Прилуцький міськрайонний Центр зайнятості

ІНФОРМУЄ:

Незадекларована праця – погано для всіх

Для держави. Неформальна економіка і незадекларована праця обмежують можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, сприяють ухиленню від сплати податків, зменшують надходження до державного і місцевих бюджетів. Зрештою, через несплату податків й єдиного соціального внеску держава змушена підвищувати податки для бізнесу, щоб виплачувати пенсії, лікарняні, утримувати школи, лікарні, бібліотеки, дитячі садочки, ремонтувати дороги і освітлювати вулиці тощо.

Для роботодавців. Неформальна економіка і незадекларована праця сприяють створенню і існуванню недобросовісної конкуренції щодо тих суб’єктів господарювання, які у повному обсязі забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників. Використання незадекларованої праці для роботодавця це додаткові витрати часу та ресурсів на навчання працівників – досвідчені спеціалісти відмовлятимуться працювати на таких умовах або швидко знайдуть краще місце; проблеми з отриманням банківських кредитів та інвестицій; закритий вихід на нові ринки країн ЄС, Канади і ще кілька десятків країн, з якими Україна уклала угоди про вільну торгівлю; у разі перевірки інспекції праці - істотні штрафи за порушення трудового законодавства.

Для працівників. Працівники, які не мають належним чином оформлених трудових відносин, позбавляються права на гідні умови праці, захист своїх інтересів у сфері праці, гарантій у соціальному захисті. Незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників тапримушення їх до роботи на умовах роботодавця.

Погоджуєтеся працювати без трудового договору? Не розраховуйте на гідні умови праці та виконання усних домовленостей. Вас можуть необґрунтовано оштрафувати, звільнити без повідомлення, не заплатити лікарняні чи компенсацію в разі нещасного випадку. І не сподівайтеся на гідну пенсію у старості.

Відсутність гарантій у трудових відносинах – погані умови праці, штрафи, відсутність впевненості у завтрашньому дні та соціального захисту, і зрештою, трудова експлуатація.

Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського ОЦЗ

Здобути затребувану професію можна в Прилуцькому професійному ліцеї

У рамках Всеукраїнського тижня професійної освіти КЗ «Прилуцький Професійний Ліцей» спільно з Прилуцькою міськрайонною філією Чернігівського обласного центру зайнятості презентував свої освітні послуги школярам міста та району. Так, були проведені онлайнекскурсії та майстер-класи цього навчального закладу.

Під час заходів учасники ознайомилися з професіями, які можна здобути в ліцеї, його досягненнями, оглянули матеріально-технічну базу. Водночас фахівці служби зайнятості інформували випускників про стан ринку праці, затребувані професії, зазначивши, що наразі роботодавці потребують саме робочих рук.

До речі, актуальні робітничі професії можна здобути в Прилуцькому профліцеї. Там навчають слюсарів з механоскладальних робіт та слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів, перукарів, манікюрників, кухарів, кондитерів, монтажників санітарно-технічних систем і устаткування, водіїв автотранспортних засобів, електрогазозварників, швачок.

Фахівці служби зайнятості стверджують, що тиждень професійної освіти — це ще один привід нагадати, що представники робітничих професій вже протягом багатьох років користуються значним попитом на ринку праці України, а роботодавці готові пропонувати їм конкурентні заробітні плати та достойні умови праці.

Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського ОЦЗ

«Дія» - для клієнтів служби зайнятості

Зареєструватися у службі зайнятості можна онлайн - на сайті державних послуг «Дія» (www.diia.gov.ua). Оберіть послугу "Допомога по безробіттю», виконайте кілька простих кроків для реєстрації і наші фахівці допоможуть вам із пошуком роботи.

А з мобільним застосунком «Дія» ви можете користуватися своїми е-документами у службі зайнятості.

 

Лідія Падалка: «Служба зайнятості сьогодні – це сучасний формат, сервіси та можливості для клієнтів»

У першу неділю листопада приймають вітання з нагоди професійного свята працівники соціальної сфери. До їх когорти належать і фахівці служби зайнятості, які надають допомогу та підтримку громадянам у разі втрати роботи. Тож з якими здобутками зустрічає професійне свято колектив обласної служби зайнятості? Про це наша розмова з директоркою Чернігівського обласного центру зайнятості Лідією Падалкою.

