Як правильно комунікувати із громадянами при наданні послуг під час війни?

21 вересня 2023 року фахівці управління прийняли участь в онлайн-тренінгу на тему: «Як правильно комунікувати із громадянами при наданні послуг під час війни?» за сприяння міжнародного інституту.

Під час онлайн-тренінгу учасники дізналися:

- Як визначити потреби громадян за невербальними поведінковими проявами та за допомогою питань?

- Що таке «активне слухання» і як його застосовувати?

- Хто такі «проблемні клієнти»?

- Як правильно комунікувати із складними співрозмовниками?

 

 

Проєкт «Я – Ветеран»

14 вересня 2023 року фахівці управління прийняли участь у вебінарі на тему: «Надання послуг ветеранам. Особливості реалізації Проєкту «Я – Ветеран» за сприяння Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» спільно з Програмою «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність».

Під час онлайн-консультації спікери відповідали на поставлені запитання, зокрема про організацію роботи помічників ветеранів та кейс-менеджерів.

 

До уваги Захисників та Захисниць України!

Відповідно до розпорядження начальника Чернігівської обласної військової адміністрації від 10 серпня 2023 року № 36 внесено зміни до Програми «Програма соціальної підтримки Захисників і захисниць України, членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, які загинули (пропали безвісти) в Афганістані, при виконанні інтернаціонального обов’язку, у Чернігівській області на 2019-2023 роки» в напрямку розширення переліку медичних послуг Захисникам і Захисницям України, зокрема, послуг зі стоматологічної допомоги та встановлення штучних кришталиків очей, а також категорії осіб, що можуть скористатися цими послугами.

За довідками звертатися до управління соціального захисту населення Прилуцької міської ради по вул. Київській,281, кабінети 62,63, тел. 3-12-02.

Додаток: «Програма соціальної підтримки Захисників і захисниць України, членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, які загинули (пропали безвісти) в Афганістані, при виконанні інтернаціонального обов’язку, у Чернігівській області на 2019-2023 роки».

Родинам захисник_інстаграфка (завантажити)

У вебінарі узяли участь фахівці управління соцзахисту населення

14 вересня 2023 року фахівці управління прийняли участь у вебінарі на тему: «Надання послуг ветеранам. Особливості реалізації Проєкту «Я – Ветеран» за сприяння Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» спільно з Програмою «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність».

Під час онлайн-консультації спікери відповідали на поставлені запитання, зокрема про організацію роботи помічників ветеранів та кейс-менеджерів.

 

ІНФОРМАЦІЙНА КАРТКА „НАДАННЯ СУБСИДІЇ ДЛЯ ВІДШКОДУВАННЯ ВИТРАТ НА ОПЛАТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ, ПРИДБАННЯ СКРАПЛЕНОГО ГАЗУ, ТВЕРДОГО ТА РІДКОГО ПІЧНОГО ПОБУТОВОГО ПАЛИВА” 

До уваги пільговиків!

Повідомляємо, що відповідно до змін внесених в Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 № 117, з метою отримання громадянами пільг на оплату житлово-комунальних послуг, передбачено подання пільговиками до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення заяви за формою, встановленою Мінсоцполітики. (форма заяви завантажити).

Важливо ! Для нарахування пільг у грошовій формі використовуються дані, які містяться у Реєстрі пільговиків. У разі виникнення обставин, які можуть вплинути на надання пільг (зміни у складі членів сім’ї, місця реєстрації (проживання), організацій, що надають послуги), пільговикам необхідно письмово повідомити про це структурний підрозділ з питань соціального захисту населення; у разі виникнення обставин зміни виплатних реквізитів банківського рахунку пільговики зобов’язані протягом 10 днів письмово повідомити про це структурний підрозділ з питань соціального захисту населення.

Для уточнення інформації, яка міститься в обліковій картці пільговика просимо звертатися до управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради за адресою: вул. Київська, 281, відділ персоніфікованого обліку, кабінети № 62, № 63 або за телефоном 3-12-02.

Управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради

 

До уваги отримувачів житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг!

З 1 серпня 2020 року в Україні відкрито ринок природного газу для побутових споживачів, що надає можливість громадянам самостійно обирати постачальника газу.

Для розрахунку розміру житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, щомісяця органи соціального захисту населення отримують від виконавців послуг відомості про забезпеченість громадян послугами та про розмір цін і тарифів на житлово-комунальні послуги і платежів за такі послуги, у тому числі постачання та розподіл природного газу.

Зазначені відомості отримуються органами соціального захисту населення на підставі отриманої від пільговиків та отримувачів житлових субсидій інформації про набір отримуваних ними житлово-комунальних послуг, а також про дані підприємств – надавачів цих послуг (назва, код ЄДРПОУ, номер особового рахунку тощо).

Своєчасне надання громадянами інформації органам соціального захисту населення про зміну виконавців житлово-комунальних послуг забезпечить актуальний та правильний розрахунок розміру житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

З огляду на зазначене, з метою своєчасного та в повному обсязі надання громадянам передбачених законодавством соціальних гарантій, звертаємося з проханням до пільговиків та отримувачів житлових субсидій в найкоротші терміни повідомляти органи соціального захисту населення про зміну виконавців житлово-комунальних послуг, зокрема постачальника природного газу для побутових потреб.

За інф. управління праці та соціального захисту населення міської ради

 

Інформуємо, що рішенням двадцять третьої сесії Чернігівської обласної ради сьомого скликання затверджено Програму забезпечення житлом учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил та членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб у Чернігівській області на 2020 - 2022 роки.

Відповідно до Програми учасники АТО/ООС, які перебувають на квартирному обліку можуть отримати одноразову допомогу з метою поліпшення житлових умов згідно з Порядком (додається Порядок І, Порядок ІІ ).

До уваги споживачів, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг міста Прилуки

Звертаємо увагу на зміну порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Починаючи з жовтня 2019 року відповідно до Закону України від 09.11.17 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» пільга надається у грошовій формі.

Розраховані органами соціального захисту населення суми пільг перераховуватимуться АТ «Ощадбанк» для подальшого проведення ним розрахунків з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика (безготівкова форма).

Пільговикам, які подали заяву до органу соціального захисту населення на отримання пільги готівкою, виплата буде здійснюватися у готівковій формі у зазначений у заяві спосіб (банк або пошта).

У зв’язку з цим платіж за послугу нараховується у повному обсязі, без врахування знижки, яка надається пільговику.

У разі отримання готівки пільговик має сплатити спожиті послуги повністю. Інші пільговики сплачують, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них перерахує надавачу послуг АТ «Ощадбанк» (за наявності даних про номер мобільного телефону пільговик отримає інформаційне повідомлення від банку про проведені платежі).

Ураховуючи, що відповідний механізм запроваджується в Україні вперше, через неточності в даних з технічних причин можуть бути випадки ненарахування окремим особам суми пільги за жовтень 2019 року. Сума пільги у такому випадку за жовтень буде донарахована в наступному місяці.

За довідками звертатися до управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради по вул.. Київській,281, кабінети 62,63, тел. 3-12-02.

 

Щодо змін у наданні пільг

На виконання вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги» Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» (далі – Постанова). Вказаною Постановою затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі (далі – Порядок), а також внесено зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України. Порядком визначено механізм надання пільг у грошовій формі, операційні дії щодо виплати пільг у грошовій безготівковій формі та у готівковій формі, окреслено перелік пільг, оплата яких здійснюватиметься у грошовій формі.

