На виконання пункту 6 постанови Кабінету  Міністрів України від 27.03.2019 №309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю» (зі змінами), управління соціального захисту населення Прилуцької міської ради інформує, що станом на 15.04.2024 в управлінні зареєстровано 14 заяв щодо забезпечення реабілітаційними послугами дітей з інвалідністю.

Реєстраційний номер заяви

Дата реєстрації

Назва реабілітаційної установи

Строк надання реабілітаційних послуг

Направлено до реабілітаційної установи

1

03.01.2024

КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок»

02.09.2024

 

2

15.01.2024

КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок»

24.06.2024

 

3

15.01.2024

КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок»

24.06.2024

 

4

15.01.2024

ОКНП «Буковинський центр відновного лікування та комплексної реабілітації дітей»

10.06.2024

 

5

19.01.2024

Одеський обласний благодійний фонд реабілітації дітей-інвалідів «Майбутнє»

03.06.2024

 

6

08.02.2024

Центр фізичної реабілітації «Крок за кроком до мети»

 

 

01.04.2024

Забезпечено

7

05.03.2024

ТОВ «Українська готельна група» санаторій «Алмаз»

01.09.2024

 

8

06.03.2024

КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок»

 

 

02.09.2024

 

9

20.03.2024

КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок»

08.07.2024

 

10

22.03.2024

ПАТ СГК «Дніпро-Бескид»

15.08.2024

 

11

22.03.2024

ПАТ СГК «Дніпро-Бескид»

15.08.2024

 

12

08.04.2024

КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок»

01.07.2024

 

13

08.04.2024

КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок»

16.05.2024

 

14

09.04.2024

ТОВ «Центр Пріоритет»

Не визначено

 

За додатковою інформацією звертатися до управління соціального захисту населення Прилуцької міської ради за адресою: м. Прилуки, вул. Київська, 281, каб. № 49 або за тел. 71156, 71017, окрім суботи та неділі з 8.00-12.00 та з 13.00- 17.00.

 

 

 
Безкоштовне навчання Захисників і Захисниць України за Сертифікатною програмою «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»!
 

Громадська організація «Школа врядування» та Києво-Могилянська школа врядування імені Андрія Мелешевича запрошують ветеранів і ветеранок на безкоштовне навчання за Сертифікатною програмою «Урядування в   умовах   воєнного   стану   та   післявоєнного   відновлення» (далі – Сертифікатна програма).

Старт навчання запланований на 22 квітня 2024 року. Прийом заявок триватиме до 08 квітня включно.

Сертифікатна програма погоджена Національним агентством України   з питань державної служби та впроваджується в рамках проєкту «Розширення професійних горизонтів: професійний розвиток ветеранів та ветераном  для кар’єри на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування». Проєкт втілюється за сприяння Програми реінтеграції ветеранів IREX, яку реалізує IREX за підтримки Державного департаменту США.

Мета – сприяти професійному розвитку та підвищенню кваліфікації ветеранів та   ветеранок,   які   прагнуть   пов’язати   свою   професійну   кар’єру з державною службою та місцевим самоврядуванням. Після навчання учасники та   учасниці   отримають   відповідні   знання,   навички    та    компетентності для успішного зарахування у кадрові резерви, проходження конкурсів на посади, працевлаштування та подальшої роботи в органах державної влади.

Детальніша інформація про Сертифікатну програму та умови відбору за посиланням: http://bit.ly/3uXJFoh.

 

 

Наказ Міністерства соціальної політики України від 01.02.2024 № 38-Н «Про встановлення розмірів грошової компенсації вартості продуктів харчування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2024 рік» (наказ завантажити).

 

 

«Автошколи для осіб з інвалідністю»

«Автошколи для осіб з інвалідністю» – це флагманський проєкт Міністерства внутрішніх справ України, який реалізується у рамках ініціативи «Без бар’єрів» Першої леді України Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ.

Мета цього проекту – створення зручної та якісної державної послуги з навчання керування автомобілем та з отримання посвідчення водія на право керування транспортним засобом для людей з інвалідністю із порушенням опорно-рухового апарату. Тому можливості підрозділів територіальних сервісних центрів МВС та мережі автошкіл на базі закладів вищої освіти МВС для людей з інвалідністю, які прагнуть навчатись керуванню автомобілем та отримати посвідчення водія, розширюються.

Переваги флагманського проекту МВС: навчання та складання іспитів у інклюзивних приміщеннях; доступна інфраструктура та максимально безбар’єрний простір; навчання у змішаних інклюзивних групах або індивідуально; можливість теоретичного навчання в дистанційному форматі; індивідуальне навчання за зручним графіком та інше.

Загальна тривалість навчання – 11 тижнів. Із них 64 години – теоретичний курс, та 40 годин – практичний курс. Орієнтовна вартість навчання: 6000 гривень.

Перелік вимог до майбутніх водіїв: бажають навчитися керувати автомобілем з ручним керуванням; відсутні медичні протипоказання (захворювання і вади), за наявності яких особа не може бути допущена до керування транспортними засобами категорії «В»; в наявності необхідний перелік документів.

Іспит складається в сервісному центрі МВС, на транспортному засобі з ручним керуванням. Водійське посвідчення отримується в тому ж сервісному центрі МВС, де складається теоретичний іспит.

Наразі такі автошколи працюють і приймають охочих в шести регіонах України, а саме: в Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Одеській та Хмельницькій областях.

Більш детальна інформація щодо проекту «Автошколи для осіб з інвалідністю» розміщена за посиланням: https://driveability.mvs.gov.ua/.

 

Проєкт «Навігація повернення ветеранів: професійні рішення для компаній»

Громадська організація «Центр зайнятості Вільних людей» запрошує до співпраці в рамках проєкту «Навігація повернення ветеранів: професійні рішення для компаній», діяльність якого спрямована на інформування та розширення обізнаності роботодавців з Чернігівської області щодо особливостей реінтеграції ветеранів в колективи, розробки програм, рекомендацій щодо організації відповідних умов та облаштування робочих місць, інформування колективів щодо особливостей комунікації та взаємодії. Даний проєкт дозволить ветеранам пройти їх адаптаційний період повернення більш спокійно та ефективно, дасть можливість відчути турботу та вдячність зі сторони роботодавця та громади.

Тривалість проєкту: січень - липень 2024 року.

Проєкт складається з двох етапів:

 • Базова навчально-консультаційна програма - складається з двох тренінгів “Особливості комунікації та ефективної взаємодії з ветеранами” та “Як розробити дієву програму реінтеграції ветеранів у компанію: підходи, принципи, інструменти”.

Період проведення: січень - лютий 2024 року, в анкеті ви можете обрати зручні для вас дати.

 • Поглиблена навчально-консультаційна програма для відібраних компаній, яка складатиметься з двох частин:
  • Тренінгова, яка розкриє питання щодо юридичних, психологічних аспектів повернення демобілізованих працівників до ефективної роботи, особливостей побудови внутрішніх та зовнішніх комунікацій щодо теми ветеранів, принципів створення інклюзивного робочого середовища у компанії.
  • Підтримки в розробці та впровадженні індивідуальної програми реінтеграції ветеранів в компанію. Три компанії отримають можливість підтримки у розробці та впровадженні індивідуальної програми реінтеграції ветеранів відповідно до своїх потреб та запитів. Програми можуть включати дослідження потреб ветеранів у компанії, розробку алгоритмів повернення до роботи ветеранів на свої робочі місця, повернення до професійної діяльності ветеранів з інвалідністю, створення для них можливостей перекваліфікації та нових професійних можливостей, особливості підтримки та повернення жінок-ветеранок.

Період проведення: березень - липень 2024 року.

