Про створення необхідних умов для надання психологічної допомоги ветеранам війни
Управління соціального захисту населення Прилуцької міської ради та Міністерство у справах ветеранів України для реалізації права особам, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членам сімей таких осіб (дружина (чоловік), малолітні, неповнолітні та повнолітні діти і батьки), постраждалим учасникам Революції Гідності та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни і членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” на безоплатну психологічну допомогу інформують про наступне.
Важливим завданням є збереження ментального здоров’я ветеранів війни та членів їх сімей. Ветерани війни повертаються у громади. Саме у громадах повинні бути створені усі необхідні умови для надання якісної психологічної допомоги кожному ветерану війни.
Порядком та умовами надання психологічної допомоги ветеранам війни, членам їх сімей та деяким іншим категоріям осіб, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2022 р. № 1338 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 04 грудня 2023 р. № 1270) (далі – Порядок та умови) (http://surl.li/wtuksd), Мінветеранів удосконалено спосіб організації та надання послуг із психологічної допомоги, яким передбачено трирівневу систему надання психологічної допомоги ветеранам війни та визначено механізм надання безоплатної психологічної допомоги для ветеранів та членів їх сімей.
Перший рівень – соціально-психологічна підтримка та супровід. Другий рівень – психологічна допомога. Третій рівень – комплексна медико-психологічна допомога, яка надається мультидисциплінарними командами мінімум з чотирьох фахівців (1 лікар-психіатр та 3 психотерапевти/психологи).
На другому та третьому рівнях Мінветеранів відшкодовує надавачам вартість наданих послуг, а саме:
254,18 грн (без ПДВ) – на одну особу протягом однієї години роботи одного фахівця із надання послуг в індивідуальній формі – на другому рівні;
153 100 грн (без ПДВ) – глобальна ставка на місяць на одну команду з чотирьох фахівців за умови надання послуг із психологічної допомоги 50 і більше отримувачам послуг протягом місяця – на третьому рівні.
Психологічна допомога доступна у різних формах та форматах – індивідуальне, сімейне, групове консультування; наживо та дистанційно.
Суб’єктом надання послуг другого рівня може бути юридична особа незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, фізична особа – підприємець, які надають психологічну допомогу та з якими перебувають у трудових відносинах фахівці, або фізична особа – підприємець, яка відповідає вимогам до фахівця.
Суб’єктом надання послуг третього рівня можуть бути юридичні особи незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, фізичні особи – підприємці, які надають комплексну медико-психологічну допомогу та:
провадять діяльність на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики;
мають структурний підрозділ (центр психологічної реабілітації та/або травматерапії, або відділення медико-психологічної реабілітації тощо), укомплектований працівниками, що виконують роботу на підставі трудового договору (контракту) або за цивільно-правовими договорами, який забезпечує проведення мультидисциплінарною командою стаціонарної та/або амбулаторної, та/або дистанційної психологічної допомоги;
мають щонайменше один кабінет для прийому отримувачів послуг членами мультидисциплінарної команди та обладнане робоче місце у разі дистанційного надання послуг.
Мінветеранів для максимальної доступності послуги із психологічної допомоги та своєчасного отримування висококваліфікованої психологічні послуги було розроблено Реєстр суб’єктів надання послуг із психологічної допомоги для ветеранів і членів їх сімей (далі – Реєстр).
Порядок формування, ведення та доступу до Реєстру, затверджено наказом Міністерства у справах ветеранів України від 14 грудня 2023 року № 330, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 12 січня 2024 року за
№ 67/41412 (далі – Порядок) (http://surl.li/ixisbk).
Реєстр – інформаційно-комунікаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, оброблення реєстрових даних щодо суб’єктів надання послуг і їх фахівців з надання послуг із психологічної допомоги, які мають право надавати послуги із психологічної допомоги отримувачам послуг відповідно до Порядку та умов.
Заява про включення до Реєстру разом з документами, визначеними пунктом 29 Порядку та умов, формується засобами Реєстру в особистому електронному кабінеті заявника.
Формування заяви засобами Реєстру в особистому електронному кабінеті завершується накладенням користувачем Реєстру свого кваліфікованого електронного підпису.
Відповідно до пункту 16 Порядку та умов психологічна допомога другого і третього рівня надається суб’єктами надання послуг та фахівцями із надання послуг, інформація про яких включена до Реєстру.
Суб’єкти надання послуг із психологічної допомоги для ветеранів і членів їх сімей вашого регіону можуть подавати відповідний пакет документів для включення до Реєстру за посиланням на “Кабінет надавача” (Кабінет отримувача послуг): http://surl.li/fqqelm.
Наразі продовжується процес включення до Реєстру суб’єктів надання послуг, які будуть надавати послуги із психологічної допомоги на другому та третьому рівнях. Перелік суб’єктів надання послуг, включених до Реєстру, оприлюднено на офіційному вебсайті Мінветеранів, який періодично оновлюється (http://surl.li/uyegjp).
Водночас Мінветеранів розробило покрокову інструкцію (інформаційну графіку) подання заяви в електронній формі для отримання послуги реєстрації в Реєстрі суб’єктів надання послуг із психологічної допомоги для ветеранів і членів їх сімей (http://surl.li/yqaqof).
Також Мінветеранів розроблено Методичні рекомендацій щодо надання безоплатної психологічної допомоги особам, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членам сімей таких осіб, постраждалим учасникам Революції Гідності та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни і членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, затверджені наказом Міністерства у справах ветеранів України від 21.12.2023 №340 (https://mva.gov.ua/media/1/%D0%9D%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0% B7_340.pdf).
Додатково інформуємо, щодо необхідності використання проєкту Мінветеранів “MARTA” (Mental Adaptation and Rehabilitation Tools and Analysis) (далі – MARTA).
MARTA – інформаційна система визначення та аналізу станів психічного здоров’я та надання інформаційних, оперативних довідок користувачеві.
Це доступна психологічна підтримка для ветеранів війни та членів їх сімей, яка надає можливість перевірити свій психологічний стан. Завдяки MARTA користувачі мають можливість анонімно та самостійно провести перевірку свого психічного здоров’я та отримати рекомендацію з його поліпшення. За допомогою системи можна ознайомитися з психоедукаційними матеріалами та, за потреби, звернутися на “гарячу лінію”.
З метою доступності ветеранам війни та членам їх сімей щодо можливості отримання кваліфікованої безоплатної психологічної допомоги Мінветеранів на ресурсі MARTA розміщено переход з ресурсу MARTA на інші ресурси, зокрема на суб’єкти надання послуг із психологічної допомоги, які включені до Реєстру.
Також скористатися MARTA можуть фахівці із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, надавачі соціальних, зокрема фахівці із соціальної роботи, соціальні працівники, члени громадських об’єднань ветеранів та осіб з інвалідністю, працівники закладів охорони здоров’я та закладів освіти, працівники органів військового обліку, центрів комплектування та соціальної підтримки, соціальних служб, інші громадські та благодійні організації відповідного напряму діяльності, релігійні організації, які не є фахівцями у сфері психічного здоров’я, але пройшли відповідну підготовку та надають психологічну допомогу на першому рівні.
