Назад
«Аспекти Хрещення Київської Русі»
28 липня - в день пам'яті святого рівноапостольного великого князя Володимира, наша держава відзначає знаменну дату – 1028 років з Дня хрещення Київської Русі-України. З нагоди цієї поважної дати, у приміщенні музею відбулася краєзнавча година «Аспекти Хрещення Київської Русі».

Запрошена на зустріч прилуцька інтелігенція мала можливість перегорнути сторінки історії християнства в Україні, починаючи із з Х століття і до сьогодні.
.JPG)
Досить ґрунтовними були виступи місцевих краєзнавців Олени Тайкало та Олени Клочко на теми: «Дорога втрат – незалежність української церкви» та «Релігійне життя на Чернігівщині у ХХ столітті».
Також присутні мали змогу ознайомитись із колекцією іконопису Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І.Маслова.
Відповідальна за захід: ст. науковий співробітник І.В.Біленко
Про відкриття виставки «Чернігівські мотиви»
22 липня в приміщенні Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І.Маслова відбулася визначна подія - відкриття виставки картин Чернігівського осередку спілки художників України «Чернігівські мотиви», на якій представлена близько 30 робіт.
.JPG)
Експонати вражають своєю майстерністю, грою кольорів та різноплановістю сюжетів.
На виставці можна побачити портретний і пейзажний живопис, натюрморт і екслібрис, виконані у різних техніках і різними матеріалами як то акварель, пастель, гуаш, олійні фарби.
15 майстрів пензля люб’язно надали свої роботи для експонування: Василь Леоненко, Олексій Какало, Тетяна Федоритенко, Феодосій Міщенко, Людмила Койдан, Іван Пенський та інші. З творчістю цих художників присутні мали можливість познайомились не лише споглядаючи їх полотна в музеї, але й переглянувши відео та фото матеріали вже досить відомих робіт майстрів.

Виставка діятиме протягом місяця, то ж кожен бажаючий має унікальну можливість переглянути роботи відомих майстрів пензля.
Відповідальна за захід: ст. науковий співробітник І. В. Біленко
«Вінок калиновий сплітаю із звичаїв рідного краю»
Свято Івана Купала – традиційне народне свято. Прилуцька міська дитяча бібліотека у своїй роботі широко пропагує народні традиції та обряди. Тож і етновиставка «Вінок калиновий сплітаю із звичаїв рідного краю», яка працювала з 20 червня по 11 липня 2016 року у читальній залі розкривала таємниці українських давніх звичаїв.

Бібліотекарі привертали увагу відвідувачів до народознавчих видань, розповідали про експонати кімнати народознавства, проводили етнографічні бесіди біля виставки.
Найбільшу зацікавленість у юних прилучан викликали книги, в яких розповідалося про магічні та цілющі властивості води, вогню і трав.
Про проведений квест «Фотомандрівка містом»
7 липня в приміщенні краєзнавчого музею відбувся квест «Фотомандрівка містом» для вихованців ЦТДЮ. У першій частині заходу присутні мали можливість познайомитись з історією міста Прилуки за допомогою цікавої розповіді та унікальних фотознімків минулих часів, на яких зображені дивовижної краси будинки, невпізнанні сьогодні вулички рідного міста початку ХХ століття, а також пересічні мешканці Прилук.

Друга частина заходу пройшла в активній та захоплюючій грі в якій залюбки приймали участь всі присутні.
.jpg)
Діти рухались від одного об’єкта до іншого, відповідали на запитання квесту та слухали розповідь ведучої про видатних прилучан на честь яких встановлені пам’ятники в історичній частині міста Прилуки. На завершення заходу найактивніші учасники квесту були нагороджені корисними подарунками.
Відповідальна за захід: ст. науковий співробітник І.В.Біленко
Назад