РЕАЛІЗАЦІЯ МІКРОПРОЕКТІВ в рамках програми ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ" м.Прилуки 2015-2017 рр.

Тренінг з питань енергоефективності

Шляхи підвищення енергоефективності у багатоквартирних будинках 8 серпня розглянуто учасниками тренінгу, що був організований у рамках впровадження у м.Прилуки проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-3».

Голова ГО «Центр розвитку «Перспектива» (м. Ніжин) Світлана Рожок розповіла присутнім представникам ОСББ та мешканцям багатоквартирних будинків міста про типові заходи енергозбереження, шляхи економії енергоресурсів. У своїй презентації вона зазначила про необхідність поведінкових змін самого населення до питань економії, важливість згуртованості у питаннях підвищення комфорту проживання у багатоквартирних будинках.

Учасники заходу мали також можливість ознайомитись з успішними практиками термомодернізації в інших містах України і Латвії, дізнатись про технічні та якісні характеристики заходів з підвищення енергоефективності у багатоквартирних будинках.

Друга частина тренінгу була присвячена актуальним питанням створення та функціонування ОСББ.

Місцевий розвиток з ЄС/ПРООН

Сьогодні в сесійній залі міської ради відбувся прикінцевий форум в рамках проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток орієнтований на громаду — ІІІ”. Інформаційна зустріч з учасниками проекту мала на меті підведення підсумків діяльності ЄС/ПРООН у Прилуках.

У рамках засідання чотири об’єднання співвласників багатоквартирних будинків нашого міста отримали сертифікати про успішне завершення мікропроектів з ремонту та модернізації свого житла.

ОСББ «Соборна 43»

ОСББ«Наш дім»

ОСББ «Телеоселя»

ОСББ «Дельта»

Партнерство ЄС/ПРООН з прилучанами розпочалося у 2015 році. За цей час 10 ОСББ зробили своє житло дійсно комфортним, навчилися відповідально ставитися до кожного квадратного метра власної та загальної територій.

Крім майна об'єднань співвласників багатоквартирних будинків за партнерства з ЄС капітально здійснено капремонт ДНЗ №4 (впроваджено енергозберігаючі технології) та ЗОШ №6 (облаштувано вбиральні).

Завдяки Проекту успішно діє система електронного голосування “Розумна рада”, а також завершується встановлення електронної системи охорони здоров'я.

Святкуючи перемогу над байдужістю городня, координатор проекту МРГ Ніна Підколзіна поділилася з учасниками заходу (головами прилуцьких ОСББ, які активно співпрацювали з програмою розвитку, керівниками інноваційних проектів у масштабі всіх Прилук та посадовцями міської ради) основними передумовами розробки стратегічних планів розвитку територіальних громад. Доповідь Ніни Іванівни доповнив заступник міського голови Олександр Сивенко. Посадовець розповів про розробку Стратегії розвитку м. Прилуки до 2025 року, яка перш за все необхідна для розширення діапазону участі міста в різноманітних грантових проектах і програмах для отримання фінансової та навчальної допомоги.

Примірник документу, який на даний час містить дві стратегічні частини, п'ять напрямів їхньої реалізації та зо три десятки оперативних цілей та заходів для їхньої реалізації, буде розміщено на офіційному сайті міської ради вже на початку осені. Після цього кожен прилучанин зможе опанувати Стратегію та внести до неї власні ідеї розвитку міста.

"Розумна рада" у дії

Сьогодні відбулася презентація системи електронного голосування «Розумна рада». Тепер прилучани можуть не лише переглядати засідання сесії на Youtube каналі Прилуцької міської ради онлайн, а й подавати звернення до депутатів міської ради прямо під час засідань через «Кабінет депутата».

21 квітня для міжнародних та регіональних менеджерів Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» відбулася презентація Проекту «Встановлення системи електронного голосування «Розумна рада». В сесійній залі Прилуцької міської ради зустрілися Міський голова Ольга Попенко, представники спільного Проекту ЄС/ПРООН на чолі з Хендріком Ван Зілом, депутати міської ради та її посадовці.

Головною метою зустрічі стала демонстрація досягнень міста Прилуки, які були здобуті завдяки ПРООН. Урочистий захід транслювався на YouTube каналі Прилуцької міської ради онлайн.

Першою з вітальним словом до гостей заходу звернулась Ольга Попенко.