Що компанії та організації отримають після участі в проєкті:

 • зрозуміють, як провести оцінку потреб в розрізі питання інтеграції ветеранів/ок;
 • зрозуміють, які конкретні дії/програми необхідні вам, отримаєте підтримку в їх розробці та впровадженні;
 • інструменти щодо особливостей реінтеграції ветеранів/ок в компанію;
 • розуміння особливостей комунікації та взаємодії з ветеранами/ками;
 • дізнаються, як проводити найм нових працівників - ветеранів/ок;
 • зрозуміють принципи побудови та кроки до впровадження інклюзивного робочого середовища в компанії;
 • зрозуміють, як комунікувати про ветеранів/ок назовні та чому це важливо робити;
 • можливість розробити та впровадити програму реінтеграції ветеранів у вашій компанії  за участі провідних фахівців з відповідних галузей.

Для участі заповніть анкету:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdOji1zQKP7NHIUXvWarPActEN_1AGxwPBOHYBV_W_jE8XSJg/viewform

Контакти для зв`язку - Анастасія Потапенко, менеджерка з комунікацій проекту  [email protected] . тел.063 415 44 79 .

 

 

До уваги Захисників та Захисниць України!

Відповідно до розпорядження начальника Чернігівської обласної військової адміністрації від 10 серпня 2023 року № 36 внесено зміни до Програми «Програма соціальної підтримки Захисників і захисниць України, членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, які загинули (пропали безвісти) в Афганістані, при виконанні інтернаціонального обов’язку, у Чернігівській області на 2019-2023 роки» у напрямку розширення переліку медичних послуг Захисникам і Захисницям України, зокрема, послуг зі стоматологічної допомоги та встановлення штучних кришталиків очей, а також категорії осіб, що можуть скористатися цими послугами.

За довідками звертатися до управління соціального захисту населення Прилуцької міської ради по вул. Київській,281, кабінети 62,63, тел. 3-12-02.

 

Управління соціального захисту населення Прилуцької міської ради повідомляє про оновлення механізму забезпечення допоміжними засобами реабілітації!

 (за наявністю медичних показань)

Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, їх переліку.

Оновлення порядку, насамперед, спрямоване на покращення механізмів забезпечення протезами українців, що їх потребують. Також зміни стосуються питань відшкодування коштів за допоміжні засоби реабілітації.

Серед ключових оновлень та змін:

Рішення про потребу у протезі відтепер може ухвалюватись ще мультидисциплінарною реабілітаційною командою на базі закладу охорони здоров’я, де перебуває людина. Раніше таке рішення могли ухвалювати лише ВЛК, МСЕК або ЛКК. Тепер рішення може приймати команда, яка безпосередньо працює з людиною у лікарні тривалий час та може чітко визначати її потребу.

ВЛК, МСЕК, ЛКК і мультидисциплінарні реабілітаційні команди мають користуватися єдиною формою документу, в якій повинні бути зазначені детальні функціональні характеристики засобу реабілітації. Ключова мета – полегшити пацієнту процес протезування, а протезному підприємству його роботу, визначивши в документі всі деталі.

ВАЖЛИВО: якщо в людини є чинний висновок МСЕК, довідка ЛКК або ВЛК, яка видана до набрання чинності змінами до постанови, то ніяких нових документів для забезпечення допоміжними засобами реабілітації оформляти не потрібно.

Розширено доступ до протезування. Можливість подавати заяву на протезування тепер можна й у територіальному відділенні Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. Раніше таку заяву можна було подати онлайн, до управління соцзахисту населення, до ЦНАП, або через соціального працівника в лікарні, якщо він є у закладі.

Вартість протезу для дітей, що компенсується державою протезному підприємству, прирівняли до вартості протезу до дорослих. Адже комплектуючі для виробів коштують фактично однаково. Це дозволить протезним підприємствам виготовляти в Україні більш якісні дитячі протези, використовуючи сучасні комплектуючі. За виготовлені вироби підприємства отримають повне відшкодування.

Покращено механізми контролю за якістю встановлених протезів – передбачено можливість фото- та відеофіксації виробу та передачі цих даних до Фонду, за наявності згоди особи.

Передбачено можливість ремонтувати протезний виріб за кошти державного бюджету, а саме – замінювати куксоприймач та елементи кріплення, у межах гарантійного сроку. Ремонт пошкодженого внаслідок бойових дій чи збройної агресії рф протезу також покривається за рахунок коштів державного бюджету.

Встановлені за кордоном протези можуть обслуговуватись, зокрема, ремонтуватись, в Україні коштом державного бюджету у межах гарантійного терміну (після реєстрації такого виробу та особи, що його отримала, в ЦБІ).

Скорочено перелік документів для забезпечення ДЗР. Наприклад, більше немає потреби подавати довідку з місця роботи, навчання чи служби.

Ужито заходів для запобігання необгрунтованому підвищенню вартості протезів. Для цього зафіксовано період, за який протезне підприємство має виконувати калькуляцію вартості протезу та сформувати попереднє замовлення у територіальному відділенні Фонду. Для цього буде 7 днів. У разі, якщо пізніше протезне підприємство сформує більший рахунок, ніж попередній, потрібно буде надати обґрунтування такої необхідності.

Спрощено процедуру призначення крісел колісних з електроприводом – немає потреби отримувати рішення обласного МСЕК. Таким чином, призначення крісел колісних з електроприводом буде відбуватися за загальною процедурою, як і будь якого іншого засобу реабілітації

Додаткову інформацію можна отримати в управлінні соціального захисту населення Прилуцької міської ради (вул.Київська, 281, каб.№ 49, телефони 7-11-56).

 

Про надання допомоги ветеранам

У місті Славутичі Вишгородського району Київської області діє Соціально-психологічний центр, який на загальнодержавному рівні надає послуги ветеранам війни, учасникам бойових дій та членам їх сімей.

Основні види послуг, що надаються установою:

 • правові: консультації юристконсульта (в режимах офлайн і онлайн): допомога в оформленні запитів, звернень, заяв і т. інше;

 • соціальні: майстер-класи, семінари, виставки, зустрічі з фахівцями тощо;

 • психологічні: консультації психолога (в режимах офлайн і онлайн); тренінги з формування навичок першої допомоги у кризовій ситуації, профілактики девіантної поведінки та суїцидів, шляхів набуття стійкості в ситуації життєвої втрати та інших кризових подій, попередження домашнього насильства; групи підтримки для членів сімей ветеранів, бійців ЗСУ і тероборони, членів сімей загиблих бійців;

 • фізкультурно-оздоровчі: заняття у тренажерному залі; фізкультурно-оздоровчі заходи на свіжому повітрі; масаж з використанням масажного крісла;

 • інформаційні: психоедукація для цільових груп з використанням друкованих та електронних ЗМІ; розвиток спільнот ветеранів та членів їх сімей у месенджерах і соціальних мережах; заходи щодо підвищення психологічної культури цільових груп.

Також, при Центрі діє служба психологічної та правової допомоги «ТЕЛЕФОН ДОВІРИ» для ветеранів, учасників бойових дій та членів їх сімей.

Мета діяльності служби - розширення доступу до кваліфікованих психологічних послуг і правової підтримки ветеранів, УБД та їх близьких перед усім із сільської місцевості.

Номери Телефону довіри: 095 945 69 40

                                             067 850 91 16

Графік роботи: понеділок - п’ятниця з 9.00 до 18.00. Перерва з 13.00 до 14.00.

 

Інформацію про порядок та умови забезпечення професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності

Згідно «Порядку та умов забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 432 (зі змінами) право на професійне навчання мають особи, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей таких осіб, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалі учасники Революції Гідності.

На період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення або скасування дія цього Порядку та умов поширюється також на військовослужбовців (резервісти, військовозобов’язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовців військових прокуратур, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, та членів їх сімей.

Особа для отримання послуг з професійної адаптації звертається до органу соціального захисту населення за адресою задекларованого/ зареєстрованого місця проживання (перебування) або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою в паперовій або електронній формі.

До заяви додаються:

 • копія індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок війни);

 • копія посвідчення (засвідчена підписом особи), що підтверджує наявність одного із статусів;

 • копія свідоцтва про шлюб, для дітей - свідоцтва про народження (для членів сімей осіб, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та членів їх сімей.

Послуги з професійного навчання надаються особі в порядку черговості. Особа може повторно отримати послугу з професійного навчання, але не раніше ніж через три роки після отримання такої послуги, за умови наявності підтвердженого страхового стажу не менше двох років.

Професійне навчання осіб здійснюється за денною, вечірньою (змінною), очно-заочною, дистанційною, екстернатною формою навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами.

Строк професійного навчання осіб визначається робочими навчальними планами, робочими навчальними програмами та освітніми програмами відповідно до законодавства. У разі організації навчання за робітничими професіями строк не може перевищувати 12 місяців.

Перелік наявних освітніх програм в Чернігівській області для навчання учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, членів сімей загиблих військовослужбовців  (завантажити).

 

До уваги роботодавців!

Конфедерацією роботодавців України за сприяння Міжнародної організації праці розроблено практичний посібник для роботодавців «Працевлаштування осіб з інвалідністю». З ним можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/46nqx0p.

Також, з метою оперативного інформування бізнесу щодо змін у сфері працевлаштування осіб з інвалідністю, Конфедерацією роботодавців України розроблено Платформу «РАЗОМ», на якій розміщений зазначений посібник «Працевлаштування осіб з інвалідністю», кращі практики працевлаштування осіб з інвалідністю, аналітика, інформаційні матеріали, новини та законодавство щодо працевлаштування осіб з інвалідністю. Платформа «РАЗОМ»за посиланням: https://pwd.employers.org.ua/ua.

 

З 1 січня 2024 буде збільшено розміри державних соціальних допомог, які залежать від прожиткового мінімуму

Відповідно до статті 7 Закону України „Про Державний бюджет на 2024 рік” (далі – Закон) передбачено збільшення прожиткового мінімуму з 1 січня 2024 року.

З 1 січня 2024 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць становить – 2 920 грн, а для основних соціальних і демографічних груп населення:

 • дітей віком до 6 років – 2 563 грн;
 • дітей віком від 6 до 18 років – 3 196 грн;
 • працездатних осіб – 3 028 грн;
 • осіб, які втратили працездатність, – 2 361 гривні.

Враховуючи зазначене, у 2024 році розміри окремих видів державної допомоги становитимуть: порівняльну таблицю (завантажити).

 

Український ветеранський фонд розпочав новий конкурс спільно з Громадською  організацією «Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання».

Громадські інституції, які працюють на підтримку ветеранів та членів їх сімей, зможуть отримати від 800 тис. грн. до 2,5 млн. грн. фінансової підтримки у межах нового конкурсу "Варто: Єднання".

Старт прийому заявок – 1 листопада 2023 року

Останній день прийому заявок – 16 листопада 2023 року (до 23:59 за київським часом).  

Сума фінансування проєктів:

Мінімальна запитувана сума на проєкт – 800 000 грн. Максимальна запитувана сума на проєкт – 2 500 000 грн.

Претендувати на отримання фінансової підтримки у рамках даного конкурсного відбору проєктів можуть:

громадські об’єднання із статусом юридичної особи (громадські організації або громадські спілки), які зареєстровані відповідно до вимог законодавства не пізніше ніж за один рік до подання заяви на участь у конкурсному відборі та мають статус неприбуткових організацій, до статутної діяльності яких належить питання щодо захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів ветеранів та членів їх сімей.

Мета програми «ВАРТО: ЄДНАННЯ»: реінтеграція та підтримка ветеранів та їхніх родин через послуги громадських об’єднань, які своєю чергою посилять свої спроможності та якість послуг у сфері захисту прав і свобод, задоволення суспільних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів ветеранів та членів їх сімей.

У рамках вищезазначеного конкурсного відбору можуть брати участь проєкти, які відповідають наступним пріоритетам:

 1. Надання менторської підтримки та консультування ветеранського підприємництва від старту до розвитку;

 1. Соціальний супровід ветеранів, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України;

 1. Соціальний супровід дітей ветеранів та дітей загиблих (померлих) ветеранів війни, дітей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України;

 1. Реінтеграція ветеранів та членів їх сімей до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їх фізичного та психічного здоров’я.

Увага! Проєкт, що претендує на участь у конкурсі, має обов’язково відповідати мінімум одному із зазначених  пріоритетів.

З більш детальною інформацією щодо порядку проведення та умов участі у конкурсному відборі проєктів заявники можуть ознайомитись на сайті Українського ветеранського фонду за посиланням: https://veteranfund.com.ua/contests/varto-unity/

Подати заявку   на    участь   в    програмі  ви    можете  за    посилання: https://veteranfund.com.ua/contests/varto-unity/

Запитання  та      уточнення    надсилайте    на      електронну    пошту: [email protected]

У темі листа обов'язково вказуйте: “Варто: Єднання”. Або звертайтесь за номером телефону: +380 (98) 009 48 72.

 

Інформацію щодо участі у відборі до складу національної збірної команди України для участі у міжнародних змаганнях «United States Air Forse Trials 2024»

Міністерство у справах ветеранів України відповідно до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та спортивних змагань України на 2023 рік та на запрошення Військово- повітряних сил США (програма Air Force Wounded Warrior (AFW2) здійснює організацію та забезпечення підготовки збірної команди України для участі у 2024 році у міжнародних змаганнях “United States Air Force Trials”, які відбудуться 04-16 березня 2024 року у м. Лас-Вегасі, штат Невада, США.

З метою належної підготовки до участі у зазначених міжнародних змаганнях з 01 по 14 грудня 2023 року проводяться навчально-тренувальний збір та Всеукраїнські змагання з відбору кандидатів до збірної команди України для участі в   міжнародних   змаганнях   “United   States   Air   Force   Trials   2024” з адаптивних видів спорту.

До відбору до складу національної збірної команди України для участі у міжнародних спортивних змаганнях “United States Air Force Trials 2024” запрошуються особи, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції, забезпечення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, до здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України (період з 2014 року – до сьогодні), з числа:

 • військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та особи з їх числа, які зазнали травм, поранень або захворювань під час або внаслідок виконання службових обов’язків у зоні бойових дій;

 • осіб, звільнених з військової служби, служби цивільного захисту, служби у правоохоронних органах;

             - ветеранів війни (учасники бойових дій, статус яким встановлено згідно з пунктами 21-25 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”) та особи з інвалідністю внаслідок війни, яким статус встановлено згідно з пунктами 11-16 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

З 24 жовтня до 16 листопада 2023 року проходить реєстрація учасників зазначених змагань.

Умови проведення, анкета учасника та актуальна інформація щодо участі розміщена на сайті Міністерства у справах ветеранів України за посиланням: https://mva.gov.ua/ua/news/rozpochato-reyestraciyu-vidboru-kandidativ-do-skladu- nacionalnoyi-zbirnoyi-komandi-ukrayini-dlya-uchasti-u-mizhnarodnih-zmagannyah- united-states-air-force-trials.

Контактна особа для координації і взаємодії: головний спеціаліст відділу ветеранського спорту та реабілітації Департаменту реабілітації та медичного забезпечення Мінветеранів Анастасія ГАЛАЙКО, телефон +38 (093) 361 65 85.

 

Інформація щодо реалізації проєкту «Розвиток сімейного бізнесу ветеранів/ок»

Проєкт реалізується ГО ПРО Вімен ЮА та ГО Номад за підтримки Українського Ветеранського Фонду. Він дає змогу зняти з учасників програми стигму сприйняття «повернення з війни та неможливості себе знайти в цивільному житті».

Громадська організація ГО ПРО Вімен ЮА та ГО Номад звертається із проханням стати партнерами їх інституції у реалізації проєкту з організації безкоштовної програми розвитку сімейного ветеранського бізнесу, в тому числі бізнесу діючих військових та їх родин, а саме:

Реєстрація на програму: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSey6ynhPexn5lMhdzzmCG-_gpLmvJMU1XZy8r2bJGN0-znB-g/viewform

Програма «Розвиток сімейного бізнесу ветеранів/ок» складається з наступних блоків:

 • бізнес-табір в Карпатах протягом 7 днів;

 • менторські сесії;

 • робота з психологом;

 • допомога з подачами проєктних заявок на грантові та інвестиційні конкурси.

