Назад
У Прилуцькій школі мистецтв проведено низку заходів до Новорічних свят у період 19.12.2018-14.01.2019 рр. (інформація про заходи додається).

«Цукерка за щедрівку»

Напередодні свята Нового року за старим стилем, 11 січня, у Прилуцькій міській бібліотеці для дітей відбулися народознавчі хвилинки-щастинки до циклу новорічно-різдвяних свят «Цукерка за щедрівку».

На зустріч завітали активні відвідувачі бібліотеки та поціновувачі українських народних традицій. Головний бібліотекар Лариса Сахбані поділилася цікавою інформацією про виникнення колядок і щедрівок та про різницю між ними, розповіла про традиції святкування Щедрого вечора в Україні в давнину і сьогодні.

Діти активно відповідали на запитання бліц-вікторини, а також взяли участь у імпровізованому щедруванні присутнім в бібліотеці, за що отримали у подарунок солодощі, люб’язно надані приватними підприємцями Дмитрієвою М.С., Дорошенко Л.О., Смірновою Н.В.

З книжкової виставки «Звичаї, обряди, традиції зимових свят» усі охочі обирали собі до вподоби щедрівки та засівалки, щоб встигнути вивчити їх напам’ять та подарувати рідним та знайомим справжні хвилинки-щастинки.


Діти дізналися про історії новорічних іграшок

Книжкові зимові канікули у Прилуцькій міській бібліотеці для дітей продовжилися 10 січня інформаційним слайд – шоу «Новорічні дива: з історії новорічних іграшок».

Мультимедійна презентація допомогла учням дізнатися, звідки прийшла традиція ставити у будинках на Новий рік ялинку, прикрашати зелену красуню іграшками. Цікавість викликала підготована бібліотекарем Оксаною Проценко відео історія про появу та розвиток новорічної кульки, а для багатьох присутніх відкриттям стало те, що Дід Мороз далеко не зразковий добрий дідусь. Руханки «Лижники», «Збери літери» та «Хто кого передує» створили у читальній залі невимушену атмосферу.

Приємною нагородою за знання української літератури стали солодкі подарунки від приватних підприємців Липньової В.І., Аманкличевої В.І., Котової С. та Шуляк Н., які допомогли створити дітям новорічний настрій.


«Стежками Країни Казкарії»

Зимові свята завжди багаті на веселий галас дітвори, приємні сюрпризи і пам’ятні моменти. Так, 9 січня в міській центральній бібліотеці ім. Л.Забашти було незвично шумно і весело, адже на гостину завітали вихованці ДНЗ №8 ім. В.Сухомлинського.

Діти з радістю долучились до віртуальної гри-подорожі «Стежками Країни Казкарії».

Музичний відеопотяг у казку допоміг дітлахам стати віртуальними героями згаданих українських казок. Із цікавістю діти відгадували загадки та вивчали віршовані рядки про казкових героїв, розказували вірші про зиму.

За активність у віртуальній подорожі всі отримали солодкі подарунки та книжки-розмальовки, які відразу ж стали розфарбовувати улюбленими кольорами.
«Чарівні куточки краю»

У виставковій залі краєзнавчого музею 9 січня 2019 року відбувся захід «Чарівні куточки краю», присвячений Всесвітньому дню заповідників, який відмічається щороку 11 січня.

На захід запрошені учні 7 класу школи №13.

Діти мали змогу познайомитися з правилами та законодавчими актами, які стосуються створення заповідників в Україні, з першим заповідником, який заснований в нашій країні «Пам’ятка Пеняцька» в 1886 році та заповідними територіями, які є на Прилуччині (розповідь підкріплена слайдами). Також учні здійснили віртуальну подорож по чарівним куточкам Прилуччини та України.

Відповідальна за захід ст. науковий співробітник Степаненко О.П.


«Музейне Різдво»

Хай Різдво з тим завітає,

Чого серце забажає.

Хай несе у кожну хату,

Щастя, радості багато…

Красива і щедра душа українського народу виявляє себе в традиціях, віруваннях, святкуваннях. Новорічні свята в Україні такі яскраві, сповнені вигадок, сміху і ігор. Це казкова,чарівна пора.

7 січня Україна святкує Різдво Христове – одне з найвеличніших свят, яке святкують у всьому світі. Українці й славні тим, що сотні років попри все бережуть традиції і звичаї, трепетно ставляться до всього духовного, що отримали у спадок, удосконалюють і розвивають його. І Різдво Христове – яскраве тому підтвердження.

Уже стало доброю традицією у Прилуцькому краєзнавчому музеї ім. В.І. Маслова проводити новорічні свята для маленьких прилучан.

4 січня 2019 року учні 5 класу гімназії №5 ім. В.А.Затолокіна завітали на захід «Музейне Різдво». Під час заходу діти познайомились з історією народження Сина Божого, переглянули відео «Небо і земля нині торжествує», Вихованка Центру творчості дітей і юнацтва Анікіна Марія прочитала вірш «Народження Христа».

Уже давно Різдво це не просто релігійне свято, для більшості громадян нашої країни цей день є уособленням добра, щастя та надії на успіх у новому році. Завідувачка відділу природи краєзнавчого музею Степаненко Ольга Петрівна ознайомила присутніх з цікавими особливостями життя цьогорічного символу року, опудало якого вони мали змогу бачити в експозиції.

Різдво це перш за все родинне свято, яке наче диво заходить у дім кожного українця. Цікавою була гостина до пані господині , завідувачки відділу історії музею, Біленко Ірини Василівни, яка ознайомила дітей з традиціями святкування Святвечору.

Під час Різдва нікому не приходиться сумувати: лунають пісні та колядки, відбуваються ігри, конкурси, ворожіння та водіння «кози». Так було і на нашому святі, а потім діти пригощались смаколиками та робили фото на згадку. Всім було цікаво та весело.

Відповідальна за проведення заходу завідуюча філіалу ім. О.В.Кошового Прилуцького краєзнавчого музею Т.О. Іващенко.

За інф.Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І.Маслова


Новорічні історії біля ялинки

Новий рік та Різдво – найзагадковіші свята і їх очікування й святкування пов’язане зі світом добрих казок і магії. Це, мабуть, єдина знаменна подія, яку протягом століть і щорічно відзначають люди у всіх країнах і на всіх континентах.

4 січня у Прилуцькій міський бібліотеці для дітей ім. Павла Білецького – Носенка зібралися щирі поціновувачі казки аби послухати новорічні історії бібліотечної ялинки.

Діти переглянули буктрейлери до казки Г.Андерсена «Снігова Королева», Е.Гофмана «Лускунчик і Мишачий Король», С.Маршака «Дванадцять місяців».

Ведуча літературних розваг Наталія Сич влаштувала випробування для присутніх новорічними ребусами, діти складали новорічне меню для Діда Мороза та Снігуроньки, збирали сніжинки-гудзики. Кульмінацією розваг стали запальні танці.

За інф.Прилуцької міської бібліотеки для дітей ім. Павла Білецького – Носенка

Назад