Прилуцький міськрайонний Центр зайнятості

ІНФОРМУЄ:

 

 

Роботодавцям гарантована компенсація за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю

Яка сума компенсації роботодавцям передбачається?

облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І групи — до 100,5 тис грн (15 мінімальних зарплат);

облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю ІІ групи - до 67 тис грн (10 мінімальних зарплат).

Компенсуватися будуть витрати за придбані допоміжні засоби для облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю: меблі, транспортери, брайлівські клавіатури та портативні пристрої тощо.

Як отримати компенсацію?

Роботодавцю необхідно протягом 90 календарних днів після працевлаштування особи з інвалідністю подати до регіонального центру зайнятості в паперовій або електронній формі заяву щодо надання компенсації та копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця тощо.

Детальніше про послугу https://is.gd/afx4ts

 

 

 

«єРобота»: на Чернігівщині 109 переможці по «Власній справі» й 3 – по програмі «Грант для ветеранів»

У поточному за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» позитивні рішення щодо надання мікрогрантів на старт або розвиток бізнесу, а це від 50 до 250 тис. грн, отримали 109 мешканців області. Сума фінансової підтримки від держави складає близько 26 млн грн.

Завдяки грантовим коштам підприємці відкривають чи розширюють власні виробництва, СТО, салони краси, швейні цехи, кав’ярні, заклади торгівлі та харчування, спеціалізовані освітні, медичні, фізкультурно-оздоровчі та розважальні студії, фермерські господарства, надають послуги у сфері зеленого туризму, ландшафтного дизайну, клінінгові, будівельні, ремонтні, послуги. Серед цікавих бізнес-ідей – виробництво фруктово-ягідної пастили та екоснеків, твердопаливних котлів, поліпропіленових мішків тощо. У результаті такої підприємницької діяльності в області має з’явитися 240 нових робочих місць - це є ключовою вимогою програми.

Також маємо трьох переможців за програмою «Грант для ветеранів», за якою учасники бойових дій та їх подружжя, особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати гранти на бізнес до 250 тис. грн, до 500 тис. грн, та до 1 млн грн. Серед переможців один учасник бойових дій, який планує відкрити у Чернігові мийку самообслуговування. Ще 2 переможиці – дружини захисників, в результаті реалізації їх бізнес-ідей мають з’явитися виробництво комбікормів та салон краси.

Подати заяву на отримання грантів за урядовим проєктом єРобота можна прямо зараз через Дія https://is.gd/KT7RoW Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 

Бізнес на новому місці – цілком реально…

Про це красномовно свідчить історія переселенки Євгенії Голуб, яка скористалася можливістю отримати мікрогрант за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» та відкрила експрес-перукарню.

Вона переїхала до Чернігова з прикордонної Семенівки. Там 13 років мала власний перукарський бізнес, чоловік також був при роботі, разом виховували 4-х дітей і виїжджати нікуди не збиралися. Наважилися лише тоді, коли у сусідський двір, за 30 метрів від їхнього будинку, прилетіло…

Оговталися від пережитого вже на новому місці й почали думати, що робити далі. У службі зайнятості запропонували скористатися грантовою програмою «Власна справа», за якою на започаткування або розвиток бізнесу можна отримати від 50 до 250 тис. грн в залежності від кількості створених робочих місць (одного-двох). Жінка каже, що саме тоді з’явилася надія на новий старт — відкриття експрес-перукарні в Чернігові з помірними цінами, аби швидше отримати прибуток.

Бізнес-план подала через «Дію», пройшла онлайн-співбесіду з фахівцями обласного центру зайнятості та отримала грантові кошти, які спрямувала на купівлю обладнання, меблів, матеріалів, оренду приміщення, виготовлення рекламної вивіски тощо.

Місцезнаходження свого закладу – ринок «Вісла», підприємниця обрала не випадково. Тут завжди великий потік людей, серед яких як місцеві мешканці, так і гості міста, які приїздять сюди на закупи. «Окрім експрес-стрижок, тут можна зробити весільні та святкові зачіски, фарбування, колорування волосся за сучасними технологіями та доступними цінами. Послуги швидко та якісно – у цьому наша перевага», - каже Євгенія Голуб.

На цьому співпраця зі службою зайнятості не закінчилася, наступним етапом була допомога у підборі та підготовці кадрів. Обов’язковою умовою отримання мікрогранту для Євгенії стало створення двох робочих місць. Їх займуть Наталія Сукретна (до речі, також переселенка) та Тетяна Пінчук, які наразі за направленням служби зайнятості здобувають професії перукаря-модельєра та манікюрника у Сумському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

І це ще не все. Після працевлаштування майстринь підприємиця може отримати від служби зайнятості компенсацію за працевлаштування безробітної з числа ВПО.

 Світлана Шеремет, обласний центр зайнятості

 

Є робота на ТОВ «Бейкері Фуд Індастрі»

Підприємству потрібні машиністи тістообробних машин, водій навантажувача, мийник посуду, комірник.

ТОВ "Бейкері Фуд Індастрі" - провідний в Україні виробник і постачальник хлібобулочної продукції глибокої заморозки. Випічка представлена листковими, здобними та хлібобулочними виробами. На Чернігівщині це підприємство є одним з найбільших інвесторів та роботодавців регіону. Воно стабільно працює і розвивається. Мережа пекарень та торгівельних точок постійно зростає, тому "Бейкері Фуд Індастрі" запрошує в свою команду нові кадри.

 Своїм працівникам роботодавець гарантує офіційне працевлаштування, соціальний пакет, гідні умови праці, позмінний графік роботи, доставку до роботи (смт Козелець), забезпечення спецодягом.

До речі, цього року за сприяння служби зайнятості на підприємстві укомплектовано 78 вакансій.

За додатковою інформацією звертайтеся до Чернігівської філії Чернігівського обласного центру зайнятості за телефоном: 0462 97 62 83.

Пропозиції роботи дивіться на сервісі "Єдиний портал вакансій" https://jobportal.dcz.gov.ua , на телеграм каналі актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz та нашому сайті https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

 

Увага! Всеукраїнська інформаційна кампанія

«Робота для ВПО: ти потрібен»

Державна служба зайнятості долучилася до проведення інформаційної кампанії, ініційованої Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка триватиме упродовж вересня-жовтня поточного року. Мета – збільшити кількість внутрішніх переселенців, які знайшли роботу.

У поточному році послугами державної служби зайнятості на Чернігівщині скористалися 604 внутрішньо переміщені особи, більша половина з яких (313 осіб) звернулися цьогоріч. Станом на 1 вересня в області налічувалось 183 ВПО зі статусом безробітного.

Державна служба зайнятості пропонує активні програмами сприяння зайнятості, а також низку сервісів, за допомогою яких можна отримати послуги без реєстрації безробітним. Таким чином, зокрема, можна здійснювати підбір роботи, отримати профорієнтаційні послуги, ваучер на навчання, мікрогрант на бізнес тощо.

Послуги з працевлаштування

Наразі в базі даних Державної служби зайнятості – близько 60 тис. вакансій. Внутрішні переселенці можуть самостійно переглядати актуальні пропозиції за допомогою Єдиного порталу вакансій , який акумулює вакансії державної служби зайнятості та 6-ти провідних сайтів з пошуку роботи і на якому щодня розміщується близько 230 тис. вакансій. Також ця послуга доступна через чат-боти у Telegram  та Viber

Професійне навчання

Державна служба зайнятості за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття організовує професійне навчання зареєстрованих безробітних. Воно здійснюється на замовлення роботодавців або для самозайнятості. 

ВПО, які не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, мають професійну-технічну  чи  вищу освіту, не проходили протягом останніх 3-х років професійне навчання за кошти страхового фонду, можуть одноразово отримати від служби зайнятості ваучер на навчання та підвищити свій професійний рівень. Це документ, за допомогою якого повністю або частково оплачується вартість навчання у закладах освіти. За ваучером можна здобути як робітничу професію, так і вищу освіту або підвищити кваліфікацію за затвердженим Мінекономіки переліком із 123 професій та спеціальностей. 

Суспільно корисні роботи

У рамках урядового проєкту «Армія відновлення» служба зайнятості залучає безробітних до виконання суспільно корисних робіт, а саме: зведення фортифікаційних та захисних споруд, облаштування об’єктів цивільного захисту населення, розбору завалів, ремонту пошкоджених приміщень, заготівлі дров, приготування їжі для військових, зокрема сухпайків, плетіння маскувальних сіток та виготовлення окопних свічок для потреб ЗСУ. Заробітна плата за таку роботу ˗ не менше мінімальної (6700 грн).

 Надання грантів для створення або розвитку бізнесу

У рамках реалізації урядового проєкту єРобота служба зайнятості супроводжує дві грантові програми, якими можуть скористатися у тому числі й ВПО.

Так, за програму «Власна справа» можна отримати мікрогрант від 50 до 250 тис.грн. Ще одна програма ˗ «Грант для ветеранів», яка стартувала цього року, передбачає надання грантів до 250 тис. грн, до 500 тис. грн та до 1 млн грн. Ключовою вимогою обох програм є створення нових робочих місць. Повернення грантових коштів державі передбачається у вигляді сплачених податків і зборів у процесі діяльності підприємця впродовж 3 років.

 Механізми підтримки роботодавців за працевлаштування ВПО

Діють 2 компенсаційні програми:

  • компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа ВПО на умовах строкових трудових договорів і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплат у 2 рази. Максимальний місячний розмір компенсації за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО – 13400грн;

  • компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні. Сума компенсації щомісячно за кожну працевлаштовану особу - 6700 грн. Тривалість виплат - 2 місяці.

Довідково:

Протягом січня-серпня 2023 р. у Чернігівській області роботу знайшли 118 ВПО. Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості 9 безробітних цієї категорії. Ще 15 громадян, не зареєстрованих у службі зайнятості, отримали ваучер на навчання. Більше сотні переселенців взяли участь у суспільно корисних роботах. Серед отримувачів мікрогрантів за програмою «Власна справа» є й переселенка, яка відкрила у м.Чернігові перукарню.

Фінансовою підтримкою за працевлаштування безробітних з числа ВПО скористалися 9 роботодавців області. З Фонду загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття їм відшкодовано 142,9 тис. грн.

Компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні отримали 47 роботодавців області, працевлаштувавши 57 переселенців. На оплату їх праці з Фонду загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття відшкодовано 729,2 тис. гр.

Підготувала Світлана Шеремет, т.(093)192 71 87

 

 

Ваучер на навчання – шанс реалізуватися для переселенців

І таким шансом на Чернігівщині скористалася переселенка Наталія Пахомова. До рідного Сновська вона повернулася з Бучі, де працювала прибиральницею у одному з готельно-ресторанних закладів.

За плечима мала професію бухгалтера, якою, на жаль, у житті скористатися не довелось. Та сидіти, склавши руки, не звикла. Отож вирішила скористатися пропозицією від служби зайнятості - отримати ваучер на навчання. Обрала професію кухаря, бо дізналася, що на попередньому місці роботи, та й взагалі на ринку праці, затребувані саме такі працівники.

Навчання у Сновському вищому професійному училищі лісового господарства тривало 3,5 місяці. За цей час жінка дистанційно опанувала теорію і пройшла виробничу практику в роботодавця. Таким чином, у короткий термін, за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, вона отримали нову затребувану професію і повернулася на попередню роботу, але вже кухарем. Каже: «Себе можна й треба реалізовувати, незважаючи на умови, в яких ти опинився. Адже таким чином ми робимо свій внесок у Перемогу.»

Цьогоріч ваучери на навчання від обласної служби зайнятості вже отримали 298 мешканців області, серед яких 19 внутрішньо переміщених осіб.

Нагадаємо: ваучер – це документ, який видається одноразово та дає право безоплатно пройти навчання за однією із 123 професій та спеціальностей із затвердженого Переліку. Вартість ваучера не може перевищувати десятикратний розмір визначеного законом прожиткового мінімуму для працездатних осіб (нині це - 26 840 гривень). Якщо вартість навчання більша, то різницю доплачує людина або ж роботодавець.

Для отримання ваучера не потрібно реєструватися безробітним, а подати заявку можна як при відвідуванні центру зайнятості, так і онлайн

Докладніше про ваучер тут

Консультації в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Не втрать свій шанс почати нову сторінку життя!

 

 

 

Ваучер на навчання… Не втрать свій шанс почати нову сторінку життя!

У поточному році ваучери на навчання від обласної служби зайнятості вже отримали 298 мешканців області, серед яких 19 внутрішньо переміщених осіб. Основна мета видачі – підвищення конкурентоспроможності та розширення можливостей для працевлаштування.

Ваучер – це документ, який дає право безоплатно пройти навчання за однією із 123 професій та спеціальностей із затвердженого Переліку.

За ваучером можна здобути як робітничу професію, так і вищу освіту або підвищити кваліфікацію. Професію чи спеціальність, заклад освіти людина вибирає самостійно. Наші громадяни за ваучерами вчаться на електрогазозварників, електромонтерів, водіїв, трактористів, машиністів крану автомобільного, слюсарів колісних транспортних засобів, монтажників гіпсокартонних конструкцій, а також за спеціальностями «Психологія», «Харчові технології», «Автомобільний транспорт», «Туризм».

Переселенці ж для навчання обрали професії кухара, кондитера, машиніста-кочегара котельні, а також спеціальності «Агрономія», «Соціальна робота», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Психологія», «Дизайн».

Отож, шансів почати нову сторінку життя багато. Не втрать свій!

Для отримання ваучера не потрібно реєструватися безробітним, а подати заявку можна як при відвідуванні центру зайнятості, так і онлайн

Докладніше про ваучер тут

Консультації в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 

Компенсації роботодавцям: які програми пропонує служба зайнятості

Задля збереження існуючих та створення нових робочих місць служба зайнятості пропонує бізнесу та роботодавцям фінансову підтримку, а саме: низку компенсаційних виплат.

Так, наразі можна отримати:

1) Компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску за відповідну особу за місяць, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску (2948 грн) за працевлаштування строком не менше ніж на 2 роки за направленням служби зайнятості зареєстрованих безробітних, які перебувають у цьому статусі понад 1 місяць, котрі відносяться до таких категорій:

• один з батьків або особа, яка їх замінює і:

- має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;

- виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю;

- утримує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) та/або особу з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності).

• діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

• особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;

• особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років;

• особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;

• особи, стосовно яких згідно із Законом встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;

• осіб, які перебувають у статусі безробітного понад шість місяців.

Тривалість виплати - 12 місяців упродовж наступних двох років. Детально читайте тут https://is.gd/py6dgg

2) Компенсацію 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати (6700 грн.), при працевлаштуванні за направленням служби зайнятості строком не менше ніж на один рік зареєстрованих безробітних, які перебувають у цьому статусі понад 1 місяць і належать до таких категорій:

• особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку;

• учасники бойових дій;

• особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років.

Тривалість виплати - 6 місяців впродовж наступного року. Детально читайте тут https://is.gd/py6dgg

3) Компенсацію 50% мінімальної заробітної плати (3350 грн.) при працевлаштуванні за направленням служби зайнятості зареєстрованого безробітного із числа осіб:

• віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців;

• віком до 35 років – на перше робоче місце;

• звільнених із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби – на перше робоче місце після такого звільнення.

Тривалість виплати - не більше 6 місяців за умови збереження гарантій зайнятості особи протягом періоду, що перевищує виплати у два рази. Детально читайте тут https://is.gd/py6dgg

4) Компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску за працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця строком не менше ніж на 2 роки. Тривалість виплати – 12 місяців протягом 2 років. Детально читайте тут https://is.gd/qQkDvi

5) Компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб. Тривалість виплати - 6 місяців впродовж року за умови збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у 2 рази. Детально читайте тут https://is.gd/jHzNwo

6) Компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб на період дії воєнного стану в Україні та протягом 30 календарних днів після його скасування. Сума компенсація – 6700 грн щомісяця, тривалість – 2 місяці. Детально читайте тут https://is.gd/1bbBH9

7) Компенсацію фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю. Сума компенсації при працевлаштуванні людини з інвалідністю І групи - до 100,5 тис. грн (15 мінімальних зарплат), людини з інвалідністю ІІ групи – до 67 тис. грн (10 мінімальних зарплат). Детально читайте тут https://is.gd/afx4ts

За додатковою інформацією звертайтеся на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості


 

 

 

Де робити, аби добре заробити на Чернігівщині

На початок вересня середня заробітна плата вакансій, зареєстрованих в обласній службі зайнятості, становить 9 156 гривень. Проте деякі роботодавці готові платити й 35 тисяч гривень на місяць.

Так, станом на 8 вересня 2023 року в області налічується 792 вакансії. З них високооплачувані:

 - верстатник деревообробних верстатів (35 000 грн), м. Чернігів;

- водій автотранспортних засобів (35 000 грн), Ніжинський район;

- інженер (32 200 грн), м. Чернігів;

- агроном (30 000 грн), Ніжинський район;

- юрисконсульт (30 000 грн), м. Ніжин;

- тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (30 000 грн), Ніжинський район;

- оператор верстатів з програмним керуванням (25 000 грн), м. Ніжин;

- головний бухгалтер (25 000 грн), м. Прилуки;

- головний енергетик (25 000 грн), м. Ніжин;

База вакансій обласної служби зайнятості оновлюється щодня. Ознайомитися з пропозиціями роботи можна на порталі державної служби зайнятості за посиланням https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy . Вакансії також дивіться на сервісі "Єдиний портал вакансій" https://jobportal.dcz.gov.ua та в телеграм каналі актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz

З питань працевлаштування звертайтеся до будь-якого структурного підрозділу Чернігівського обласного центру зайнятості.

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

 

Чернігівський хлібокомбінат запрошує на роботу

Підприємству потрібні машиніст тістообробних машин, пекар, формувальник тіста, укладальник-пакувальник, водій автотранспортних засобів.

Своїм працівникам роботодавець гарантує офіційне працевлаштування, гідну зарплату та повний соціальний пакет. А це - оплачувані лікарняні та відпустки (щорічні основні, додаткові соціальні та за шкідливі умови праці та ненормований робочий день), додаткова оплата вечірніх та нічних годин роботи відповідно до КЗпП, доставка на роботу працівників, які працюють у нічний час тощо. Працевлаштуватись можуть не лише чернігівці, а й жителі інших населених пунктів. У разі потреби працівникам надається кімната в гуртожитку. Графік роботи на хлібокомбінаті позмінний.

Чернігівський хлібокомбінат спеціалізується на виробництві житньо-пшеничних і пшеничних сортів хліба, здобних та кондитерських виробів та реалізує їх. До речі, цього року за сприяння служби зайнятості на підприємстві укомплектовано 14 вакансій.

За додатковою інформацією звертайтеся до Чернігівської філії Чернігівського обласного центру зайнятості за телефоном: 0462 97 62 83.

Пропозиції роботи дивіться на сервісі "Єдиний портал вакансій" https://jobportal.dcz.gov.ua , на телеграм каналі актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz та нашому сайті https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

 

Чернігівщина – у п’ятірці лідерів по організації суспільно корисних робіт

У рамках урядового проєкту «Армія відновлення» служба зайнятості залучає безробітних до виконання суспільно корисних робіт. Цього року в області участь у таких роботах взяли понад 5,2 тис. безробітних. Суспільно корисні роботи проводяться в 52 з 57 територіальних громад Чернігівщини. За кількістю безробітних, які залучаються до проведення робіт, наша область перебуває у п’ятірці лідерів серед регіонів України.

Безробітні зводять фортифікаційні та захисні споруди, приводять у належний стан об’єкти цивільного захисту населення (бомбосховища, укриття), розбирають завали, ремонтують приміщення, постраждалі внаслідок бойових дій, заготовляють дрова для бюджетних установ та населення, розфасовують гуманітарну допомогу, допомагають готувати їжу для військових, зокрема сухпайки, плетуть маскувальні сітки та виготовляють окопні свічки для потреб ЗСУ.

Організація суспільно корисних робіт проводиться службою зайнятості спільно з місцевими радами, комунальними підприємствами, громадськими організаціями. Актуальними наразі є ремонтно-відновлювальні роботи об’єктів, зокрема житлових та комунальних приміщень, постраждалих внаслідок бойових дій, облаштування укриттів, заготівля дров.

Уже понад рік у Чернігові та прилеглих селах тривають роботи по розбору завалів та відновлення будинків місцевих жителів. Працюють безробітні в найбільш постраждалих районах обласного центру (Бобровиця, Ялівщина, територія тубдиспансеру), а також Киянці та Новоселівці.

Варто зазначити, що безробітні залучені до суспільно-корисних робіт отримують заробітну плату не менше мінімальної (на сьогодні 6700 грн). Їх праця оплачується з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. У поточному році в області на заробітну плату безробітних, які беруть участь у суспільно-корисних роботах, витрачено 25 млн 306 тис. грн.

З питань організації та проведення таких робіт звертайтеся до будь-якого підрозділу Чернігівського обласного центру зайнятості (адреси та контакти тут https://is.gd/ZuCG1J ) або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 

Послуги служби зайнятості для ВПО

Через війну значна кількість українців покинули рідні домівки та змушені були шукати прихисток в інших громадах. У поточному році послугами державної служби зайнятості на Чернігівщині скористалися 604 внутрішньо переміщені особи, більша половина з яких (313 осіб) звернулися цьогоріч. Станом на 1 вересня в області налічувалось 183 ВПО зі статусом безробітного.

Державна служба зайнятості пропонує ряд сервісів та послуг, спрямованих на сприяння у працевлаштуванні переселенців на новому місці. І для того, щоб скористатися ними, зовсім не обов’язково реєструватися в центрі зайнятості.

Послуги з працевлаштування

Протягом січня-серпня в нашій області за сприяння служби зайнятості працевлаштовано більше сотні ВПО. Громадяни, зацікавлені в роботі, мають можливість здійснювати її самостійний  пошук за допомогою Єдиного порталу вакансій , який акумулює вакансії державної служби зайнятості та провідних сайтів з пошуку роботи. Також можна оформити підписку на вакансії через чат-боти у Telegram  та Viber

Проте, слід пам’ятати, що звернення до служби зайнятості може значно прискорити процес працевлаштування, оскільки часто фахівці служби здійснюють оперативно підбір кандидатів під конкретні замовлення роботодавців, зокрема з організацією професійної підготовки безробітних безпосередньо на майбутньому робочому місці.

Професійне навчання

Служба зайнятості організовує професійне навчання безробітних за професіями, які користуються попитом на ринку праці. Таке навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та на замовлення роботодавця або для самозайнятості. До речі, служба зайнятості має систему сучасних центрів професійно-технічної освіти, де можна за короткий термін здобути професію чи підвищити кваліфікацію.

У поточному році за направленням служби зайнятості проходили навчання 9 переселенців.

Ваучер на навчання

Громадяни, які мають професійну-технічну  чи  вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, можуть безоплатно отримати від служби зайнятості ваучер на навчання та підвищити свій професійний рівень. Ваучери видаються окремим категоріям громадян, зокрема і внутрішнім переселенцям, за  затвердженим Мінекономіки переліком із 123 професій та спеціальностей. Їх, до речі, як і заклад освіти та форму навчання людина вибирає самостійно. За ваучером можна здобути як робітничу професію, так і вищу освіту або підвищити кваліфікацію. Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, на сьогодні - це майже 27 тис. грн. Якщо навчання коштує більше, то роботодавець або фізична особа доплачує різницю вже самостійно.

Цьогоріч 13 переселенців отримали ваучер на навчання за професіями кухар, кондитер, машиніст-кочегар котельні. Серед них можливістю здобути вищу освіту скористалися 5 ВПО – вони обрали такі спеціальності: «Соціальна робота», «Харчові технології», «Агрономія», «Дизайн», «Електроенергетика, електротехніка, та електромеханіка».

Суспільно корисні роботи

У рамках урядової програми «Армія відновлення» служба зайнятості залучає безробітних до виконання суспільно корисних робіт. Цього року в області участь у таких роботах взяли понад 4,7 тис. безробітних, серед них понад сотня внутрішньо переміщених осіб.

Безробітні зводять фортифікаційні та захисні споруди, приводять у належний стан об’єкти цивільного захисту населення, розбирають завали, ремонтують пошкоджені приміщення, заготовляють дрова, допомагають готувати їжу для військових, зокрема сухпайки, плетуть маскувальні сітки та виготовляють окопні свічки для потреб ЗСУ.

Безробітні, залучені до суспільно-корисних робіт, отримують заробітну плату не менше мінімальної (6700 грн). Їх праця оплачується з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Надання грантів для створення або розвитку бізнесу

У рамках реалізації урядового проєкту єРобота служба зайнятості супроводжує дві грантові програми, якими можуть скористатися у тому числі й внутрішньо переміщені особи.

Так, за програмо «Власна справа» можна отримати мікрогрант від 50 до 250 тис.грн. Ще одна програма «Грант для ветеранів», яка стартувала цього року, передбачає надання грантів до 250 тис. грн, до 500 тис. грн та до 1 млн грн. Ключовою вимогою обох програм є створення нових робочих місць.

Процедура надання мікрогранту максимально проста. Для цього претенденту потрібно подати заяву та бізнес-план через портал Дія, отримати позитивну оцінку ділової репутації «Ощадбанком», пройти онлайн-співбесіду з фахівцями обласного центру зайнятості та дочекатися остаточного рішення Державного центру зайнятості. Повернення грантових коштів державі передбачається у вигляді сплачених податків і зборів у процесі діяльності підприємця впродовж 3 років.

У поточному році переможцями на отримання грантових коштів стали 108 наших земляків, серед них є й переселенка, яка відкрила у м.Чернігові перукарню.

 Надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування ВПО

Таким чином держава стимулює брати на роботу переселенців.

Служба зайнятості компенсує роботодавцю фактичні витрати на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа ВПО. Загальна тривалість виплат – 6 місяців впродовж року за умови збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у 2 рази. Детальніше читайте на нашому сайті за посиланням: https://is.gd/jHzNwo

У поточному році 9 роботодавців області скористалися цією програмою фінансової підтримки, а 9 безробітних з числа ВПО отримали роботу. На оплату їх праці з Фонду загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття відшкодовано 142,9 тис. грн

На період дії воєнного стану та протягом 30 календарних днів після його скасування роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО. Сума компенсації - 6700 гривень щомісяця, тривалість – 2 місяці. Детальніше читайте на нашому сайті за посиланням: https://is.gd/1bbBH9

У поточному році таку компенсацію отримали 47 роботодавців області, працевлаштувавши 57 переселенців. На оплату їх праці з Фонду загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття відшкодовано 729,2 тис. гр.

 Обласний центр зайнятості

 

 

На Чернігівщині працює одна з найбільших в Україні «Армій відновлення»

У рамках урядової ініціативи «Армія відновлення» служба зайнятості залучає безробітних до виконання суспільно корисних робіт. Цього року в області участь у таких роботах взяли понад 4,7 тис. безробітних. Суспільно корисні роботи проводяться в 52 з 57 територіальних громад Чернігівщини. За кількістю безробітних, які залучаються до проведення робіт, наша область перебуває у п’ятірці лідерів серед регіонів України.

Безробітні зводять фортифікаційні та захисні споруди, приводять у належний стан об’єкти цивільного захисту населення (бомбосховища, укриття), розбирають завали, ремонтують приміщення, постраждалі внаслідок бойових дій, заготовляють дрова для бюджетних установ та населення, розфасовують гуманітарну допомогу, допомагають готувати їжу для військових, зокрема сухпайки, плетуть маскувальні сітки та виготовляють окопні свічки для потреб ЗСУ.

Організація суспільно корисних робіт проводиться службою зайнятості спільно з місцевими радами, комунальними підприємствами, громадськими організаціями. Актуальними наразі є ремонтно-відновлювальні роботи об’єктів, зокрема житлових та комунальних приміщень, постраждалих внаслідок бойових дій, облаштування укриттів, заготівля дров.

Уже понад рік у Чернігові та прилеглих селах тривають роботи по розбору завалів та відновлення будинків місцевих жителів. Працюють безробітні в найбільш постраждалих районах обласного центру (Бобровиця, Ялівщина, територія тубдиспансеру), а також Киянці та Новоселівці. Цього року участь у таких роботах уже взяли 37 осіб.

Варто зазначити, що безробітні залучені до суспільно-корисних робіт отримують заробітну плату не менше мінімальної, а це - 6700 грн. Їх праця оплачується з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. У 2023 році в області на заробітну плату безробітних, які беруть участь у суспільно-корисних роботах, витрачено 23 млн. 812 тис. грн.

