До відома!

За повідомленням Міністерства соціальної політики України з метою забезпечення дотримання установлених правил карантину та убезпечення найбільш уразливих категорій населення від захворювань гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2 розроблено інформаційну платформу «Допомога поруч», на підставі якої, в місті Прилуки визначено номер «гарячої» телефонної лінії (04637) 7-10-17 для виявлення потреб одиноких громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, сімей з дітьми, зокрема з дітьми з інвалідністю.

Жителі  міста,  зателефонувавши  за  номером «гарячої»  телефонної   лінії   (04637) 7-10-17, мають змогу повідомити про потреби таких людей або повідомити про того, кому потрібна допомога.

 

Проєкти, спрямовані на підвищення рівня адаптації та соціалізації учасників АТО з інвалідністю

3 метою професійної орієнтації та вироблення необхідних знань, соціалізації та адаптації до суспільства учасників ATO з інвалідністю, поліпшення фізичного та психологічного стану осіб з інвалідністю шляхом професійного навчання громадською організацією «Союз ветеранів ATO з інвалідністю» спільно з управлінням сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації у співпраці з комунальним закладом «Донецький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями», комунальним позашкільним навчальним закладом «Донецький обласний дитячо-молодіжний центр», комунальним закладом «Донецький обласний центр соціально-психологічної допомоги, реабілітації», Донецьким обласним центром зайнятості та державним навчальним закладом «Донецький центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості» на 4 листопада 2021 року запланований початок реалізації 2 всеукраїнських проєктів, спрямованих на підвищення рівня адаптації та соціалізації осіб з інвалідністю:

 1. Проєкт «Професія для життя» громадської організації «Союз ветеранів ATO з інвалідністю».

Проект розрахований на 18 осіб з числа учасників ATO з інвалідністю та реалізовуватиметься протягом 31 дня. Під час реалізації проекту учасники будуть поділені на 4 навчальні групи, у яких пройдуть навчання за обраними спеціальностями:

«Озеленювач»

«Робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків»

«Касир торгівельного залу»

«Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення»

Засвоєння навчального матеріалу забезпечить учасників проекту необхідними професійними знаннями, уміннями та навичками.

Реабілітаційні заходи включають в себе:

 • заняття ЛФК;

 • сеанси спелеотерапії;

 • сеанси масажу;

 • заняття аквааеробікою;

 • заняття з психологічної просвіти;

 • заходи з соціальної адаптації;

 • отримання юридичної допомоги.

 1. Програма «Повернувся з ATO — повернись до життя» громадської організації «Союз ветеранів ATO з інвалідністю».

Програма розрахована на 25 осіб з числа учасників ATO з інвалідністю та реалізовуватиметься протягом 46 днів. Під час реалізації проєкту учасники будуть поділені на 4 навчальні групи, у яких пройдуть навчання за обраними спеціальностями:

«Озеленювач»;

«Робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків»;

«Касир торгівельного залу»;

«Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення».

Засвоєння навчального матеріалу забезпечить учасників проєкту необхідними професійними знаннями, уміннями та навичками.

Реабілітаційні заходи включають в себе:

 • заняття ЛФК;

 • сеанси спелеотерапії;

 • сеанси масажу;

 • заняття аквааеробікою;

 • заняття з психологічної просвіти;

 • заходи з соціальної адаптації,

 • отримання юридичної допомоги.

Розміщення учасників заплановане на базі готельно-туристичного комплексу «Зелений Гай» (м. Святогірськ, вул. Курортна, 13). Заїзд учасників розпочнеться 4 листопада 2021 року. Проживання, харчування та відшкодування вартості квитків за проїзд за рахунок організаторів.

Учасникам проєктів при собі необхідно мати:

 • паспорт (оригінал);

 • пенсійне посвідчення (оригінал i копію), за наявністю;

 • довідку від сімейного лікаря про епідоточення;

 • індивідуальну програму реабілітації інваліда (ІПР (копія));

 • довідку до акту огляду медико-соціальною експертною комісією (МСЕК, (оригінал і копію));

 • довідку про щеплення aбo чинний (72 години) негативний ПЛР-/експрес-тест.

Звертаємо вашу увагу, що до участі у проектах запрошуються учасники з інвалідністю виключно у стадії ремісії aбo при відсутності загроз гострого стану, які не потребують невідкладної медичної допомоги та стороннього додаткового догляду, у зв’язку з тим, що готельно-туристичний комплекс, на базі якого реалізуються вищезазначені заходи, не в повній мірі обладнаний архітектурними засобами безперешкодного доступу та користування для маломобільних груп населення.

Інформацію про осіб, які бажають взяти участь у вищезазначених заходах просимо надсилати на електронну адресу reabproekt@gmail.com. Контактні особи — Кузьменко Iгop Анатолійович - 066 0283111, Гаврильченко Едуард Олександрович, 050 0647769.

 

 

«Довідник безбар’єрності» став гідом коректного спілкування

Безбар’єрність – це не тільки  доступ до фізичних об'єктів. Це значно ширше поняття, яке включає в себе не лише різні сфери діяльності, але і категорії мислення та взаємодії з іншими людьми, як рівними. «Довідник безбар’єрності», який у вересні презентувала перша леді Олена Зеленська, у доступній формі пояснює, чому не можна обмежуватися пандусами, якщо хочемо жити у безбар’єрному світі, а також, чому мова спілкування дуже важлива.

