Сектор організації надання соціальних послуг 

інформує:

 

 

 

 

Інформація для осіб із числа резервістів

15.03.2022 Верховна Рада України прийняла Закон України №7140-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та осіб, які доглядають за такими особами з інвалідністю і тяжкохворими дітьми».

Від військової служби (строкової, під час особливого періоду та мобілізації) будуть звільнені окремі категорії військовозобов’язаних, зокрема:

  • опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною;

  • особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю І групи;

  • особи, зайняті постійним доглядом за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.

Тобто, наразі, питання звільнення від мобілізації військовозобов’язаних, які зайняті постійним доглядом за особами з інвалідністю чи іншими особами, які його потребують, є вирішеним. Окрім цього, категорія таких осіб може виїжджати за кордон, супроводжуючи осіб з інвалідністю чи осіб, які потребують постійного догляду.

 

Інформація для осіб із числа резервістів

Законом України «Про внесення зміни до статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо додаткової підстави звільнення з військової служби під час воєнного стану» №2599-ІХ від 20.09.2022.

 Зазначеним Законом передбачено, що військовослужбовці, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років звільняються з військової служби за призовом осіб із числа резервістів під час військового стану.

Переглядів:562