Прилучани святкували «Проводи Зими — зустріч Весни» та відзначали річницю від дня народження Великого Кобзаря

09 березня 2019

Тарас Шевченко – це українець, рівних якому наша земля немала, і не відомо, чи матиме в майбутньому.

9 березня 2019 року в Прилуках загальноміські заходи розпочалися біля пам’ятника Т.Г.Шевченку з урочистостей «Шевченко і Прилуки» з нагоди відзначення 205-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря.

Цьогоріч у один день об’єднало українців святкування двох найвеличніших свят року, а саме: свято-ярмарок «Проводи Зими — зустріч Весни» та відзначення дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Сьогодні на урочистостях були присутні міський голова Ольга Попенко, секретар міської ради Анатолій Шамрай, заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Руслан Котляр, Олександр Сивенко та Тетяна Фесенко, керуюча справами виконавчого комітету Тетяна Малоголова, депутати міської та обласної рад, посадовці міської ради, керівники комунальних підприємств міста, представники громадських організацій та політичних партій, члени Громадської ради при виконавчому комітеті Прилуцької міської ради, студентська молодь, активні прилучани.

Міський голова Ольга Попенко в своєму виступі наголосила, що тільки разом ми зробимо все, щоб наша Україна процвітала і ми жили у злагоді, мирі та любові, щоб діти наші і внуки отримали у спадок державу, яку заповідав нам Великий Кобзар.

Пам'ятник Тарасу Шевченку в місті Прилуки — це унікальний, єдиний в державі пам’ятник, який приваблює невигадливим, але доволі багатим оформленням з використанням полірованого й шліфованого граніту біля підніжжя якого закладена капсула зі священною землею із могили Великого Кобзаря. Цей монумент – гордість прилучан та вдячність безсмертному Кобзареві.

Тарас Шевченко відвідавши Прилуччину, залишився тут назавжди. Часточка Шевченка є в установленому йому пам’ятнику, у вулиці, що носить його ім’я, у погрудді, яке збирає щороку поціновувачів творчості поета в день його народження. Він – у прилучанах, які люблять і розуміють поета і не знаходять йому альтернативи й досі.

Біля пам’ятника Кобзаря була виставлена Шевченкова поезія, яка давно стала найважливішим і нетлінним складником духовного єства українського народу.

Шевченко «Шевченко і Прилуки» – це не тільки те, що вивчають, а й те чим живуть на Прилуччині. У чому черпають сили і надії. У глибини майбутнього слав Шевченко свої непохитні заповіти синам рідної землі:

Свою Україну любіть,

Любіть її... Во время люте,

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть.

Свято продовжилося на Центральній площі міста урочистим відкриттям обрядового свята-ярмарку «Проводи Зими — зустріч Весни», адже це одне з найулюбленіших зимово-весняних свят українців. Це свято веселощів, млинців та гарного настрою.

Кожен день тижня має свою назву, яка говорить про те, що в цей день потрібно робити, тому учасники зразкового музичного театру «Парадокс» міський Будинок культури відобразили театралізоване дійство. У рамках свята відбувся флеш-моб «Українська хустка» за участю хореографічних колективів міста.

Гарного настрою на святі задавали колективи міського Будинку культури: народні фольклорні колективи «Горлиця» та «Вербиченька», вокальний колектив «Оріон», народний театр «Рампа».

Кульмінацією обрядового свята «Проводи Зими — зустріч Весни» традиційно лишається і донині спалювання опудала Зими. Тож яскраве видовище спалювання створив фаєр-шоу театр вогню та світла «Агній» міського Будинку культури. На Центральній прощі міста працював майданчик «Кашу готуємо, добрих людей частуємо» (збір коштів пішов на потреби воїнів АТО).

Святкова театралізовано концертно-розважальна програма «Ой, весно красна», спортивні змагання «Козацькі забави», ігри, веселі розваги і конкурси створили чудовий настрій усім присутнім на святі.

Відділ інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю міської ради

Переглядів:107