Назад

 

Прилуки серед «Кращих практик молодіжної роботи Чернігівщини 2020»

Без жодного сумніву, робота в сфері розвитку молодіжної політики, активізації участі молоді у житті громади, волонтерства — це ще один крок у напрямку розбудови потужного демократичного суспільства України, де голос кожного має вплив, а рівність і різноманіття є невід'ємними складовими розуміння сучасного життя.

У травні 2020 року Чернігівським обласним молодіжним центром було оголошено Конкурс кращих практик молодіжної роботи регіону. Відділом сім'ї, молоді та спорту міської ради було подано на розгляд конкурсної комісії ряд проєктів, реалізованих в місті Прилуки.

Напередодні Дня молоді заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван разом з директором Департаменту сім’ї, молоді та спорту Андрієм Кужелем привітали учасників Форуму «Кращі практики молодіжної роботи Чернігівщини 2020» та вручили Подяки за вагомий внесок у реалізацію державної молодіжної політики в Чернігівській області та з нагоди Дня молоді відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради, Прилуцькому міському центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Прилуцькій міськрайонній громадській організації «Прилуцький козацький курінь імені Івана Сірка» та громадській організації «Молодіжна платформа м.Прилуки».

Прилуцьким міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно з відділом сім'ї, молоді та спорту міської ради презентовано проєкт «Відкрита міська спартакіада серед дітей та молоді з особливими потребами» у розділі «Інклюзивний розвиток (включення вразливих груп молоді)».

Відділом сім'ї, молоді та спорту міської ради спільно з громадською організацією «Молодіжна платформа м.Прилуки» презентовано проєкт «Благодійна акція-аукціон «Подаруй дитині свято» у розділі «Волонтерство».

Прилуцькою міськрайонною громадською організацією «Прилуцький козацький курінь імені Івана Сірка» презентовано проєкт «Вишкільно-патріотичний табір для молоді «Козацька січ імені Івана Сірка» у розділі «Патріотичне виховання».

Кожен проєкт – це частинка душі. Попереду на нас усіх чекає багато викликів як сучасності, так і минулого й майбутнього. Ми працюємо для нового покоління та його розвитку.

Бажаємо успіхів у реалізації подальших ідей та проєктів!

Відділ сім'ї, молоді та спорту міської ради

 

Підписано Меморандум про партнерство та співробітництво в молодіжній сфері

30 червня 2020 року Прилуцькою міською радою, в особі міського голови Попенко О.М., та державною установою "Всеукраїнський молодіжний центр", в особі директора Кривогуза С.А., було підписано Меморандум про партнерство та співробітництво в молодіжній сфері, з метою стратегічної співпраці задля формування та реалізації політики у молодіжній сфері, розуміючи важливість партнерства та співробітництва в молодіжній сфері задля розвитку громади м.Прилуки.

Це надасть можливість співпраці в рамках загальнодержавних програм в сфері молодіжної політики, залучення професіоналів Всеукраїнського молодіжного центру в якості тренерів, спікерів і співорганізаторів на заходах в м.Прилуки (грантові програми для молодіжних проєктів, участь у державних програмах підтримки молоді, стажування та можливості для молоді), проведення тренінгів, вебінарів, лекцій, інших видів діяльності.

Співпраця Прилуцької міської ради з державною установою "Всеукраїнський молодіжний центр" буде спрямована на задоволення потреб та інтересів молоді за такими напрямками:

  • соціалізація та самореалізація молоді;

  • інтелектуальний, моральний, духовний розвиток молоді, реалізація її творчого потенціалу;

  • національно-патріотичне виховання молоді;

  • популяризація здорового способу життя;

  • працевлаштування та зайнятість у вільний час, молодіжне підприємництво;

  • забезпечення громадянської освіти молоді та розвиток волонтерства;

  • підвищення рівня мобільності молоді.

Перед нами ще довгий шлях організації спільної діяльності, проєктів, налагоджування комунікацій. Ми маємо багато спільних цілей і зробимо все, щоб вони стали реальністю!

Начальник відділу сім'ї, молоді та
спорту міської ради Олена Опанасенко

 

 

Перемога у нас в крові!

23 червня 2020 року в місті відбулася благодійна донорська акція “Перемога у нас в крові”, яка стартувала 12 червня 2020 року по всій Україні за ініціативи Товариства Червоного Хреста України і Міністерства молоді та спорту України. Дякуємо всім хто взяв участь у акції та долучився до благодійної справи допомогти тим, хто потребує донорської крові у щоденній боротьбі за своє здоров’я та життя.

Метою цієї акції є формування культури добровільної здачі крові, сприйняття донорства як прояву доступної донації, підвищення обізнаності та важливості донорства, а також особистої відповідальності кожного з нас. Особливо це актуально зараз, коли з початком пандемії COVID-19 кількість донорів значно зменшилася.

Акція є безстроковою і кожен бажаючий може звернутися до відділення переливання крові, що знаходиться за адресою: м. Прилуки, вул. Київська, 56 (територія КНП "Прилуцька центральна міська лікарня") і врятувати чиєсь життя віддавши частинку себе!

Добрі справи робити просто. Долучайтесь!

Після здачі крові опублікуйте яскраве селфі або відео з хештегом #перемогаунасвкрові, завантажуйте рамку для аватарки (на сторінці Товариства Червоного Хреста України ) та передавайте виклик іншим людям та організаціям, згадавши їх у своєму пості.

Адже - Перемога у нас в крові!

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради
Олена Опанасенко

 

«Під знаком Купідона»

З 10 по 14 лютого 2020 року відділом сім'ї, молоді та спорту міської ради проводилася акція з нагоди святкування Дня Святого Валентина «Під знаком Купідона» серед студентів вищих навчальних закладів міста.

 

Під час проведення заходів, присвячених дню закоханих, безпосередньо у навчальних закладах, були обрані пари переможців, які отримали сертифікати на романтичну вечерю від спонсорів акції: кав'ярні «Два Зерна», кафе «Живопис», кафе-кондитерської «Ласуня».

Щиро вдячні спонсорам нашої акції, які подарували гарний настрій у цей святковий день нашим переможцям.

Відділ сім'ї, молоді та спорту міської ради

 

Нарада зі спортивним активом міста

30 січня 2020 року в сесійній залі Прилуцької міської ради відбулася нарада зі спортивним активом міста, представниками спортивних закладів та федерацій. На засіданні було розглянуто звіт про роботу відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради за 2019 рік та запропоновано орієнтовний календарний план спортивно-масових заходів у місті Прилуки на 2020 рік. Учасникам засідання запропоновано проаналізувати запропонований план та, за необідності, доповнити з метою створення ефективної системи розвитку фізичної культури та спорту, залучення різних верств населення.

Під час наради було активно обговорено ряд проблемних питань розвитку спорту в місті. Зокрема, фінансування неприбуткових організацій з міського бюджету, оформлення документації спортивних федерацій.

Начальником відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради проінформовано про можливість участі спортивних організацій у різноманітних проектах, програмах, грантах для отримання фінансування.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради
Олена Опанасенко

 

Історичний квест "За Україну, за її волю"

З нагоди відзначення Дня Соборності України та 101-ої річниці проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки відділом сім'ї, молоді та спорту спільно з працівниками Прилуцького краєзнавчого музею імені В.І.Маслова проведено історичний квест "За Україну, за її волю" за участю студентської молоді міста.

Під час заходу студенти мали розв'язувати завдання, пов'язані з історією нашого міста, які поєднали цікаві факти сьогодення та минулого і вимагали не лише знань, а й вміння логічно мислити.

За результатами квесту всі учасники гри отримали сувеніри національно-патріотичного спрямування.

Начальник відділу сім'ї,

молоді та спорту міської ради Олена Опанасенко

 

 

 

"Віддай людині крихітку себе. За це душа поповнюється світлом..."

(Ліна Костенко)

19 січня на Центральній площі міста під "Зоряним небом" відділом сім'ї, молоді та спорту міської ради проведено благодійну акцію "Подаруй дитині свято" з метою збору коштів на лікування 4-річної Омельяненко Валерії, хворої на енцифаліт невизначеного типу. Саме в цей світлий день, день Хрещення Господнього, Водохреща сім'я Валерії споодівається на диво і дитина отримає шанс на повноцінне життя.

На лікування дитини необхідно 68 тисяч євро. Сім'ю прийшли підтримати визначні спотсмени, артисти, громадські організації міста, навчальні заклади, майстрині з "золотими руками", підприємці, художники, молодь міста, зокрема ГО "Молодіжна платформа м.Прилуки", учасники АТО та рідні загиблих АТО, ГО "Єдина родина Чернігівщини". Веселої музичної нотки в атмосферу заходу додали вокальна студія "Артист", Прилуцька дитяча музична школа ім. Л.М.Ревуцького та спортивно-танцювальний клуб "Грація".

Під час акції-аукціону було зібрано більше 22 тисяч гривень. Із початком рекламної кампанії щодо проведення акції відновлено переказ коштів на рахунок мами Валерії.

Людина починається з добра. З давніх - давен добрі стосунки між людьми, взаємодопомога, милосердя були основними у житті, тому сподіваємося, що кошти, зібрані під час заходу, допоможуть крихітній дівчинці.

Дякуємо всім, хто був з нами. Бажаємо всім здоров’я, добра та миру.

Начальник відділу сім'ї, молоді та
спорту міської ради Олена Опанасенко

 

 

 

"Кубок сміху - 2020"

17 січня у приміщенні Центру творчості дітей та юнацтва відбувся Кубок гумору. На свято гумору, жартів та сміху зібралася учнівська молодь міста та команда Деснянського району міста Київ. Темою заходу було шкільне життя.

За результатами запеклої боротьби перше місце та кубок здобула команда закладу загальної середньої освіти № 9, На другому місці – команди Прилуцької гімназії № 5 імені Віктора Андрійовича Затолокіна, гімназія № 1 імені Георгія Вороного та команда Деснянського району міста Київ, на третьому – команда закладу загальної середньої освіти № 12. Впродовж чотирьох годин у залі панувала весела атмосфера, яка дарувала присутнім гарний настрій.

Нагородою для команд, які зайняли призові місця, стали грошові винагороди та солодощі.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради, Олена Опанасенко

 

 

Соборна духом Україна

Сьогодні, 21 січня, у сесійній залі Прилуцької міської ради відбувся круглий стіл за участю студентської молоді міста щодо історичного значення знакового для кожного українця дня — 22 січня, Дня Соборності України.

 
У день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності.
 

Злука задекларувала об’єднання українських земель в одній державі та продемонструвала соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини. Ця подія була знаковою для українського державотворення.