Функціонування ПЗ модуля “Ядро” ІС ВАCПЗ “MARTA” забезпечено за посиланням: https://marta.mva.gov.ua.
За консультаціями можна звернутися до управління соціального захисту населення Прилуцької міської ради по вул. Київській, 281, каб. 48, тел. 7-11-56.
Про оновлення даних особами з інвалідністю
в центрах комплектування та соціальної підтримки
Чернігівським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки надано роз’яснення щодо уточнення облікових даних особами з інвалідністю.
Відповідно до абзацу 4 частини 2 пункту 1 Прикінцевих положень Закону України від 11 квітня 2024 року №3633-ІХ «Про внесення змін до законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку та інші персональні дані.
Звертається увага на те, що не потрібно уточнювати облікові дані особам з інвалідністю, які, відповідно до записів в наявному військово-обліковому документі, виключені або зняті з військового обліку за станом здоров’я.
Якщо раніше не було вирішене питання виключення (зняття) з військового обліку громадян з інвалідністю, які є постійно лежачими або користуються для пересування засобами реабілітації, то особам, що опікуються такими громадянами, необхідно звернутися до територіальних центрів комплектування з заявою від військовозобов’язаного щодо виключення його з військового обліку за станом здоров’я та підтверджуючими документами. При наявності всіх необхідних документів розгляд цього питання на військово-лікарській комісії, у виключних випадках, може проводитися без присутності військовозобов’язаного.
Також необхідно враховувати, що військовозобов’язані, які визнані в установленому порядку особами з інвалідністю, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 23 закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», не підлягають призову на військову службу під час мобілізації та, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року №560, повинні написати відповідні заяви на ім’я голови комісії відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Крім територіального центру комплектування та соціальної підтримки оновити облікові дані можна в Центрах надання адміністративних послуг територіальних громад або через застосунок «Резерв+». Інших варіантів оновлення облікових даних законодавством не передбачено.
Також Чернігівським обласним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки повідомлено про відсутність окремої черги для осіб з інвалідністю в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.
Інформація про послугу облаштування житла для людей з ураженням спинного мозку чи схожими наслідками захворювання, що користуються кріслами колісними та іншими засобами реабілітації (завантажити)
Реабілітація осіб з інвалідністю внаслідок війни та війсковослужбовців
Державні реабілітаційні установи надають послуги із комплексної реабілітації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.01.2022 №31 «Про затвердження Порядку здійснення реабілітаційних заходів».
Комплексна реабілітація - це система медичних, психологічних, педагогічних, фізичних, професійних, трудових, фізкультурно-спортивних, соціально-побутових заходів, спрямованих на відновлення та компенсацію втрачених функцій організму.
Послуги комплексної реабілітації можуть отримати як особи з інвалідністю внаслідок війни, так і особи визначені в абзацах шостому і сьомому статті 4 Закону України “Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні” (військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовці військових прокуратур, осіб рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, особи, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, перебуваючи безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, а також працівники підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, перебуваючи безпосередньо в районах та у період її проведення, у забезпеченні здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, а також мирних громадян, які проживали в районах проведення антитерористичної операції, у районах здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, за умови, якщо такими особами не вчинено кримінальних правопорушень, в частині забезпечення їх медичними виробами, допоміжними засобами реабілітації, послугами медичної реабілітації, санаторно-курортним оздоровленням на підставі висновків лікарсько-консультативних комісій лікувально-профілактичних закладів чи рішень військово-лікарських комісій незалежно від встановлення їм інвалідності; особи, які у період дії воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях під час служби, трудової та іншої діяльності, проживання на відповідній території отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій та у період здійснення воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, у частині забезпечення їх допоміжними засобами реабілітації, медичними виробами, реабілітаційними послугами на підставі висновків лікарсько-консультативних комісій закладів охорони здоров’я чи рішень військово-лікарських комісій незалежно від встановлення їм інвалідності, у тому числі за кордоном, у порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України;)
Надання послуг у Державних реабілітаційних установах забезпечується, за рахунок коштів державного бюджету.
Перелік необхідних документів
-заява про отримання комплексних реабілітаційних (абілітаційних) послуг за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
- паспорта громадянина України;
- облікова картка платника податків;
- індивідуальна програма реабілітації, виданої медико-соціальною експертною комісією, лікарсько-консультативною комісією державного або комунального закладу охорони здоров’я, в якій має бути зазначено вид послуги в реабілітаціній установі;
- висновку лікарсько-консультативної комісії державного або комунального закладу охорони здоров’я з рекомендаціями стосовно надання послуг;
- висновку лікарсько-консультативної комісії державного або комунального закладу охорони здоров’я чи рішення військово-лікарської комісії (для осіб, визначених в абзацах шостому і сьомому статті 4 Закону України “Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні”) в якій має бути зазначено вид послуги в реабілітаціній установі;
Отримувачі мають право вільного вибору закладу для проходження реабілітації із числа державних закладів, комунальних закладів, реабілітаційних закладів приватної форми власності (крім закладів, розташованих у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження).
Перелік Державних реабілітаційних установ
1 |
Державна реабілітаційна установа "Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю "Поділля" |
21100, |
(0432) 68-02-60 |
2 |
Державна реабілітаційна установа "Центр реабілітації для осіб з інвалідністю "Донбас" |
вул. Героїв УПА, 1, |
(068) 329-08-05 |
3 |
Державне некомерційне підприємство "Центр комплексної реабілітації "Галичина" |
вул. Львівська, 16 с. Великий Любінь, Городоцький р-н, Львівська область, 81555 |
(032) 221-59-08 [email protected] w.w.w.reabl.lviv.ua |
4 |
Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комлексної реабілітації для осіб з інвалідністю» |
07352,урочище "Туровча лісова-2", с.Лютіж, Вишгородського району, Київська область |
(04596)40-011, 095-5319386 [email protected] |
Для отримання направлення до Державної реабілітаційної установи необхідно звернутися до управління соціального захисту населення Прилуцької міської ради (вул.Київська, 281, кабінет №49, телефон 7-11-56).
До уваги пільговиків!
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 16.09.2022 № 1041 функції з призначення, нарахування і виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу з 01.12.2023 виконує Пенсійний фонд України, але управління соціального захисту населення Прилуцької міської ради продовжує працювати за міською Програмою «Пільги місцевої влади на оплату житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку Захисникам та Захисницям України, членам їх сімей, сім’ям воїнів, загиблих (померлих) в Афганістані, особам з інвалідністю по зору – членам УТОС, спілці ветеранів Афганістану на 2022 - 2024 роки», яка передбачає сім’ям воїнів, загиблих (померлих) в Афганістані, особам з інвалідністю по зору 1-2 групи, Спілці ветеранів Афганістану, надання додаткових пільг на житлово-комунальні послуги та послуги зв’язку учасникам бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції, операції об’єднаних сил (далі - ООС), у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та сім’ям загиблих Захисників і Захисниць України.
Для отримання додаткових пільг особам, яким встановлено відповідний статус вперше, необхідно звернутися до управління соціального захисту населення Прилуцької міської ради кабінет 48 (тел. 7-11-56) з підтверджуючими документами та інформацією про житлово-комунальні послуги, якими користуються.
