння смерті іншій людині, за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що близько 15 години 22 лютого 2018 року по вулиці Зеленій в м. Прилуки, між товаришами, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, виникла сварка в ході якої місцевий житель, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, дістав з кишені власної куртки розкладний ніж та завдав один удар в ліву частину шиї та в ліву бічну частину грудної клітки потерпілому.

Таким чином, спричинив останньому тілесні ушкодження у вигляді різаної рани передньої поверхні шиї та ножового поранення лівої легені з лівобічним пневмотораксом, які відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень за ознакою небезпеки для життя в момент заподіяння.

За підозрою у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення, 22.02.2018 особу, затримано та повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України, вину у якому він визнав повністю та при допиті в якості підозрюваного дав детальні показання про обставини його вчинення.

23.02.2018, за принципової позиції прокурора, на підставі зібраних доказів підозрюваному, судом обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою на 60 днів.

Вказане кримінальне провадження перебуває на контролі Прилуцької місцевої прокуратури.

Довідково: санкцією  ч. 1 ст. 115 КК України передбачено покарання від 7  до 15 років позбавлення волі.

До суду направлено черговий обвинувальний акт відносно лісопорушників

Прилуцькою місцевою прокуратурою 15.02.2018 скеровано до Прилуцького міськрайонного суду черговий обвинувальний акт, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 246 КК України, а також позовну заяву про відшкодування шкоди заподіяної незаконною порубкою.

У ході досудового розслідування встановлено, що  мешканці Прилуцького району за по попередньою змовою групою осіб здійснили видалення 5 дерев породи «дуб», розташованих на території полезахисної смуги, чим заподіяли шкоду навколишньому природньому середовищу на суму понад 55 тис. грн.

Завдяки принциповій позиції прокурора в ході досудового розслідування, за ухвалою слідчого судді, накладено арешт на незаконно здобуту деревину, а також на знаряддя злочину: бензопили та автомобіль, на якому зловмисники прибули  на місце вчинення злочину.

Протягом 2018 року Прилуцькою місцевою прокуратурою направлено до суду 2 обвинувальних акта у кримінальних провадженнях пов’язаних із незаконним видаленням деревини.

Прилуцька місцева прокуратура й надалі вживатиме заходів, спрямованих на протидію злочинності у лісовій сфері.

Довідково: санкцією ч. 2 ст. 246 КК України передбачено покарання у виді  обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

За участі прокурора судом колишніх голів сільських рад притягнуто до відповідальності за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів

За участі Прилуцької місцевої прокуратури Ічнянським районним судом колишніх голів сільських рад притягнуто до відповідальності за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

У суді прокурором доведено, що один з посадовців в умовах реального конфлікту інтересів на сесії ради прийняв участь у голосуванні по питанню порядку денного, а саме упорядкування умов оплати праці щодо себе та працівників апарату сільської ради, а інший уклав трудові угоди щодо ремонту приміщення сільської ради з близькими особами (сином та дочкою відповідно).

За наслідками судового розгляду посадовців визнано винуватими у вчинені правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів), та накладено на кожного стягнення у виді штрафу у сумі 3400 грн.

Прилуцькою місцевою прокуратурою проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів

Під головуванням керівника Прилуцької місцевої прокуратури Богдана Зарічанського 15 лютого поточного року проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів.

У роботі наради прийняли участь: перший заступник керівника Прилуцької місцевої прокуратури, начальники відділів місцевої прокуратури, керівники правоохоронних органів Прилуцького, Ічнянського, Варвинського та Срібнянського районів, територіальних органів з питань пробації, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, голова Прилуцького міськрайонного суду.

На нараді обговорено питання стану злочинності в регіоні, питання правоохоронної діяльності та шляхи підвищення її ефективності.

Учасники наради виступили з інформацією про проведену роботу протягом 2017 року з указаних питань.

Слід відмітити, що вжиті правоохоронними органами регіону протягом 2017 року заходи протидії злочинності певним чином сприяли стабілізації рівня злочинності в підвідомчих районах.

На 42,9% зменшилась кількість особливо тяжких злочинів (20 проти 35).

На 7,6% зменшилась кількість тяжких злочинів (901 проти 975).

Зменшилась кількість облікованих кримінальних правопорушень окремих категорій:

- на 44,4 % (20 проти 36) зменшилась кількість грабежів;

- на 50 % (з 6 до 3) зменшилась кількість умисних вбивств;

- на 33,3 % (з 12 до 8) зменшилася кількість облікованих ДТП зі смертельними наслідками.

Дещо зменшилась кількість шахрайств вчинених в минулому році, тому динаміка становить 2,7 % (180 проти 185).

Покращилась робота правоохоронних органів з виявлення злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів. У 2017 році виявлено 13 фактів їх збуту (Прилуцький -10, Ічнянський -3).

