Назад

Прилуцький міськрайонний відділ Філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області

І Н Ф О Р М У Є!

 

Офіцер-людина команди

Офіцер - завжди звучить гордо, це вихованість, мужність, сильний характер і приклад для наслідування.

Працівники Прилуцького міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області – офіцери пробації, які щодня забезпечують безпеку суспільства, шляхом виправлення засуджених та повернення до суспільства правослухняних людей.

Для своїх підоблікових вони є прикладом для змін життя на краще, завжди допоможуть у вирішенні проблемних питань. Самі ж працівники готові до будь-яких випробувань та завдань, пов’язаних з виконанням службових обов’язків.

27.08.2020 року ранок працівників Прилуцького міськрайонного відділу почався о 06:00 з команди «Тривога». Цього ранку проводилися навчальні збори з метою перевірки вмінь нести службу при надзвичайних обставинах. Працівники відділу прибули вчасно на місце призначення з тривожними валізами.

 

 

«Заради життя»

У рамках проекту «Заради життя», який реалізується БО «Чернігівська МЕРЕЖА», соціальним працівником Анною Лаврик спільно з Прилуцьким міськрайонним відділом філії Державної установи «Центр пробації» було організовано проведення індивідуальних зустрічей з суб’єктами пробації відділу.

Під час яких Анною Лаврик здійснено скринінгове анкетування на ВІЛ, ВГС і туберкульоз підоблікових відділу.

Також проведені індивідуальні бесіди з приводу профілактики захворювання небезпечних хвороб, здійснено індивідуальне консультування. Завдяки проведеному заходу 30% перебуваючих на обліку, пройшли скринінгове анкетування та 10 % - анонімний швидкий тест на виявлення ВІЛ. Деякі підоблікові зауважили, що самостійно ніколи б не наважились пройти обстеження.

Прилуцький міськрайонний відділ філії

Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області

 

Пробаційна програма - інструмент виправлення суб’єктів пробації

Найголовніше в реформуванні кримінально–виконавчої служби та створенні пробації є те, що змінився підхід до роботи з особами, засудженими до покарань не пов’язаних з позбавленням волі. Коли раніше акцент був здійснений лише на контролі над поведінкою засуджених, то з утворенням служби пробації, основне завдання працівників виховати та досягти позитивних змін у поведінці порушника, повернути у суспільство законослухняного громадянина, який буде займати відповідне місце та приносити громаді користь, а головне - не буде становити небезпеки для суспільства.

Ряд прийнятих змін у кримінально – виконавчому законодавстві направлені на те, щоб допомогти засудженому виправитися без ізоляції від суспільства. Одна із таких змін це розробка та запровадження пробаційних програм, як одного із інструментів позитивного впливу на правопорушника.

Так, у Прилуцькому міськрайонному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області вже не вперше, за рішенням суду, виконується пробаційна програма. Цього разу це програма - «Подолання агресивної поведінки». Метою програми є досягнення позитивних змін у поведінці суб’єкта пробації, шляхом розвитку у нього саморегуляції його психоемоційних станів, розвиток навичок управління гнівом та агресією та формування готовності дотримуватися соціально прийнятних норм та ненасильницьких моделей поведінки. Правопорушник був засуджений за насильницький злочин і суд, за рекомендацією органу пробації, встановив обов’язок пройти пробаційну програму.

Заняття проходять у спеціально обладнаній кімнаті у формі тренінгів, так як ця форма навчання є найефективнішою та дає гарні результати. Тренінги проводить досвідчений фахівець (куратор програми), який пройшов навчання та має великий досвід тренінгової роботи. Важливою умовою досягнення успіху є створення позитивної атмосфери під час тренінгу, що підвищує мотивацію клієнта, як до навчання, так і до позитивних змін у своєму житті.

Прилуцький міськрайонний відділ

філії Державної установи «Центр пробації»

в Чернігівській області

 

Чотирилапий друг

26 червня Україна, разом із усім світом, приймає участь в акції «Лапи в офісі: візьми собаку на роботу!».