Також тим пільговикам, які вже отримують пільги за даною Програмою, в разі зміни обставин, що впливають на розмір пільг (зміна статусу, зміна постачальників та різновидів послуг, зміна місця проживання тощо), необхідно повідомити управління соціального захисту населення.
Включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги
Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги - автоматизований банк даних, створений для забезпечення обліку осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою. Включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, здійснюється органами Пенсійного Фонду України після розгляду поданого пакету документів.
Куди звернутися з документами:
Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто або через законного представника, шляхом відправлення документів поштою (рекомендованим листом).
Хто може звернутися: фізична особа
Документи, що необхідно надати для отримання послуги:
Умови і випадки надання
Для включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги інформації про пільговика заявник подає (крім педаг огічних, медичних та фармацевтичних працівників, працівників бібліотек, музеїв, спеціалістів із захисту рослин і працівників культури в сільській місцевості і селищах міського типу) копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім'ї на пільги (з пред'явленням оригіналів цих документів), копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, пред'являє паспорт та надає інформацію про характеристику житла та послуги, щодо отримання яких він має пільги та реально ними користується.
При поданні пакету документів пред’являється паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, передбачений Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».
У разі коли у складі сім'ї пільговика відбулися зміни, що потребують коригування включеної до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги інформації, він повідомляє про це уповноважений орган.
Нормативні документи, що регулюють надання послуги:
Щодо безоплатного поховання окремих категорій громадян
У Чернігівській області діє ПРОГРАМА відшкодування витрат з поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності та осіб з інвалідністю внаслідок війни, у Чернігівській області на 2021-2025 роки. Напрямками діяльності Програми є відшкодування витрат з поховання загиблих (померлих) учасників бойових дій, постраждалих учасників Революції Гідності та осіб з інвалідністю внаслідок війни за рахунок коштів обласного бюджету.
Для відшкодування витрат з поховання, особа, яка поховала померлого (загиблого) учасника бойових дій, постраждалого учасника Революції Гідності або особу з інвалідністю внаслідок війни, повинна звернутися в органи соціального захисту за місцем реєстрації померлої (загиблої) особи та подати такі документи:
заяву на відшкодування понесених витрат на поховання із зазначенням реквізитів особового рахунку, відкритого в установі банку, для перерахування коштів;
копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу (з пред’явленням оригіналу документа);
копію документа про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган та мають відмітку в паспорті), такі особи подають копію даної відмітки в паспорті (з пред’явленням оригіналу документа);
копію свідоцтва про смерть, виданого органами реєстрації актів цивільного стану (з пред’явленням оригіналу документа);
копію документа (посвідчення), що підтверджує віднесення померлої (загиблої) особи до категорії учасника бойових дій, постраждалого учасника Революції Гідності чи особи з інвалідністю внаслідок війни;
документи, що підтверджують перелік та вартість ритуальних послуг, наданих при похованні померлої (загиблої) особи, яка мала категорію учасника бойових дій, постраждалого учасника Революції Гідності чи особи з інвалідністю внаслідок війни.
За довідками звертатися до управління соціального захисту населення Прилуцької міської ради кабінет 48 (тел. 7-11-56).
До уваги Захисників та Захисниць України!
Відповідно до розпорядження начальника Чернігівської обласної військової адміністрації від 08 грудня 2023 року № 807 затверджено Програму соціальної підтримки Захисників i Захисниць України, членів їх сімей та осіб, які постраждали від військової aгpecії російської федерації на території Чернігівської області, на 2024 - 2026 роки, якою передбачено ряд заходів соціальної підтримки військовослужбовців та членів їх сімей, членів сімей загиблих.
За довідками звертатися до управління соціального захисту населення Прилуцької міської ради по вул.Київській, 281, кабінет 48, тел. 7-11-56.
З 1 січня 2024 буде збільшено розміри державних соціальних допомог, які залежать від прожиткового мінімуму
Відповідно до статті 7 Закону України „Про Державний бюджет на 2024 рік” (далі – Закон) передбачено збільшення прожиткового мінімуму з 1 січня 2024 року.
З 1 січня 2024 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць становить – 2 920 грн, а для основних соціальних і демографічних груп населення:
Враховуючи зазначене, у 2024 році розміри окремих видів державної допомоги становитимуть: порівняльну таблицю (завантажити).
Про моніторинг доступності інформації та публічних послуг у сфері соціального захисту населення!
З метою проведення моніторингу доступності до інформації та публічних послуг у сфері соціального захисту населення для маломобільних груп населення, зокрема осіб з інвалідністю, управлінням соціального захисту населення Прилуцької міської ради розміщено інформаційні матеріали щодо доступності
Методичні рекомендації щодо доступності публічних послуг у сфері соціального захисту населення та Рекомендації, затверджені наказом Мінсоцполітики від 16.03.2024 №99-Н «Про деякі питання доступності публічних послуг у сфері соціального захисту населення» НАКАЗ № 99-Н від 16.03.2024 (завантажити).
Рекомендації щодо викладення інформації суб’єктами владних повноважень у форматах, що забезпечують доступність її сприйняття, схвалені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17.11.2023 №1046-р.
Анкети для проведення онлайн-опитування розміщено за посиланням: https://nssu.gov.ua/socialni-poslugi/dostupnist-publichnykh-posluh?v=6639d015bf228
На виконання пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 №309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю» (зі змінами), управління соціального захисту населення Прилуцької міської ради інформує, що станом на 15.04.2024 в управлінні зареєстровано 14 заяв щодо забезпечення реабілітаційними послугами дітей з інвалідністю.
Реєстраційний номер заяви |
Дата реєстрації |
Назва реабілітаційної установи |
Строк надання реабілітаційних послуг |
Направлено до реабілітаційної установи |
1 |
03.01.2024 |
КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок» |
02.09.2024 |
|
2 |
15.01.2024 |
КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок» |
24.06.2024 |
|
3 |
15.01.2024 |
КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок» |
24.06.2024 |
|
4 |
15.01.2024 |
ОКНП «Буковинський центр відновного лікування та комплексної реабілітації дітей» |
10.06.2024 |
|
5 |
19.01.2024 |
Одеський обласний благодійний фонд реабілітації дітей-інвалідів «Майбутнє» |
03.06.2024 |
|
6 |
08.02.2024 |
Центр фізичної реабілітації «Крок за кроком до мети»
|
01.04.2024 |
Забезпечено |
7 |
05.03.2024 |
ТОВ «Українська готельна група» санаторій «Алмаз» |
01.09.2024 |
|
8 |
06.03.2024 |
КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок»
|
02.09.2024 |
|
9 |
20.03.2024 |
КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок» |
08.07.2024 |
|
10 |
22.03.2024 |
ПАТ СГК «Дніпро-Бескид» |
15.08.2024 |
|
11 |
22.03.2024 |
ПАТ СГК «Дніпро-Бескид» |
15.08.2024 |
|
12 |
08.04.2024 |
КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок» |
01.07.2024 |
|
13 |
08.04.2024 |
КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок» |
16.05.2024 |
|
14 |
09.04.2024 |
ТОВ «Центр Пріоритет» |
Не визначено |
|
За додатковою інформацією звертатися до управління соціального захисту населення Прилуцької міської ради за адресою: м. Прилуки, вул. Київська, 281, каб. № 49 або за тел. 71156, 71017, окрім суботи та неділі з 8.00-12.00 та з 13.00- 17.00.