У минулому році до суду направлено 5 обвинувальних актів про кримінальні правопорушення у сфері лісових ресурсів. З них: 3 - за ст. 246 КК України (незаконна порубка лісу), 1 - за ст. 185 КК України (крадіжка), 1 - за ст. 356 КК України (самоправство). З метою виявлення кримінальних правопорушень по злочинах проти довкілля у 2017 створена мобільна група з виявлення та документування фактів незаконного транспортування лісу без відповідних документів, робота якої дала позитивні результати.

До суду у минулому році направлено 1 обвинувальний акт у кримінальному провадженні про корупційний злочин, передбачений ч. 1 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання не неправомірної вигоди службовою особою). У 2015-2016 роках таких злочинів не виявлено.

Також, у минулому році до суду скеровано 5 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях у бюджетній сфері (Прилуцький ВП – 3, по одному Варвинський та Срібнянський ВП). Для порівняння у 2016-1 обвинувальний акт.

Керівництвом місцевої прокуратури увагу керівників правоохоронних органів звернуто на низку важливих питань, які потребують вирішення, а це і подолання негативних тенденцій в динаміці та структурі злочинності, і виявлення злочинів у нафтовидобувній, природоохоронній та бюджетній сферах, і активізація стану протидії корупції, насамперед у фінансово-кредитній, банківській системах, агропромисловому та паливно-енергетичному комплексах.

На завершення наради керівник місцевої прокуратури Зарічанський Б.Г. акцентував увагу присутніх на необхідності подальшої активізації роботи та удосконалення співпраці правоохоронних органів.

За результатами роботи наради визначено конкретні заходи з обговорених питань та заплановані спільні перевірки.

Грабіжнику обрано запобіжний захід – тримання під вартою

Прилуцькою місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом відкритого заволодіння особистого майна мешканки м. Прилуки, за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 186 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що 07.02.2018 близько 14:00 на вул. Комсомольській у м. Прилуки, чоловік, під приводом продажу ікон, відкрито заволодів особистими речами місцевої жительки.

Досудовим розслідуванням встановлено, що грабіж скоїв житель Сумської області.

Зазначену, особу, яка раніше неодноразово судима за корисливі злочини, затримано та повідомлено про підозру в відкритому викраденні чужого майна (грабежі), вчиненому повторно.

09.02.2018, за принципової позиції прокурора, на підставі зібраних доказів підозрюваному, судом обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою на 60 днів.

Вказане кримінальне провадження перебуває на контролі Прилуцької місцевої прокуратури.

Довідково: санкцією ч.2 ст. 186 КК України передбачено покарання від 4 до 6 років позбавлення волі.

Вироком Прилуцького міськрайонного суду

засуджено   лісопорушника

Прилуцькою місцевою прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у суді стосовно мешканця Прилуцького району, який займався незаконною порубкою деревини, чим вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 246 КК України (незаконна порубка дерев, вчинена повторно).

Відтак Прилуцький міськрайонний суд 29.01.2018 лісопорушника визнав винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 246 КК України, та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки, встановивши засудженому іспитовий строк терміном на 2 роки.

Крім того, вироком суду задоволено позовну заяву прокурора про відшкодування шкоди заподіяної незаконною порубкою деревини на суму 41 тис. грн., а також у дохід держави конфісковано незаконно здобуту деревину породи «дуб» та знаряддя вчинення кримінального правопорушення бензопилу.

Прилуцька місцева прокуратура й надалі вживатиме заходів, спрямованих на протидію злочинності у лісовій сфері.

Проведено комплексну перевірку в ізоляторі тимчасового тримання №5 (м.Прилуки) ГУНП в Чернігівській області

Прилуцькою місцевою прокуратурою в січні поточного року проведено комплексну перевірку в ізоляторі тимчасового тримання №5 (м.Прилуки) ГУНП в Чернігівській області.

З метою всебічного забезпечення дотримання прав осіб, які перебувають в умовах несвободи, до перевірки залучені спеціалісти. Під час перевірки вивчались питання відповідності встановлених законодавством порядку та умов тримання осіб, матеріально-побутового, медико-санітарного забезпечення утримуваних тощо.

Працівниками прокуратури опитані особи, які утримуються в ізоляторі, щодо умов перебування, стану здоров’я, якості харчування.

За результатами перевірки Прилуцькою місцевою прокуратурою в січні поточного року внесено вказівку до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області щодо додержання встановлених законодавством порядку та умов тримання осіб.

Довідково: Ізолятор тимчасового тримання №5 (м.Прилуки) є структурним підрозділом Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, основним завданням якого є тримання та конвоювання осіб відповідно до чинного законодавства України.

Прокуратура на захисті інтересів держави

Прилуцькою місцевою прокуратурою постійно приділяється увага стану дотримання законодавства у сфері земельних відносин.