З питань організації та проведення таких робіт звертайтеся до будь-якого підрозділу Чернігівського обласного центру зайнятості (адреси та контакти тут https://is.gd/ZuCG1J ) або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 Чернігівський обласний центр зайнятості

 

 

ТОВ «ПК «Пожмашина» запрошує на роботу

Потрібні начальник цеху – з/п 25 000 грн, токар – з/п 20 000 грн, оператор верстатів з програмним керуванням та інженер-конструктор (електротехніка) – з/п 18 000 грн, маляр – з/п 16 000 грн, начальник планово-економічного відділу, слюсар-електромонтажник, фрезерувальник – з/п 15 000 грн, інженер-технолог (механіка) – з/п 14 700 грн, електрозварник ручного зварювання – з/п 14 000 грн, машиніст автовишки та автогідропідіймача – з/п 9 000 грн.

ТОВ «Промислова компанія «Пожмашина», що розташована в селищі Ладан Прилуцького району, - український провідний виробник протипожежної, аварійно-рятувальної, спеціалізованої та сільськогосподарської техніки.

Своїм працівникам роботодавець гарантує офіційне працевлаштування, гідну зарплату, повний соціальний пакет. А ще - можливість навчання та підвищення кваліфікації, кар’єрний ріст, доставку на роботу. Іногороднім працівникам, у разі потреби, надається житло.

Сьогодні, в умовах воєнного стану, стабільна робота підприємств має для України важливе значення, бо забезпечує розвиток економіки, сплату податків, а відтак наповнення бюджетів, та переказ коштів на потреби армії. Крім того, безперебійна робота «Пожмашини» - це ще й гарантія забезпечення органів ДСНС протипожежною, аварійно-рятувальною технікою, а агропромисловий сектор - сільськогосподарською технікою. Долучайтеся і ви до тих, хто працює на перемогу!

З питань працевлаштування до ТОВ ПК «Пожмашина» звертайтеся до Прилуцької філії Чернігівського обласного центру зайнятості за телефоном: 0462-976285.

Пропозиції роботи дивіться на сервісі "Єдиний портал вакансій" https://jobportal.dcz.gov.ua , на телеграм каналі актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz та нашому сайті https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

 

На Чернігівщині цьогоріч 258 осіб отримали ваучер на навчання

Ваучер – це документ, який видається одноразово та дає право безоплатно за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, пройти навчання за однією з 123 професій та спеціальностей, затверджених Кабміном. Отримати його можуть громадяни деяких категорій, які мають професійно-технічну, фахову передвищу або вищу освіту, не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні та не проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду. Це - особи віком 45+; звільнені з військової служби (крім строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Держспецзв’язку, податкової міліції тощо; учасники АТО; внутрішньо переміщені особи; люди з інвалідністю; особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України; особи, які у період дії воєнного стану отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії. Основна мета видачі ваучера - підвищення конкурентоспроможності людини на ринку праці та розширення можливостей для працевлаштування.

За ваучером можна здобути як робітничу професію, так і вищу освіту або підвищити кваліфікацію. Професію чи спеціальність, заклад освіти та форму навчання людина вибирає самостійно. Вартість ваучера не може перевищувати десятикратний розмір визначеного законом прожиткового мінімуму для працездатних осіб на момент прийняття рішення про його видачу. Нині це - 26 840 гривень. Якщо вартість навчання більша, то різницю доплачує людина або ж роботодавець.

Цьогоріч на Чернігівщині 258 осіб отримали ваучер на навчання. Більшість з них – люди віком 45+. Також цією послугою скористалися 12 осіб з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, 10 переселенців та учасник бойових дій. Наші земляки для навчання обрали такі робітничі професії: «кухар», «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва», «слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «машиніст крана автомобільного», «електрогазозварник», «кондитер», «водій автотранспортних засобів», «монтажник гіпсокартонних конструкцій», «оператор котельні». Були й бажаючі підвищити кваліфікацію за професіями «водій тролейбуса» та «медсестринство».

За допомогою ваучера також можна здобути вищу освіту і цією можливістю у поточному році скористалися 29 жителів області. Популярністю користуються такі спеціальності: «Психологія», «Автомобільний транспорт», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Соціальна робота», «Харчові технології», «Туризм і рекреація», «Будівництво та цивільна інженерія», «Геодезія та землеустрій», «Дошкільне виховання», «Цивільна безпека», «Агрономія».

Докладніше про ваучер тут https://is.gd/6czbRh

Подати заявку на отримання ваучера можна онлайн https://is.gd/quzCHf

За консультаціями звертайтесь до будь-якого структурного підрозділу обласного центру зайнятості або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

«Ярмарок вакансій 2023: Робота Є!» реєструйтеся, щоб отримати роботу!

Громадська організація «Маріупольська Спілка Молоді» за підтримки Міжнародної організації з міграції 30 серпня на платформі ZOOM проведе масштабний ярмарок з працевлаштування з провідними роботодавцями для всіх бажаючих українців. Участь у заході повністю безкоштовна для всіх бажаючих.

Робота займає значне місце в житті кожної людини. Починаючи з лютого 2022 року життя кожного українця і українки зазнало невиправних та прикрих змін, не виключенням стала й сфера праці. Наразі рівень безробіття в Україні сягнув рекордних 33,3%, а тисячі українців втратили роботу з різних причин. Перед багатьма постає необхідність починати свій кар’єрний шлях з нуля, а роботодавці стикаються з нестачею кадрів, необхідністю перепрофілювання чи релокації бізнесу та пошуком нових працівників.

Онлайн Ярмарок – це можливість для тебе отримати роботу, ознайомитися з актуальними вакансіями, які будуть затребувані в найближчі роки, а для роботодавців – знайти вмотивованих і кваліфікованих працівників.

Під час Ярмарку ти зможеш:

- познайомитися з провідними роботодавцями нашої країни, від IT галузі до технічних спеціальностей;

- пройти співбесіду з українськими роботодавцями, отримати можливість працевлаштуватися та покращити своє фінансове становище;

- познайомитися з іноземними роботодавцями та, навіть, пройти співбесіду в іноземній компанії;

- дізнатися про актуальні тенденції на ринку праці та затребувані вакансії сьогодні і у майбутньому;

- отримати дієві інструменти ефективного проходження онлайн співбесіди та складання сучасного резюме.

На Ярмарок будуть запрошені провідні роботодавці з наступних галузей:

- ІТ та комунікацій;

- обслуговування і технічних напрямків;

- онлайн бізнесу в міжнародних компаніях.

Запрошуємо тебе взяти участь у Ярмарку вже 30 серпня на платформі ZOOM з 11:00 до 14:00.

Реєстрація за посиланням: https://bit.ly/3q57hVn

Програма «Відбудова та розвиток 2023: працевлаштування та бізнес» реалізується ГО «Маріупольська Спілка Молоді» в межах проєкту Міжнародної організації з міграції IOM Ukraine за фінансової підтримки Уряду Японії.

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

 

24 серпня 2023 року

«Власна справа»: ще 8 мешканців Чернігівщини отримають мікрогрант

Визначено переможців 13-го у поточному році періоду прийому заяв учасників програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», який тривав із 17 по 30 липня 2023 року. Ухвалено 8 позитивних рішень щодо надання мікрогрантів мешканцям Чернігівщини. Нагадаємо: за цією програмою можна отримати від 50 до 250 тис. грн в залежності від кількості створених робочих місць. Дельніше читайте за посиланням: https://is.gd/xBaklo

У планах нових переможців - налагодження виробництва твердопаливних котлів, відкриття мийки самообслуговування, мінімаркету, розвиток виробництва поліпропіленових мішків, круп, послуг піцерії та кав’ярні, розведення свиней. Загалом, з початку року за програмою «Власна справа» по регіону ухвалено 105 позитивних рішень. Сума фінансової підтримки від держави становить понад 24,5 млн грн Схвалені бізнес-проєкти передбачають створення 229 нових робочих місць.

Також маємо переможця за програмою «Грант для ветеранів», в результаті чого у Чернігівському районі налагодять виробництво комбікормів. Нагадаємо: за цією програмою учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя можуть отримати до 1 млн грн на старт або розвиток бізнесу https://is.gd/jxqZ7j

Подати заяву на отримання грантів за урядовим проєктом єРобота можна прямо зараз через Дія https://is.gd/KT7RoW

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

За інформацією Світлани Шеремет

 

 

Ваучер на навчання - новий професійний старт, у тому числі для ВПО

У поточному році ваучери на навчання від обласної служби зайнятості вже отримали 217 мешканців області, серед яких 9 внутрішньо переміщених осіб.

Ваучер – це документ, який дає право безоплатно пройти навчання за однією із 123 професій та спеціальностей із затвердженого Переліку https://is.gd/qjIfuw Основна мета видачі – підвищення конкурентоспроможності та розширення можливостей для працевлаштування.

Для отримання ваучера не потрібно реєструватися безробітним, а подати заявку можна як при відвідуванні центру зайнятості, так і онлайн https://is.gd/quzCHf

За ваучером можна здобути як робітничу професію, так і вищу освіту або підвищити кваліфікацію. Професію чи спеціальність, заклад освіти людина вибирає самостійно. Наші земляки за ваучерами вчаться на електрогазозварників, електромонтерів, водіїв, трактористів, машиністів крану автомобільного, слюсарів колісних транспортних засобів, монтажників гіпсокартонних конструкцій, а також за спеціальностями «Психологія», «Харчові технології», «Автомобільний транспорт», «Туризм».

Переселенці ж для навчання обрали професії кухара, кондитера, а також спеціальності «Агрономія», «Соціальна робота», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».

Докладніше про ваучер тут https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery

Консультації в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 

Бізнес під час війни…

Така можливість для самореалізації наразі цілком реальна. У цьому 24-річний Денис Чуєнко з Чернігова переконався на власному досвіді. Ставши учасником програми «Власна справа» урядового проєкту єРобота, отримав мікрогрант та відкрив кафе по приготуванню фастфудів.

Ідею стати підприємцем хлопець «виношував» у своїй голові близько 4-х років, не наважувався реалізувати через брак коштів для старту. Працював спочатку за здобутою професією електромонтером, потім – торговим представником, інкасатором, а мріяв про власний бізнес. Прикладом був старший брат, який відкрив кав’ярню. Саме від нього, а потім і від друзів дізнався про можливість отримати мікрогрант. Більше інформації знайшов в інтернеті. А далі – подав заяву та бізнес-план через портал «Дія», пройшов онлайн співбесіду з фахівцями обласного центру зайнятості та став одним з переможців на отримання фінансової допомоги.

Своє невеличке, але затишне кафе підприємець-початківець вирішив розмістити там, де стовідсотково буде попит на «швидку їжу», - це промислова зона на околиці міста, поблизу - СТО, склади, майстерні, торгові та виробничі приміщення. У асортименті, який надалі планує розширити, є все необхідне, аби швидко та смачно перекусити: картопля фрі, шаурма, хот-дог, з напоїв – кава, чай, лимонади тощо. Грантові кошти витратив на оренду приміщення та обладнання, взяв на роботу двох працівників. До речі, створення робочих місць є обов’язковою умовою і від їх кількості залежить сума фінансової підтримки. Каже: «Бізнес – це завжди ризик, а під час війни – подвійний. Проте це ще й можливість самореалізуватися та рухатися вперед».

Нагадуємо, за програмою «Власна справа» можна отримати на започаткування або розвиток бізнесу від 50 до 250 тис грн. в залежності від кількості створених робочих місць: одне робоче місце – до 150 тис. грн, два і більше - 250 тис. грн.

Подати заяву на отримання грантів за урядовим проєктом «єРобота» можна прямо зараз через Дію https://is.gd/KT7RoW

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Світлана Шеремет, обласний центр зайнятості

 

За пів року на Чернігівщині служба зайнятості допомогла працевлаштуватися 2,5 тисячі безробітним

У першому півріччі поточного року послугами державної служби зайнятості в області скористалися 12,3 тисячі безробітних громадян. Це на 46% менше, ніж за відповідний період минулого року. Серед безробітних переважають жінки – 72%. Зросла частка безробітних осіб віком 45+ (52% із загальної кількості).

До активних програм сприяння зайнятості цьогоріч залучено кожного другого безробітного на обліку. Зокрема, 2,5 тисячі осіб знайшли роботу, ще 3,2 тисячі – залучені до суспільно корисних, громадських та інших робіт тимчасового характеру. Крім того, 129 безробітних скеровано на професійне навчання, 200 осіб для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці скористалися ваучером на навчання.

Наразі чисельність безробітних на обліку в службі зайнятості та кількість резюме на сайтах пошуку роботи у рази перевищують кількість вакансій. Так, у І півріччі 2023 року обласна служба зайнятості мала 3,8 тисячі пропозицій роботи, що на чверть менше, ніж рік тому. Менше на 13,4% і подавачів вакансій.

Найбільший попит у роботодавців мали продавці продовольчих товарів, підсобні робітники, водії автотранспортних засобів, швачки, кухарі, прибиральник службових приміщень, бухгалтери.

Станом на 1 липня в області налічувалось 4,6 тис. офіційних безробітних, яким служба зайнятості могла запропонувати 802 вакансії. Тобто, на кожне вільне робоче місце – черга з 6 осіб (торік – 27).З пропозиціями роботи можна ознайомитися на сервісі "Єдиний портал вакансій", у телеграм-каналі актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості»  та на сайті обласного центру зайнятості.

За повідомленням Чернігівського обласного центру зайнятості

Цифра дня: «Армія відновлення» на Чернігівщині

3532 безробітних Чернігівщини цьогоріч долучилися до суспільно корисних робіт і таким чином поповнив лави «Армії відновлення» країни.

У переліку їх добрих справ - облаштування укриттів цивільного захисту, розбір завалів, ремонтно-відновлювальні, вантажно-розвантажувальні роботи, заготівля дров, чергування в пунктах незламності тощо. Також безробітні залучалися до виконання робіт для задоволення потреб ЗСУ, а саме: зведення фортифікаційних споруд, завалів на шляхах в напрямку ймовірного руху ворога, плетіння маскувальних сіток, виготовлення окопних свічок, приготування їжі та сухпайків для військових.

На період участі у суспільно корисних роботах з безробітними укладається строковий трудовий договір, оплата праці не може бути нижчою розміру мінімальної заробітної плати (на сьогодні - 6700 грн). До речі, у поточному році на заробітну плату «бійців Армії відновлення» з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття витрачено майже 17 млн грн.

Бажаєте й ви вступити до «Армії відновлення» країни? Звертайтеся до структурного підрозділу обласної служби зайнятості, зручного для вашого відвідування, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

«Армія відновлення»: у Чернігові розширили перелік суспільно корисних робіт для безробітних

Таке рішення 4 липня прийняв виконавчий комітет міської ради. Зокрема, тепер безробітних залучатимуть до роботи військкоматів, де вони допомагатимуть у вирішенні питань соціального забезпечення та пільг звільнених з військової служби військовослужбовців, з оформленням документів для отримання грошової допомоги сім’ям загиблих захисників України, будуть опрацьовувати результати професійно-психологічного відбору призовників на військову службу.

Окрім того, до переліку робіт також увійшли роботи по плетінню маскувальних сіток (спільно з ГО «Місто герой»), прибиранню поховань (на замовлення спецкомбінату - це КП обслуговує, зокрема, кладовище «Яцево»), по ремонту будинків та ліквідації стихійних сміттєзвалищ (на замовлення КП «Деснянське»). Очікується, що усього до суспільно-корисних робіт на цих підприємствах залучать близько 70 безробітних.

Донедавна у Чернігові безробітні працювали на суспільно корисних роботах: облаштовували укриття цивільного захисту, здійснювали ремонтно-відновлювальні роботи, плели маскувальні сітки та розбирали завали. У службі зайнятості пояснюють: на період участі у таких роботах з безробітними укладаються строкові трудові договори, оплата праці не може бути нижчою розміру мінімальної заробітної плати (на сьогодні - 6700 грн).

Загалом в області у поточному році до суспільно корисних робіт долучилися і таким чином поповнили лави «Армії відновлення» країни майже 3,5 тис. безробітних.

 Бажаєте й ви вступити до «Армії відновлення» країни? Звертайтеся до структурного підрозділу обласної служби зайнятості, зручного для вашого відвідування, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 

За рік дії проєкту єРобота на Чернігівщині створено близько 360 нових робочих місць

Минув рік зі старту програми "Власна справа" урядового проєкту єРобота. За період її дії в Україні було визначено майже 6 тисяч переможців, що передбачає створення майже 14 тисяч нових робочих місць. Зокрема, на Чернігівщині позитивні рішення отримали 166 наших земляків. Завдяки реалізації цієї програми в області буде створено близько 360 нових робочих місць.

Серед переможців на отримання грантових коштів нашого регіону більшість (63%) діючі фізичні особи-підприємці. Є й досвідчені, які мають бізнес вже кілька років і наразі планують його розширення, та початківці, котрі відкрили власну справу нещодавно і прагнуть міцно «стати на ноги». А понад чверть переможців – новачки у підприємництві, 11% - юридичні особи. До речі, майже половина (46%) з тих, хто отримав позитивні рішення, – люди з вищою освітою.

Напрями підприємництва, які обрали заявники, різноманітні. Це, переважно, відкриття чи розширення швейного виробництва, салонів краси, закладів торгівлі та харчування, СТО. Є ще й такі бізнес-плани, як відкриття спеціалізованих освітніх, медичних та розважальних студій, фермерських господарств, виробництво біопалива, меблів, приготування різної харчової продукції, надання клінінгових, будівельних, ремонтних послуг тощо.

Більшість переможців використають державну підтримку для придбання обладнання та меблів, закупівлю сировини, матеріалів, інструментів, оплату оренди.

Нагадаємо, за програмою «Власна справа» можна отримати від 50 до 250 тис грн. в залежності від кількості створених робочих місць: одне робоче місце – до 150 тис. грн, два і більше - 250 тис. грн.

Подати заяву на отримання грантів за урядовим проєктом «єРобота» можна прямо зараз через Дію https://is.gd/KT7RoW

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 Чернігівський обласний центр зайнятості

 

 

Де та кому на Чернігівщині платять по 30 тисяч гривень?

У зв’язку з війною попит на робочу силу суттєво скоротився, але попри воєнний стан та складну економічну ситуацію роботодавці Чернігівщини потребують фахівців і можуть запропонувати гідну роботу.

Так, станом на 4 липня 2023 року в області налічується 744 вакансії. Серед них є й високооплачувані:

- агроном (30 000 грн), Ніжинський район, Макіївська сільська ТГ, с. Коломійцівка;

- зоотехнік (30 000 грн), Ніжинський район, Макіївська сільська ТГ, с. Коломійцівка;

- інженер (30 000 грн), Ніжинський район, Макіївська сільська ТГ, с. Коломійцівка;

- водій автотранспортних засобів (30 000 грн), Ніжинський район, Макіївська сільська ТГ, с. Коломійцівка;

- бухгалтер (26 000 грн), Ніжинський район, Носівська міська ТГ, м. Носівка;

- оператор верстатів з програмним керуванням (25 000 грн), м. Ніжин;

- начальник цеху (25 000 грн), Прилуцький район, Ладанська селищна ТГ, смт Ладан;

- лікар загальної практики-сімейний лікар (25 000 грн), Ніжинський район, Бобровицька міська ТГ, м. Бобровиця;

- головний енергетик (25 000 грн), м. Ніжин;

- верстатник деревообробних верстатів (22 000 грн), м. Чернігів.

База вакансій обласної служби зайнятості оновлюється щодня. Ознайомитися можна онлайн на порталі державної служби зайнятості за посиланням https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy . Пропозиції роботи також дивіться на сервісі "Єдиний портал вакансій" https://jobportal.dcz.gov.ua , в телеграм каналі актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

Зареєструватися в службі зайнятості можна онлайн

Для цього існує декілька способів подачі заяви про надання статусу зареєстрованого безробітного, а саме: через портал «Дія» https://is.gd/haLpAM або мобільний застосунок «Дія».

Щодо останнього, то така можливість реалізована виключно під час воєнного стану і стосується осіб, які перебувають на територіях, де ведуться бойові дії або тимчасово окупованих. Для цього потрібно установити мобільний додаток порталу «Дія» на електронному пристрої, критерії якого підтримують його використання, скористатися необхідним меню системи й слідувати відповідним інформаційним підказкам.

Крім того, записатися на прийом до служби зайнятості можна на нашому сайті https://chg.dcz.gov.ua/ за допомогою «електронної черги» засобами «Електронного кабінету шукача роботи», для створення якого знадобиться КЕП (кваліфікований електронний підпис).

З діючим Порядком реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, можна ознайомитися за посиланням: https://is.gd/MQv9AC

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 

Служба зайнятості допоможе підприємцям

Іванівська територіальна громада – мальовнича сільська місцевість поблизу Чернігова, по дорозі до Києва, що об’єднує 17 сіл. У перші дні повномасштабного вторгнення деякі з них потрапили в окупацію, деякі - майже місяць перебували під перехресним вогнем. Ця громада - одна з тих на Чернігівщині, яка найбільше постраждала від бойових дій та злочинів російської армії. Для місцевих жителів ці події стали справжнім лихом, а для бізнесу - випробуванням.

Оговтатися від пережитого, мати надію на майбутнє людям допомагає робота. Про можливості для бізнесу та стимулювання підприємницьких ініціатив незайнятих громадян, створення нових і збереження існуючих робочих місць йшлося під час зустрічі заступника директора Чернігівського обласного центру зайнятості Сергія Роговця з підприємцями найбільш зруйнованих сіл громади, а саме: Количівки, Іванівки, Ягідного, де війна завдала колосальних руйнувань.

Отже, бажаючим мати бізнес та діючим підприємцям допомагає стати на ноги та розвиватися програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота». Вона передбачає надання мікрогранту від 50 до 250 тис грн. в залежності від кількості створених робочих місць: одне робоче місце – до 150 тис. грн, два і більше - 250 тис. грн. Крім того, учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та їх дружини/чоловіки можуть скористатися програмою "Грант для ветеранів" і отримати до 1 млн грн на створення або розвиток власного бізнесу. Обов’язковою умовою обох програм є створення нових робочих місць.

А ще - служба зайнятості пропонує роботодавцям іншу фінансову підтримку, зокрема, компенсаційні виплати за працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних, внутрішньо переміщених осіб, допомогу по частковому безробіттю. Для задоволення кадрових потреб роботодавців також діють програми професійного навчання безробітних, а для певних категорій громадян, які не зареєстровані в службі зайнятості, для підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці передбачено видачу ваучерів на навчання.

«Ці програми є дієвою підтримкою в період воєнного стану і ними варто скористатися, зважаючи на дефіцит власних коштів для розвитку бізнесу та брак робочих місць у сільській місцевості. А так і собі користь, і робота – односельцям!», - зауважив Сергій Роговець.

За детальною інформацією щодо послуг служби зайнятості звертайтеся до будь-якого структурного підрозділу обласного центру зайнятості або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 

«єРобота»: підсумки дев’яти хвиль 2023 року

За результатами дев’яти хвиль подання заяв на мікрогрант за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» кошти від держави отримають 85 жителів Чернігівщини на загальну суму 19,9 млн грн. Схвалені бізнес-проєкти передбачають створення 185 нових робочих місць.

Напрями підприємництва, які обрали заявники, різноманітні. Це, переважно, відкриття закладів харчування, торгівлі, швейного виробництва, салонів краси. Є ще й такі бізнес-плани, як відкриття спеціалізованих освітніх, медичних та розважальних студій, фермерських господарств, СТО, фітнес-клубу, грумінг-салону, пасіки, курячої екоферми, виробництво біопалива, меблів, приготування різної харчової продукції (суші, піца, халва, фруктово-ягідна пастила, хлібобулочні вироби), надання послуг у сфері зеленого туризму, ландшафтного дизайну, клінінгових, будівельних, ремонтних послуг, виготовлення панелей балістичного захисту тощо.

Загалом, за час дії програми (з липня 2022 року) позитивні рішення отримали 166 наших земляків.

Нагадаємо, за програмою «Власна справа» можна отримати від 50 до 250 тис грн. в залежності від кількості створених робочих місць: одне робоче місце – до 150 тис. грн, два і більше - 250 тис. грн. Надається мікрогрант як діючим підприємцям, так і людям, які не мають досвіду підприємницької діяльності.

Крім того, в рамках урядового проєкту «єРобота» діє програма "Грант для ветеранів" для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх дружин/чоловіків. Вони мають можливість отримати кошти в розмірі до 1 млн грн на створення або розвиток власного бізнесу. Обов’язковою умовою обох програм є створення нових робочих місць.

Подати заяву на отримання грантів за урядовим проєктом «єРобота» можна прямо зараз через Дію https://is.gd/KT7RoW

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

На трудовому фронті працюють на перемогу безробітні чернігівки

У складний для України час, коли мужні українці зі зброєю в руках боронять нашу Батьківщину, небайдужі громадяни в тилу роблять свій посильний внесок: допомагають армії, піклуються про переселенців та постраждалих унаслідок військової агресії, тримають економічний фронт. До праці на перемогу, а саме: «Армії відновлення», долучилися й безробітні чернігівці. Зокрема жінки плетуть маскувальні сітки.

Організували ці роботи Чернігівська філія Чернігівського обласного центру зайнятості та громадська організація «Об’єднання добровольців «Бо можемо!». Відтак, працюють безробітні пліч-о-пліч з волонтерами. Щоправда, на відміну від останніх не безкоштовно: з ними укладається строковий трудовий договір, і з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття вони отримують заробітну плату. Її розмір не може бути нижчим, ніж мінімалка (6700 грн).

Для безробітних цей досвід став по-справжньому новим. Та вони швидко навчилися і тепер все роблять злагоджено та завзято. Жінки кажуть, що коли в службі зайнятості їм запропонували взяти участь у суспільно корисних роботах, вони без вагань погодилися. Адже це можливість не лише допомагати нашим захисникам, а й заробити собі на життя, хоч і невеликі, але все ж таки гроші. Разом із безробітними жінками працює й один чоловік. Після перенесеної хвороби він за медичними показаннями не може працювати на важких роботах, а ця - йому під силу.

Плетіння маскувальної сітки − нескладне заняття, але кропітке. На виготовлення одного полотна йде від кількох годин до кількох днів − залежно від розміру та кількості учасників. Сітки в армії − витратний матеріал, який потрібен повсякчас. У сучасній війні, де використовується велика кілька безпілотників та інших засобів розвідки, маскувальні сітки без перебільшення рятують життя наших бійців на передовій, адже дають змогу приховати від ворога як техніку, так і місця розміщення особового складу. Оскільки вони зроблені із тканини, то швидко псуються та горять при обстрілах. Тому потреба у них велика і постійна.

«У єдності – наша сила, - говорить представниця «Бо можемо!» Марина Тополь. – Добре, що нам вдалося об’єднати зусилля: у нас є робота, а в служби зайнятості – люди, які хочуть працювати. Матеріалами ми забезпечуємо. Маскувальна тканина коштує дорого, тому плетемо з того, що є. Тканини нам приносять люди. Головна вимога до матеріалу − натуральний склад, щоб миттю не спалахував і не плавився під час горіння. Колір залежить від сезону. Нині плетемо з тканин літніх відтінків: зелених, хакі. Фарбуємо в потрібний колір самі».

У ГО «Бо можемо!» запрошують усіх бажаючих приєднуватися і зазначають, що робота знайдеться для кожного.

З питань організації та проведення громадських робіт звертайтеся до будь-якого підрозділу Чернігівського обласного центру зайнятості (адреси та контакти тут https://is.gd/ZuCG1J) або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 Чернігівський обласний центр зайнятості

 

«єРобота»: підсумки восьми хвиль 2023 року

За результатами восьми хвиль подання заяв на мікрогрант за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» кошти від держави отримають 76 жителів Чернігівщини на загальну суму 17,8 млн грн. Це переважно жителі обласного центру. Схвалені бізнес-проєкти передбачають створення 168 нових робочих місць.

Напрями підприємництва, які обрали заявники, різноманітні. Це, переважно, відкриття закладів харчування, торгівлі, швейного виробництва, салонів краси. Є ще й такі бізнес-плани, як відкриття спеціалізованих освітніх, медичних та розважальних студій, фітнес-клубу, грумінг-салону, пасіки, еко-ферми, надання послуг у сфері зеленого туризму, ландшафтного дизайну, клінінгових, будівельних, ремонтних послуг, виготовлення панелей балістичного захисту тощо.

Загалом, за час дії програми (з липня 2022 року) позитивні рішення отримали 157 наших земляків.