Її мета – заохотити компанії та організації дозволяти працівникам приходити до офісів зі своїм собакою хоча б в одну п'ятницю кожен рік. На думку психологів, такі ініціативи сприятимуть пошуку нових господарів для собак із притулків, пропагують дружні умови для домашніх улюбленців в офісах.  Вперше в Україні така акція відбулася у 2013 році.

Цього року за підтримки ініціативи ДУ «Центр пробації», із радістю, долучилася до акції інспектор Прилуцького міськрайонного відділу філії Державної установи «Ценртр пробації» в Чернігівській області капітан внутрішньої служби Іщенко Тетяна Валеріївна. Так, рівно місяць тому в сім’ї інспектора з’явився новий член родини - Латік. Його було знайдено випадково на кладовищі, коли цуценятко було ще зовсім маленьким та, навіть, не ходило. Тетяна зі своїм сином допомогли Латіку не тільки вижити, але й знайти справжню сім’ю. Тепер улюбленець Латік ростиме справжнім другом родини та її захисником. Завдяки домашнім улюбленцям, усі ми — об'єднані любов'ю!!!

Прилуцький міськрайонний відділ

філії Державної установи «Центр пробації»

в Чернігівській області

 

Вишиванка, як символ української народності

Вишиванка - це не просто одяг, а частина душі. Це історія українського народу прошита нитками. Люди вірили, що вишиванка оберігає, дарує добру долю та здоров'я. Матері вишивали своїм дітям одяг з особливою теплотою та любов'ю.

У 2020 році День Вишиванки припадає на 21 травня. Цього дня українці вдягають вишиванку, щоб показати важливість вшанування українських традицій та українського одягу. На сьогодні вишиванка вважається модним трендом, який повинен мати кожен громадянин України.

Тому саме цього дня, працівники Прилуцького міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області змінили свій уставний одяг та прийшли на роботу у вишиванках.

 Вишиванка створює святковий настрій і об’єднує українців.

Прилуцький МРВ філії ДУ «Центр пробації»

в Чернігівсьій області

 

Допомога волонтерів пробації під час карантину

З поширенням Коронавірусної інфекції СОVID-19 не лише Україна, але й весь світ переживає нелегкі часи. Безумовно, карантин та інші обмежувальні заходи направлені на боротьбу з коронавірусом, але досить не всі члени нашого суспільства можуть справитися в цій складній життєвій ситуації. Особливо потребують допомоги та уваги вразливі верстви населення, серед яких є і підоблікові пробації.

15 квітня до Прилуцького міськрайонного відділу завітала волонтер пробації Товариства Червоного Хреста України, яка забезпечила працівників Прилуцького міськрайонного відділу філії ДУ «Центр »та клієнтів пробації засобами захисту від коронавірусної інфекції - масками та гумовими рукавичками, провела змістовну лекцію для працівників відділу на тему: «Як знизити ризик інфікування корона вірусом» та «Як вберегтися від коронавірусу». Працівниками отриманий наочний матеріал, який розміщений на стендах підрозділу, щоб кожний клієнт пробації мав змогу ознайомитися з профілактичними заходами боротьби з СОVID-19. Так як профілактика є найкращим заходом самозбереження.

Прилуцький міськрайонний відділ
філії ДУ «Центр пробації»в Чернігівській області

 

 

Пробація – нові підходи, нові методики

5 лютого 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про пробацію». У цьому році виповнилося 5 років з дня створення пробації. За цей невеликий проміжок часу відбулося багато змін та перемог. Найголовніше в реформуванні кримінально –виконавчої служби та створенні пробації є те, що змінився підхід до роботи з особами, засудженими до покарань не пов’язаних з позбавленням волі. Коли раніше акцент був здійснений на контролі над поведінкою засуджених, то з утворенням пробації, основне завдання працівників виховати та досягти позитивних змін у поведінці правопорушника, повернути у суспільство законослухняного громадянина, який буде займати відповідне місце у суспільстві, приносячи користь.