Встановлено, що в 2014 році однією із сільських рад Варвинського району прийнято рішення сесії, яким погодженого проект землеустрою щодо відведення (в зв’язку з викупом) земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею понад 2 га для обслуговування нежитлових будівель та споруд.

Рішення прийнято з порушенням вимог п. 6 ч. 1 ст. 6, ст. 30, ч. 3 ст. 37 Закону України «Про охорону культурної спадщини» та ст. 186-1 Земельного кодексу України, а саме незважаючи на те, що частина земельної ділянки розташована на території земель історико-культурного призначення, рішення прийнято без погодження проекту землеустрою з органами охорони культурної спадщини.

На виконання конституційних функцій органів прокуратури Варвинським відділом Прилуцької місцевої прокуратури до суду подано позовну заяву про визнання протиправним та скасування рішення сесії. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить понад 1 млн. грн.

На разі позов перебуває на розгляді суду.

ПОКАРАННЯ ДЛЯ ВАНДАЛА

На початку року мешканці Срібного були неприємно вражені витівками невідомих вандалів.

У ніч на 3 січня 2018 року на центральній площі селища невідомі зірвали та потрощили ялинкові прикраси на новорічній ялинці. Усього пошкоджено 47 ялинкових куль загальною вартістю 3213грн. Вжитими заходами встановлено причетну до даної події особу. Ним виявився дев’ятнадцятирічний мешканець району, який, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, на спір з товаришами поліз на верхівку ялинки, при цьому на своєму шляху зривав ялинкові прикраси.

За даним фактом зареєстровано кримінальне провадження за фактом вчинення злочину, передбаченого ст. 296 КК України – «Хуліганство».

Процесуальне керівництво у даному провадженні здійснювалось Срібнянським відділом Прилуцької місцевої прокуратури.

Після закінчення досудового слідства обвинувальний акт у даному провадженні 11.01.2018 скеровано до Срібнянського районного суду. За результатами судового розгляду, який відбувся 25.01.2017, обвинуваченого за вчинення інкримінованого злочину піддано кримінальному покаранню в вигляді штрафу в розмірі 3400грн.

Окрім цього, обвинувачений добровільно відшкодував Срібнянській селищній раді завдані ним матеріальні збитки на суму 3213грн.

Підсумки роботи із зверненнями громадян за 2017 рік у

Прилуцькій місцевій прокуратурі

Конституція України встановлює, що усі громадяни мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов’язані розглядати звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Протягом січня-грудня 2017 року до Прилуцької місцевої прокуратури та відділів надійшло 693 звернення та 4 запити на надання інформації, за аналогічний період 2016 року – 738 звернень та 3 запити на надання інформації.

З урахуванням законодавчих змін, у 2017 році задоволено всього 5 звернень які надійшли з питань досудового розслідування, в той час у 2016 році задоволено 13 звернень, 8 з яких стосуються питань досудового розслідування. Вказане свідчить про поліпшення стану законності на території регіону.

Повторні звернення по суті вирішених питань за попередніми заявами, протягом 2017 року, до Прилуцької місцевої прокуратури не надходили.

Протягом 2017 року до Прилуцької місцевої прокуратури надійшло 4 запити про надання доступу до публічної інформації. На 2 запити надано роз’яснення та на 2 – відповіді у визначений законом термін.

Керівником Прилуцької місцевої прокуратури забезпечено особистий прийом громадян, в тому числі за місцями їх проживання. Протягом 2017 року керівником та заступниками прокуратури щомісяця здійснювався виїзний прийом громадян відповідно до графіку.

Протягом 2017 року на особистому прийомі громадян прокурорами місцевої прокуратури прийнято 287 звернень громадян з різних питань, особисто керівником – 77 (з яких 2 задоволено),  в тому числі 10 в’язнів.

Загалом, останні роки, спостерігається стала тенденція до поступового зменшення кількості звернень до Прилуцької місцевої прокуратури. Аналізуючи звернення, котрі надійшли протягом 2017 року  до місцевої прокуратури, важливо зазначити, що майже 45,7% стосувалися питань вирішення яких не належать до компетенції органів прокуратури.

Також, важливо наголосити, що Конституцією України гарантовано право отримання правової допомоги населенню. Для забезпечення Конституційних прав громадян  на правову допомогу в нашому регіоні функціонує:

Прилуцьке бюро правової допомоги:

м. Прилуки, вул. Гімназична, 94 тел. 0-800-213-01-03, (04637) 5-07-70, (04637) 5-03-043.

Центр надання безоплатної первинної правової допомоги створений Прилуцькою міською радою.До суду направлено черговий обвинувальний акт відносно лісопорушника

Прилуцькою місцевою прокуратурою 15.01.2018 скеровано до Прилуцького міськрайонного суду черговий обвинувальний акт, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 246 КК України, а також позовну заяву про відшкодування шкоди заподіяної незаконною порубкою.