 • Якщо говорити мовою статистики, то лише в цьому році послугами служби зайнятості в області скористалися майже 32 тисячі громадян. Саме стільки наших земляків мали статус безробітного, отримували послуги служби зайнятості та матеріальне забезпечення на випадок безробіття. Майже кожного другого з них охоплено активними заходами сприяння зайнятості. Відтак маємо понад 9 тисяч працевлаштованих за сприяння служби зайнятості, майже дві з половиною тисячі скерованих на професійне навчання, близько двох тисяч залучених до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Нині служба зайнятості - активний посередник на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи. Вона на безоплатній основі надає послуги із сприяння працевлаштуванню та підбору персоналу. Сьогодні це сервісна установа сучасного формату, яка пропонує нові можливості для клієнтів.

 • Тож які це можливості?

 • Перш за все, хочу зауважити, що усі структурні підрозділи державної служби зайнятості працюють за єдиною, перевіреною роками та відпрацьованою до дрібниць технологією. Наші клієнти, незалежно від місця проживання, можуть звернутися до будь-якого з них та отримати всі передбачені законодавством послуги. У нас створено уніфіковану в межах країни базу вакансій, яка оновлюється щодня та дає змогу розширити зону пошуку роботи за межі області.

Для підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці служба зайнятості пропонує низку освітніх можливостей для дорослого населення – безкоштовно і в стислі терміни можна здобути затребувану на ринку праці професію чи підвищити кваліфікацію. У системі державної служби зайнятості діють 11 центрів професійно-технічної освіти, які здійснюють професійну підготовку за 95 ліцензованими робітничими професіями.

Аби стати затребуваними, громадяни старше 45 років можуть отримати ваучер на навчання. Зокрема, у поточному році за ваучерами проходили навчання 29 мешканців області. Крім того, існує можливість підтвердити результати неформального професійного навчання.

Шукати роботу та будувати кар’єру нашим клієнтам сьогодні допомагають кар’єрні радники, які забезпечують їх індивідуальний супровід на шляху до працевлаштування. На допомогу роботодавцям створено інститут консультанта роботодавця.

Служба зайнятості демонструє сучасний підхід у підборі кадрів, працюючи на засадах рекрутингу, тобто на повному ринку праці. З метою оперативного підбору кадрів створено інтерактивні карти вакансій, доступні всім користувачам мережі Інтернет; діють й інші корисні для шукачів роботи та роботодавців онлайнсервіси.

 • Хотілося б більш детально почути про можливості щодо роботи в онлайнрежимі, оскільки наразі це досить актуально.

На порталі державної служби зайнятості для наших клієнтів створено цілу низку зручних електронних сервісів, якими можна скористатися, не виходячи з дому. Зокрема, у вільному доступі не лише оперативна база вакансій, а й база резюме шукачів роботи.

Сьогодні людина, яка планує звернутися за допомогою до служби зайнятості, може записатися на первинний прийом до фахівця, скориставшись сервісом із онлайнреєстрації.  Роботодавці та безробітні можуть створити електронні кабінети.

Дистанційно можна отримати й профорієнтаційні послуги, скориставшись онлайнплатформою з профорієнтації та розвитку кар’єри. Зручний сервіс з онлайнтестування допоможе пройти комплексну профдіагностику та оцінити власний потенціал, аби усвідомлено обрати майбутню професію та розробити стратегію кар’єрного зростання.

А для всіх, хто прагне опанувати нові знання та розвивати власні компетенції, функціонує освітній портал державної служби зайнятості, який пропонує онлайнкурси, вебінари, дистанційні навчальні програми та безліч іншої корисної для пошуку роботи та працівників інформації.

 • А чи можна сьогодні зареєструватися у службі зайнятості онлайн?

 • Так, це можна зробити на сайті державних послуг «Дія». Для цього необхідно обрати послугу «Допомога по безробіттю», виконати кілька простих кроків для реєстрації і наші фахівці допоможуть вам із пошуком роботи. А з мобільним застосунком «Дія» ви можете у службі зайнятості користуватися своїми е-документами.

Отож, курс, яким зараз прямує державна служба зайнятості, націлений на модернізацію та осучаснення послуг, цифровізацію всіх процесів та отримання послуг в онлайнрежимі.

Світлана Шеремет

 

Живи та працюй в Україні!

Де працевлаштуватись, закінчивши навчання, на яку зарплату може розраховувати випускник профтехучилища? Це питання постає перед кожним студентом-випускником.

Фахівці Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості 28 жовтня відвідали Прилуцький професійний ліцей та зустрілися із студентами, які навчаються на останньому курсі за професіями: швачка, кухар-кондитер, електрогазозварник та монтажник санітарно-технічних систем та устаткування.

Майбутніх випускників ознайомили із послугами служби зайнятості для молоді, актуальними вакансіями міста і району та особливостями працевлаштування в сучасних умовах.