Категорія людей, що перебувають на обліку в пробації досить складна і не лише тому, що порушили закон, а тому що зневірились в собі, мають негативний тягар минулого, від якого без підтримку позбутися не в змозі.

Ряд прийнятих змін у законодавстві направлені на те, щоб допомогти засудженому виправитися. Дуже велике значення мають прийняті пробаційні програми: «Зміна про кримінального мислення», «Подолання агресивної поведінки», «Попередження вживання психоактивних речовин», «Формування життєвих навичок», які Прилуцький міськрайонний відділ почав реалізовувати.

Для досягнення кращого результату під час проведення соціально-виховної роботи та вирішення проблемних життєвих питань, працівники уповноваженого органу пробації залучають громадськість, спеціальні служби, а особливо дієвим є залучення родини.

Неповнолітні правопорушники це та категорія наших клієнтів, щодо якої ми приділяємо особливу увагу. У час, коли відзначаємо 5-ти річчя пробації була організована та проведена сімейна конференція для неповнолітніх в приміщенні Прилуцької районної бібліотеки. Це нова європейська методика, яка успішно працює в країнах Європи і не тільки, та є досить ефективним інструментом у вирішенні складних життєвих ситуацій, в які іноді потрапляють неповнолітні. Тому ми запросили сім’ї неповнолітніх та значимих для них людей з одного боку та фахівців різних служб з іншого боку - це фахівець, інспектор та начальник Прилуцького міськрайонного відділу, старший інспектор ювенальної превенції та класний керівник ліцею, де навчаються неповнолітні. Всі запрошені фахівці безпосередньо дотичні до навчально-виховного процесу наших неповнолітніх клієнтів, які добре знають їхні проблеми. Також було запрошено журналіста місцевої газети «Град-Прилуки» для популяризації пробації в суспільстві.

Ми долучаємо до вирішення проблем неповнолітніх їх сім’ю, щоб спільно виробити стратегію нашої роботи із неповнолітніми та допомогти сім’ї навчитися самим вирішувати складні життєві ситуації. Під час сімейної конференції, всі мають змогу висловити свої погляди на проблему, а сім’я отримує інформацію від фахівців та в подальшому виробляє свою стратегію щодо виховного впливу на свою дитину. При цьому для вирішення проблеми залучають і самих неповнолітніх та значимих для них людей, враховують та поважають їх думку та готовність до позитивних змін, готовності взяти на себе пені обов’язки.

Бойченко Олександр

фахівець Прилуцький МРВ

філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівсьій області

 

Наш перший ювілей…

Пробації виповнилося 5 років. Це наш перший маленький ювілей, який відзначає пробація від часу свого створення на базі кримінально-виконавчої інспекції. За цей час ми багато чому навчилися – складати досудові доповіді, оцінки ризику вчинення повторного правопорушення та на їх основі плануємо роботу з нашими клієнтами виходячи із потреб підоблікових. Ми вперше почали проводити сімейні конференції для неповнолітніх, організували свій кіноклуб документального кіно про права людини DOKUDYS UA. Наші фахівці багато навчалися опановуючи нові методики та впроваджуючи їх у свою роботу. Почали реалізовувати пробаційні програми. Багато свого часу та зусиль ми витрачаємо на роботу з нашими клієнтами, адже нашим першочерговим завданням є досягти позитивної динаміки у їх виправленні. А клієнти є дуже різними – за статком, соціальним положенням, характером, проблемами і до всіх потрібно знайти підхід та допомогти їм.

За 5 років маємо багато здобутків, перемог та попереду нас чекають нові напрацювання і нові успіхи.

Прилуцький міськрайонний відділ

філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області

 

Участь громадськості у виправленні неповнолітніх суб’єктів пробації

З метою проведення соціально виховної роботи з неповнолітніми, які перебувають на обліку Прилуцького міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області, було проведено засідання спостережної комісії. До участі були запрошені начальник служби у справах дітей Прилуцької міської ради Людмила Кулій, старший інспектор Прилуцького міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області Тетяна Біловська, представники інших організацій по роботі з молоддю, а також неповнолітні та їх батьки. Засідання спостережної комісії проходило під головуванням заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Прилуцької міської ради Тетяни Шкуренко.