У ході досудового розслідування встановлено, що у грудні 2017 року мешканець Прилуцького району, будучи раніше засудженим за вчинення аналогічного злочину, без передбаченого законом дозволу, з корисливих мотивів, повторно здійснив видалення 4 дерев породи «дуб», розташованих на території полезахисної смуги у межах Линовицької селищної ради, чим заподіяв шкоду навколишньому природньому середовищу на суму понад 41 тис. грн.

Завдяки принциповій позиції прокурора в ході досудового розслідування, за ухвалою слідчого судді, накладено арешт на незаконно здобуту деревину, а також на знаряддя злочину: бензопилу та автомобіль, яким перевозилась деревина.

Протягом 2017 року Прилуцькою місцевою прокуратурою направлено до суду 5 обвинувальних актів у кримінальних правопорушеннях пов’язаних із незаконним видаленням деревини.

Прилуцька місцева прокуратура й надалі вживатиме заходів, спрямованих на протидію злочинності у лісовій сфері.

Довідково: санкцією ч. 2 ст. 246 КК України передбачено покарання у виді обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Прокуратурою пред’явлено позовні заяви щодо повернення в державу земельних ділянок, загальною вартістю понад 1 млн. грн.


Вивченням стану законності у сфері земельних відносин під час надання земель сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства, Прилуцькою місцевою прокуратурою встановлено численні порушення вимог земельного законодавства при передачі земельних ділянок у користування громадянам для ведення фермерського господарства.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу.

Винятками з даного правила, серед іншого, є передача земельних ділянок в оренду для ведення фермерського господарства.

Вимогами ст. 123 Земельного кодексу України передбачено відповідний порядок отримання земельної ділянки в користування для ведення фермерського господарства.

Після проходження передбаченого законодавством порядку, особа, яка набула права користування земельною ділянкою, повинна створити фермерське господарство.

У порушення вказаних вимог, фермерські господарства на території Прилуцького району, як правило, не створюються, а земельні ділянки передаються в суборенду вже існуючим сільськогосподарським товаровиробникам для здійснення ними сільськогосподарської діяльності.

Таким чином, порушуючи вимоги земельного законодавства, створюються передумови для невиправданого, штучного використання процедури заснування фермерського господарства як спрощеного, пільгового порядку отримання іншими приватними суб’єктами в користування земель держаної чи комунальної власності поза передбаченою законом обов’язковою процедурою – без проведення земельних торгів.

На даний час ухвалами Прилуцького міськрайонного суду відкриті провадження у справах за позовами Прилуцької місцевої прокуратури до двох громадян України про визнання наказів, договорів оренди землі загальною площею 65 га на загальну суму понад 1 млн. грн., недійсними. За іншими фактами готуються позовні заяви.

Підозрюваного у вбивстві своєї матері взято під варту

До Прилуцького ВП 8 січня 2018 року надійшло повідомлення зі служби «102» про те, що до Прилуцької ЦРЛ доставлена мешканка с. Рудівка 1938 р.н. з тілесними ушкодженнями, яка не приходячи до свідомості померла в реанімаційному відділенні лікарні.

Розтином трупа встановлено, що смерть настала через набряк-набухання головного мозку, закритої черепно-мозкової травми у формі забиття головного мозку.

Відомості за вказаним фактом СВ Прилуцького ВП ГУНП в області внесено до ЄРДР за №12018270210000042 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.121 КК України, процесуальне керівництво кримінального провадження здійснюється Прилуцькою місцевою прокуратурою.

Досудовим розслідуванням встановлено, що тілесні ушкодження потерпілій наніс її син 1967 р.н. після спільного розпиття алкогольних напоїв.

За підозрою у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення, 09.01.2018 затримано місцевого жителя та 10.01.2018 йому повідомлено про підозру в умисному заподіянні тяжкого тілесного ушкодження, що спричинило смерть потерпілого, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України.

11.01.2018 судом підозрюваному обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою на 60 днів.

Вказане кримінальне провадження перебуває на контролі Прилуцької місцевої прокуратури.

Довідково: санкцією ч.2 ст. 121 КК України передбачено покарання від 7 до 10 років позбавлення волі.


Скеровано до суду обвинувальний акт за фактом внесення до офіційного документа завідомо неправдивих відомостей під час здійснення закупівель за бюджетні кошти

Під процесуальним керівництвом Варвинського відділу Прилуцької місцевої прокуратури завершено досудове розслідування щодо службової особи відділу освіти обвинуваченої у внесенні до офіційного документа завідомо неправдивих відомостей (ч. 1 ст.366 КК України).

Встановлено, що між відділом освіти та приватним підприємством укладено договір про постачання електросковороди загальною вартістю майже 17 тис. грн. У порушення умов договору та вимог Бюджетного кодексу України службова особа внесла до офіційного документу, видаткової накладної, завідомо неправдиві відомості про факт отримання закладом електросковороди, засвідчивши це своїм підписом, при цьому товар фактично поставлений не був.

