Соціальна робота

Соціальна робота — унікальний вид професійної діяльності зі створення соціальних умов для поліпшення умов життя окремої особистості, підвищення добробуту народу. В основі соціальної роботи лежить гуманне, добродійне ставлення до особистості.

ОСНОВНІ НАПРЯМКИ:

  • соціальна робота з сім’ями, особами, які опинилися у складних життєвих обставинах (далі – СЖО) - облік, соціальне інспектування, соціальний супровід, профілактика негативних звичок);
  • профілактика раннього соціального сирітства– робота з матерями та їх сім’ями, які мають намір відмовитися від новонародженої дитини або які мають дитину-інваліда; організація соціального супроводу; робота з жінками групи ризику та вагітними жінками; соціальний патронаж та соціальний супровід сімей, діти з яких , по заяві, перебувають в інтернатних закладах;
  • популяризація сімейних форм виховання - соціальна реклама, ведення банку даних кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі; соціальне супроводження прийомних сімей; оцінка потреб прийомних дітей та сімей, планування роботи, звітність про ефективність функціонування таких сімей;
  • соціальна робота з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, з особами з їх числа та соціальна робота з випускниками шкіл-інтернатів -інспектування та забезпечення соціального супроводу за потребою опікунських сімей та сімей піклувальників, осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які опинилися у СЖО; адаптація до самостійного життя;
  • робота з неповнолітніми та молоддю, які повернулися з місць позбавлення волі або засуджені до покарань без позбавлення волі та їх сім’ями – соціальне інспектування, соціальний супровід; заходи з профілактики негативних явищ; допомога у налагодженні соціальних зв’язків та адаптації до соціуму;
  • первинна профілактика негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі -лекційно-тренінгові заняття, відеолекторії, бесіди з учнівською молоддю, дітьми та їх батьками; консультації; акції з пропаганди здорового способу життя;
  • вторинна профілактика серед молоді, яка вживає наркотичні речовини, зокрема ін’єкційним шляхом, у тому числі з ВІЛ-інфікованими особами - надання соціальних послуг з питань зниження поширення ВІЛ-інфекції серед представників уразливих груп населення та за межами таких груп;пропаганда здорового способу життя; соціальна реабілітація, попередження та подолання негативних явищ у молодіжному середовищі;
  • соціальна робота з дітьми та молоддю з функціональними обмеженнями - індивідуальні та групові заняття, лекції, бесіди, консультації для дітей, молоді та їх батьків; організація занять клубу «Веселка» та заходів до святкових дат, екскурсій, тощо;
  • розвиток волонтерського руху - навчання волонтерів;залучення волонтерів до масових форм роботи; анкетування, опитування, соціологічні дослідження; участь в акціях.
  • соціальна реклама - створення рекламної продукції з пріоритетних напрямків роботи; розповсюдження державної та регіональної реклами; публікації статей в пресі; виступи на телебаченні, радіо.

 

Волонтерська діяльність

Важливим напрямком роботи Прилуцького МЦСССДМ є залучення до волонтерської діяльності учнівської та студентської молоді міста, сприяння підвищенню мотивації до волонтерської діяльності, оволодіння основними знаннями та вміннями, необхідними для здійснення волонтерської роботи, а також розвиток соціальної активності, навичок усвідомленого та активного вибудовування власного життя.

Основними завданнями Центру є: надання волонтерам знань з психолого-педагогічних, правових, соціально-медичних питань, необхідних для реалізації соціальних програм; сприяння професійному зростанню та набуттю практичного досвіду волонтерів, розвитку лідерських якостей, творчих здібностей, самовираженню та становленню волонтерів, як активних членів суспільства.

Хто може стати волонтером? Учнівська та студентська молодь, працююча та непрацююча молодь, члени громадських організацій, особи, які є отримувачами послуг Центру та інші. А САМЕ ГОЛОВНЕ, це бажання допомагати людям, гарне до них ставлення, розуміння чужих проблем і віра в добро.

Форми та методи роботи - бесіди, лекції, розповіді, дослідження, відеолекторії, соціальні акції, тренінгові заняття, творчі вправи, дискусії і багато іншого.

Волонтерство – це:

Відповідальність за своє рішення та вчинки;

Оптимістичний погляд на життя;

Любов та співчуття до скривджених долею;

Охорона прав дитини;

Надія на перемогу;

Талант бути потрібним людям;

Енергійний спосіб життя;

Радість спілкування!

 

8 причин стати волонтером:

- Задоволення результатами своєї роботи, визнання своєї діяльності колегами;

- Вдячність людей, почуття необхідності та можливість змінити щось на краще;

- Позитивні емоції;

- Розвиток лідерських якостей;

- Нові знайомства та нові друзі;

- Набуття досвіду, отримання нових навичок;

- Можливості реалізації творчого підходу до виконання роботи;

- Саморозвиток, самореалізація, самоорієнтування, самоосвіта , самовиховання тощо.

 

Інформація про роботу спостережної комісії з питань організації громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання, за 2021 рік

 

 

Інформація про роботу спостережної комісії з питань організації громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання, за 2014 рік

При виконавчому комітеті Прилуцької міської ради діє спостережна комісія з питань організації громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання, яка здійснює координацію діяльності органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, громадських та релігійних організацій, з метою організації громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання.

Інформацію про роботу спостережної комісії з питань організації громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання (далі – Комісія) за 2013 рік розглянуто на засіданні виконавчого комітету Прилуцької міської ради (рішення №61 від 18.02.2014 року) та висвітлено у місцевих засобах масової інформації. Рішенням виконавчого комітету Прилуцької міської ради №342 від 09.09.2014 року Комісія утворена у новому складі.

За 2014 рік проведено 24 засідання спостережної комісії (10 планових, 12 позачергових, 2 виїзних), на яких розглянуто 75 питань, що підтверджують відповідні протоколи засідань педагогічної ради та спостережної комісії. Серед них - питання стосовно 95 вихованців Прилуцької виховної колонії на предмет умовно-дострокового звільнення з позитивним результатом; питання стосовно 64 вихованців на погодження залишення в Прилуцькій виховній колонії після досягнення ними 18-річного віку.

Направлено 4 повідомлення за місцем вибуття дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, щодо з’ясування можливості влаштування та надання соціальних послуг відповідними службами за місцем проживання.

Крім того, на засіданнях спостережної комісії розглядались питання: щодо соціального становища 14 осіб звільнених з місць позбавлення волі (за результатами розгляду надано юридичні, інформаційні та психологічні соціальні послуги), про діяльність Прилуцької міськрайонної неприбуткової громадської організації «Спасіння-Прилуки», та ін.

На всіх засіданнях спостережної комісії надаються доручення членам комісії відповідно до їх компетенції щодо організації громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання.

Щомісячно до 10-го числа управлінню праці та соціального захисту населення міської ради надається інформація для занесення до автоматизованого реєстру осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які протягом 6-ти місяців після звільнення звернулись по допомогу до спостережної комісії при виконкомі Прилуцької міської ради і дали письмову згоду на внесення до реєстру.

За сприянням членів спостережної комісії протягом поточного року 2 звільненим з місць позбавлення волі надавалася допомога в отриманні документів, що засвідчують особу, одному – реєстрації, трьом особам забезпечено ведення соціального супроводу для вирішення соціальних проблем.

 

Куди звертатися?

Якщо Ви, чи члени Вашої сім’ї потрапили у складні життєві обставини, або не маєте часу чи можливості для оформлення документів; Якщо Вам необхідне юридичне консультування, послуги по психологічній реабілітації, або виникають будь-які інші проблемні питання у повсякденному житті Прилуцький міський центр соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді візьме на себе супровід у вирішенні проблемних питань та надасть:

інформаційні;

юридичні;

психологічні;

соціально-педагогічні;

соціально-медичні;

соціально-економічні;

послуги для Вас та членів Вашої родини.

Наша адреса: м. Прилуки, вул.Київська, 78

телефон/факс: 4-25-31; 4-42-36; 3-84-42

e-mail: pmcsssdm@gmail.com

Наразі Прилуцьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться робота щодо вивчення потреби проходження курсу психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції у ТОВ «Санаторій «Феофанія» м.Київ; та санаторії «Остреч» м.Мена, Чернігівської обл..

Учасники антитерористичної операції, які бажають пройти курс психологічної реабілітації у санаторних установах можуть звертатись за довідками до Прилуцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (телефон/факс: 4-25-31; 4-42-36; 3-84-42).

Прилуцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснює інформаційно-розяснювальну роботу щодо пошуку кандидатів для роботи патронатними вихователями. Патронат над дитиною – тимчасовий догляд, виховання та соціально-психологічна реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення та захист прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом зі своїми батьками або іншими законними представниками, надання їй та її сім’ї комплексу послуг у відповідності до найкращих інтересів дитини.

Оптимальний термін перебування дитини у такій сім’ї – до 3-х місяців (в деяких випадках – до 6-ти місяців).

Патронатні вихователі щомісячно отримують грошову оплату за надання послуг у розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на час влаштування дітей. На утримання влаштованих дітей виплачується соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку за кожен місяць її перебування.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має позитивний педагогічний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду виховання та соціальної реабілітації дитини в своєму помешканні, добровільного помічника з числа повнолітніх членів сім’ї. Патронатними вихователями не можуть бути особи, зазначені у статті 212 Сімейного кодексу України, а також особи, чиї діти були засуджені, перебувають/перебували у конфлікті з законом.

Патронатний вихователь не може поєднувати надання послуг патронату над дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною.

Детальну інформацію можна отримати у Прилуцькому міському центрі соціальних служб для сімї, дітей молоді за адресою: м. Прилуки, вул. Київська, 78, тел. 4-25-31.

Звіт про роботу Прилуцького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за 2018 рік

Фотозвіт 2018

Інформація про роботу спостережної комісії з питань організації громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання за 2017 рік

Переглядів:960