Назад

Дотримання трудового законодавства на підприємствах, в установах та організаціях міста

З метою забезпечення конституційних прав і гарантій працюючих громадян спеціалістами управління праці та соціального захисту населення міської ради проводиться нагляд за дотриманням трудового законодавства на підприємствах, в установах та організаціях міста незалежно від форм власності та господарювання.

Станом на 1 листопада 2019 року проведено 47 обстежень, за результатами яких керівникам підприємств, установ та організацій надано 174 рекомендації та пропозиції щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства.

У ході обстежень підприємств були виявлені порушення щодо недотримання міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень в оплаті праці, встановлених законодавством, генеральною та галузевими угодами; нарахування індексації заробітної плати в період між її підвищенням; порядку надання працівникам щорічних відпусток; невідповідність назв професій в штатному розписі підприємства Класифікатору професій ДК 003:2010; були порушення встановлених законодавством строків виплати заробітної плати (в тому числі за час щорічної відпустки) та строків розрахунку при звільненні працівників та інші.

Спеціалістам підприємств надавалась практична допомога з питань оплати праці та надання відпусток, заповнення статистичної звітності, застосування підсумованого обліку робочого часу і т. п.

Для найманих працівників та спеціалістів підприємств, організацій та установ міста у відділі праці управління праці та соціального захисту населення міської ради в робочі дні працює телефонна консультативно – інформаційна лінія «Трудові права. Мінімальні гарантії в оплаті праці» (тел. 7-11-50).

За інф.управління праці та соціального захисту населення міської ради

 

Назад