Нагадуємо, що подати заяву на отримання грантів за урядовим проєктом єРобота, зокрема і по новій програмі "Грант для ветеранів" можна прямо зараз через Дію https://is.gd/KT7RoW

Детальна інформація про програму "Власна справа" за посиланням: https://is.gd/xBaklo

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 Чернігівський обласний центр зайнятості

 

Професійний догляд за килимами пропонує переможець програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота»

Перед повномасштабним вторгненням чернігівець Ігор Волков займався професійним пранням та чищенням килимів. Після звільнення Чернігівщини від окупантів відновив діяльність і попри воєнні ризики працює та розвиває свій бізнес. Залучити додаткові кошти на розвиток допомогла грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».

«Я довго вивчав цю сферу діяльності, досвід роботи інших і дійшов висновку, що прання і чищення килимів – затребувана послуга, - розповідає підприємець. - Думав, що килими відходять у минуле і був здивований тим, наскільки вони популярні. Це - річ, яка є практично в кожній оселі. Ними користуються люди різного віку, статку, уподобань. У процесі експлуатації килим темніє, забруднюється, з’являються плями, запахи. Усунути ці неприємності просто: своєчасна чистка або прання допомагає позбутися від усіх «багатств», зібраних килимом. Щоб бути впевненим, що ваша улюблена річ не відправиться на звалище після невдалого прання, догляд краще довірити професіоналам. Адже набагато вигідніше і простіше заплатити за професійну чистку, ніж купувати новий килим».

Своїм клієнтам Ігор Волков пропонує прання та хiмчистку килимiв з вивезенням у цех та доставкою додому. Весь технологічний процес, починаючи від вибивання і до сушки та озонування, проводиться на професійному дороговартісному обладнанні з використанням спеціальних миючих засобів. Дещо з обладнання підприємець модернізував, багато чого купив самотужки, щось - за кошти мікрогранту, які отримав за програмою «Власна справа». За словами Ігоря, сучасне обладнання вкрай потрібне, бо завдяки йому вдалося досягти вищої якості і при цьому економії на основних складових (воді та електроенергії).

Однією з головних вимог для отримання мікрогранту є створення нових робочих місць. Підприємець уже працевлаштував двох працівників.

«Сподіваюся, що скоро буде перемога і можна буде реалізувати все задумане, - каже він. – Зараз продовжую ремонт. Планую розширювати бізнес. Хотілося б відкрити супутні напрями, наприклад, автомийку. Схвальні відгуки клієнтів мотивують та надихають на нові звершення».

Подати заявку на участь у проєкті «єРобота» можна через портал Дія прямо зараз https://is.gd/KT7RoW

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

 

З перших вуст: Лідія Падалка про можливості для переселенців

З початком повномасштабного вторгнення росіян значна кількість українців покинули рідні домівки та змушені були шукати кращої долі в інших громадах. І нині на Чернігівщині через постійні обстріли прикордоння люди продовжують виїжджати переважно вглиб області. За останніми даними, на початок травня на Чернігівщині налічувалось більше 70 тис. переселенців. Серед них понад 60% жінок, близько 20% - пенсіонерів, кожен четвертий – дитина до 18 років.

На новому місці переселенці зіштовхуються з багатьма труднощами, серед яких, зокрема, й працевлаштування. Як цим людям шукати роботу та конкурувати на ринку праці? - про це наша розмова із директоркою Чернігівського обласного центру зайнятості Лідією Падалкою.

Отож, скільки внутрішньо переміщених осіб звернулися за допомогою до служби зайнятості і що їм пропонують?

- У січні-квітні поточного року послугами державної служби зайнятості в області скористалися 426 переселенців, що більш ніж втричі перевищує показник минулого року. Станом на 1 травня в області налічувалось 190 ВПО зі статусом безробітного. Серед них переважна більшість (89%) жінок, майже 47% - люди вікової категорії 45+. За освітою серед ВПО 40,5% - мають вищу освіту, 29% - професійно-технічну.

Державна служба зайнятості пропонує ряд сервісів та послуг, спрямованих на сприяння у працевлаштуванні переселенців на новому місці. І для того, щоб скористатися ними, зовсім не обов’язково реєструватися в центрі зайнятості. Це, зокрема, підбір роботи, профорієнтаційні послуги, отримання ваучера на навчання, мікрогранта на започаткування або розвиток бізнесу тощо. Роботодавці у разі працевлаштування ВПО можуть скористатися програмами фінансової підтримки та отримати компенсаційні виплати.

Тож поговоримо про основні програми для ВПО… І почнемо з працевлаштування – чи багатьом переселенцям вдалося знайти роботу в поточному році та що це за робота?


 

  • За даними на 19 травня в нашій області роботу знайли 60 ВПО, переважно – у Чернігові та Чернігівському, Прилуцькому, Ніжинському районах. Серед працевлаштованих переважають продавці, сільгосппрацівники, бухгалтери, кухарі, є також – електромонтер, охоронник, кондуктор, касир, діловод, тренер, бариста, сестра медична, інженер-технолог, а також представники найпростіших професій.

Хочу наголосити, що громадяни, зацікавлені в роботі, можуть здійснювати її самостійний  пошук на Єдиному порталі вакансій , який акумулює вакансії державної служби зайнятості та провідних сайтів з пошуку роботи. Також можна оформити підписку на вакансії через чат-боти у Telegram  та Viber. Проте, слід пам’ятати, що звернення до служби зайнятості може значно прискорити процес працевлаштування, оскільки часто фахівці служби здійснюють оперативно підбір кандидатів під конкретні замовлення роботодавців, зокрема з організацією професійної підготовки безробітних безпосередньо на майбутньому робочому місці.

Тобто переселенці зі статусом офіційно зареєстрованого безробітного можуть розраховувати на безкоштовне професійне навчання під гарантоване працевлаштування? 


 

  • Так. Служба зайнятості організовує професійне навчання безробітних за професіями, які користуються попитом на ринку праці. Таке навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та на замовлення роботодавця або для самозайнятості особи. До речі, служба зайнятості має власну систему сучасних центрів професійно-технічної освіти, які навчають доросле населення за 95 робітничими професіями та 335 освітніми програмами.  Після успішного завершення навчання слухачі отримують документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації. 

Служба зайнятості також може надати ваучер на навчання. Що це за програма та чи є серед переселенців ті, які скористалися нею?

 

  • Громадяни, які мають професійну-технічну  чи  вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, можуть безоплатно отримати від служби зайнятості ваучер на навчання та підвищити свій професійний рівень. Ваучери видаються окремим категоріям громадян, зокрема і внутрішнім переселенцям, за  затвердженим Мінекономіки переліком професій та спеціальностей. Їх, до речі, як і заклад освіти та форму навчання людина вибирає самостійно. За ваучером можна здобути як робітничу професію, так і вищу освіту або підвищити кваліфікацію. Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, на сьогодні - це майже 27 тис. грн. Якщо навчання коштує більше, то роботодавець або фізична особа доплачує різницю вже самостійно.

У поточному році службою зайнятості в нашій області видано 176 ваучерів за такими професіями: електрогазозварник, електромонтер, тракторист, машиніст крану автомобільного, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, монтажник гіпсокартонних конструкцій, кухар. До речі, серед 15 громадян, які наразі опановують професію кухара у Сновському вищому професійному училищі лісового господарства, троє переселенок.

 А чи реально переселенцям на новому місці зайнятися бізнесом? Чи пропонує служба зайнятості якусь фінансову допомогу для старту?


 

  • У рамках реалізації урядового проєкту єРобота служба зайнятості супроводжує дві грантові програми на старт або розвиток бізнесу, якими можуть скористатись і ВПО.

Так, за програмо «Власна справа» можна отримати мікрогрант від 50 до 250 тис.грн в залежності від створених 1-2 робочих місць. У поточному році переможцями за цією програмою стали 58 наших земляків, які передбачають створити 131 робоче місце. Сума фінансової підтримки їх бізнес-ідей склала понад 13,5 млн грн.

Ще одна програма «Грант для ветеранів», яка стартувала 10 квітня, передбачає надання грантів до 250 тис. грн, до 500 тис. грн та до 1 млн грн. Ключовою вимогою обох програм є створення нових робочих місць.

Процедура надання мікрогранту максимально проста. Для цього претенденту потрібно подати заяву та бізнес-план через портал Дія, отримати позитивну оцінку ділової репутації «Ощадбанком», пройти онлайн-співбесіду з фахівцями обласного центру зайнятості та дочекатися остаточного рішення Державного центру зайнятості.

Повернення грантових коштів державі передбачається у вигляді сплачених податків і зборів у процесі діяльності підприємця впродовж 3 років.

 Чи є серед переселенців ті, хто скористався грантовими програмами на бізнес?


 

  • Бізнес завжди був ризиковою справою. А в сучасних умовах, можливо, не кожен з переселенців готовий на такий крок. У нас є один приклад, коли переселенка з Семенівки отримала позитивне рішення по грантовій програмі та буде розвивати свій бізнес з надання перукарських послуг у Чернігові.

 Як служба зайнятості стимулює роботодавців брати на роботу переселенців? 

Для роботодавців діють компенсаційні програми за працевлаштування переселенців. Одна з них - Компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні   Розмір компенсації складає 6700 грн за кожну працевлаштовану особу протягом двох місяців. З минулого року цією програмою скористалися більше сотні роботодавців області за працевлаштування 220 ВПО. Серед них – Чернігівське підприємство «Коллар», Новгород-Сіверський сирзавод, Ладанський «Пожмаш», деякі сільськогосподарські підприємства тощо. Загальна сума компенсації склала близько 3-х млн грн.

 І насамкінець. Як переселенцю стати на облік у службі зайнятості, якщо у нього, приміром, не припинені трудові відносини?

  • Внутрішньо переміщена особа, в якої не розірвані трудові відносини, має  право припинити трудовий договір в односторонньому порядку шляхом подання відповідної заяви на ім'я роботодавця  до центру зайнятості. Датою припинення трудових відносин вважатиметься дата, наступна за датою подання такої заяви.

Реєстрація безробітних може відбуватися як особисто, під час відвідування центру зайнятості, так і через єдиний державний портал електронних послуг або мобільний застосунок Дія.

Розмову вела Світлана Шеремет

 

Служба зайнятості підтримує переселенців

З початком повномасштабного вторгнення росіян значна кількість українців покинули рідні домівки та змушені були шукати кращої долі в інших громадах. І нині на Чернігівщині через постійні обстріли прикордоння люди продовжують виїжджати переважно вглиб області, рятуючи своє життя і життя дітей. На новому місці переселенці зіштовхуються з багатьма труднощами, серед яких – брак роботи. Щоб допомогти їм працевлаштуватись служба зайнятості пропонує низку безкоштовних сервісів і послуг та фінансово підтримує роботодавців, котрі беруть на роботу переселенців. До речі, в січні-квітні поточного року послугами державної служби зайнятості в області скористалися 426 переселенців, що більш ніж втричі перевищує показник минулого року. Про це повідомила директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка під час зустрічі з представниками місцевої влади, роботодавцями та внутрішньо переміщеними особами, які наразі проживають на території Дмитрівської громади Ніжинського району.

Щоб скористатися деякими послугами, шукачам роботи не обов’язково реєструватися в службі зайнятості. Фахівці посприяють у підборі роботи, нададуть профорієнтаційні послуги, допоможуть отримати ваучер на навчання, грант на створення або розвиток власної справи за урядовою програмою «єРобота». Зареєстрованим безробітним служба зайнятості пропонує безкоштовно здобути затребувану на ринку праці професією або підвищити кваліфікацію під гарантоване працевлаштування. Крім того, вони можуть долучитися до «Армії відновлення» - виконання суспільно корисних робіт у період воєнного стану та отримувати заробітну плату не менше мінімальної (на сьогодні 6700 грн).

Тим, хто шукає роботу самостійно, фахівці радять Єдиний портал вакансій, що містить актуальні пропозиції роботи, як від державної служби зайнятості, так і з найбільших сайтів з працевлаштування. Також можна скористатися офіційним сайтом обласного центру зайнятості або оформити підписку на вакансії через чат-боти у Telegram та Viber.

Водночас для роботодавців діють компенсаційні програми за працевлаштування переселенців. Цього року компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 36 внутрішньо переміщених осіб отримали 33 роботодавці Чернігівщини. Ця компенсація надається у розмірі 6700 грн за кожну працевлаштовану особу протягом двох місяців.

З усіма послугами для ВПО можна ознайомитись тут https://is.gd/r9LDWT

За допомогою в працевлаштуванні звертайтеся до будь-якого підрозділу обласного центру зайнятості.

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

По "Власній справі" – нові переможці

Визначено переможців 6-ї в цьому році хвилі подачі заяв учасників програми «Власна справа» урядового проєкту єРобота, який тривав з 10 по 23 квітня 2023 року. Про це повідомив заступник директора Чернігівського обласного центру зайнятості Сергій Роговець.

Мікрогрант на старт або розвиток власного бізнесу отримають ще 11 мешканців області. Це переважно – чернігівці, по одному переможцю - з Прилук, Коропа та Куликівки. Зокрема, у Чернігові мають з’явитися нова кав’ярня, СТО, розвиватиметься бізнес з виготовлення напівфабрикатів, морозива власного виробництва, надання будівельних та ремонтних послуг.

Загалом же у поточному році переможцями за цією програмою стали 58 наших земляків, які передбачають створити 131 робоче місце. Сума фінансової підтримки їх бізнес-ідей склала понад 13,5 млн грн.

Нагадуємо, що подати заяву на отримання мікрогранту по будь-якій програмі урядового проєкту «єРобота» можна прямо зараз через портал Дія https://is.gd/KT7RoW

Більш детальна інформація про програму "Власна справа" за посиланням: https://is.gd/xBaklo

Також здійснюється прийом заяв з надання грантів для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх дружин/чоловіків, які мають можливість отримати кошти в розмірі до 1 млн грн на створення або розвиток власного бізнесу. Обовязковою умовою обох програм є створення нових робочих місць. Більше про грантову програму читайте тут: https://is.gd/jxqZ7j

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Світлана Шеремет

Служба зайнятості допомагає переселенцям адаптуватися на ринку праці

Внутрішньо переміщеним особам пропонується низка безкоштовних сервісів та послуг, спрямованих на сприяння в працевлаштуванні на новому місці. Про це повідомила директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка під час зустрічі з представниками місцевої влади, роботодавцями, освітянами Сновщини та переселенцями, які нині проживають на території цієї громади.

Щоб скористатися деякими послугами, шукачам роботи не обов’язково реєструватися в службі зайнятості. Це, зокрема - підбір роботи, профорієнтаційні послуги, отримання ваучера на навчання, надання грантів на створення або розвиток власної справи за урядовою програмою «єРобота». Зареєстрованим безробітним служба зайнятості пропонує безкоштовно здобути затребувану на ринку праці професією або підвищити кваліфікацію під гарантоване працевлаштування. Крім того, безробітні можуть долучитися до «Армії відновлення». За виконання суспільно корисних робіт у період воєнного стану їм виплачується заробітна плата не менше мінімальної, яка на сьогодні становить 6700 грн.

Всім, хто хоче знайти роботу самостійно, Лідія Падалка радить скористатися Єдиним порталом вакансій, офіційним сайтом Чернігівського обласного центру зайнятості або оформити підписку на вакансії через чат-боти у Telegram та Viber.

Водночас для роботодавців діють програми отримання компенсацій за працевлаштування переселенців. Протягом січня-квітня цього року компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 31 внутрішньо переміщеної особи отримали 29 роботодавців Чернігівщини. Ця компенсація надається у розмірі 6700 грн за кожну працевлаштовану особу тривалістю не більше двох місяців з дня працевлаштування.

До речі, в січні-квітні поточного року послугами державної служби зайнятості в області скористалися 426 переселенців, що більш ніж втричі перевищує показник минулого року. Станом на 1 травня на обліку в службі зайнятості перебувало 190 зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб.

За допомогою в працевлаштуванні звертайтеся до будь-якого структурного підрозділу обласного центру зайнятості.

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

Ринок праці мовою статистики

У січні-квітні поточного року послугами державної служби зайнятості в області скористалися 10,5 тис. безробітних громадян, кожного 3-го з яких охоплено активними програмами сприяння зайнятості. Зокрема, 1,6 тис. осіб знайшли роботу, ще 1,4 тис. - залучено до громадських та суспільно корисних робіт. Крім того, близько сотні безробітних скеровано на професійне навчання, 131 особа для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці скористалася ваучером на навчання.

На жаль, через втрату значної кількості підприємств пропозицій від роботодавців суттєво поменшало, як і самих подавачів вакансій. Так, за 4 місяці поточного року служба зайнятості мала лише 2,2 тис. вакансій - на 35% менше аналогічного показника 2022 року.

Станом на 1 травня в області налічувалось 5,0 тис. офіційних безробітних, яким служба зайнятості могла запропонувати 543 вакансії. Тобто, на кожне вільне робоче місце в області – черга з 9 осіб. Найбільш затребуваними у роботодавців були водії, підсобні робітники, швачки, продавці, кухарі, електромонтери, трактористи-машиністи, охоронники тощо.

Сприяти розвитку економіки мають на меті програми фінансової підтримки, які наразі пропонує служба зайнятості роботодавцям. Зокрема, їм гарантовані компенсаційні виплати за працевлаштування окремих категорій безробітних, внутрішньо переміщених осіб, безробітних на нові робочі місця.

Також за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» можна отримати мікрогрант на започаткування або розвиток бізнесу розміром від 50 до 250 тис. грн в залежності від кількості створених робочих місць. У поточному році переможцями за цією програмою стали 47 мешканців Чернігівщини. Так, в області будуть розширені п’ять швейних виробництв, запрацює куряча екоферма, фермерське господарство, відкриються нові заклади торгівлі, громадського харчування, дозвілля, сфери побутових та медичних послуг, автосервісу тощо. Буде створено більше сотні робочих місць, на створення яких з держбюджету виділено майже 11 млн грн.

Наразі здійснюється прийом заяв щодо надання грантів для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя, які мають можливість отримати до 1 млн грн. Подати заяву на отримання мікрогранту по будь-якій програмі урядового проєкту «єРобота» можна прямо зараз через портал Дія https://is.gd/KT7RoW

Світлана Шеремет

 

 

Роботодавцям компенсують витрати за працевлаштування деяких категорій безробітних і не тільки…

Про це йшлося під час зустрічей представників ТОВ «Чернігівський хлібокомбінат №2», ДП «Пассервіс» та ТОВ «Пассервіс-люкс» з директоркою Чернігівського обласного центру зайнятості Лідією Падалкою.

Чернігівський хлібокомбінат – ринкоутворююче підприємство області, в асортименті якого понад сотня найменувань хлібобулочних та кондитерських виробів. За словами директорки підприємства Ольги Заїки, продукцію вони виготовляють лише з використанням натуральних компонентів, застосовують фірмову рецептуру та класичні традиційні технології випічки. Ще одним скарбом підприємства є колектив. Наразі в штаті 260 працівників, але цього замало. Хлібокомбінату, як правило, бракує робочих рук, хоча робота є й для спеціалістів: бухгалтера, начальника відділу кадрів, економіста з праці.

ДП «Пассервіс» та ТОВ «Пассервіс-люкс» - відомі чернігівські перевізники. І якщо зазвичай їм потрібні водії, слюсарі-ремонтники, механіки, то наразі шукають електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування.

Зберегти існуючі робочі місця та допомогти підприємствам розвиватися далі покликані програми фінансової підтримки, які служба зайнятості пропонує роботодавцям. Так, вони можуть отримати компенсаційні виплати за працевлаштування деяких категорій зареєстрованих безробітних, внутрішньо переміщених осіб, компенсацію єдиного внеску за працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця, допомогу по частковому безробіттю, мікрогрант на створення або розвиток бізнесу.

Крім того, для задоволення кадрових потреб роботодавців діють програми професійного навчання безробітних. Також служба зайнятості пропонує їм перепідготовку або підвищення кваліфікації працівників, котрі належать до певних категорій, шляхом отримання ваучера на навчання.

За консультаціями звертайтеся до будь-якого структурного підрозділу обласного центру зайнятості або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

 

На Чернігівщині цьогоріч службою зайнятості видано 131 ваучер на навчання

Наші земляки обрали такі професії: «електрогазозварник», «кухар», «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва», «машиніст крану автомобільного», «слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «монтажник гіпсокартонних конструкцій».

Ваучер – це документ, який видається одноразово та дає право безоплатно за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, пройти навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей. Отримати його можуть громадяни деяких категорій, які не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні, та відповідають певним вимогам. Це - особи віком 45+; звільнені з військової служби (крім строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Держспецзв’язку, податкової міліції тощо; звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України; внутрішньо переміщені особи; люди з інвалідністю; особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України; особи, які у період дії воєнного стану отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії. Основна мета видачі ваучера - підвищення конкурентоспроможності людини на ринку праці та розширення можливостей для працевлаштування.

За ваучером можна здобути як робітничу професію, так і вищу освіту або підвищити кваліфікацію. Професію чи спеціальність, заклад освіти та форму навчання людина вибирає самостійно. Вартість ваучера не може перевищувати десятикратний розмір визначеного законом прожиткового мінімуму для працездатних осіб на момент прийняття рішення про його видачу. Нині це - 26 840 гривень. Якщо вартість навчання більша, то різницю доплачує людина або ж роботодавець.

Докладніше про ваучери та хто може скористатися ними читайте на нашому сайті за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery

За консультаціями звертайтесь до будь-якого структурного підрозділу обласного центру зайнятості або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

Цифра дня

1253 безробітних Чернігівщини цьогоріч долучилися до суспільно корисних робіт і таким чином поповнили лави «Армії відновлення» країни.

Їх силами у громадах області здійснюються ремонтно-відновлювальні роботи, облаштовуються укриття цивільного захисту, розчищаються від чагарників та прибираються придорожні й прибережні смуги. Також безробітні залучалися до зведення фортифікаційних споруд, розвантаження гуманітарних вантажів, заготівлі дров та приготування їжі для військових, плетіння маскувальних сіток та виготовлення окопних свічок.

Важливо знати: на період участі у суспільно корисних роботах з безробітними укладається строковий трудовий договір, оплата праці не може бути нижчою розміру мінімальної заробітної плати, яка на сьогодні складає 6700 грн.

Бажаєте й ви вступити до «Армії відновлення» країни? Звертайтеся до структурного підрозділу обласної служби зайнятості, зручного для вашого відвідування, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Світлана Шеремет, обласний центр зайнятості

 

Мікрогранти на бізнес… Нові переможці

Визначено переможців 4-ї в цьому році хвилі подачі заяв учасників програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яка тривала з 13 по 26 березня. За повідомленням обласного центру зайнятості, по нашій області – 8 позитивних рішень. Тобто ще 8 наших земляків отримають мікрогрант на створення або розвиток власного бізнесу.

Найбільша кількість переможців цього разу - з Чернігівщини, де в результаті їхньої діяльності сфера послуг у місті поповниться послугами з ландшафтного дизайну та обрізки дерев, розширять та вдосконалять спектр послуг вже діючі швейне підприємство, клінінгова компанія та кав’ярня. Також має з’явитися грумінг-салон для тварин та новий продуктовий магазин з піцею власного виробництва. Сподіваємось, що приємно будуть вражені й мешканці Коропа, де незабаром відкриється фітнес-клуб. Жителі ж Куликівки матимуть змогу насолоджуватися сушами – послуги з їх приготування та доставки планує надавати їх землячка, яка є серед отримувачів мікрогранту на бізнес.

Загалом же з початку року переможцями за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» стали 34 мешканці області. Їх бізнес-плани передбачають створення 87 нових робочих місць.

Нагадаємо: сума фінансової підтримки за програмою «Власна справа» становить від 50 до 250 тис грн в залежності від кількості створених робочих місць.

Подати заявку на участь у проєкті «єРобота» можна через портал Дія прямо зараз https://is.gd/KT7RoW

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Служба зайнятості пропонує підтримку підприємствам машинобудівної галузі

Наприкінці січня 2023 року набрали чинності зміни до Закону України «Про зайнятість населення», які, зокрема, гарантують роботодавцям компенсаційні виплати за працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних. Про це йшлося на зустрічі директора Чернігівського обласного центру зайнятості Лідії Падалки з керівниками ринкоутворюючих підприємств міста, які працюють у галузі машинобудування: ТОВ «Чернігівський ковальський завод», ТОВ «Український кардан», ТОВ «Чернігівський автозавод».

За словами Лідії Падалки, роботодавці наразі можуть розраховувати на три види компенсації: єдиного внеску, 50% фактичних витрат на оплату праці та 50% мінімальної заробітної плати. Крім того, продовжують діяти програми надання допомоги по частковому безробіттю та виплати компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Ще служба зайнятості пропонує перепідготовку або підвищення кваліфікації працівників, котрі належать до певних категорій, зокрема віком старше 45 років, шляхом отримання ваучера.

«Ці програми фінансової підтримки роботодавців дозволяють підприємствам в умовах воєнного стану зберегти існуючі та створити нові робочі місця, а заощаджені власні кошти спрямувати на становлення або розвиток підприємства», - сказала Лідія Падалка.

До речі, торік Чернігівський ковальський завод, Український кардан та Чернігівський автозавод внаслідок проведення активних бойових дій на околицях обласного центру зазнали значних збитків та руйнувань. Незважаючи на колосальний обсяг робіт з відновлення, наразі підприємства працюють, хоча і частково. І вже зараз їм бракує робочих рук. Бажаючим працювати роботодавці гарантують офіційне працевлаштування, а це – вчасна виплата заробітної плати та повний соціальний пакет.

До повномасштабного російського вторгнення ТОВ «Чернігівський автозавод» славився як виробник автобусів та тролейбусів. Попри все пережите, підприємство вже планує виготовлення нових перспективних моделей автобусів. ТОВ «Український кардан» виробляє карданні вали для легкових та вантажних автомобілів, сільськогосподарської техніки, залізничного та електричного транспорту, спецтехніки, промислові карданні вали, запчастини для машин різних типів. ТОВ «Чернігівський ковальський завод» займається розробкою, освоєнням виробництва та продажем ковальських штамповок для машинобудування, нафтохімічної, газової та інших галузей народного господарства, комплектуючих виробів, вузлів, агрегатів, машин, устаткування, запасних частин.

Працюючі підприємства – важлива складова економіки країни під час воєнного стану. Отже, тримаємо разом економічний фронт!

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

Ринок праці мовою статистики

У січні-березні поточного року послугами державної служби зайнятості в області скористалися 9,7 тис. безробітних громадян. З них кожного 5-го залучено до активних програм сприяння зайнятості. Зокрема, 1,1 тис. осіб знайшли роботу, близько 700 – залучено до громадських та суспільно корисних робіт. На професійне навчання скеровано 91 безробітного. Крім того, 55 громадян області для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці скористалися ваучером на навчання.

Станом на 1 квітня в області налічувалось 5,3 тис. офіційних безробітних – майже вдвічі менше, ніж рік тому. Серед них зросла питома вага жінок (з 45,5% до 77%), побільшало осіб, що потребують додаткових гарантій зайнятості, поменшало молоді та сільських мешканців.

Суттєвим залишається дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили.

За 3 місяці до служби зайнятості від роботодавців надійшло 1,7 тис. вакансій – майже вдвічі менше аналогічного показника минулого року. На початок березня в базі даних налічувалось 493 вакансії, на кожну з яких претендувало 11 безробітних.

Найбільше потребували кадрів переробна промисловість, сільське господарство, сфери торгівлі, охорони здоров’я, освіти, а також державного управління та оборони. За професійними групами переважає потреба у кваліфікованих робітниках з інструментом, працівниках сфери торгівлі та послуг, робітниках з обслуговування устаткування та машин. Також ринок праці наразі потребує професіоналів.

Тримати економічний фронт, зберегти існуючі та створити нові робочі місця мають на меті програми фінансової підтримки, які пропонує служба зайнятості для роботодавців. Зокрема, вони можуть скористатися допомогою по частковому безробіттю. За працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, а також окремих категорій безробітних роботодавцям гарантовано компенсаційні виплати. Також на започаткування або розвиток бізнесу можна отримати мікрогрант розміром від 50 до 250 тис. грн в залежності від кількості створених робочих місць.

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 Чернігівський обласний центр зайнятості

 

Мікрогранти на бізнес… Підсумки чергової хвилі

Підведено підсумки третьої хвилі реалізації програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота»: на Чернігівщині плюс 8 позитивних рішень щодо отримання мікрогранту на започаткування або розвиток бізнесу.

Отож, в області мають з’явитися нові СТО, кафе, кав’ярня. Підприємці також планують розвивати бізнес з виготовлення деревного вугілля, з пошиття верхнього одягу, з ремонту побутової техніки. Нові унікальні послуги клієнтам запропонує гостинний комплекс та медичний центр.

