Сьогодні День сонячних дітей!

21 березня 2024

21 березня в усьому світі відзначають Міжнародний день людини із синдромом Дауна. За різними оцінками щороку народжується від 3 до 6 тис. дітей із цією генетичною особливістю. У місті Прилуки з такими дітьми працюють у Прилуцькому міському центрі комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю "Світанок".

На сьогодні цей заклад відвідує 55 діток з інвалідністю, 6 із яких - діти із синдромом Дауна, які з самого народження відвідують спеціальні заняття із фізичними терапевтами, логопедами, педіатрами, психологами, вчителями-реабілітологами. Така комплексна допомога фахівців сприяє покращенню фізичного та інтелектуального розвитку, соціалізації та інтеграції дітей даної категорії у суспільство.

Сьогодні даний заклад відвідали секретар міської ради Роман Гоголь та заступник міського голови Тетяна Пахомова, поспілкувалися з  з спеціалістами центру, які проводять індивідуальні та групові заняття згідно розкладу за основними напрямками:  психолого-педагогічний, соціально-побутовий,  медичний супровід та розвиток творчих здібностей.

 


 

 

Розповідаємо про синдром Дауна більше.

 Що таке синдром Дауна?
Це набір симптомів, що розвинулися через присутність додаткової 21 хромосоми. Більшість людей мають 23 пари хромосом, успадкованих від кожного з батьків, – загалом 46 хромосом. Коли є додаткова до однієї із пар хромосома, то це називають трисомією. Це змінює те, як розвиваються мозок і тіло дитини. Тому люди із синдромом Дауна потребують додаткового піклування про здоров’я і розвиток.

 Як діагностують синдром Дауна?
Діагноз можна встановити ще до народження дитини. Для цього всім вагітним проводять пренатальний скринінг за допомогою УЗД. У разі підозри синдрому Дауна можуть провести діагностичні тести, коли беруть зразок клітин плоду. Ці тести забезпечують діагноз майже зі 100% точністю, проте вони можуть нести певні ризики для мами та дитини. Їх проводять тільки в разі істотних підозр, що з’явилися при скринінгу.

 Які прояви має синдром Дауна?
Ступінь проявів може бути різним. Синдром Дауна може спричинити затримку розвитку, у тому числі й інтелектуального, а також інші медичні стани, як-от захворювання слуху, серцево-судинної системи тощо. Люди із синдромом Дауна мають більші ризики хронічних захворювань, тому важливо уважно ставитися до способу життя і профілактичних обстежень.


За умови підтримки, люди, народжені з синдромом Дауна, можуть мати щасливе та здорове життя. Деякі з них будуть більш незалежними, інші – потребуватимуть регулярного догляду. Проте усі вони можуть бути інтегрованими в суспільство, можуть працювати, займатися творчістю.
Для того, щоби підтримати, розвіяти міфи та стереотипи про людей із синдромом Дауна, кожного року у цей день березня проходить флешмоб Lots of Socks. Щоб долучитися, вдягайте різнокольорові непарні шкарпетки та виставляйте фото у соцмережах із хештегами #шкарпетуйся, #lotsofsocks, #worlddownsyndromeday.

Переглядів:32