Обвинувальний акт складено та затверджено процесуальним керівником та 05.01.2018 направлено до суду для розгляду по суті.

Довідково: санкцією ч.1 ст. 366 КК України передбачено покарання до трьох років обмеження волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.


Прокурором в суді стягнуто на користь Державного бюджету майже 10 тис. гривень

Ічнянським районним судом 04.01.2017 задоволено позовні вимоги прокурора та стягнуто з недобросовісних позичальників на користь Чернігівського обласного Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі майже 10 тис. гривень, які надані в якості кредиту громадянам Ічнянщини.

Позичальники в грудні 2012 отримали від Фонду кредит на пільгових умовах та зобов’язувались вчасно виконати обов’язки по його поверненню. Однак зобов’язання перед неприбутковою організацією не виконали, грошові кошти до бюджету не повернули.

Внаслідок таких дій громадяни порушили умови договору та вимоги цивільного кодексу України.

Судом підтримано позицію прокурора, яким у повному обсязі доведено вину позичальників та стягнуто до Державного бюджету майже 10 тис. грн.


Прилуцькою місцевою прокуратурою проведено комплексну перевірку в державній установі “Прилуцька виховна колонія”

Прилуцькою місцевою прокуратурою проведено комплексну перевірку в державній установі “Прилуцька виховна колонія”.

З метою всебічного забезпечення дотримання прав осіб, які перебувають в умовах несвободи, до перевірки залучені спеціалісти. Під час перевірки вивчались питання відповідності встановлених законодавством порядку та умов тримання осіб, матеріально-побутового, медико-санітарного забезпечення вихованців, тощо.

Працівниками прокуратури опитані особи, які утримуються в установі, щодо умов перебування, стану здоров’я, якості харчування.

За результатами перевірки Прилуцькою місцевою прокуратурою 03.01.2018 внесено вказівку до адміністрації установи щодо додержання встановлених законодавством порядку та умов тримання осіб.

Довідково: Державна установа “Прилуцька виховна колонія” є установою закритого типу, основним завданням якої є виконання покарання у виді позбавлення волі на певний строк.

Прилуцька прокуратура здійснює представництво у сфері охорони дитинства

Прилуцькою місцевою прокуратурою постійно приділяється увага стану законності при укладенні договорів оренди приміщень закладів освіти.

Установлено, що між відділом освіти та 2 двома фізичними особами-підприємцями укладені договори оренди нежитлових приміщень, що є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селища Варвинського району та перебувають в оперативному управлінні (господарському віданні) відділу освіти. Зазначене майно передано в оренду з метою надання послуг перукарні.

Відповідно до норм чинного законодавства приміщення навчальних закладів дозволено передавати в оренду лише для провадження освітньої діяльності, натомість спірні приміщення передані в оренду фізичним особам-підприємцям для здійснення підприємницької діяльності – розміщення перукарні, тобто для використання з метою, що не пов'язана з освітньою діяльністю.

З огляду на викладене, Прилуцькою місцевою прокуратурою до Господарського суду Чернігівської області подано два позови про визнання недійсними договорів оренди та зобов’язання повернути нежитлові приміщення.

У ході судового розгляду позовні вимоги прокуратури відділом освіти виконано в добровільному порядку, у зв'язку з чим провадження у справах припинено.

Повідомлено про підозру особі, яка шахрайським способом заволоділа бюджетними коштами

Срібнянським відділом Прилуцької місцевої прокуратури при реалізації представницьких повноважень встановлено жительку Срібнянського району, яка незаконно прикриваючись статусом особи, яка переміщена з тимчасово окупованої території України та району проведення антитерористичної операції, у шахрайський спосіб заволоділа бюджетними коштами.

Так, вказана особа звернулася до територіального органу соціального захисту населення із заявою про взяття на облік осіб, які переміщені з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції. Отримавши статус тимчасово переміщеної особи, маючи умисел на незаконне заволодіння бюджетними коштами, звернулася до управління соціального захисту населення із заявою про призначення їй щомісячної адресної допомоги як особі, яка переміщена з тимчасово окупованої території України та району проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. При наданні інформації, умисно приховала відомості про свій майновий стан, не вказавши, що має у власності житло, яке розташоване на інших територіях, ніж тимчасово окупована територія України, оскільки наявність такого житла унеможливлює призначення адресної допомоги.

У результаті вищевказаних шахрайських дій, даною особою незаконно отримано з бюджету грошових коштів на загальну суму близько 30 тис. грн.

У даному кримінальному провадженні жінці повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, тобто у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайстві).

Найближчим часом обвинувальний акт у провадженні буде скеровано до суду разом з позовною заявою про відшкодування завданих злочином збитків інтересам держави.Набрало законної сили рішення суду про притягнення до адміністративної відповідальності колишнього голови районної державної адміністрації за неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані

Судом апеляційної інстанції 22.12.2017 залишено без змін постанову суду, якою колишнього посадовця визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП (порушення вимог фінансового контролю).

