Офіційні новини

14-12-2020 | 10:49

Громади Чернігівщини чекають на відновлення контролю за будівництвом на місцях

Майже 9 місяців будівельна сфера залишається без державного архітектурно-будівельного контролю, у тому числі зі сторони органів місцевого самоврядування і це призводить до безладу у сфері містобудування, порушення майнових прав фізичних та юридичних осіб, їх прав на належний захист своїх інтересів з боку держави. На думку Олександра Марущака, регіонального консультанта з юридичних питань Асоціації міст України, рішення Уряду реформувати ДАБІ паралізувало роботу місцевих органів державного архітектурно-будівельного контролю (територіальні підрозділи ДАБІ та органи місцевого самоврядування, яким надано такі функції). «Територіальні громади не можуть впливати на недобросовісних забудовників, які тепер, наприклад, можуть реалізовувати відхилені або не затверджені раніше проекти, що не відповідають плану будівництва. У результаті втрати впливу на самочинне будівництво, втрачається, відповідно, вплив на якість

14-12-2020 | 10:41

Асоціація міст намагається зберегти для громад Чернігівщини акциз на пальне

Українські громади – села, селища, міста – занепокоєні тим, що у нещодавно прийнятих Верховною Радою України законах про підтримку підприємців на 2021 рік така підтримка передбачена за рахунок коштів місцевих бюджетів. Зокрема, з наступного року припиняється зарахування до місцевих бюджетів частини (13,44%) акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального. У той же час держава втратить ефективний інструмент боротьби з тінізацією у сфері обігу пального.  Асоціація міст України продовжує відстоювати для громад Чернігівщини місцевий акциз на пальне. АМУ скерувало Відкрите Звернення до Президента та Парламенту: мери міст закликають підтримати збереження на постійній основі зарахування до місцевих бюджетів 13,44 % акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального. Це дозволить не

11-12-2020 | 08:00

Триває реконструкція приймальних відділень у дев'яти опорних лікарнях Чернігівської області

На Чернігівщині продовжують реалізацію програми EMERGENCY, яка є одним з напрямків Президентської програми «Велике будівництво», і передбачає модернізацію приймальних відділень у дев'яти опорних лікарнях області.  Реконструкція приймальних відділень виконується згідно із затвердженим дизайном та брендбуком. Мета - максимально візуалізувати та спростити людям орієнтацію в медзакладі. Змінюються облаштування під’їзду, вхідної групи, фасаду, внутрішніх робіт та навігації. Для пацієнтів з порушенням зору передбачені мнемосхема і вказівники зі шрифтом Брайля. Також сюди входять навігаційні лінії, використання світових елементів, інфографіки. Тобто сучасні відділення будуть відповідати вимогам доступності та безбар'єрності. Наразі в обласній лікарні, Прилуцькій міській та у Новгород-Сіверській районній виконано більш як 90% будівельних робіт.

10-12-2020 | 13:56

Фонд направив на лікарняні 10 млрд гривень

10-12-2020 | 11:38

Уряд розширив на інтернів страхові виплати медикам, постраждалим від профхвороби на COVID-19

10-12-2020 | 08:17

Під час дії додаткових карантинних обмежень робота транспорту не зупинятиметься

10-12-2020 | 08:01

Фонд виплатив медикам 17 млн грн компенсацій втраченого заробітку за час самоізоляції від COVID-19

У разі контакту з хворим на коронавірусну хворобу без засобів індивідуального захисту, медичні працівники мають право на отримання листка непрацездатності для проходження самоізоляції під меднаглядом. Заробіток, який вони втрачають за час ізоляції від COVID-19, їм компенсує Фонд соціального страхування України. Фонд прийняв на оплату майже 11 тисяч листків непрацездатності, виданих медичним працівникам для проходження самоізоляції за кошти ФССУ. Загальна сума компенсацій становить 17,9 мільйона гривень. Нагадаємо, Фонд компенсує для медиків втрачений за час ізоляції від COVID-19 заробіток у розмірі 100% середнього доходу незалежно від тривалості страхового стажу. Оплата здійснюється, починаючи з шостого дня, перші п’ять днів фінансує роботодавець. Затримки з виплат матеріального забезпечення, у тому числі в разі самоізоляції, у Фонді відсутні, фінансування

08-12-2020 | 11:45

Президент підписав закон щодо відтермінування обов'язкового застосування РРО платниками єдиного податку

08-12-2020 | 09:26

Більше 1 млн користувачів - на Порталі відкритих даних

07-12-2020 | 09:50

Після зняття обмежень ФССУ направив 177 млн грн на фінансування раніше призупинених виплат

