Назад

Проєкт ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES)

Європейський Союз та Програма розвитку ООН (ПРООН) реалізують проєкт «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) із метою стимулювати та підтримати створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у всіх 24 областях України.

Основна мета Проекту – мобілізація співвласників житла в багатоквартирних будинках в Україні та підтримка їхньої мотивації до підвищення рівня енергоефективності власних будинків.

Проект діє на місцевому рівні по всій країні, допомагаючи створювати нові об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), а також сприяючи зміцненню потенціалу як новостворених, так й існуючих ОСББ, які в подальшому зможуть розробити власні проекти з підвищення енергоефективності та подати заявку на фінансування до Фонду енергоефективності України.

У місті Прилуки активна фаза реалізації проєкту розпочалася у 2019 році Літніми школами ОСББ. Робота Літніх шкіл ОСББ була спрямована у двох напрямках: ініціативні групи співвласників багатоквартирних будинків, у яких ще не створено ОСББ, проходили навчання по його створенню (правовий статус ОСББ, порядок створення і діяльності органів управління ОСББ: загальні збори, правління, ревізійна комісія та багато інших питань), а діючі ОСББ навчались основам енергоефективності, бухгалтерського обліку та інших питань поточної діяльності ОСББ.

На щотижневих заняттях Регіональний координатор ПРООН в Чернігівській області Світлана Рожок інформувала присутніх представників ОСББ та мешканців багатоквартирних будинків міста про юридичні тонкощі відносин права власності, переваги і недоліки різних форм управління багатоквартирним будинком, порядок створення та державної реєстрації ОСББ, учасники розробляли проєкти статутів і протоколів, опановували основи комунікацій і діалогового підходу.

 

Станом на початок травня 2020 року сім ініціативних груп вже створили об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та близько десяти ініціативних груп проробили великий обсяг роботи по збору інформації про співвласників і продовжують рухатись по шляху створення ОСББ. П’ять ОСББ міста вже подали заявки на участь у Програмі Фонду енергоефективності «Енергодім» для отримання грантової підтримки до 70% вартості робіт і матеріалів, спрямованих на реалізацію проектів енергомодернізації своїх будинків.

Рішенням міської ради від 14 травня 2020 року №10 затверджено міську цільову Програму «Підтримка об’єднань співвласників багатоповерхових будинків щодо проведення енергоефективних заходів на 2020 рік». Програмою передбачено відшкодування ще 10% вартості проектів енергоефективності, тобто ОСББ в Прилуках можуть у отримати сумарно до 80% гранту.

Влітку 2020 року також планується проведення Літньої школи ОСББ у м. Прилуках, щоб дати можливість якомога більшій кількості співвласників багатоквартирних будинків створити ОСББ та відновити свої будинки, скориставшись підтримкою Фонду енергоефективності та міської ради.

Подати заявку на участь в проекті можна за посиланням www.houses.in.ua/registration

 

Довідкова інформація:

Світлана Рожок, Регіональний координатор ПРООН в Чернігівській області 0962680440, rosvett@ukr.net

 

Назад