Назад

Ще один «Заслужений вчитель України» у Прилуках

22 січня вся країна відзначила визначальну дату для державотворення незалежної України — об’єднання у 1919 році Української і Західноукраїнської народних республік в одну державу. Того ж дня роком раніше Четвертим Універсалом Української Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки.

Урочистості до Дня Соборності України відбулися у всіх куточках нашої держави. Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко вітав обласну громаду в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм. Очільник області зазначив, що Україна має тисячолітні традиції творення власної держави. За кілька років, у 2024-му, відзначатиметься знакова для нашої області дата — тисячоліття з часу утворення Чернігівського князівства.

Пишаємося, що саме тут, починаючи з ХІ століття, відбулося чимало подій, які допомогли становленню Київської Русі, і, зрештою, вплинули на подальший розвиток та формування держави, — підкреслив Андрій Прокопенко. — Будемо в єдності, спільно працюватимемо для розвитку, робитимемо гарні справи. Тоді наша країна завжди буде міцна, неподільна і процвітаюча.

З нагоди свята голова ОДА вручив державні нагороди та почесні відзнаки. Свою нагороду цього дня отримала й наша міська гордість, вчитель Прилуцької гімназії №5 імені Віктора Андрійовича Затолокіна Прилуцької міської ради Наталія Бойко.

Почесне звання «Заслужений вчитель України» Наталії Василівні присвоєно ще у минулому році, указом Президента України від 3 жовтня 2019 року №731/2019 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня працівників освіти». Проте урочисте вручення нагороди відбулося саме в День Соборності України.

Правду кажуть учителями не стають, ними народжуються. Саме таким учителем від Бога є Бойко Наталія Василівна. Вона є прикладом педагога, яким можна пишатися, адже вона володіє величезним талантом людинолюбства, безмежною любов’ю до своєї праці і до дітей.

Шановна Наталіє Василівно!

Прийміть щирі вітання з нагоди отримання державної нагороди!

Ми пишаємося, що маємо у місті такого талановитого вчителя. Впевнені, що ця висока відзнака додасть Вам ще більшого стимулу для спрямування своєї професійної і творчої діяльності та для подальшого розвитку гімназії.

Зичимо Вам міцного здоров’я, незгасимого оптимізму, творчої наснаги, вагомих досягнень у здійсненні задуманого та нових здобутків у роботі.

 

Коротко про заслуги: Бойко Наталія Василівна працює на посаді вчителя української мови та літератури в Прилуцькій гімназії № 5 імені Віктора Андрійовича Затолокіна. Має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «учитель-методист». Нагороджена знаком «Відмінник освіти України», лауреат щорічної обласної премії імені Софії Русової. Загальний стаж педагогічної роботи більше 20 років.
Учитель відзначається глибоким знанням свого предмету, досконало володіє методикою його викладання. Роботу вчителя вирізняє організованість, ініціативність, творчий підхід до навчання учнів. Її уроки – це витвори мистецтва, бо виконує роль режисера, артиста й художника. Користується повагою серед учнів, колег і батьківської громадськості. Учитель працює з науково-методичної проблеми «Організація роботи з обдарованими учнями під час вивчення української мови та літератури». З метою організації ефективної роботи з обдарованими під час уроків по-особливому моделює навчальну діяльність, впроваджує в практику інтерактивний підхід до навчання. Основна роль учителем відводиться формуванню дослідницьких умінь і навичок, які необхідні обдарованим учням. Позитивними результатами реалізації проблеми є перемоги її учнів у Всеукраїнській учнівській олімпіаді з української мови та літератури на ІІ, ІІІ, ІV етапах (учні Тимошенко Анна, Гмирянська Ірина, Дорошенко Анастасія, 2014-2019рр.; у 2019 році — IV Всеукраїнський етап, Диплом І ступеня); Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика (учні Литвиненко Вікторія, Тимошенко Анна, Лугініна Анна, 2014-2019рр.); Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (учні Кудлай Дарина, Литвиненко Вікторія, Дорошенко Анастасія, 2014-2019 рр). Як результат спільної роботи філологів міста видано методичні рекомендації щодо формування світоглядних орієнтирів та духовно-моральних цінностей особистості на уроках української мови та літератури «Людині бійся душу ошукать». Окремі матеріали з досвіду роботи вчителя Н.В. Бойко надруковано у фаховій періодиці («Науково-методичний вісник Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради»). Досвідом своєї роботи ділиться на сайті видавництва «Шкільний світ» - «Методичний портал», де розміщено матеріали про роботу з обдарованими учнями. Більше 12 років є керівником міського методичного об’єднання вчителів української мови та літератури, членом журі ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури (з 2007 р. щорічно), ІІІ етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика (з 2006 р. щорічно). Була членом журі ІV (фінального) етапу ХХХ Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури (м. Полтава) - березень, 2016 року, членом журі обласного етапу конкурсу «Учитель року-2015».

Назад