Назад
Відбулася краєзнавча година «Права дітей»

На сьогоднішній день, коли у всіх засобах масової інформації, у спілкуванні дорослих між собою, говорять про права, правосвідомість, інші правові інститути, варто зачепити тему прав дитини. 7 грудня 2018 року у виставковому залі музею відбулась краєзнавча година «Права дітей». На заході були присутні учні 4 класу ЗОШ № 10.

Про права варто говорити у доступній формі для дітей, тому захід пройшов у ігровій формі, пограли у мультвікторину, знаходили правопорушення у відомих казках, зробили «правове дерево», яке складалось з дитячих прав та обов’язків.

Сподіваємось, що отримані сьогодні нові знання допоможуть дітям правильно користуватися своїми правами, захищати їх та виконувати свої обов’язки.

Відповідальна за захід Коваленко А.О.Відбулося відкриття художньої виставки творчих робіт студентської молоді

У виставковому залі Прилуцького краєзнавчого музею 6 грудня 2018 року відбулося відкриття художньої виставки творчих робіт студентів спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» Ніжинського коледжу культури і мистецтв ім. М. Заньковецької.

На виставці представлено оригінальні композиції з власним творчим забарвленням: художнє різьблення по дереву, художній текстиль, вишивка, ткацтво, розпис по склу, витинанка, батик, народна лялька, живопис, композиція, дизайн.

Декоративне мистецтво завжди буде наповнювати середовище проживання людини, так і наша виставкова зала наповнена прекрасними художніми роботами. Запрошуємо всіх на виставку і Ваші серця наповняться творчістю, естетикою, мистецтвом та натхненням.

Виставка діє до 15 лютого 2019 року.

За інф.Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І. Маслова

«Закон один на всіх»

У читальній залі Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти 6 грудня відбувся правовий орієнтир «Закон один на всіх».

Начальник сектору моніторингу Прилуцької поліції Микола Самбор розповів про історичне походження прав людини, еволюцію їхнього світосприйняття у контексті зміни суспільних формацій. Пан Микола наголосив, що права людини як броня – захищають нас, як правила підказують нам, що робити і як діяти. Цікавий акцент було ним зроблено на особливостях прав дітей та жінок на фоні сучасності.

Тетяна Пироженко – старший інспектор з ювенальних питань сектору превенції Прилуцької поліції підкреслила роль та значимість поняття «відповідальність» у процесі формування громадянської позиції молоді. Тетяна Анатоліївна на прикладах пояснила, яким чином відбувається формування дисонансу між поняттям «права» та поняттям «обов’язки», виокремила роль сімейного виховання у контексті виникнення поваги дитини до правової культури.

Відеоряд на вказану тематику допоміг студентській молоді наочно побачити парадигму прав і обов’язків людини і громадянина крізь призму часу.


«Прилуччина у слові, фактах, подіях та віртуальному просторі»

Традиційно у грудні міська центральна бібліотека імені Любові Забашти проводить підсумок по краєзнавчому напрямку діяльності закладу. Так, 5 грудня у читальній залі відбувся День краєзнавства «Прилуччина у слові, фактах, подіях та віртуальному просторі». Роботу з питань краєзнавства бібліотека проводить у історичному, природно-географічному, народознавчому, літературному та мистецькому напрямках, тому організатори заходу намагались висвітлини напрацювання прилучан у всіх напрямках.

Протягом року літературна краєзнавча поличка збагатилась творами Надії Маринохи, Ніни Кочубей та Олександра Забарного, про що розповіла ведеча заходу. Книгу «Маслови», яка стала справжнім скарбом серед історичного краєнавства, презентувала автор краєзнавець Олена Клочко, відеозверненням до прилучан розповів про свою книгу «Вибране» доктор філософії в галузі світи, Почесний професор Міжнародної кадрової академії, директор Прилуцького агротехнічного коледжу Павло Черніков.

Віктор Погуляй, прилуцький поет, бард, презентував нові поезії, які читав у гарячих точках країни. Справжньою подією року стало встановлення скульптур в історичній зоні міста. Присутні познайомились із історією та тематикою цих робіт та дізнались про авторів кожної із них. Про нові напрямки роботи з краєзнавства, зокрема про екскурсію вихідного дня із елементами театралізованого дійства, розповіла старший науковий співробітник Прилуцького краєзнавчого музею ім. В. Маслова Ірина Біленко. Про нові форми популяризації краєзнавчої літератури повідомила головний бібліотекар книгозбірні Ніна Горбань. Вона познайомила присутніх із буктрейлером на книгу Ольги Лукаш «Таємниці прилуцьких вулиць», а авторка книги представила старовинні фото, які вміщені у книзі. Новітні технології розширюють можливість роботи краєзнавців, письменників, поетів. Так, Світлана Коробова презентувала свій поетичний канал на ютубі, а Ніна Заболотна власну сторінку у соцмережах.

Відбулося знайомство із вебсторінкою Максима Дрожнікова, де фотомайстер виставляє відновлені старовинні фото. Головний бібліограф книгозбірні Галина Бобкова зробила огляд бібліографічної продукції закладу за 2018 рік.

Приємними моментами зустрічі стало вручення бібпокажчика кразнавцю Анатолію Риженку з нагоди його 85-річчя та публічне вітання із ювілеєм поетесі, члену СПУ Ніні Ткаченко.


«Волонтери – люди доброї волі»

Волонтерство - це розмір твоєї душі,

це відчуття, коли віддаєш щось

своє, власне і радий поділитися тим.

5 грудня у всьому світі відмічають День волонтера. В історії людства навряд чи знайдеться суспільство, якому не були б притаманні ідеї добровільної та безкорисливої допомоги. І завжди знаходились люди, для яких самореалізація, самоудосконалення були можливі лише через працю на благо інших. Про волонтерський рух в Україні сьогодні з захопленням говорять у багатьох країнах світу, називаючи це явище унікальним. У надзвичайно складний період саме цей рух об’єднав суспільство, створив дієву структуру громадських організацій, груп людей, готових взяти на себе вирішення найбільш нагальних і болючих проблем держави.

У приміщенні Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І.Маслова 5 грудня відбулася година зустрічі «Волонтери – люди доброї волі», присвячена Дню волонтера. Ведуча заходу, завідуюча філіалу Прилуцького краєзнавчого музею Тетяна Іващенко розповіла учням 10 класу загально-освітньої школи І-ІІІ ст. №2 про історію виникнення свята та розквіту волонтерського руху на Україні.

Гості зустрічі, представники волонтерської організації «ПАТРІОТ ПРИЛУКИ», учасники АТО, волонтери: Олександр Вінчура та Сергій Белявський розповіли про свій шлях до волонтерського руху, про ті добрі, безкорисливі справи, які роблять представники ГО «ПАТРІОТ-ПРИЛУКИ» для наших земляків на сході України, дітей – сиріт. Чим живе і яку волонтерську діяльність проводить молодь м.Прилуки розповів представник ГО «Українська Громадська Рада» Сокіл Валерій.

У ході заходу, учениця 10 класу Яна Винниченко,

від імені своїх товаришів вручила волонтерам на знак вдячності конверт з сердечками-побажань і вітань для передачі воїнам-землякам, що воюють на сході України, та сфотографувалися на згадку про зустріч.

Відповідальна за проведення заходу завідуюча філіалу ім. О.В. Кошового Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І.Маслова Т.О. Іващенко.

Назад