Наказ Міністерства соціальної політики України від 01.02.2024 № 38-Н «Про встановлення розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2024 рік» (наказ завантажити).
«Автошколи для осіб з інвалідністю»
«Автошколи для осіб з інвалідністю» – це флагманський проєкт Міністерства внутрішніх справ України, який реалізується у рамках ініціативи «Без бар’єрів» Першої леді України Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ.
Мета цього проекту – створення зручної та якісної державної послуги з навчання керування автомобілем та з отримання посвідчення водія на право керування транспортним засобом для людей з інвалідністю із порушенням опорно-рухового апарату. Тому можливості підрозділів територіальних сервісних центрів МВС та мережі автошкіл на базі закладів вищої освіти МВС для людей з інвалідністю, які прагнуть навчатись керуванню автомобілем та отримати посвідчення водія, розширюються.
Переваги флагманського проекту МВС: навчання та складання іспитів у інклюзивних приміщеннях; доступна інфраструктура та максимально безбар’єрний простір; навчання у змішаних інклюзивних групах або індивідуально; можливість теоретичного навчання в дистанційному форматі; індивідуальне навчання за зручним графіком та інше.
Загальна тривалість навчання – 11 тижнів. Із них 64 години – теоретичний курс, та 40 годин – практичний курс. Орієнтовна вартість навчання: 6000 гривень.
Перелік вимог до майбутніх водіїв: бажають навчитися керувати автомобілем з ручним керуванням; відсутні медичні протипоказання (захворювання і вади), за наявності яких особа не може бути допущена до керування транспортними засобами категорії «В»; в наявності необхідний перелік документів.
Іспит складається в сервісному центрі МВС, на транспортному засобі з ручним керуванням. Водійське посвідчення отримується в тому ж сервісному центрі МВС, де складається теоретичний іспит.
Наразі такі автошколи працюють і приймають охочих в шести регіонах України, а саме: в Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Одеській та Хмельницькій областях.
Більш детальна інформація щодо проекту «Автошколи для осіб з інвалідністю» розміщена за посиланням: https://driveability.mvs.gov.ua/.
Проєкт «Навігація повернення ветеранів: професійні рішення для компаній»
Громадська організація «Центр зайнятості Вільних людей» запрошує до співпраці в рамках проєкту «Навігація повернення ветеранів: професійні рішення для компаній», діяльність якого спрямована на інформування та розширення обізнаності роботодавців з Чернігівської області щодо особливостей реінтеграції ветеранів в колективи, розробки програм, рекомендацій щодо організації відповідних умов та облаштування робочих місць, інформування колективів щодо особливостей комунікації та взаємодії. Даний проєкт дозволить ветеранам пройти їх адаптаційний період повернення більш спокійно та ефективно, дасть можливість відчути турботу та вдячність зі сторони роботодавця та громади.
Тривалість проєкту: січень - липень 2024 року.
Проєкт складається з двох етапів:
Період проведення: січень - лютий 2024 року, в анкеті ви можете обрати зручні для вас дати.
Період проведення: березень - липень 2024 року.
Що компанії та організації отримають після участі в проєкті:
Для участі заповніть анкету:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdOji1zQKP7NHIUXvWarPActEN_1AGxwPBOHYBV_W_jE8XSJg/viewform
Контакти для зв`язку - Анастасія Потапенко, менеджерка з комунікацій проекту [email protected] . тел.063 415 44 79 .
Управління соціального захисту населення Прилуцької міської ради повідомляє про оновлення механізму забезпечення допоміжними засобами реабілітації!
(за наявністю медичних показань)
Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, їх переліку.
Оновлення порядку, насамперед, спрямоване на покращення механізмів забезпечення протезами українців, що їх потребують. Також зміни стосуються питань відшкодування коштів за допоміжні засоби реабілітації.
Серед ключових оновлень та змін:
Рішення про потребу у протезі відтепер може ухвалюватись ще мультидисциплінарною реабілітаційною командою на базі закладу охорони здоров’я, де перебуває людина. Раніше таке рішення могли ухвалювати лише ВЛК, МСЕК або ЛКК. Тепер рішення може приймати команда, яка безпосередньо працює з людиною у лікарні тривалий час та може чітко визначати її потребу.
ВЛК, МСЕК, ЛКК і мультидисциплінарні реабілітаційні команди мають користуватися єдиною формою документу, в якій повинні бути зазначені детальні функціональні характеристики засобу реабілітації. Ключова мета – полегшити пацієнту процес протезування, а протезному підприємству його роботу, визначивши в документі всі деталі.
ВАЖЛИВО: якщо в людини є чинний висновок МСЕК, довідка ЛКК або ВЛК, яка видана до набрання чинності змінами до постанови, то ніяких нових документів для забезпечення допоміжними засобами реабілітації оформляти не потрібно.
Розширено доступ до протезування. Можливість подавати заяву на протезування тепер можна й у територіальному відділенні Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. Раніше таку заяву можна було подати онлайн, до управління соцзахисту населення, до ЦНАП, або через соціального працівника в лікарні, якщо він є у закладі.
Вартість протезу для дітей, що компенсується державою протезному підприємству, прирівняли до вартості протезу до дорослих. Адже комплектуючі для виробів коштують фактично однаково. Це дозволить протезним підприємствам виготовляти в Україні більш якісні дитячі протези, використовуючи сучасні комплектуючі. За виготовлені вироби підприємства отримають повне відшкодування.
Покращено механізми контролю за якістю встановлених протезів – передбачено можливість фото- та відеофіксації виробу та передачі цих даних до Фонду, за наявності згоди особи.
Передбачено можливість ремонтувати протезний виріб за кошти державного бюджету, а саме – замінювати куксоприймач та елементи кріплення, у межах гарантійного сроку. Ремонт пошкодженого внаслідок бойових дій чи збройної агресії рф протезу також покривається за рахунок коштів державного бюджету.
Встановлені за кордоном протези можуть обслуговуватись, зокрема, ремонтуватись, в Україні коштом державного бюджету у межах гарантійного терміну (після реєстрації такого виробу та особи, що його отримала, в ЦБІ).
Скорочено перелік документів для забезпечення ДЗР. Наприклад, більше немає потреби подавати довідку з місця роботи, навчання чи служби.
Ужито заходів для запобігання необгрунтованому підвищенню вартості протезів. Для цього зафіксовано період, за який протезне підприємство має виконувати калькуляцію вартості протезу та сформувати попереднє замовлення у територіальному відділенні Фонду. Для цього буде 7 днів. У разі, якщо пізніше протезне підприємство сформує більший рахунок, ніж попередній, потрібно буде надати обґрунтування такої необхідності.
Спрощено процедуру призначення крісел колісних з електроприводом – немає потреби отримувати рішення обласного МСЕК. Таким чином, призначення крісел колісних з електроприводом буде відбуватися за загальною процедурою, як і будь якого іншого засобу реабілітації
Додаткову інформацію можна отримати в управлінні соціального захисту населення Прилуцької міської ради (вул.Київська, 281, каб.№ 49, телефони 7-11-56).
Про надання допомоги ветеранам
У місті Славутичі Вишгородського району Київської області діє Соціально-психологічний центр, який на загальнодержавному рівні надає послуги ветеранам війни, учасникам бойових дій та членам їх сімей.
Основні види послуг, що надаються установою:
правові: консультації юристконсульта (в режимах офлайн і онлайн): допомога в оформленні запитів, звернень, заяв і т. інше;
соціальні: майстер-класи, семінари, виставки, зустрічі з фахівцями тощо;
психологічні: консультації психолога (в режимах офлайн і онлайн); тренінги з формування навичок першої допомоги у кризовій ситуації, профілактики девіантної поведінки та суїцидів, шляхів набуття стійкості в ситуації життєвої втрати та інших кризових подій, попередження домашнього насильства; групи підтримки для членів сімей ветеранів, бійців ЗСУ і тероборони, членів сімей загиблих бійців;
фізкультурно-оздоровчі: заняття у тренажерному залі; фізкультурно-оздоровчі заходи на свіжому повітрі; масаж з використанням масажного крісла;
інформаційні: психоедукація для цільових груп з використанням друкованих та електронних ЗМІ; розвиток спільнот ветеранів та членів їх сімей у месенджерах і соціальних мережах; заходи щодо підвищення психологічної культури цільових груп.
Також, при Центрі діє служба психологічної та правової допомоги «ТЕЛЕФОН ДОВІРИ» для ветеранів, учасників бойових дій та членів їх сімей.
Мета діяльності служби - розширення доступу до кваліфікованих психологічних послуг і правової підтримки ветеранів, УБД та їх близьких перед усім із сільської місцевості.
Номери Телефону довіри: 095 945 69 40
067 850 91 16
Графік роботи: понеділок - п’ятниця з 9.00 до 18.00. Перерва з 13.00 до 14.00.
Інформацію про порядок та умови забезпечення професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності
Згідно «Порядку та умов забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 432 (зі змінами) право на професійне навчання мають особи, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей таких осіб, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалі учасники Революції Гідності.
На період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування дія цього Порядку та умов поширюється також на військовослужбовців (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовців військових прокуратур, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та членів їх сімей.
Особа для отримання послуг з професійної адаптації звертається до органу соціального захисту населення за адресою задекларованого/ зареєстрованого місця проживання (перебування) або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою в паперовій або електронній формі.
До заяви додаються:
копія індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);
копія посвідчення (засвідчена підписом особи), що підтверджує наявність одного із статусів;
копія свідоцтва про шлюб, для дітей - свідоцтва про народження (для членів сімей осіб, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та членів їх сімей.
Послуги з професійного навчання надаються особі в порядку черговості. Особа може повторно отримати послугу з професійного навчання, але не раніше ніж через три роки після отримання такої послуги, за умови наявності підтвердженого страхового стажу не менше двох років.
Професійне навчання осіб здійснюється за денною, вечірньою (змінною), очно-заочною, дистанційною, екстернатною формою навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.
Строк професійного навчання осіб визначається робочими навчальними планами, робочими навчальними програмами та освітніми програмами відповідно до законодавства. У разі організації навчання за робітничими професіями строк не може перевищувати 12 місяців.
Перелік наявних освітніх програм в Чернігівській області для навчання учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів сімей загиблих військовослужбовців (завантажити).
До уваги роботодавців!
Конфедерацією роботодавців України за сприяння Міжнародної організації праці розроблено практичний посібник для роботодавців «Працевлаштування осіб з інвалідністю». З ним можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/46nqx0p.
Також, з метою оперативного інформування бізнесу щодо змін у сфері працевлаштування осіб з інвалідністю, Конфедерацією роботодавців України розроблено Платформу «РАЗОМ», на якій розміщений зазначений посібник «Працевлаштування осіб з інвалідністю», кращі практики працевлаштування осіб з інвалідністю, аналітика, інформаційні матеріали, новини та законодавство щодо працевлаштування осіб з інвалідністю. Платформа «РАЗОМ»за посиланням: https://pwd.employers.org.ua/ua.
З 1 січня 2024 буде збільшено розміри державних соціальних допомог, які залежать від прожиткового мінімуму
Відповідно до статті 7 Закону України „Про Державний бюджет на 2024 рік” (далі – Закон) передбачено збільшення прожиткового мінімуму з 1 січня 2024 року.
З 1 січня 2024 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць становить – 2 920 грн, а для основних соціальних і демографічних груп населення:
Враховуючи зазначене, у 2024 році розміри окремих видів державної допомоги становитимуть: порівняльну таблицю (завантажити).
Український ветеранський фонд розпочав новий конкурс спільно з Громадською організацією «Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання».
Громадські інституції, які працюють на підтримку ветеранів та членів їх сімей, зможуть отримати від 800 тис. грн. до 2,5 млн. грн. фінансової підтримки у межах нового конкурсу "Варто: Єднання".
Старт прийому заявок – 1 листопада 2023 року
Останній день прийому заявок – 16 листопада 2023 року (до 23:59 за київським часом).
Сума фінансування проєктів:
Мінімальна запитувана сума на проєкт – 800 000 грн. Максимальна запитувана сума на проєкт – 2 500 000 грн.
Претендувати на отримання фінансової підтримки у рамках даного конкурсного відбору проєктів можуть:
громадські об’єднання із статусом юридичної особи (громадські організації або громадські спілки), які зареєстровані відповідно до вимог законодавства не пізніше ніж за один рік до подання заяви на участь у конкурсному відборі та мають статус неприбуткових організацій, до статутної діяльності яких належить питання щодо захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів ветеранів та членів їх сімей.
Мета програми «ВАРТО: ЄДНАННЯ»: реінтеграція та підтримка ветеранів та їхніх родин через послуги громадських об’єднань, які своєю чергою посилять свої спроможності та якість послуг у сфері захисту прав і свобод, задоволення суспільних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів ветеранів та членів їх сімей.
У рамках вищезазначеного конкурсного відбору можуть брати участь проєкти, які відповідають наступним пріоритетам:
Надання менторської підтримки та консультування ветеранського підприємництва від старту до розвитку;
Соціальний супровід ветеранів, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України;
Соціальний супровід дітей ветеранів та дітей загиблих (померлих) ветеранів війни, дітей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України;
Реінтеграція ветеранів та членів їх сімей до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їх фізичного та психічного здоров’я.
Увага! Проєкт, що претендує на участь у конкурсі, має обов’язково відповідати мінімум одному із зазначених пріоритетів.
З більш детальною інформацією щодо порядку проведення та умов участі у конкурсному відборі проєктів заявники можуть ознайомитись на сайті Українського ветеранського фонду за посиланням: https://veteranfund.com.ua/contests/varto-unity/
Подати заявку на участь в програмі ви можете за посилання: https://veteranfund.com.ua/contests/varto-unity/
Запитання та уточнення надсилайте на електронну пошту: [email protected]
У темі листа обов'язково вказуйте: “Варто: Єднання”. Або звертайтесь за номером телефону: +380 (98) 009 48 72.