Багато зусиль докладається для забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності.

ГО ПРО Вімен ЮА та ГО Номад доєднається до праці громадських організацій (спілок), що працюють з ветеранами та підсилити її.

Соціальні мережі:

https://www.facebook.com/prowomenua

https://www.facebook.com/veteranfundua

https://www.facebook.com/nomad.today

https://instagram.com/pro.women.ua

https://instagram.com/veteranfundua

https://www.instagram.com/nomad.live.today

Контактна особа для детальнішої інформації - 0952426722, Олена

 

Автошкола для осіб з інвалідністю

З метою сприяння підвищенню обізнаності осіб з інвалідністю про можливість проходження навчання керуванню транспортним засобом за державною послугою проекту Міністерства внутрішніх справ України «Автошколи для людей з інвалідністю».

Метою Проекту є розширення можливостей територіальних сервісних центрів МВС та мережі автошкіл на базі закладів вищої освіти МВС із специфічними умовами навчання для осіб з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату. В межах проекту МВС створено державну послугу з навчання керуванню транспортним засобом особами з інвалідністю та отримання ними посвідчення водія.

Підготовку слухачів із числа осіб з інвалідністю розпочато в закладах вищої освіти МВС із специфічними умовами навчання в п’яти регіонах України, зокрема у Дніпропетровській, Київській, Кіровоградській Львівській та Хмельницькій областях.

Державна послуга проекту МВС покликана створити рівні можливості для кожного, хто бажає навчитися керувати автомобілем.

Інформація про проект МВС «Автошколи для людей з інвалідністю» за посиланням: https://www.ispf.gov.ua/news/avtoshkoli-dlya-lyudej-z-invalidnistyu230719.

 

Увага ветеранам війни та членам їхніх сімей!

Стартує реєстрація на участь у проекті «Територія відновлення та розвитку, за підтримкою USAID «Економічна підтримка Східної України», де будуть проводитися безкоштовні онлайн тренінги з працевлаштування та відкриття власного бізнесу. Тренінги почнуться вже в серпні і триватимуть до листопада. По закінченню навчальних курсів ви зможете:

- майстерно писати резюме;

- проходити співбесіди;

- писати бізнес-план;

- розробити власний стартап;

- залучити кошти для відкриття власного бізнесу;

- просунути власну справу.

Спочатку на Вас чекають тренінги з психологічного відновлення, далі лекції HR спеціалістів та бізнес-тренерів щодо успішного працевлаштування та відкриття власної справи. Коли Ваш бізнес успішно стартуватиме, ми супроводжуватимемо Вас на початку вашої діяльності, надамо менторську підтримку Вашому проекту.

Проєкт реалізується ГО «СВАТОДОН» та БО «МБФ «ЗЛАГОДА»

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfQII-paU00wJRYgF47yiSfdMg1NNWxtd398htvSrQxBk4mLQ/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0
 

Інформація щодо надання безоплатної правової допомоги

Конституцією України гарантується право на безоплатну правову допомогу. Відповідно до статті 59 Конституції України кожен має право на професійну правничу допомогу.

Закон України «Про безоплатну правову допомогу» визначає  зміст права на безоплатну правову допомогу, порядок реалізації цього права, підстави та порядок надання безоплатної правової допомоги, державні гарантії щодо надання безоплатної правової допомоги.

Безоплатна правова допомога - правова допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел 

 • безоплатна первинна правова допомога охоплює такі види правових послуг:

1) надання правової інформації;

2) надання консультацій і роз'яснень з правових питань;

3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

3-1) надання консультацій, роз’яснень та підготовка проектів договорів користування земельними ділянками (оренда, суборенда, земельний сервітут, емфітевзис, суперфіцій) для сільського населення - власників земельних ділянок;

4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації. 

Безоплатну первинну правову допомогу надають органи виконавчої влади,  органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи приватного права, спеціалізовані установи,  центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. 

 Безоплатна вторинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.

 • безоплатна вторинна правова допомога включає:

1) захист;

2) здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

3) складення документів процесуального характеру. 

Суб'єктами надання безоплатної вторинної правової допомоги в Україні є центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги та адвокати, включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. 

Також повідомляємо, що офіційний веб-сайт Координаційного центру з надання правової допомоги, розміщений за електронною адресою: https://legalaid.gov.ua/

Єдиний номер контакт-центру системи безоплатної правової допомоги -  0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно в межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Відповідно до статті 101 Конституції України парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина здійснює Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Кожен має право звертатися за захистом своїх прав до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (стаття 55 Конституції України). Відповідно до закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» особа може звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, якщо її права та свободи порушено органами державної влади, органами місцевого самоврядування та їх посадовими і службовими особами, а також юридичними та фізичними особами.

сайт: https://ombudsman.gov.ua/about

Гаряча лінія 0800-50-17-20, 044-299-74-08

Війна вплинула й продовжує впливати на наш психоемоційний стан і психічне здоров’я. У період екстрених ситуацій, однією з яких якраз є воєнні дії, у будь-кого може проявитися первинний психотичний епізод. Тобто у людини, яка раніше не мала подібних порушень, певна ситуація, події, інформація можуть спричинити небажаний вплив й прояви.

Є певні ознаки, які допоможуть зрозуміти, чи є у людини, з якою ви спілкуєтеся (зокрема, і вперше), психічні порушення. Зверніть увагу на те, як людина говорить, на особливості її поведінки та реакції. 

 • Гаряча лінія з питань попередження самогубств та підтримки психічного здоров’я – 7333 (цілодобово).

 • Телефон довіри Київського міського центру психолого-психіатричної допомоги при станах душевної кризи – (044) 456 17 02, (044) 456 17 25 (цілодобово).

 • Гаряча лінія організації «Людина в біді» – 0 800 210 160 (безоплатно, цілодобово).

 

Інформація щодо надання безоплатної правової допомоги

Конституцією України гарантується право на безоплатну правову допомогу. Відповідно до статті 59 Конституції України кожен має право на професійну правничу допомогу.

Закон України «Про безоплатну правову допомогу» визначає  зміст права на безоплатну правову допомогу, порядок реалізації цього права, підстави та порядок надання безоплатної правової допомоги, державні гарантії щодо надання безоплатної правової допомоги.

Безоплатна правова допомога - правова допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел 

 • безоплатна первинна правова допомога охоплює такі види правових послуг:

1) надання правової інформації;

2) надання консультацій і роз'яснень з правових питань;

3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);

3-1) надання консультацій, роз’яснень та підготовка проектів договорів користування земельними ділянками (оренда, суборенда, земельний сервітут, емфітевзис, суперфіцій) для сільського населення - власників земельних ділянок;

4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації. 

Безоплатну первинну правову допомогу надають органи виконавчої влади,  органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи приватного права, спеціалізовані установи,  центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. 

 Безоплатна вторинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.

 • безоплатна вторинна правова допомога включає:

1) захист;

2) здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

3) складення документів процесуального характеру. 

Суб'єктами надання безоплатної вторинної правової допомоги в Україні є центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги та адвокати, включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. 

Також повідомляємо, що офіційний веб-сайт Координаційного центру з надання правової допомоги, розміщений за електронною адресою: https://legalaid.gov.ua/

Єдиний номер контакт-центру системи безоплатної правової допомоги -  0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно в межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Відповідно до статті 101 Конституції України парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина здійснює Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Кожен має право звертатися за захистом своїх прав до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (стаття 55 Конституції України). Відповідно до закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» особа може звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, якщо її права та свободи порушено органами державної влади, органами місцевого самоврядування та їх посадовими і службовими особами, а також юридичними та фізичними особами.