Сергій Цибенко, учасник бойових дій, голова ГО "Право на захист", заступник голови Громадської ради при виконавчому комітеті Прилуцької міської ради, взяв участь у заході та розповів студентам про єдність і неподільність українських земель, у тому числі й окупованих російським агресором.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради Олена Опанасенко розповіла про передісторію свята, передумови об’єднання українських земель та обставини реалізації ідеї національної єдності.

“Разом з власної волі з 1919 року”, - під таким гаслом Україна відзначає столітній ювілей Акта Злуки 22 січня.

Під час клуглого столу презентовано матеріали Українського інституту національної пам’яті про становлення нашої держави та ролі національної єдності, що є базовою цінністю громадян країни та обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії. Незалежність і суверенність – запорука існування нації. Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Цілісна Україна – це повернення окупованих Криму і окремих районів Донеччини та Луганщини.

Начальник відділу сім'ї,

молоді та спорту міської ради Олена Опанасенко

 

Новорічна розважальна програма "Хто крутіше: Дівчата чи Хлопці?!"

24 грудня 2019 року в актовій залі Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені І.Я.Франка відбулася новорічна розважальна програма для студентської молоді "Хто крутіше: Дівчата чи Хлопці?!".

У святковій програмі взяли участь команди хлопців та дівчат вищих навчальних закладів міст І-ІІ рівнів акредитації: Прилуцького агротехнічного коледжу, Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені І.Я.Франка, Прилуцького медичного коледжу та Прилуцького професійного ліцею Чернігівської області.

Святковий захід, метою якого було отримати заряд гарного настрою на весь рік, об’єднав студентів всіх вищих навчальних закладів міста. Молодь творчо презентувала свої команди, вгадувала новорічні мелодії, малювала свої портрети, перевтілювалась у новорічних героїв, повторювала різноманітні рухи в танці, співала запальні новорічні пісні, збирала сюрпризи-подарунки по всій залі.

На завершення програми всі учасники отримали подарунки.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту
міської ради, Олена Опанасенко

 

 

По дорослому про ВІЛ/СНІД

1 грудня відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров'я щорічно відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Протягом тижня представники студентської молоді міста відвідували "Кабінету довіри" у приміщенні КНП "Прилуцька центральна міська лікарняз метою інформування молоді про сучасну проблему поширення ВІЛ/СНІДу, шляхи захворювання, стадії перебігу, терапію та інші актуальні питання.

Приблизно 20% опитаних вважають, що ВІЛ передається під час поцілунку, через укуси комах. Вірять, що можна заразитися в разі спільного використання з інфікованою людиною зубної щітки, рушника, мила. Вважають, що можуть захистити себе, використовуючи не тільки презервативи, але й інші методи контрацепції. Деякі думають, що ВІЛ-інфекція виліковна.

"Хто попереджений, той захищений", - саме так говорить французьке прислів'я. Даний захід - це попередження про болючу рану суспільства — СНІД.

Начальник відділу сім'ї, молоді
та спорту міської ради Олена Опанасенко

 

"На крок вперед. Молодь і майбутнє"

З нагоди відзначення Дня місцевого самоврядування в Україні 5 грудня 2019 року відділом сім'ї, молоді та спорту спільно з відділом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю міської ради проведено візит студентської молоді міста до міської ради.

 

Під час заходу представники вищих навчальних закладів міста мали нагоду ознайомитися безпосередньо з роботою та повноваженнями структурних підрозділів міської ради, з метою практичного розуміння принципів та шляхів досягнення місцевої демократії у місті, сприяння обізнаності щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та залучення молоді до прийняття управлінських рішень.

 

У формі відкритого діалогу обговорено ряд питань щодо участі молоді у житті громади міста. Зокрема, запропоновано активніше долучатися до пропозицій щодо всіх сфер життєдіяльності міста, оскільки немає жодного питання, яке б не стосувалося молоді. Адже від сьогодення залежить, яким буде майбутнє нашого міста.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради
Олена Опанасенко

 
 
 
 

 

 

Оздоровчий сезон поточного року підсумовано. На старті — наступний

На розширеному засіданні комісії з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей, було обговорено підсумки сезону – 2019. Заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова, яка очолює комісію, вже на початку засідання зауважила, що, аналізуючи зроблене цього року, варто думати про наступний сезон.

За інформацією директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Ніни Лемеш, цього року вдалося залучити до відпочинку та оздоровлення за обласними програмами більше дітей ніж у 2018 році та, навіть, більше, ніж планували. Передбачалося, що у 2019 році даними послугами скористаються 55486 дітей (60,1% загальної кількості). Фактична ж цифра дещо більша — 56864 дітей (61,6%). Середній показник у державі – 49%.

Проте, як з’ясувалося вже під час доповіді, ці цифри не є остаточними і можуть змінитися у більший бік. Адже не в усіх ОТГ з розумінням поставились до питання звітності і не надали або надали неповну інформацію. Тож Ніна Лемеш звернулася до керівників ОТГ з проханням активізувати співпрацю з Департаментом та направляти відповідних фахівців на організовані для них семінари та тренінги.

За наявними даними, найкраще про відпочинок дітей подбали у Сосницькому та Варвинському районах, у м. Прилуках, Олишівській, Іванівській та Малодівицькій ОТГ. Найгірші показники — в Ічнянській, Козелецькій та Корюківській ОТГ.

Значну увагу було приділено дітям, які потребують особливої соціальної підтримки.

Обласна комісія проаналізувала не лише кількість залучених до відпочинку дітей, а й якість надання послуг відповідними закладами. Колективам найкращих з них — табору відпочинку «Барвінок» (смт Ріпки) та позаміському табору «Веселка» КЗ «Удайцівський навчально-реабілітаційний центр» оголошено подяку голови облдержадміністрації. Разом з нагородою Наталія Романова вручила і сертифікати на придбання необхідних для закладів речей.

Разом з тим було озвучено і низку проблемних питань, над якими варто починати працювати вже зараз. Стосуються вони переважно збереження мережі дитячих закладів оздоровлення й відпочинку в області та відновлення роботи установ, які з різних причин не прийняли дітей цього року.

Навіть у нинішніх непростих бюджетних реаліях маємо зробити все можливе, щоб організувати якісний та безпечний відпочинок наших дітей, — наголосила Наталія Романова. — Великою мірою це стосується і таборів, які не запрацювали у 2019-му. Потрібно переконати власників у необхідності та соціальній значимості їх функціонування.

На окремих аспектах роботи дитячих таборів зосередилися у своїх виступах представники управлінь освіти та охорони здоров’я облдержадміністрації, головного управління Держпродспоживслужби та управління ДСНС в області.

На щастя, цього року нам вдалося організувати не лише корисний та змістовний, а й безпечний відпочинок маленьких жителів області, — підсумувала Наталія Романова. — Проте вже від сьогодні маємо готуватися до сезону наступного року. Пропоную розробити дорожню карту дій для кожного закладу, щоб чітко розуміти, коли і як розпочинати черговий етап підготовки. Вже зараз при формуванні бюджетів 2020 року необхідно передбачати кошти на протипожежні засоби, щоб крок за кроком наближатися до стовідсоткового дотримання усіх вимог безпеки.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

 

Відбулося засідання Міжвідомчої ради з питань сім'ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми

14 листопада 2019 року відбулося розширене засідання Міжвідомчої ради з питань сім'ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми. На захід були запрошені керівники закладів загальної середньої освіти міста, представники Прилуцького відділу поліції головного управління Національної поліції в Чернігівській області та батьківської громадськості. На засіданні було акцентовано увагу на питанні щодо рівня булінгу та насильства серед підлітків, організації роботи соціальних педагогів та психологів з батьками та учнями.

Головою ради, заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, Шкуренко Т.М., наголошено на необхідності удосконалення міжвідомчої взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству.

Працівниками сектора превенції Прилуцького відділу поліції головного управління Національної поліції в Чернігівській області висвітлено питання рівня насильства серед підлітків, зафіксований ювенальною превенцією сектора превенції Прилуцького відділу поліції головного управління Національної поліції в Чернігівській області у поточному році, з метою аналізу ситуації, що склалася, та подальшої профілактики даного питання.

Учасників засідання проінформовано про роботу мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства, ознайомлено з послугами соціально-психологічної реабілітації, які можна отримати в Прилуцькому міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, наголошено на проблемах взаємодії педагогічних колективів ЗЗСО з батьківською громадськістю в умовах реформування освітньої галузі, повідомлено з можливостями залучення учнівської молоді до занять у Центрі творчості дітей та юнацтва.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради
Олена Опанасенко

 

 

Студентська молодь Прилук святкує День студента

Напередодні Міжнародного дня студента 13 листопада у міському Будинку культури відбулися урочистості.

Студентство — особлива каста. Студенти з різних країн чудово знайдуть спільну мову один з одним, незважаючи на мовні бар'єри. Студентські традиції — як серйозні, так і кумедні — дуже схожі і в Києві, і в Сорбонні, і в Оксфорді. Навіть своє «персональне» свято — Міжнародний день студента 17 листопада.

Кожен, хто був студентом, згадує ці роки з радісним трепетом. Відчайдушна юність, коли найбільша проблема — сесія, що насувається , а сама очікувана дата — День студента. Причому пригадується, як правило, не стільки саме навчання, скільки перший серйозний роман, веселі посиденьки з друзями, смішні випадки зі студентського життя…

День студента — це свято інтелекту, гордості й таланту, яке виявляє багатогранність розвитку студента як фахівця своєї галузі, творчої особистості, лідера студентської молоді.

Усі найкращі побажання та найщиріші вітання адресувались студентам та педагогам, які своєю наполегливою працею, власним життєвим прикладом допомагають сформуватися студентам як професіоналам та патріотам рідної держави.

На святковий захід завітала заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Шкуренко, яка висловила щирі слова привітань та вручила кращим студентам та викладачам, які є гордістю нашого міста Почесні грамоти виконавчого комітету і Подяки міського голови.

Цього дня для студентської молоді Прилук лунали найкращі привітання, пісні та хореографічні номери від колег-студентів та виконавців нашого міста.

Відділ інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Прилуцької міської ради

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Шановні студенти!

Щиро вітаю вас з Міжнародним днем студента – святом розумного оптимізму та молодості, творчості та перспектив, пошуку та відкриттів!

Це свято всіх тих, хто зберігає в душі вогонь новизни та креативності!

Вам пощастило навчатися в час невичерпних можливостей. Тож я хочу побажати вам сповна використовувати свої шанси і не чекати, поки хтось за вас побудує ваше майбутнє!