Міністерство у справах ветеранів України відповідно до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та спортивних змагань України на 2023 рік та на запрошення Військово- повітряних сил США (програма Air Force Wounded Warrior (AFW2) здійснює організацію та забезпечення підготовки збірної команди України для участі у 2024 році у міжнародних змаганнях “United States Air Force Trials”, які відбудуться 04-16 березня 2024 року у м. Лас-Вегасі, штат Невада, США.
З метою належної підготовки до участі у зазначених міжнародних змаганнях з 01 по 14 грудня 2023 року проводяться навчально-тренувальний збір та Всеукраїнські змагання з відбору кандидатів до збірної команди України для участі в міжнародних змаганнях “United States Air Force Trials 2024” з адаптивних видів спорту.
До відбору до складу національної збірної команди України для участі у міжнародних спортивних змаганнях “United States Air Force Trials 2024” запрошуються особи, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції, забезпечення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, до здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України (період з 2014 року – до сьогодні), з числа:
військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та особи з їх числа, які зазнали травм, поранень або захворювань під час або внаслідок виконання службових обов’язків у зоні бойових дій;
осіб, звільнених з військової служби, служби цивільного захисту, служби у правоохоронних органах;
- ветеранів війни (учасники бойових дій, статус яким встановлено згідно з пунктами 21-25 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”) та особи з інвалідністю внаслідок війни, яким статус встановлено згідно з пунктами 11-16 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.
З 24 жовтня до 16 листопада 2023 року проходить реєстрація учасників зазначених змагань.
Умови проведення, анкета учасника та актуальна інформація щодо участі розміщена на сайті Міністерства у справах ветеранів України за посиланням: https://mva.gov.ua/ua/news/rozpochato-reyestraciyu-vidboru-kandidativ-do-skladu- nacionalnoyi-zbirnoyi-komandi-ukrayini-dlya-uchasti-u-mizhnarodnih-zmagannyah- united-states-air-force-trials.
Контактна особа для координації і взаємодії: головний спеціаліст відділу ветеранського спорту та реабілітації Департаменту реабілітації та медичного забезпечення Мінветеранів Анастасія ГАЛАЙКО, телефон +38 (093) 361 65 85.
Проєкт реалізується ГО ПРО Вімен ЮА та ГО Номад за підтримки Українського Ветеранського Фонду. Він дає змогу зняти з учасників програми стигму сприйняття «повернення з війни та неможливості себе знайти в цивільному житті».
Громадська організація ГО ПРО Вімен ЮА та ГО Номад звертається із проханням стати партнерами їх інституції у реалізації проєкту з організації безкоштовної програми розвитку сімейного ветеранського бізнесу, в тому числі бізнесу діючих військових та їх родин, а саме:
Реєстрація на програму: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSey6ynhPexn5lMhdzzmCG-_gpLmvJMU1XZy8r2bJGN0-znB-g/viewform
Програма «Розвиток сімейного бізнесу ветеранів/ок» складається з наступних блоків:
бізнес-табір в Карпатах протягом 7 днів;
менторські сесії;
робота з психологом;
допомога з подачами проєктних заявок на грантові та інвестиційні конкурси.
Багато зусиль докладається для забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності.
ГО ПРО Вімен ЮА та ГО Номад доєднається до праці громадських організацій (спілок), що працюють з ветеранами та підсилити її.
Соціальні мережі:
https://www.facebook.com/prowomenua
https://www.facebook.com/veteranfundua
https://www.facebook.com/nomad.today
https://instagram.com/pro.women.ua
https://instagram.com/veteranfundua
https://www.instagram.com/nomad.live.today
Контактна особа для детальнішої інформації - 0952426722, Олена
Автошкола для осіб з інвалідністю
З метою сприяння підвищенню обізнаності осіб з інвалідністю про можливість проходження навчання керуванню транспортним засобом за державною послугою проекту Міністерства внутрішніх справ України «Автошколи для людей з інвалідністю».
Метою Проекту є розширення можливостей територіальних сервісних центрів МВС та мережі автошкіл на базі закладів вищої освіти МВС із специфічними умовами навчання для осіб з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату. В межах проекту МВС створено державну послугу з навчання керуванню транспортним засобом особами з інвалідністю та отримання ними посвідчення водія.
Підготовку слухачів із числа осіб з інвалідністю розпочато в закладах вищої освіти МВС із специфічними умовами навчання в п’яти регіонах України, зокрема у Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській Львівській та Хмельницькій областях.
Державна послуга проекту МВС покликана створити рівні можливості для кожного, хто бажає навчитися керувати автомобілем.
Інформація про проект МВС «Автошколи для людей з інвалідністю» за посиланням: https://www.ispf.gov.ua/news/avtoshkoli-dlya-lyudej-z-invalidnistyu230719.
Увага ветеранам війни та членам їхніх сімей!
Стартує реєстрація на участь у проекті «Територія відновлення та розвитку, за підтримкою USAID «Економічна підтримка Східної України», де будуть проводитися безкоштовні онлайн тренінги з працевлаштування та відкриття власного бізнесу. Тренінги почнуться вже в серпні і триватимуть до листопада. По закінченню навчальних курсів ви зможете:
- майстерно писати резюме;
- проходити співбесіди;
- писати бізнес-план;
- розробити власний стартап;
- залучити кошти для відкриття власного бізнесу;
- просунути власну справу.
Спочатку на Вас чекають тренінги з психологічного відновлення, далі лекції HR спеціалістів та бізнес-тренерів щодо успішного працевлаштування та відкриття власної справи. Коли Ваш бізнес успішно стартуватиме, ми супроводжуватимемо Вас на початку вашої діяльності, надамо менторську підтримку Вашому проекту.
Проєкт реалізується ГО «СВАТОДОН» та БО «МБФ «ЗЛАГОДА»
Інформація щодо надання безоплатної правової допомоги
Конституцією України гарантується право на безоплатну правову допомогу. Відповідно до статті 59 Конституції України кожен має право на професійну правничу допомогу.
Закон України «Про безоплатну правову допомогу» визначає зміст права на безоплатну правову допомогу, порядок реалізації цього права, підстави та порядок надання безоплатної правової допомоги, державні гарантії щодо надання безоплатної правової допомоги.
Безоплатна правова допомога - правова допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел
безоплатна первинна правова допомога охоплює такі види правових послуг:
1) надання правової інформації;
2) надання консультацій і роз'яснень з правових питань;
3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);
3-1) надання консультацій, роз’яснень та підготовка проектів договорів користування земельними ділянками (оренда, суборенда, земельний сервітут, емфітевзис, суперфіцій) для сільського населення - власників земельних ділянок;
4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.
Безоплатну первинну правову допомогу надають органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи приватного права, спеціалізовані установи, центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Безоплатна вторинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.
безоплатна вторинна правова допомога включає:
1) захист;
2) здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
3) складення документів процесуального характеру.
