Назад

«Прилуччина у слові, фактах, подіях та віртуальному просторі»

Традиційно у грудні міська центральна бібліотека імені Любові Забашти проводить підсумок по краєзнавчому напрямку діяльності закладу. Так, 5 грудня у читальній залі відбувся День краєзнавства «Прилуччина у слові, фактах, подіях та віртуальному просторі». Роботу з питань краєзнавства бібліотека проводить у історичному, природно-географічному, народознавчому, літературному та мистецькому напрямках, тому організатори заходу намагались висвітлини напрацювання прилучан у всіх напрямках.

Протягом року літературна краєзнавча поличка збагатилась творами Надії Маринохи, Ніни Кочубей та Олександра Забарного, про що розповіла ведеча заходу. Книгу «Маслови», яка стала справжнім скарбом серед історичного краєнавства, презентувала автор краєзнавець Олена Клочко, відеозверненням до прилучан розповів про свою книгу «Вибране» доктор філософії в галузі світи, Почесний професор Міжнародної кадрової академії, директор Прилуцького агротехнічного коледжу Павло Черніков.

Віктор Погуляй, прилуцький поет, бард, презентував нові поезії, які читав у гарячих точках країни. Справжньою подією року стало встановлення скульптур в історичній зоні міста. Присутні познайомились із історією та тематикою цих робіт та дізнались про авторів кожної із них. Про нові напрямки роботи з краєзнавства, зокрема про екскурсію вихідного дня із елементами театралізованого дійства, розповіла старший науковий співробітник Прилуцького краєзнавчого музею ім. В. Маслова Ірина Біленко. Про нові форми популяризації краєзнавчої літератури повідомила головний бібліотекар книгозбірні Ніна Горбань. Вона познайомила присутніх із буктрейлером на книгу Ольги Лукаш «Таємниці прилуцьких вулиць», а авторка книги представила старовинні фото, які вміщені у книзі. Новітні технології розширюють можливість роботи краєзнавців, письменників, поетів. Так, Світлана Коробова презентувала свій поетичний канал на ютубі, а Ніна Заболотна власну сторінку у соцмережах.

Відбулося знайомство із вебсторінкою Максима Дрожнікова, де фотомайстер виставляє відновлені старовинні фото. Головний бібліограф книгозбірні Галина Бобкова зробила огляд бібліографічної продукції закладу за 2018 рік.

Приємними моментами зустрічі стало вручення бібпокажчика кразнавцю Анатолію Риженку з нагоди його 85-річчя та публічне вітання із ювілеєм поетесі, члену СПУ Ніні Ткаченко.

Міська центральна бібліотека імені Любові Забашти

Назад