Прокурором у суді доведено, що голова однієї з районних державних адміністрацій, отримавши дохід від продажу автомобіля, що перевищує 50 мінімальних заробітних плат, не повідомив у десятиденний строк про суттєві зміни у майновому стані Національне агентство з питань запобігання корупції, шляхом внесення такої інформації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

За такі дії судом на правопорушника накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн).

Не погоджуючись із прийнятим рішенням правопорушник оскаржив його до суду вищої інстанції.

Однак, апеляційний суд підтвердив правильність позиції прокуратури, залишивши скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін.


У черговий раз засуджено наркоторговця

Прилуцькою місцевою прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у суді стосовно мешканця Ічнянщини, який займався розповсюдженням особливо-небезпечного наркотичного засобу – каннабісу, чим вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 307 КК України (незаконне виготовлення, придбання, зберігання з метою збуту та збуті особливо небезпечного наркотичного засобу, вчиненого повторно).

Правоохоронці по місцю проживання чоловіка провели дві оперативні закупки особливо-небезпечного наркотичного засобу – каннабісу.

Крім того, під час санкціонованого обшуку в домоволодінні обвинуваченого також виявлено та вилучено рослини коноплі, які останній придбав та зберігав з метою подальшого використання і виготовлення наркотичного засобу.

Так, здобуті під час досудового розслідування беззаперечні докази у своїй сукупності та принципова позиція прокурора в суді стали підставою для ухвалення 13.12.2017 законного та справедливого вироку обвинуваченому, якому призначено покарання у вигляді 3 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна.

До вступу вироку в законну силу засудженому залишено запобіжний захід - тримання під вартою.


Колектив Прилуцької прокуратури привітав дітей з Днем святого Миколая!

На Україні 19 грудня святкують День святого Миколая -покровителя дітей.

Із завмиранням сердець на Святого Миколая чекають діти, бо переконані, що він не омине їх домівки, неодмінно принесе подарунки та любов Покровителя.

Уже не перший рік існує добра традиція саме в День святого Миколая опікуватись дітками – сиротами та позбавленими батьківського піклування, даруючи їм тепло, турботу та щире спілкування. Усі вони – наші діти, і ми, дорослі, повинні робити все від нас залежне, щоб вони були максимально повно охоплені увагою.

Не залишилась осторонь у цей святковий день і Прилуцька місцева прокуратура.

Так, працівники місцевої прокуратури на чолі з керівником відвідали Прилуцький обласний будинок дитини „Надія”.

Діти радо зустріли гостей: читали вірші, співали пісні, а також підготували яскраву новорічну виставу. Усі дітки отримали солодкі подарунки. Наприкінці заходу керівник прокуратури побажав дітям міцного здоров’я, щастя та Божої Благодаті.


За позовом до бюджету стягнуто 57 тис. грн.

Прилуцькою місцевою прокуратурою, з метою захисту економічних інтересів держави, скеровано до Прилуцького міськрайонного суду позовну заяву, про стягнення витрат на лікування потерпілого від злочину.

Дана позовна заява подана в інтересах держави в особі КЛПЗ «Прилуцька центральна міська лікарня» на загальну суму 57 тис. грн.

За результатами судового розгляду, позовну заяву прокурора, рішенням Прилуцького міськрайонного суду від 5 грудня 2017 року задоволено.

Таким чином, в результаті своєчасного вжиття заходів представницького характеру до місцевого бюджету буде повернуто кошти в сумі 57 тис. грн.

Упродовж поточного 2017 року за результатами розгляду позовів Прилуцької місцевої прокуратури постановлено 6 рішень про стягнення коштів на загальну суму 84 тис. грн. на користь місцевого бюджету з осіб, що вчинили кримінальні правопорушення, внаслідок яких потерпілі проходили лікування за бюджетні кошти.

Прилуцька місцева прокуратура й надалі вживатиме заходів, спрямованих на захист інтересів держави.


Прокурор Прилуцької місцевої прокуратури О.О.Борисенко

Засуджено наркоторговця

Як повідомлялось раніше, у вересні 2017 року за підозрою у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 263, ч. 1 ст. 307, ч. 2 ст. 315 КК України, а саме незаконному носінні та зберіганні вогнепальної зброї, збуту синтетичних наркотиків та схилянні до їх вживання неповнолітніх осіб, затриманий житель міста Прилуки.

Здобуті під час досудового розслідування під процесуальним керівництвом Прилуцької місцевої прокуратури беззаперечні докази у своїй сукупності, що були ретельно досліджені в ході судового розгляду та принципова позиція прокурора в суді стали підставою для ухвалення 06.12.2017 законного та справедливого вироку обвинуваченому, якому призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі.