Загалом же з початку року переможцями за цією програмою стали 26 мешканців області. Схвалені бізнес-проєкти передбачають створення 73 нових робочих місць.

Нагадаємо: сума фінансової підтримки за програмою «Власна справа» становить від 50 до 250 тис грн в залежності від кількості створених робочих місць.

Надсилайте заявку та бізнес-план через портал Дія https://is.gd/KT7RoW

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

«Армія відновлення» на Чернігівщині: 625 безробітних у минулому році та стільки ж – за 3 місяці поточного

Такі підсумки залучення безробітних до суспільно корисних робіт називають у обласному центрі зайнятості.

Їх силами у громадах області здійснюються ремонтно-відновлювальні роботи, облаштовуються укриття, розчищаються від чагарників та прибираються придорожні й прибережні смуги, заготовляються дрова, розвантажується та фасується гуманітарна допомога. Для посилення обороноздатності та потреб Збройних Сил безробітні зводять фортифікаційні та інженерні споруди, завали на дорогах та шляхах ймовірного руху ворога, допомагають у приготуванні їжі військовим, а також плетуть маскувальні сітки та виготовляють окопні свічки. Нещодавно перелік «добрих справ» поповнився ще одним видом - у одній з громад області безробітні спільно з комунальниками ремонтують та очищають криниці.

Нагадаємо: на період участі у суспільно корисних роботах з безробітними укладається строковий трудовий договір, оплата праці не може бути нижчою розміру мінімальної заробітної плати, яка на сьогодні складає 6700 грн, що є більшою за середню виплату допомоги по безробіттю. До речі, у поточному році на оплату їх праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття витрачено 3 млн 270 тис. грн.

Бажаєте й ви вступити до «Армії відновлення» країни? Звертайтеся до структурного підрозділу обласної служби зайнятості, зручного для вашого відвідування, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

 

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу та забезпечення ефективної зайнятості населення. Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Серед новацій три нові компенсаційні виплати, спрямовані на працевлаштування окремих категорій безробітних. Так, компенсацію ЄВ роботодавці отримають за працевлаштування одиноких батьків, в тому числі батьків дітей з інвалідністю; осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років; довготривалих безробітних; осіб, стосовно яких згідно із Законом встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення тощо. Компенсація 50% фактичних витрат на оплату праці надаватиметься за працевлаштування осіб з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку; учасників бойових дій; осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років. Крім того, 50% мінімальної заробітної плати компенсуватиметься за працевлаштування осіб, віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців; осіб, віком до 35 років – на перше робоче місце; осіб, звільнених із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби – на перше робоче місце після такого звільнення.

Крім того, продовжують діяти такі послуги, як надання компенсацій на оплату праці працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб, а ще – допомога по частковому безробіттю.

За словами директора Чернігівського обласного центру зайнятості Лідії Падалки, мета цих програм – забезпечити людей роботою і полегшити роботодавцю навантаження на фонд оплати праці. «Цього року служба зайнятості пропонує дієву фінансову підтримку роботодавцям, які працевлаштовують безробітних, зокрема, тих, кому важко конкурувати на ринку праці», - сказала вона.

Також роботодавці мають змогу отримати мікрогрант на розвиток свого бізнесу за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота». Ще служба зайнятості пропонує їм перепідготовку або підвищення кваліфікації працівників, котрі належать до певних категорій, зокрема віком старше 45 років, шляхом отримання ваучера. Гнучкі форми підготовки дозволяють навчатися без відриву від роботи.

Про все це йдеться під час зустрічей фахівців служби зайнятості з роботодавцями. Вчора «круглий стіл» під головування директора Чернігівського обласного центру зайнятості Лідії Падалки було проведено для роботодавців Чернігова, а за участю заступника директора Чернігівського обласного центру зайнятості Сергія Роговця – для роботодавців Новгород-Сіверського району. Крім того, подібні заходи відбулися і в ряді громад області. Наразі інформаційна кампанія обласної служби зайнятості щодо ознайомлення роботодавців з активними програмами зайнятості триває.

За детальною інформацією щодо послуг служби зайнятості роботодавцям звертайтеся за телефоном (0462)77-90-25 або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівська обласна служба зайнятості

 

 

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Нещодавно цією можливість скористалися 10 чернігівців віком старше 45 років. Їм було видано ваучери для проходження перепідготовки за професією «кухар». До речі, ця професія користується сталим попитом на ринку праці міста. Розпочалося навчання в березні і триватиме 3,5 місяці. Вчаться громадяни в Чернігівському центрі професійно-технічної освіти. По закінченню навчання слухачі отримають кваліфікацію кухаря 3 розряду.

За словами заступника начальника відділу активних програм зайнятості Чернігівського обласного центру зайнятості Світлани Михайлич, право на отримання ваучера надається громадянам окремих категорій, які мають професійно-технічну або вищу освіту та не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні. Це:

- особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років;

- звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України або Державної кримінально-виконавчої служби України;

- звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією РФ проти України;

- внутрішньо переміщені особи працездатного віку та люди з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;

- особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;

- особи, які у період дії воєнного стану в Україні або окремих її територіях під час служби, трудової та іншої діяльності, проживання на відповідній території отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій та у період здійснення воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам.

До речі, з початку поточного року служба зайнятості області видала 39 ваучерів за професіями «кухар», «електромонтер», «тракторист», «машиніст крану», «слюсар з ремонту транспортних засобів».

Докладніше про ваучери читайте на нашому сайті за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery

З питань отримання ваучера звертайтеся за телефоном (0462)64-04-90 або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

Завдяки проєкту «єРобота» у «Банди Смаку» буде більше вдячних клієнтів

«Банда Смаку» - відома в Чернігові кейтерингова компанія, яка за роки своєї діяльності здобула прихильність споживачів смачною кухнею та якісним сервісом. Її засновник – амбітний, цілеспрямований, завзятий підприємець, який чітко знає, чого хоче в житті, він же - професійний кухар і пекар Євген Лобань. Торік, щоб збільшити потужності виробництва і розширити коло вдячних клієнтів та постійних партнерів, він скористався грантовою програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».

Нагадаємо, кейтерінг - це виїзне ресторанне обслуговування в зручному для замовника місці (офіс, парк, ліс, дача, готель тощо). Йдеться, про приготування та доставку їжі, сервіровку і оформлення столу, подачу страв і напоїв, обслуговування офіціантів та барменів. За бажанням клієнта компанія надає потрібне обладнання, посуд, проводить музичний супровід свята та прибирання після. Але діяльність «Банди Смаку» цим не обмежується. Компанія також займається доставленням обідів в офіси, організації, навчальні заклади, на підприємства, приготуванням і реалізацією напівфабрикатів, вуличної їжі, організацією food зон на ярмарках.

Дізнавшись про програму «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» Євген, маючи діловий хист, відразу зрозумів, що це - вигідна пропозиція для створення міні пекарні. «Ми й до цього часу займалися випічкою. Бачили, що попит на продукцію є, але збільшити виробництво не мали змоги. Не було відповідного обладнання, - розповідає він. – Після завершення активних бойових дій на Чернігівщині було не до розвитку бізнесу. Прагнули, насамперед, відновити діяльність, відремонтувати пошкоджене приміщення. Грантові ж кошти витратив на придбання обладнання та сировини».

Поповнити свою дружню злагоджену команду роботодавець планує двома пекарями – це є необхідною умовою отримання мікрогранту.

Ознайомитися з Порядком надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу можна за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/738-2022-%D0%BF#Text

Щоб взяти участь у програмі «Власна справа» урядового проєкту "єРобота" надсилайте заявку та бізнес-план через портал Дія https://is.gd/KT7RoW

Отримати консультацію щодо мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу можна за тел.: (0462)67-78-02 або на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

Працевлаштували переселенця – отримайте компенсацію

6700 гривень щомісяця за працевлаштування внутрішніх переселенців. На таку компенсацію може розраховувати роботодавець у разі працевлаштування ВПО. З початку дії цієї програми (квітень 2022 року) нею скористалися 84 роботодавців області, які працевлаштували 192 внутрішньо переміщених людей.

Програма діє на період воєнного стану та протягом 30 календарних днів після його скасування. Тривалість компенсації - 2 місяці.

Для отримання компенсації роботодавцю потрібно подати заяву до структурного підрозділу обласної служби зайнятості, розташованого за місцем знаходження роботодавця.

Це можна зробити:

- в електронній формі - через портал Дія https://is.gd/xNWp5W ;

- в паперовій формі – особисто під час відвідування центру зайнятості або на адресу електронної пошти відповідного центру зайнятості.

До заяви обов’язково додається пакет документів:

- копія наказу про працевлаштування особи;

- відомості про працівників, які є застрахованими особами (ПІП, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта);

 - копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Увага! Подати заяву на компенсацію необхідно не раніше, ніж через 5 календарних днів після працевлаштування працівника з числа переселенців.

З питань отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО звертайтеся за телефоном (0462)77-90-25 або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

До “Армії відновлення” на Чернігівщині долучились більше 700 безробітних

Про це повідомила директорка обласного центру зайнятості Лідія Падалка. Більше 500 безробітних області зробили свій внесок у Перемогу, долучившись до суспільно корисних робіт, ще 200 – до громадських по розбору завалів пошкоджених будинків у Чернігові.

За її словами, перелік суспільно корисних робіт, які здійснюються в регіоні, залежить від його потреби. Це можуть бути роботи, які мають оборонний характер, а також з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, задоволення потреб ЗСУ та сил цивільного захисту.

Зокрема у поточному році суспільно корисні роботи організовано у 9 територіальних громадах області за участю 95 безробітних. Їх силами здійснюються ремонтно-відновлювальні роботи, зводяться фортифікаційні та захисні споруди, укриття цивільного захисту, розчищаються від чагарників та прибираються придорожні й прибережні смуги, заготовляються дрова, плетуться маскувальні сітки.

«На період участі у суспільно корисних роботах з безробітними укладається строковий трудовий договір, оплата праці не може бути нижчою розміру мінімальної заробітної плати, яка на сьогодні складає 6700 грн, що є більшою за середню виплату допомоги по безробіттю. Тож участь в цій програмі є вигідною для безробітних», - сказала Лідія Падалка.

 Бажаєте й ви вступити до «Армії відновлення» країни? Звертайтеся до структурного підрозділу обласної служби зайнятості, зручного для вашого відвідування або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

Жителів Чернігівщини запрошують до лав стрілецького батальйону

В області триває активна робота щодо формування стрілецького батальйону ЗСУ. Укомплектувати його потрібними кадрами військовим допомагає служба зайнятості. Задля цього її фахівці разом з представниками місцевих центрів комплектування та соціальної підтримки проводять спільні заходи (профорієнтаційні семінари, ярмарки вакансій, презентації роботодавця) для безробітних громадян та шукачів роботи. Загалом протягом останніх двох тижнів відбулося близько 40 таких заходів.

Відвідавши спільні заходи служби зайнятості та центрів комплектування та соціальної підтримки, ви дізнаєтесь про актуальні вакансії, порядок відбору громадян України в стрілецький батальйон, умови проходження служби, грошове та матеріальне забезпечення військовослужбовців, соціальний, правовий та медичний захист, пільги. Крім того, учасники мають змогу особисто поспілкуватись з представниками центрів комплектування та соціальної підтримки та отримати відповіді на свої питання.

Військові зауважують: до новоствореного формування на посади офіцерського, сержантського та рядового складу набирають патріотично-налаштованих та вмотивованих громадян, які не мають обмежень за станом здоров’я до проходження військової служби. Приєднатися до лав стрілецького батальйону ЗСУ можуть громадяни як з військовою спеціальністю, так і без відповідного досвіду. Всім охочим служити треба звертатися до територіальних центрів комплектування.

Є питання? Пишіть на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

Мікрогрант для бізнесу: чи може отримувач доопрацьовувати бізнес-план?

Плануєте створити власний бізнес чи розвивати вже діючий? В рамках програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» Ви можете отримати мікрогрант.

Обов'язковою умовою є створення робочих місць. Саме від їхньої кількості залежить сума фінансової підтримки: у разі створення одного робочого місця – від 50 до 150 тис. грн., двох і більше робочих місць – до 250 тис. грн.

З чого почати? Перш за все потрібно подати через портал Дія https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu заяву та бізнес-план.

Чи може отримувач мікрогранту доопрацьовувати бізнес-план? Так. Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. №738 з наступними змінами, передбачає, що коли за результатом розгляду бізнес-плану є потреба його доопрацювання отримувачем, обласний центр зайнятості одноразово повертає такий бізнес-план отримувачу та переносить його розгляд на наступний період за результатами доопрацювання. Водночас, не є підставою для повернення бізнес-плану наявність орфографічних, синтаксичних або граматичних помилок, що не спотворюють змісту бізнес-плану.

Доопрацьований бізнес-план подається отримувачем протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення від обласного центру зайнятості, надісланого в кабінет отримувача на порталі Дія.

Доопрацювання отримувачем бізнес-плану може здійснюватись одноразово.

Отримати консультацію можна за тел.: (0462)67-78-02 або на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Крім того, фахівці Чернігівського обласного центру зайнятості щочетверга, о 10.00, в онлайн-режимі проводять вебінари. Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/YAvFNQz4ZoPFgarK7

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

Про виїзд за кордон потрібно повідомляти

Законом України «Про зайнятість населення» (п.4 ч.2 ст.44) передбачено обов’язок зареєстрованого безробітного протягом 3-х робочих днів інформувати кар’єрного радника про виїзд за межі України. Неповідомлення державної служби зайнятості про виїзд є підставою для припинення реєстрації безробітного (ст.45 п.16¹).

У разі виїзду безробітного під час воєнного стану за кордон та перебування його за межами України понад 30 календарних днів, він зобов’язаний подати до центру зайнятості заяву про припинення реєстрації як безробітного відповідно до п. 28 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2018 № 792.

Це можна зробити онлайн через Єдиний портал державних послуг Дія або через чат-бот https://chatbot.page/WIrtQ4

Після повернення в Україну людина зможе звернутись до служби зайнятості для отримання послуг відповідно до норм чинного законодавства.

У разі виникнення додаткових запитань звертайтеся до найближчого структурного підрозділу обласного центру зайнятості або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 Чернігівський обласний центр зайнятості

 

Скасовано звіт про квоту

Для роботодавців скасували норми, які встановлювали 5% квоту для працевлаштування окремих категорій громадян та передбачали надання щорічного звіту до служби зайнятості.

Так, згідно з наказом Міністерства економіки від 29.12.2022 № 5574 втрачає чинність наказ Мінсоцполітики від 16.05.2013 № 271, яким було затверджено:

- Порядок надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню;

- звіт "Інформація про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за 20__ рік".

Маєте питання? Звертайтеся на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

Підходяща робота під час воєнного стану

Серед основних завдань Державної служби зайнятості - сприяння громадянам у підборі підходящої роботи.

Під час дії воєнного стану підходящою для безробітного та особи, яка шукає роботу, вважається робота, яка відповідає його (її) освіті, професії/професіям (спеціальності/спеціальностям), кваліфікації, набутому особою за період своєї трудової діяльності досвіду роботи.

Разом з тим, підходящою є й робота, яка не потребує кваліфікації (спеціальності), професійної підготовки, або робота, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці.

Підбір підходящої роботи здійснюється за місцем звернення особи до органів служби зайнятості та не обмежується межами адміністративно-територіальної одиниці, в якій особа зареєстрована як безробітна чи звернулася для пошуку роботи. При цьому, без згоди особи їй не може пропонуватися робота, яка потребує зміни місця проживання або місця перебування.

Окрім того, під час воєнного стану безробітні можуть залучатися до суспільно корисних робіт.

У разі відмови безробітного від двох пропозицій підходящої роботи або від виконання суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, реєстрація у службі зайнятості припиняється.

Маєте питання? Звертайтеся на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernig

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області

На Чернігівщині чимало хороших пропозицій від роботодавців, які готові платити гідну заробітну плату. База вакансій служби зайнятості оновлюється щодня, переглянути її можна на порталі державної служби зайнятості за посиланням https://chg.dcz.gov.ua. Найбільше вакансій для лікарів, слюсарів, водіїв, швачок, електромонтерів, підсобних робітників тощо.

Серед пропозицій від роботодавців області є і «нетипові», такі як:

• апаратник формування целофанової плівки;

• дефектоскопіст рентгено-гамаграфування;

• заливальник металу;

• молодший науковий співробітник (філософія, історія, політологія);

• сажотрус;

• налагоджувальник холодноштампувального устаткування.

Більше вакансій на сервісі "Єдиний портал вакансій" https://jobportal.dcz.gov.ua

Телеграм канал актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz

 

У Чернігові потрібні водії тролейбусів

Роботодавець гарантує офіційне працевлаштування, стабільну заробітну плату, соціальний пакет, комфортні умови праці. Працевлаштуватись можуть навіть ті, хто не має відповідної професійної підготовки та досвіду роботи, але є бажання навчатись та працювати.

Підготувати кадри і укомплектувати вакансії КП «Чернігівському тролейбусному управлінню» допомагає служба зайнятості. У зареєстрованих безробітних є можливість безкоштовно вивчитись на водія тролейбуса всього за три місяці у Львівському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Наразі підприємство має потребу у 16 водіях. До речі, у минулому році за сприяння служби зайнятості на підприємстві укомплектовано 12 вакансій. Отже, якщо бажаєте в стислі терміни отримати затребувану на ринку праці професію чи підвищити кваліфікацію, звертайтеся до служби зайнятості.

Консультацію щодо професійного навчання ви можете отримати в будь-якому структурному підрозділі обласної служби зайнятості, зручному для вашого відвідування; в обласному центрі зайнятості за телефоном (0462) 64-04-90, або на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 

На Чернігівщині підприємниця розширила власний бізнес завдяки проєкту «єРобота»

Ірина Кістерна з Прилуччини – не новачок у бізнесі. Вона має власне швейне підприємство, яке виготовляє жіночу спідню білизну, боді, купальники. Ще влітку торік, дізнавшись про програму «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», підприємниця зрозуміла – це шанс для розвитку її бізнесу. Тож, не вагаючись, вирішила скористатися можливістю отримати мікрогрант. Ірина підготувала бізнес-план, подала його разом із заявою через портал «Дія», презентувала свою ідею комісії обласного центру зайнятості та отримала позитивне рішення Державного центру зайнятості, а восени - грантові гроші.

Її швейне підприємство – це родинний бізнес, якому вже чотири роки. За цей час було зроблено чимало: збудовано власне приміщення, придбано сучасне високотехнологічне обладнання, встановлено сонячну електростанцію на 37кВт, знайдено професійних швачок, налагоджено співпрацю з постачальниками матеріалів та клієнтами. Основними перевагами над конкурентами є власний конструкторський цех, робота зі складними та ексклюзивними в пошиві виробами, відшив середніх за обсягами партій та гнучкий підхід до клієнтів. Підприємство співпрацює з українськими брендами, шиючи жіночу білизну на давальницькій сировині. «Своїм клієнтам ми надаємо повний супровід на всіх етапах, починаючи з ескізу до відшиву партії», - каже підприємниця. Також підприємство розвиває власний бренд RIKSI.

Торік вона планувала розширити бізнес, але всі плани змінила війна. «Внаслідок повномасштабного воєнного вторгнення росіян ми повністю втратили замовлення і залишилися без роботи на два місяці. Потім поступово почали працювати, - розповідає Ірина. - Щоб не втратити свою конкурентоспроможність на ринку, підприємство має розвиватися. Ще до початку сумнозвісних подій ми хотіли придбати сучасну промислову розпошивальну швейну машину. Це дозволило б нам виготовляти замовлення будь-якої складності, втілюючи задуми дизайнерів та конструкторів, підвищити якість готової продукції, збільшити обсяги виробництва. Реалізувати заплановане вдалося завдяки отриманому мікрогранту».

Наразі в Ірини Кістерної працює сім швачок, з них дві - були працевлаштовані завдяки програмі «Власна справа» урядового проєкту «єРобота». Адже створення нових робочих місць – є однією з головних вимог для отримання мікрогранту.

У разі виникнення питань, звертайтеся на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

Кого шукають роботодавці області, та кому платять найбільше?

Шукаєте роботу? Серед наявних в базі вакансій служби зайнятості обов’язково знайдеться та, яка відповідає вашим професійним нахилам. Ознайомитися з актуальними вакансіями можна на нашому сайті в рубриці "Шукаю роботу" за посиланням: https://chg.dcz.gov.ua/

Отже, кому роботодавці Чернігівщини готові платити найбільше і скільки саме?

- агроном - 36 000 грн, Чернігівський район, смт Куликівка;

- начальник цеху - 25 000 грн, Прилуцький район, смт Ладан;

- головний енергетик - 25 000 грн, м. Ніжин;

- майстер – 20 700 грн, м. Ніжин;

- водій автотранспортних засобів – 20 000 грн, Ніжинський район, с. Талалаївка;

- електрогазозварник - 20 000 грн, Прилуцький район, смт Ладан;

- лікар-акушер-гінеколог - 20 000 грн, Новгород-Сіверський район, смт Короп;

- лікар-офтальмолог - 20 000 грн, Прилуцький район, смт Варва;

- майстер - 20 000 грн, м. Чернігів;

- слюсар з механоскладальних робіт - 20 000 грн, Прилуцький район, смт Ладан.

Більше пропозицій роботи на сервісі "Єдиний портал вакансій" https://jobportal.dcz.gov.ua

Телеграм канал актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz .

 

 

Плануєте взяти на роботу громадянина іншої держави?

Треба отримати дозвіл у службі зайнятості. Для цього роботодавець має подати до обласного центру зайнятості пакет документів. Їх перелік та способи подачі за посиланням: https://chg.dcz.gov.ua/publikaciya/perelik-dokumentiv-dlya-otrymannya-dozvolu-na-zastosuvannya-praci-inozemciv-ta-osib-bez

Дозвіл оформлює роботодавець на посаду, на яку іноземця планує працевлаштувати. Після закінчення терміну дії дозволу його можна продовжити. Використання праці іноземця без дозволу є порушенням Закону України «Про зайнятість населення», за що передбачена відповідальність.

Видача та продовження дії дозволу на застосування праці громадян Російської Федерації, Республіки Білорусь, а також інших держав, визнаних такими, що становлять загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності і демократичному конституційному ладу та іншим національним інтересам України, здійснюються за погодженням із регіональними органами Служби безпеки України.

За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном (0462) 64-04-90 або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

На Чернігівщині потрібні швачки

Незважаючи на воєнний стан, швейні підприємства області працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Найбільше бракує швачок. Також потрібні інженери-технологи, складальники верху взуття, кравці тощо. Роботодавці гарантують офіційне працевлаштування, стабільну заробітну плату, соціальний пакет, комфортні умови праці. Загалом у базі даних обласної служби зайнятості налічується більше 30 вакансій у галузі легкої промисловості із заробітною платою до 13 тис. грн.

Працевлаштуватись на швейні підприємства можна навіть тим, хто не має відповідної професійної підготовки та досвіду роботи, але є бажання навчатись та працювати. Зареєстрованим безробітним служба зайнятості пропонує безкоштовно за короткий термін освоїти навики швейної майстерності або підвищити кваліфікацію з подальшим працевлаштуванням. Готують кадри безпосередньо на виробництві у роботодавця, в професійно-технічних закладах області та за її межами - в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

З питань працевлаштування на підприємства легпрому звертайтеся до будь-якого структурного підрозділу обласного центру зайнятості чи на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Пропозиції роботи дивіться на сервісі "Єдиний портал вакансій" https://jobportal.dcz.gov.ua , телеграм каналі актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz .

 

Медзаклади Чернігівщини потребують працівників

Про це повідомляють у службі зайнятості. Робота є для лікарів різних профілів, сестер медичних, фельдшерів, молодших медичних сестер. Зокрема в області потрібні лікарі загальної практики-сімейні лікарі, терапевти, педіатри, стоматологи, невропатологи, хірурги, анестезіологи тощо. Медпрацівників шукають у Чернігові, Сновську, Новгород-Сіверську, Ніжині, Варві, Прилуках, а також на Городнянщині, Коропщині, Сосниччині, Бобровиччині, Борзнянщині, Ічнянщині, Куликівщині. Загалом у базі даних обласної служби зайнятості налічується близько 40 вакансій у сфері охорони здоров’я.

Заробітна плата лікарів до 25 тис. грн, сестер медичних – до 8 тис. грн. Деякі пропозиції роботи - з наданням житла.

Якщо вас зацікавили вакансії в сфері охорони здоров’я, звертайтеся до будь-якого структурного підрозділу обласного центру зайнятості чи за телефоном (0462) 77-90-25, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Пропозиції роботи дивіться на сервісі "Єдиний портал вакансій" https://jobportal.dcz.gov.ua, телеграм каналі актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz.

 

Державній службі зайнятості – 32!

21 грудня 1990 року в Україні створено Державну службу зайнятості. Відтоді 32 роки поспіль завдяки щоденній роботі її фахівців укомплектовуються робочі місця, тисячі громадян повертаються до праці.

За час існування державної служби зайнятості лише в нашій області налічується майже 2 млн звернень громадян за її послугами. Зокрема, понад 600 тис. наших земляків працевлаштовано, більше 100 тис. охоплено професійним навчанням, понад 200 тис. залучено до тимчасової зайнятості.

Тисячі мешканців області отримали роботу завдяки програмам фінансового стимулювання роботодавців на створення нових та додаткових робочих місць, зокрема більше 14 тис. – шляхом надання дотацій, понад 3 тис. – шляхом компенсації єдиного соціального внеску. Серед успішних підприємців чимало й колишніх безробітних - майже 13 тис. шукачів роботи свого часу скористалися виплатою допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи.

Усе це - результат копіткої роботи не одного покоління фахівців служби зайнятості, які упродовж років віддавали свої знання, енергію, тепло сердець задля благородної мети – допомоги людям, яких спіткало безробіття.

 Нинішній 2022 рік - найбільш складний і непередбачуваний для всіх нас. Та служба зайнятості за час свого існування набула досвіду оперативного реагування на виклики суспільства. У відповідь на шок на ринку праці через воєнну агресію було ухвалено низку змін до законодавства. Зокрема, спрощено процедуру отримання статусу безробітного, роботодавцям надано додаткові фінансові пільги для працевлаштування внутрішньо переміщених осіб – вони можуть отримати компенсацію витрат на оплату їх праці.

Службі зайнятості також довірили реалізацію програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», з чим вона відмінно впоралась. Мета програми допомогти фінансово через надання мікрогранту охочим започаткувати або розвинути власний бізнес та створити нові робочі місця.

У період воєнного стану запрацювала «Армія відновлення». До її лав саме служба зайнятості «мобілізує» зареєстрованих безробітних для виконання суспільно корисних робіт. Так, на Чернігівщині силами безробітних зводились захисні споруди, заготовлялись дрова, розчищались від чагарників придорожні смуги поблизу блокпостів, підстанції електромереж, плелись маскувальні сітки для військових. Такий вид тимчасової зайнятості дозволив українцям не лише отримати дохід, а й долучитись до праці на Перемогу.

Щоб послуги були ще доступніші, служба зайнятості відкрила нові канали комунікації в популярних нині месенджерах, запровадила низку електронних сервісів. Зокрема, для розширення можливостей пошуку роботи було створено "Єдиний портал вакансій" https://jobportal.dcz.gov.ua, який акумулює пропозиції роботи Державної служби зайнятості та найбільш популярних сайтів з працевлаштування (Work.ua, robota.ua, novarobota.ua, PidBir, grc.ua - сайт з пошуку роботи, Jooble). База вакансій оновлюється в режимі реального часу.

На часі реалізація Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці», який містить нові підходи до стимулювання зайнятості населення.

 

 

Кому роботодавці Чернігівщини готові платити найбільше і скільки саме?

ТОП високооплачуваних вакансій від служби зайнятості:

36 тис. грн - агроном (Чернігівський район, смт Куликівка);

25 тис. грн – зоотехнік (Ніжинський район, с.Коломійцівка);

25 тис. грн – заступник начальника відділу сільськогосподарського підприємства (Ніжинський район, с. Нова Басань);

25 тис. грн - лікар загальної практики-сімейний лікар (Ніжинський район, м. Бобровиця);

25 тис. грн - інженер (Ніжинський район, с.Коломійцівка);

20 тис. грн - електрогазозварник (Прилуцький район, смт Ладан);

20 тис. грн - лікар-хірург (м. Новгород - Сіверський);

20 тис. грн - оператор верстатів з програмним керуванням (м. Чернігів);

20 тис. грн - водій автотранспортних засобів (Ніжинський район, с. Кунашівка);

20 тис. грн - слюсар з механоскладальних робіт (Прилуцький район, смт Ладан);

ℹ️Більше пропозицій роботи на сервісі "Єдиний портал вакансій" https://jobportal.dcz.gov.ua

ℹ️Телеграм канал актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz.