сайт: https://ombudsman.gov.ua/about

Гаряча лінія 0800-50-17-20, 044-299-74-08

Війна вплинула й продовжує впливати на наш психоемоційний стан і психічне здоров’я. У період екстрених ситуацій, однією з яких якраз є воєнні дії, у будь-кого може проявитися первинний психотичний епізод. Тобто у людини, яка раніше не мала подібних порушень, певна ситуація, події, інформація можуть спричинити небажаний вплив й прояви.

Є певні ознаки, які допоможуть зрозуміти, чи є у людини, з якою ви спілкуєтеся (зокрема, і вперше), психічні порушення. Зверніть увагу на те, як людина говорить, на особливості її поведінки та реакції. 

 • Гаряча лінія з питань попередження самогубств та підтримки психічного здоров’я – 7333 (цілодобово).

 • Телефон довіри Київського міського центру психолого-психіатричної допомоги при станах душевної кризи – (044) 456 17 02, (044) 456 17 25 (цілодобово).

 • Гаряча лінія організації «Людина в біді» – 0 800 210 160 (безоплатно, цілодобово).

 

Працює електронний кабінет особи із інвалідністю.

 

До уваги!

На виконання пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 №309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю» (зі змінами), управління соціального захисту населення Прилуцької міської ради інформує про наступне.

Станом на 15.05.2023 рік зареєстровано 9 заяв щодо забезпечення реабілітаційними послугами дітей з інвалідністю згідно постанови КМУ № 309:

Реєстраційний номер заяви

Дата реєстрації

Назва реабілітаційної установи

Строк надання реабілітаційних послуг

Направлено до реабілітаційної установи

1

01.02.2023

«Міжнародний центр відновлювальної медицини»

-

Відмова від реабілітації

2

16.03.2023

КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок»

26.06.2023

 

3

16.03.2023

КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок»

26.06.2023

 

4

06.04.2023

КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок»

24.07.2023

 

5

26.04.2023

«Міжнародний центр відновлювальної медицини»

02.05.2023

Забезпечено

6

28.04.2023

КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок»

07.08.2023

 

7

08.05.2023

ТОВ «Українська готельна група» санаторій «Алмаз»

22.05.2023

 

8

08.05.2023

КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок»

 

 

10.08.2023

 

9

08.05.2023

КП «Санаторій матері і дитини «Пролісок»

10.08.2023

 

За додатковою інформацією звертатися до управління соціального захисту населення Прилуцької міської ради за адресою: м. Прилуки, вул. Київська, 281, каб. № 49 або за тел. 71156, 71017, окрім суботи та неділі з 8.00-12.00 та з 13.00 - 17.00.

 

Як отримати матеріальну допомогу, якщо ви постраждали від вибухонебезпечних предметів

Відповідаючи на це питання, перш за все, варто зазначити, що регулюють питання призначення допомоги Закон України «Про протимінну діяльність в Україні»  та Постанова Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2021 року № 1020 «Деякі питання призначення і виплати одноразової компенсації та щорічної допомоги, передбачених Законом України «Про протимінну діяльність в Україні».

Відповідно до українського законодавства, постраждалі від вибухонебезпечних предметів мають право на одноразову компенсацію за шкоду, заподіяну здоров’ю, та на щорічну допомогу на оздоровлення. Зокрема, це стосується дітей віком до 18 років, яким встановлена інвалідність, що пов’язана з ушкодженнями, спричиненими вибухонебезпечними предметами на підставі висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я  чи осіб від 18 років на підставі висновку медико-соціальної експертної комісії.

Який розмір державної допомоги?

Розміри компенсації та допомоги особам, що постраждали від вибухонебезпечних предметів визначають «Порядок надання одноразової компенсації особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів» та «Порядок надання щорічної допомоги на оздоровлення особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів».

Отож, розмір одноразової компенсації становить:

 • для особи з інвалідністю І групи та для дитини з інвалідністю підгрупи А до 18 років – у п’ятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність;

 • для особи з інвалідністю ІІ групи та для дитини з інвалідністю до 18 років – у чотирикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність;

 • для особи з інвалідністю ІІІ групи – у трикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність.

Щорічна допомога на оздоровлення нараховується і виплачується постраждалій особі в таких розмірах, округлених до однієї гривні:

 • особам з інвалідністю I або II групи, дітям з інвалідністю – 40 % розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність;

 • особам з інвалідністю III групи – 35 % розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність.

При цьому, у разі зміни групи інвалідності в період перебування особи з інвалідністю на обліку, допомога на оздоровлення виплачується в розмірі, визначеному для групи інвалідності, встановленої такій особі на дату призначення допомоги.

Якщо постраждала особа має право на допомогу на оздоровлення згідно із Законом України “Про протимінну діяльність в Україні” та одночасно згідно з іншим нормативно-правовим актом – допомога, за вибором самої особи, призначається лише за одним з них.

Допомога на оздоровлення виплачується постраждалій особі, якщо вона протягом поточного року не отримувала безоплатну санаторно-курортну путівку, або путівку на оздоровлення, або будь-яку грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки, або компенсацію вартості самостійного санаторно-курортного лікування чи щорічну допомогу на оздоровлення за рахунок державного або місцевого бюджетів.

У разі отримання постраждалою особою допомоги на оздоровлення така особа знімається з обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою або з обліку для отримання грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки/компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування/щорічної допомоги на оздоровлення.

Куди потрібно звернутися за допомогою?

Призначення одноразової компенсації та щорічної допомоги проводяться структурними підрозділами з питань соціального захисту населення на підставі звернення постраждалої особи або її законного представника за  зареєстрованим або фактичним місцем проживання.

До заяв на отримання компенсації та допомоги надаються наступні документи:

 • копія паспорта громадянина України (або копії тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця);

 • копія свідоцтва про народження постраждалої дитини віком до 14 років;

 • копію реєстраційного номера облікової картки платника податків або серію (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);

 • рішення районної, районної у м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті ради або суду про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування, або про влаштування таких дітей на цілодобове перебування до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування, або рішення районної, районної у м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради про влаштування дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, в прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу;

 • копію довідки медико-соціальної експертної комісії про групу і причину інвалідності (особам віком від 18 років) або копію висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про встановлення категорії “дитина з інвалідністю” (дітям віком до 18 років).

Важливо пам’ятати, що одноразова компенсація призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 60 календарних днів після встановлення зв’язку інвалідності з ушкодженнями, спричиненими вибухонебезпечними предметами, а щорічна допомога – за умови подання звернення до 15 жовтня поточного року за зареєстрованим або фактичним місцем проживання, важливо, що таке звернення подається щороку.

Інформація про методичні рекомендації щодо евакуації людей з інвалідністю та посібник для органів і закладів, залучених до організації та надання допомоги й послуг населенню при гуманітарному реагуванні «Інклюзія осіб з інвалідністю при гуманітарному реагуванню».

Методичні рекомендації щодо евакуації людей з інвалідністю (завантажити).

Інклюзія осіб з інвалідністю при гуманітарному реагуванні (завантажити)

 

Надання підтримки особам з інвалідністю внаслідок війни

Повідомляємо, що Порядком реалізації спільного з Міжнародною Федерацією Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Товариством Червоного Хреста України проекту щодо надання підтримки особам з інвалідністю внаслідок війни, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2022 року № 1393, визначено процедуру отримання особами з інвалідністю внаслідок війни грошової допомоги.

Право на зазначену грошову допомогу мають повнолітні громадяни України, яким відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” надано статус особи з інвалідністю внаслідок війни I або II групи та відомості про яких внесені до Єдиного державного реєстру ветеранів війни.

 Для отримання грошової допомоги заявник подає заяву в електронній формі шляхом її заповнення з використанням технічних засобів Мінветеранів.