 Під час засіданні старший інспектор Прилуцького МРВ Тетяна Біловська довела до відому присутніх інформацію про неповнолітніх, в зв’язку з чим перебувають на обліку, як характеризуються, які заходи для виправлення з ними проводяться. Учасники спостережної комісії провели профілактичну роботу як з неповнолітніми, так і з їх батьками, обговорили наслідки їх протиправних дій, можливі причини вчинення ними злочину, а також мотивували дітей до позитивних змін у житті.

Діти найважливіше, що є у суспільства. Це майбутнє нашої країни. Тому тільки спільна робота принесе позитивні результати та показує небайдужість громади до проблем молоді.

Тетяна Біловська

Старший інспектор Прилуцького МРВ

філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області

 

Кожен може допомогти засудженому у виправленні – стань волонтером пробації

На сьогоднішній день чимало людей вважають, що особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, обов’язково повинна відбувати покарання за ґратами. Не розуміючи, що позбавлення волі це крайній захід, який застосовується з метою убезпечити суспільство, а не як захід виправлення. Людина перебуваючи в місцях позбавлення волі втрачає соціальні зв’язки та навички, а після звільнення потребує більше часу для соціалізації та повернення до нормального законослухняного життя.

Але ніхто не задумується над причинами вчинку, що саме спонукало конкретну людину до протиправних дій, а особливо як допомогти людині, щоб такого більше не трапилося.

На ці питання дає відповідь – пробація, яка застосовується до засуджених до покарань без позбавлення волі. Володіючи дієвими механізмами виявлення криміногенних проблем відділи пробації знаходять конкретну причину вчинення злочину та разом з засудженим будують шлях до виправлення.

У допомозі засудженим у виправленні є актуальним залучення волонтерів.

У зв’язку з цим, Прилуцький міськрайонний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області запрошує до співпраці волонтерів.

Волонтером пробації може стати:

  • будь яка особа, що досягла 18 річного віку;

  • студенти вищих навчальних закладів;

  • фахівці державних органів та установ;

  • члени благодійних чи громадських організацій;

  • члени релігійних організацій;

  • фізичні особи, які володіють певними знаннями, уміннями та навичками, що можуть сприяти виконанню завдань, поставленими перед уповноваженими органами з питань пробації.

До волонтерської діяльності не залучаються:

  • неповнолітні особи;

  • обмежено дієздатні особи;

  • особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість;

  • особи, які раніше виключені уповноваженим органом з питань пробації зі складу волонтерів пробації через допущення дій і вчинків, які негативно вплинули на репутацію волонтера пробації, уповноваженого органу з питань пробації, порушили права суб’єктів пробації.

Чекаємо Вас за адресою: 17500, м.Прилуки Чернігівської області, вул.Гімназична, буд.94, тел. (04637) 5-37-31, начальник відділу – Тищенко Людмила Іванівна.

 

Привітання з Днем матері

День матері – це свято в честь матері, материнства, зв’язку матері з дитиною і вплив матерів на суспільство. Мати – головна людина в житті кожного. Та, хто дала життя і віддала всі свої сили, передала знання та досвід.

В Україні - цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.

На обліку Прилуцького міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області перебуває підоблікова, яка є багатодітною матір’ю. Ця жінка на своєму життєвому шляху допустила помилку, яка коштувала їй судимості, але наразі вона йде шляхом виправлення і потребує підтримки щоб знову не зійти з правильного шляху. Як відомо, щаслива успішна мати – щасливі діти, успішна країна.

Тому напередодні святкування Дня матері працівники Прилуцького міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Чернігівській області спільно з волонтерами ТОВ «Червоний хрест України» відвідали підоблікову за місцем проживання. Під час зустрічі її привітали з важливим днем в її житті, так як вона вже чотири рази як Мама. Від волонтерів ТОВ «Червоний хрест України» їй були вручені подарунки.

