Сектор організації надання соціальних послуг 

інформує:

 

20 березня 2023 року спеціалісти сектору організації надання соціальних послуг управління соціального захисту населення Прилуцької міської ради прийняли участь у тренінгу з основ першої психологічної допомоги в межах проєкту «Розвиток спроможності в управлінні соціальними закладами та наданні соціальних послуг» в межах програми ЄС «Міцні регіони - Спеціальна програма підтримки України», виконавчим партнером якої є Міжнародний благодійний фонд «Карітас України».

 

УСЗН міськради продовжує анкетування для визначення потреб населення м. Прилуки у соціальних послугах

Управління соціального захисту населення Прилуцької міської ради спільно із головами комітетів самоорганізації населення міста продовжує анкетування мешканців нашого міста для з’ясування потреб у соціальних послугах осіб/сімей, у тому числі тих, які належать до вразливих груп населення та формування бачення розвитку системи надання соціальних послуг.

 

 

Спеціалісти управління соціального захисту населення Прилуцької міської ради приймали участь в тренінгах від БФ «Карітас-Київ» у рамках проєкту «Розвиток спроможності в управлінні соціальними закладами та наданні соціальних послуг» на теми: «Основи надання першої домедичної допомоги: як діяти у випадках травм, невідкладних станів, шоку та при комі» та «Торгівля людьми не міф! Стань обізнаним, будь захищеним та захисти інших!».

 

До уваги осіб, які здійснюють опіку або піклування

Визнання осіб недієздатними (обмежено дієздатними) та встановлення над ними опіки (піклування) вирішується в судовому порядку відповідно до Цивільного кодексу України, Цивільно процесуального кодексу України, Правил  опіки та піклування, а також інших відповідних нормативно-правових актів.

  Звертаємо увагу на те, що строк дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною визначається судом. Згідно ч.6 ст. 300 ЦПКУ термін дії рішення суду не може перевищувати 2-х років (зміни, внесені згідно із Законом України № 2234-VIII від 07.12.2017). Тобто, рішення суду про визнання особи недієздатною (обмежено дієздатною), прийняті після 07.12.2017 року, підлягають перегляду судом.

Відповідно до ч. 7 ст. 300 ЦПКУ, для продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною (обмежено дієздатною) опікун (піклувальник) має право подати заяву, не пізніше ніж за п’ятнадцять днів до закінчення строку дії цього рішення до судової установи.

Для підготовки клопотання органу опіки та піклування на продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною (обмежено дієздатною), необхідно подати до органу опіки та піклування документи про обставини, що свідчать про продовження хронічного, стійкого психічного розладу, внаслідок чого особа продовжує не усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними (виписки з історії хвороби; медичні довідки, які свідчать про наявність психічного захворювання; відомості, видані компетентними органами, які свідчать про поведінку такої особи тощо), які, під час розгляду на судовому засіданні, будуть підтверджені відповідним висновком судово-психіатричної експертизи (ч. 8 ст. 300 ЦПКУ).

Додатково повідомляємо, що суд зобов’язаний розглянути клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною до закінчення строку його дії в порядку, встановленому статтею 299 ЦПКУ (ч. 6 ст. 300 ЦПКУ).

За детальною інформацією Ви можете звернутися до управління соціального захисту населення виконавчого комітету Прилуцької міської ради за адресою: м. Прилуки, вул. Київська, 281, каб. 61, тел.7-11-50.

 

Інформація про навчальну онлайн Платформу соціальної освіти

Міністерство соціальної політики інформує, що з 7 грудня 2022 року почала діяти навчальна онлайн Платформа соціальної освіти (далі – Платформа), створена Міністерством соціальної політики у співпраці із проєктом Уряду Канади «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), який реалізується Alinea International Ltd.

Платформа є першим в Україні державним онлайн-майданчиком для системного навчання представників органів місцевого самоврядування, надавачів соціальних послуг, організацій, які працюють у соціальній сфері з питань захисту і забезпечення прав дитини, здійснення соціальної роботи в громаді, організації соціальних послуг.

Платформа доступна за посиланням: https://socialacademy.gov.ua/.

На сьогодні на Платформі розміщено два навчальних електронних курси:

«Організація територіальних послуг в територіальній громаді» та «Надання соціальних послуг екстрено (кризово)» (інформація про курси додається).

Також на Платформі у розділі «Бібліотека» доступні дослідження, вебінари, інформаційні та методичні матеріали за соціальною тематикою.

Для подальшого наповнення Платформи у розділі «Опитування» можна залишити зворотній зв’язок щодо навчальних потреб фахівців соціальної сфери.

Презентацію навчальної Платформи соціальної освіти можна подивитися за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=MfdrfcZY5u4&t=730s.

 

Інформація про надання соціальних послуг мешканцям міста

Управління соціального захисту населення міської ради згідно з Законом України «Про соціальні послуги» надає соціальні послуги особам/сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах, з метою профілактики складних життєвих обставин, подолання таких обставин або мінімізацію їх негативних наслідків. Особі/сім’ї можуть надаватися одна або одночасно декілька соціальних послуг.

Види соціальних послуг, які надаються:

 • соціальна адаптація;

 • консультування;

 • соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах;

 • представництво інтересів;

 • посередництво;

 • медіація;

 • соціальна профілактика

 • інформування.

Категорії осіб, яким управління надає соціальні послуги:

 • особам, які постраждали від торгівлі людьми і отримують соціальну допомогу відповідно до законодавства у сфері протидії торгівлі людьми, особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі;

 • особам з інвалідністю I групи;

 • сім’ям опікунів, піклувальників;

 • особам похилого віку;

 • внутрішньо переміщеним особам;

 • особам, яким завдано шкоди пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією.

Для отримання соціальних послуг звертатися в сектор організації надання соціальних послуг управління соціального захисту населення міської ради (кабінет №61, телефон для довідок 7-11-50).

 

Інформація для осіб із числа резервістів

15.03.2022 Верховна Рада України прийняла Закон України №7140-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та осіб, які доглядають за такими особами з інвалідністю і тяжкохворими дітьми».

Від військової служби (строкової, під час особливого періоду та мобілізації) будуть звільнені окремі категорії військовозобов’язаних, зокрема:

 • опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною;

 • особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю І групи;

 • особи, зайняті постійним доглядом за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.

Тобто, наразі, питання звільнення від мобілізації військовозобов’язаних, які зайняті постійним доглядом за особами з інвалідністю чи іншими особами, які його потребують, є вирішеним. Окрім цього, категорія таких осіб може виїжджати за кордон, супроводжуючи осіб з інвалідністю чи осіб, які потребують постійного догляду.

 

Інформація для осіб із числа резервістів

Законом України «Про внесення зміни до статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо додаткової підстави звільнення з військової служби під час воєнного стану» №2599-ІХ від 20.09.2022.

 Зазначеним Законом передбачено, що військовослужбовці, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років звільняються з військової служби за призовом осіб із числа резервістів під час військового стану.

Переглядів:789