 Заява на отримання грошової допомоги формується в електронній формі на вебсайті eveteran.gov.ua після проходження заявником електронної ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

 У заяві зазначаються такі відомості:

 1) прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

 2) стать;

 3) дата народження;

 4) реєстраційний номер облікової картки платника податків (серія та/або номер документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, у разі коли особа через свої релігійні переконання відмовилася в установленому порядку від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку в паспорті);

 5) унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;

 6) відомості про задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування);

 7) серія та/або номер документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;

 8) контактні дані (номер телефона та адреса електронної пошти);

 9) серія, номер, дата видачі та закінчення строку дії посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;

10) група інвалідності, дата встановлення інвалідності;

11) міжнародний номер банківського рахунку IBAN, найменування банку.

 Відповідальність за достовірність відомостей, що містяться в заяві, несе заявник.

Виплата грошової допомоги здійснюється на банківський рахунок заявника у розмірі 4000 гривень на місяць протягом чотирьох місяців.

 У разі ненадходження коштів або виникнення потреби в зміні міжнародного номера банківського рахунка IBAN заявник може повторно подати заяву на отримання грошової допомоги. Заявнику надається можливість подати не більше однієї заяви впродовж одного календарного дня.

 

Соціальна реклама "Безбар’єрність – це…."

 

Чернігівське обласне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю завжди готове допомогти особам з інвалідністю пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити кваліфікацію

Перший крок. Заявник звертається (із заявою) до відділення Фонду за місцем реєстрації і надає наступні документи:

 • копію паспорта, а також, за потреби, копію паспорта законного представника особи з інвалідністю, документа, що підтверджує його повноваження;

 • копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи ( у разі якщо заявник – фізична особа є внутрішньо переміщеною особою ) згідно з додатком до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 ( у реакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2015 року №636);

 • копію свідоцтва про народження дитини з інвалідністю, копію паспорта законного представника дитини з інвалідністю, документа, що підтверджує його повноваження;

 • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або паспорта з позначкою щодо наявності права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера;

 • копію довідки МСЕК про встановлення інвалідності (для дітей з інвалідністю – висновок ЛКК);

 • копію індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю;

 • копію документа державного зразка про освіту (повну загальну середню освіту, базову освіту);

 • копію сертифіката Українського центру оцінювання якості освіти (за наявністю);

 • повідомлення начального закладу, що підтверджує його готовністю надати освітні послуги особи з інвалідністю;

 • документ, що підтверджує вартість надання освітніх послуг за навчальний рік посеместрово;

 • копію ліцензії ВНЗ та сертифіката про акредитацію за обраною спеціальністю за ступенем освіти.

Другий крок. Між надавачем освітніх послуг, платником (відділенням Фонду) та одержувачем послуг (студентом, учнем) укладається договір про відшкодування навчальному закладу вартості навчання та перекваліфікації особи з інвалідністю.

Третій крок. Відділення Фонду відшкодовує навчальному закладу витрати за навчання осіб з інвалідністю в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисом на відповідний бюджетний рік, у міру надходження коштів з Державного бюджету Країни шляхом посеместрового переказу коштів на рахунок навчального закладу в безготівковому порядку за умови відсутності в особи з інвалідністю незадовільних оцінок за результатами екзаменаційної сесії за попередній семестр.

За більш детальною інформацією звертайтеся до Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю: 14017, м. Чернігів, вул. В.Радченка,14, тел.:(0462)67-28-51.

 

 

 

 

 

Управління соціального захисту населення Прилуцької міської ради інформує підприємства, установи та організації, що відповідно до п.6. Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого поставою Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 №936 (зі змінами), з метою ефективного планування та контролю за цільовим використанням бюджетних коштів у межах виконання бюджетної програми «Соціальний захист громадян, які потрапили в складні життєві обставини» затверджено Наказ Мінсоцполітики від 29.03.2023 №110-Н «Про затвердження типових форм документів».

Нові типові форми документів:

1. Паспорт даних підприємства, працівники якого отримують компенсаційні виплати та допомогу, пов’язані із заробітною платою, згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

2. Розрахунок  видатків, пов’язаних із виплатою компенсації та допомоги і наданням пільг, відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Визнано таким, що втратив чинність Наказ Міністерства соціальної політики України від 22.06.2018 №928 «Про затвердження типових форм документів».

На підставі вищезазначеного усім підприємствам, працівники яких отримують компенсаційні виплати та допомоги, пов’язані із заробітною платою згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» необхідно пройти паспортизацію даних підприємства за новими формами документів

Звертаємо увагу на те, що керівники підприємств несуть персональну відповідальність за своєчасність подання розрахункових документів та правильність призначення і нарахування компенсаційних виплат та допомоги певних видів.

Телефон для довідок: 7-10-17.

 
Дорожні карти: Порядок отримання направлення на протезування населення!

Інформація щодо порядку отримання направлення на протезування для: цивільних осіб, військовослужбовців, дітей до 18 років, постраждалих від війни.

 
 
 
 

Шановні учасники ліквідації наслідків аварії

на Чорнобильській АЕС 1 категорії!

Доводимо до Вашого відома, що Кабінетом Міністрів України 23.11.2016 року прийнято постанову №854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка набуває чинності з 01.01.2017 року.

Даною постановою затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації постраждалим громадянам.

Зазначаємо, що Порядок передбачає новий механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з 2017 року.

Зокрема, укладання трьохстороннього договору між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення. При цьому постраждалій особі буде забезпечено право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення та відпочинку.

Постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (додається).

Постанова Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 року №760 «Про затвердження Порядку виплати одноразової компенсації за шкоду, заподіяну внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій, ядерних випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та щорічної допомоги на оздоровлення деяким категоріям громадян» (додається).

 

Управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради доводить до відома, що Законом України від 28.12.2014 № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» внесено зміни до статті 60 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Зокрема особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і які мають одночасно право на інші пільги та компенсації, передбачені законодавством України, надаються за їх вибором пільги та компенсації відповідно до одного із Законів України.

 

У зв’язку з вищевикладеним надаємо порівняльну характеристику Закону України «Про статус і соціальний Захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та просимо з′явитися до управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради.

Дні прийому: щоденно з 8.00 – до 17.00

обідня перерва з 12.00 - до 13.00

Адреса: м. Прилуки, вул. Київська, б. 281, каб. № 51

Телефон для довідок: 7-10-17.

 

 

З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про статус ветеранів війни, гарантії
їх соціального захисту

З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“

Стаття 13. Пільги інвалідам війни

Інвалідам війни та прирівняним до них особам (стаття 7) надаються такі пільги:

1) безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;

2) позачергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів), безплатне забезпечення іншими протезами і протезно-ортопедичними виробами;

 

3) безплатне позачергове щорічне забезпечення санаторно-курортним лікуванням з компенсацією вартості проїзду до санаторно-курортного закладу і назад.

Порядок надання путівок, розмір та порядок виплати компенсації визначаються Кабінетом Міністрів України.

Інваліди війни забезпечуються путівками відповідно Міністерством оборони України, Міністерством внутрішніх справ України.

За бажанням інвалідів замість путівки на санаторно-курортне лікування вони можуть один раз на два роки одержувати грошову компенсацію: інваліди війни I-II груп - у розмірі середньої вартості путівки, інваліди війни III групи - у розмірі 75 процентів середньої вартості путівки. Грошова компенсація надається незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних протипоказань;

 

 

 

 

 

11) користування при виході на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи поліклініками та госпіталями, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи;

12) право на щорічне медичне обстеження і диспансеризацію із залученням необхідних спеціалістів;

14) переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування у разі ліквідації підприємств, установ, організацій;
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4) 100-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожнуособу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю);

5) 100-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання.

Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю.

Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 100-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, а 21 кв. метр на сім'ю);

6) 100-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;

 

7) безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання. Це право поширюється і на особу, яка супроводжує інваліда I групи;

15) виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності працюючим інвалідам війни в розмірі 100 процентів середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;

16) виплата працюючим інвалідам допомоги по тимчасовій непрацездатності до 4 місяців підряд або до 5 місяців протягом календарного року, а також допомоги по державному соціальному страхуванню за весь період перебування в санаторії з урахуванням проїзду туди і назад у разі, коли для лікування не вистачає щорічної і додаткової відпусток;

10) позачергове безплатне встановлення квартирних телефонів і позачергове користування всіма послугами зв'язку. Абонементна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів, а для інвалідів Великої Вітчизняної війни та війни з Японією зі 100-процентною знижкою від затверджених тарифів;

17) використання чергової щорічної відпустки у зручний для них час, а також одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік;

18) позачергове забезпечення житлом осіб, які потребують поліпшення житлових умов, у тому числі за рахунок жилої площі, що передається міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами та організаціями урозпорядження місцевих рад та державних адміністрацій. Особи, зазначені в цій статті, забезпечуються жилою площею протягом двох років з дня взяття на квартирний облік, а інваліди І групи з числа учасників бойових дій на території інших країн - протягом року.

Органи виконавчої влади, виконавчі комітети місцевих рад зобов'язані подавати допомогу інвалідам війни у будівництві індивідуальних жилих будинків. Земельні ділянки для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва відводяться зазначеним особам у першочерговому порядку;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20) першочергове право на вступ до житлово-будівельних (житлових) кооперативів, кооперативів по будівництву та експлуатації колективних гаражів, стоянок для транспортних засобів та їх технічне обслуговування, до садівницьких товариств, на придбання матеріалів для індивідуального будівництва і садових будинків. Гаражі, стоянки для транспортних засобів інвалідів війни, які мають медичні показання на забезпечення транспортом, як правило, споруджуються поблизу будинків;

 

 

 

 

 

21) інвалідам I і II груп надається право безплатного проїзду один раз на рік (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, а особам, які супроводжують інвалідів I групи (не більше одного супроводжуючого), - 50-процентна знижка вартості проїзду один раз на рік (туди і назад) зазначеними видами транспорту.

Інвалідам III групи надається право безплатного проїзду один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом незалежно від наявності залізничного сполучення або проїзду один раз на рік (туди і назад) зазначеними видами транспорту з 50-процентною знижкою вартості проїзду.

Інвалідам війни та особам, які супроводжують у поїздках інвалідів І групи (не більше одногосупроводжуючого), надається право користування міжміським транспортом зазначених видів у період з 1 жовтня по 15 травня з 50-процентною знижкою вартості проїзду без обмеження кількості поїздок;

25) позачергове влаштування до закладів соціального захисту населення, а також обслуговування службами соціального захисту населення вдома. У разі неможливості здійснення такого обслуговування закладами соціального захисту населення відшкодовуються витрати, пов'язані з доглядом за цим інвалідом, в порядку і розмірах, встановлених чинним законодавством;

22) позачергове безоплатне забезпечення автомобілем (за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем) на термін експлуатації до десяти років (з наступною заміною на новий), виплата компенсації на бензин (пальне), ремонт, технічне обслуговування автомобілів або на транспортне обслуговування в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23) зі сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства;

26) позачергове обслуговування підприємствами, установами, організаціями служби побуту, громадського харчування, житлово-комунального господарства, міжміського транспорту;

 

27) право на позачергове забезпечення продовольчими товарами поліпшеного асортименту та промисловими товарами підвищеного попиту згідно з переліком та нормами, що встановлюються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.

Для продажу цих товарів створюються спеціалізовані салони-магазини, секції, відділи та інші види пільгового торговельного обслуговування. Продаж товарів здійснюється за соціально доступними цінами за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України.

Магазини, секції, відділи та інші торговельні підприємства, що обслуговують інвалідів та ветеранів війни, звільняються від сплати податку на добавлену вартість.

9) позачергове обслуговування амбулаторно-поліклінічними закладами, а також позачергова госпіталізація

8) позачерговий безплатний капітальний ремонт власних жилих будинків і квартир та першочерговий поточний ремонт жилих будинків і квартир у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;

Ліквідація госпіталів для інвалідів Великої Вітчизняної війни здійснюється лише за погодженням з Кабінетом Міністрів України

 

 

 

 

 

 

13) позачергове працевлаштування за спеціальністю відповідно до підготовки та висновків медико-соціальної експертизи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19) одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок з погашенням її протягом 10 років починаючи з п'ятого року після закінчення будівництва. Зазначені позики надаються в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України

 

 

 

24) звільнення від орендної плати за нежилі приміщення, що орендуються інвалідами війни під гаражі для спеціальних засобів пересування (автомобілів, мотоколясок, велоколясок тощо) та безплатне надання для цих засобів гаражів-стоянок незалежно від їх форми власності;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пільги щодо плати за житло, комунальні послуги та паливо, передбачені пунктами 4-6 цієї статті, надаються інвалідам війни та членам їх сімей, які проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього.

Площа житла, на яку нараховується 100-процентна знижка плати, передбачена пунктами 4 і 5 частини першої цієї статті, визначається в максимально можливому розмірі в межах загальної площі житлового приміщення (будинку) згідно з нормами користування (споживання), встановленими цими пунктами, незалежно від наявності в складі сім'ї осіб, які не мають права на знижку плати. Якщо в складі сім'ї є особи, які мають право на знижку плати в розмірі, меншому ніж 100 процентів, спочатку обчислюється в максимально можливому розмірі 100-процентна відповідна знижка плати.

Інвалідам війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються: інвалідам I групи - у розмірі 50 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, II групи - 40 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, III групи - 30 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність

Щорічно до 5 травня інвалідам війни виплачується разова грошова допомога у розмірах, які визначаються Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

Стаття 20. Компенсації та пільги громадянам, віднесеним до категорії 1

Особам, віднесеним до категорії 1 (пункт 1 статті 14), надаються такі гарантовані державою компенсації та пільги:

1) безплатне придбання ліків за рецептами лікарів;

 

2) безплатне позачергове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та прирівняних по вартості до них, що визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я);

 

4) позачергове щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, за надання послуг із санаторно-курортного лікування чи одержання за їх бажанням грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні;

 

право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю чи закладу відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, та, за бажанням, здійснення доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок на санаторно-курортне лікування чи відпочинок у вибраному закладі. Санаторно-курортні заклади незалежно від форми власності зобов'язані надавати санаторно-курортні та оздоровчі послуги шляхом безготівкових розрахунків.

Порядок надання щорічної грошової допомоги та здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації в розмірі середньої вартості путівки в Україні встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Розмір щорічної грошової допомоги, щорічний розмір середньої вартості путівки в Україні визначаються законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

5) користування при виході на пенсію та зміні місця роботи поліклініками, до яких вони були прикріплені під час роботи;

 

6) щорічне медичне обслуговування, диспансеризація із алученням необхідних спеціалістів, лікування в спеціалізованих
стаціонарах;

7) переважне право залишення на роботі при вивільненні працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі при ліквідації, реорганізації або перепрофілюванні підприємства, установи, організації, скороченні чисельності або штату працівників, а також на працевлаштування.
У разі вивільнення працівників у зв'язку з ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників їм виплачується допомога в розмірі трикратної середньомісячної заробітної плати, а також зберігається за їх бажанням посадовий оклад, тарифна ставка (оклад) на новому місці роботи, але не більше одного року. Їм також гарантується працевлаштування з урахуванням їх побажань або можливість навчання нових професій (спеціальностей) із збереженням у встановленому порядку середньої заробітної плати за останнім місцем роботи за весь період перепідготовки, але не більше одного року.