04-12-2020 | 08:04

Штрафні санкції за порушення термінів реєстрації податкових накладних у період карантину не застосовуються

Протягом періоду з 01 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) не будуть застосовуватися санкції за не реєстрацію (несвоєчасну) реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Разом з тим, порушення вимог Податкового кодексу України щодо реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування до неї негативно впливає на право контрагента платника податків скористатися правом на нарахування податкового кредиту з ПДВ. Більш детально з цим роз’ясненням ви можете ознайомитись на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі

04-12-2020 | 08:00

Що робити, якщо захворіли на COVID-19, а декларацію з лікарем не підписали?

У Чернігівській області 82% жителів підписали декларацію з сімейним лікарем. Що робити тим, хто з різних причин не уклав угоду з лікарнею, але захворів? Яка процедура отримання медичної допомоги? Адже важливо забезпечити хворих з симптомами гострої респіраторної хвороби або підозрою на неї вчасною діагностикою та доступним лікуванням. Зокрема, й тих українців, які досі не підписали декларацію з сімейним лікарем. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 5 лютого 2002 р. № 65, пацієнт, з симптомами гострої респіраторної хвороби або підозрою на неї, який не підписав декларацію з лікарем, має право на безоплатну медичну допомогу на первинному рівні. Також відбір зразків та лікування пацієнтів під час самостійного звернення пацієнта здійснюється незалежно від наявності декларації. Цей порядок надання первинної допомоги діятиме винятково на період пандемії COVID-19 та карантину.

03-12-2020 | 16:30

У 2021 році в Україні буде розроблено Національну стратегію з безбар'єрності

Президент України Володимир Зеленський підписавУказ № 533/2020 «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні», яким передбачено розробку Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Указ підписаний з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю, який відзначається третього грудня.   Документ спрямований на забезпечення рівного та безперешкодного доступу всіх соціальних груп населення до освіти, зайнятості, послуг, інфраструктури, участі в житті громади та сприятиме створенню належних умов для реалізації соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод українських громадян. Кабінет Міністрів України із залученням Національного інституту стратегічних досліджень, представників держорганів та місцевого самоврядування, громадських активістів, учених, експертів має розробити та затвердити

03-12-2020 | 13:57

Як платнику єдиного податку самостійно подати декларацію через Електронний кабінет

03-12-2020 | 10:37

Соціальний захист людей з інвалідністю внаслідок виробничих травм – одне із пріоритетних завдань Фонду

Генеральна асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем людей з інвалідністю з метою звернення більшої уваги на потребу їх інтеграції у суспільство. Завдання Всесвітньої програми дій, до якої долучилася й Україна, полягає у проведенні ефективних заходів для запобігання інвалідності та відновлення працездатності постраждалих. Вирішення соціальних проблем – одне з найголовніших завдань державної політики України, особливо в період викликів, зумовлених пандемією. Фонд соціального страхування України здійснює соціальний захист та гарантує фінансові допомоги і компенсації усім потерпілим, які в результаті професійних захворювань чи травм на виробництві отримали інвалідність або стійку втрату працездатності. Робочими органами виконавчої дирекції Фонду здійснюються щомісячні страхові виплати 202 160 потерпілим на виробництві, у тому числі 9 225 особам,

03-12-2020 | 09:37

2,2 мільйона українців знаходились на лікарняних і декретних за підсумками 11 місяців

Упродовж січня–листопада Фонд соціального страхування України прийняв на фінансування заяви-розрахунки на виплату допомог по тимчасовій втраті працездатності, у зв’язку із вагітністю та пологами, а також на поховання для 2,2 млн застрахованих осіб. Матеріальне забезпечення нараховано на суму близько 14,5 млрд гривень. Зокрема, допомоги по тимчасовій втраті працездатності нараховано для майже 2,1 мільйона осіб, з яких понад 56 тисяч – у разі ізоляції від COVID-19. Допомоги по вагітності та пологах – для 130 тисяч жінок, допомоги на поховання – за понад 10,3 тис. страховими випадками. У ФССУ відсутні затримки із фінансування по жодній зі статтей видатків, оплата здійснюється вчасно та в повному обсязі. Порядок отримання матеріального забезпечення від Фонду: 1. Отриманий в закладі охорони здоров’я листок непрацездатності працівник передає до уповноваженої особи на підприємстві – кадровика, табельника або бухгалтера,

03-12-2020 | 08:14

У Чернігівській області виявлено 505 нових випадків COVID-19