Суб'єктами надання безоплатної вторинної правової допомоги в Україні є центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги та адвокати, включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.
Також повідомляємо, що офіційний веб-сайт Координаційного центру з надання правової допомоги, розміщений за електронною адресою: https://legalaid.gov.ua/
Єдиний номер контакт-центру системи безоплатної правової допомоги - 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно в межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).
Відповідно до статті 101 Конституції України парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина здійснює Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.
Кожен має право звертатися за захистом своїх прав до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (стаття 55 Конституції України). Відповідно до закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» особа може звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, якщо її права та свободи порушено органами державної влади, органами місцевого самоврядування та їх посадовими і службовими особами, а також юридичними та фізичними особами.
сайт: https://ombudsman.gov.ua/about
Гаряча лінія 0800-50-17-20, 044-299-74-08
Війна вплинула й продовжує впливати на наш психоемоційний стан і психічне здоров’я. У період екстрених ситуацій, однією з яких якраз є воєнні дії, у будь-кого може проявитися первинний психотичний епізод. Тобто у людини, яка раніше не мала подібних порушень, певна ситуація, події, інформація можуть спричинити небажаний вплив й прояви.
Є певні ознаки, які допоможуть зрозуміти, чи є у людини, з якою ви спілкуєтеся (зокрема, і вперше), психічні порушення. Зверніть увагу на те, як людина говорить, на особливості її поведінки та реакції.
Гаряча лінія з питань попередження самогубств та підтримки психічного здоров’я – 7333 (цілодобово).
Телефон довіри Київського міського центру психолого-психіатричної допомоги при станах душевної кризи – (044) 456 17 02, (044) 456 17 25 (цілодобово).
Гаряча лінія організації «Людина в біді» – 0 800 210 160 (безоплатно, цілодобово).
Працює електронний кабінет особи із інвалідністю.
До уваги!
На виконання пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 №309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю» (зі змінами), управління соціального захисту населення Прилуцької міської ради інформує про наступне.
Станом на 15.05.2023 рік зареєстровано 9 заяв щодо забезпечення реабілітаційними послугами дітей з інвалідністю згідно постанови КМУ № 309:
Реєстраційний номер заяви |
Дата реєстрації |
Назва реабілітаційної установи |
Строк надання реабілітаційних послуг |
Направлено до реабілітаційної установи |
1 |
01.02.2023 |
«Міжнародний центр відновлювальної медицини» |
- |
Відмова від реабілітації |
2 |
16.03.2023 |
КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок» |
26.06.2023 |
|
3 |
16.03.2023 |
КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок» |
26.06.2023 |
|
4 |
06.04.2023 |
КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок» |
24.07.2023 |
|
5 |
26.04.2023 |
«Міжнародний центр відновлювальної медицини» |
02.05.2023 |
Забезпечено |
6 |
28.04.2023 |
КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок» |
07.08.2023 |
|
7 |
08.05.2023 |
ТОВ «Українська готельна група» санаторій «Алмаз» |
22.05.2023 |
|
8 |
08.05.2023 |
КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок»
|
10.08.2023 |
|
9 |
08.05.2023 |
КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок» |
10.08.2023 |
|
За додатковою інформацією звертатися до управління соціального захисту населення Прилуцької міської ради за адресою: м. Прилуки, вул. Київська, 281, каб. № 49 або за тел. 71156, 71017, окрім суботи та неділі з 8.00-12.00 та з 13.00 - 17.00.
Як отримати матеріальну допомогу, якщо ви постраждали від вибухонебезпечних предметів
Відповідаючи на це питання, перш за все, варто зазначити, що регулюють питання призначення допомоги Закон України «Про протимінну діяльність в Україні» та Постанова Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2021 року № 1020 «Деякі питання призначення і виплати одноразової компенсації та щорічної допомоги, передбачених Законом України «Про протимінну діяльність в Україні».
Відповідно до українського законодавства, постраждалі від вибухонебезпечних предметів мають право на одноразову компенсацію за шкоду, заподіяну здоров’ю, та на щорічну допомогу на оздоровлення. Зокрема, це стосується дітей віком до 18 років, яким встановлена інвалідність, що пов’язана з ушкодженнями, спричиненими вибухонебезпечними предметами на підставі висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я чи осіб від 18 років на підставі висновку медико-соціальної експертної комісії.
Який розмір державної допомоги?
Розміри компенсації та допомоги особам, що постраждали від вибухонебезпечних предметів визначають «Порядок надання одноразової компенсації особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів» та «Порядок надання щорічної допомоги на оздоровлення особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів».
Отож, розмір одноразової компенсації становить:
для особи з інвалідністю І групи та для дитини з інвалідністю підгрупи А до 18 років – у п’ятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність;
для особи з інвалідністю ІІ групи та для дитини з інвалідністю до 18 років – у чотирикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність;
для особи з інвалідністю ІІІ групи – у трикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність.
Щорічна допомога на оздоровлення нараховується і виплачується постраждалій особі в таких розмірах, округлених до однієї гривні:
особам з інвалідністю I або II групи, дітям з інвалідністю – 40 % розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність;
особам з інвалідністю III групи – 35 % розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність.
При цьому, у разі зміни групи інвалідності в період перебування особи з інвалідністю на обліку, допомога на оздоровлення виплачується в розмірі, визначеному для групи інвалідності, встановленої такій особі на дату призначення допомоги.
Якщо постраждала особа має право на допомогу на оздоровлення згідно із Законом України “Про протимінну діяльність в Україні” та одночасно згідно з іншим нормативно-правовим актом – допомога, за вибором самої особи, призначається лише за одним з них.
Допомога на оздоровлення виплачується постраждалій особі, якщо вона протягом поточного року не отримувала безоплатну санаторно-курортну путівку, або путівку на оздоровлення, або будь-яку грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки, або компенсацію вартості самостійного санаторно-курортного лікування чи щорічну допомогу на оздоровлення за рахунок державного або місцевого бюджетів.
У разі отримання постраждалою особою допомоги на оздоровлення така особа знімається з обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою або з обліку для отримання грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки/компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування/щорічної допомоги на оздоровлення.
Куди потрібно звернутися за допомогою?
Призначення одноразової компенсації та щорічної допомоги проводяться структурними підрозділами з питань соціального захисту населення на підставі звернення постраждалої особи або її законного представника за зареєстрованим або фактичним місцем проживання.
До заяв на отримання компенсації та допомоги надаються наступні документи:
копія паспорта громадянина України (або копії тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця);
копія свідоцтва про народження постраждалої дитини віком до 14 років;
копію реєстраційного номера облікової картки платника податків або серію (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
рішення районної, районної у м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті ради або суду про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування, або про влаштування таких дітей на цілодобове перебування до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування, або рішення районної, районної у м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради про влаштування дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, в прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу;
копію довідки медико-соціальної експертної комісії про групу і причину інвалідності (особам віком від 18 років) або копію висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про встановлення категорії “дитина з інвалідністю” (дітям віком до 18 років).
Важливо пам’ятати, що одноразова компенсація призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 60 календарних днів після встановлення зв’язку інвалідності з ушкодженнями, спричиненими вибухонебезпечними предметами, а щорічна допомога – за умови подання звернення до 15 жовтня поточного року за зареєстрованим або фактичним місцем проживання, важливо, що таке звернення подається щороку.
Методичні рекомендації щодо евакуації людей з інвалідністю (завантажити).
Інклюзія осіб з інвалідністю при гуманітарному реагуванні (завантажити)
Надання підтримки особам з інвалідністю внаслідок війни
Повідомляємо, що Порядком реалізації спільного з Міжнародною Федерацією Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Товариством Червоного Хреста України проекту щодо надання підтримки особам з інвалідністю внаслідок війни, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2022 року № 1393, визначено процедуру отримання особами з інвалідністю внаслідок війни грошової допомоги.
Право на зазначену грошову допомогу мають повнолітні громадяни України, яким відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” надано статус особи з інвалідністю внаслідок війни I або II групи та відомості про яких внесені до Єдиного державного реєстру ветеранів війни.
Для отримання грошової допомоги заявник подає заяву в електронній формі шляхом її заповнення з використанням технічних засобів Мінветеранів.
Заява на отримання грошової допомоги формується в електронній формі на вебсайті eveteran.gov.ua після проходження заявником електронної ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
У заяві зазначаються такі відомості:
1) прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);
2) стать;
3) дата народження;
4) реєстраційний номер облікової картки платника податків (серія та/або номер документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, у разі коли особа через свої релігійні переконання відмовилася в установленому порядку від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку в паспорті);
5) унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;
6) відомості про задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування);
7) серія та/або номер документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
8) контактні дані (номер телефона та адреса електронної пошти);
9) серія, номер, дата видачі та закінчення строку дії посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;
10) група інвалідності, дата встановлення інвалідності;
11) міжнародний номер банківського рахунку IBAN, найменування банку.
Відповідальність за достовірність відомостей, що містяться в заяві, несе заявник.
Виплата грошової допомоги здійснюється на банківський рахунок заявника у розмірі 4000 гривень на місяць протягом чотирьох місяців.
У разі ненадходження коштів або виникнення потреби в зміні міжнародного номера банківського рахунка IBAN заявник може повторно подати заяву на отримання грошової допомоги. Заявнику надається можливість подати не більше однієї заяви впродовж одного календарного дня.
Соціальна реклама "Безбар’єрність – це…."
Чернігівське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю завжди готове допомогти особам з інвалідністю пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити кваліфікацію
Перший крок. Заявник звертається (із заявою) до відділення Фонду за місцем реєстрації і надає наступні документи:
копію паспорта, а також, за потреби, копію паспорта законного представника особи з інвалідністю, документа, що підтверджує його повноваження;
копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи ( у разі якщо заявник – фізична особа є внутрішньо переміщеною особою ) згідно з додатком до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 ( у реакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2015 року №636);
копію свідоцтва про народження дитини з інвалідністю, копію паспорта законного представника дитини з інвалідністю, документа, що підтверджує його повноваження;
копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або паспорта з позначкою щодо наявності права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера;
копію довідки МСЕК про встановлення інвалідності (для дітей з інвалідністю – висновок ЛКК);
копію індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю;
копію документа державного зразка про освіту (повну загальну середню освіту, базову освіту);
копію сертифіката Українського центру оцінювання якості освіти (за наявністю);
повідомлення начального закладу, що підтверджує його готовністю надати освітні послуги особи з інвалідністю;
документ, що підтверджує вартість надання освітніх послуг за навчальний рік посеместрово;
копію ліцензії ВНЗ та сертифіката про акредитацію за обраною спеціальністю за ступенем освіти.
Другий крок. Між надавачем освітніх послуг, платником (відділенням Фонду) та одержувачем послуг (студентом, учнем) укладається договір про відшкодування навчальному закладу вартості навчання та перекваліфікації особи з інвалідністю.
Третій крок. Відділення Фонду відшкодовує навчальному закладу витрати за навчання осіб з інвалідністю в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисом на відповідний бюджетний рік, у міру надходження коштів з Державного бюджету Країни шляхом посеместрового переказу коштів на рахунок навчального закладу в безготівковому порядку за умови відсутності в особи з інвалідністю незадовільних оцінок за результатами екзаменаційної сесії за попередній семестр.
За більш детальною інформацією звертайтеся до Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю: 14017, м. Чернігів, вул. В.Радченка,14, тел.:(0462)67-28-51.
Управління соціального захисту населення Прилуцької міської ради інформує підприємства, установи та організації, що відповідно до п.6. Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого поставою Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 №936 (зі змінами), з метою ефективного планування та контролю за цільовим використанням бюджетних коштів у межах виконання бюджетної програми «Соціальний захист громадян, які потрапили в складні життєві обставини» затверджено Наказ Мінсоцполітики від 29.03.2023 №110-Н «Про затвердження типових форм документів».
Нові типові форми документів:
1. Паспорт даних підприємства, працівники якого отримують компенсаційні виплати та допомогу, пов’язані із заробітною платою, згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
2. Розрахунок видатків, пов’язаних із виплатою компенсації та допомоги і наданням пільг, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Визнано таким, що втратив чинність Наказ Міністерства соціальної політики України від 22.06.2018 №928 «Про затвердження типових форм документів».
На підставі вищезазначеного усім підприємствам, працівники яких отримують компенсаційні виплати та допомоги, пов’язані із заробітною платою згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» необхідно пройти паспортизацію даних підприємства за новими формами документів
Звертаємо увагу на те, що керівники підприємств несуть персональну відповідальність за своєчасність подання розрахункових документів та правильність призначення і нарахування компенсаційних виплат та допомоги певних видів.
Телефон для довідок: 7-10-17.
Інформація щодо порядку отримання направлення на протезування для: цивільних осіб, військовослужбовців, дітей до 18 років, постраждалих від війни.
Шановні учасники ліквідації наслідків аварії
на Чорнобильській АЕС 1 категорії!
Доводимо до Вашого відома, що Кабінетом Міністрів України 23.11.2016 року прийнято постанову №854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка набуває чинності з 01.01.2017 року.
Даною постановою затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації постраждалим громадянам.
Зазначаємо, що Порядок передбачає новий механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з 2017 року.
Зокрема, укладання трьохстороннього договору між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення. При цьому постраждалій особі буде забезпечено право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення та відпочинку.
Управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради доводить до відома, що Законом України від 28.12.2014 № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» внесено зміни до статті 60 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Зокрема особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і які мають одночасно право на інші пільги та компенсації, передбачені законодавством України, надаються за їх вибором пільги та компенсації відповідно до одного із Законів України.
У зв’язку з вищевикладеним надаємо порівняльну характеристику Закону України «Про статус і соціальний Захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та просимо з′явитися до управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради.
Дні прийому: щоденно з 8.00 – до 17.00
обідня перерва з 12.00 - до 13.00
Адреса: м. Прилуки, вул. Київська, б. 281, каб. № 51
Телефон для довідок: 7-10-17.