При переведенні у зв'язку із станом здоров'я на нижчеоплачувану роботу зазначеним працівникам виплачується різниця між попереднім заробітком і заробітком на новій роботі до встановлення інвалідності або одужання, але не більше одного року;

11) 50-процентна знижка плати за користування житлом (квартирної плати, плати за утримання будинків), комунальними послугами (газ, електрична і теплова енергія, водопостачання, водовідведення та інші послуги) у межах середніх норм споживання, передбачених законом, телефоном (абонентна плата, оплата послуг електрозв'язку за місцеві телефонні розмови з квартирних телефонів при посекундному обліку їх тривалості). Зазначені у цьому пункті пільги надаються також членам сімей громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які проживають у жилих будинках (квартирах) усіх форм власності в межах норм, передбачених законом. До членів сімей громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, належать: дружина (чоловік), неповнолітні діти, непрацездатні батьки, особа, яка проживає разом з постраждалою внаслідок Чорнобильської катастрофи особою - інвалідом I групи та доглядає за нею, за умови, що ця особа не перебуває у шлюбі; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, що має право на пільги, та проживає разом
з ним.

 

Особам, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення, відшкодовується 50 процентів вартості палива, придбаного в межах норм, встановлених для продажу населенню.

У разі проживання у гуртожитку оплата за проживання провадиться у розмірі 50 процентів встановленої плати;

15) безплатне користування всіма видами міського та приміського транспорту (крім таксі, в яких число посадочних місць для пасажирів не більше 9) на території України;

 

 

8) виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 процентів середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу;

9) виплата працюючим інвалідам допомоги по тимчасовій непрацездатності до 4 місяців підряд або до 5 місяців у календарному році;

16) одержання лікарняного листка на весь період лікування в санаторіях і спеціалізованих лікувальних закладах з урахуванням часу проїзду туди й назад, з виплатою допомоги по державному соціальному страхуванню незалежно від того, ким і за чий рахунок видано путівку;

28) позачергове встановлення телефону з оплатою 50 процентів вартості його встановлення;

 

 

 

22) використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих днів на рік;

10) позачергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов (включаючи сім'ї загиблих або померлих громадян). Особи, зазначені в цьому пункті, забезпечуються жилою площею протягом року з дня подання заяви, для чого місцеві ради щорічно виділяють 15 відсотків усього збудованого житла (в тому числі підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності). Кабінет Міністрів України щорічно виділяє обласним державним адміністраціям цільовим призначенням капітальні вкладення відповідно до кількості сімей, що потребують поліпшення житлових умов. Фінансування будівництва здійснюється з Державного бюджету України Крім загальних підстав, передбачених законодавством України, такими, що потребують поліпшення житлових умов, визнаються особи, які забезпечені жилою площею нижче рівня середньої забезпеченості громадян у даному населеному пункті або які проживають у комунальних квартирах.

Особам, які перенесли променеву хворобу будь-якого ступеня або стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, які потребують поліпшення житлових умов, надається додаткова жила площа у вигляді окремої кімнати.

Сім'я, що втратила годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, має право на додаткову жилу площу, порядок надання і розмір якої визначається Кабінетом Міністрів України.

Передбаченими цим пунктом пільгами щодо забезпечення житлом громадяни мають право скористатися лише один раз;

23) позачерговий протягом року вступ до житлово-будівельних (житлових) кооперативів для тих, хто потребує поліпшення житлових умов, до кооперативів по будівництву та експлуатації колективних гаражів, стоянок для транспортних засобів та їх технічного обслуговування, до садівницьких товариств, а також право на позачергове придбання садових будинків або матеріалів для їх будівництва, для індивідуальної забудови. У випадку одержання житла права, передбачені пунктом 10 цієї статті, втрачаються, якщо житлові умови поліпшились настільки, що відпали підстави для надання іншого жилого приміщення.

Передбаченими цим пунктом пільгами по забезпеченню житлом громадяни мають право скористатися один раз;

19) безплатний проїзд один раз на рік до будь-якого пункту України і назад автомобільним або повітряним, або залізничним, або водним транспортом з правом першочергового придбання квитків;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27) позачергове влаштування в заклади соціального захисту, а також на обслуговування службами соціального захисту вдома, якщо хворий не має близьких родичів, які проживають з ним.

У разі неможливості організації такого обслуговування закладами соціального захисту відшкодовуються витрати, пов'язані з доглядом за хворим

13) позачергове безоплатне забезпечення автомобілем інвалідів I групи незалежно від наявності медичних показань та інвалідів II групи за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем, відсутності у них протипоказань до керування автомобілем; позачергове пільгове забезпечення автомобілем інвалідів II групи за наявності медичних показань та протипоказань до керування з правом передачі керування автомобілем члену сім'ї. Інваліди II групи за відсутності відповідних медичних показань мають право на безоплатне або на пільгових умовах забезпечення автомобілем, а також інваліди III групи за наявності медичних показань – на забезпечення автомобілем та відсутності протипоказань до керування ним - на пільгових умовах у порядку загальної черги. Порядок та умови забезпечення автомобілем визначаються Кабінетом Міністрів України;

18) зі сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства;

24) першочергове обслуговування на підприємствах, в установах, організаціях зв'язку, технічного обслуговування і ремонту транспортних засобів, служби побуту, торгівлі, громадського харчування, житлово-комунального господарства, міжміського транспорту;

25) першочергове придбання промислових товарів підвищеного попиту, в тому числі легкового автомобіля, мотоцикла, моторного човна, телевізора, холодильника, меблів, пральної машини, пилососа у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

 

 

 

 

 

 

3) першочергове обслуговування у лікувально-профілактичних закладах та аптеках;

 

 

 

 

 

 

 

 

12) передача безплатно в приватну власність займаних ними та їх сім'ями квартир (будинків) державного та громадського житлового фонду незалежно від того, чи є зазначена особа наймачем чи членом сім'ї наймача. Зазначена пільга може бути використана один раз;

 

 

14) забезпечення продуктами харчування за медичними нормами з обов'язковим прикріпленням до відповідних магазинів за місцем проживання. Зазначеним особам компенсується 50 процентів вартості продуктів харчування за медичними нормами, встановлюваними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я;

 

 

 

 

 

17) позачергове обов'язкове забезпечення їх дітей місцями у дошкільних закладах незалежно від відомчої підпорядкованості;

 

 

20) обов'язкове (протягом року після подання заяви) відведення місцевими радами земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва для тих, хто потребує поліпшення житлових умов та перебуває на квартирному обліку, а також відведення земельних ділянок для ведення особистого підсобного господарства, садівництва і городництва, будівництва індивідуальних гаражів і дач

26) вступ поза конкурсом до державних вищих закладів освіти, професійно-технічних закладів освіти та на курси для професійного навчання з обов'язковим наданням гуртожитку на час навчання тим, хто не має житла, і виплатою підвищеної стипендії в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, незалежно від місця навчання на території України. Особи, які закінчили середні та професійно-технічні заклади освіти з відзнакою (відмінними оцінками), приймаються без екзаменів до державних вищих закладів освіти за результатами співбесіди. Зазначені особи навчаються в цих закладах освіти за рахунок держави;

31) оплата лікарняних листків по тимчасовій непрацездатності особам, які є учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, нараховується за їх бажанням з середнього фактичного заробітку, який вони одержували під час роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, без обмеження двома тарифними ставками або посадовими окладами.

У такому ж порядку оплата лікарняних листків провадиться і особам, тимчасова непрацездатність яких настала внаслідок загального захворювання.

Пільги, передбачені пунктами 1, 2, 17, 26, 27 цієї статті, поширюються на неповнолітніх дітей померлих громадян, віднесених до категорії 1, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою. Пільги, передбачені пунктом 26 цієї статті, поширюються на неповнолітніх дітей громадян, віднесених до категорії 1. Пільги, передбачені пунктами 5, 7, 8, 11, 12, 20, 23 і 27 цієї статті, надаються дружині (чоловіку) померлого громадянина, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою, або опікуну (на час опікунства) дітей померлого. Дружині (чоловіку) померлого громадянина, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою, а також опікуну дітей померлого видається посвідчення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України

 

 

Переглядів:3671