 

#СТОПНАРКОТИК КОЛЬОРИ ЖИТТЯ

Останнім часом на будинках міст, парканах, автобусних зупинках зустрічаються реклами про наркотичні засоби, які містять завуальований зміст: зі скороченими словами і на перший погляд непомітні та незрозумілі для дорослих, чого не скажещ про молодь та підлітків. Люди, особливо молоді, стають піддатливими до наркотиків під впливом кількох факторів: особливості темпераменту, слабий зв’язок між батьками та дітьми, низький рівень уваги з боку родини, погані оцінки та відвідування шкільних занять, негативний досвід та проблеми в сім’ї. Комплексний підхід із запобігання наркоманії дозволить ефективніше подолати цю пагубну звичку. Батькам потрібно більше приділяти уваги своїм дітям. До проблем наркоманії не повинен бути байдужий кожний громадянин нашої держави.

З метою подолання впливу пропаганди шкідливих звичок та асоціального способу життя серед підлітків та молоді працівники Прилуцького міськрайонного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області залучили суб’єктів пробації до флеш-мобу Центру пробації #СТОПНАРКОТИК КОЛЬОРИ ЖИТТЯ. На стіні будинку, розташованого в м.Прилуки був виявлений надпис реклами наркотичних засобів, який видалений суб’єктом пробації шляхом замалювання.

Закликаємо небайдужих громадян приєднатися до флеш-мобу #СТОПНАРКОТИК_КОЛЬОРИЖИТТЯ, зупинимо наркотик разом.

Прилуцький МРВ філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області

 

Просвітницько-профілактичний захід на тему «ВІЛ/СНІД та венеричні захворювання, що передаються статевим шляхом»

01.04.2019р. в приміщенні Прилуцького міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області, серед підоблікових відділу, було проведено просвітницько-профілактичний захід на тему «ВІЛ/СНІД та венеричні захворювання, що передаються статевим шляхом».

До участі у заході було залучено Провідного фахівця із соціальної роботи відділу соціальної роботи Прилуцького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Наталію Котляр. Фахівець роз’яснила підобліковим Прилуцького міськрайонного відділу, що являє собою хвороба ВІЛ/СНІД та також про ТОП-12 хвороб, що передаються статевим шляхом. В доступній формі поінформовано про шляхи зараження венеричними захворюваннями, симптоми, способи захисту та форми лікування.

Також підобліковим було повідомлено про кабінет «Довіри», який функціонує в м.Прилуки, його місцезнаходження. Роз’яснено, що в кабінеті «Довіра» можна пройти анонімне, безкоштовне тестування на ВІЛ. По закінченню заходу підобліковим були роздані інформаційні буклети.

 

Реалізація пробаційної програми в Прилуцькому МРВ філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області

З метою профілактики та запобіганню вчинення повторних правопорушень особами, які вже скоїли злочини та перебувають на обліку в Прилуцькому МРВ філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області, судом застосовано до засудженої обов’язок пройти пробаційну програму. Начальником Прилуцького МРВ Людмилою Тищенко було призначено куратора цієї програми, який пройшов відповідний курс навчання та володіє методикою проведення тренінгів по пробаційних програмах.

На даний час уже проведено 10 тренінгів, на яких клієнту надається інформація про негативний вплив алкоголю на особистість та здоров’я людини, формуються вміння протистояти факторам, які провокують вживання. Зокрема розвиваються позитивні стратегії емоційної регуляції та шляхи подолання життєвих негараздів. Але основним завданням тренінгів є мотивування особи до повної відмови від вживання психоактивних речовин.

Як відомо у більшості випадків вживання алкоголю чи наркотиків є основною причиною вчинення злочинів. І тому, усуваючи основну причину, можливо значно знизити ризики вчинення повторного правопорушення.

Прилуцький міськрайонний відділ філії Державної установи
«Центр пробації» в Чернігівській області

Назад