 

За працевлаштування переселенця - грошова компенсація

Компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 177 внутрішньо переміщених осіб отримає 71 роботодавець Чернігівщини. Відповідні рішення прийняті обласним центром зайнятості станом на 14 грудня.

Нагадуємо, компенсація витрат надається у розмірі 6,5 тис. грн за кожну працевлаштовану особу тривалістю не більше двох місяців з дня працевлаштування.

Для отримання компенсації роботодавцям необхідно подати заяву до центру зайнятості, розташованого за їх місцезнаходженням. Це можна зробити особисто під час відвідування центру зайнятості або, надіславши на адресу електронної пошти. Реалізація цієї послуги наразі можлива і через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія.

До заяви необхідно додати пакет документів:

- копія наказу про працевлаштування особи;

- відомості про працівників, які є застрахованими особами (ПІП, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта);

- копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

З питань отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО звертайтеся за телефоном (0462)77-90-25, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 
Новий професійний старт у 45+

Такий шлях обрали для себе семеро чернігівців, які отримали від служби зайнятості ваучери на навчання для підвищення своєї конкурентоспроможності на ринку праці.

Ваучер – це документ, що дає право безкоштовно пройти навчання та підвищити свій професійний рівень за однією з 70 професій та спеціальностей із затвердженого Переліку, ознайомитися з яким можна на сайті Державної служби зайнятості https://www.dcz.gov.ua/.../perelik-profesiy-specialnostey...

Чернігівці для навчання обрали професії, які наразі є затребуваними у роботодавців області, а саме: слюсар-ремонтник, електромонтер, кухар, тракторист-машиніст. Здобуватимуть їх вони у професійно-технічних навчальних закладах міста, таких як: «Чернігівське вище професійне училище», «Чернігівський професійний будівельний ліцей», Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту, «Чернігівський обласний НКК». Для цього їм знадобиться від п’яти до семи з половиною місяців.

Нагадуємо: скористатися ваучером на навчання можуть громадяни, старше 45 років, які не перебувають на обліку в службі зайнятості як безробітні, мають професійно-технічну або вищу освіту та страховий стаж не менше 15 років.

Також отримати ваучер можуть й інші категорії населення, зокрема звільнені з військової служби, учасники АТО, внутрішньо переміщені особи, тощо. Більше інформації читайте за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery

Консультацію щодо отримання ваучера на навчання можна отримати в будь-якому центрі зайнятості, зручному для вашого відвідування; в обласному центрі зайнятості за телефоном (0462) 77-90-31, або на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Пресслужба обласного центру зайнятості

 

3D-дизайнером допоможе стати служба зайнятості

Тривимірна, або 3D-графіка - це розділ комп'ютерної графіки для зображення об'ємних об'єктів, які максимально наближені до реальних. Саме цей вид графіки широко використовується в інженерному проектуванні, комп’ютерному моделюванні, анімації, мультиплікації, індустрії розваг тощо.

Отож, погодьтесь, що професія 3D-дизайнера досить перспективна у сучасному світі. Здобути її можна за сприяння служби зайнятості у короткий термін та ще й безкоштовно.

Наразі такою можливістю скористалася безробітна Наталія Горна з Чернігова. З 23 листопада за направленням Чернігівського міського центру зайнятості вона підвищує кваліфікацію за навчальною програмою «Створення тривимірної графіки у програмі Autodesk 3ds Max». Навчається жінка дистанційно, у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, де протягом трьох місяців опанує дизайнерські навички та навчиться працювати із сучасними програмами. Здобуті знання буде використовувати безпосередньо на робочому місці, яке гарантує ТОВ «Феодал проект».

Консультацію щодо професійного навчання ви можете отримати в будь-якому центрі зайнятості, зручному для вашого відвідування; в обласному центрі зайнятості за телефоном (0462) 77-90-31, або на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

#працюйпідтримуйЗСУ #роботазброяперемога #служба_зайнятості

 

 

Коли отримувач мікрогранту на власну справу має зареєструватися як підприємець?

Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства мікрогрант на створення або розвиток власного бізнесу можуть отримати вже зареєстровані суб’єкти господарювання та громадяни, які тільки мають намір розпочати підприємницьку діяльність. Завчасно реєструватися фізичною особою-підприємцем або створювати юридичну особу не потрібно. Зробити це треба протягом п'ятнадцяти робочих днів з дня отримання позитивного рішення про надання мікрогранту. У разі не реєстрації у вказаний строк рішення про надання мікрогранту скасовується.

Ознайомитися з Порядком надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 №738 (зі змінами) можна за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/738-2022-%D0%BF#n19

Всі охочі стати підприємцями та підприємці з досвідом можуть скористатися програмою, подавши заяву та бізнес-план до 12 грудня 2022 року через портал «Дія» https://is.gd/KT7RoW

Консультації за тел. (0462)77-90-29 або на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

Більше 100 тисяч вакансій щоденно…

Таку кількість пропозицій роботи містить Єдиний портал вакансій Державної служби зайнятості https://jobportal.dcz.gov.ua/, створений в рамках угоди про співпрацю з провідними сайтами з пошуку роботи (Work.ua, Rabota.ua, jooble.ua та ін.). Зокрема, для шукачів роботи у Чернігівській області на порталі шоденно налічується близько 1,5 тис. вакансій.

Користуватись порталом можна з будь-якого мобільного пристрою, а пошук вакансій віднедавна здійснювати за «районом» та «громадою». База вакансій оперативно оновлюється, отож містить виключно актуальні пропозиції.

Також актуальні пропозиції роботи дивіться в телеграм-каналі державної служби зайнятості: https://t.me/worknowdcz Радимо підписатися на розсилку вакансій за галуззю та регіоном. 

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

 

Робота є на підприємствах легпрому

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість. В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

За словами директора Чернігівського обласного центру зайнятості Лідії Падалки, легка промисловість – це та галузь економіки, яка наразі тримає два фронти: економічний і військовий. Саме ці напрями зараз є ключовими для країни. Адже діючі підприємства наповнюють бюджет країни, забезпечують людей роботою, а ЗСУ - продукцією вітчизняного виробництва. Серед основних виробників – відомі на Чернігівщині та за її межами підприємства: ТОВ «Алітоні», ПрАТ «Чернігівська швейна фабрика «Елегант», ПрАТ «Прилуцька швейна фабрика», ТОВ «Сівертекс», ТОВ «Тозіналі», ПрАТ «Еліта», ТОВ «Остратекс», ВП «ТК-Стиль ТОВ «Текстиль-контакт», ПрАТ «Чернігівська взуттєва фабрика «Берегиня», ТОВ «Прилуцька швейна фабрика «Корона». В області виготовляють чоловічий, жіночий, спідній, робочий, форменний одяг, взуття, постільну білизну, ковдри, подушки, м’які іграшки, прогумовані, технічні, фільтрувальні, ситові тканини, сукно, брезент, мішковину, канати, мотузки, сітки тощо.

Цього року галузь легкої промисловості області потребувала майже 250 працівників. Саме стільки вакансій було подано роботодавцями до служби зайнятості. З них укомплектовано понад 70%. Щоправда, потреба в кваліфікованих кадрах на підприємствах легкої промисловості області існує постійно. Найбільше бракує швачок. Також потрібні закрійники, інженери-технологи, складальники верху взуття, кравці, контролери матеріалів і виробів тощо. Роботодавці гарантують офіційне працевлаштування, стабільну заробітну плату, соціальний пакет, комфортні умови праці.

Працевлаштуватись на швейні підприємства можна навіть тим, хто немає відповідної професійної підготовки та досвіду роботи, але є бажання навчатись та працювати. Зареєстрованим безробітним служба зайнятості пропонує безкоштовно за короткий термін освоїти навики швейної майстерності або підвищити кваліфікацію з подальшим працевлаштуванням. Готують кадри безпосередньо на виробництві у роботодавця, в професійно-технічних закладах Чернігівщини, а ще - в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Цього року на замовлення швейних підприємств області за направленням служби зайнятості навчалися 70 безробітних.

З питань працевлаштування на підприємства легпрому звертайтеся до будь-якого структурного підрозділу обласного центру зайнятості чи на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Пропозиції легальної роботи тут:

- сайт Державної служби зайнятості https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy

- сервіс "Єдиний портал вакансій" https://jobportal.dcz.gov.ua

- телеграм канал актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

 

Роботодавцям – компенсація, переселенцям – робота

Компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 165 внутрішньо переміщених осіб отримають 67 роботодавців Чернігівщини. Відповідні рішення прийняті обласним центром зайнятості станом на 17 листопада.

Нагадуємо, компенсація витрат надається у розмірі 6,5 тис. грн за кожну працевлаштовану особу тривалістю не більше двох місяців з дня працевлаштування.

Для отримання компенсації роботодавцям необхідно подати заяву до центру зайнятості, розташованого за їх місцезнаходженням. Це можна зробити особисто під час відвідування центру зайнятості або, надіславши на адресу електронної пошти. Реалізація цієї послуги наразі можлива і через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія.

До заяви необхідно додати пакет документів:

- копія наказу про працевлаштування особи;

- відомості про працівників, які є застрахованими особами (ПІП, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта);

 - копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

З питань отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО звертайтеся за телефоном (0462)77-90-25, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 

 
 
Близько 7 тисяч працевлаштованих безробітних за 10 місяців
 

А це кожен 4-й з тих, хто звернувся за допомогою в пошуках роботи до служби зайнятості. Крім того, її фахівцями до громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 1463 особи, ще 1416 - скеровано на професійне навчання. Про такі підсумки роботи обласної служби зайнятості протягом січня-жовтня 2022 року повідомила директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка.

За її словами найбільше вакансій було на підприємствах переробної промисловості, у сфері освіти, охорони здоров’я, сільському господарстві та торгівлі. Зокрема, затребувані слюсарі, електромонтери, водії, інженери, бухгалтери. Сталим попитом на регіональному ринку праці користуються швачки.

Станом на 1 листопада в області налічувалось 9,4 тис. безробітних, для яких у базі даних служби зайнятості було 646 пропозицій роботи, що майже вдвічі менше у порівнянні з минулим роком. Отож, на кожне вільне робоче місце претендувало 15 осіб проти 8 рік тому.

Пропозиції роботи - на сервісі "Єдиний портал вакансій" https://jobportal.dcz.gov.ua , телеграм каналі актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz .

Чернігівський обласний центр зайнятості

 
Від навичок до швейної майстерності та гарантованої роботи

Такий шлях пропонує безробітним Чернігівщини служба зайнятості. Професія швачки є актуальною і постійно затребуваною на ринку праці області. Людям, які володіють цією професією, нескладно знайти роботу й за межами регіону, адже професіонали цієї галузі можуть працювати на фабриках, в невеликих приватних фірмах, ательє, ремонтних майстернях, а також займатися власною справою, шиючи на замовлення клієнтів.

Оволодіти швейною майстерністю сьогодні можна у короткий термін, та ще й безкоштовно - за сприяння служби зайнятості. Навчання безробітних організовують прямо на виробничих майданчиках. Наразі 9 жінок вчаться на швейному виробництві у Тупичеві, що на Городнянщині, де їм гарантовані й робочі місця.

Курси цільового призначення на виробництві розпочалися 8 листопада й триватимуть два тижні. Премудрості професії підопічні служби зайнятості опановують під керівництвом досвідченого викладача Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування.

З питань професійного навчання звертайтеся за телефоном (0462)77-90-31 чи на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

#роботазброяперемога #працюйпідтримуйЗСУ

 

 

До "Армії відновлення" країни долучилися безробітні Чернігівщини

Про це повідомила очільниця обласної служби зайнятості Лідія Падалка. Йдеться про організацію органами місцевого самоврядування спільно з військовим командуванням суспільно корисних робіт у період воєнного стану.

У рамках урядової ініціативи «Армія відновлення» запропоновано механізм залучення тимчасово безробітних до виконання робіт оборонного характеру. До переліку суспільно корисних робіт також входять вантажно-розвантажувальні роботи, розбір завалів, заготівля дров, облаштування споруд цивільного захисту, надання допомоги окремим категоріям громадян (особам з інвалідністю, одиноким людям похилого віку) тощо. Варто зазначити, що залучені до таких робіт громадяни отримують заробітну плату на рівні мінімальної, яка з жовтня складає 6700 грн. Праця безробітних оплачується з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Так, за словами Лідії Падалки, в нашій області суспільно корисні роботи стартували в середині жовтня у Прилуцькій територіальній громаді, Там більше 40 безробітних було залучено до зведення фортифікаційних та захисних споруд, вирубки чагарників біля підстанцій електромереж, а також приведення у належний стан укриттів цивільного захисту населення.

На сьогодні рішення про організацію суспільно корисних робіт прийняті ще у двох територіальних громадах області: Козелецькій та Дмитрівській, що на Бахмаччині. Там до таких робіт наразі залучено понад 30 безробітних громадян. Вони розчищали від чагарників придорожні смуги поблизу блокпостів, прибирали підвали, заготовляли дрова для освітніх закладів.

У листопаді на Чернігівщині до «Армії відновлення» планується залучити ще понад 200 підопічних служби зайнятості. Вже прийнято рішення про організацію суспільно корисних робіт в Остерській територіальній громаді, підготовлено проекти рішень ще по 5-ти територіальних громадах області. Служба зайнятості у подальшому також прагне долучитися до співпраці з громадськими та волонтерськими організаціями з метою допомоги у плетінні захисних сіток, фасуванні гуманітарної допомоги тощо.

Для отримання консультацій скористайтесь каналом онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 

Роботодавцям – компенсація, переселенцям - робота

Компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 149 внутрішньо переміщених осіб отримають 64 роботодавці Чернігівщини. Відповідні рішення прийняті обласним центром зайнятості станом на 27 жовтня.

Нагадуємо, компенсація витрат надається у розмірі 6,5 тис. грн за кожну працевлаштовану особу тривалістю не більше двох місяців з дня працевлаштування.

Для отримання компенсації роботодавцям необхідно подати заяву до центру зайнятості, розташованого за їх місцезнаходженням. Це можна зробити особисто під час відвідування центру зайнятості або, надіславши на адресу електронної пошти. Реалізація цієї послуги наразі можлива і через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія.

До заяви необхідно додати пакет документів:

- копія наказу про працевлаштування особи;

- відомості про працівників, які є застрахованими особами (ПІП, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта);
- копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
З питань отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО звертайтеся за телефоном (0462)77-90-25, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

У чому різниця між суспільно корисними та громадськими роботами?

Суспільно корисні роботи в умовах воєнного стану мають оборонний характер або ж слугують для ліквідації надзвичайних ситуацій, які виникли в період воєнного стану, та їх наслідків, забезпечують функціонування національної економіки та життєдіяльність населення.

Громадські роботи організовуються для забезпечення економічної, соціальної та екологічної користі певної громади з метою додаткового стимулювання до праці, матеріальної підтримки безробітних та інших категорій осіб.

Хто організовує?

Суспільно корисні роботи організовує військове командування самостійно або із залученням місцевих держадміністрацій та органів місцевого самоврядування або військових адміністрацій (у разі їх утворення).

Організатор громадських робіт - місцева влада із залученням на добровільних засадах роботодавців.

Хто може брати участь у зазначених роботах?

На підставі запровадження трудової повинності до суспільно корисних робіт залучаються працездатні особи, у тому числі особи, що не підлягають призову на військову службу, які за віком і станом здоров'я не мають обмежень до роботи в умовах воєнного стану, а саме:

- зареєстровані безробітні та інші незайняті особи, зокрема внутрішньо переміщені;

- працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств (за погодженням з їх керівниками), що не залучені до виконання мобілізаційних завдань (замовлень) та не зараховані до складу об'єктових формувань цивільного захисту, - у порядку переведення;

- особи, зайняті в особистому селянському господарстві;

- студенти вищих, учні та слухачі професійно-технічних навчальних закладів;

- особи, які забезпечують себе роботою самостійно.

Громадські роботи передбачають добровільну участь таких категорій:

- зареєстрованих безробітних, яким не знайдено підходящу роботу;

- осіб, які перебувають на обліку в службі зайнятості як шукачі роботи;

- працівників, які втратили частину заробітної плати внаслідок зупинення (скорочення) виробництва.

Які види робіт виконують?

Суспільно корисні роботи під час воєнного стану мають відновити повноцінне функціонування інфраструктури громади та її безпеки. Це - ремонтно-відновлювальні роботи, розбір завалів, розчищення колій та доріг, будівництво захисних споруд цивільного характеру, вантажні та сільськогосподарські роботи, заготівля дров до опалювального сезону, підтримання громадського порядку тощо.

Громадські роботи – це роботи екологічного спрямування (благоустрій населених пунктів, ліквідація наслідків стихійних явищ, упорядкування меморіалів, пам'ятників, кладовищ) та соціального спрямування (супровід громадян з інвалідністю, надання допомоги родинам учасників АТО). Окремий напрям – інформаційно-консультативна робота в органах соціального захисту.

Виникли питання, звертайтеся за тел. (0462)77-90-25 або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

До уваги роботодавців!

Відкрили вакансію – повідомте службу зайнятості! Причому це потрібно зробити не пізніше, ніж через 3 робочі дні з дати відкриття.

Нагадаємо, що з 7 липня цього року застосовується нова форма звітності за формою № 3ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)».

Зауважимо, що подавати цей звіт потрібно незалежно від намірів роботодавця шукати працівника самостійно чи за допомогою служби зайнятості – в інформації має бути чітко зазначено спосіб укомплектування вакансії.

Що стосується вимог щодо професійних компетенцій претендента на вакансію, то така інформація викладається у довільній формі. Може бути проставлена відмітка “Без вимог”.

Роботодавець може подати звіт № 3-ПН традиційно, у паперовому вигляді, до будь-якого центру зайнятості (філії) незалежно від місцезнаходження підприємства, а також засобами електронного зв’язку.

Консультації за телефоном (0462) 77-90-25, або скористайтесь нашим каналом онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 Обласний центр зайнятості

 

Нова мінімальна зарплата з 1 жовтня 2022 року: що зміниться для безробітних?

З 1 жовтня 2022 року в Україні підвищилися соціальні стандарти (згідно статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік»). Зокрема, мінімальна заробітна плата зросла у місячному розмірі до 6700 гривень. У зв’язку з цим розмір заробітної плати у вакансіях, а також при залученні до суспільно корисних робіт не може бути нижче ніж 6700 грн (за умови відпрацювання повного робочого часу).

При цьому максимальний розмір допомоги по безробіттю у період воєнного стану не змінюється і становить 9750 грн, тобто 150% мінімальної заробітної плати.

Якщо ви шукаєте роботу, до ваших послуг:

- вакансії служби зайнятості https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy

- сервіс "Єдиний портал вакансій" https://jobportal.dcz.gov.ua

- Телеграм канал актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz

Підписуйтесь також на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

 «Барометр професій» від обласної служби зайнятості

Цікавитеся актуальними професіями Чернігівщини? Фахівці обласної служби зайнятості розробили для вас «Барометр професій». Він допоможе зорієнтуватися у великому та складному світі професій, обрати правильний професійний шлях і стати затребуваним на ринку праці.

Отже, актуальні професії на ринку праці області: водій автотранспортних засобів, оператор котельні, тракторист, соціальний робітник, кухар, бухгалтер, продавець продовольчих та непродовольчих товарів, верстатник деревообробних верстатів, слюсар-ремонтник.

Професії, за якими є можливість працевлаштуватись у регіоні: слюсар з експлуатації та ремонту газового господарства, оператор верстатів з програмним керуванням, слюсар-сантехнік, швачка, лікар загальної практики - сімейний лікар, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, охоронник, лікар ветеринарної медицини, підсобний робітник.

Професії, які є на підприємствах області в незначних кількостях: бетоняр, гравер друкарських форм, оператор сушильного устаткування, перукар (перукар-модельєр), водій тролейбуса, штукатур, оператор заправних станцій, дояр, рамник.

Професії, які відсутні на ринку праці регіону: гірник, моторист бетонозмішувальних установок, вибірник-укладальник каменю, гальванік, апаратник сушіння, інспектор з соціальної допомоги, технолог із агрономії, ракліст (виробництво текстилю), технік з планування.

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

Українці можуть отримати від 50 до 250 тисяч гривень на власний бізнес

Будь-який українець, який має бізнес або ж нереалізовані ідеї та тверді наміри започаткувати або продовжувати власну справу, може розраховувати на підтримку держави в межах грантової програми «єРобота».

Обов'язковою умовою є створення робочих місць. Саме від їхньої кількості залежить сума фінансової підтримки: у разі створення одного робочого місця – від 50 до 150 тис. грн., двох і більше робочих місць – до 250 тис. грн.

За грантові кошти можна буде придбати обладнання, закупити ліцензійне програмне забезпечення, тварин, сировину та матеріали, товари та послуги, пов’язані з виробництвом продукції, в тому числі послуги маркетингу та реклами, оплатити оренду тощо. Повернення коштів передбачається шляхом сплати податків і зборів, передусім за працевлаштованих осіб.

 

Для участі в програмі необхідно подати на порталі Дія https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu такі документи:

  • заяву на отримання мікрогранту;

  • бізнес-план щодо створення нового або розвитку діючого бізнесу.

Процедура прийняття рішення досить проста. Перш за все експерти «Ощадбанку» проведуть оцінку ділової репутації заявника. У разі позитивної оцінки, обласний центр зайнятості розглядає його бізнес-план та проводить з ним онлайн-співбесіду. Остаточне рішення щодо надання коштів чи відхилення пропозицій ухвалює Державний центр зайнятості.

На Чернігівщині станом на 15 вересня поточного року через портал «Дія» подано 275 заяв на отримання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу. Отож, в області можуть з’явитися виробництво пелет, бетону, меблів, екологічних товарів для дітей, дому та домашніх тварин тощо.

Умови надання мікрогранту – за посиланням: https://bit.ly/3ohSjqA

Про найбільш поширені помилки при поданні документів читайте тут: https://is.gd/355RID

Отримати консультацію щодо мікрогрантів можна за тел. (0462)44-90-29 або на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Крім того, щочетверга в онлайн-режимі Чернігівський обласний центр зайнятості проводить вебінари з цієї тематики. Детальніше читайте за посиланням: https://chg.dcz.gov.ua/.../do-uvagy-bazhayuchyh-otrymaty...

 

Пресслужба Чернігівського обласного центру зайнятості, т.678-675

 

 

У Чернігові безробітні допомагають розбирати завали

У Чернігові тривають роботи по розбору завалів будинків місцевих мешканців, які постраждали під час бойових дій. Сьогодні до цієї важливої справи долучилося 160 безробітних, які перебувають на обліку у міському центрі зайнятості. Серед них є колишні працівники і працівниці сфери культури, торгівлі та промисловості. Всі вони працюють на громадських роботах у одному з найбільш постраждалих районів міста - на Бобровиці. Завдання в усіх одне: демонтувати те, що вже не можна відновити, відсортувати вцілілі матеріали та прибрати непотріб, аби люди могли відбудуватися. Працюють на завалах за строковим договором на місяць, з двома вихідними, восьмигодинним графіком та обідньою перервою. Замість допомоги по безробіттю отримують заробітну плату.

Громадські роботи організовано громадською організацією «Іскра добра» спільно з Чернігівським міським центром зайнятості. Найближчим часом планується залучити ще щонайменше 600 безробітних. До речі, 11 із 18 учасників першої групи, тобто більше половини, після обов’язкового терміну вирішили продовжити працювати і уклали нові договори.

З питань організації та проведення громадських робіт звертайтесь до обласного центру зайнятості за тел. (0462) 77-90-25 або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 

#працюйпідтримуйЗСУ #роботазброяперемога #служба_зайнятості

 

Українська за 27 уроків від Prometheus

Знання державної мови – обов’язок кожного українця і важлива професійна якість людей багатьох професій. Вільне володіння рідною мовою підвищує вашу конкурентоспроможність на ринку праці, розширює можливості щодо працевлаштування та кар’єрного росту. Тому російськомовним шукачам роботи у службі зайнятості радять вивчати рідну мову. Допоможе в цьому безкоштовний онлайн-курс «Українська за 27 уроків» на платформі Prometheus https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:Prometheus+UKR101+2020/about?fbclid=IwAR0zrCvuE5LZII8qk7TpdXBpKOrk7uvPuQfAQR3-aMnK7hfM0OBtP_dMLFU

Курс дає змогу вивчити українську мову на елементарному рівні А1-А2. Складається він з відеоуроків і конспектів до них, творчих завдань і тестових вправ. Родзинкою є форум, де учасники курсу можуть спілкуватися українською.

Кожен урок передбачає опанування лексичного мінімуму з конкретної теми та однієї з граматичних тем. Після кожного відеоуроку треба пройти проміжний тест на кілька запитань для перевірки розуміння матеріалу та закріплення знань, умінь та навичок, а в кінці курсу - підсумковий контрольний тест. Успішно склавши його, ви отримаєте офіційний сертифікат із зазначенням вашого рівня знань.

Отже, вивчайте, знайте та любіть рідну мову!

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

 

Які працівники потрібні роботодавцям Чернігівщини?

Традиційно на Чернігівщині зберігається сталий попит на представників робітничих професій. Більшість вільних робочих місць у переробній промисловості, сільському господарстві, оптовій та роздрібній торгівлі. Насамперед роботодавці області потребують водіїв, трактористів, яким готові платити до 20 000 грн, а також слюсарів, яким обіцяють до 12 000 грн. Затребувані також швачки із заробітною платою до 12 000 грн, електргазозварники – до 12 400 грн, продавці – до 7 000 грн, підсобні робітники – до 8 600 грн. Доволі високі шанси знайти роботу і професіоналам. Є вакансії для лікарів різного профілю, бухгалтерів, інженерів тощо.

Станом на 1 серпня в області налічувалось 12,5 тис. офіційно зареєстрованих безробітних. На одне вільне робоче місце - 25 претендентів. Середня заробітна плата вакансії, яку виставляє нині роботодавець, дорівнює 9 тис. грн.

Найбільша база легальної роботи тут: https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy .

Телеграм канал актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz .

#працюйпідтримуйЗСУ #роботазброяперемога #служба_зайнятості

Є робота для швачок на Прилуцькій швейній фабриці

Шукаєте роботу та маєте хист до шиття? Запрошуємо вас 12 серпня до Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості, що розташована за адресою: м. Прилуки, вул. Вокзальна, 46, на мініярмарок вакансій, який відбудеться на замовлення ПрАТ «Прилуцька швейна фабрика». Початок заходу о 10.00. Шукачі роботи матимуть змогу віч-на-віч поспілкувалися з представником роботодавця.

Наразі Прилуцька швейна фабрика шукає швачок. Роботодавець гарантує офіційне працевлаштування, а отже, соціальний пакет, гідні умови праці, вчасну виплату заробітної плати. Крім того, обіцяє компенсувати 50% вартості проїзду для працівників-мешканців району або здійснювати їх підвіз до місця роботи, якщо в одній місцевості проживає 15 осіб. На підприємстві працює медичний пункт, де працівники мають змогу перевірити свій стан здоров’я, отримати консультацію та кваліфіковану медичну допомогу.

Фабрика спеціалізується на виробництві верхнього чоловічого та жіночого одягу, а саме: жіночих та чоловічих плащів, пальт, напівпальт, жакетів та блейзерів, суконь та спідниць, брюк, бриджів, блузок з натуральних матеріалів, а також спецодягу. У штаті наразі налічується 190 працівників.

За додатковою інформацією звертайтесь до Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості за тел. (04637)3-29-14.

Найбільша база легальної роботи тут https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy

Телеграм канал актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

Вчи українську з Є-мовою!

Знання державної мови – обов’язок кожного українця і важлива професійна якість людей багатьох професій. Вільне володіння рідною мовою підвищує вашу конкурентоспроможність на ринку праці, розширює можливості щодо працевлаштування та кар’єрного росту. Тому російськомовним шукачам роботи у службі зайнятості радять вивчати рідну мову. Допоможе в цьому «Є-мова» (https://emova.language-ua.online/)

Це — онлайн платформа для безкоштовного вивчення громадянами України рідної мови з акцентом на розмовну частину. Там є загальні курси з вивчення мови, а саме: «Українська за 27 уроків» (елементарний рівень – А1-А2) та «22 уроки до мовної впевненості» (рівень В1, що дозволяє бути впевненим мовним користувачем і є логічним продовженням попереднього курсу). А також курси, які створені для вчителів шкіл, щоб полегшити їм перехід на викладання своїх предметів українською. Щоправда, вони підійдуть усім. Йдеться про курси «Українська для фізиків та ліриків», «Мовний менеджмент в освіті та комунікативні стратегії».

Усі матеріали є відкритими та доступними 24/7. Вам потрібно спочатку зареєструватися, пройти тестування, що визначає рівень володіння українською, та обрати курс. Відповідно до встановленого рівня учасник отримує навчальні матеріали: тексти, відео, практичні заняття, тести тощо. Опісля проходження курсу можна отримати офіційний сертифікат із зазначенням вашого рівня знань.

Отже, вивчайте, знайте та любіть рідну мову!

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

Кого шукають роботодавці області, та кому платять найбільше?

Аби добре заробляти, не обов’язково шукати роботу за межами області, а то й країни. На Чернігівщині є чимало хороших пропозицій від роботодавців, які готові платити пристойну заробітну плату.

Отже, кому роботодавці Чернігівщини готові платити найбільше і скільки саме?

- лікар ветеринарної медицини (25 000 грн), Ніжинський район, с.Коломійцівка;

- головний бухгалтер (25 000 грн), Ніжинський район, с. Талалаївка;

- інженер з механізації та автоматизації виробничих процесів (25 000 грн), Ніжинський район, с. Коломійцівка;

- головний енергетик (20 116 грн), м. Ніжин;

- водій автотранспортних засобів (20 000 грн), Ніжинський район, с.Талалаївка;

- інженер-конструктор (20 000 грн), м. Чернігів;

- тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (20 000 грн), Ніжинський район, с. Коломійцівка;

- лікар-акушер-гінеколог (20 000 грн), Новгород - Сіверський район, м. Короп;

- тракторист (16200 грн), Прилуцький район, с. Нетяжино.

Найбільша база легальної роботи тут: https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy .

Телеграм канал актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz .

#працюйпідтримуйЗСУ #роботазброяперемога

 

Топ онлайн-ресурсів для безкоштовного вивчення української мови

Бажаєте вдосконалити свою українську мову або опанувати її з «нуля», навчитися грамотно писати та гарно говорити? Пропонуємо ознайомитися з добіркою безкоштовних мовних онлайн-ресурсів.

Переваги такого навчання:

- зручність. Можна навчатися у вільному режимі, будь-де, в будь-який час, обирати темп та форму викладу матеріалу;

- автономність. Жодних груп та нових колективів. Опанування мови ― лише ваша особиста справа й бажання;

- нові методики та засоби навчання. Відео, аудіо, ігри, тести, вправи, творчі завдання та багато іншого ― обирайте на свій смак, як вам краще засвоювати інформацію;

- повторюваність. Усі матеріали є в постійному доступі 24/7, ви можете знову й знову їх вивчати, щоб запам’ятати складне для вас з будь-якої спроби.

Отже, топ онлайн-ресурсів для безкоштовного вивчення української мови:

- «Є-мова»: https://emova.language-ua.online/;

- «Duolingo»: https://uk.duolingo.com/;

- «Prometheus» навчальний курс «Українська за 27 уроків»: https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:Prometheus+UKR101+2020/about .

Знання державної мови – обов’язок кожного українця і важлива професійна якість людей багатьох професій. Вільне володіння рідною мовою підвищує вашу конкурентоспроможність на ринку праці, розширює можливості щодо працевлаштування та кар’єрного росту.

Вивчайте, знайте та любіть рідну мову!

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

 

4 905 вакансій подали роботодавці Чернігівщини до служби зайнятості

Протягом січня – червня 2022 року роботодавці Чернігівщини подали до служби зайнятості близько 4,9 тис. вакансій, що майже удвічі менше, ніж за відповідний період минулого року. Сталося це внаслідок часткового або повного зупинення діяльності низки підприємств та підприємців. Найбільше пропозицій було у сільському господарстві, на підприємствах переробної промисловості та в сфері торгівлі.

Наразі найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом. Йдеться про швачок, електромонтерів, електрогазозварників, слюсарів-ремонтників, слюсарів-сантехніків. Також затребувані робітники з обслуговування устаткування та машин, а це - водії, токарі, оператори заправних станцій, трактористи, машиністи екскаватора. Великим попитом у роботодавців користуються й професіонали та фахівці - провізори, інспектори інженери, лікарі, економісти, сестри медичні, бухгалтери, фармацевти, фельдшери, електрики, механіки, техніки. Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, робітники з комплексного прибирання будинків, двірники, вантажники, сторожі.

Роботодавці та HR можуть самостійно подати вакансію через:

- чат-бот Державної служби зайнятості @DCZWorkNowBbot ;

- заповнення форми: https://u.to/dPMWHA ;

Одразу після модерації вакансія з'явиться на каналі і почнеться підбір кандидатів!

Маєте питання? За консультаціями звертайтесь за телефоном (0462) 77-90-25, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 

 

52 роботодавці отримають грошову компенсацію за працевлаштування переселенців

Компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 120 внутрішньо переміщених осіб отримають 52 роботодавців області.

Компенсація витрат надається у розмірі 6,5 тис. грн за кожну працевлаштовану особу тривалістю не більше двох місяців з дня працевлаштування. Детальніше:

 

Відповідні рішення прийняті обласним центром зайнятості станом на 19 липня.

Нагадуємо,

Для отримання компенсації роботодавцям необхідно подати заяву до центру зайнятості, розташованого за їх місцезнаходженням. Це можна зробити особисто під час відвідування центру зайнятості або, надіславши на адресу електронної пошти. Реалізація цієї послуги наразі можлива і через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія.

До заяви необхідно додати пакет документів:

  • копія наказу про працевлаштування особи;

  • документ, що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених Порядком;

  • відомості про працівників, які є застрахованими особами (ПІП, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта);

  • копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Нагадуємо, що за цією програмою Урядом виділено 200 млн гривень. Порядок оформлення тут: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennya-poryadku-nadannya-robotodavcyu-kompensaciyi-vitrat-na-oplatu-praci-za-pracevlashtuvannya-vnutrishno-peremishchenih-osib-vnaslidok-provedennya-bojovih-dij-pid-331

З питань отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО звертайтеся за телефоном (0462) 77-90-25, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

 

 

 

 

ТОП високооплачуваних вакансій від служби зайнятості

У зв’язку з воєнною агресією попит на робочу силу суттєво скоротився, але попри складну ситуацію роботодавці Чернігівщини потребують фахівців і можуть запропонувати гідну роботу. Отже, кому роботодавці Чернігівщини готові платити найбільше і скільки саме?

- лікар-хірург (25 000 грн), Чернігівський район, смт Ріпки;

- агроном (25 000 грн), Ніжинський район, с.Коломійцівка;

- зоотехнік (25 000 грн), Ніжинський район, с.Коломійцівка;

- шліфувальник (20 000 грн), м. Чернігів;

- лікар з медицини невідкладних станів (20 000 грн), м. Ніжин;

- головний енергетик (20 000 грн), м. Ніжин;

- оператор верстатів з програмним керуванням (20 000 грн), м. Чернігів;

- лікар-акушер-гінеколог (20 000 грн), Новгород- Сіверський район, смт Короп;

- машиніст екскаватора (18 000 грн), м. Ніжин;

- тракторист (16 200 грн), Прилуцький район, с.Нетяжино.

Найбільша база легальної роботи тут: https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy .

Телеграм канал актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz .

 

#працюйпідтримуйЗСУ #роботазброяперемога

 

Близько 100 професій від служби зайнятості

Бажаєте безкоштовно і в стислі терміни отримати затребувану на ринку праці професію чи підвищити кваліфікацію? Таку можливість сьогодні надає безробітним державна служба зайнятості, яка має власну мережу навчальних закладів – Центри професійно-технічної освіти. Це сучасні комплекси з потужною навчально-виробничою базою європейського рівня. Вони діють в 11 областях України та здійснюють професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації дорослого населення за 95 ліцензованими робітничими професіями. До речі, там можна здобути не лише традиційні робітничі професії, а й рідкісні, яким не навчають у жодному навчальному закладі нашої області. Серед них - коваль, квіткар, вишивальник, виноградар, виробник художніх виробів з лози тощо. Увесь перелік професій тут https://is.gd/kmt2T4

Зокрема, у липні-серпні можна здобути професію манікюрника, перукаря, кравця, муляра, візажиста, бджоляра тощо. Орієнтовний графік навчання безробітних громадян у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості тут https://www.dcz.gov.ua/storinka/grafik-formuvannya-navchalnyh-grup-v-cpto-dsz

Як стати слухачем ЦПТО і що для цього потрібно? Читайте на сайті https://is.gd/0pdj6c.

Консультацію щодо професійного навчання ви можете отримати в будь-якому центрі зайнятості, зручному для вашого відвідування; в обласному центрі зайнятості за телефоном (0462) 77-90-31, або на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv .

 

Актуальні вакансії на початок літа від служби зайнятості

Зберігається сталий попит на представників робітничих професій. Насамперед роботодавці області потребують водіїв, трактористів, яким готові платити до 20 000 грн, а також слюсарів, яким обіцяють до 15 000 грн. Затребувані також швачки, продавці, електромонтери, охоронники, підсобні робітники. Для професіоналів є вакансії лікаря, бухгалтера, юриста, інженера, спеціаліста державної служби тощо.

Станом на 1 червня в області налічувалось 11,6 тис. офіційно зареєстрованих безробітних. На одне вільне робоче місце - 27 претендентів. «Ціна» вакансії, яку виставляє нині роботодавець, у середньому дорівнює 9,1 тис. грн.

Найбільша база легальної роботи тут: https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy .

Телеграм канал актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz .

 

Яка робота вважається для безробітного підходящою під час дії воєнного стану?

Під час дії воєнного стану критерії підходящої роботи для безробітних змінилися

Відповідні зміни закріплені Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану», який набув чинності 7 травня поточного року.

Відтак, протягом 30 календарних днів з дня надання статусу безробітного, підходящою для нього вважається робота, яка відповідає його освіті, професії (спеціальності), кваліфікації, а також набутому за період трудової діяльності досвіду. Оплата праці повинна бути не нижче розміру заробітної плати за останнім місцем роботи.

Надалі, для осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 30 календарних днів, або для громадян, які не мають професії і вперше шукають роботу, підходящою є робота, яка не потребує кваліфікації (спеціальності), професійної підготовки, або робота, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці, із заробітною платою не нижче розміру мінімальної для роботи на умовах повного робочого часу (дня).

Без згоди безробітного, йому не може пропонуватись робота, яка потребує зміни місця проживання або перебува

 

Чому не варто зловживати статусом безробітного?

Серед офіційно зареєстрованих безробітних є такі, які намагаються «всидіти на двох стільцях», а саме: перебувати у статусі безробітного, отримуючи допомогу по безробіттю, та паралельно мати інший дохід.

Такі дії матимуть несприятливі наслідки, передусім, для самих безробітних. А незаконно отримані кошти рано чи пізно доведеться повертати.

Зареєстрований безробітний повинен повідомляти про:

• працевлаштування;

• укладання цивільно-правової угоди про виконання робіт/надання послуг;

• започаткування власної справи;

• отримання соціальних виплат.

Зловживання статусом безробітного може призвести до:

• скорочення тривалості виплат;

• стягнення неправомірно виплачених коштів;

• кримінальної відповідальності.

#служба_зайнятості #ДСЗ #безробітний

 

Шановні клієнти! У вас є можливість скористатися онлайн-підтримкою Чернігівської обласної служби зайнятості в Telegram - https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv.

Читайте новини та переглядайте вакансії: https://t.me/chngocz.

 

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

Робота операторів та кочегарів котелень зазвичай має сезонний характер. Тому роботодавці ще до початку опалювального сезону звертаються за кадрами до обласної служби зайнятості. Для оперативного укомплектування таких вакансій служба зайнятості, як правило, завчасно організовує професійне навчання безробітних. Таким чином, шукачі роботи здобувають знання та навики, а роботодавці - отримують професійні кадри.

Підготовка операторів котелень цього року стартувала з Ніжина, Прилук та Корюківки. П’ять безробітних, які перебувають на обліку у службі зайнятості, 17 травня розпочали навчання у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Протягом 4 місяців вони навчатимуться за дистанційною формою з онлайн-підключенням педагогів. Вивчатимуть технічні характеристики опалювальних котлів, їх будову, порядок експлуатації та обслуговування, навчаться відстежувати справність котельних установок, дотримуватись запобіжних заходів. Адже у процесі роботи їм доведеться стежити за показниками приладів, температурою пару та рівнем води, а у разі несправності котла – оцінювати ступінь небезпеки та вживати відповідні заходи.

 

Розірвати трудові відносини з роботодавцем можна в односторонньому порядку…

Рятуючись від війни, багато людей покинули власні домівки та стали вимушеними переселенцями. Та життя продовжується і найкращий спосіб відволіктися є нова робота.

Внутрішньо переміщені особи можуть зареєструватися та отримувати послуги служби зайнятості щодо сприяння в працевлаштуванні. Ті з них, хто не змогли припинити трудові відносини з роботодавцем за попереднім місцем проживання, можуть зробити це в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості заяву на ім'я роботодавця за формою https://bit.ly/3L4NA4u.

Про це центр зайнятості повідомить роботодавця, територіальні органи Пенсійного фонду та Державної податкової служби. Датою звільнення вважатиметься день, наступний за днем подання такої заяви.

 

Роботодавці можуть отримати грошову компенсацію

Йдеться про компенсацію витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених.

Компенсація витрат надається у розмірі 6,5 тис. грн тривалістю не більше двох місяців з дня працевлаштування.

Для цього роботодавцям необхідно подати заяву до центру зайнятості, розташованого за їх місцезнаходженням. Це можна зробити особисто під час відвідування центру зайнятості або, надіславши на адресу електронної пошти центру. Реалізація цієї послуги наразі можлива і через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія.

До заяви додається такий пакет документів:

  • копія наказу про працевлаштування особи;

  • документ, що підтверджує працевлаштування на умовах, передбачених Порядком;

  • відомості про працівників, які є застрахованими особами (ПІП, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта);

  • копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Наразі на Чернігівщині прийнято рішення про надання компенсації 10 роботодавцям за працевлаштування 18 переселенців.

Нагадуємо, що за цією програмою Урядом виділено 200 млн гривень. Порядок оформлення тут: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennya-poryadku-nadannya-robotodavcyu-kompensaciyi-vitrat-na-oplatu-praci-za-pracevlashtuvannya-vnutrishno-peremishchenih-osib-vnaslidok-provedennya-bojovih-dij-pid-331

 Світлана Шеремет, обласний центр зайнятості

 

 

Обласна служба зайнятості в умовах воєнного стану

Чернігівщина – одна з областей України, яка постраждала від вторгнення російських окупантів. Про те, яка нині ситуація в сфері зайнятості та як функціонує служба зайнятості в умовах воєнного стану розповідає директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка.

- Отож, почнемо зі статистики. Лідіє Василівно, скільки безробітних людей сьогодні налічується на обліку в службі зайнятості і скільки було станом на 24 лютого?

- Станом на 24 лютого в області налічувалось 10,5 тис. офіційно зареєстрованих безробітних. На сьогодні їх побільшало на сотню (цифра на 10 травня). Найбільше – у місті Чернігові (2134), на Прилуччині (914), найменше – у Ріпкинському районі (193). З початку воєнної агресії лави безробітних поповнили 3,4 тис. громадян області. У професійному розрізі серед них переважають продавці, оператори котелень, підсобні робітники, прибиральники, водії, кухарі. Є й бухгалтери та охоронники.

- Попри збитки через воєнні дії, бізнес починає відновлювати свою діяльність. Тож на кого є попит у роботодавців області сьогодні?

- На жаль, через об’єктивні причини, попит на робочу силу суттєво скоротився. До 24 лютого роботодавцями було заявлено до трьох тисяч вакансій. Надалі багато пропозицій було знято.

На сьогодні (дані на 10 травня) в базі даних обласної служби зайнятості налічується лише 368 актуальних вакансій – у 3,5 раза менше, ніж на початок воєнної агресії. На кожне вільне робоче місце претендує 29 осіб (проти 8-ми на 24 лютого). Наразі найбільш затребуваними у роботодавців є трактористи-машиністи сільськогосподарського господарства, водії, електромонтери, слюсарі-ремонтники, електрозварювальники, підсобні робітники. Також в області затребуваними є лікарі та швачки.

- А скільки готові платити роботодавці працівникам у такі нелегкі часи?

- Середній розмір оплати праці в розрахунку на вакансію становить 8430 грн. Проте, серед наявних на сьогодні пропозицій від роботодавців є й високооплачувані. Приміром, майстер будівельних та монтажних робіт, тракторист-машиніст, водій автотранспортних засобів із заробітною платою 20000 грн; 24000 грн пропонують головному бухгалтеру, 25000 грн – лікарю, 28000 грн - верстатнику деревообробник верстатів.

- Як в умовах воєнного часу зареєструватися в службі зайнятості?

З початком бойових дій на території області державна служба зайнятості фактично не припиняла свою роботу. Центри зайнятості, які знаходились на безпечній території, здійснювали обслуговування населення та роботодавців у звичному режимі. На тимчасово окупованій території або в зоні ведення бойових дій наші фахівці працювали дистанційно.

Хочу зауважити, що на період воєнного стану процедура взаємодії служби зайнятості з клієнтами є максимально спрощеною. Реєстрація можлива за місцем перебування громадянина в будь-якому центрі зайнятості України. Це можна зробити особисто під час відвідування, а також за допомогою вебпорталу електронних послуг «Дія». Статус безробітного та призначення допомоги по безробіттю відбувається у перший день після подання відповідних заяв та документів.

- А що робити людям без документів, що підтверджують трудову діяльність?

- Надання статусу безробітного внутрішньо переміщеним особам, а також громадянам, які перебувають на тимчасово окупованій території або на території, на якій ведуться бойові дії, які не мають документів, необхідних для реєстрації, в тому числі про періоди страхового стажу, трудової діяльності, заробітну плату, здійснюється на підставі відомостей з державних реєстрів.

Крім того, віднедавна зареєструватися у службі зайнятості можуть внутрішньо переміщені особи, які не розірвали трудові відносини. Припинити трудовий договір вони можуть в односторонньому порядку, подавши до центру зайнятості заяву на ім'я роботодавця. Зі свого боку центр зайнятості має повідомити про це роботодавця, територіальні органи Пенсійного фонду та Державної податкової служби.

- Чи стимулює сьогодні держава працевлаштування внутрішньо переміщених осіб?

- Так, роботодавець може отримати компенсацію за працевлаштування внутрішньо переміщеної особи. Кошти у сумі 6,5 тис. грн виплачуватимуться за кожного нового працівника для покриття частини заробітної плати. До речі, на ці цілі урядом виділено 200 млн грн. Зокрема в нашій області вже прийнято рішення про надання компенсації 6-ти роботодавцям за працевлаштування 12-ти осіб.

Чи проводяться в умовах воєнного стану виплати по безробіттю?

- Відразу хочу зауважити, що виплата допомоги по безробіттю нашим клієнтам з початком воєнної агресії не припинялась. Нарахування здійснювались навіть без особистого відвідування безробітним центру зайнятості у разі підтвердження будь-якими засобами комунікації, в тому числі електронними, свого наміру перебувати на обліку в центрі зайнятості. За останніми законодавчими змінами, які набули чинності 7 травня, аби отримувати виплати, доведеться особисто відвідати центр зайнятості. До речі, на сьогодні профінансовано та виплачено допомогу по безробіттю за першу декаду травня.

- З початком бойових дій на території області багато наших громадян, у тому числі ваших клієнтів, виїхали за кордон. Вони продовжують отримувати допомогу по безробіттю?

- Відповідно до законодавства, виплата допомоги припиняється в разі, якщо безробітний перебуває за кордоном понад 30 днів.

- В якому режимі наразі функціонує служба зайнятості?

- Віднедавна, а саме: з 10 травня, обласна служба зайнятості працює у звичному режимі. Обслуговування клієнтів Чернігівської районної філії здійснюється на базі Чернігівського міського центру зайнятості.

Розмову вела Світлана Шеремет

 

 

Кого шукають роботодавці області, та кому платять найбільше?

ТОП високооплачуваних вакансій від служби зайнятості

У зв’язку з війною попит на робочу силу суттєво скоротився, але попри складну ситуацію роботодавці Чернігівщини потребують фахівців і можуть запропонувати гідну роботу.

Так, на 12 травня 2022 року на Чернігівщині налічується 367 вакансій. Серед них є й високооплачувані:

- лікар загальної практики-сімейний лікар (25 000 грн), м. Бобровиця, Ніжинський район;

- головний бухгалтер (24 000 грн), м. Корюківка;

- майстер будівельних та монтажних робіт (20 000 грн), м. Прилуки;

- тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (20 000 грн), смт Талалаївка, Ніжинський район;

- водій автотранспортних засобів (20 000 грн), смт Талалаївка, Ніжинський район;

- машиніст екскаватора (18 000 грн), м. Ніжин.

База вакансій обласної служби зайнятості оновлюється щодня, ознайомитися можна онлайн на порталі державної служби зайнятості за посиланням https://chg.dcz.gov.ua .

 

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

Суспiльно кориснi роботи

Пiд час дiї воєнного стану вiдповiдно до пункту 2 частини першої статтi 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» вiд 12 травня 2015 року № 389-VIII вiйськове командування разом iз вiйськовими адмiнiстрацiями (у разi їx утворення) можуть самостiйно або iз залученням органiв виконавчої влади, Ради мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, органiв мiсцевого самоврядування запроваджувати трудову повиннiсть для працездатних осiб та залучати їx до суспiльно корисних робiт. Таке рiшення доводиться до вiдома населення через засоби масової iнформацiї. Правовi та органiзацiйнi засади залучення працездатних осiб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, а також питання соціального захисту працездатних осiб, що залучаються до їх виконання, визначенi Порядком залучення працездатних осiб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2011 №753.

Трудова повиннiсть – це короткостроковий трудовий обов'язок на період мобілізації воєнного часу з метою виконання робiт, що мають оборонний характер, а також ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, якi виникли в період воєнного стану, та їх наслiдкiв, що не потребує обов'язкової згоди особи, стосовно якої запроваджуєтъся такий трудовий обов'язок.

Суспiльно кориснi роботи - види тимчасової трудової дiяльностi працездатних осiб в умовах воєнного стану. До суспільно корисних робіт залучаються працездатнi особи, у тому числi особи, якi не пiдлягають призову на військову службу, якi за віком i станом здоров'я не мають обмежень до роботи в умовах воєнного стану, зокрема безробiтнi та iншi незайнятi особи. Отже, зареєстровані безробiтнi зобов'язанi брати участь у таких роботах на вимогу військового командування або органів місцевого самоврядування. У разi вiдмови без поважних причин, якi пiдтверджуються вiдповiдними документами, від виконання суспiльно корисних робіт в умовах воєнного стану реєстрація безробiтного припиняється.

Обов'язок кожного українця боронити Батьківщину та працювати там, де в цьому є потреба. Закликаємо ycix до виконання громадянського обов'язку й виконання вимог працівників служби зайнятості щодо забезпечення робочими руками пiдприємств-замовникiв суспільно корисних робіт.

Україна понад усе!

Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського обласного центру зайнятості

 

Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського обласного центру зайнятості інформує

Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову №331 від 20 березня 2022 року «Про затвердження Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні».

Відповідно до даної постанови роботодавець може отримати компенсацію витрат у розмірі 6500 гривень щомісяця за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених осіб на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.

Для отримання компенсації витрат роботодавець подає заяву про компенсацію витрат:

в електронній формі - через Єдиний державний вебпортал електронних послуг (далі - Портал Дія);

у паперовій формі - особисто під час відвідування центру зайнятості.

 

Шановні клієнти служби зайнятості!

У трьох інфографіках зібрана вся важлива інформація щодо реєстрації безробітних, їх обслуговування, а також виплати компенсацій роботодавцям у період воєнного стану.

Процедура реєстрації, перереєстрації безробітних.

Усі клієнти мають змогу зареєструватися через портал або ж мобільний застосунок Дія. Вибір інших шляхів реєстрації залежить від того, чи перебуваєте ви на безпечній чи небезпечній території.

Обслуговування громадян.

Якщо ви перебуваєте на небезпечній території, то можете підтримувати зв'язок дистанційно з кар'єрним радником. На безпечній території вам слід звернутися до найближчого центру зайнятості.

Компенсації витрат роботодавців на заробітну плату.

Упродовж двох місяців з дня працевлаштування особи з числа вимушено переміщених осіб роботодавець може отримувати компенсацію у розмірі 6500 грн на місяць.

Користуйтеся своїми правами! Україна разом!

 

Презентуємо роботодавця - Чернігівську дирекцію АТ «Укрпошта»

Давно і плідно обласна служба зайнятості співпрацює з Чернігівською дирекцією АТ «Укрпошта».

Торік за її направленням на підприємство було працевлаштовано 126 безробітних за професіями сортувальник поштових відправлень та виробів друку, листоноша (поштар), оператор поштового зв'язку тощо. Наразі актуальними є 12 вакансій. Потрібні листоноші (поштарі), оператори поштового зв’язку, водії автотранспортних засобів, начальники відділів поштового зв’язку, інженер-енергетик. Укрпошта подала вакансії до Чернігівського міського центру зайнятості, Козелецької, Корюківської, Носівської, Сновської районних, Прилуцької та Ніжинської міськрайонних філій Чернігівського обласного центру зайнятості.

Підприємство гарантує офіційне працевлаштування, а отже, соціальний пакет. Сумлінні та відповідальні працівники можуть розраховувати на кар’єрний ріст. Не поодинокими є приклади, коли оператори поштового зв’язку «зростали» до начальників відділень, регіональних менеджерів та інших управлінських посад.

Чернігівський обласний центр зайнятості

 За інф. Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ

 

Цифровій грамотності вчать у службі зайнятості

Реалії сьогодення вимагають від сучасної людини опанування та активного використання новітніх інформаційних технологій, бо це – зручно, корисно та вигідно. Щоб навчити безробітних цифровій грамотності, у службі зайнятості проводять тренінги з відповідної тематики.

Цифрова грамотність – це не просто вміння користуватися ґаджетами, а ефективне та безпечне використання цих технологій у роботі та навчанні, задля професійного та особистісного розвитку і комфорту. Цифрові навички, зокрема, потрібні, щоб безперешкодно отримувати державні послуги в онлайн-форматі. Наприклад, на порталі служби зайнятості створено низку зручних електронних сервісів, якими можна скористатися, не виходячи з дому. Тому на тренінгах «Цифрова грамотність» безробітних вчать:

- шукати роботу на сайті державної служби зайнятості, де міститься найбільша база вакансій в Україні, та за допомогою інтерактивних карт вакансій міст Чернігова, Ніжина та Прилук на онлайн-сервісі Google «Мої карти»;

- складати та розміщувати власне резюме на сайті державної служби зайнятості;

- створювати та користуватися персональним електронним кабінетом;

- записуватися на прийом до фахівця структурного підрозділу служби зайнятості за допомогою «Електронної черги»;

- реєструватися в службі зайнятості через сайт державних послуг «Дія»;

- користуватися своїми електронними документами з мобільного застосунку «Дія» під час візитів до фахівців служби зайнятості.

Бажаючим навчатися на тренінгах розкажуть, як користуватися безкоштовними українськими та міжнародними освітніми онлайн-платформами. Це - Освітній портал державної служби зайнятості, Платформа з навчання цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», масові онлайн-курси Prometheus, Міжнародна платформа Coursera, освітній проєкт EdEra, платформа масових відкритих інтерактивних курсів ЕdX, платформа з вивчення англійської мови LingvaSkills тощо.

Всім, хто розмірковує про вибір майбутньої або нової професії, у службі зайнятості радять Платформу з профорієнтації та розвитку кар’єри. Там можна пройти комплексне профорієнтаційне тестування та діагностику «м’яких навичок». Як це зробити, також розкажуть на тренінгах «Цифрова грамотність». А ще навчать користуватися ZOOM та електронною поштою.

У службі зайнятості переконані, у людини, яка володіє цифровою грамотністю, з’являється більше шансів на працевлаштування та кар’єрне зростання.

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

Послуги служби зайнятості онлайн: електронні сервіси

Служба зайнятості сьогодні – це сервісна установа, у якій можна отримувати послуги онлайн. Це дозволяє максимально скоротити витрати часу клієнтів на виконання формальних процедур. Для них у вільному доступі на порталі державної служби зайнятості  https://chg.dcz.gov.ua/- найбільша база вакансій в межах країни, електронна черга для безробітних, електроні кабінети для роботодавців та шукачів роботи, платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри, освітній портал. Аби скористатися ними, достатньо мати компютер, підключений до Інтернету, або необхідні додатки у своєму гаджеті. А тепер про все це більш детально…

Пошук роботи та працівників онлайн

Отож, шукати роботу та працівників можна за допомогою бази вакансій державної служби зайнятості, яка містить пропозиції легальної роботи від роботодавців в межах країни та оновлюється щодня.

