Назад

Управління праці та соціального захисту населення міської ради інформує!

Про укладення колективних договорів, змін та доповнень до них на підприємствах, в установах та організаціях м. Прилуки

Одним з пріоритетних напрямів роботи управління праці та соціального захисту населення міської ради є сприяння розвитку колективно-договірного регулювання соціально-економічних відносин на підприємствах, в організаціях та установах міста та повідомна реєстрація колективних договорів.

Колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи. Роль цього документа значна – на підприємствах він є головним нормативним актом, який не лише регламентує і визначає взаємовідносини між роботодавцем і трудовим колективом, але й гарантує відповідний захист прав та інтересів працюючих у соціальних питаннях.

Станом на 01.11.2018 року кількість діючих колективних договорів, які зареєстровані в управлінні праці та соціального захисту населення міської ради, складала 252 од., що на 3 од. (1,2 %) більше, ніж на відповідну дату минулого року. Договірним регулюванням охоплено 16887 працівників підприємств, організацій та установ міста.

У січні - жовтні 2018 року зареєстровано 19 колективних договорів (ПП «Моноліт», ТОВ «ВКФ «Влагор», КП «Міськсвітло», ПрАТ «А/Т тютюнова компанія «В.А.Т. - Прилуки», ТОВ «Газета «Прилуччина», УПСЗН Прилуцької міської ради, Прилуцького протитуберкульозного диспансеру, ТОВ «ОТНП», ПП «АІР «Гермес», ТОВ «Прометей - Газ», ТОВ «Прилуцький центральний ринок», ТОВ «Ла Торрі», ПП «Аліром – Авто», КЗ медико – соціального захисту «Прилуцький обласний будинок дитини «Надія», Прилуцька автомобільна школа Чернігівської обласної організації товариства сприяння обороні України, 5 державний пожежо - рятувальний загін Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області з охорони об’єктів та його структурних підрозділів, ТОВ «АІР – Принт», Прилуцький міський Центр науково-технічної творчості молоді Прилуцької міської ради, ТОВ «Алітоні») та 47 змін та доповнень до діючих колективних договорів підприємств, організацій та установ міста.

За довідками з питань укладання та реєстрації колективних договорів звертатись в управління праці та соціального захисту населення міської ради за адресою: м. Прилуки, вул. Київська, 281 (кабінет № 60, 61) або за телефон 7-11-50.Про дотримання трудового законодавства на підприємствах, в установах та організаціях міста

З метою забезпечення конституційних прав і гарантій працюючих громадян спеціалістами управління праці та соціального захисту населення міської ради проводиться нагляд за дотриманням трудового законодавства на підприємствах, в установах та організаціях міста незалежно від форм власності та господарювання.

Станом на 1 листопада 2018 року проведено 33 обстеження, за результатами яких керівникам підприємств, установ та організацій надано 132 рекомендації та пропозиції щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства.

У ході обстежень на більшості підприємств були виявлені порушення щодо недотримання міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень в оплаті праці, встановлених законодавством, генеральною та галузевими угодами, нарахування індексації заробітної плати в період між її підвищенням; були порушення встановлених законодавством строків виплати заробітної плати (в тому числі за час щорічної відпустки) та строків розрахунку при звільненні працівників та інші.

Спеціалістам підприємств надавалась практична допомога з питань оплати праці та надання відпусток, заповнення статистичної звітності, застосування підсумованого обліку робочого часу і т. п.

Для найманих працівників та спеціалістів підприємств, організацій та установ міста у відділі праці управління праці та соціального захисту населення міської ради в робочі дні працює телефонна консультативно-інформаційна лінія «Трудові права. Мінімальні гарантії в оплаті праці» (тел. 7-11-50).

Назад