До вступу вироку в законну силу залишено запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, за фактом вбивства

Прилуцькою місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом умисного вбивства, вчиненого за попередньою змовою групою осіб. Так, 22.11.2017 року за місцем свого проживання у одному з сіл Срібнянського району було виявлено труп чоловіка з ознаками насильницької смерті.

У ході досудового розслідування встановлено, що у нічний час 21.11.2017 двоє молодиків у стані алкогольного сп’яніння прийшли до свого односельця додому та нанесли останньому численні тілесні ушкодження руками та ногами в область голови та тулуба.

Від отриманих тілесних ушкоджень потерпілий помер на місці події. За підозрою у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення, 23.11.2017 у порядку ст. 208 КПК України затримано двох осіб, та в цей же день їм повідомлено про підозру в умисному вбивстві вчиненому за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого п. 12 ч. 2 ст. 115 КК України. 24.11.2017 до Срібнянського районного суду подано клопотання про обрання підозрюваним запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60 днів.  

Вказане кримінальне провадження перебуває на контролі Прилуцької місцевої прокуратури.

Довідково: санкцією ч.2 ст. 115 КК України передбачено покарання від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі.

За розбійний напад неповнолітнього взято під варту

Об’єктом вчинення розбійного нападу є здоров’я та власність особи, які гарантовані Конституцією України та є найвищою соціальною цінністю.

Прилуцькою місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом розбійного нападу, вчиненого неповнолітніми особами.

У ході проведення першочергових слідчих дій встановлено, що 07.11.2017 близько 20 години неповнолітні особи чоловічої статі, за попередньою змовою, перебуваючи неподалік магазину «Світ рослин» по вул. Вокзальній у м. Прилуки, з метою незаконного заволодіння чужим майном та власного збагачення, діючи з корисливих мотивів, вчинили напад на місцевого жителя, поєднаний з насильством, небезпечним для життя останнього, в ході якого, маючи єдиний злочинний намір на заволодіння майном потерпілого, вимагали грошові кошти, застосовуючи при цьому фізичне насильство, яке виразилось в завданні руками та ногами ударів по тілу потерпілого, при цьому один з неповнолітніх наніс чоловіку 4 удари ножем в область грудної клітки.

Здобуті беззаперечні докази, у всій своїй сукупності, стали підставою для повідомлення неповнолітніх осіб про підозру у вчиненні умисного тяжкого злочину, передбаченого ч. 2 ст. 187 КК України, санкцією якої передбачено безальтернативне покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 10 років.

Завдяки принциповій позиції прокуратури підозрюваним 21.11.2017 судом обрано запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту та тримання під вартою без права внесення застави.

Досудове розслідування в кримінальному провадженні триває та перебуває на контролі Прилуцької місцевої прокуратури.

Завдяки представницьким заходам прокуратури територіальній громаді буде передано у власність 2,7 га землі сільськогосподарського призначення

Варвинським відділом Прилуцької місцевої прокуратури постійно приділяється увага стану дотримання законодавства у сфері земельних відносин.

Встановлено, що в 2001 році помер житель одного з сіл Варвинського району, який за життя отримав сертифікат на право на земельну частку (пай) розміром 2,69 га. Громадянин проживав один, спадкоємців не мав, спадщина, що відкрилася після його смерті, ніким не прийнята.

На виконання конституційних функцій органів прокуратури Варвинським відділом Прилуцької місцевої прокуратури подано заяву про визнання спадщини відумерлою та передачу земельної ділянки у власність територіальної громади.

03 листопада 2017 року судом прийнято рішення про задоволення заяви прокуратури та передачу у власність територіальної громади земельної ділянки розміром 2,7 га та вартістю близько 70 тис. грн.

Наразі Варвинським відділом Прилуцької місцевої прокуратури контролюється виконання рішення суду.

За інформацією Варвинського відділу Прилуцької місцевої прокуратури

Прилуцькою місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні розпочатому за фактом умисного вбивства

Прилуцькою місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні розпочатому за фактом умисного вбивства, тобто в умисному протиправному заподіянні смерті іншій людині.

У ході досудового розслідування встановлено, що у вечірній час 16.11.2017 у будівлі багатоквартирного будинку в м. Прилуки, виникла побутова сварка між місцевим жителем та мешканцем однієї з квартир, у ході якої останній дерев’яною палицею завдав три удари по голові потерпілому.

Від отриманих тілесних ушкоджень потерпілий відразу помер на місці події.

За підозрою у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення, 16.11.2017 затримано мешканця м. Прилуки, та 17.11.2017 йому повідомлено про підозру в умисному вбивстві, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, того ж дня судом підозрюваному обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою на 60 днів.

Вказане кримінальне провадження перебуває на контролі Прилуцької місцевої прокуратури.

Довідково: санкцією ч.1 ст. 115 КК України передбачено покарання від 7 до 15 років позбавлення волі.