Фахівець з профорієнтації Ірина Микитченко навчила як правильно презентувати себе роботодавцю, написати резюме та розробити портфоліо.

Провідний фахівець відділу взаємодії з роботодацями Тетяна Радченко надала інформацію про вакансії , які є актуальними на ринку праці, адже професії, які вони здобувають, є постійно затребувані.

Важко назвати галузь промисловості, де б не застосовувались знання і вміння монтажника санітарно-технічних систем і устаткування та електрогазозварника.

На сьогодні шукають слюсаря-сантехніка ТОВ "КОМФОРТНІ ПОСЛУГИ - 2" та КП "ПРИЛУКИЖИТЛОБУД", монтажника санітарно-технічних систем та устаткування ДП "ПЛАСТМАС" ТОВ "ТД ПЛАСТМАС - ПРИЛУКИ", електрогазозварника ТОВ "ВТФ"КЕРАМІК-ПРИЛУКИ".

Швачка - одна із стародавніх професій, яка докорінно змінилася в процесі науково – технічного прогресу. Зараз ця професія найбільш поширена в швейному й трикотажному виробництві. ПРАТ "ПРИЛУЦЬКА ШВЕЙНА ФАБРИКА" розширяє виробничі потужності, тому гостинно відчиняє двері всім, хто хоче працювати і готові прийняти на роботу випускників.

Смачно поїсти любить кожен, значить, вмілий кухар без роботи ніколи не залишиться. «Авокадо» суши-бар, піцерія «Базиліо» та кафе фаст-фуд «Друзі» пропонують випускникам проходження виробничої практики із подальшим працевлаштуванням.

Робота є, - наголосили фахівці служби зайнятості, було б бажання працювати, навчатись чомусь новому і постійно вдосконалюватись.

За інф.Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятост

 

 

Майбутніх кухарів ознайомили з актуальними вакансіями

Професія «кухар» розвивалася разом з цивілізацією, так що можна сказати, що це найдавніша професія. Смачно поїсти любить кожен, а це означає, що вмілий кухар без роботи ніколи не залишиться. Сьогодні майстри з приготування їжі затребувані на ринку праці.

Для студентів КЗ «Прилуцький професійний ліцей» Чернігівської област, які навчаються за професією «кухар-кондитер», фахівці Прилуцької міськрайонної філії організували економічну екскурсію до закладів громадського харчування: «Авокадо» суши-бар, піцерія «Базиліо» та кафе фаст-фуд «Друзі».

Шеф-кухар закладів провела екскурсію та детально ознайомила присутніх з функціональними обов’язками майстрів ресторанного обслуговування: кухаря та бармена. «Шукаємо відповідальних та цілеспрямованих працівників, які готові створювати най смачніші страви! Пропонуємо гнучкий графік роботи, гідні умови праці, офіційну зайнятість та повний соціальний пакет. Головними вимогами до працівників є акуратність, пунктуальність, відповідальність та бажання навчатися новому», – наголосила вона .

Для студентів організували майстер-клас із приготування суші та ролів, розповіли усі тонкощі приготування цієї популярної страви.

Випускникам запропонували проходження виробничої практики із подальшим працевлаштуванням.

Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського ОЦЗ

Прилуцька швейна фабрика шукає швачок !

9 червня в Ладанській об’єднаній територіальній громаді відбулася презентація роботодавця - ПрАТ «Прилуцька швейна фабрика». Презентували підприємство жителям громади директор Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру Лариса Татарченко та директор швейної фабрики Ірина Зайцева.

Учасники заходу дізналися про діяльність підприємства, перспективи розвитку, актуальні вакансії, вимоги до претендентів, умови праці та рівень заробітної плати. За словами Ірини Зайцевої, фабрика спеціалізується на виробництві верхнього чоловічого та жіночого одягу, виготовляє костюми для військовослужбовців. Співпрацює з іноземними фірмами Франції, Бельгії та Чехії. У штаті наразі налічується 210 працівників. Це переважно дизайнери одягу, швачки, закрійники, прасувальники, техніки-технологи, водії автотранспортних засобів, слюсарі-ремонтники, вантажники. У зв’язку із збільшенням обсягів виробництва фабрика ще потребує швачок. Наразі актуальними є 70 вакансій.

Намагаючись якомога оперативніше і ефективніше вирішити кадрову проблему підприємства, фахівці служби зайнятості організували низку зустрічей шукачів роботи з роботодавцем. Так, 11 червня відбулася екскурсія на фабрику, а наступного тижня планується презентація роботодавця в Линовицькій об’єднаній територіальній громаді.

