Назад

Про участь у форумі енергоефективного партнерства

Прогресивні європейські механізми для розвитку енергоефективної України та оптимізації енерговитрат громад – ключова тема, яка об’єднала понад 600 представників Уряду, Парламенту, ЄС, міжнародних організацій, бізнесу, місцевої влади, ОТГ та громадськості на V Форумі енергоефективного партнерства, організованому Держенергоефективності у Києві 12 квітня. Участь у заході взяла начальник відділу інвестицій та міжнародної діяльності міської ради Олена Канавець.

Відкриваючи Форум, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук звернув увагу присутніх на вже успішно діючі в Україні фінансові інструменти від «теплих кредитів» до енергосервісу та інших механізмів.

Як було зазначено, завдяки «теплим кредитам» більше півмільйона українських сімей вже заощаджують до 70% на комунальних послугах. Держенергоефективність також стало ініціатором розвитку енергосервісу в Україні – утеплення шкіл, дитячих садків, лікарень та об’єктів державної власності за кошти приватних інвесторів.

Концепція енергосервісу полягає в тому, що енергоефективні заходи в бюджетних установах впроваджуються ЕСКО – компаніями (ЕСКО), а вкладені кошти повертаються лише за рахунок економії витрат на комунальні послуги та енергоносії. Крім того, ЕСКО - компанія несе фінансові ризики, бере повну відповідальність за якість робіт та зацікавлена в максимальній економії витрат на житлово-комунальні послуги.

«Впровадивши ЕСКО-механізм, ми відкрили ринок утеплення понад 100 тис. бюджетних установ в Україні обсягом понад 8 млрд доларів. На сьогодні вже реалізується понад 300 ЕСКО-контрактів вартістю майже 330 млн гривень», - пояснив Сергій Савчук.

Міські голови, представники міжнародних проектів ділились напрацюваннями щодо систем енергоменеджменту в громадах, механізмів стимулювання заходів з енергозбереження, історіями запровадження ЕСКО-партнерств. На V Форумі енергоефективного партнерства Держенергоефективність підписав Меморандуми про співпрацю із понад 30 ОТГ.

Важливо, що представники ЄС також відзначають успіхи України у розвитку енергоефективності та готові й надалі суттєво підтримувати ініціативи у цій сфері. Одним з прикладів такої підтримки є реалізація в Україні проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) .

Нагадуємо, що всі зацікавлені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та ініціативні групи по їх створенню в м.Прилуки мають можливість зареєструватись для участі у проекті HOUSES за посиланням http://www.houses.in.ua/registration.

 

Відділ інвестицій та міжнародної діяльності міської ради

Назад