Викрадач мопедів та велосипедів засуджений

Прилуцькою місцевою прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у суді стосовно мешканця Прилуцького району, який упродовж 2017 року займався викраденням мопедів з приміщень та крадіжками велосипедів з дворів вулиць, чим вчиняв кримінальні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 289 та ч.2 ст.185 КК України (незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинено повторно, пов’язане з проникненням у приміщення та таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинена повторно).

Транспортні засоби та велосипеди обвинувачений викрадав і перепродував іншим особам за 100 – 1300 гривень. При продажу викраденого велосипеду був виявлений працівниками поліції.

Усього правопорушником здійснено 3 незаконних заволодінь мопедами та 3 крадіжки велосипедів.

Відтак, Прилуцький міськрайонний суд 13 листопада 2017 року ухвалив обвинувальний вирок, згідно з яким крадія визнали винним у вчинені вказаних кримінальних правопорушень та засуджено до 5 років позбавлення волі. До вступу вироку в законну силу запобіжний захід засудженому залишено тримання під вартою.

Скеровано до суду обвинувальний акт за фактом внесення до офіційного документа завідомо неправдивих відомостей під час здійснення закупівель за бюджетні кошти!

Під процесуальним керівництвом Варвинського відділу Прилуцької місцевої прокуратури завершено досудове розслідування щодо службової особи дошкільного навчального закладу одного з сіл району обвинуваченої у внесенні до офіційного документа завідомо неправдивих відомостей (ч. 1 ст.366 КК України).

Установлено, що між сільською радою Варвинського району та приватним підприємством укладено договір про постачання дитячого майданчика загальною вартістю більше 97 тис. грн. У порушення умов договору та вимог Бюджетного кодексу України службова особа дошкільного навчального закладу внесла до офіційного документу, видаткової накладної, завідомо неправдиві відомості про факт отримання закладом дитячого майданчика, засвідчивши це своїм підписом, при цьому дитячий майданчик фактично поставлений не був.

Обвинувальний акт затверджено процесуальним керівником та 10 листопада 2017 року направлено до суду для розгляду по суті.

За участі прокурора судом депутата однієї з місцевих рад притягнуто до відповідальності за несвоєчасне подання декларації!

За участі місцевої прокуратури 26 жовтня 2017 року Ічнянським районним судом депутата однієї з місцевих рад притягнуто до відповідальності за порушення вимог фінансового контролю.

Прокурором у судовому засіданні доведено, що депутат несвоєчасно, без поважних причин подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

За наслідками судового розгляду депутата визнано винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (порушення вимог фінансового контролю), та накладено стягнення у виді штрафу.

Постанова суду набрала законної сили. Правопорушником штраф сплачено у повному обсязі.

Усього протягом поточного 2017 року за участі Прилуцької місцевої прокуратури судами притягнуто до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (порушення вимог фінансового контролю, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), 17 осіб.

Завершено досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях за фактом збуту наркотичних засобів, психотропних речовин та сильнодіючих лікарських засобів на території м. Прилуки

Прилуцькою місцевою прокуратурою за наслідками досудового розслідування у листопаді 2017 року скеровано до суду обвинувальні акти відносно двох місцевих жителів, які обвинувачуються у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 263 КК України (незаконне носіння та зберігання вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу), ч. 1 ст. 307 КК України (незаконний збут психотропних речовин), ч. 2 ст. 315 КК України (схиляння до вживання психотропних речовин неповнолітніх осіб) та у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 307 КК України (незаконний збут особливо небезпечних наркотичних засобів, вчинених повторно), ч. 2 ст. 311 КК України (незаконний збут прекурсорів), ч. 1 ст. 321 КК України (незаконний збут сильнодіючих лікарських засобів).

Досудовим розслідуванням встановлено, що мешканець м. Прилуки, 1978 р.н., незаконно придбав та зберігав вогнепальну зброю, яка згідно висновку експертизи є обрізом, виготовленим саморобним способом з одноствольної, гладко ствольної мисливської рушниці 16 калібру.

Крім того, протягом 2017 року на території одного з господарств м. Прилуки обвинувачений неодноразово пропонував психотропну речовину як неповнолітнім особам (1999 р.н. та 2000 р.н.), а також своїм повнолітнім знайомим.

У другому кримінальному провадженні слідством встановлено, що житель м. Прилуки 1973 р.н. у ході проведення оперативних закупок незаконно збув макову солому, опій ацетильований, ангідрид оцтової кислоти, який віднесено до прекурсорів, обіг яких обмежено та сильнодіючий лікарський засіб – дифенгідрам (димедрол).

Наразі обвинувальні акти направлено до суду. Обвинувачені знаходяться під вартою.

Підтримання публічного обвинувачення здійснюється Прилуцькою місцевою прокуратурою.

За інформацією Прилуцької місцевої прокуратури

Назад