«Я завжди підкреслюю, що безбар’єрність – це нова норма, рівні можливості для всіх людей і доступність. Один з важливих елементів безбар’єрності – безбар’єрна мова. Це мова, у якій немає слів чи фраз, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до певних людей чи груп. Людина – завжди у фокусі. Довідник стане посібником з коректного спілкування, де занотована етика спілкування», – наголосила Олена Зеленська.

Зауважимо, «Довідник безбар’єрності» — продукт з відкритим кодом, який можна використовувати у проєктах, цитувати, а також доповнювати. Посібник містить такі розділи, як складові безбар’єрності, правила мови, словник та безбар’єрний календар. Над його підготовкою працювали правозахисники, психологи, батьки, які виховують дітей з інвалідністю, а також українські та міжнародні експерти.

«Цей посібник покликаний зробити філософію безбар’єрності більш зрозумілою для широкого загалу, надати роз’яснення доступною мовою щодо основних принципів безбар’єрності та правил комунікації», – зазначила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

Вихід друкованої версії «Довідника безбар’єрності» з елементами шрифту Брайля заплановано на березень 2022 року.

Посібник доступний за посиланням https://bf.in.ua.

 

Мінсоцполітики розробляє нові стимули для працевлаштування людей з інвалідністю 

Міністерство соціальної політики України розробляє нові стимули для працевлаштування людей з інвалідністю. Про це повідомила Міністр соціальної політики Марина Лазебна під час презентації нового пілотного проекту «Працюй вільно».

 

Серед головних стимулів Міністр назвала:

 • оплачувані контракти з роботодавцями на навчання та стажування людей з інвалідністю на робочому місці;

 • компенсація роботодавцю протягом двох років з моменту працевлаштування зарплати, податків та соціальних внесків, сплачених за працюючу людину з інвалідністю, у розмірі 50-100% фактичних витрат у залежності від ступеню інвалідності працівника;

 • розвиток програми надомної праці людей з інвалідністю в інтересах бюджетних закладів.

 

«Діюче законодавство, як показує практика, не дає достатньої мотивації роботодавцям працевлаштовувати людей з інвалідністю. Досвід успішних країн Європейського Союзу свідчить, що головним інструментом роботи в цьому напрямі має бути дієвий комплекс стимулюючих заходів для роботодавців», – зазначила Марина Лазебна.

 

За словами Міністра, Мінсоцполітики також розпочало підготовку програми «Рука допомоги» для осіб з інвалідністю, які хочуть заснувати власний бізнес. Марина Лазебна зазначила, що держава запропонує цим людям пільгову безвідсоткову допомогу на закупівлю обладнання та матеріалів для ведення бізнесу строком на п’ять років, а повертати її вони зможуть за рахунок сплачених податків.

 

Проект «Працюй вільно» – спільна ініціатива Міністерства соціальної політики України, громадської організації «Громадський рух Соціальна єдність» за підтримки Ради Європи.

 

Довідка:

Агентство стратегічних рішень  ShiStrategies є консультантом Проекту Міністерства соціальної політики України за підтримки Світового банку «Підготовка та впровадження інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо популяризації Проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України»

 

Мінсоцполітики розпочало пілотний проект «Працюй вільно» для допомоги у працевлаштуванні людей з інвалідністю

«Повноцінне працевлаштування людей з інвалідністю на гідно оплачувані робочі місця є одним з головних наших завдань»,  заявила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна під час презентації нового пілотного проекту «Працюй вільно», покликаного полегшити працевлаштування людям з інвалідністю.

За даними Міністерства соціальної політики, сьогодні в Україні працює лише близько 600 тис. людей з інвалідністю працездатного віку. При цьому могли б працювати ще більше ніж 1,5 млн людей з інвалідністю. Тобто, для майже 60% гарантоване право на працю залишається з різних причин не реалізованим.

Марина Лазебна вважає, що цю проблему необхідно вирішувати комплексно – на законодавчому рівні, на рівні комунікацій з роботодавцями, на рівні якісної освіти, яка має відповідати потребам ринку праці, та створення доступної інфраструктури. «Ці напрями необхідно відпрацьовувати паралельно, адже нереалізованість хоча б одного з них може звести нанівець досягнення в інших.  У центрі нашої уваги буде людина з усіма проблемами, які заважають її повноцінній реалізації»,  зазначила  Міністр.

Проект реалізується на базі спеціально створеного національного соціального порталу «Вільно», який стане комунікаційним майданчиком, де люди з інвалідністю зможуть знайти роботу за вподобанням, а роботодавці   проводити співбесіди в режимі онлайн, за потреби – із сурдоперекладом, та знаходити кваліфікованих працівників. Портал має три основних складові: навчання, працевлаштування, інтерактивна мапа доступності закладів та установ.

Також в рамках проекту працюватимуть програми адаптації навичок кандидата до вимог роботодавця. Пройшовши короткий навчальний курс, людина отримає мінімальний обсяг знань, достатній для початку роботи на новому місці.

За словами Марини Лазебної, соціально відповідальний бізнес зацікавлений у працевлаштуванні людей з інвалідністю, але часто не знає, де їх шукати, як адаптувати умови роботи до потреб людей з інвалідністю, як адаптувати їх навички до своїх потреб.

«Міністерство соціальної політики почало з себе та запровадило спеціалізовану програму стажування для фахівців з інвалідністю, і перша людина у нас вже проходить стажування в юридичному департаменті. Я запропоную всім міністерствам і державним закладам долучитись до цієї ініціативи»,  наголосила Марина Лазебна.

Проект «Працюй вільно» – спільна ініціатива Міністерства соціальної політики України, громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» за підтримки Ради Європи.

Довідка:

Агентство стратегічних рішень  ShiStrategies є консультантом Проекту Міністерства соціальної політики України за підтримки Світового банку «Підготовка та впровадження інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо популяризації Проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України»

 

Уряд вдосконалив порядок забезпечення осіб з інвалідністю засобами реабілітації

14 квітня 2021 року Кабінет Міністрів України затвердив постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року №321», відповідно до якої суттєво змінено Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліків таких засобів».

Прийнята Урядом постанова набирала чинності 1 червня 2021 року.

 

Актуальна інформація щодо виплат допомог!

08 квітня 2021 року Кабінет Міністрів України постановою №325 затвердив розміри та порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня.

Згідно з прийнятим рішенням виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2021 році передбачено у таких розмірах:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни:

I групи – 4421 гривень;

II групи – 3906 гривень;

III групи – 3391 гривень;

2) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності – 1491 гривень;

3) членам сімей загиблих ветеранів війни – 966 гривень;

4) учасникам війни – 612 гривень.

Дані виплати будуть проведені після надходження коштів з державного бюджету.

 

З 1 вересня 2021 року грошова допомога як і пенсії нараховуватимуться на банківський рахунок, за винятком окремих категорій осіб.

Можливість адресної доставки грошових допомог залишать лише для 4 категорій осіб:

- осіб з інвалідністю І групи,

- осіб, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду,

- осіб, які досягли 80-річного віку,

- одержувачів державної соціальної допомоги на догляд.

Ці категорії осіб можуть обрати між адресною доставкою та банківським рахунком.

Доставка пенсій та грошової допомоги за місцем проживання одержувачів буде здійснюватися після проведення конкурсу Пенсійним фондом України до 1 вересня 2021 року. До цього часу грошові соціальні допомоги продовжить доставляти Укрпошта.

Усі інші особи з 1 вересня поточного року отримуватимуть виплати лише через поточні рахунки банків.

Обрати банк можна до 1 вересня 2021 року. У разі, якщо до цієї дати отримувач виплат не матиме рахунку, його відкриють за зверненням управління праці та соцзахисту населення до банківської установи.

Змінити уповноважений банк можна буде у будь-який момент.

 

 

До відома учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності!

Управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради  повідомляє, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1057 «Про затвердження  Порядку проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції  та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб» (із змінами)  наказом заступника начальника управління № 8 від 26 квітня 2021 року до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації включено:

- дочірнє підприємство «Південь-Курорт-Сервіс» санаторій «Орізонт», яке знаходиться в смт. Сергіївка Білгород - Дністровського району Одеської області.

Санаторій «Орізонт» розташований в центрі курорту «Сергіївка», недалеко від автовокзалу і торгового вузла курорту. «Орізонт» - сучасна дев’ятиповерхова  будівля на 550 місць, розрахована на цілорічну роботу. Можлива доставка відпочиваючих до морського узбережжя автобусами санаторію з інтервалом руху 20 хвилин.

Територія санаторію дорівнює 5,7303 га, включає в себе парк, поле для міні-футболу, два волейбольні та баскетбольний майданчик, автостоянку. Крім того, до послуг відпочиваючих: бар, кіноконцертний зал, комп’ютерний клуб, бібліотека, дитяча ігрова кімната, перукарня, косметичний кабінет та магазин з курортними товарами.

Розміщення в 2,3,4-місних кімнатах з усіма зручностями. В кожному  номері є телевізор та холодильник. Забезпечується цілодобовим холодним та гарячим водопостачанням за графіком. Забезпечення тепловим температурним режимом згідно з нормами Держсанепідслужби.

Наявність безкоштовного безпровідного доступу до мережі Інтернет за технологією WI-FI у номерах.

Відповідно до отриманих документів в цьому закладі є забезпечення дотримання фізіологічних (медичних) норм харчування. Кратність прийому їжі 5 разів на добу. Забезпечення  дієтичним харчуванням відповідно до профілю лікування. Наявне «Харчування на замовлення». У санаторії є обладнана в сучасному стилі їдальня на 500 місць з роздільними кабінками.

До складу харчування щодня включаються різноманітні свіжі овочі та фрукти, натуральні вітчизняні соки, молочні продукти.

Відпочиваючі забезпечуються культурно-масовими заходами. Є аптечний пункт.

Послуги з психологічної реабілітації передбачають: психологічну просвіту, індивідуальне консультування, психологічну діагностику, підбір методик психологічної реабілітації, психологічну допомогу (терапія), психологічну корекцію та проектування майбутнього, профілактику та запобігання кризовим явищам психологічного стану людини.

Разом з розробленою фахівцями програмою комплексного психо- діагностичного обстеження та проведення психокорекційних заходів з військовослужбовцями, виведеними з місць бойових дій, план психологічної реабілітації учасників АТО передбачає участь бійців у культмасових заходах санаторію, безкоштовного відвідування кінозалу, двічі на тиждень, у супроводі психологів, поїздки на екскурсії за кошти здравниці.

 

 

Послуги з санаторно-курортного лікування для постраждалих учасників Революції Гідності, учасників АТО та ООС, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб

Постановою Кабінету Міністрів України від 10.03.2021 № 190 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, санаторно-курортним лікуванням», які набули чинності з 12.03.2021.

Дія вказаного порядку також поширена на членів сімей  загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил та постраждалих учасників Революції Гідності, яким надано статус особи відповідно до абзаців четвертого-восьмого та чотирнадцятого пункту 1статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Вказані особи забезпечуються санаторно-курортним лікуванням не частіше ніж один раз на два роки.

Для всіх категорій осіб (крім осіб з інвалідністю внаслідок війни І та ІІ групи із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), які забезпечуються санаторно-курортним лікуванням  відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2020  змінено строк лікування у санаторно-курортних закладах з 18 на 21 день.

Отже, члени сімей  загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил та постраждалих учасників Революції Гідності, яким надано статус особи відповідно до абзаців четвертого-восьмого та чотирнадцятого пункту 1 статті 10 Закону можуть забезпечуватися санаторно-курортним лікуванням відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2020 № 200.

Щоб стати на облік, необхідно в управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради за місцем реєстрації  подати заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою №070/о, копію відповідного посвідчення, а учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам війни - також копію військового квитка (за наявності) документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції чи заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

За консультацією та більш детальною інформацією з даного питання просимо звертатися до управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради за адресою: вул. Київська, 281, каб. № 49 , телефон для довідок 7-11-56, 71017.

 

Психологічна реабілітація для постраждалих учасників Революції Гідності, учасників АТО та ООС, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) таких осіб

У зв’язку із внесенням змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 року № 1057 «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях» у 2021 році управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради буде здійснювати направлення на психологічну реабілітацію також членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО та дружин (чоловіків) осіб, яким установлено один із таких статусів, а саме:

 

- учасника бойових дій – відповідно до пунктів 19-21 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – Закон);

- особи з інвалідністю внаслідок війни – відповідно до пунктів 10-14 частини другої статті 7 Закону;

- учасника війни – відповідно до пункту 13 статті 9 Закону;

- постраждалого учасника Революції Гідності – відповідно до статті 16(1) Закону.

Нагадаємо, що для отримання послуг з психологічної реабілітації вищезазначеним особам потрібно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) та подати наступні документи:  1) заяву; 2) копію відповідного посвідчення (засвідчена підписом особи) ;  3)копія документа (засвідчена підписом особи), що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення, або копія документа про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення (у разі відсутності у посвідченні ветерана війни посилання на норму Закону, відповідно до якої установлено статус); 4) копію свідоцтва про шлюб. 

Також повідомляємо, що дані особи мають право на отримання грошової компенсації вартості проїзду до реабілітаційних установ для проходження психологічної реабілітації та назад за наявності проїзних документів.

За більш детальною інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської міської ради за адресою: вул. Київська, 281, каб. № 49, тел.71156, 71017.

 

До відома осіб з вадами слуху

Починаючи з 05 березня 2021 року Міністерством соціальної політики України у співпраці з громадською організацією «Громадський рух «Соціальна єдність» реалізовується пілотний проєкт «Почуй мене», спрямований на полегшення комунікації людей з вадами слуху з представниками органів виконавчої влади.

Суть проєкту полягає у спрощенні процесу комунікації при отриманні особами з інвалідністю з вадами слуху будь-яких послуг шляхом надання можливості отримати інформацію через сурдоперекладача в режимі онлайн, а також відповідь у вигляді відеолиста.

Скористатись відповідною послугою можна через офіційний сайт Мінсоцполітики (вкладка «Почуй мене»).

(https://www.msp.gov.ua/content/1539-pochuy-mene.html)

Комунікацію і розгляд відповідних звернень забезпечує Урядовий контактний центр.

Відповідні інформаційні матеріали щодо використання такої послуги розміщені на офіційному сайті Мінсоцполітики та сторінці Фейсбук (https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=252505959861350&id=193806577332516).

Управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради

 

Про соціальний захист осіб з інвалідністю

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день осіб з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами. Саме від того, як суспільство ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе, залежить рівень цивілізованості цього суспільства.

Інвалідність — це соціальне явище, а не захворювання чи вирок. Та й не

вимагають особи з інвалідністю чогось особливого, лише елементарне — можливість жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе людьми. Як доводить практика, люди з особливими потребами можуть бути і стають повноцінними членами суспільства, які надихають своїм прикладом багатьох, зокрема й абсолютно здорових людей.

Станом на 1 грудня 2020 року в місті Прилуки проживає 4 598 осіб з інвалідністю, у тому числі: 1 групи - 540, 2 групи – 1463, 3 групи – 2 342 та 253 дитини з інвалідністю.

Нині, серед зазначених осіб з інвалідністю, на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради перебуває 866 отримувачів  щомісячної державної допомоги інвалідам з дитинства та дітям з інвалідністю до 18 років, 168 осіб з інвалідністю отримують допомоги та компенсації, як потерпілі внаслідок аварії на ЧАЕС. Загальний обсяг виплат протягом 11 місяців 2020 року склав 14 706,37 тис грн.

Проводяться щомісячні виплати компенсацій 179 фізичним особам, які надають соціальні послуги особам з інвалідністю. Загальна сума виплат за 11 місяців поточного року становить 439,5 тис. грн.

У 2020 році виплачено компенсацію витрат на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів 47 особам з інвалідністю на суму 15,93 тис. грн. та компенсацію на транспортне обслуговування - 57 особам з інвалідністю на суму 26,1 тис. грн.

Соціальний захист осіб з інвалідністю з боку держави полягає не тільки у наданні грошової допомоги, а й у забезпеченні зазначеної категорії громадян засобами реабілітації.

Так протягом 2020 року на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради перебувало 295 осіб з інвалідністю для забезпечення 1080 технічними та іншими засобами реабілітації.

За 11 місяців поточного року 217 вищезазначених осіб були забезпечені 563 технічними та іншими засобами реабілітації на суму 2 396,53 тис. грн. Разом з тим 19 осіб з інвалідністю отримали грошову компенсацію вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації у розмірі 57,58 тис.грн.

Згідно з розподілом коштів державного бюджету для надання одноразової матеріальної допомоги особам з інвалідністю протягом 11 місяців 2020 року 4 особам з інвалідністю нараховано та виплачено матеріальну допомогу на суму 3,28 тис. грн.

У поточному році видано 12 листів талонів на пільговий проїзд територією України особам з інвалідністю внаслідок війни (8 шт. - знижка 50%, 4 шт. - знижка 100 %).

Виплачено грошову компенсацію на проведення поховання 8 померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни на суму 25,13 тис. грн. та компенсацію за проведення капітального ремонту житла 10 особам з інвалідністю внаслідок війни на суму 50 тис. грн.

Станом на 1 грудня 2020 року на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 415 осіб з інвалідністю.

Протягом 11 місяців 2020 року 54 особи з інвалідністю отримали безоплатне санаторно-курортне лікування на суму 390,26 тис. грн.

Вищезазначеним особам, що перебувають на черзі для забезпечення санаторно-курортною путівкою та за станом здоров’я або з інших причин не оздоровилися в санаторії, виплачується компенсація за невикористане санаторно-курортне лікування. Так, у 2020 році такий вид компенсації отримали 103 особи з інвалідністю на суму 53,76 тис. грн.

Спеціалістами управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради видано 20 направлень до центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Світанок» м. Прилуки та 13 – до «Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» м. Чернігів.

Разом з тим у 2020 році організовано роботу та направлено 12 дітей з інвалідністю до 7 реабілітаційних центрів, що знаходяться на території України та були обрані батьками таких дітей, для отримання реабілітаційних послуг на суму 208,45 тис. грн.

Одним із завдань територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Прилуцької міської ради є вивчення потреб та охоплення соціальними послугами осіб з інвалідністю, які проживають у місті Прилуки. На сьогодні 303 особи з обмеженими можливостями отримують послуги в територіальному центрі. Великою підтримкою для громадян є відвідування соціального робітника, який приготує обід, допоможе по господарству та з оплатою житлово-комунальних послуг.

При територіальному центрі діє «Пункт прокату», який надає послуги із забезпечення технічними засобами реабілітації. У 2020 році такими послугами скористалися 29 мешканців міста.

Для осіб з інвалідністю, які перебувають на обліку в територіальному центрі та потребують допомоги в самообслуговуванні спрямовано та роздано 70 продуктових наборів на суму 4,34 тис. грн. Разом з тим у поточному році в якості благодійної допомоги підопічним територіального центру було роздано 264 продуктових набори від мережі продуктових магазинів «АТБ» на суму 99,56 тис. грн. та 240 продуктових наборів від благодійного фонду «Благовіст» на суму 34,8 тис. грн.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення

Прилуцької міської ради

 

 

Лист Благодійного фонду Єднання спільноти щодо надання допомоги дітям з інвалідністю, сиротам і напівсиротам (лист завантажити).

 

Чернігівське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів завжди готове допомогти особам з інвалідністю пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію!

Перший крок. Заявник звертається (із заявою) до відділення Фонду за місцем реєстрації проживання і надає наступні документи:

копію паспорта (1, 2, 11 сторінки), а також, за потреби, копію паспорта законного представника особи з інвалідністю, документа, що підтверджує його повноваження;

копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (у разі якщо заявник – фізична особа є внутрішньо переміщеною особою) згідно з додатком до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2015 року № 636);

копію свідоцтва про народження дитини з інвалідністю, копію паспорта законного представника дитини з інвалідністю, документа, що підтверджує його повноваження;

копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або паспорта з позначкою щодо наявності права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера;

копію довідки МСЕК про встановлення інвалідності (для дітей з інвалідністю – висновок ЛКК);

копію індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю;

копію документа державного зразка про освіту (повну загальну середню освіту, базову освіту);

копію сертифіката Українського центру оцінювання якості освіти (за наявності);

повідомлення навчального закладу, що підтверджує його готовність надати освітні послуги особі з інвалідністю;

документ, що підтверджує вартість надання освітніх послуг за навчальний рік посеместрово.

Другий крок. Між надавачем освітніх послуг, платником (відділенням Фонду) та одержувачем послуг (студентом, учнем) укладається договір про відшкодування навчальному закладу вартості навчання та перекваліфікації особи з інвалідністю.

Третій крок. Відділення Фонду відшкодовує навчальному закладу витрати за навчання осіб з інвалідністю в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисом на відповідний бюджетний рік, у міру надходження коштів з Державного бюджету України шляхом посеместрового переказу коштів на рахунок навчального закладу в безготівковому порядку за умови відсутності в особи з інвалідністю незадовільних оцінок за результатами екзаменаційної сесії за попередній семестр.

За більш детальною інформацією звертайтеся до Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів:

14017, м. Чернігів, вул. В. Радченка, 14, тел.: (0462)67-28-51.

 

 

Інформація щодо можливості отримання

особами з інвалідністю реабілітаційних послуг

у Подільському спеціальному навчально-реабілітаційному коледжі

Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж є державним навчальним закладом фахової перед вищої та вищої освіти, який здійснює підготовку здобувачів за освітнім ступенем бакалавр, молодший бакалавр та за освітньо-професійним ступенем фаховий молодший бакалавр за спеціальностями «Облік і оподаткування», «Економіка» спеціалізація «Економічна кібернетика», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Соціальна робота» та «Психологія» на основі базової загальної середньої освіти (9кл.), повної середньої освіти (11кл.), диплому кваліфікованого робітника.

Навчальний заклад запрошує всіх бажаючих навчатись на денній, заочній та дистанційній формі здобуття освіти на державній та контрактній основі.

Зараховані на навчання до коледжу (студенти з інвалідністю І-ІІІ груп та діти з інвалідністю до 18 років) забезпечуються стипендією та знаходяться на державному утриманні (безкоштовне чотирьохразове харчування, цілодобова медична допомога). Студентам коледжу пенсії виплачуться в повному обсязі.

У коледжі встановлено міжповерховий підйомник, перехідна галерея з навчального корпусу до гуртожитку, створено безбар’єрне середовище, це дає можливість навчатись у нас особам з числа маломобільної групи населення.

Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний коледж знаходиться за адресою: Хмельницька область, м.Кам’янець-Подільський, вул.Годованця, 13 /контактні телефони (03849) 32651,32672, 0681769617,0679394178/.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення міської ради

 

До уваги осіб, які потребують забезпечення протезно-ортопедичними виробами (завантажити).

Соціальний проект - навчання ІТ спеціальностям та працевлаштування людей з інвалідністю (інформацію завантажити).

Poster (завантажити).

 

Реабілітація дітей з інвалідністю

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року № 309 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю» управлінням праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради проводиться робота щодо направлення дітей зазначеної категорії на реабілітацію до реабілітаційних установ України.

Перелік реабілітаційних установ сформовано Фондом соціального захисту інвалідів та розміщено на офіційному веб-порталі Міністерства соціальної політики України в розділі «Інвалідність» - «Реабілітація дітей з інвалідністю» https://www.msp.gov.ua/content/reabilitaciya-ditey-z-invalidnistyu-vnaslidok-dityachogo-cerebralnogo-paralichu.html.

Порядок забезпечення дітей з інвалідністю

реабілітаційними заходами

Звернення для забезпечення дитини реабілітаційними заходами

Для реалізації права дитини з інвалідністю, яка проживає (перебуває ) в місті Прилуки, на отримання реабілітаційних заходів один із батьків дитини чи її законний представник подає до управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради (вул. Київська, б. 281, кабінет № 51 ) заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями:

- паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;

- індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу (в якій обов’язково визначено обсяг, термін проведення, місце проведення реабілітаційних заходів та ступінь обмеження дитини з інвалідністю (п.13 ІПР);

- виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).

При зверненні до управління один із батьків дитини чи її законний представник також надає копію та оригінал:

- паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу;

- документа, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків.

Вартість реабілітаційних заходів

Вартість реабілітаційних заходів для кожної дитини визначається реабілітаційною установою відповідно до індивідуальної програми реабілітації, в якій зазначаються обсяг і строки проведення таких заходів.

Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня - 16 тис. гривень, III ступеня - 25 тис. гривень.

Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня.

Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно.

Додаткову інформацію можна отримати за адресою: м. Прилуки, вул. Київська, буд. 281 (управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради) або за тел. 7-10-17.

 

До уваги учасників АТО!

Управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради направляє учасників антитерористичної операції та учасників Революції Гідності на психологічну реабілітацію в санаторії:

1. ТОВ «Санаторій «Токарі» (адреса: 42215, Сумська обл.., м. Лебедин, с. Токарі, вул. Санаторна, 96).

2. ПАТ «Мотор Січ» відокремлений підрозділ санаторій «Райдуга» (адреса: 31200, Хмельницька обл., м. Волочинськ, вул. Запорізька).

За додатковою інформацією звертатися до управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради (м. Прилуки, вул. Київська, 281, каб. № 49, тел. 04637-71156).

Інформація про санаторій Райдуга (додається).

Інформація про санаторій Токарі (додається).

Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 року № 785 і від 7 лютого 2007 року № 150" (додається).

Для оплати вартості навчання за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів необхідно:

Перший крок. Заявник звертається (із заявою) до територіального відділення Фонду за місцем реєстрації проживання і надає наступні документи:

 • копію паспорта (1,2, 11 сторінки);

 • копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (у разі якщо заявник - фізична особа є внутрішньо переміщеною особою) згідно з додатком до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.08.2015р. №676);

 • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або паспорта з позначкою щодо наявності права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера;

 • копію довідки МСЕК про встановлення інвалідності (для дітей-інвалідів - висновок ЛКК);

 • копію індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю (дитини- інваліда);

 • копію документа державного зразка про освіту (повну загальну середню освіту, базову загальну освіту);

 • копію сертифіката Українського центру оцінювання якості освіти (за наявності);

 • повідомлення навчального закладу, що підтверджує його готовність надати освітні послуги особі з інвалідністю;

документ, що підтверджує вартість надання освітніх послуг за навчальний рік посеместрово.

Другий крок. Між надавачем освітніх послуг, платником (відділенням Фонду) та одержувачем послуг (студентом, учнем) укладається договір про відшкодування витрат на навчання та перекваліфікацію.

Третій крок. Територіальне відділення Фонду відшкодовує навчальному закладу витрати за навчання особи з інвалідністю в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисом на відповідний бюджетний рік, у міру надходження коштів з Державного бюджету України шляхом посеместрового переказу коштів на рахунок навчального закладу в безготівковому порядку за умови відсутності в особи з інвалідністю незадовільних оцінок за результатами екзаменаційної сесії за попередній семестр.

 

Для передплати друкованих періодичних видань за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів необхідно надати до відділення Фонду наступні документи:

заяву особи з інвалідністю І та II груп в установленій формі;

копію паспорта (1, 2, 11 сторінки);

копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або паспорта з позначкою щодо наявності права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера;

копію довідки МСЕК про встановлення інвалідності.

За більш детальною інформацією звертайтесь до Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, наша адреса:

14017, м. Чернігів, вул. Вячеслава Радченка, 14 тел.: (0462) 67-28-51, Е - mаіl: fszicg@ukr.net

контактна особа: Ярослава Широян.

Порядок проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1057 від 27.12.2017 року «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції» (інформація додається).

 

До уваги роботодавців!

Статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» № 875-ХІІ від 21.03.1991 року (з наступними змінами і доповненнями) (далі - Закон) передбачено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює вісім і більше осіб (далі - роботодавці), самостійно реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів (далі - відділення Фонду) за своїм місцезнаходженням.

Порядок реєстрації підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, визначений постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року (далі - Постанова №70), встановлює процедуру реєстрації роботодавців у відділенні Фонду.

Новостворені роботодавці, в яких кількість працюючих, для яких це місце роботи є основне, збільшилася до восьми і більше осіб, реєструються у відділенні Фонду до 1 лютого року, що настає за роком створення або збільшення кількості працюючих.

Роботодавці зобов'язані .зареєструватися у відділенні Фонду в період з 1 січня по 1 лютого поточного року у разі, якщо у попередньому році кількість працюючих, для яких це місце роботи є основне, збільшилася до 8 і більше осіб.

Пунктом 2 Порядку постанови № 70 передбачено, що роботодавці реєструються у відділеннях Фонду за місцем їх державної реєстрації як юридичних осіб або фізичних осіб - підприємців.

Для реєстрації роботодавці подають (надсилають рекомендованим листом) до відділення Фонду відповідну заяву за формою, затверджену наказом № 98.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, подають (надсилають) також копію довідки про включення їх до реєстру неприбуткових установ, видану органом ДФС .

Реєстрація роботодавців проводиться безоплатно.

Згідно із абзацом першим ст. 19 Закону для роботодавців установлено норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Роботодавці самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів в рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог ст. 18 цього Закону.

Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за формою № 10-ПІ (далі – Звіт) подають усі роботодавці, у яких працює за основним місцем роботи від восьми і більше осіб. Звіт складається щороку і до 1 березня, що настає після звітного періоду, подається або надсилається рекомендованим листом за місцем їх державної реєстрації до відділення Фонду.

Подання до відділення Фонду звітності в електронному вигляді не передбачено.

Бланки заяви про реєстрацію та Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів розміщені на офіційному веб-сайті Фонду соціального захисту інвалідів (http:www.ispf.gov.ua).

За більш детальною інформацією можна звернутися до Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів:

14017, м. Чернігів, вул. В.Радченка, 14.

Контактний телефон, факс: (0462 ) 67-28- 51.

Е-mаіl: fszicg@ukr.net.

Про здійснення реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю та оплати вартості навчання осіб з інвалідністю у вищих навчальних закладах (додається).

Про впровадження моделі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю та перейменування Вінницького міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів «Поділля» (інформація додається).

 

Інформацію про впровадження моделі комплексної реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю

Інформація щодо окремих форм викладених у положенні про державні реабілітаційні установи для дітей з інвалідністю (інформація додається).

Інформація щодо окремих форм викладених у положенні про державні реабілітаційні установи щодо впровадження моделі комплексної реабілітації осіб з інвалідністю, які досягли повноліття (інформація додається).

 

Змінено Порядок забезпечення учасників антитерористичної операції виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні

 

До уваги осіб з інвалідністю!

Порядок відшкодування учасникам АТО проїзду для проходження психологічної реабілітації (додається).

До відома громадських об’єднань, що опікуються питаннями захисту прав осіб з інвалідністю!

Наказ Мінсоцполітики від 09.08.2016 року №855 щодо питань комплексної реабілітації осіб з інвалідністю (додається).

Типове положення про центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю(додається).

 

Шановні громадяни!

Просимо ознайомитися з наказом Мінсоцполітики «Про затвердження Державного стандарту стаціонарного догляду за особами, які втратили здатність до самообслуговування чи не набули такої здатності».

НАКАЗ (додається).

До уваги учасників антитерористичної операції! (додається)

Для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції з числа військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, осіб рядового і начальницького складу, військовослужбовців, працівників МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, інших утворених відповідно до закону військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції, а також працівників підприємств, установ та організацій, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення в Чернігівській області реалізовується Програма з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників із числа учасників АТО (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку).

Просимо всіх бажаючих даної категорії звертатися до управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради за адресою: м. Прилуки вул. Київська, 281 каб. 49, каб. 51 або звертатися за телефонами 7-10-17, 7-11-56.

Пропозиції Освітні послуги щодо можливих напрямів підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників (додається)

 

Забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням

УМОВИ

забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням: 31.03.2015 року постановою Кабінету Міністрів України № 200 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням.

Цей Порядок визначає:

Механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою «Забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» на забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб, які постраждали під час проведення антитерористичної операції та яким встановлено статус учасника бойових дій чи інваліда війни відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 та пункту 1 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі особи).

 Категорії осіб, які мають право на забезпечення безкоштовними путівками до санаторно-курортних закладів згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості в міру надходження путівок:

1. Учасники бойових дій – щороку терміном на 18–21 день.

2. Інваліди війни – позачергово щороку терміном на 18–21 день.

3. Інваліди із захворюванням нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій, з них:

I і II групи – у санаторії спинального профілю з лікуванням строком на 35 днів;

III групи – до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18–21 день.

Документи які необхідно подати  для взяття на облік щодо забезпеченя безкоштовною путівкою до санаторно-курортного закладу:

1. Заява.

2. Медична довідка лікувальної установи за формою 070/О.

3. Оригінал і копія «Посвідчення учасника бойових дій» або «Посвідчення інваліда війни».

4. Оригінал і копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Знімаються з обліку:

Особи, які перебувають на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуваннямв в органах соціального захисту населення, але в поточному році одержали безкоштовну путівку. 

Повторне взяття на облік здійснюється на підставі копії (дубліката) довідки для одержання путівки на санаторно-курортне лікування, що долучена до попередньої справи, якщо строк її дії закінчився.

Супровід інвалідів 1 групи:

Путівками без лікування забезпечуються громадяни, що супроводжують інвалідів 1 групи (за винятком інвалідів з наслідками трави і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога. Якщо інвалід 1 групи здатний обслуговувати себе самостійно, видається відповідна довідка лікувально-профілактичного закладу. Інваліда 1 групи не можуть супроводжувати інваліди 1 групи та особи, які не досягли 18-річного віку.

Оплата вартості проїзду супровіднику інваліда-спінальника:

Громадянам, які супроводжують інвалідів 1 та 2 груп до санаторіїв спінального профілю, путівки не видаються, а лише оплачується проїзд (двічі до санаторію та двічі в зворотному напрямку) у транспорті загального користування (залізничному або автомобільному) згідно з поданими проїздними квитами. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.

Для одержання більш детальної інформації просимо звертатись до управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради за адресою: м. Прилуки, вул. Київська, 281, кабінет № 49.

Телефон для довідок 7-11-56.

Деякі види матеріального забезпечення, пільг, гарантій та

послуг, встановлених законодавством для повнолітніх і

неповнолітніх осіб з інвалідністю

(* - передрук даного матеріалу або його частин без дозволу Мінсоцполітики не дозволяється)

¹- перелік не містить видів матеріального забезпечення, пільг, гарантій та послуг, передбачених для осіб з інвалідністю законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, за професійною ознакою, про ветеранів війни, про соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та ін.;

² - для правильного розуміння та користування пільгами рекомендується попередньо ознайомлюватися із нормативно-правовими актами, зазначеними після конкретного вида матеріального забезпечення, пільги, гарантії та послуги. Із усіма нормативно-правовими актами, вказаними нижче, можливо ознайомитися на офіційному веб-порталі Верховної Ради України (http://zakon1.rada.gov.ua/laws/main);

³ - місцеві органи влади можуть надавати додаткові пільги та матеріальну допомогу різним категоріям населення за рахунок коштів власних бюджетів (закони України „Про місцеве самоврядування в Україні” та „Про місцеві державні адміністрації”)

Деякі види матеріального забезпечення

Переглядів:543