Українське суспільство, в якому ще дуже багато роботи, потребує якісно нових людей. Бажаю вам бути такими!

Нехай у ваших серцях назавжди збережеться романтика студентських літ, а професіоналізм сягне рівня високих вимог сучасного життя!

Щастя, злагоди й любові вам, дорогі студенти!

Міський голова Ольга ПОПЕНКО

 

 

ШКОЛА УСПІХУ МОЛОДІ

Протягом трьох днів з 01 по 03 листопада у виставковій залі міського Будинку культури проходив проект "Школа успіху. Прилуки". Кожного дня з 9:00 до 15:00 проводилися лекції, з 15:00 до 18:00 відбувалися різноманітні тренінги, а в рамках вечірньої програми організовувалася розважальна програма.

Організували проект Михайло Волошин, учень Прилуцького ЗЗСО №6, який є випускником всеукраїнського проекту "Школа успіху", Марина Федоренко, людина, яка перевела цей проект на локальний рівень, та відділ сім'ї, молоді та спорту міської ради.

Освітню основу проекту склали заняття на різні тематики, а саме: керування власними фінансами та створення власного бізнесу, стартапи та їх втілення, сучасні екологічні проблеми та шляхи їх вирішення, розвиток комунікативних навичок, благодійність, волонтерство. Протягом трьох днів проекту проводилися гра "Cashflow" та майстер-клас "3-D ручки".

На завершення проекту учасники отримали сертифікати.

Школа успіху - це проект, де молодь може отримати нові знання і навички та можливість познайомитися і поспілкуватися з цікавими, позитивними, талановитими людьми.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради
Олена Опанасенко

 

Проведено круглий стіл зі студентською молоддю на тему “Яким я бачу наше місто”

24 жовтня у Прилуцькому гуманітарно-педагогічному коледжі імені І.Я.Франка відділом сім'ї, молоді та спорту міської ради проведено круглий стіл зі студентською молоддю на тему “Яким я бачу наше місто”.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради Олена Опанасенко привітала всіх учасників та подякувала за активність молоді та участь у круглому столі.

На засідання також завітали представники виконавчого комітету міської ради, депутат міської ради Дмитро Третяченко, волонтер “Нової молодіжної платформи” Оксана Середа, волонтер Корпусу Миру США в Україні Шон Крін, а також організатори соціального проєку для молоді “Школа успіху” Марина Федоренко та Михайло Волошин.

У ході засідання представники студентського активу обговорювали важливі питання життєдіяльності міста та можливості участі молодого покоління прилучан у розвитку Прилук, а також працювали над завданнями у групах і висловлювали власні позиції щодо розвитку міста.

Відділ інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю міської ради

 
 
 
 
 
 

 

Відбір до Школи молодого підприємця в Чернігові

Мрієш про відкриття власного бізнесу? Є ідеї для бізнесу, проте, не знаєш з чого почати?

Не зволікай! Стань учасником Школи молодого підприємця!

ГО “Сфера молоді” та Чернігівський обласний молодіжний центр пропонує чернігівській молоді стати учасниками 7-денної Школи молодого підприємця в рамках проєкту «Соціальні старапи для молоді», пройти навчання і подальшому взяти участь у конкурсі на підтримку бізнес-ідеї.

https://www.prostir.ua/?grants=vidbir-do-shkoly-molodoho-pidpryjemtsya-v-chernihovi

Навчання проходитиме у 2 етапи: 4 – 6 та 26 – 29 листопада.

Вимоги:
- вік 18 – 35 років;

- проживаєте у Чернігові або Чернігівській області;

- маєте змогу відвідувати навчальні сесії протягом усієї тривалості.

Організатори забезпечують проживання, харчування та компенсують вартість проїзду (за умови надання підтверджуючих документів (білетів на автобус, потяг 2-го класу)).

Найкращі бізнес-ідеї отримують фінансова підтримку на реалізацію.

Форма заявки.

Дедлайн подачі заявки: 31 жовтня 2019 року.

Проєкт «Соціальні старапи для молоді» реалізується за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради О.В.ОПАНАСЕНКО

 

 

ПІДСУМКИ ОЗДОРОВЧОЇ КАМПАНІЇ 2019 РОКУ

Відповідно до пункту 2 частини "а" статті 28, пунктів 1, 6, 7 частини "б" статті 32 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", на виконання Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей", в місті Прилуки здійснюється робота, спрямована на забезпечення організованого оздоровлення та відпочинку дітей у літній період.

Протягом року 03 квітня, 29 травня та 02 жовтня відбулися засідання міської постійно діючої міжвідомчої комісії з організації відпочинку та оздоровлення дітей і учнівської молоді в літній період з метою обговорення нагальних питань щодо стану готовності до літнього оздоровчого сезону та безпечного перебування дітей в закладах відпочинку та оздоровлення, забезпечення пожежної та техногенної безпеки під час організації та проведення відпочинкової кампанії загалом.

Відповідно до розпорядження міського голови від 15 квітня поточного року була утворена комісія по перевірці готовності дитячих закладів відпочинку до роботи в літній період 2019 року, яка здійснила попереднє обстеження навчальних закладів міста, на базі яких діяли табори з денним перебуванням для дітей у поточному році.

Відповідно до рішення Прилуцької міської ради від 19 квітня на базі навчальних закладів міста було утворено 13 дитячих закладів відпочинку.

Особлива увага звичайно ж приділена питанню безпеки перебування дітей у закладах відпочинку та оздоровлення.

Фахівцями Прилуцького міськрайонного відділу управління державної служби надзвичайних ситуацій України у Чернігівській області проведена робота щодо пожежної безпеки перебування дітей у пришкільних таборах, надано відповідні зауваження, які були по можливості ліквідовані.

Спеціалістами Прилуцького міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області за проведено дослідження в закладах відпочинку дітей, надані рекомендації та зауваження, на які в закладах негайно відреагували.

Фахівцями Прилуцького міськрайонного відділу державної установи "Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров"я України" проведено дослідження параметрів мікроклімату в приміщеннях перебування дітей, проведено гігієнічне навчання всіх працівників таборів відпочинку, здійснено контроль якості дезінфекційних розчинів, проведено медичні огляди працівників.

Працівниками КП комбінату шкільного харчування "Шкільний" забезпечено харчування дітей на період функціонування дитячих таборів на належному рівні. Не було жодного випадку, коли б діти або їхні батьки скаржилися на харчування та стан здоров'я дітей.

Фахівці комунального некомерційного підприємства "Прилуцька дитяча лікарня" постійно проводять медичне обстеження дітей, які направляються до закладів оздоровлення.

Для фінансового забезпечення відпочинкової кампанії у 2019 році з міського бюджету було заплановано використати 1 млн. 120 тис.грн., фактично використано близько 866 тисяч гривень бюджетних коштів та за батьківську доплату відпочинкові послуги отримали діти на суму більше 205 тисяч гривень.

За рахунок коштів міського бюджету відповідно до міської цільової програми "Оздоровлення та відпочинок дітей міста Прилуки на 2016-2020 роки" надано 25 тисяч гривень, на які придбано 2 путівки до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку "Лазурна райдуга" для дітей, які були відібрані комітетом по визначенню кандидатів на заохочення, як переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, обласних та Всеукраїнських змагань.

Пришкільні табори міста відвідало 1496-ро дітей, з яких 973-є дітей пільгових категорій.

Постійно проводиться підбір дітей пільгових категорій для направлення до оздоровчих закладів як на території Чернігівської області, так і за її межами, відповідно до розподілу Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації.

У поточному році дітям пільгових категорій були надані путівки до таких закладів відпочинку та оздоровлення за межами Чернігівської області, як державні підприємства "Український дитячий центр "Молода гвардія" у місті Одеса, "Міжнародний дитячий центр "Артек" у Київській області, заклади відпочинку та оздоровлення "Сонячний берег", "Коблево", "Чайка" у Одеській області. У поточному році надали путівки до закладу відпочинку та оздоровлення у Закарпатській області "Наталія".

У межах області надано путівки до закладу оздоровлення та відпочинку "Дивосвіт". Також через комунальне некомерційне підприємство "Прилуцька дитяча лікарня" постійно надаються путівки до спеціалізованих закладів Міністерства охорони здоров'я України.

У поточному році Олегом Миколайовичем Дмитренком надано 310 путівок до дочірнього підприємства оздоровчо-спортивного табору "Медик-2" державного університету медицини і фармації ім.Ніколая Тестеміцану" у смт. Сергіївка Одеської області для дітей пільгових категорій. Але, на жаль, під час другого заїзду діти отримали харчове отруєння і було перезаключено договір з іншим закладом у с.Коблево Миколаївської області "Магнолія", де діти доотримували оздоровчі послуги.

Також неприємна ситуація з харчовим отруєнням дітей та достроковим поверненням додому трапилася в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку "Салют" у Миколаївській області с. Коблево.

Під час підбору дітей акцентовано увагу на 100 відсотковому забезпеченні оздоровчими послугами дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і дітей загиблих учасників антитерористичної операції. Також особлива увага приділяється наданню відпочинково-оздоровчих послуг дітям учасників Операції об’єднаних сил (АТО), дітям із малозабезпечених, багатодітних сімей та дітей інших пільгових категорій.

На початку вересня у закладах загальної середньої освіти проведено анкетування серед школярів щодо охоплення оздоровчо-відпочинковими послугами проотягом літнього періоду.

Відповідно до даних Головного управління статистики у Чернігівській області у місті Прилуки зареєстровано 5 615 дітей шкільного віку від 7 до 18 років.

Загалом оздоровчо-відпочинкові послуги отримали 3210 дітей, що становить 57,2%. Із них дітей пільгових категорій 2704. Оздоровленням охоплено 1373 дітей, що становить 24,5 %, відпочинком — 3312, тобто 59%.

Отже, оздоровчо-відпочинкова кампанія у поточному році пройшла успішно. Під час проведення 02 жовтня засідання міської постійно діючої міжвідомчої комісії з організації відпочинку та оздоровлення дітей і учнівської молоді в літній період фахівцями відповідних служб надано рекомендації та побажання з метою покращення якості надання оздоровчо-відпочинкових послуг, які будуть враховані під час планування даних послуг у наступному році.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради О.В.ОПАНАСЕНКО

 

 

Засідання міської постійно діючої міжвідомчої комісії з організації відпочинку та оздоровлення

02 жовтня 2019 року відбулося засідання міської постійно діючої міжвідомчої комісії з організації відпочинку та оздоровлення дітей і учнівської молоді в літній період. На засіданні було підведено підсумки щодо проведеної роботи, спрямованої на забезпечення організованого оздоровлення та відпочинку дітей у поточному році.

Протягом року зазначена комісія збиралася раз на квартал з метою обговорення різних питань щодо стану готовності до літнього оздоровчого сезону, безпечного перебування дітей в закладах відпочинку та оздоровлення, забезпечення пожежної та техногенної безпеки під час організації та проведення відпочинкової кампанії загалом.

Відповідно до розпорядження міського голови від 15 квітня поточного року була утворена комісія по перевірці готовності дитячих закладів відпочинку до роботи в літній період 2019 року, яка здійснювала обстеження навчальних закладів міста, на базі яких діяли табори з денним перебуванням для дітей у поточному році.

Відповідно до рішення Прилуцької міської ради від 19 квітня на базі навчальних закладів міста було утворено 13 дитячих закладів відпочинку.

Особлива увага звичайно ж приділяється питанню безпеки перебування дітей у закладах відпочинку та оздоровлення.

Фахівці Прилуцького міськрайонного відділу управління державної служби надзвичайних ситуацій України у Чернігівській області проводять роботу щодо пожежної безпеки перебування дітей у пришкільних таборах, надають відповідні зауваження, які по можливості ліквідовуються.

Спеціалісти Прилуцького міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області провели дослідження в закладах відпочинку дітей, надали відповідні рекомендації та зауваження.

Фахівці Прилуцького міськрайонного відділу державної установи "Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров"я України" провели дослідження параметрів мікроклімату в приміщеннях перебування дітей, проведено гігієнічне навчання всіх працівників таборів відпочинку, здійснено контроль якості дезінфекційних розчинів, проведено медичні огляди працівників, досліджено якість термічної обробки та проведено бактеріологічні дослідження.

Працівники КП комбінату шкільного харчування "Шкільний" забезпечили харчування дітей на період функціонування дитячих таборів на належному рівні. Не було жодного випадку скарг дітей та батьків на якість харчування та стан здоров'я дітей.

Фахівці комунального некомерційного підприємства "Прилуцька міська дитяча лікарня" протягом оздоровчої кампанії постійно проводять медичне обстеження дітей, які направляються до закладів оздоровлення.

Для фінансового забезпечення відпочинкової кампанії у 2019 році з міського бюджету було заплановано використати 1 млн. 120 тис.грн., фактично використано близько 866 тисяч гривень бюджетних коштів та за батьківську доплату відпочинкові послуги отримали діти на суму більше 205 тисяч гривень.

За рахунок коштів міського бюджету відповідно до міської цільової програми "Оздоровлення та відпочинок дітей міста Прилуки на 2016-2020 роки" надано 25 тисяч гривень, на які придбано 2 путівки до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку "Лазурна райдуга" для дітей, які були відібрані комітетом по визначенню кандидатів на заохочення, як переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, обласних та Всеукраїнських змагань.

Пришкільні табори міста відвідало 1496 дітей, з яких 973 дітей пільгових категорій, які отримали відпочинкові послуги за рахунок міського бюджету.

Постійно проводиться підбір дітей пільгових категорій для направлення до оздоровчих закладів як на території Чернігівської області, так і за її межами відповідно до розподілу Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації.

Дітям пільгових категорій були надані путівки до таких закладів відпочинку та оздоровлення за межами Чернігівської області, як державні підприємства "Український дитячий центр "Молода гвардія" у місті Одеса, "Міжнародний дитячий центр "Артек" у Київській області, заклад відпочинку та оздоровлення "Сонячний берег", "Коблево", "Чайка" у Одеській області, "Салют" у Миколаївській області.

У цьму році надано путівки до закладу відпочинку та оздоровлення у Закарпатській області "Наталія".

У межах області надано путівки до закладу оздоровлення та відпочинку "Дивосвіт". Також через Прилуцьку міську дитячу лікарню постійно надаються путівки до спеціалізованих закладів Міністерства охорони здоров'я України.

У поточному році Олегом Миколайовичем Дмитренком надано 310 путівок до дочірнього підприємства оздоровчо-спортивного табору "Медик-2" державного університету медицини і фармації ім.Ніколая Тестеміцану" у смт. Сергіївка Одеської області та закладу оздоровлення "Магнолія" у с.Коблево Миколаївської області для дітей пільгових категорій. акож неприємна ситуація з харчовим отруєнням дітей та достроковим поверненням додому трапилася в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку.

Під час підбору дітей акцентовано увагу на 100 % забезпеченні оздоровчими послугами дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і дітей загиблих учасників антитерористичної операції. Також особлива увага приділяється наданню відпочинково-оздоровчих послуг дітям учасників Операції об’єднаних сил (АТО/ООС), дітям із малозабезпечених, багатодітних сімей та дітям інших пільгових категорій.

На початку вересня поточного року у закладах загальної середньої освіти проведено анкетування серед школярів щодо охоплення оздоровчо-відпочинковими послугами протягом літнього періоду.

Відповідно до даних Головного управління статистики у Чернігівській області у місті Прилуки зареєстровано 5615 дітей шкільного віку від 7 до 18 років включно.

Загалом оздоровчо-відпочинкові послуги отримали 3210 дітей, що становить 57,2 %. Із них дітей пільгових категорій - 2704. Оздоровленням охоплено 1373 дітей, що становить 24,5 %, відпочинком — 3312, тобто 59 %.

Питання оздоровлення та відпочинку дітей улітку 2019 року постійно висвітлюється у засобах масової інформації та на офіційному сайті Прилуцької міської ради.

Отже, оздоровчо-відпочинкова кампанія у поточному році пройшла на належному рівні. Зауваження та пропозиції фахівців усіх спеціалізованих служб будуть враховані під час підготовки до оздоровчо-відпочинкової кампанії у наступному році.

Начальник відділу сім'ї, молоді
та спорту міської ради О.В.ОПАНАСЕНКО

 

Квест "Прилуки сучасні"

З нагоди відзначення 76-ї річниці визволення міста Прилуки від нацистських окупантів 18 вересня поточного року відділом сім'ї, молоді та спорту міської ради спільно з Прилуцьким краєзнавчим музеєм імені В.І.Маслова проведено квест "Прилуки сучасні!".

Працівники музею підготували цікаві питання, які поєднали цікаві факти про сьогодення та історію нашого славного міста, та вимагали не лише знань, а й вміння логічно мислити. Розпочався квест з відвідування пам’ятки національного значення – дзвіниці Миколаївської церкви (1710-1720 роки побудови) та короткої історичної довідки про місто.

У грі взяли участь 2 команди студентів вищих навчальних закладів міста: Прилуцького агротехнічного коледжу, Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені І.Я.Франка, Прилуцького медичного училища та Прилуцького професійного ліцею Чернігівської області.

За винахідливість та ініціативність всі учасники квест-гри отримали сувеніри.

Відділ сім'ї, молоді та спорту міської ради

 

 

ПОЛЮВАННЯ НА ПЛАСТИК !

27 серпня поточного року відбулася акція «Полювання на пластик», проведена з метою привернення уваги до екологічної ситуації, у зв'язку з використанням величезної кількості пластикових виробів.

Оскільки пластик дуже довговічний, нам необхідно звернути увагу на зменшення використання пластику загалом та наголосити на тому, що пластик можна не просто викидати, а здавати на переробку до пунктів прийому.

Проведення даного екочеленджу підтримали члени ГО «Молодіжна платформа м.Прилуки», Федерація шахів м.Прилуки, магазин «Спортмайстер» та молодь, якій не байдуже, в якому місті вони живуть та будують своє майбутнє.

Всі учасники акції отримали заохочувальні подарунки від спонсорів.

Відділ сім'ї, молоді та спорту Прилуцької міської ради

 

 

 

Про організаційне і фінансове забезпечення
відпочинку та оздоровлення дітей улітку 2019 року

Питання забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей в літній період є одним із пріоритетних в місті. Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», на виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», рішення виконавчого комітету міської ради від 12 березня 2019 року № 84 «Про організаційне і фінансове забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей улітку 2019 року» здійснюється необхідна робота щодо організованого оздоровлення та відпочинку дітей у поточному році.

Протягом року функціонує міська постійно діюча міжвідомча комісія з організації відпочинку та оздоровлення дітей і учнівської молоді в літній період. Зокрема, 3 квітня та 29 травня 2019 року відбулися засідання даної комісії , під час яких розглянуто питання щодо стану підготовки до літнього оздоровчого сезону та безпечного перебування дітей в закладах відпочинку та оздоровлення, забезпечення пожежної та техногенної безпеки під час організації та проведення відпочинкової кампанії, підготовки до відпочинкової кампанії 2019 року загалом та надано рекомендації з організації відкриття дитячих закладів відпочинку — таборів з денним перебуванням.

Відповідно до розпорядження міського голови від 15.04.2019 №127р «Про утворення комісії по перевірці готовності дитячих закладів відпочинку до роботи в літній період 2019 року», утворено відповідну комісію, яка 25 квітня здійснила попереднє обстеження навчальних закладів міста, на базі яких діяли дитячі заклади відпочинку — табори з денним перебуванням для організації відпочинку дітей у поточному році.

Відповідно до рішення Прилуцької міської ради від 19 квітня 2019 року (55 сесія 7 скликання) №5 «Про утворення дитячих закладів відпочинку», у місті Прилуки на базі навчальних закладів міста утворено 13 дитячих закладів відпочинку — таборів з денним перебуванням.

Особлива увага приділена питанню безпеки перебування дітей у закладах відпочинку та оздоровлення. Фахівцями Прилуцького міськрайонного відділу управління державної служби надзвичайних ситуацій України у Чернігівській області неодноразово проведено перевірку щодо пожежної безпеки перебування дітей у пришкільних таборах, надано відповідні зауваження, які були по можливості ліквідовані.

Спеціалістами Прилуцького міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області проведено лабораторні та інструментальні дослідження в закладах відпочинку дітей.

Фахівцями Прилуцького міськрайонного відділу державної установи «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров"я України» проведено дослідження параметрів мікроклімату в приміщеннях перебування дітей, проведено гігієнічне навчання всіх працівників таборів відпочинку, здійснено контроль якості дезінфекційних розчинів, проведено медичні огляди працівників, досліджено калорійність харчових продуктів, якості термічної обробки та бактеріологічні дослідження.

Працівниками комунального підприємства комбінату шкільного харчування «Шкільний» забезпечено харчування дітей на період функціонування дитячих закладів відпочинку – таборів з денним перебуванням, яке відповідало потребам та передбаченим нормам.

Адміністрацією комунального некомерційного підприємства «Прилуцька міська дитяча лікарня» Прилуцької міської ради забезпечено медичними працівниками дитячі заклади відпочинку.

Для фінансового забезпечення оздоровчої та відпочинкової кампанії в 2019 році заплановано залучити 2 мільйони 727 000 тис.грн. за рахунок коштів міського, обласного та інших коштів, не заборонених чинним законодавством. Із них — 1 млн 200 тис.грн. з міського бюджету для надання відпочинкових послуг у таборах з денним перебуванням, 27 тисяч грн. для придбання путівок для дітей, які стали переможцями та учасниками Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, Міжнародних та Всеукраїнських турнірів, конкурсів, фестивалів, які проводяться Міністерством освіти і науки України. Півтора мільйони – це кошти міського, обласного та інших кошти, не заборонені чинним законодавством.

Для фінансового забезпечення відпочинкової кампанії 2019 року з міського бюджету станом на 01 серпня поточного року використано 735,0 тисяч гривень бюджетних коштів та за батьківську доплату відпочинкові послуги отримали діти на суму 193,7 тисяч гривень.

Відповідно до міської цільової програми «Оздоровлення та відпочинок дітей міста Прилуки на 2016-2020 роки» за рахунок коштів міського бюджету надано 27 тисяч гривень для придбання 3 путівок до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку для дітей, які були відібрані комітетом по визначенню кандидатів на заохочення, як переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, обласних та Всеукраїнських змагань.

Пришкільні табори міста відвідало 1233 дітей, з яких 976 дітей пільгових категорій, які отримали відпочинкові послуги за рахунок міського бюджету та 257 дітей відпочило за батьківську плату.

Постійно проводиться підбір дітей пільгових категорій для направлення до оздоровчих закладів як на території Чернігівської області, так і за її межами, відповідно до розподілу Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації.

Дітям пільгових категорій були надані путівки до таких закладів відпочинку та оздоровлення за межами Чернігівської області, як державні підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія» у місті Одеса, «Міжнародний дитячий центр «Артек» у Київській області, заклад відпочинку та оздоровлення «Сонячний берег» та «Чайка» у Одеській області.

У межах області надано путівки до закладу оздоровлення та відпочинку «Дивосвіт» та до санаторію «Пролісок». Також через комунальне некомерційне підприємство «Прилуцька міська дитяча лікарня» Прилуцької міської ради надаються путівки до спеціалізованих закладів Міністерства охорони здоров"я України. 119 дітей пільгових категорій отримали зазначені путівки.

У поточному році народним депутатом України Олегом Миколайовичем Дмитренком надано 310 путівок до заклідів відпочинку та оздоровлення в Одеській та Миколаївській областях для дітей пільгових категорій.

Під час підбору дітей акцентовано увагу на 100 відсотковому забезпеченні оздоровчими послугами дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і дітей загиблих учасників антитерористичної операції. Також особлива увага приділяється наданню відпочинково-оздоровчих послуг дітям учасників Операції об’єднаних сил (АТО), дітям із малозабезпечених, багатодітних сімей та дітей інших пільгових категорій.

Загалом станом на 01 серпня поточного року оздоровчо-відпочинковими послугами забезпечено 1625 дітей, з них 1599 дітей пільгової категорії.

У кожному таборі денного перебування для дітей забезпечено змістовне дозвілля. Кожен день присвячений певній темі, насичений цікавими заходами. Міський Будинок культури та Прилуцький краєзнавчий музей імені В.І.Маслова працюють, орієнтуючись на відвідування закладів дітьми на час діяльності пришкільних таборів. Проведено вистави та розважальні ігрові програми для дітей. Організовано екскурсії до міста Київ, кінної ферми, хлібозаводу, по історичних куточках міста, екологічними стежками Прилуччини.

Працівниками центру соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді проводяться заходи щодо популяризації здорового способу життя.

На даний час працює табір з денним перебуванням спортивного спрямування на базі дитячо-юнацької спортивної школи. На базі 4 таборів організовано тематичні зміни національно-патріотичного спрямування. Проводяться фізкультурно-спортивні заходи.

В таборах проводилися майстер-класи з вишивання, малювання, боді-арту, художнього читання, айкідо, хореографії, бісероплетіння та батіку. Організовано туристичні походи.

З дітьми працювали практичні психологи, які проводили різноманітні тренінги.

На базі Прилуцької гімназії №5 імені Віктора Андрійовича Затолокіна, закладів загальної середньої освіти №№ 7 та 14 і Центру творчості дітей та юнацтва діяли мовні загони, робота яких була спрямована на удосконалення знань учнів з англійської мови.

Працівниками служби у справах дітей міської ради спільно з управлінням освіти міської ради та Прилуцьким відділом поліції ГУ Національної поліції в Чернігівській області постійно проводяться цільові рейди для виявлення бездоглядних дітей, влаштування їх у заклади соціального захисту дітей та організації їх оздоровлення.

Питання організації оздоровлення та відпочинку дітей улітку 2019 року постійно висвітлюється в засобах масової інформації та на офіційному сайті Прилуцької міської ради.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради О.В.ОПАНАСЕНКО

 

 

Відбулося засідання міської постійно діючої міжвідомчої комісії з організації відпочинку та оздоровлення

29 травня 2019 року відбулося засідання міської постійно діючої міжвідомчої комісії з організації відпочинку та оздоровлення дітей і учнівської молоді в літній період. Засідання проводила заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Фесенко Тетяна Михайлівна. На комісії розглянуто питання про стан підготовки дитячих закладів відпочинку — таборів з денним перебуванням до відпочинкової кампанії 2019 року та забезпечення відпочинково-оздоровчої кампанії на належному рівні. Станом на даний час Народним депутатом України Дмитренком О.М. надано 400 путівок до закладу відпочинку та оздоровлення ДП "Оздорочо-спортивний табір "Медик-2".

Відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей", питання забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей є одним із пріоритетних в місті Прилуки.

Оскільки на першому місці стоїть питання безпеки перебування дітей у відпочинкових закладах, надзвичайно важливою є інформація, надана під час засідання зазначеної комісії провідним інспектором Прилуцького міськрайонного відділу управління державної служби надзвичайних ситуацій України у Чернігівській області Кашубою Романом Володимировичем щодо стану пожежної безпеки у даних закладах. Взято до уваги інформацію, надану завідувачем Прилуцького міськрайонного відділу державної установи "Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров"я України" Пастушенком Михайлом Олександровичем та заступником начальника управління — начальником відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Прилуцького міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Халімоненком Олександром Олексійовичем щодо організації роботи в таборах з денним перебуванням, що безпосередньо стосується вказаних служб.

Відділ сім'ї, молоді та спорту міської ради

 

ОГОЛОШЕННЯ!

Є путівка до Міжнародного дитячого центру "Артек" м.Київ, Пуща-Водиця з 23 червня по 13 липня. Доплата 50% 5252,10 грн.

 

 

Шановні мешканці міста !

Запрошуємо вас з вашими улюбленцями взяти участь у виставці собак породи такса, присвяченій вірному другу Миколи Яковченка — таксі Фанфан, з яким актор був нерозлучним. 

Виставка відбудеться 25 травня поточного року з 13:00 до 14:00 на Театральній площі міста

За детальною інформацією щодо організації виставки, просимо звертатися за номером телефону: (095) 613-00-93

Відділ сім'ї, молоді та спорту міської ради

 

 

Підсумки Всеукраїнської акції "Серце до серця"

З метою формування здорового способу життя серед дітей і молоді, розвитку молодіжного та дитячого волонтерського руху за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України, Всеукраїнським благодійним фондом "Серце до серця" з 01 по 30 квітня 2019 року проводилася XIV Всеукраїнська благодійна акція "Серце до серця" під гаслом "Дитяче серденько, живи", метою якої був збір коштів на придбання кардіологічного медичного обладнання для дитячих лікарень області.

До даної акції долучилися вищі навчальні заклади міста І-ІІ рівнів акредитації та зібрали близько 2 000 грн., які було перераховано на відповідний рахунок благодійного фонду.

Відділ сім'ї, молоді та спорту міської ради

 

 

Відбувся родинний фестиваль "Щаслива родина міста Прилуки"

У суботу 11 травня 2019 року на Театральній площі міста відбувся родинний фестиваль "Щаслива родина міста Прилуки". У рамках свята було вручено державну нагороду мамі особливої родини, мамі багатодітної сім'ї, де діти виховуються в особливій атмосфері сімейного тепла та затишку, взаємодопомоги, взаємопідтримки та турботи один про одного. Відповідно до Указу Президента України "Про присвоєння почесного звання "Мати-героїня" від 07 грудня 2018 року, багатодітна мама, Деркач Олена Петрівна, в сім'ї якої виховується п'ятеро дітей, нагороджена цією особливою державною відзнакою.

На родинне свято громади запросили мам та дружин героїв, мужніх і хоробрих синів Прилуччини, які не стояли осторонь, а пішли захищати кордони нашої України і, на жаль, не повернулися додому... Віддавши своїх синів для боротьби за свободу українського народу, вони стали матерями народу.

У кожного з нас є своє родинне вогнище, є дім, в якому ми живемо. І якщо скласти наші маленькі батьківщини, вийде велика держава — Україна. Це — наша земля, наш рідний край, наша країна з талановитими людьми, із чарівною піснею, що дивує весь світ, із мальовничою природою, багатющими народними традиціями.

Третій міський родинний фестиваль "Щаслива родина Прилук" цьогоріч розширив фестивальну палітру, додавши до вже традиційних номінацій "Художнє виконання" та "Спортивна родина Прилук" ще й номінацію "Декоративно-прикладне мистецтво", де талановиті родини міста продемонстрували свої сімейні традиції та ремесла.

До свята приєдналися заступник міського голови Тетяна Фесенко, команда ВО "Батьківщина" та громадський діяч Сергій Коровченко, які подарували приємні подарунки всім номінантам.

Учасники й гості фестивалю отримали насолоду та сповнилися новими ідеями, розширили коло друзів та однодумців, знайшли щирих поціновувачів своїх родинних талантів.

Відділ сім'ї, молоді та спорту міської ради

 

ОГОЛОШЕННЯ

                                                                              Шановні прилучани та гості міста!
Запрошуємо у суботу 11 травня 2019 року на Театральній площі міста відсвяткувати дружною прилуцькою родиною Міжнародний День сім'ї та День мами. 


 

Початок о 16:00. 
В рамках свята проводитиметься родинний фестиваль "Талановиті сім'ї нашого міста!", спортивні змагання "Спортивна родина — міцна Україна" та виставка-продаж декоративно-прикладного мистецтва. Для дітей працюватиме містечко розваг. 
Радо вітатимемо вас на святі!

Відділ сім'ї, молоді та спорту Прилуцької міської ради

 

 

СТАНЬТЕ ЛІДЕРОМ ДУМОК!

За сприяння відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради 07 квітня поточного року місто Прилуки відвідали представники громадської організації «Українська асоціація студентів». У приміщенні Центру творчості дітей та юнацтва проведено тренінг «Прилуки молодіжні», в якому взяли участь представники студентської та учнівської молоді міста.

У ролі лекторів були Анна Савенко - керівник відокремленого підрозділу ГО «УАС» в Чернігівській області, яка працювала над темою юриспруденції та захисту прав студентів, Владислав Наумов - радник президента ГО «УАС», тема — лідерство, Костянтин Ковалішин - перший віце-президент ГО «УАС», тема - молодіжна політика, Кузьмич Аліна - радник президента ГО «УАС», та Рашкевич Юлія - заступник керівника секретаріату ГО «УАС», які розповіли секрети ведення документації.

Представники даної організації відвідали місто Прилуки з метою навчити молодь змінювати своє місто, навчити спілкуванню з бізнесом, владою, між собою для того, щоб молодь могла якісно впливати на зміни у своїй країні та місті зокрема. Надзвичайно важливо, щоб молоде покоління стало рушієм позитивних змін!

Начальник відділу сім'ї, молоді

та спорту міської ради О.В.ОПАНАСЕНКО

 

 

Розпочалася оздоровчо-відпочинкова кампанія

03 квітня 2019 року розпочала роботу міська постійно діюча міжвідомча комісія з організації відпочинку та оздоровлення дітей і учнівської молоді в літній період.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Прилуцької міської ради від 12 березня поточного року затверджено план заходів щодо забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей протягом оздоровчо-відпочинкової кампанії.

За даними Держстатзвітності у місті налічується 5135 дітей шкільного віку (7-17 років включно).

19 березня поточного року відбулося розширене засідання обласної міжвідомчої комісії з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей, на якому наголошено про першочерговість та важливість питання реалізації права дітей на оздоровлення та відпочинок.

На виконання вимог Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" та з метою організації повноцінного, якісного, змістовного дозвілля необхідно забезпечити виконання заходів міської цільової програми "Оздоровлення та відпочинок дітей міста Прилуки на 2016-2020 роки".

Відповідно до доручення заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації заплановано забезпечити своєчасну підготовку та реалізацію заходів, спрямованих на виконання завдань щодо оздоровлення та відпочинку дітей шкільного віку на рівні не нижче:

55% охоплення дітей оздоровчими та відпочинковими послугами;

20% охоплення послугами оздоровлення;

100% оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

100% оздоровлення дітей загиблих учасників АТО;

максимальне охоплення дітей учасників АТО;

75% дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей.

Постійно протягом року здійснюється підбір дітей пільгових категорій для направлення до оздоровчих закладів на території області та за її межами, відповідно до розподілу Департаменту сім"ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА. Станом на даний час до "Міжнародного дитячого центру "Артек" у Київській області отримали путівки 2 дітей пільгових категорій, до "Українського дитячого центру "Молода гвардія" у місті Одеса - 4 дітей, до санаторію "Пролісок" у Ніжинському районі — 15 путівок, до спеціалізованих закладів Міністерства охорони здоров’я України - 19 путівок.

Особлива увага звичайно ж буде приділена питанню дотримання законодавства у сфері санітарного та епідемічного благополуччя, пожежної та техногенної безпеки, медичного забезпечення у закладах відпочинку.

До складу комісії включені фахівці Прилуцького міськрайонного відділу управління державної служби надзвичайних ситуацій України у Чернігівській області та спеціалісти Прилуцького міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області і фахівці Прилуцького міськрайонного відділу державної установи "Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України".

Працівниками комунального підприємства комбінату шкільного харчування "Шкільний" буде забезпечено належне харчування дітей на період функціонування дитячих закладів відпочинку.

Для фінансового забезпечення відпочинкової кампанії 2019 року у міському бюджеті закладено 1 млн 120 тисяч гривень бюджетних коштів для надання відпочинкових послуг 1600 дітям пільгових категорій.

Постійно проводиться необхідна робота щодо залучення коштів спеціальних фондів, грантових коштів, міжнародних благодійних організацій та коштів інших джерел, не заборонених законодавством, для оздоровлення дітей, які потребують соціальної уваги та підтримки.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради, Олена Опанасенко

 

 

 

«Європейська єдність»

З метою розвитку волонтерського руху, відвідування медичних, навчальних закладів, обговорення перспективи реалізації спільних міжнародних гуманітарних проектів, а також ознайомлення з культурною спадщиною європейських країн з 25 березня по 01 квітня 2019 року планується міжнародна культурно-освітня поїздка «Європейська єдність» до Польщі, Литви, Латвії, Естонії та Фінляндії (орієнтовна програма поїздки додається). Організаторами поїздки є Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Серце до серця», Литовська громадська організація «Від серця до серця», Естонська громадська організація «Серце до серця».

Узяти участь у зазначеній поїздці запрошуються представники районних, міських, обласних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, соціально-гуманітарної сфери, співробітники, учні, студенти навчальних закладів, лікарі, засоби масової інформаці, громадські активісти тощо.

Витрати на проживання, харчування та проїзд передбачаються за рахунок учасників поїздки.

Документи (перелік додається), необхідні для оформлення шенгенських віз (крім власників біометричних паспортів), надсилаються до 04 березня 2019 року до Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» за адресою: 03062, м.Київ, вул. Щербаківського, 31/40, офіс 62 або надаються особисто після попередньої реєстрації за телефонами: 067-407-77-98, 050-447-49-68, 097-908-52-28, 063-828-05-52, 093-214-64-17.

 

 

"Ліга сміху"

10 січня 2019 року у приміщенні Центру творчості дітей та юнацтва було проведено "Шкільну "Лігу сміху", присвячену новорічним та різдвяним святам.

На свято гумору, жартів та сміху зібралася учнівська молодь загальноосвітніх навчальних закладів міста. За результатами проведених конкурсів з'ясовано, що у Прилуцькій гімназії №5 імені В.А.Затолокіна, команди "Стильні", почуття гумору зашкалює, але команда ЗЗСО №6 з поглибленим вивченням інформаційних технологій "Київська 232" тримала руку на пульсі до останньої хвилини. І лише вирішальним батлом між командами було поставлено крапку.

Упродовж п'яти годин у залі панувала весела атмосфера, яка дарувала присутнім гарний настрій.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради, Олена Опанасенко

 

СНІД — загроза людству

29 листопада 2018 року відбувся квест для активної учнівської та студентської молоді, представників Молодіжної ради міста "По дорослому про ВІЛ та СНІД" в рамках відзначення 1 грудня Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом. Спеціалістами кабінету "Довіра" проведено роз'яснювальну роботу щодо проблемних питань ВІЛ/СНІДу серед молоді. Приблизно 20% опитаних вважають, що ВІЛ передається під час поцілунку, через укуси комах. Вірять, що можна заразитися в разі спільного використання з інфікованою людиною зубної щітки, рушника, мила. Вважають, що можуть захистити себе, використовуючи не тільки презервативи, але й інші методи контрацепції. Деякі думають, що ВІЛ-інфекція виліковна.

Мета даного заходу полягала в тому, щоб довести достовірну інформацію про ВІЛ-інфекцію та СНІД, поглибити знання молоді про способи передачі й профілактики захворювання.

"Хто попереджений, той захищений", - саме так говорить французьке прислів'я. Сьогоднішня акція - це попередження всім про болючу рану суспільства — СНІД.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради О.В.ОПАНАСЕНКО

 

 

Міжнародний день студента

14 листопада у міському Будинку культури відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня студента.

У рамках святкування проведено урочисте нагородження кращих студентів та викладачів, які є гордістю нашого міста та продовжився захід виступом гурту “Не ждали”.

Фотографії заходу

 

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради О.В.ОПАНАСЕНКО

 

Зустріч молоді міста з волонтером Корпусу Миру в Україні

09 листопада поточного року відбулася зустріч волонтера Корпусу Миру США в Україні Шона Кріна, який працює в місті в рамках програми "Розвиток громад", з лідерами учнівського та студентського самоврядування, на якій у дружній невимушеній бесіді обговорено ряд питань щодо участі молоді у житті громади міста в Україні та Сполучених Штатах Америки.

Шону було запропоновано взяти участь у заходах, які організовує відділ сім'ї, молоді та спорту міської ради спільно з молодіжним активом міста. Молодь із зацікавленістю відгукнулася на пропозицію волонтера Корпусу Миру США щодо проведення англо-мовного клубу.

Молодь міста зацікавлена у співпраці з Корпусом Миру і вважають, що така міжнародна підтримка розвитку громад є важливою складовою для майбутнього нашого міста.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради О.В.ОПАНАСЕНКО

 

Для молоді є можливість навчитися розвивати свій підприємницький хист

Повідомляємо, що за підтримки Міністерства молоді та спорту України Благодійний фонд ICEPP втрете організовує в Україні національний відбір Всесвітнього конкурсу для школярів-старшокласників Diamond Challenge for High School Entrepreneurs, заснованого в Університеті штату Делавер, США.

Мета Diamond Challenge — надати можливість молоді розвивати свій підприємницький хист, сформувати комплексне розуміння фінансової діяльності та цінності грошових коштів, а також сприяти цілеспрямованій молодіжній підприємницькій діяльності.

До участі в українському етапі конкурсу запрошуються команди (2-4 особи) школярів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл або студентів профільних коледжів/технікумів/училищ до 18 років. В рамках конкурсу, команда може презентувати свій бізнес проект та має шанс позмагатися за приз в 11 000 доларів США.

Конкурс Diamond Challenge for High School Entrepreneurs відбувається у два етапи:

1. Національний відбір в Україні з фінальними заходами у Києві у лютому 2019 року. На цьому етапі розробляються та подаються проекти за 2 напрямами: бізнес концепція та соціальне підприємство.

Команди переможців за обома напрямами отримають фінансову винагороду у розмірі 1000 доларів США та шанс представляти Україну на Світовому фіналі.

2. Світовий фінал відбудеться 13-15 квітня 2019 року в Університеті штату Делавер в рамках Молодіжного підприємницького саміту. Призи: перше місце — 11000 доларів США, друге місце — 7000 доларів США, третє місце — 3500 доларів США.

Важливі дедлайни Конкурсу:

30 грудня 2018 року — закриття реєстрації команд та подачі письмових проектів англійською мовою;

15 січня 2019 року — оголошення 20 команд фіналістів;

16 січня — 15 лютого 2019 року — менторські та тренінгові заходи для фіналістів ;

27 — 28 лютого 2019 року — Національний відбір у місті Київ.

Визначення переможців.

Реєстрація та подача проектів за посиланням: http://icepp.org.ua/images/Info DC2019.pdf.

Проект має бути представлений командою від 2 до 5 осіб, хоча б одна з яких вільно володіє англійською мовою.

З правилами участі та вимогами до підготовки проектів робіт можна ознайомитись на інтернет сторінці www.icepp.org.ua (за посиланням http://icepp.org.ua/images/Info DC2019.pdf).

Просимо поінформувати про проведення Конкурсу районні державні адміністрації, виконавчі комітети міських рад, керівників загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, дитячих і молодіжних громадських організацій.

Контактна особа: керівниця проектів Благодійного Фонду Інституту громадської освіти та суспільних програм Наталія Шкурка (email: icepp.ngo@gmail.com, тел.(+38 066-175-09-48).

Запрошуємо взяти участь.

Начальник відділу сім”ї, молоді

та спорту міської ради О.В.ОПАНАСЕНКО

 

 

Із молоддю за круглим столом обговорено питання щодо розвитку Прилук у Європейському векторі

У рамках проведення Європейського тижня місцевої демократії 19 жовтня поточного року відділом сім, молоді та спорту міської ради проведено круглий стіл з лідерами учнівського та студентського самоврядування "Розвиток місцевої демократії: європейський вектор", на якому було обговорено шляхи участі молоді у місцевому самоврядуванні.

У дружній невимушеній бесіді обговорено ряд питань щодо участі молоді у житті громади міста. Зокрема, запропоновано активніше долучатися до моніторингу офіційного веб-сайту міської ради, де проводиться висвітлення всіх сфер діяльності органу місцевого самоврядування.

Начальник відділу сім, молоді та спорту міської ради подякувала учням та студентам за участь у відкритому діалозі та зазначила, що змінювати країну потрібно починати з себе, змінювати свої погляди на життя і навколишнє середовище, адже від того, яким виросте молоде покоління, залежить майбутнє нашого міста.

За допомогою такої форми роботи, молодь вчиться брати участь у житті територіальної громади, влада ближче знайомиться з потребами юних громадян, дослухається до їхніх порад, має змогу подивитися на проблему і шляхи її вирішення очима дітей.

Начальник відділу сім'ї, молоді

та спорту міської ради Олена Опанасенко

 

"Європейський тиждень місцевої демократії"

"Європейський тиждень місцевої демократії" є щорічною загальноєвропейською кампанією, започаткованою Радою Європи 15 жовтня 2007 року.

Відповідно до Указу Президента України "Про Європейський тиждень місцевої демократії" №922/2007 від 27.09.2007 року, Європейський тиждень місцевої демократії проводиться кожного року у тиждень, що включає 15 жовтня - дату відкриття для підписання Європейської хартії місцевого самоврядування в 1985 році.

У рамках Європейського тижня місцевої демократії 17 жовтня поточного року відбулася зустріч учнів 10-11 класів закладів загальної середньої освіти з посадовцями Прилуцької міської ради. Старшокласники мали нагоду ознайомитися безпосередньо з роботою та повноваженнями структурних підрозділів міської ради, з метою практичного розуміння принципів та шляхів досягнення місцевої демократії у місті, сприяння обізнаності щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та залучення молоді до прийняття управлінських рішень.

Вільне отримання інформації щодо національних та європейських стандартів і принципів функціонування системи місцевого самоврядування та забезпечення можливості громадян активно брати участь у вирішенні питань своїх міст є головною передумовою здійснення ефективного та демократичного управління на місцях.

Начальник відділу сім'ї, молоді та спорту міської ради, Олена ОПАНАСЕНКО

ОГОЛОШЕННЯ!

Департаментом сім'ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації надано частково оплачувану путівку (50%) до державного підприємства України "Міжнародний дитячий центр "Артек" за адресою: м.Київ, Пуща-Водиця, 14-та лінія із 19 жовтня до 08 листопада 2018 року на на ХІ тематичну зміну "Українаце європейська держава". Здійснюється підбір дітей пільгових категорій віком від 7 до 18 років.

За детальною інформацією прошу звертатися за телефоном:

(095) 613-00-93, 7-12-47.

 

Начальник відділу сім'ї, молоді

та спорту міської ради О.В.ОПАНАСЕНКО

 

Координаційна рада з питань оздоровлення

27 липня 2018 року відбулося засідання міської постійно діючої міжвідомчої комісії з організації відпочинку та оздоровлення дітей і учнівської молоді в літній період. Засідання проводила заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Фесенко Тетяна Михайлівна.

На комісії розглянуто питання про хід оздоровчо-відпочинкової кампанії 2018 року у місті загалом. Опанасенко Олена Вікторівна, головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, наголосила, що питання забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей є одним із головних і на виконання Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" в місті Прилуки здійснюється необхідна робота. Начальник управління освіти міської ради Вовк Сергій Михайлович акцентував увагу на головних питаннях відпочинкової кампанії у дитячих закладах відпочинку — таборах з денним перебуванням у літній період поточного року. Особливу увагу приділено роботі табору з денним перебуванням "Містечко дитячих мрій", який діяв на базі Центру творчості дітей та юнацтва, як прикладу цікавої та змістовної роботи з дітьми.

Загалом на даний час пришкільні табори міста відвідало 1417 дітей, з яких 957 дітей пільгових категорій отримали відпочинкові послуги за рахунок міського бюджету та 460 дітей відпочило за батьківську плату.

Оскільки на першому місці стоїть питання безпеки перебування дітей у відпочинкових закладах, надзвичайно важливою є інформація, надана під час засідання зазначеної комісії провідним інспектором Прилуцького міськрайонного відділу управління державної служби надзвичайних ситуацій України у Чернігівській області Кашубою Романом Володимировичем щодо стану пожежної безпеки у даних закладах, завідувачем Прилуцького міськрайонного відділу державної установи "Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоровя України" Пастушенком Михайлом Олександровичем та лікарем з гігієни харчування Прилуцького міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Самойленко Людмилою Сергіївною по питання організації роботи в таборах з денним перебуванням, що стосуються безпосередньо вказаних служб.

 

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

 

 

Міжнародний день молоді

24 червня поточного року у центральній частині міста відбулося урочисте святкування Дня молоді! Свята без меж і кордонів, свята гарячих сердець і світлих умів, палких поглядів і дружніх потисків рук!

Свята особливого та унікального, бо саме такою є молодість. Безцінною є пора життя юних горінь, пора велетенських планів та найсміливіших задумів, пора, коли всі вершини видаються доступними, коли будь-які наміри здійсненні, а сили нескінченні.

Чудова днина зібрала на головній площі міста всіх, хто відчуває себе молодим, хто сповнений відважних планів і готовий їх втілювати в життя. Розпочалися заходи із історично-природничого квесту, проведеного працівниками Прилуцького краєзнавого музею імені В.І.Маслова, у якому взяли участь 2 команди студентської молоді.

На Центральній площі міста о 18.00 розпочалася урочиста концертна програма, під час якої було нагороджено Почесними грамотами виконавчого комітету Прилуцької міської ради та Подяками міського голови представників активної молоді у таких номінаціях, як: "Гідність і честь", "Нова генерація", "Честь професії", "Новий вимір", "Олімпійська зміна", "Гордість нації" та "Душа, віддана громаді". Із щирими вітальними словами до присутніх звернулася заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Михайлівна Фесенко. Після нагородження учасники взяли участь у флешмобі, присвяченому Дню молоді, дню миру, сонця, тепла та любові і, загадавши бажання, всі разом випустили в небо голубів.

Під час проведення свята на алеї Любові Забашти розміщувалася карта мрій та бажань "Прилуки - місто моєї мрії”, на якій кожен прилучанин зміг висловити побажання, що б він хотів та яким він бачить наше місто у найближчому майбутньому. Також на зазначеній алеї була розміщена територія нового погляду, де молоді художники та фотографи представили свої роботи. Було проведено майстер-класи з малювання та аквагриму.

Протягом всього дня для дітей працювало містечко розваг, що створило незабутню веселу атмосферу.

Запальній атмосфері святкового вечора ми завдячуємо Прилуцькому Міському Будинку культури, творчій молоді нашого міста, колективу Юлії Скорик, клубу спортивного танцю "Акцент", представникам Молодіжного центру громадської організації "Українська громадська рада". На завершення вечора своє шоу презентував театр вогню і танцю "Агній".

Безцінною є пора життя юного горіння, пора велетенських планів та найсміливіших задумів, пора, коли всі вершини видаються доступними, коли будь-які наміри здійсненні, а сили нескінченні. Святкування Дня молоді — це нагода ще раз підкреслити ту важливу роль, яку відіграє молодь у житті міста і країни загалом.

 

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради Олена ОПАНАСЕНКО

 

 

Відбувся круглий стіл із нагоди відзначення Дня молоді

З нагоди відзначення у місті Прилуки Дня молоді 21 червня 2018 року в сесійній залі міської ради відбувся круглий стіл “Молодіжна ініціатива” за участю представників активної учнівської та студентської молоді, громадських організацій, молодіжного центру ГО “Українська Громадська Рада”, спортивного та творчого активу міста.

У заході взяли участь депутат Чернігівської обласної ради Сергій Пащенко та заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Фесенко.

Під час круглого столу обговорені проблемні питання активної участі молоді у житті міста та розвитку молодіжної політики. Організаторів заходу цікавила думка молоді щодо перспектив і можливостей самореалізації молодих людей, створення просторів та можливостей участі у прийнятті рішень громади.

Зустріч була розпочата з відкритого діалогу з депутатом Чернігівської обласної ради по питанню розвитку молодіжної політики в місті та регіоні.

Також відбулися дискусійні платформи за участю профільних спеціалістів Прилуцької міської ради по питаннях:

культурно-просвітницький поступ — основа розвитку потужної громади: можливості м. Прилуки;

громадські ініціативи у сфері молодіжної політики міста;

розвиток фізичної культури та масового спорту в м. Прилуки: до проблем інтегрування молоді в спортивне середовище.

У ході зустрічі обговорили і питання активної участі молоді у грантових проектах та програмах на підтримку розвитку молоді й молодіжної політики та тощо.

 

 

Комісія вирішила

29 березня 2018 року відбулося засідання міської постійно діючої міжвідомчої комісії з організації відпочинку та оздоровлення дітей і учнівської молоді в літній період. Під час засідання було розглянуто питання щодо визначення першочергових завдань оздоровчої кампанії 2018 року, стану підготовки дитячих закладів відпочинку — таборів з денним перебуванням до оздоровчої кампанії поточного року, стану пожежної безпеки у вказаних закладах відпочинку. Також під час засідання затверджено план роботи вказаної міжвідомчої комісії на 2018 рік.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

 

Відео "Українці в якості наркокур’єрів. Виклики сьогодення" можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=n6ZoCtmqu-8.

 

ВСЕУКРАЇНСЬКА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «КЛУБ МЕРІВ» інформує: Українська Академія Лідерства розпочала відбір студентів 2018 – 2019 навчального року (інформація додається).

 

Новорічна розважальна програма “Хто зверху?”

27 грудня 2017 року проведено новорічну розважальну програму для студентської молоді “Хто зверху?”.

У святковій програмі взяли участь команди хлопців та дівчат вищих навчальних закладів міст І-ІІ рівнів акредитації: Прилуцького агротехнічного коледжу, Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу імені І.Я.Франка та Прилуцького професійного ліцею Чернігівської області.

Захід організовано головним спеціалістом у справах сім’ї та молоді міської ради Оленою Опанасенко та Молодіжною радою міста.

Усі учасники програми отримали подарунки та солодощі.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

 

Про покращення соціально-побутових умов багатодітних сімей

19 грудня поточного року заступником голови Чернігівської обласної державної адміністрації Романовою Н.А. вручено меблі та побутову техніку багатодітним сім'ям, в яких 5 і більше неповнолітніх дітей. Вказані предмети побуту придбано за кошти обласного бюджету у рамках виконання Комплексної обласної програми підтримки сім'ї, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на період до 2020 року з метою покращення соціально-побутових умов проживання сімей зазначеної категорії.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

 

Відбувся форум для молодіжних працівників

У місті Харкові з 27 по 29 листопада 2017 року проходив перший Всеукраїнський форум молодіжних працівників та працівниць, у якому взяла участь головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради Опанасенко Олена. Метою заходу була підтримка ефективних форм співпраці та мережування серед молодіжних працівників в Україні. Програмою форуму передбачено обговорення форм співпраці та мережування працівників, які займаються реалізацією молодіжної політики; обговорення Дорожньої карти реформування молодіжної сфери; презентацію кращих практик молодіжної роботи в Україні; ярмарку молодіжних організацій; презентацію європейського досвіду молодіжної роботи; обговорення стратегічних пріоритетів громадянської освіти молоді.

Програму вели Олександр Ярема — заступник Міністра молоді та спорту України та Олена Урсу — координатор проекту "Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні", ПРООН.

У рамках заходу проведено зустріч з представниками Міжнародного благодійного фонду "Альянс громадського здоров'я", Програми розвитку ООН в Україні, Американських Рад з міжнародної освіти, Британської Ради, програми "Активні громадяни", Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні, інформаційного центру Erasmus+, Ініціативного центру сприяння активності та розвитку громадянського почину "Єднання", програми Волонтери ООН в Україні, міжнародної організації "Пакт, Інк.", Фонду народонаселення ООН в Україні, Корпусу миру США в Україні, з метою залучення додаткових ресурсів для реалізації молодіжних програм та проектів.

Проведено модеровану подіумну дискусію за участю міжнародних експертів Ради Європи (Велика Британія) Говарда Вільямсона — керівника групи огляду Ради Європи молодіжної політики України, з яким обговорили нові виклики і європейські стандарти в молодіжній роботі, та Анни Кролей, яка презентувала нещодавнє дослідження щодо інноваційних форм участі молоді в Європі.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради, Олена Опанасенко

 

 

Зі святом, прилучани!
Прийміть щирі вітання з нагоди Міжнародного дня студента

Вища освіта відкриває для молоді нові обрії фахового вдосконалення, гарантує цікаві можливості та розширює коло спілкування. Сподіваюсь, що кожен з вас усвідомлює й цінує ті переваги, які надає йому статус студента Прилуцьких гуманітарно-педагогічного та агротехнічного коледжів, медичного училища й технічного ліцею.

Саме вам належить вирішувати, яким буде життя нашого міста та країни в майбутньому, тож прийміть найщиріші привітання з нагоди Міжнародного дня студента — свята молодих, невтомних до знань та творчого пошуку!

Розвивайтеся, будьте здоровими та міцними духом, перемагайте й шукайте свого особистого щастя. Нехай ваші молоді серця наповняться святковим настроєм і радістю.

Щастя, злагоди й любові, дорогі студенти!

З повагою міський голова Ольга Попенко

 

Про забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей та учнівської молоді влітку 2017 року

Питання забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2017 року є одним з головних напрямків державної політики. На виконання Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей", у місті Прилуки здійснюється відповідна робота, спрямована на забезпечення організованого оздоровлення та відпочинку дітей у літній період.

При виконавчому комітеті Прилуцької міської ради утворена та діє міська постійно діюча Міжвідомча комісія з організації відпочинку та оздоровлення дітей і учнівської молоді, засідання якої відбуваються не рідше одного разу на квартал, а за необхідності і частіше. У квітні поточного року відбулося засідання вказаної комісії, на яке були запрошені голови профспілкових комітетів підприємств та установ міста Прилуки. На даному засіданні надано роз'яснення механізмів оплати вартості путівок до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

На території міста Прилуки відсутні дитячі заклади оздоровлення та відпочинку. Відповідно до рішення Прилуцької міської ради від 28 квітня 2017 року (26 сесія 7 скликання) №6 "Про утворення дитячих закладів відпочинку", у місті Прилуки на базі навчальних закладів міста утворено 14 дитячих закладів відпочинку — таборів з денним перебуванням для організації відпочинку дітей влітку 2017 року. Відповідно до акту управління освіти міської ради від 10.05.2017 № 1 "Про обстеження оздоровчого табору", надано дозвіл щодо готовності дитячих закладів відпочинку — таборів з денним перебуванням до відкриття та початку роботи з 29.05.2017.

16 травня 2017 року проведено нараду з керівниками дитячих закладів відпочинку — таборів з денним перебуванням за участю заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Фесенко Т.М.

На базі дитячих закладів відпочинку — таборів з денним перебуванням організовано 5 мовних загонів та 1 літня школа з іноземної мови, діяльність яких спрямована на удосконалення знань учнів з англійської мови. Для роботи в даних таборах залучено волонтерів Корпусу Миру.

Постійно здійсюється підбір дітей пільгових категорій для направлення до оздоровчих закладів на території області та за її межами, відповідно до розподілу Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації.

Заплановано надати оздоровчі та відпочинкові послуги 2590 дітям, що становить 51,2 % від загальної кількості дітей шкільного віку.

У I півріччі поточного року до санаторію "Пролісок" (Ніжинський район, с.Лісове) направлено 70 дітей, до санаторію "Зелений Гай" (Корюківський район, с.Наумівка) направлено на оздоровлення 11 дітей, у спеціалізованих санаторіях МОЗ України оздоровлено 36 дітей.

Станом на 24.07.2017 охоплено оздоровленням та відпочинком 1839 дітей шкільного віку, з них 1413 дітей пільгових категорій. Оздоровчі послуги надано 145 дітям, з них 140 дітей пільгових категорій. Відпочинкові послуги отримали 1694 дітей, з них 1273 дітей пільгових категорій.

З 1413 дітей пільгових категорій оздоровчими та відпочинковими послугами охоплено 38 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 31 дитина з інвалідністю, 139 дітей з багатодітних сімей, 12 дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, 2 дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов'язків, 455 дітей, які числяться на диспансерному обліку, 461 талановита та обдарована дитина, 5 дітей працівників агропромислового комплексу, 22 дітей внутрішньо переміщених осіб, 94 дітей учасників антитерористичної операції, 2 дітей загиблих у районі проведення антитерористичної операції та 84 дітей з малозабезпечених сімей.

Прилуцькою міськрайонною громадською організацією "Прилуцький козацький курінь імені Івана Сірка" та Чернігівським відокремленим підрозділом громадської організації "Молодіжний клуб "Джура" з 01 по 30 липня 2017 року організовано роботу наметового табору для членів даних організацій, з метою національно-патріотичного виховання.

У таборах з денним перебуванням створені відповідні умови для перебування дітей. Працівниками КП комбінат шкільного харчування "Шкільний" проведена робота щодо розроблення меню дитячого харчування на період функціонування дитячих закладів відпочинку — таборів з денним перебуванням дітей, яке відповідає потребам та передбаченим нормам. У Міському Будинку культури та Центрі творчості дітей та юнацтва Прилуцької міської ради для дітей проводяться вистави та розважальні ігрові програми. Організовуються екскурсії до м.Києва, кінної ферми, на агропромислове об’єднання ім. Івана Супруненка ПрАТ "Прилуцький хлібозавод", до Прилуцького краєзнавчого музею імені В.І. Маслова, по історичних місцях міста, екологічними стежками Прилуччини. Проводяться фізкультурно-спортивні заходи: веселі старти, козацькі забави, футбольні турніри, рухливі ігри, турніри з шахів, волейболу тощо.

Працівниками Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено лекцію "Здоровий спосіб життя".

Організовано майстер-класи з орігамі, вишивки стрічками, малювання у різних техніках, майстер-класи з боді-арту, художнього читання, айкідо, хореографії, бісероплетіння і батіку. В таборах працюють гуртки декоративно-прикладного мистецтва.

Практичні психологи проводять тренінгові заняття на теми: "Я і мої друзі", "Яким повинен бути лідер", "Я і мої права". Організовано заняття і розваги в англомовній школі. Велика увага приділяється національно-патріотичному вихованню.

На базі 4 таборів з денним перебуванням організовано тематичні зміни національно-патріотичного спрямування. Проведено тематичні заходи: свято "Я українець і цим пишаюсь", ведуться усні журнали "Конституція — Основний Закон України", "Національні символи України", проводяться караоке "Пісні мого краю", флеш моби "Ми — українці", патріотичні години "Герої нашого часу".

Постійно здійснюється робота щодо залучення в межах чинного законодавства позабюджетних коштів для якісної організації оздоровчої кампанії.

Зокрема депутатом Верховної Ради України Дмитренком Олегом Миколайовичем надано 80 путівок для оздоровлення та відпочинку дітей пільгових категорій у закладі оздоровлення та відпочинку "Медик-2", розташованого в Одеській області смт. Сергіївка.

Питання оздоровлення та відпочинку дітей улітку поточного року постійно висвітлюється в засобах масової інформації та на офіційному сайті Прилуцької міської ради.

26 липня 2017 року у Чернігівській обласній державній адміністрації відбудеться розширена нарада з питань проведення оздоровчої кампанії 2017 року за участю заступника голови — керівника апарату Романової Н.А.

Головний спеціаліст у справах сім'ї та молоді міської ради Олена Опанасенко

Назад