- Сьогодні в Прилуках відбувається важлива подія - ми презентуємо перший з проектів напрямку інноваційного врядування. Це ще один етап успішного партнерства, яке розпочалося у 2015 році. За цей час в місті впроваджено і завершується впровадження чотирнадцяти ініціатив організацій громад міста ОСББ та ГО, загальна вартість яких становить більш як вісім мільйонів гривень. Наше місто має досвід співпраці з різними міжнародними фінансовими інституціями, але цей проект є найрезультативнішим, - розповіла міський голова.

У відповідь на її слова Хендрік Ван Зіл зазначив:

- Наш внесок у цей Проект був не значним, та ми маємо надію, що він став тим самим важливим поштовхом для розвитку міста й комфорту його жителів.

Далі за допомогою системи голосування «Розумна рада» депутатський корпус продемонстрував процеси реєстрації учасників засідання на LED-моніторах, оголошення порядку денного з демонстрацією на планшетах, реєстрацію депутатів на виступ під час засідання зі встановленим порядком та регламентом доповіді, відображення поіменного та пофракційного голосування депутатів за проекти рішень, подання звернень до депутатів міської ради через «Кабінет депутата» в режимі онлайн.

Усе це ви можете переглянути в записі Презентації, розміщеному на офіційному Youtube каналі Прилуцької міської ради.

Візит для обміну досвідом громад-партнерів Луганської та Донецької областей з посадовцями та громадою нашого міста відбувся 15 вересня у рамках Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Делегація, до складу якої увійшли представники населення східних регіонів (м. Рубіжне, Сєвєродонецьк, Добропілля, Миргород, Бахмут), голови ОСББ й активісти проекту, в першу чергу цікавилася, яких успіхів досягли Прилуки завдяки партнерству з інвесторами ЄС/ПРООН, як відбувається реформа ЖКГ у нашому місті та які кроки робить влада й мешканці, щоб зробити досягнення іще більш виразними.

У сесійній залі міської ради муніципальний координатор зустрічі, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександр Сивенко розповів гостям про інвестиційний розвиток як один із перспективних напрямків розвитку міста.

Досвідом партнерських взаємовідносин з міжнародними агенціями поділилась Олена Канавець, головний спеціаліст відділу економіки міської ради. Під час свого виступу пані Олена продемонструвала результати участі в проектах різних закордонних організацій наочно. Презентувавши кадри із вдосконаленими будівлями. Адже лише у проекті місцевого розвитку Прилуки беруть участь уже два роки. Городяни і влада міста сподіваються, що Проект ЄС/ПРООН підтримає нас і в наступному році. За цей час було здійснено багато робіт по енергоощадженню ОСББ, проведено капітальні ремонти даху та під'їздів, втілено мікропроект «Капітальний ремонт внутрішніх туалетів Прилуцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 6 та «Капітальний ремонт ДНЗ №4 (встановлення енергоощадженню віконних та дверних блоків)», готується до втілення проект «Розумна рада».

Крім цього Прилуки активно співпрацюють із НЕФКО - Північною екологічною фінансовою корпорацією, яка проводить пільгове кредитування невеликих (до 400 тис. євро) енергоощадних проектів у комунальному секторі. А також наше місто реалізовує «Громадський бюджет» в рамках Проекту Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ.

Наступною перед приїжджими партнерами виступила Ганна Чумаченко й розповіла про позитивний досвід роботи органів самоорганізації населення на прикладі мікрорайону Рокитний.

Крім спільних обговорень шляхів підвищення економічного розвитку нашого міста представники й учасники проекту відвідали ОСББ, які першими брали участь в проекті та вже встигли реалізувати його можливості.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Прилуцької міської ради

Знайомство з «Розумною радою»

З часу, коли Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо поіменних голосувань)», головуючий сесії проводить поіменне голосування, що відбирає багато часу під час засідання.

Виходом зі складної ситуації стала співпраця зі спільним проектом Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». За спонсорські кошти (593 370 гривень) та за співфінансування з міського бюджету (150 612 гривень) у Прилуках почне функціонувати система «Розумна рада».

23 січня відбулося навчання депутатів «Система електронного голосування. Практичні уроки користування системою» та спільне засідання постійних депутатських комісій.

Виконавець робіт по реалізації проекту представив Дмитро Барнаш. Суть проекту полягає у встановленні технічного забезпечення електронного голосування, що включає 2 LED монітори та мінікомп'ютери до них, автоматизоване робоче місце міського голови (ноутбук), 33 робочих місця депутатів та секретаря ради (планшет зі спеціальним програмним забезпеченням та мікрофон), головний сервер, принтер МФУ, автоматизовані робочі місця для спеціалістів аналітичного відділу та Wi-Fi роутер.

Тестування системи відбулося успішно, але працювати із нею депутати розпочнуть лише під час лютневої сесії, адже на засіданні 27 січня депутатський корпус має унести відповідні зміни до Регламенту Прилуцької міської ради 7 скликання.

Очікуюється, що впровадження проекту «Розумна рада» зменшить витрати часу на підготовку й проведення сесій міської ради та зробить роботу депутатів оперативною і продуктивною.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Прилуцької міської ради

ЄС/ПРООН уклали угоду з прилуцькими лікарями

Сьогодні, 23 березня, відбувся черговий Форум учасників Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду — ІІІ». Захід проходив під головуванням обласного координатора Проекту ЄС/ПРООН Ніни Подколзіної та заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександра Сивенка.

Перша частина спільного обговорення була присвячена оцінці Проектів ОСББ, які лише починають та вже завершують співпрацю з ЄС. Друга — стосувалася укладання угоди про надання мікрогранту для Проекту «Реформування медичної галузі м. Прилуки шляхом впровадження електронної системи охорони здоров'я» від ГО «Прилуцьке лікарське товариство».

Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду — ІІІ» знову підтримав наше місто солідними коштами. ЄС виділив понад 450 тис. грн. на програмний комплекс та монітори в поліклінічні відділення. Приблизно таку ж суму сплатить міська рада (409 400 грн.) за роботи й обладнання для повноцінного функціонування електронної системи охорони здоров'я вже цього року.

Обласні ЗМІ висвітлять результати співпраці з ЄС/ПРООН

Представники засобів масової інформації Чернігівської області 10 березня взяли участь у прес-турі за ініціативи ЄС/ПРООН, щоб особисто засвідчити та висвітлити для громади результати впровадження Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Попередньо завітавши до Малої Дівиці й побачивши здобутки ОСББ селища міського типу, делегація приїхала до Прилук, де ознайомилася з учасниками Проекту ОСББ «Діамант» та «Дельта».

Куратор партнерського Проекту в нашому місті, заступник міського голови Олександр Сивенко розповів журналістам про усі труднощі, що спіткали учасників «Місцевого розвитку»: посадовців міської ради та городян, яких тісна співпраця з представниками влади навчила діяти злагоджено, вірити у власні сили та втілювати перспективні ідеї за власної ініціативи.

Після ознайомлення журналістів з прилуцькими досягненнями на чолі з обласним координатором Проекту Ніною Подколзіною делегація відвідала Ніжин та Чернігів.

26 лютого 2016 року для керівників ОСББ та ініціативних груп, що були відібрані для участі у міжнародному проекті, організовано тренінг «Технічні аспекти підготовки мікропроектних пропозицій в рамках проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-3».

Присутні мали можливість ознайомитися з основними складовими документації та процедурними кроками у підготовці пропозицій щодо поточного та капітального ремонту будинків.

Інженер проекту Лариса Батченко детально висвітлила питання підготовки проектно-кошторисної документації й тендерних процедур, фінансові аспекти.

Чернігівський обласний підрозділ впровадження спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та Прилуцька міська рада повідомляють, що в результаті проведеного конкурсного відбору партнерами Проекту стали наступні громади співвласників багатоквартирних будинків:

1. ОСББ «Квартал-Прилуки» буд. 40 по вул. Вокзальна;

2. Буд. 99 по вул. 1 Травня;

3. Буд. 135 А по вул. Садова;

4. Буд.62 по вул. Фабрична.

Ще три громади ввійшли до резервного складу:

1. Буд. 49 по вул. Ярмаркова;

2. ОСББ «Соборна 43» буд.43 по вул Соборна;

ОСББ «Дельта» буд. 45 по вул. Гімназична.

Вітаємо зазначені громади та бажаємо успіхів!

Підсумки реалізації Проекту ЄС/ПРООН

Підсумки реалізації Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» за 2015 рік проаналізовано на засіданні Форуму місцевого розвитку, що відбувся у приміщенні Прилуцької міської ради 29 січня.

У ході зустрічі координаторами, посадовцями міської ради, представниками ОСББ та освітньої сфери презентовано шість мікропроектів.

Спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» з 2008 року активно діє по всій Україні. Понад 2000 сіл покращили своє життя через реалізацію понад 2,5 тисяч місцевих ініціатив. З липня 2011 року проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» реалізується в Чернігівській області, а 26 травня минулого року відбулося підписання Угоди про партнерство між Програмою розвитку ООН та Прилуцькою міською радою.

Муніципальний координатор, заступник міського голови Дмитро Іванов ознайомив присутніх з результатами роботи Координаційної ради по відбору проектних заявок об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків на отримання коштів міжнародної технічної допомоги, презентував міську програму «Сприяння створенню та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у м.Прилуки на 2015-2017 роки». Детально були висвітлені питання фінансування, організації інформаційних, консультаційних заходів, що впроваджувалися Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та Прилуцькою міською радою.

Про хід впровадження мікропроектів презентували представники ОСББ «Діамант»(вул. Вокзальна.19), «Понад Удаєм» (вул. Боброва, 86), «Комфорт» (вул. Київська, 186).

Проектом восени минулого року були підтримані також ініціативи щодо ремонтних робіт у двох освітніх закладах, про які розповіли директор Прилуцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 6 з поглибленим вивченням інформаційних технологій Олександр Колесник та завідуюча ДНЗ №4 Ірина Цибенко.

Наразі завершено мікропроект «Капітальний ремонт даху» об’єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку «Київська 188», роботи по 5 мікропроектам продовжуються.

Підводячи підсумки засідання, координатор Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Чернігівській області Ніна Підколзіна проінформувала про умови нового конкурсного відбору для OСББ, напрями співпраці та підтримки ініціатив влади та громади м. Прилуки в 2016 році.

Управління економічного розвитку міської ради

Підсумки за 2015 рік (Презентація додається)

Впровадження мікропроекту громади (Презетнація додається)

ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОЕКТУ ГРОМАДИ «КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ ДАХУ ЖИТЛОВОГО БУДИНКУ ЗА АДРЕСОЮ: ВУЛ.КИЇВСЬКА,188 М. ПРИЛУКИ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ»

ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОЕКТУ "УТЕПЛЕНННЯ БУДИНКУ" ОСББ "ДІАМАНТ" (ВУЛ. ВОКЗАЛЬНА, 19)

Ресурсний центр розвитку громади в м. Прилуки

Відповідно до Угоди про партнерство між Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй та Прилуцькою міською радою розпорядженням міського голови від 08 жовтня 2015 року створено Ресурсний центр розвитку громади м. Прилуки та затверджено його Положення.

Ресурсний центр розвитку громади – консультативно- дорадчий орган при Прилуцькій міській раді, метою діяльності якого є надання консультативно-інформаційної допомоги територіальній громаді міста, розробка і впровадження спільних проектів ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду –ІІІ» та інших грантових програм.

Голова Ресурсного центру розвитку громади – заступник міського голови з питань виконавчих органів ради Дмитро Валерійович Іванов.

26 травня Прилуцькою міською радою підписано Угоду про партнерство між Програмою розвитку OOH та міською радою міста Прилуки.

Угоду підписано в рамках реалізації нового компоненту розвитку міст Проекту ЄС \ ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) у Чернігівській області

У місті Прилуки, в рамках нового компоненту Проекту МРГ, організації місцевих громад у партнерстві з органами місцевого самоврядування та ПРООН спільно вирішуватимуть питання місцевого розвитку, сприятимуть становленню «ефективного власника житла», поширюватимуть методи ефективного управління та обслуговування багатоквартирних житлових будинків.

Про проект:

Третя фаза Проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" розпочалась у 2014 році. Проект фінансується Європейським Союзом, співфінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні.

Цілі Проекту: 

-Розбудова спроможностей місцевих громад та представників влади у впровадженні місцевого розвитку, орієнтованого на громаду, запровадженні місцевого планування за участі громад, наданні громадських послуг, відновленні базової соціальної та комунальної інфраструктур, а також розвитку малого фермерського бізнесу

-Заохочування енергетичного планування та ефективного використання енергії, використання інноваційних технологій та проведення кампаній з підвищення обізнаності у сфері енергоефективності

-Поширення кращих практик та знань щодо мобілізації громад та управління за участі громад через національний ресурсний центр та сприяння розвитку політики щодо місцевого самоврядування, поступу децентралізації та регіонального розвитку

-Включення методології підходу до місцевого розвитку, орієнтованого на громаду, до навчальних планів та програм вищих навчальних закладів

Очікувані результати: 

Місцеві громади та органи влади покращать здібності до місцевого планування за участі громад, спільного прийняття рішень та запровадження сталих місцевих ініціатив 

Члени громад, організації громад (ОГ), асоціації співвласників багатоповерхових будинків (ОСББ) та виборні/державні посадовці отримують знання та навички по впровадженню методології, орієнтованої на громаду для досягнення сталого місцевого розвитку

В результаті покращення основних комунальних послуг та запровадження діяльності, скерованої на підвищення доходу, мешканці сіл та малих міст отримують кращі умови життя

Сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи здійснюють економічну діяльність, яка сприяє створенню нових робочих місць для мешканців домогосподарств у сільській місцевості

Проведено кампанії з підвищення обізнаності громадськості у сфері енергоефективності

 

Запроваджено інноваційні практики та інструменти муніципального управління з метою надання кращих громадських послуг та залучення до участі мешканців громад

Набуття досвіду у мобілізації громад та управління за участі громад, збір та розповсюдження їх через національний ресурсний центр, та включення їх до навчальних програм вищих навчальних закладів

Інформація для учасників ОСББ у проекті «Місцевий розвиток орієнтований на громаду»

За більш детальною інформацією по Проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" звертайтесь, до

-спеціалістів Прилуцької міської ради за тел. 7-11-19, 3-02-42

-координатор проекту ЄС-ПРООН МРГ Чернігівського ОПВ, тел.(050) 9818929 Подколзіна Ніна Іванівна

Проект "Місцевий розвиток орінтований на громаду"

Шановні голови об’єднань співвласників багатоповерхових будинків та ініціативні групи в житлових багатоповерхових будинках міста Прилуки!

Повідомляємо, що в м.Прилуки оголошено конкурс по відбору проектних заявок об’єднань співвласників багатоповерхових будинків та ініціативних груп в будинках, де планується створити об’єднання співвласників багатоповерхових будинків на час реалізації проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду – ІІІ» на отримання коштів міжнародної технічної допомоги для розвитку та вирішення соціально-економічних питань громади.

Термін подання документів продовжено до 8 лютого 2016 року.

Необхідну інформацію про конкурс можна отримати в усному та паперовому вигляді за адресою:

м.Прилуки, вул.Київська, 281-А, управління житлово-комунального господарства кабінет №66, тел 7-11-19

З 08:00 до 17:00, обідня перерва з 12:00 до 13:00, вихідні – сб. та нд.

Зразок заявки на грантову підтримку (додається)

23 червня 2015 року відбулося перше засідання Координаційної ради по відбору проектних заявок об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків, яка створена в рамках реалізації в м. Прилуки Проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду – ІІІ».

У своєму виступі заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Дмитро Іванов зазначив на актуальності вирішення проблем у житлово-комунальні сфері при активній участі ОСББ.

Членами ради розглянуто організаційні питання в частині її подальшої роботи, затвердження форм заяви та мікропроектної пропозиції ОСББ. Детально обговорено питання щодо критеріїв відбору мікропроектних пропозицій.

Реалізація нового Проекту

25 червня 2015 року у місті Прилуки відбулася інформаційна зустріч з представниками ОСББ, органів місцевого самоврядування на тему: «Вимоги до пропозицій ОСББ, які надаються до розгляду Координаційної ради міста, умови підготовки та реалізації мікропроектів в рамках нового компоненту розвитку міст Проекту ЄС \ ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) у місті Прилуки».

На зустрічі з організаціями місцевих громад, органів місцевого самоврядування, спеціаліст з розвитку міст Проекту МРГ-ІІІ Леонід Туловський детально висвітлив питання щодо умов, за яких ініціативи місцевих ОСББ можуть бути підтримані ПРООН та вимог, яких необхідно додержуватись при реалізації мікропроектів. Учасники зустрічі, на якій були присутні також інженер з розвитку міст Олександр Головенко, координатор Проекту в Чернігівській області Ніна Подколзіна, мали можливість отримати відповіді на запитання як від представників Проекту, так і представників міської ради. Це вже друга зустріч. Перша відбулася в Прилуках 08 червня 2015 року, на якій також були присутні представники органів міської ради, голови ОСББ, громадськість міста та ЗМІ, де був представлений досвід Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», його завдання, цілі та механізми впровадження в Чернігівській області.

Міські ради м. Ніжин та м. Прилуки підписали Угоди про партнерство з Програмою розвитку ООН. Таке партнерство сприятиме впровадженню кращих практик місцевого розвитку, орієнтованого на громаду, впровадженню сучасних методів і принципів муніципального управління, реформуванню відносин та підвищенню енергоефективності в житловому секторі. У цих містах створені Координаційні ради, які оцінюватимуть пропозиції тих ОСББ, що виявлять бажання приймати участь у Проекті. Наразі йде активна робота серед організацій громад з підготовки пропозицій.

Переглядів:1494