Назад


«Міккі Маус запрошує на День народження»

Мультфільми - важлива частина дитинства. Вони допомагають дітям пізнавати світ, розвивають творчість та уяву, виховують дружелюбність. А відомий в усьому світі Міккі Маус - це не просто мишеня, це - друг дітей багатьох поколінь, мультперсонаж, який об’єднує батьків і дітей. І саме цьому персонажу в листопаді 2018 року виконується 90 років. Читачі Прилуцької міської бібліотеки для дітей не могли не долучитися то такої цікавої дати. Тож 15 листопада учні молодших класів завітали до читальної зали на бібліотечний балаганчик під назвою «Міккі Маус запрошує на День народження».

Головний бібліотекар Наталія Сич розпочала зустріч відео-презентацією «Волт Дісней і його історія успіху», під час якої малеча згадувала книги, з яких дізнавалась про героїв У. Діснея.

А потім розпочалось справжнє святкування Дня народження. Після уроків в школі діти із задоволенням брали участь у різноманітних конкурсах, відгадували загадки, плели імпровізовану косу як у героїнь українських народних казок, та ін.

Приємною несподіванкою для гостей бібліотеки було частування у «Candy Bar», організаторами якого виступили бібліотекарі, а наповнив бар друг маленьких читачів приватний підприємець Сергій Жданов. На згадку про цей день малеча із задоволенням робила фото біля чудової фотозони, яку люб’язно надала Яна Власенко - людина, яка любить дарувати людям радість і свято.


«Батурин, кров’ю политий»

У читальній залі МЦБ ім. Л. Забашти 2 листопада відбувся скайп-урок із Національним історико-культурним заповідником «Гетьманська столиця» до 310-річчя Батуринської трагедії «Батурин, кров’ю политий». Молодіжна аудиторія поспілкувалася із науковим співробітником відділу археології Національного історико-культурного заповіднику «Гетьманська столиця» Солдатовою Каріною Олександрівною та завідувачкою відділу історії гетьманства Хармак Мариною Миколаївною.

Гості книгозбірні дізналися про історію гетьманської столиці у контексті зміни політичних орієнтирів гетьмана Івана Мазепи та його найближчого оточення, а також побачили ретроспективу розвитку подій трагедії з наукової точки зору. Жива, ілюстрована фактами, розповідь науковців, справила емоційно сильне враження на учнів Прилуцького професійного ліцею.
Наукові співробітники історико-культурного заповіднику розповіли про нові археологічні знахідки періоду Батуринської трагедії, які ще раз підтверджують жахливість подій 310-річної давнини.

Директор книгозбірні Людмила Зубко наголосила на ролі і значимості збереження історичної пам’яті на фоні передачі життєвого досвіду від покоління до покоління і ще раз підкреслила важливість єдності та консолідації українства у сучасних умовах.«Акорди мудрості у книзі»

У читальній залі Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти 1 листопада відбулася літературна зустріч з українським журналістом, просвітянином, членом Національної спілки журналістів України та засновником і головним редактором Чернігівської обласної газети «Світ-інфо» Петром Антоненком «Акорди мудрості у книзі». Усі поціновучі мистецтва слова змогли поспілкуватися із талановитим літератором та журналістом, поставити запитання та послухати твори, зачитані автором. Сучасні українські одновірші, поезії, новели доторкнулися до сердець учасників заходу. Історія самого життя зачарувала книголюбів, а мелодії осінніх пісень під романтичну гітару, змусили книголюбів поринути у світ власних мрій та переживань.

Директор книгозбірні Людмила Зубко наголосила на значимості літератури у житті сучасної людини, підкреслила виняткову унікальність творчості Петра Яковича у контексті новітніх тенденцій мистецтва слова.

Назад