 

Прилуцький міськрайонний Центр зайнятості інформує про вільні вакансії на промислових підприємствах міста Прилуки за спеціальностями

 

Уряд ухвалив рішення підтримати ініціативу Президента України про виплату одноразової матеріальної допомоги роботодавцям, які можуть втратити дохід через карантин!

Отримання допомоги регламентується Порядком надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання, розрахунку її розміру, стягнення, повернення невикористаної її суми, з яким ви можете ознайомитися на сайті державної служби зайнятості 
https://is.gd/iijaDW

 Хто має право на отримання одноразової матеріальної допомоги?

Юридичні особи (роботодавці), які використовують працю найманих працівників. Важливо: основний вид економічної діяльності таких роботодавців не входить до Переліку видів економічної діяльності щодо яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, визначеного Кабінетом Міністрів України. 

 Як подати необхідні для отримання одноразової допомоги документи? 

Юридичні особи (роботодавці) можуть надати пакет документів в один із способів: 

 Безпосередньо до центру зайнятості;

 На електронну адресу центру (скановані копії).

Важливо! Пакет документів можна подати до центру зайнятості до 21 грудня 2020 року включно.

Перелік необхідних документів: 

 заява за формою згідно з додатком 1 Порядку;

 копія наказу про скорочення чи можливе скорочення тривалості робочого часу;

 копія відомостей про найманих працівників за формою згідно з Додатком 2 до Порядку.

 До вашої уваги інфографіка “Як суб’єкту господарювання отримати одноразову матеріальну допомогу”  https://is.gd/HbMQXN 

 покрокова інструкція щодо отримання такої допомоги  https://is.gd/5kXXs1 

 бланк заяви тут  https://is.gd/iijaDW 

бланк відомості про найманих працівників тут  https://is.gd/iijaDW 

 електронні скриньки центрів зайнятості тут  https://is.gd/7z3gMM .

 

 

УВАГА!!!
ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА ДОРОСЛОГО НАСЕЛЕННЯ!!! НАВЧАННЯ ДЛЯ ОСІБ 45+!!!

ШАНОВНІ РОБОТОДАВЦІ!

Чернігівська обласна служба зайнятості пропонує Вашому персоналу отримати ваучер для навчання

за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття

КУХАР, КОНДИТЕР, МОНТАЖНИК ГІПСОКАРТОННИХ КОНСТРУКЦІЙ, ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК, ЕЛЕКТРОМОНТЕР, МОНТАЖНИК СИСТЕМ УТЕПЛЕННЯ БУДІВЕЛЬ, ШВАЧКА, СТОЛЯР, ТРАКТОРИСТ ТА БАГАТО ІНШИХ ПРОФЕСІЙ ТА СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ В ПРІОРИТЕТНИХ ВИДАХ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

Ваш персонал може отримати як нову професію, так і підвищити існуючу кваліфікацію!!!

Гнучкі форми підготовки дозволять Вашим працівникам навчатися без відриву від виробництва!!!

Основні вимоги до кандидатів на отримання ваучера та подальше навчання:

 • вік: старше 45 років (до досягнення встановленого законодавством пенсійного віку);

 • страховий стаж: понад 15 років;

 • наявність професійно-технічної або вищої освіти;

 • не перебувати на обліку в службі зайнятості як зареєстрований безробітний.

За детальними консультаціями звертатися до Чернігівського обласного центру зайнятості

за тел. (0462) 77-90-31, (0462) 67-78-02.

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ГОТОВА СПРИЯТИ ПРОФЕСІЙНОМУ РОЗВИТКУ ВАШОГО ПЕРСОНАЛУ!!!

 

 

 

Служба зайнятості запускає сучасний освітній портал

У державній службі зайнятості стартував новий проект для успішного працевлаштування українців – Освітній портал державної служби зайнятості (http://skills.dcz.gov.ua/).

«Новий сервіс допоможе безробітним розвивати власні навички, необхідні для вдалого працевлаштування, отримати нові компетенції та пройти професійне навчання», - коментує директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон.

Новий сервіс дозволить:

 • розвивати особисті компетенції, затребувані на ринку праці;

 • отримати актуальну інформацію щодо пошуку роботи та підбору персоналу;

 • навчитися складати резюме сучасного формату;

 • підготуватися до співбесіди з роботодавцем;

 • обрати освітні курси та вебінари для безробітних, зокрема ті, які проводяться центрами професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

«Портал допоможе реалізувати найважливіше для служби завдання - знайти достойну роботу кожному українцеві та кваліфікований персонал кожному роботодавцеві», - підкреслила О. Макогон.

На сайті будуть впроваджуватися нові освітні програми, розроблені спільно з роботодавцями, проводитимуться вебінари та дистанційне навчання. Більшість матеріалів буде розміщуватися у відеоформаті.

Завдяки новому сервісу зможуть такожпідвищувати свою кваліфікацію іпрацівники державної служби зайнятості. Це буде найбільша база можливостей.

Довідково. Освітній портал ДСЗ розроблено на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Указу Президента України №837/2019.

За більш детальною інформацією звертайтесь до Державного центру зайнятості
289-40-79
20@es.dcz.gov.ua 

 

Генеруй ідею та розпочни свій бізнес

11 лютого на базі Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості до Міжнародного дня жінок і дівчат у науці відбувся семінар "Генеруй ідею та розпочни свій бізнес". Завдяки тісній та ефективній співпраці між представниками центру зайнятості та Прилуцькою міською центральною бібліотекою імені Любові Забашти реалізувалася функціональна зустріч, предметом обговорення якої став цілий ряд актуальних проблем.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Тетяна Столітня донесла до присутніх інформацію про можливість створення власної справи за умови допомоги з боку.

Державної служби зайнятості, заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Тетяна Нюнька навела реальні приклади успішної діяльності уже створених міні-підприємств на території міста та району.

За допомогою яскравого презентаційного матеріалу бібліотекар Прилуцької МЦБ ім. Л.Забашти Ніна Заболотна подала для учасників семінару цікаві відомості про жінок та дівчат винахідниць із різних історичних епох.

Жіноцтво детально ознайомилося із спадщиною винаходів Гітапатії Олександрійської, Марії Кюрі, Розалінд Франклін, Геді Ламар, Барб Кліко, Коко Шанель та Кари Маккалоу.

До уваги присутніх була також запропонована сучасна література на тему обговорення.

Основним меседжем семінару став вислів Коко Шанель: "Все у наших руках, тому їх не можна опускати", який не просто пройшов через усю зустріч червоною ниткою, а й змусив багатьох її учасниць серйозно задуматися над своїм майбутнім у сфері бізнесу.

За інф.Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти

 

Захист прав людини

Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року №1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права» Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, який включає 10 грудня – День прав людини. Він відзначається в знак проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 року №568-р затверджено план заходів з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права

У рамках Всеукраїнського тижня права з 09 грудня по 13 грудня 2019 року провідним юрисконсультом Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості Оксаною Ткаченко та за участі головного спеціаліста Прилуцького бюро правової допомоги Ніжинського міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Дмитра Диміча, головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно – правових актів Олени Антоненко, заступника начальника відділу Прилуцького міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Марини Бойко були проведені профінформаційні групові заходи для зареєстрованих безробітних з метою підвищення загального рівня правової культури та набуття громадянами необхідного рівня правових знань.

Зокрема, Оксана Ткаченко проінформувала присутніх про те, що права людини й громадянина закріплені в Конституції України, їх широта, реальність, гарантованість виражають не тільки фактичний та юридичний статус особи у суспільстві, а й суть діючої в країні демократії, соціальні можливості, закладені в самому суспільному ладі. У разі порушення своїх прав, особа може звернутися за їх захистом до судових органів, прокуратури, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, інших органів влади та їх посадових осіб, а також різного роду громадських об’єднань, які займаються захистом прав та інтересів людини.

Дмитро Диміч розповів про безоплатну первинну правову допомогу громадянам , а саме : надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру.

Олена Антоненко наголосила на оформленні трудових відносин легально, адже лише у такому випадку права людини, як найманого працівника, будуть захищені державою.

Марина Бойко зауважила, що кожен громадянин має право звернутися до державної виконавчої служби за консультацією та отриманням допомоги у вирішенні питань правового характеру.

Головною метою заходів, які проводяться на тижні права, є сприяння правовій інформованості населення з питань прав людини, забезпечення додержання прав і свобод громадян та запобігання будь-яким формам дискримінації.

 

ПрофіКвест «Пізнай світ професій»

У рамках реалізації профорієнтаційного проекту «Обери професію-обери майбутнє» учні Прилуцької ЗОШ №7 завітали до Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ на інтерактивний профорієнтаційний захід «Професії нашого міста».

Фахівець з профорієнтації Ірина Микитченко ознайомила учнів із ситуацією на місцевому і регіональному ринках праці та перспективами їх розвитку, актуальними професіями, ринкоутворюючими підприємствами.

Під час «ПрофіКвесту: Пізнай світ професій» школярі у цікавій формі визначали робітничі професії затребувані для міста, ознайомились за допомогою відеороликів з професіограмами професій, пройшли комп’ютерне профдіагоностичне тестування на визначення професійної спрямованості особистості.

Учасники квесту отримали інформаційні брошури «Навігатор вибору професій», флаєр «Твій шлях у світ професій» та за активну участь були нагороджені заохочувальними призами.

 

Лідія Падалка: «Служба зайнятості – це не виплати і компенсатори, а можливості для суб’єктів ринку праці»

21 грудня 2019 року виповнюється 29 років від дня створення державної служби зайнятості. Напередодні чергової річниці її працівники підводять підсумки діяльності на ринку соціальних послуг та дають оцінку досягнутому.

Зроблено багато, аби рухатися далі

Як повідомила директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка, лише в нашій області за час існування державної служби зайнятості налічується 1,8 млн. звернень громадян за її послугами. Зокрема, 579,1 тисяч наших земляків працевлаштовано, з них – 323,5 тисяч офіційно зареєстрованих безробітних. Тисячі мешканців області отримали роботу завдяки програмам фінансової підтримки роботодавців, зокрема понад 14 тисяч - шляхом надання дотацій, 2,4 тисячі – шляхом компенсації єдиного соціального внеску. Майже 13 тисяч шукачів роботи скористалися виплатою допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи. Крім того, майже 205 тисяч безробітних залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, 109 тисяч скеровано на професійне навчання.

Це результат роботи не одного покоління фахівців. За 29-літній період діяльності державна служба зайнятості набула практичного досвіду розв’язання проблем безробіття та управління процесами на ринку праці. За цей час запроваджено загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, створено потужну матеріально-технічну базу, впроваджено новітні технології обслуговування клієнтів, єдиний в межах країни інформаційний простір про попит та пропозицію робочої сили, системи професійної орієнтації та професійного навчання безробітних.

На шляху реформування

Сьогодні служба зайнятості переживає черговий етап свого розвитку. Аби відповідати вимогам часу, вона стала на шлях реформування, що має на меті перетворення її на сервісну установу сучасного формату з надання широкого комплексу ефективних послуг. «Наша мета на найближчі роки - змінити державну службу зайнятості так, щоб надавати привабливі на ринку послуги, які відповідають соціальним інтересам безробітних і очікуванням роботодавців. Служба зайнятості – це не виплати і компенсатори, а можливості для суб’єктів ринку праці», - зауважила Л.Падалка.

У службі зайнятості підтримують тенденції до розвитку електронних сервісів, аби максимально скоротити витрату часу людей на виконання формальних процедур. Відтак, діють електронні кабінети роботодавця та шукача роботи, онлайн-реєстрація, онлайн-профорієнтація та профдіагностика.

Бажаючі знайти роботу у м.Чернігові можуть скористатися інтерактивною картою вакансій, створеною за допомогою онлайн-сервісу Google. Для роботодавців цікавою є ще одна онлайн-розробка служби зайнятості – інтерактивна карта, на якій відображено дані дослідження Чернігівського обласного центру зайнятості щодо резервів робочої сили та вільних приміщень для організації виробництва у регіоні.

Крім того, створено базу резюме та відеорезюме безробітних, для налагодження комунікації активно використовуються соціальні мережі, скайпзв’язок тощо.

Шукати роботу та будувати кар’єру допомагають кар’єрні радники

З початку нинішнього року в службі зайнятості впроваджено інститут кар’єрних радників, які забезпечують індивідуальний підхід до кожного клієнта, якісне надання послуг з пошуку роботи та планування кар’єри.

Нова модель обслуговування безробітних будується на прийнятті взаємних зобов’язань для досягнення поставленої мети. Власне для цього, на основі результатів профілювання, кар’єрний радник допомагає клієнту скласти індивідуальний план працевлаштування. І це не якийсь універсальний документ, - зауважують у службі зайнятості і зазначають, що саме вивчення індивідуальної ситуації кожної людини та надання їй не формальних чи стандартних послуг, а лише тих, які сприятимуть успішному працевлаштуванню, допомагають у найкоротші терміни досягти бажаного результату.

Кар’єрний радник здійснює індивідуальний супровід людини до працевлаштування. При цьому він допомагає їй усвідомити свої сильні якості, подолати психологічні бар’єри, визначити наявні конкурентні переваги та усунути перешкоди на шляху до поставленої мети. За потреби порадить пройти профнавчання, відкрити власну справу, взяти участь у тренінгах чи семінарах, надасть допомогу в підготовці резюме тощо.

«За умови дефіциту кадрів для нас дуже важливо домогтися скорочення терміну пошуку роботи. Ми працюємо для тих, хто хоче працювати», - наголосила Л.Падалка. В результаті впровадження інституту кар’єрного радника більше половини з числа працевлаштованих громадян вдається забезпечити роботою оперативно до надання статусу безробітного.

Рекрутинг у службі зайнятості

Довела свою ефективність і нова форма добору персоналу - рекрутинг, яку було впроваджено торік. Близько 26 тисяч вакансій укомплектували роботодавці області в поточному році за сприяння регіональної служби зайнятості, у тому числі і за допомогою рекрутингової методики.

Рекрутери працюють не лише з клієнтами служби зайнятості, а з усіма, хто шукає чи пропонує роботу на повному ринку праці. Вони щоденно моніторять велику кількість інформації з різних джерел, зокрема, засобів масової інформації, сайтів пошуку роботи, соціальних мереж. Це дозволяє значно поповнити базу шукачів роботи, швидко поширювати інформацію про вакансії на власних ресурсах.

Також фахівці з рекрутингу ретельно займаються підбором кандидатів на вакансії: вивчають резюме шукачів роботи, проводять співбесіди, за необхідності пропонують пройти відповідні тести, в результаті найбільш прийнятну кандидатуру направляють на співбесіду до роботодавця.

«У сучасних реаліях, коли на ринку праці бракує кваліфікованих працівників, підприємства дійсно зацікавлені в рекрутинговій формі співпраці зі службою зайнятості, - говорить Л.Падалка. - По-перше, роботодавець не витрачає час на підбір кандидатів з великої кількості бажаючих осіб. По-друге, економить кошти, адже йому не треба розміщувати вакансії на платних ресурсах та мати в штаті менеджера з підбору персоналу. Цю роботу цілком безкоштовно виконають фахівці-рекрутери від служби зайнятості».

На часі впровадження інституту консультанта роботодавця

Найближчим часом у службі зайнятості з’являться консультанти роботодавця. Новий підхід до обслуговування роботодавців передбачає надання кожному з них комплексних індивідуальних послуг з урахуванням специфіки підприємницької активності регіону, особливостей розвитку регіонального ринку праці.

Перед службою зайнятості стоять конкретні завдання: вдосконалити систему підбору кадрів та професійного навчання безробітних для результативного працевлаштування, скоротити термін укомплектування вакансій, відпрацювати механізм налагодження ефективної співпраці з підприємствами. «Роботодавці мають свідомо обирати службу зайнятості як єдину державну структуру, здатну на безоплатній основі швидко та якісно здійснювати добір потрібних працівників», - сказала Л.Падалка.

Отож служба зайнятості розвивається, впроваджуються нові технології, сучасні сервіси. Все це робиться задля того, аби наші громадяни мали можливість жити і працювати на рідній землі. Це та мета, до якої прагнуть фахівці служби зайнятості і задля чого вони, власне працюють.

За інформацією Світлани Шеремет

 

Семінар з вивільнюваними працівниками

На сьогодні, аби відповідати вимогам часу, державна служба зайнятості обрала шлях перетворення в сервісну установу з надання широкого комплексу ефективних послуг тим, хто втратив роботу і шукає себе на ринку праці.

Так, 6 серпня 2019 року фахівці Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ провели семінар для вивільнюваних працівників у ДУ «Прилуцька виховна колонія».

Учасники заходу ознайомилися з електронними сервісами, законодавством, послугами, що надає служба зайнятості, станом ринку праці регіону. Особлива увага була акцентована на порядку реєстрації, умовах надання статусу безробітного та підбору підходящої роботи.

У ході семінару виникало багато запитань, тому він пройшов у формі конструктивного діалогу. Такі заходи при запланованому вивільненні знімають напругу у колективі та надають впевненості працівникам у своїх можливостях щодо реалізації свого права на працю.

За інф. Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ

 

Права людини

Генеральною Асамблею ООН 10-го грудня 1948-го року була прийнята Загальна декларація прав людини. Пізніше, в 1950-му році всім зацікавленим державам і організаціям було запропоновано відзначати цю дату як всесвітній День прав людини.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2018р. №681-р затверджено план заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права.

У рамках Всеукраїнського тижня права з 10 грудня по 14 грудня 2018 року провідним юрисконсультом Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості Оксаною Ткаченко за участі начальника Прилуцького місьрайонного відділу ДРАЦС ГТУЮ у Чернігівській області Світлани Логвіненко, головного спеціаліста Прилуцького бюро правової допомоги Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тетяни Немс, головного спеціаліста-юрисконсульта Прилуцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Дениса Осадчого, головного державного інспектора відділу додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів у Чернігівській області Миколи Прокопенка були проведені профінформаційні групові заходи для зареєстрованих безробітних „Права людини”.

Зокрема, Оксана Ткаченко інформувала присутніх про те, що у сучасному світі права людини кваліфікуються за цілою низкою напрямів. Це особисті права, які передбачають недоторканність особи і житла, власності та конфіденційності листування та права на об’єктивний суд. Соціальні права, які передбачають права на свободу праці, охорону сім’ї та дитинства, захисту батьківських прав, здоров’я і соціальної справедливості. Є також і економічні права, які мають на увазі свободу пересування та розпорядження власністю на свій розсуд. Культурні права включають в себе свободу мистецтв і наук, свободу викладання і право на освіту, а також право на використання у всіх цих процесах своєї рідної мови.

Тетяна Немс наголосила на тому, що клієнти Бюро можуть отримати безоплатну первинну правову допомогу, яка включає: надання правової допомоги, юридичні консультації, складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних), представництво інтересів та допомогу в отриманні доступу до безоплатної вторинної правової допомоги.

Світлана Логвіненко проінформувала, що основними завданнями Відділу є: участь у забезпеченні реалізації державної політики у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, розгляд питань щодо внесення змін до актових записів цивільного стану, а також їх анулювання, збереження архівного фонду, формування Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Денис Осадчий довів до відома присутніх про мінімальний та максимальний розмір пенсії за віком, право на призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та призначення пенсії за віком.

Микола Прокопенко наголосив на гарантіях при укладенні, зміні та припиненні трудового договору. Про переважне право на залишенні на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці. Також довів інформацію про робочий час, час відпочинку, оплату праці, гарантії та компенсації відповідно до норм Кодексу Законів про Працю України.

Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського обласного центру зайнятості приєднується до Всеукраїнського тижня права і бажає всім нам розуму і мудрості. Нехай наші права і свободи починаються з нашого дотримання їх по відношенню до наших ближніх! Слідуючи принципам поваги та активної громадянської позиції ми будуємо майбутнє не тільки для нас самих, але і для наших нащадків.

Прилуцька міськрайонна філія
Чернігівського обласного центру зайнятості

 

Ярмарок професій для молоді

На базі Прилуцького професійного ліцею, 23 березня 2018 року, проведено масовий профорієнтаційний захід для учнівської молоді „Ярмарок професій”, організований Прилуцькою міськрайонною філією Чернігівського обласного центру зайнятості.

На ярмарок були запрошені представники двадцяти шести навчальних закладів різних рівнів акредитації, серед яких: Київський національний торгівельно-економічний університет, університет державної фіскальної служби України, Київський національнийекономічний університетімені Вадима Гетьмана, Національний транспортний університет, Сумський державний університет, Черкаський інститут пожежної безпеки ім.Героїв Чорнобиля, Відокремлений підрозділ „Ніжинський агротехнічний інститут”, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, Чернігівський національний технологічний університет, Козелецький коледж ветеринарної медицини, Ніжинський коледж культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, Дігтярівський професійний аграрний ліцей Чернігівської області та ін.

Мета заходу полягала  в тому, щоб професійно зорієнтувати учнів загальноосвітніх шкіл у виборі майбутньої професії, дати можливість детальніше ознайомитися з навчальними закладами та спеціальностями, за якими ведеться підготовка фахівців, а також у безпосередньому спілкуванні з представниками і студентами цих закладів отримати відповіді на запитання, що цікавлять майбутніх абітурієнтів. Це дозволить обрати саме ту професію, якою прагне оволодіти абітурієнт, і той заклад, де він хоче здобувати знання.

Привітали дітей та побажали їм успішного професійного вибору керівник Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості Лариса Татарченко, заступник міського голови Тетяна Фесенко та начальник відділу організації професійної орієнтації Чернігівського обласного центру зайнятості Марина Кривопала.

Ярмаркову залу наповнили майже 900 учнів 9-11 класів, а також їхні батьки та вчителі. Кожен з них мав можливість побачити та почути презентації всіх навчальних закладів, щоб зорієнтуватися у перевагах і зробити свій вибір. Обмін інформацією і відкрите спілкування між представниками навчальних закладів та майбутніми абітурієнтами проходило жваво та цікаво. Приємно було чути слова подяки від представників учбових закладів за проведений захід та сподівання на запрошення у наступному році.

Перед старшокласниками стоїть нелегке і дуже відповідальне завдання: зробити вибір професії, від якого залежить їхнє подальше життя. Тому хочеться побажати випускникам обрати професію до душі і стати справжніми професіоналами своєї справи.

Прилуцька міськрайонна філія
Чернігівського обласного центру зайнятості

Переглядів: