Назад

Пробаційна програма - інструмент виправлення суб’єктів пробації

Найголовніше в реформуванні кримінально–виконавчої служби та створенні пробації є те, що змінився підхід до роботи з особами, засудженими до покарань не пов’язаних з позбавленням волі. Коли раніше акцент був здійснений лише на контролі над поведінкою засуджених, то з утворенням служби пробації, основне завдання працівників виховати та досягти позитивних змін у поведінці порушника, повернути у суспільство законослухняного громадянина, який буде займати відповідне місце та приносити громаді користь, а головне - не буде становити небезпеки для суспільства.

Ряд прийнятих змін у кримінально – виконавчому законодавстві направлені на те, щоб допомогти засудженому виправитися без ізоляції від суспільства. Одна із таких змін це розробка та запровадження пробаційних програм, як одного із інструментів позитивного впливу на правопорушника.

Так, у Прилуцькому міськрайонному відділі філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області вже не вперше, за рішенням суду, виконується пробаційна програма. Цього разу це програма - «Подолання агресивної поведінки». Метою програми є досягнення позитивних змін у поведінці суб’єкта пробації, шляхом розвитку у нього саморегуляції його психоемоційних станів, розвиток навичок управління гнівом та агресією та формування готовності дотримуватися соціально прийнятних норм та ненасильницьких моделей поведінки. Правопорушник був засуджений за насильницький злочин і суд, за рекомендацією органу пробації, встановив обов’язок пройти пробаційну програму.

Заняття проходять у спеціально обладнаній кімнаті у формі тренінгів, так як ця форма навчання є найефективнішою та дає гарні результати. Тренінги проводить досвідчений фахівець (куратор програми), який пройшов навчання та має великий досвід тренінгової роботи. Важливою умовою досягнення успіху є створення позитивної атмосфери під час тренінгу, що підвищує мотивацію клієнта, як до навчання, так і до позитивних змін у своєму житті.

Прилуцький міськрайонний відділ

філії Державної установи «Центр пробації»

в Чернігівській області

Назад