Назад

 

На виставці паперових новорічних листівок

В читальній залі Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти розпочала діяти виставка паперових новорічних листівок минулих років.

На виставці представлено до 60 листівок, які принесли користувачі книгозбірні. Виставка інформує про історію виникнення листівок, вдосконалення їх дизайну в різних країнах світу та представляє різновиди сучасних вітальних листівок.

На виставці представлена листівка, яку створили бібліотекарі міста разом із книгою «Це серйозно» у 2006 році, коли брали участь у європейському проекті Модель-21. На цій листівці використано малюнок новорічної тематики Юлії Шамрай та колядка прилуцької поетеси Олени Шульги.

За інф. Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти

 

 

Запрошуємо на виставку «Святковий калейдоскоп»

У читальній залі Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти почала діяти виставка вихованки Школи мистецтв, учениці гімназії №1 Олени Гмирі.

Дівчинка малює аквареллю, гуашшю, олівцями і експериментує у різних техніках виконання живописних та графічних робіт та найбільше її приваблює монотипія, діатипія та гратаж.

Виставку відвідали викладачі Оленки Анна Алексієнко та Галина Єфременко, які відгукувались про свою вихованку як активну, допитливу, відповідальну і творчу дівчинку. Викладач Школи мистецтв Ольга Ціховська, переглядаючи роботи юної художниці, відмітила майстерність і рівень виконання робіт.

На роботах юного дарування можна побачити чарівний світ казкових героїв, симпатичних інопланетян, фантастичних звірів.

Керівниця арт-студії Олена Чайка сказала про вдалий тандем вчителя і учня.

Виставка «Святковий калейдоскоп» Олени Гмирі діятиме до початку лютого 2021 року. Запрошуємо до перегляду.

За інф.Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти

 

 

Реалізація проєкту «Тепла листівка»

Наближення новорічних свят спонукає творити дива!

Чи не викличе Ваше здивування листівка з новорічними вітаннями у поштовій скриньці!? Безумовно, так!

Вітання листівками має історію довжиною в декілька століть. Наприклад, в стародавньому Китаї після Нового року господарі будинків вивішували на ганок мішечок з написом «Вибачте, що не зможу отримати особисто!» - друзі, рідні та знайомі, з якими не вдалося зустрітися в новорічну ніч вкладали в мішечок червоні картки зі своїми привітаннями для господаря.

З плином часу листівка змінювалася і трансформувалася, однак її зміст та даровані отримувачу емоції не в змозі замінити жоден технічний прогрес.

            

За участі учнів 4 класу Прилуцької гімназії № 5 ім. В. А. Затолокіна 24 грудня проведено проєкт «Тепла листівка» - відновлення давнішніх традицій поштових привітань.

Проєкт проходив за партнерства з Регіональною Дирекцією оператора поштового зв’язку «Укрпошта».

Поговорили з учнями про новорічні традиції, історію ялинкових прикрас та новорічних листівок, попрацювали з листівками: вписали привітання, навчилися правильно заповнювати поштовий конверт та мали змогу вкинути листа в справжню поштову скриню, яку було доставлено до школи представниками «Укрпошти».

Дарувати емоції так само приємно, як отримувати їх!

Директор Прилуцького краєзнавчого музею ім. В. І. Маслова Тетяна Зоць

Назад