Краєзнавча година «НаПисання»

27 жовтня у виставковій залі Прилуцького краєзнавчого музею імені В.І. Маслова до Дня української писемності та мови проведено краєзнавчу годину «НаПисання».

 
 

У ході заходу здобувачі освіти ліцею № 2 заслухали інформацію про витоки та формування, утиски та заборони використання, особливості української мови, практики технік написання (друкарська машинка та перо), переклад зі старослов’янської мови на сучасну українську.

Відповідальний за захід науковий співробітник Середа О.О.


Директор Прилуцького краєзнавчого музею імені В.І. Маслова Тетяна Зоць

 

Радіодиктант національної єдності - всеукраїнський традиційний флешмоб приурочений Дню української писемності та мови

 

Працівники міської центральної бібліотеки ім. Л. Забашти, письменники, внутрішньо переміщені особи та користувачі книгозбірні долучились до національного флешмобу.
Авторка цьогорічного тексту — українська поетеса Катерина Калитко. Читав диктант актор і театральний режисер Олексій Гнатковський.

 

 

«Україна в обіймах війни»

25 жовтня у гуртожитку Прилуцького фахового коледжу відбулась краєзнавча годин «Україна в обіймах війни» з нагоди вигнання нацистських окупантів з території України в період Другої світової війни 1939 – 1945 років.

Під час заходу завідуюча філіалу краєзнавчого музею імені В.І.Маслова Тетяна Іващенко ознайомила молодь з основними битвами періоду вигнання нацистських окупантів, згадала про наше місто у 1943 році та події сьогодення, порівнюючи спільні риси воєн ХХ і ХХІ століть, розвінчуючи міфи про Другу світову.

У цей непростий час для нашої країни ми, як ніколи, повинні пам’ятати, як важливо зберегти пам’ять поколінь для майбутнього української нації і Перемоги у російсько – українській війні.

 

Виставка міні-виробів з пластиліну

У Прилуцькій міській бібліотеці для дітей ім. Павла Білецького-Носенка відкрита виставка міні-виробів з пластиліну для тих, хто цікавиться військовою технікою. Це роботи учня 9 класу Прилуцького ліцею №5 ім. В.А. Затолокіна Тараса Джеваги.


 

На виставці представлено пластилінову бронетанкову техніку, численні моделі танків, літаків і бойових броньованих машин. Військові кораблі, зроблені з картону, дивують відвідувачів своєю і досконалістю і простотою, бо використані підручні матеріали. Усіх, хто побував на виставці, захоплює філігранна тонка робота майстра, відтворення найдрібніших деталей кожного виробу, точність і майстерність. Ці вироби – поклик душі і серця, бажання творити, фантазувати, створювати нове.

Поруч представлено книжкову виставку, з якої можна почерпнути все про історію наземної і повітряної військової техніки. Читач знайде безліч цікавих фактів про те, як народжувались та випробовувались літаки, танки, пікапи, бронетранспортери, бойові броньовані машини, лінкори та зброя.

 

 

«Думки на полотні»

 

20 жовтня у виставковій залі Прилуцького краєзнавчого музею імені В.І.Маслова відбулося відкриття виставки художніх робіт Степана Вербещука «Думки на полотні».

На виставці представлені роботи майстра різних періодів виконання – ті, з якими глядач вже був знайомий, та зовсім нові, тематика яких обумовлена воєнними діями на території України. Роботи автора виконані у техніці живопису олійними фарбами.

 

 

Презентація виставки художніх робіт землячки Ольги Шевченко

19 жовтня в міській центральній бібліотеці ім. Л. Забашти відкрилась виставка художніх робіт прилучанки Ольги Шевченко «Золотий дощ». Довгий час пані Ольга жила за кордоном, але повернулась до батьківських джерел і зараз працює в художній школі-студії «КімNATA». На виставці майстриня представила роботи минулих років та ті, які створені недавно. Художниця розповіла про свій шлях становлення як майстра, познайомила ближче зі своїми полотнами.