До того ж, бажаючі знайти роботу у м.Чернігові, Ніжині та Прилуках можуть скористатися інтерактивними картами вакансій, створеними рекрутерами служби зайнятості за допомогою онлайнсервісу Google – «Мої карти». Пошук здійснюється шляхом переміщення курсору вулицями міста або введенням у пошуковому полі ключових слів. Карти регулярно поповнюються новими актуальними вакансіями, зайшовши на які можна отримати інформацію про назву посади, заявлені вимоги до кандидата, розмір обіцяної зарплатні та контакти рекрутерів.

 

Електронна черга реєстрації безробітних та електроні кабінети для роботодавців та шукачів роботи

Сьогодні людині, яка опинилася без роботи, можна записатися на первинний прийом до фахівця служби зайнятості дистанційно, не виходячи з дому. Варто лише скористатися сервісом із онлайнреєстрації, який доступний на порталі державної служби зайнятості. 

Там же роботодавці та безробітні можуть створити електронні кабінети. Цей зручний онлайнсервіс допоможе зберегти безцінний ресурс - час.

 

Користуючись електронним кабінетом, роботодавці можуть оперативно здійснювати пошук необхідних кадрів, переглядати резюме безробітних, слідкувати за станом укомплектування заявлених вакансій, виконання договорів, подавати звітність тощо.

Безробітні ж за допомогою електронного кабінету можуть самостійно здійснювати пошук роботи, подавати резюме, переглядати дату та час відвідування служби зайнятості, нарахування та виплати, графік проведення заходів.

 

Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри

Цей сервіс з онлайнтестування створено з метою надання послуг з профорієнтації у дистанційному режимі. Він дає можливість всім бажаючим пройти комплексне профорієнтаційне тестування та оцінити власний потенціал (здібності, інтереси, можливості), аби усвідомлено обрати майбутню професію та розробити стратегію кар’єрного зростання.

 

Освітній портал

Це проект державної служби зайнятості для успішного працевлаштування українців. Для всіх, хто прагне опанувати нові знання та розвивати власні компетенції, у вільному доступі - онлайнкурси, вебінари, дистанційні навчальні програми від Центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та безліч іншої корисної для пошуку роботи та працівників інформації.

 

Онлайнреєстрація у службі зайнятості

Сьогодні зареєструватися у службі зайнятості можна онлайн - на сайті державних послуг «Дія» (www.diia.gov.ua). Для цього необхідно обрати послугу "Допомога по безробіттю», виконати кілька простих кроків для реєстрації і наші фахівці допоможуть вам із пошуком роботи. А з мобільним застосунком «Дія» ви можете у службі зайнятості користуватися своїми е-документами.

Державна служба зайнятості. Найбільша база можливостей!

Обирайте можливості - користуйтеся послугами служби зайнятості онлайн

 

Про заплановане масове вивільнення працівників

потрібно звітувати у службу зайнятості

 Відповідно до законодавства про зайнятість населення, інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці (звітність за формою № 4-ПН) подається підприємством, установою, організацією за місцем реєстрації платника єдиного внеску до служби зайнятості не пізніше ніж за 2 місяці до масового вивільнення працівників (у разі вивільнення держслужбовців – не пізніше ніж за 30 календарних днів до вивільнення).

Нагадаємо:

Масовим вивільненням працівників з ініціативи роботодавця (крім випадку ліквідації юридичної особи) є одноразове або протягом:

▪️одного місяця – вивільнення 10 і більше працівників на підприємстві, в установі та організації з чисельністю від 20 до 100 працівників; вивільнення 10 і більше відсотків працівників на підприємстві, установі та організації з чисельністю від 101 до 300 працівників;

▪️трьох місяців – вивільнення 20 і більше відсотків працівників на підприємстві, в установі та організації незалежно від чисельності працівників.

Бланк звітності за формою № 4-ПН, а також Порядок її подання - на нашому сайті за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/publikaciya/forma-zvitnosti-no-4-pn-informaciya-pro-zaplanovane-masove-vyvilnennya-pracivnykiv-u-0

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

 

Майже 16 тис. вакансій подали роботодавці області до служби зайнятості торік

За видами економічної діяльності найбільше вакансій пропонувались у сільському господарстві (21,1%), на підприємствах переробної промисловості (15,6%), у сфері торгівлі (12,6%).

За професійними групами найбільший попит роботодавців спостерігався на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (24,9%), некваліфікованих працівників (16,6%), працівників сфери торгівлі та послуг (15,2%), кваліфікованих робітників з інструментом (13,5%).

Минулого року підбір персоналу службі зайнятості довірили понад 3,8 тис. роботодавців.

Чернігівська обласна служба зайнятості

 

Штрафи для працедавців за дискримінацію у вакансіях

З 8 січня 2022 року запрацювали зміни до закону «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі. Відтепер роботодавців штрафуватимуть за вказування у вакансіях віку, статі та раси кандидатів на роботу.

Крім того, під забороною вимоги щодо мовних, політичних, релігійних та інших переконань, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, освіти тощо.

За недотримання цієї норми роботодавцям загрожує штраф у десятикратному розмірі мінімальної зарплати. Так як з 1 грудня 2021 року мінімальна зарплата становить 6,5 тис. грн., розмір штрафу складає 65 тис. грн.

Штрафи накладає Державна служба з питань праці. Причому сплатити штраф роботодавці мають упродовж 15 календарних днів, інакше його стягуватимуть через суд.

Важлива інформація для роботодавців!

Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського ОЦЗ

 

На Чернігівщині працюють іноземці з 30 країн світу, найбільше – турків, китайців, білорусів та вірмен

У той час, як дехто з українців шукають роботу за кордоном, іноземці приїздять працювати в Україну, щоправда не так масово. Зокрема на Чернігівщині протягом минулого року 89 роботодавців регіону використовували працю 133 іноземних громадян.

Це громадяни  30 країн світу, найбільше – з Туреччини, Китаю, Білорусі та Вірменії. Переважна більшість іноземців, які працюють на Чернігівщині, обіймають керівні посади, проте серед них є й кваліфіковані працівники, такі як налагоджувальник деревообробного устаткування, оператор устаткування з перероблення деревини, інженер з технічної діагностики котельного і турбінного устаткування, машиніст котла самохідного, слюсар з механоскладальних робіт, економіст зі збуту, менеджер, енергетик тощо.

Експерти вказують на низку «плюсів» застосування праці іноземців, адже це інвестиції в розвиток економіки, створення нових робочих місць, легальна зайнятість, сплата податків, а також управлінський потенціал та іноземний досвід.

У службі зайнятості пояснюють, що в Україні роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства лише на підставі дозволу, що видається регіональною службою зайнятості.

З Переліком документів для отримання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства та продовження його дії можна ознайомитися на сайті Чернігівського обласного центру зайнятості за посиланням: https://chg.dcz.gov.ua/publikaciya/perelik-dokumentiv-dlya-otrymannya-dozvolu-na-zastosuvannya-praci-inozemciv-ta-osib-bez

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

Збільшився розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства

У зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб збільшився й розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

Відтак, у 2022 році розмір плати за видачу та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства становить:

- для дозволів, що видаються на строк від одного до трьох років або їх дія продовжується на такий строк – 14886 грн;

- для дозволів, що видаються на строк від шести місяців до одного року включно або їх дія продовжується на такий строк – 9924 грн;

- для дозволів, що видаються на строк до шести місяців або їх дія продовжується на такий строк – 4962 грн.

Розмір мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2022 року становить – 6500 грн, а з жовтня 2022 року— 6700 грн.

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

На Чернігівщині торік майже 2,5 тис. безробітних пройшли професійне навчання

Протягом 2021 року 2463 безробітних набували нових професій та підвищували кваліфікацію за направленням обласної служби зайнятості. Усі - на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця.

За словами директора Чернігівського обласного центру зайнятості Лідії Падалки, служба зайнятості організовує навчання за професіями, яких потребує ринок праці. Сьогодні це робітничі професії. Так, торік безробітні вчилися на токаря, слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів, перукаря, кухаря, манікюрника, швачку тощо. Найбільше було підготовлено операторів котелень до опалювального сезону та працівників до весняно-польових робіт, а це - трактористи-машиністи сільськогосподарського виробництва, водії автотранспортних засобів, слюсарі-ремонтники.

Вчаться безробітні на базі професійно-технічних навчальних закладів області, у роботодавців, а ще - в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, що діють в 11 областях України. Зокрема, 1613 наших земляків навчалися в Сумському, Рівненському та Одеському центрах.

Отже, якщо ви не маєте роботи і хочете безкоштовно отримати або змінити професію, підвищити кваліфікацію, звертайтеся до будь-якого структурного підрозділу Чернігівської обласної служби зайнятості!

Чернігівський обласний центр зайнятості

«Підходяща робота» для безробітних: 5 законодавчих аспектів

Зареєстровані безробітні мають право, зокрема, на безоплатні послуги від територіальних органів Державної служби зайнятості (ДСЗ) з пошуку підходящої роботи та сприяння в працевлаштуванні. Про це зазначено в статті 44 Закону України «Про зайнятість населення» (далі - Закон про зайнятість населення). Що саме розуміється під поняттям «підходящої роботи»? Розкрити його суть дозволяють положення статті 46 Закону про зайнятість населення.

1. Визначення підходящої роботи закріплене законом

Підходящою для безробітного вважається робота, що відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради. Заробітна плата повинна бути не нижче розміру заробітної плати такої особи за останнім місцем роботи з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у регіоні за минулий місяць, де особа зареєстрована як безробітний. Під час пропонування підходящої роботи враховується тривалість роботи за професією (спеціальністю), кваліфікація, досвід, тривалість безробіття, а також потреба ринку праці.

2. Закон визначає перелік обставин, за яких робота не може визнаватися підходящою.

Як зазначено у ч. 8 ст. 46 Закону про зайнятість населення, підходящою для безробітного не може вважатися робота, якщо:

  • місце роботи розташовано за межами доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої державної адміністрації, виконавчого органу відповідної ради;

  • умови праці не відповідають правилам і нормам, встановленим законодавством про працю та охорону праці (в тому числі якщо на запропонованому місці роботи порушуються встановлені законом строки виплати заробітної плати);

  • умови праці на запропонованому місці роботи не відповідають стану здоров'я громадянина, підтвердженому медичною довідкою.

Окрім того, без згоди громадянина йому не може пропонуватися робота, яка потребує зміни місця проживання.

3. Існує специфіка визначення підходящої роботи для осіб, які вперше шукають роботу або відновлюють кар’єру

Для осіб, які не мають професії (спеціальності) і вперше шукають роботу, підходящою вважається така, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці.

Для безробітних, які не мають професії, або таких, що працювали на роботах, які не потребують спеціальної підготовки, та перебувають на обліку в територіальному органі ДСЗ більше ніж 6 місяців, підходящою роботою також вважається участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, тривалість яких перевищує один місяць.

Для громадян, які бажають відновити трудову діяльність після тривалої (більш як 12 місяців) перерви (крім громадян, яким до досягнення загальновстановленого пенсійного віку залишилося два і менше років), підходящою роботою також вважається участь у громадських роботах, а також інших роботах тимчасового характеру, що відповідають їх освіті, професії (спеціальності), професійному досвіду, зокрема за спорідненими професіями, та тривають понад один місяць.

Для осіб, які бажають відновити трудову діяльність після перерви тривалістю, що перевищує 6 місяців, підходящою вважається робота за професією останнього місця роботи або робота з проходженням попередньої перепідготовки за новою професією (спеціальністю) за направленням територіального ДСЗ.

Коли неможливо надати безробітному роботу за професією протягом 6 місяців з дня перебування на обліку в територіальному органі ДСЗ, йому пропонується підходяща робота з урахуванням здібностей, стану здоров'я і професійного досвіду, доступних для нього видів навчання та потреби ринку праці.

4. Визначено особливості підбору підходящої роботи для осіб з інвалідністю

Підбір підходящої роботи для осіб з інвалідністю (зокрема, шляхом розумного пристосування до наявного або створення нового робочого місця) здійснюється відповідно до їх професійних навичок, знань, індивідуальної програми реабілітації та з урахуванням побажань щодо умов праці.

5. Відмова від підходящої роботи тягне несприятливі для безробітних наслідки

Реєстрація безробітного в територіальному органі ДСЗ припиняється в разі дворазової відмови від пропонування підходящої роботи (ст. 45 Закону України про зайнятість населення). Також реєстрація припиняється в разі дворазової відмови від пропонування підходящої роботи за професією (спеціальністю), набутою за направленням центру зайнятості.

При цьому в разі невідвідування без поважних причин роботодавця впродовж семи календарних днів відповідно до виданого направлення на працевлаштування на підходящу роботу тривалість виплати допомоги по безробіттю скорочується на строк до 90 календарних днів (пункт 4 розділу IV Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, що затверджений наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 06.04.2020 № 624).

Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського ОЦЗ

 

Шановні роботодавці!

Не зайвим буде нагадати, що до 01 лютого юридичні особи з чисельністю штатних працівників від 8-ми осіб мають подати Інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії в сприянні працевлаштуванню за 2021 рік.

01 лютого 2022 року – останній день подання Інформації.

Відповідно до ч. 2 ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» встановлюється квота:

  • у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік для працевлаштування категорій громадян, зазначених у ч. 1 ст. 14 згаданого Закону — для роботодавців із чисельністю штатних працівників понад 20 осіб;

  • у розмірі не менше однієї особи для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» залишилося 10 і менше років — для роботодавців із чисельності штатних працівників від 8 до 20 осіб.

Якщо роботодавець не виконує зазначену квоту, з нього буде стягнуто штраф за кожну необґрунтовану відмову в працевлаштуванні, у межах відповідної квоти в двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент порушення.

Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського ОЦЗ

 

Займаєтесь посередництвом у працевлаштуванні - звітуйте до служби зайнятості

Це стосується тих роботодавців, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні в Україні, здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні в інших роботодавців, надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

Інформацію про кількість працевлаштованих громадян (звітність №1-ПА) посередникам слід подавати до центру зайнятості за місцем здійснення діяльності до 15 числа місяця після звітного кварталу (до 15 січня 2022 року звіт за ІV квартал 2021 року).

За неподання або порушення порядку подання даної звітності роботодавцям «світить» штраф у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення (на сьогодні – 13 000 грн).

Форма звітності №1-ПА на нашому сайті за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/publikaciya/forma-zvitnosti-no-1-pa-informaciya-pro-kilkist-pracevlashtovanyh-gromadyan-subyektamy

За інф.Чернігівський обласний центр зайнятості

Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського ОЦЗ

 

Допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї

1 січня 2022 року набирає чинності Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.2021 № 397 «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей».

Фінансова допомога - допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, яка є безвідсотковою поворотною фінансовою допомогою та надається одноразово у безготівковій формі за рахунок коштів державного бюджету непрацюючій працездатній особі із числа членів малозабезпеченої сім’ї, та яка зареєстрована як безробітна, для організації підприємницької діяльності та сприяння її економічній самостійності.

Розмір фінансової допомоги не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання (на початок 2022 року – 97 500 грн).

Покрокова інструкція та Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, перелік необхідних документів тут: https://dcz.gov.ua/storinka/dopomoga-na-zdobuttya-ekonomichnoyi-samostiynosti-malozabezpechenoyi-simyi

Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського ОЦЗ

 

ТОП-10 вакансій на початок року

На початок січня 2022 року в базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічувалось понад 700 вакансій. Серед них є й високооплачувані. Отже, кому роботодавці Чернігівщини готові платити найбільше і скільки саме?

  • верстатник деревообробних верстатів (25 000 грн), м. Чернігів;

  • водій автотранспортних засобів (24 000 грн), м. Чернігів;

  • головний інженер (20 700 грн), м. Прилуки;

  • лікар ветеринарної медицини (20 000 грн), Носівська ОТГ, с. Коломійцівка;

  • машиніст крана (кранівник) (20 000 грн), м. Чернігів;

  • зоотехнік (20 000 грн), Носівська ОТГ, с. Коломійцівка;

  • лікар загальної практики-сімейний лікар(20 000 грн), м. Бобровиця;

  • бухгалтер (20 000 грн), Носівська ОТГ, с. Коломійцівка;

  • агроном (20 000 грн), Носівська ОТГ, с. Коломійцівка;

  • начальник відділу охорони праці (18 711 грн), м. Ніжин.

Служба зайнятості пропонує своїм клієнтам тільки легальну роботу, а це - належно оформлені трудові відносини, що є гарантією соціального захисту найманих працівників. База вакансій служби зайнятості містить пропозиції роботи від роботодавців в межах країни та оновлюється щодня. Дивіться на нашому сайті за посиланням https://chg.dcz.gov.ua.

Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського ОЦЗ

 

Шановні клієнти!

Чернігівська обласна служба зайнятості працює у звичному режимі. Обслуговування клієнтів здійснюється із дотриманням протиепідемічних норм, тож просимо не забувати про засоби індивідуального захисту. Здоров’я - ваше та наших колег, для нас надважливе!

Нагадуємо! Зареєструватися у службі зайнятості можна онлайн - на сайті державних послуг «Дія» (www.diia.gov.ua). Для цього необхідно обрати послугу "Допомога по безробіттю», виконати кілька простих кроків для реєстрації і наші фахівці допоможуть вам із пошуком роботи. А з мобільним застосунком «Дія» ви зможете у службі зайнятості користуватися своїми е-документами.

Бережіть себе і своє здоров’я!

Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського ОЦЗ

 

Безробітні можуть стати патронатними вихователями

Про таку альтернативу безробіттю інформують шукачів роботи в службі зайнятості.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та соціально-психологічна реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Щоб стати патронатним вихователем треба спочатку пройти первинний відбір на відповідність визначеним критеріям, а потім - спеціальний курс навчання. Серед вимог до патронатного вихователя такі: мати добровільного помічника, згоду усіх членів своєї родини, які проживають у помешканні, досвід виховання дитини, відповідні умови для перебування дитини, бути працевлаштованим лише як патронатний вихователь і не мати іншого підробітку тощо.

Патронатний вихователь – це робота! І за свою роботу людина отримує грошове забезпечення в розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (наразі це 12405 грн). Ще надається соціальна допомога в розмірі двох прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини. Виплачується вона на кожну дитину, влаштовану до сім’ї патронатного вихователя. Ці гроші використовуються в повному обсязі для забезпечення повноцінного харчування, виховання, навчання та розвитку дитини відповідно до її потреб.

У службі зайнятості зауважують: робота патронатного вихователя – відповідальна і складна, але потрібна і благородна. Якщо ви маєте бажання дати дітям сімейний затишок та турботу і водночас забезпечити власну зайнятість – не зволікайте, звертайтеся до служби у справах дітей, підрозділи якої є в кожній територіальній громаді області.

Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського ОЦЗ

 

У службі зайнятості запроваджують нову модель надання послуг

Задля покращання сервісного обслуговування шукачів роботи і роботодавців службу зайнятості модернізують. Наступного року в її діяльності очікується чимало змін. Про те, які новації буде впроваджено та як зміниться робота фахівців служби зайнятості, йшлося на дводенному семінарі-навчанні, що проходив 7-8 грудня в Чернігівському обласному центрі зайнятості. Навчання проводили начальник управління надання послуг населенню Департаменту реалізації політики зайнятості Державного центру зайнятості Інна Бондіні та заступник директора Чернігівського обласного центру зайнятості Сергій Роговець.

Наприкінці жовтня поточного року Постановою Уряду затверджено зміни в технологічні процеси обслуговування клієнтів служби зайнятості - роботодавців і населення. Це експериментальний проект, який реалізовуватиметься протягом наступного року. Так, у службі зайнятості окрім кар'єрних радників та консультантів роботодавця з’являться спеціалізовані кар'єрні радники та адміністратори центрів зайнятості. Ці фахівці будуть зосереджені виключно на вивченні ситуації кожного клієнта, пошуку підходящих вакансій шукачам роботи і персоналу роботодавцям.

За словами Інни Бондіні, акцент роботи служби зайнятості буде зроблено на клієнторієнтовність, адресність та оперативність послуг, зручність обслуговування, розвиток електронних сервісів.

Учасники заходу під час навчання розглянули та обговорили функціональні обов’язки кожної категорії фахівців, їх взаємодію, перерозподіл функцій.

Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського ОЦЗ

 

 

5 основних соціально-трудових гарантій для захисників і захисниць України



 Державна служба зайнятості інформує військовослужбовців та учасників бойових дій про ті права, якими вони можуть скористатися у сфері праці. Низку пільг, переваг та соціальних гарантій у процесі трудової діяльності встановлено Кодексом законів про працю України, Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі – Закон про захист військовослужбовців) та Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII (далі – Закон № 3551-XII). Особливий захист даних категорій громадян виражається у таких гарантіях:

 - сприяння в отриманні роботи

 - збереження робочого місця на час призову

 - пільги при використанні права на відпочинок та оздоровлення

 - підвищений розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності

 - переважне право на збереження робочого місця в разі скорочення

Детально про кожну гарантію читайте:https://is.gd/YI7xyW .

 

Онлайнсервіси Чернігівської обласної служби зайнятості

Актуальні вакансії, новини та послуги служби зайнятості у вашому смартфоні! Відскануйте QR-код на зображенні та переходьте за вказаним посиланням.

 

Незадекларована праця – погано для всіх

Для держави. Неформальна економіка і незадекларована праця обмежують можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, сприяють ухиленню від сплати податків, зменшують надходження до державного і місцевих бюджетів. Зрештою, через несплату податків й єдиного соціального внеску держава змушена підвищувати податки для бізнесу, щоб виплачувати пенсії, лікарняні, утримувати школи, лікарні, бібліотеки, дитячі садочки, ремонтувати дороги і освітлювати вулиці тощо.

Для роботодавців. Неформальна економіка і незадекларована праця сприяють створенню і існуванню недобросовісної конкуренції щодо тих суб’єктів господарювання, які у повному обсязі забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників. Використання незадекларованої праці для роботодавця це додаткові витрати часу та ресурсів на навчання працівників – досвідчені спеціалісти відмовлятимуться працювати на таких умовах або швидко знайдуть краще місце; проблеми з отриманням банківських кредитів та інвестицій; закритий вихід на нові ринки країн ЄС, Канади і ще кілька десятків країн, з якими Україна уклала угоди про вільну торгівлю; у разі перевірки інспекції праці - істотні штрафи за порушення трудового законодавства.

Для працівників. Працівники, які не мають належним чином оформлених трудових відносин, позбавляються права на гідні умови праці, захист своїх інтересів у сфері праці, гарантій у соціальному захисті. Незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників тапримушення їх до роботи на умовах роботодавця.

Погоджуєтеся працювати без трудового договору? Не розраховуйте на гідні умови праці та виконання усних домовленостей. Вас можуть необґрунтовано оштрафувати, звільнити без повідомлення, не заплатити лікарняні чи компенсацію в разі нещасного випадку. І не сподівайтеся на гідну пенсію у старості.

Відсутність гарантій у трудових відносинах – погані умови праці, штрафи, відсутність впевненості у завтрашньому дні та соціального захисту, і зрештою, трудова експлуатація.

Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського ОЦЗ

Здобути затребувану професію можна в Прилуцькому професійному ліцеї

У рамках Всеукраїнського тижня професійної освіти КЗ «Прилуцький Професійний Ліцей» спільно з Прилуцькою міськрайонною філією Чернігівського обласного центру зайнятості презентував свої освітні послуги школярам міста та району. Так, були проведені онлайнекскурсії та майстер-класи цього навчального закладу.

Під час заходів учасники ознайомилися з професіями, які можна здобути в ліцеї, його досягненнями, оглянули матеріально-технічну базу. Водночас фахівці служби зайнятості інформували випускників про стан ринку праці, затребувані професії, зазначивши, що наразі роботодавці потребують саме робочих рук.

До речі, актуальні робітничі професії можна здобути в Прилуцькому профліцеї. Там навчають слюсарів з механоскладальних робіт та слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів, перукарів, манікюрників, кухарів, кондитерів, монтажників санітарно-технічних систем і устаткування, водіїв автотранспортних засобів, електрогазозварників, швачок.

Фахівці служби зайнятості стверджують, що тиждень професійної освіти — це ще один привід нагадати, що представники робітничих професій вже протягом багатьох років користуються значним попитом на ринку праці України, а роботодавці готові пропонувати їм конкурентні заробітні плати та достойні умови праці.

Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського ОЦЗ

«Дія» - для клієнтів служби зайнятості

Зареєструватися у службі зайнятості можна онлайн - на сайті державних послуг «Дія» (www.diia.gov.ua). Оберіть послугу "Допомога по безробіттю», виконайте кілька простих кроків для реєстрації і наші фахівці допоможуть вам із пошуком роботи.

А з мобільним застосунком «Дія» ви можете користуватися своїми е-документами у службі зайнятості.

 

Лідія Падалка: «Служба зайнятості сьогодні – це сучасний формат, сервіси та можливості для клієнтів»

У першу неділю листопада приймають вітання з нагоди професійного свята працівники соціальної сфери. До їх когорти належать і фахівці служби зайнятості, які надають допомогу та підтримку громадянам у разі втрати роботи. Тож з якими здобутками зустрічає професійне свято колектив обласної служби зайнятості? Про це наша розмова з директоркою Чернігівського обласного центру зайнятості Лідією Падалкою.

  • Якщо говорити мовою статистики, то лише в цьому році послугами служби зайнятості в області скористалися майже 32 тисячі громадян. Саме стільки наших земляків мали статус безробітного, отримували послуги служби зайнятості та матеріальне забезпечення на випадок безробіття. Майже кожного другого з них охоплено активними заходами сприяння зайнятості. Відтак маємо понад 9 тисяч працевлаштованих за сприяння служби зайнятості, майже дві з половиною тисячі скерованих на професійне навчання, близько двох тисяч залучених до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Нині служба зайнятості - активний посередник на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи. Вона на безоплатній основі надає послуги із сприяння працевлаштуванню та підбору персоналу. Сьогодні це сервісна установа сучасного формату, яка пропонує нові можливості для клієнтів.

  • Тож які це можливості?

  • Перш за все, хочу зауважити, що усі структурні підрозділи державної служби зайнятості працюють за єдиною, перевіреною роками та відпрацьованою до дрібниць технологією. Наші клієнти, незалежно від місця проживання, можуть звернутися до будь-якого з них та отримати всі передбачені законодавством послуги. У нас створено уніфіковану в межах країни базу вакансій, яка оновлюється щодня та дає змогу розширити зону пошуку роботи за межі області.

Для підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці служба зайнятості пропонує низку освітніх можливостей для дорослого населення – безкоштовно і в стислі терміни можна здобути затребувану на ринку праці професію чи підвищити кваліфікацію. У системі державної служби зайнятості діють 11 центрів професійно-технічної освіти, які здійснюють професійну підготовку за 95 ліцензованими робітничими професіями.

Аби стати затребуваними, громадяни старше 45 років можуть отримати ваучер на навчання. Зокрема, у поточному році за ваучерами проходили навчання 29 мешканців області. Крім того, існує можливість підтвердити результати неформального професійного навчання.

Шукати роботу та будувати кар’єру нашим клієнтам сьогодні допомагають кар’єрні радники, які забезпечують їх індивідуальний супровід на шляху до працевлаштування. На допомогу роботодавцям створено інститут консультанта роботодавця.

Служба зайнятості демонструє сучасний підхід у підборі кадрів, працюючи на засадах рекрутингу, тобто на повному ринку праці. З метою оперативного підбору кадрів створено інтерактивні карти вакансій, доступні всім користувачам мережі Інтернет; діють й інші корисні для шукачів роботи та роботодавців онлайнсервіси.

  • Хотілося б більш детально почути про можливості щодо роботи в онлайнрежимі, оскільки наразі це досить актуально.

На порталі державної служби зайнятості для наших клієнтів створено цілу низку зручних електронних сервісів, якими можна скористатися, не виходячи з дому. Зокрема, у вільному доступі не лише оперативна база вакансій, а й база резюме шукачів роботи.

Сьогодні людина, яка планує звернутися за допомогою до служби зайнятості, може записатися на первинний прийом до фахівця, скориставшись сервісом із онлайнреєстрації.  Роботодавці та безробітні можуть створити електронні кабінети.

Дистанційно можна отримати й профорієнтаційні послуги, скориставшись онлайнплатформою з профорієнтації та розвитку кар’єри. Зручний сервіс з онлайнтестування допоможе пройти комплексну профдіагностику та оцінити власний потенціал, аби усвідомлено обрати майбутню професію та розробити стратегію кар’єрного зростання.

А для всіх, хто прагне опанувати нові знання та розвивати власні компетенції, функціонує освітній портал державної служби зайнятості, який пропонує онлайнкурси, вебінари, дистанційні навчальні програми та безліч іншої корисної для пошуку роботи та працівників інформації.

  • А чи можна сьогодні зареєструватися у службі зайнятості онлайн?

  • Так, це можна зробити на сайті державних послуг «Дія». Для цього необхідно обрати послугу «Допомога по безробіттю», виконати кілька простих кроків для реєстрації і наші фахівці допоможуть вам із пошуком роботи. А з мобільним застосунком «Дія» ви можете у службі зайнятості користуватися своїми е-документами.

Отож, курс, яким зараз прямує державна служба зайнятості, націлений на модернізацію та осучаснення послуг, цифровізацію всіх процесів та отримання послуг в онлайнрежимі.

Світлана Шеремет

 

Живи та працюй в Україні!

Де працевлаштуватись, закінчивши навчання, на яку зарплату може розраховувати випускник профтехучилища? Це питання постає перед кожним студентом-випускником.

Фахівці Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості 28 жовтня відвідали Прилуцький професійний ліцей та зустрілися із студентами, які навчаються на останньому курсі за професіями: швачка, кухар-кондитер, електрогазозварник та монтажник санітарно-технічних систем та устаткування.

Майбутніх випускників ознайомили із послугами служби зайнятості для молоді, актуальними вакансіями міста і району та особливостями працевлаштування в сучасних умовах.

Фахівець з профорієнтації Ірина Микитченко навчила як правильно презентувати себе роботодавцю, написати резюме та розробити портфоліо.

Провідний фахівець відділу взаємодії з роботодацями Тетяна Радченко надала інформацію про вакансії , які є актуальними на ринку праці, адже професії, які вони здобувають, є постійно затребувані.

Важко назвати галузь промисловості, де б не застосовувались знання і вміння монтажника санітарно-технічних систем і устаткування та електрогазозварника.

На сьогодні шукають слюсаря-сантехніка ТОВ "КОМФОРТНІ ПОСЛУГИ - 2" та КП "ПРИЛУКИЖИТЛОБУД", монтажника санітарно-технічних систем та устаткування ДП "ПЛАСТМАС" ТОВ "ТД ПЛАСТМАС - ПРИЛУКИ", електрогазозварника ТОВ "ВТФ"КЕРАМІК-ПРИЛУКИ".

Швачка - одна із стародавніх професій, яка докорінно змінилася в процесі науково – технічного прогресу. Зараз ця професія найбільш поширена в швейному й трикотажному виробництві. ПРАТ "ПРИЛУЦЬКА ШВЕЙНА ФАБРИКА" розширяє виробничі потужності, тому гостинно відчиняє двері всім, хто хоче працювати і готові прийняти на роботу випускників.

Смачно поїсти любить кожен, значить, вмілий кухар без роботи ніколи не залишиться. «Авокадо» суши-бар, піцерія «Базиліо» та кафе фаст-фуд «Друзі» пропонують випускникам проходження виробничої практики із подальшим працевлаштуванням.

Робота є, - наголосили фахівці служби зайнятості, було б бажання працювати, навчатись чомусь новому і постійно вдосконалюватись.

За інф.Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятост

 

 

Майбутніх кухарів ознайомили з актуальними вакансіями

Професія «кухар» розвивалася разом з цивілізацією, так що можна сказати, що це найдавніша професія. Смачно поїсти любить кожен, а це означає, що вмілий кухар без роботи ніколи не залишиться. Сьогодні майстри з приготування їжі затребувані на ринку праці.

Для студентів КЗ «Прилуцький професійний ліцей» Чернігівської област, які навчаються за професією «кухар-кондитер», фахівці Прилуцької міськрайонної філії організували економічну екскурсію до закладів громадського харчування: «Авокадо» суши-бар, піцерія «Базиліо» та кафе фаст-фуд «Друзі».

Шеф-кухар закладів провела екскурсію та детально ознайомила присутніх з функціональними обов’язками майстрів ресторанного обслуговування: кухаря та бармена. «Шукаємо відповідальних та цілеспрямованих працівників, які готові створювати най смачніші страви! Пропонуємо гнучкий графік роботи, гідні умови праці, офіційну зайнятість та повний соціальний пакет. Головними вимогами до працівників є акуратність, пунктуальність, відповідальність та бажання навчатися новому», – наголосила вона .

Для студентів організували майстер-клас із приготування суші та ролів, розповіли усі тонкощі приготування цієї популярної страви.

Випускникам запропонували проходження виробничої практики із подальшим працевлаштуванням.

Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського ОЦЗ

Прилуцька швейна фабрика шукає швачок !

9 червня в Ладанській об’єднаній територіальній громаді відбулася презентація роботодавця - ПрАТ «Прилуцька швейна фабрика». Презентували підприємство жителям громади директор Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру Лариса Татарченко та директор швейної фабрики Ірина Зайцева.

Учасники заходу дізналися про діяльність підприємства, перспективи розвитку, актуальні вакансії, вимоги до претендентів, умови праці та рівень заробітної плати. За словами Ірини Зайцевої, фабрика спеціалізується на виробництві верхнього чоловічого та жіночого одягу, виготовляє костюми для військовослужбовців. Співпрацює з іноземними фірмами Франції, Бельгії та Чехії. У штаті наразі налічується 210 працівників. Це переважно дизайнери одягу, швачки, закрійники, прасувальники, техніки-технологи, водії автотранспортних засобів, слюсарі-ремонтники, вантажники. У зв’язку із збільшенням обсягів виробництва фабрика ще потребує швачок. Наразі актуальними є 70 вакансій.

Намагаючись якомога оперативніше і ефективніше вирішити кадрову проблему підприємства, фахівці служби зайнятості організували низку зустрічей шукачів роботи з роботодавцем. Так, 11 червня відбулася екскурсія на фабрику, а наступного тижня планується презентація роботодавця в Линовицькій об’єднаній територіальній громаді.

 

Прилуцький міськрайонний Центр зайнятості інформує про вільні вакансії на промислових підприємствах міста Прилуки за спеціальностями

 

Уряд ухвалив рішення підтримати ініціативу Президента України про виплату одноразової матеріальної допомоги роботодавцям, які можуть втратити дохід через карантин!

Отримання допомоги регламентується Порядком надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання, розрахунку її розміру, стягнення, повернення невикористаної її суми, з яким ви можете ознайомитися на сайті державної служби зайнятості 
https://is.gd/iijaDW

 Хто має право на отримання одноразової матеріальної допомоги?

Юридичні особи (роботодавці), які використовують працю найманих працівників. Важливо: основний вид економічної діяльності таких роботодавців не входить до Переліку видів економічної діяльності щодо яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, визначеного Кабінетом Міністрів України. 

 Як подати необхідні для отримання одноразової допомоги документи? 

Юридичні особи (роботодавці) можуть надати пакет документів в один із способів: 

 Безпосередньо до центру зайнятості;

 На електронну адресу центру (скановані копії).

Важливо! Пакет документів можна подати до центру зайнятості до 21 грудня 2020 року включно.

Перелік необхідних документів: 

 заява за формою згідно з додатком 1 Порядку;

 копія наказу про скорочення чи можливе скорочення тривалості робочого часу;

 копія відомостей про найманих працівників за формою згідно з Додатком 2 до Порядку.

 До вашої уваги інфографіка “Як суб’єкту господарювання отримати одноразову матеріальну допомогу”  https://is.gd/HbMQXN 

 покрокова інструкція щодо отримання такої допомоги  https://is.gd/5kXXs1 

 бланк заяви тут  https://is.gd/iijaDW 

бланк відомості про найманих працівників тут  https://is.gd/iijaDW 

 електронні скриньки центрів зайнятості тут  https://is.gd/7z3gMM .

 

 

УВАГА!!!
ПРОФЕСІЙНА ПІДГОТОВКА ДОРОСЛОГО НАСЕЛЕННЯ!!! НАВЧАННЯ ДЛЯ ОСІБ 45+!!!

ШАНОВНІ РОБОТОДАВЦІ!

Чернігівська обласна служба зайнятості пропонує Вашому персоналу отримати ваучер для навчання

за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття

КУХАР, КОНДИТЕР, МОНТАЖНИК ГІПСОКАРТОННИХ КОНСТРУКЦІЙ, ЕЛЕКТРОГАЗОЗВАРНИК, ЕЛЕКТРОМОНТЕР, МОНТАЖНИК СИСТЕМ УТЕПЛЕННЯ БУДІВЕЛЬ, ШВАЧКА, СТОЛЯР, ТРАКТОРИСТ ТА БАГАТО ІНШИХ ПРОФЕСІЙ ТА СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ В ПРІОРИТЕТНИХ ВИДАХ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

Ваш персонал може отримати як нову професію, так і підвищити існуючу кваліфікацію!!!

Гнучкі форми підготовки дозволять Вашим працівникам навчатися без відриву від виробництва!!!

Основні вимоги до кандидатів на отримання ваучера та подальше навчання:

  • вік: старше 45 років (до досягнення встановленого законодавством пенсійного віку);

  • страховий стаж: понад 15 років;

  • наявність професійно-технічної або вищої освіти;

  • не перебувати на обліку в службі зайнятості як зареєстрований безробітний.

За детальними консультаціями звертатися до Чернігівського обласного центру зайнятості

за тел. (0462) 77-90-31, (0462) 67-78-02.

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ГОТОВА СПРИЯТИ ПРОФЕСІЙНОМУ РОЗВИТКУ ВАШОГО ПЕРСОНАЛУ!!!

 

 

 

Служба зайнятості запускає сучасний освітній портал

У державній службі зайнятості стартував новий проект для успішного працевлаштування українців – Освітній портал державної служби зайнятості (http://skills.dcz.gov.ua/).

«Новий сервіс допоможе безробітним розвивати власні навички, необхідні для вдалого працевлаштування, отримати нові компетенції та пройти професійне навчання», - коментує директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон.

Новий сервіс дозволить:

  • розвивати особисті компетенції, затребувані на ринку праці;

  • отримати актуальну інформацію щодо пошуку роботи та підбору персоналу;

  • навчитися складати резюме сучасного формату;

  • підготуватися до співбесіди з роботодавцем;

  • обрати освітні курси та вебінари для безробітних, зокрема ті, які проводяться центрами професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

«Портал допоможе реалізувати найважливіше для служби завдання - знайти достойну роботу кожному українцеві та кваліфікований персонал кожному роботодавцеві», - підкреслила О. Макогон.

На сайті будуть впроваджуватися нові освітні програми, розроблені спільно з роботодавцями, проводитимуться вебінари та дистанційне навчання. Більшість матеріалів буде розміщуватися у відеоформаті.

Завдяки новому сервісу зможуть такожпідвищувати свою кваліфікацію іпрацівники державної служби зайнятості. Це буде найбільша база можливостей.

Довідково. Освітній портал ДСЗ розроблено на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Указу Президента України №837/2019.

За більш детальною інформацією звертайтесь до Державного центру зайнятості
289-40-79
[email protected] 

 

Генеруй ідею та розпочни свій бізнес

11 лютого на базі Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості до Міжнародного дня жінок і дівчат у науці відбувся семінар "Генеруй ідею та розпочни свій бізнес". Завдяки тісній та ефективній співпраці між представниками центру зайнятості та Прилуцькою міською центральною бібліотекою імені Любові Забашти реалізувалася функціональна зустріч, предметом обговорення якої став цілий ряд актуальних проблем.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Тетяна Столітня донесла до присутніх інформацію про можливість створення власної справи за умови допомоги з боку.

Державної служби зайнятості, заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Тетяна Нюнька навела реальні приклади успішної діяльності уже створених міні-підприємств на території міста та району.

За допомогою яскравого презентаційного матеріалу бібліотекар Прилуцької МЦБ ім. Л.Забашти Ніна Заболотна подала для учасників семінару цікаві відомості про жінок та дівчат винахідниць із різних історичних епох.

Жіноцтво детально ознайомилося із спадщиною винаходів Гітапатії Олександрійської, Марії Кюрі, Розалінд Франклін, Геді Ламар, Барб Кліко, Коко Шанель та Кари Маккалоу.

До уваги присутніх була також запропонована сучасна література на тему обговорення.

Основним меседжем семінару став вислів Коко Шанель: "Все у наших руках, тому їх не можна опускати", який не просто пройшов через усю зустріч червоною ниткою, а й змусив багатьох її учасниць серйозно задуматися над своїм майбутнім у сфері бізнесу.

За інф.Прилуцької міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти

 

Захист прав людини

Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року №1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права» Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, який включає 10 грудня – День прав людини. Він відзначається в знак проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 року №568-р затверджено план заходів з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права

У рамках Всеукраїнського тижня права з 09 грудня по 13 грудня 2019 року провідним юрисконсультом Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості Оксаною Ткаченко та за участі головного спеціаліста Прилуцького бюро правової допомоги Ніжинського міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Дмитра Диміча, головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно – правових актів Олени Антоненко, заступника начальника відділу Прилуцького міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Марини Бойко були проведені профінформаційні групові заходи для зареєстрованих безробітних з метою підвищення загального рівня правової культури та набуття громадянами необхідного рівня правових знань.

Зокрема, Оксана Ткаченко проінформувала присутніх про те, що права людини й громадянина закріплені в Конституції України, їх широта, реальність, гарантованість виражають не тільки фактичний та юридичний статус особи у суспільстві, а й суть діючої в країні демократії, соціальні можливості, закладені в самому суспільному ладі. У разі порушення своїх прав, особа може звернутися за їх захистом до судових органів, прокуратури, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, інших органів влади та їх посадових осіб, а також різного роду громадських об’єднань, які займаються захистом прав та інтересів людини.

Дмитро Диміч розповів про безоплатну первинну правову допомогу громадянам , а саме : надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг та інших документів правового характеру.

Олена Антоненко наголосила на оформленні трудових відносин легально, адже лише у такому випадку права людини, як найманого працівника, будуть захищені державою.

Марина Бойко зауважила, що кожен громадянин має право звернутися до державної виконавчої служби за консультацією та отриманням допомоги у вирішенні питань правового характеру.

Головною метою заходів, які проводяться на тижні права, є сприяння правовій інформованості населення з питань прав людини, забезпечення додержання прав і свобод громадян та запобігання будь-яким формам дискримінації.

 

ПрофіКвест «Пізнай світ професій»

У рамках реалізації профорієнтаційного проекту «Обери професію-обери майбутнє» учні Прилуцької ЗОШ №7 завітали до Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ на інтерактивний профорієнтаційний захід «Професії нашого міста».

Фахівець з профорієнтації Ірина Микитченко ознайомила учнів із ситуацією на місцевому і регіональному ринках праці та перспективами їх розвитку, актуальними професіями, ринкоутворюючими підприємствами.

Під час «ПрофіКвесту: Пізнай світ професій» школярі у цікавій формі визначали робітничі професії затребувані для міста, ознайомились за допомогою відеороликів з професіограмами професій, пройшли комп’ютерне профдіагоностичне тестування на визначення професійної спрямованості особистості.

Учасники квесту отримали інформаційні брошури «Навігатор вибору професій», флаєр «Твій шлях у світ професій» та за активну участь були нагороджені заохочувальними призами.

 

Лідія Падалка: «Служба зайнятості – це не виплати і компенсатори, а можливості для суб’єктів ринку праці»

21 грудня 2019 року виповнюється 29 років від дня створення державної служби зайнятості. Напередодні чергової річниці її працівники підводять підсумки діяльності на ринку соціальних послуг та дають оцінку досягнутому.

Зроблено багато, аби рухатися далі

Як повідомила директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка, лише в нашій області за час існування державної служби зайнятості налічується 1,8 млн. звернень громадян за її послугами. Зокрема, 579,1 тисяч наших земляків працевлаштовано, з них – 323,5 тисяч офіційно зареєстрованих безробітних. Тисячі мешканців області отримали роботу завдяки програмам фінансової підтримки роботодавців, зокрема понад 14 тисяч - шляхом надання дотацій, 2,4 тисячі – шляхом компенсації єдиного соціального внеску. Майже 13 тисяч шукачів роботи скористалися виплатою допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи. Крім того, майже 205 тисяч безробітних залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, 109 тисяч скеровано на професійне навчання.

Це результат роботи не одного покоління фахівців. За 29-літній період діяльності державна служба зайнятості набула практичного досвіду розв’язання проблем безробіття та управління процесами на ринку праці. За цей час запроваджено загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, створено потужну матеріально-технічну базу, впроваджено новітні технології обслуговування клієнтів, єдиний в межах країни інформаційний простір про попит та пропозицію робочої сили, системи професійної орієнтації та професійного навчання безробітних.

На шляху реформування

Сьогодні служба зайнятості переживає черговий етап свого розвитку. Аби відповідати вимогам часу, вона стала на шлях реформування, що має на меті перетворення її на сервісну установу сучасного формату з надання широкого комплексу ефективних послуг. «Наша мета на найближчі роки - змінити державну службу зайнятості так, щоб надавати привабливі на ринку послуги, які відповідають соціальним інтересам безробітних і очікуванням роботодавців. Служба зайнятості – це не виплати і компенсатори, а можливості для суб’єктів ринку праці», - зауважила Л.Падалка.

У службі зайнятості підтримують тенденції до розвитку електронних сервісів, аби максимально скоротити витрату часу людей на виконання формальних процедур. Відтак, діють електронні кабінети роботодавця та шукача роботи, онлайн-реєстрація, онлайн-профорієнтація та профдіагностика.

Бажаючі знайти роботу у м.Чернігові можуть скористатися інтерактивною картою вакансій, створеною за допомогою онлайн-сервісу Google. Для роботодавців цікавою є ще одна онлайн-розробка служби зайнятості – інтерактивна карта, на якій відображено дані дослідження Чернігівського обласного центру зайнятості щодо резервів робочої сили та вільних приміщень для організації виробництва у регіоні.

Крім того, створено базу резюме та відеорезюме безробітних, для налагодження комунікації активно використовуються соціальні мережі, скайпзв’язок тощо.

Шукати роботу та будувати кар’єру допомагають кар’єрні радники

З початку нинішнього року в службі зайнятості впроваджено інститут кар’єрних радників, які забезпечують індивідуальний підхід до кожного клієнта, якісне надання послуг з пошуку роботи та планування кар’єри.

Нова модель обслуговування безробітних будується на прийнятті взаємних зобов’язань для досягнення поставленої мети. Власне для цього, на основі результатів профілювання, кар’єрний радник допомагає клієнту скласти індивідуальний план працевлаштування. І це не якийсь універсальний документ, - зауважують у службі зайнятості і зазначають, що саме вивчення індивідуальної ситуації кожної людини та надання їй не формальних чи стандартних послуг, а лише тих, які сприятимуть успішному працевлаштуванню, допомагають у найкоротші терміни досягти бажаного результату.

Кар’єрний радник здійснює індивідуальний супровід людини до працевлаштування. При цьому він допомагає їй усвідомити свої сильні якості, подолати психологічні бар’єри, визначити наявні конкурентні переваги та усунути перешкоди на шляху до поставленої мети. За потреби порадить пройти профнавчання, відкрити власну справу, взяти участь у тренінгах чи семінарах, надасть допомогу в підготовці резюме тощо.

«За умови дефіциту кадрів для нас дуже важливо домогтися скорочення терміну пошуку роботи. Ми працюємо для тих, хто хоче працювати», - наголосила Л.Падалка. В результаті впровадження інституту кар’єрного радника більше половини з числа працевлаштованих громадян вдається забезпечити роботою оперативно до надання статусу безробітного.

Рекрутинг у службі зайнятості

Довела свою ефективність і нова форма добору персоналу - рекрутинг, яку було впроваджено торік. Близько 26 тисяч вакансій укомплектували роботодавці області в поточному році за сприяння регіональної служби зайнятості, у тому числі і за допомогою рекрутингової методики.

Рекрутери працюють не лише з клієнтами служби зайнятості, а з усіма, хто шукає чи пропонує роботу на повному ринку праці. Вони щоденно моніторять велику кількість інформації з різних джерел, зокрема, засобів масової інформації, сайтів пошуку роботи, соціальних мереж. Це дозволяє значно поповнити базу шукачів роботи, швидко поширювати інформацію про вакансії на власних ресурсах.

Також фахівці з рекрутингу ретельно займаються підбором кандидатів на вакансії: вивчають резюме шукачів роботи, проводять співбесіди, за необхідності пропонують пройти відповідні тести, в результаті найбільш прийнятну кандидатуру направляють на співбесіду до роботодавця.

«У сучасних реаліях, коли на ринку праці бракує кваліфікованих працівників, підприємства дійсно зацікавлені в рекрутинговій формі співпраці зі службою зайнятості, - говорить Л.Падалка. - По-перше, роботодавець не витрачає час на підбір кандидатів з великої кількості бажаючих осіб. По-друге, економить кошти, адже йому не треба розміщувати вакансії на платних ресурсах та мати в штаті менеджера з підбору персоналу. Цю роботу цілком безкоштовно виконають фахівці-рекрутери від служби зайнятості».

На часі впровадження інституту консультанта роботодавця

Найближчим часом у службі зайнятості з’являться консультанти роботодавця. Новий підхід до обслуговування роботодавців передбачає надання кожному з них комплексних індивідуальних послуг з урахуванням специфіки підприємницької активності регіону, особливостей розвитку регіонального ринку праці.

Перед службою зайнятості стоять конкретні завдання: вдосконалити систему підбору кадрів та професійного навчання безробітних для результативного працевлаштування, скоротити термін укомплектування вакансій, відпрацювати механізм налагодження ефективної співпраці з підприємствами. «Роботодавці мають свідомо обирати службу зайнятості як єдину державну структуру, здатну на безоплатній основі швидко та якісно здійснювати добір потрібних працівників», - сказала Л.Падалка.

Отож служба зайнятості розвивається, впроваджуються нові технології, сучасні сервіси. Все це робиться задля того, аби наші громадяни мали можливість жити і працювати на рідній землі. Це та мета, до якої прагнуть фахівці служби зайнятості і задля чого вони, власне працюють.

За інформацією Світлани Шеремет

 

Семінар з вивільнюваними працівниками

На сьогодні, аби відповідати вимогам часу, державна служба зайнятості обрала шлях перетворення в сервісну установу з надання широкого комплексу ефективних послуг тим, хто втратив роботу і шукає себе на ринку праці.

Так, 6 серпня 2019 року фахівці Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ провели семінар для вивільнюваних працівників у ДУ «Прилуцька виховна колонія».

Учасники заходу ознайомилися з електронними сервісами, законодавством, послугами, що надає служба зайнятості, станом ринку праці регіону. Особлива увага була акцентована на порядку реєстрації, умовах надання статусу безробітного та підбору підходящої роботи.

У ході семінару виникало багато запитань, тому він пройшов у формі конструктивного діалогу. Такі заходи при запланованому вивільненні знімають напругу у колективі та надають впевненості працівникам у своїх можливостях щодо реалізації свого права на працю.

За інф. Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського ОЦЗ

 

Права людини

Генеральною Асамблею ООН 10-го грудня 1948-го року була прийнята Загальна декларація прав людини. Пізніше, в 1950-му році всім зацікавленим державам і організаціям було запропоновано відзначати цю дату як всесвітній День прав людини.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2018р. №681-р затверджено план заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права.

У рамках Всеукраїнського тижня права з 10 грудня по 14 грудня 2018 року провідним юрисконсультом Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості Оксаною Ткаченко за участі начальника Прилуцького місьрайонного відділу ДРАЦС ГТУЮ у Чернігівській області Світлани Логвіненко, головного спеціаліста Прилуцького бюро правової допомоги Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тетяни Немс, головного спеціаліста-юрисконсульта Прилуцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Дениса Осадчого, головного державного інспектора відділу додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів у Чернігівській області Миколи Прокопенка були проведені профінформаційні групові заходи для зареєстрованих безробітних „Права людини”.

Зокрема, Оксана Ткаченко інформувала присутніх про те, що у сучасному світі права людини кваліфікуються за цілою низкою напрямів. Це особисті права, які передбачають недоторканність особи і житла, власності та конфіденційності листування та права на об’єктивний суд. Соціальні права, які передбачають права на свободу праці, охорону сім’ї та дитинства, захисту батьківських прав, здоров’я і соціальної справедливості. Є також і економічні права, які мають на увазі свободу пересування та розпорядження власністю на свій розсуд. Культурні права включають в себе свободу мистецтв і наук, свободу викладання і право на освіту, а також право на використання у всіх цих процесах своєї рідної мови.

Тетяна Немс наголосила на тому, що клієнти Бюро можуть отримати безоплатну первинну правову допомогу, яка включає: надання правової допомоги, юридичні консультації, складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних), представництво інтересів та допомогу в отриманні доступу до безоплатної вторинної правової допомоги.

Світлана Логвіненко проінформувала, що основними завданнями Відділу є: участь у забезпеченні реалізації державної політики у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, розгляд питань щодо внесення змін до актових записів цивільного стану, а також їх анулювання, збереження архівного фонду, формування Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Денис Осадчий довів до відома присутніх про мінімальний та максимальний розмір пенсії за віком, право на призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та призначення пенсії за віком.

Микола Прокопенко наголосив на гарантіях при укладенні, зміні та припиненні трудового договору. Про переважне право на залишенні на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці. Також довів інформацію про робочий час, час відпочинку, оплату праці, гарантії та компенсації відповідно до норм Кодексу Законів про Працю України.

Прилуцька міськрайонна філія Чернігівського обласного центру зайнятості приєднується до Всеукраїнського тижня права і бажає всім нам розуму і мудрості. Нехай наші права і свободи починаються з нашого дотримання їх по відношенню до наших ближніх! Слідуючи принципам поваги та активної громадянської позиції ми будуємо майбутнє не тільки для нас самих, але і для наших нащадків.

Прилуцька міськрайонна філія
Чернігівського обласного центру зайнятості

 

Ярмарок професій для молоді

На базі Прилуцького професійного ліцею, 23 березня 2018 року, проведено масовий профорієнтаційний захід для учнівської молоді „Ярмарок професій”, організований Прилуцькою міськрайонною філією Чернігівського обласного центру зайнятості.

На ярмарок були запрошені представники двадцяти шести навчальних закладів різних рівнів акредитації, серед яких: Київський національний торгівельно-економічний університет, університет державної фіскальної служби України, Київський національнийекономічний університетімені Вадима Гетьмана, Національний транспортний університет, Сумський державний університет, Черкаський інститут пожежної безпеки ім.Героїв Чорнобиля, Відокремлений підрозділ „Ніжинський агротехнічний інститут”, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, Чернігівський національний технологічний університет, Козелецький коледж ветеринарної медицини, Ніжинський коледж культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, Дігтярівський професійний аграрний ліцей Чернігівської області та ін.

Мета заходу полягала  в тому, щоб професійно зорієнтувати учнів загальноосвітніх шкіл у виборі майбутньої професії, дати можливість детальніше ознайомитися з навчальними закладами та спеціальностями, за якими ведеться підготовка фахівців, а також у безпосередньому спілкуванні з представниками і студентами цих закладів отримати відповіді на запитання, що цікавлять майбутніх абітурієнтів. Це дозволить обрати саме ту професію, якою прагне оволодіти абітурієнт, і той заклад, де він хоче здобувати знання.

Привітали дітей та побажали їм успішного професійного вибору керівник Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості Лариса Татарченко, заступник міського голови Тетяна Фесенко та начальник відділу організації професійної орієнтації Чернігівського обласного центру зайнятості Марина Кривопала.

Ярмаркову залу наповнили майже 900 учнів 9-11 класів, а також їхні батьки та вчителі. Кожен з них мав можливість побачити та почути презентації всіх навчальних закладів, щоб зорієнтуватися у перевагах і зробити свій вибір. Обмін інформацією і відкрите спілкування між представниками навчальних закладів та майбутніми абітурієнтами проходило жваво та цікаво. Приємно було чути слова подяки від представників учбових закладів за проведений захід та сподівання на запрошення у наступному році.

Перед старшокласниками стоїть нелегке і дуже відповідальне завдання: зробити вибір професії, від якого залежить їхнє подальше життя. Тому хочеться побажати випускникам обрати професію до душі і стати справжніми професіоналами своєї справи.

Прилуцька міськрайонна філія
Чернігівського обласного центру зайнятості

Переглядів: