Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://bahadm.cg.gov.ua/old

11 жовтня 2019

Проект ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES)

Програма підтримки енергоефективності для України (EE4U), що має на меті сприяти підвищенню енергоефективності житлового сектору в Україні та скороченню викидів парникових газів впроваджується з 2019 року. У цьому контексті ЄС спільно з урядом Німеччини підтримує Фонд енергоефективності України, створений Урядом України, який надаватиме технічну та фінансову підтримку на термомодернізацію багатоквартирних будинків на всій території України з метою підвищення енергоефективності.

Основна мета Проєкту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) – мобілізація співвласників житла в багатоквартирних будинках в Україні та підтримка їхньої мотивації до підвищення рівня енергоефективності власних будинків. Проєкт діє на місцевому рівні по всій країні, допомагаючи створювати нові об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), а також сприяючи зміцненню потенціалу як новостворених, так й існуючих ОСББ, які в подальшому зможуть розробити власні проекти з підвищення енергоефективності та подати заявку на фінансування до Фонду енергоефективності України.

У місті Прилуки активна фаза реалізація проєкту розпочалася літніми школами для представників ОСББ. На щотижневих заняттях національний консультант з підтримки створення ОСББ та розвитку їх потенціалу (ПРООН) в Чернігівській області Світлана Рожок інформувала присутніх представників ОСББ та мешканців багатоквартирних будинків міста про типові заходи енергозбереження та шляхи економії енергоресурсів, також надавала роз’яснення щодо правового статусу, порядку створення і діяльності органів управління ОСББ: загальні збори, правління, ревізійна комісія та багато інших питань.

На заняття також запрошували представника ПАТ «Чернігівобленерго» Юрія Нітченко, начальника відділу персоніфікованого обліку управління праці та соціального захисту населення міської ради Вікторію Опарко та консультанта Програми «Фонд енергоефективності України» Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC) Миколу Коломієць, які консультували учасників Літньої школи відповідно до свого напрямку.

Протягом роботи Літньої школи ініціативні групи співвласників багатоквартирних будинків міста Прилук наполегливо працювали: вивчали юридичні тонкощі відносин права власності, аналізували переваги і недоліки різних форм управління багатоквартирним будинком, знайомились із порядком створення та державної реєстрації ОСББ, розробляли проєкти статутів і протоколів, опановували основи комунікацій і діалогового підходу.

Станом на початок жовтня 2019 року три ініціативні групи вже створили об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та близько двадцяти ініціативних груп проробили великий обсяг роботи по збору інформації про співвласників і продовжують рухатись по шляху створення ОСББ.