Згідно з Порядком змінюється не лише підхід до виплати пільг, а й до їх розрахунку. Зокрема, Порядком встановлено, що структурні підрозділи з питань соціального захисту населення на підставі даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та інформації, отриманої від управителів, виконавців комунальних послуг, ОСББ (ЖБК), щомісяця розраховуватимуть суму пільги виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом, кількості членів сім’ї, які мають таке право відповідно до законодавчих актів, та з урахуванням встановлених державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування. За заявою пільговика виплата пільги може здійснюватися у готівковій формі з місяця, що настає за місяцем подання такої заяви в управління соціального захисту населення, у якій зазначаються реквізити поточного рахунка, відкритого пільговиком в АТ «Ощадбанк». Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою. У разі отримання від управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг внесків/платежів), сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у пільговиків які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільги з наступного місяця здійснюється у грошовій безготівковій формі. Відповідно Порядку АТ «Ощадбанк» здійснює переказ коштів на рахунки управителів, ОСББ, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між АТ «Ощадбанк» (його установами) та управителями, об’єднаннями, виконавцями комунальних послуг.

Даний Порядок надання пільг застосовується з 1 жовтня 2019 року.

 

До уваги пільговиків!

Для нарахування пільг у грошовій формі будуть використовуватись дані, які містяться у Реєстрі пільговиків. Якщо ви змінили місце проживання, якщо відбулись зміни у кількості членів сім’ї та інше просимо вас звернутися до управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради:

вул. Київська, 281, відділ персоніфікованого обліку, кабінет 62, 63.

Інформацію, яка міститься в обліковій картці пільговика в Реєстрі, можна уточнити за телефоном 3-12-02.

 

Про виплату у 2017 році щорічної разової грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни (додається).

 

 

Інформація про зміни при наданні пільг *(додається).

 

 

Про пільговий проїзд учасників АТО

За інформацією ПАТ «Чарнігівське обласне підприємство автобусних станцій 17499» (лист № 689 від 17 серпня 2016 року) на автостанції Прилуки продаж пільгових квитків учасникам бойових дій, у тому числі учасникам АТО, членам родин загиблих учасників АТО здійснюється без обмежень на всі маршрути.

Щоб реалізувати своє право на пільговий проїзд, громадянам вказаних категорій, необхідно звернутися в касу автостанції Прилуки та пред’явити відповідне посвідчення.

 

 

Інформація про Єдиний державний реєстр осіб, які мають право на пільги

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 року №117 відділ персоніфікованого обліку проводить роботу по створенню Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

Упорядкування надання пільг, налагодження чіткого обліку пільговиків, запровадження системного надання пільгових послуг, громадянам, які мають відповідне право та визначення реальних розмірів бюджетних витрат, що спрямовуються на забезпечення програм соціального захисту — основні завдання, для вирішення яких створений Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги.

Станом на 01.11.2017 року в управлінні праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради на обліку в Реєстрі знаходиться 19303 пільговики. Спеціалістами відділу щоденно ведеться прийом громадян та надаються консультації з питань надання пільг. Дані Державного реєстру осіб, які мають право на пільги постійно оновлюються та уточнюються.

Для включення інформації про пільговика до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, необхідно надати такі документи:

1. Паспорт;

2. Копії та оригінали:

- довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

- посвідчення, яке дає право на пільги;

3. Надати інформацію про склад сім’ї та площу житла, про житлово-комунальні послуги, при сплаті за які користуєтесь пільгами.

При зміні складу сім'ї або місця проживання необхідно повідомити відділ персоніфікованого обліку.

Соціальні норми житла та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами при наданні пільг встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».

У разі призначення житлової субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються.

За довідками звертатися за адресою: вул. Київська 281, каб. 62,63, тел.3-12-02.

 

Надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням доходів сім’ї

Відповідно до чинного законодавства пільги окремим категоріям громадян з оплати житлово-комунальних послуг, на придбання твердого палива та скрапленого газу, послуги зв’язку надаються у разі, коли середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (у 2015 році – 1710 грн., у 2016 році-1930 грн., у 2017 році - 2240 грн.). Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї затверджений постановою Уряду від 04.06.2015 № 389 (із змінами). Дія цього Порядку поширюється на такі категорії громадян: учасники війни; жертви нацистських переслідувань; діти війни; багатодітні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї, в яких не менше року проживають троє або більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування; особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 3; дружини (чоловіки) померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 3; сім’ї, які мають дитину-інваліда, інвалідність якої пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи; пенсіонери служби цивільного захисту.

До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:

1) пенсія;

2) заробітна плата;

3) грошове забезпечення;

4) стипендія;

5) соціальна допомога;

6) доходи від підприємницької діяльності.

7) допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються органами соціального страхування.

Пільговики, до сукупного доходу сім’ї яких входять вказані доходи (крім пенсії та соціальної допомоги), або до складу сім’ї яких входять працездатні особи, подають до управління праці та соціального захисту населення декларацію про доходи сім’ї, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.

Право на пільги відповідно до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї визначається на 12 місяців.

За довідками звертатися за адресою: вул. Київська 281, каб. 62,63, тел.3-12-02.

 

 

Про надання додаткових пільг учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей

Для надання підтримки учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей Прилуцькою міською радою розроблені власні програми.

Зокрема, відповідно до Програми «Пільги місцевої влади на оплату житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку учасникам бойових дій, які брали участь у антитерористичній операції, сім’ям воїнів загиблих (померлих) в Афганістані та під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, інвалідам по зору – членам УТОС, спілці ветеранів Афганістану на 2016 – 2018 роки», передбачені пільги:

- учасникам бойових дій, які брали участь у антитерористичній операції, знижка в розмірі 25 % на оплату житлово-комунальних послуг, 50% абонентної плати за користування телефоном у межах норм, передбачених законодавством, додатково до пільг, установлених пунктами 4-5 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- сім’ям воїнів, загиблих під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України знижка в розмірі 50% на оплату житлово-комунальних послуг, абонентної плати за користування телефоном у межах норм, передбачених законодавством, додатково до пільг, установлених пунктами 4-6 статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

- військовослужбовцям – учасникам антитерористичної операції 25-відсоткова знижка плати за житлово-комунальні послуги (природний газ, тепло-, водопостачання і водовідведення, утримання будинків та прибудинкових територій), електроенергію, тверде паливо і скраплений газ, вивіз твердих побутових відходів у межах норм, передбачених чинним законодавством, та 50-відсоткова знижка абонентної плати за користування телефоном.

За довідками звертатися за адресою: вул. Київська 281, каб. 62,63, тел.3-12-02.

 

Щодо змін в законодавстві

Урядом прийнято постанову від 27.09.2017 № 721 «Про внесення змін до пункту 3 Порядку виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї (далі-Постанова).

Метою Постанови є:

- приведення Порядку виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2015 р. № 1099 «Деякі питання виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї», у відповідності до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»;

- врегулювання питання щодо забезпечення бланками посвідчень батьків багатодітних сімей, у складі яких є діти у віці від 18 до 23 років, які навчаються за кордоном за денною формою навчання.

 

ЗМІНИ,
що вносяться до  пункту 3  Порядку виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї

1. Абзац дванадцятий викласти в такій редакції:

у разі народження або навчання дитини за межами України - копій свідоцтва про народження дитини та довідки з навчального закладу з перекладом на українську мову, вірність якого засвідчена нотаріусом;”.

2. Доповнити пункт після абзацу дванадцятого новим абзацом такого змісту:

У разі коли нотаріус не володіє відповідною мовою, переклад документів може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус.”.

У зв’язку з цим абзаци тринадцятий - двадцять другий вважати відповідно абзацами чотирнадцятим - двадцять третім.

3. Абзац двадцять другий викласти в такій редакції:

копії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;”.

4. Доповнити пункт після абзацу двадцять другого новими абзацами такого змісту:

у разі навчання дитини за межами України - копії довідки з навчального закладу з перекладом на українську мову, вірність якого засвідчена нотаріусом.

У разі коли нотаріус не володіє відповідною мовою, переклад документа може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус.”.

5. Абзац двадцять п’ятий виключити.

За довідками звертатися за адресою: вул. Київська 281, каб. 62,63, тел.3-12-02.

 

Переглядів:1407