Іменинницю дня вітала директорка бібліотеки Людмила Зубко, яка наголосила, що виставкова зала закладу завжди дає успішний старт для творчого розвитку, а міська літературно-мистецька премія ім. Л. Забашти «Квіт папороті» завжди знаходить найкращих. Із вітальним словом виступили члени СХУ Петро Мироненко та Петро Бойко, художник та колега по мистецькому цеху Олександр Гузів, керівниця художньої школи-студії «КімNATA» Наталія Пономаренко, прилуцький скульптор Семен Кантур, директорка Прилуцького краєзнавчого музею ім. В. Маслова Тетяна Зоць, подруга з Києва, дівчина з виставленого портрета Олена.

Усі відвідувачі виставки відмітили майстерність та професіоналізм виконаних робіт та ще довго спілкувались між собою. Запрошуємо всіх охочих до перегляду виставки, яка буде діяти протягом двох місяців.

 

«Роздуми про майбутню професію»

Вибір професії — це важливий крок у доросле життя та найголовніший чинник того, як складеться ваше подальше життя та як ви в ньому будете себе почувати. Умови правильного вибору професії можна сформулювати так: «хочу» – бажання, інтереси, нахили особистості, «можу» – знання, здібності, психологічні особливості, стан здоров'я, «потрібно» – потреби ринку праці в кадрах.

Тож, бібліотекарі бажають Вам обрати професію своєї мрії, кайфувати від роботи, насолоджуватись життям та бути конкурентно спроможними. Зробити крок у своє майбутнє, не бійтеся змінити професію в будь-якому віці. І одного ранку прокидаючись із думкою:

На сайті та офіційній сторінці фейсбук Прилуцька міська бібліотека для дітей всі охочі можуть переглянути відеопрезентацію «Роздуми про майбутню професію». Читачам запропоновано до ознайомлення фактори вибору майбутньої професії, окреслені типові помилки та запропоновано перелік літературних джерел на дану тему, які наявні у книгозбірні.

«Моя робота мене чіпляє. Я зробив це! Я знайшов себе».

 

Презентовано книги Валентини Грибенко

12 жовтня в міській центральній бібліотеці імені Л. Забашти відбулась презентація книги Валентини Грибенко «2022». Ця збірка віршів вміщує поетичні роздуми, монологи, сповіді та емоційні вибухи авторки щодо подій в Україні, які почались 24 лютого 2022 року.

На заході були присутні колеги по перу, книголюби, молодь та бібліотекарі навчальних закладів міста.

Валентина Іванівна розповіла про створення книги та народження кожного вірша, поділилась думками та роздумами про події в Україні.

Із народженням нової книги поетку вітала директор бібліотеки Людмила Зубко, яка наголосила на тому, що кошти за книги поетка перераховує на потреби ЗСУ та побажала творчої наснаги і нових книг уже про нашу Перемогу.

Із вітальним словом виступила колега по перу Тетяна Шевченко, вчитель української мови ліцею №5 ім. В. Затолокіна Оксана Романченко, прихильниця творчості авторки Ольга Куриленко. Чутливими стали слова подяки за уроки з поетики вихованки Валентини Іванівни із студії, яку вона вела в ЦТДЮ, Анни Ляшенко.

Як майстра слова іменинницю дня вітала юна Марина Крупніченко, яка сьогодні є лідером серед молодіжного літературного осередку слова.

Учні ліцею №7 (кер. Марта Якименко) читали вірші із нової збірки.

Заключним акордом зустрічі стало музичне вітання студентки фахового медичного коледжу Ангеліни Якименко.

 
 

До Міжнародного дня охорони природи відбувся захід

У природничому відділі краєзнавчого музею відбувся захід «Заповідними стежками Прилуччини», присвячений Міжнародному дню охорони природи.

Здобувачі освіти 7 класу 1 ліцею мали змогу ознайомитися з заповідними природними територіями Прилуччини, унікальними природними об’єктами та рідкісними представниками флори й фауни краю, які потребують особливої охорони.
Діти переглянули документальний фільм про заповідні території України. Родзинкою заходу стало селфі з рідкісними представниками тваринного світу Прилуччини, результати якого пізніше підсумуються і переможців чекатимуть призи.

 

''Свято першокласника'' на художньому відділенні школи мистецтв присвячене Міжнародному дню художника!

 
 
 
 

 

 

Започатковано Проєкт - Книга від депутата

Краєзнавчий відділ міської центральної бібліотеки імені Л. Забашти поповнився книгами військового експерта, історика, журналіста, завідуючого філією Чернігівського історичного музею ім. В. Тарновського «Військовий історичний музей» Михайла Жирохова. Ці книги передав до бібліотеки депутат Прилуцької міської ради Сергій Чміль.

Книги Михайла Жирохова відомі темами вивчення найцікавішого аспекту історії, а це: Друга світова війна на Чернігівщині, історія партизанського руху на наших територіях та розвіювання міфів.

Вісім книг Михайла Жирохова стали на полицю «Історичне краєзнавство».

 

 Іще одне цінне видання передане депутатом до книгозбірні, це альбом «Писанки Чернігівщини» автором якого є Народний майстер, Член Спілки майстрів народної творчості України Анатолій Семенцов, який об’їздив усі села Чернігівщини, збираючи матеріал по писанкарству.

Книги стануть в нагоді як вчителям, так і пересічним жителям міста.

Запрошуємо до бібліотеки.

 

Майстер-клас із виготовлення марок на художньому відділенні школи мистецтв присвячений творчості Поліни Райко та Міжнародному дню художника!

 
 

 

 

«Кобзар-чарівник – Остап Вересай»

6 жовтня у виставковій залі краєзнавчого музею ім. В.І.Маслова відбулась інформаційно-краєзнавча година «Кобзар-чарівник – Остап Вересай», до 220-ти річчя від дня народження українського музиканта, видатного кобзаря Остапа Вересая.Присутні на заході: краєзнавці, викладачі дитячої музичної школи ім. Л.М.Ревуцького, школи мистецтв ознайомились з життєвим та творчим шляхом нашого земляка, доторкнулись до витоків кобзарського мистецтва, мали можливість почути думи, українські старовинні пісні, насолоджуватися грою на музичних інструментах (бандура, торбан) у виконанні українсько-американського композитора – Юрія Фединського.

 

 

«Віртуальний спадок»

Починаючи з липня цього року Прилуцький краєзнавчий музей ім. В.І. Маслова працював над реалізацією проєкту «Віртуальний спадок». Відновлення музейної експозиції, яка була демонтована з початком повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України, її оцифрування, створення 3D моделей експонатів, виготовлення промоційної продукції – були серед завдань проєкту.

Усі позиції робочого плану було виконано – 22 вересня на Соборній площі відбулася презентація проєкту для містян. На великому екрані продемонстровано віртуальну експозицію музею з можливістю огляду 3D моделей 29 музейних експонатів та аудіо супроводом - історичною довідкою на музейні зали та експонати.

Потрапити до віртуальної експозиції можна за допомогою офіційного сайту краєзнавчого музею (розділ «Віртуальний музей»), або через QR код на промоційних флаєрах проєкту.

Додатковим продуктом проєкту став набір листівок (29 штук) з «оживаючими» музейними експонатами та можливістю їх деталізованого огляду.

Листівки та флайєри було розповсюджено серед містян, які долучилися до зустрічі.

Проєкт також було презентовано колегам з музейних осередків Чернігівської області (он-лайн) та членам організації молодих інвалідів міста Прилуки «Фенікс» (оф-лайн).

Реалізація проєкту «Віртуальний спадок» дала можливість збереження унікальних експонатів з зібрання Прилуцького краєзнавчого музею ім. В. І. Маслова в цифровому форматі, забезпечення їх ідентифікації в разі розграбування та знищення, забезпечення доступності до експозиції в цифровому форматі, в тому числі для маломобільних груп та людей з інвалідністю.

Реалізації проєкту «Віртуальний спадок» стала можливою за фінансової підтримки Українського Культурного Фонду та партнерства Прилуцького краєзнавчого музею з Благодійною організацією «Мистецькі барви». Виконавець технічних робіт – львівська компанія ТОВ «Skeiron».

 

 

«Сучасні герої України»

2 жовтня працівники Прилуцької міської бібліотеки для дітей завітали до учнів 4-го класу ліцею №6 на годину мужності «Сучасні герої України».

Діти розв’язували ангорами, пов’язані з святом захисників та захисниць України, відповідали на запитання вікторини, пов’язані з історією українського війська.

Для наших воїнів дуже важливі слова підтримки та обереги, які надсилають з українські діти. Саме тому для наших захисників учні виготовили обереги, які разом зі листами, написаними власноруч, передадуть на фронт.

Переглядів: