Проєкт «EU4Recovery-Розширення можливостей громад в Україні»

 

         З 2023 року Прилуцька  міська громада є учасником проєкту «EU4Recovery-Розширення можливостей громад в Україні», який впроваджує Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансування ЄС.

         Зусилля щодо посилення безпеки громад і збереження соціальної структури  в партнерських громадах є основою стратегії проєкту. 

         Напрями роботи проєкту в громадах – партнерах 12 областей України є:

- підтримка служб швидкого реагування для забезпечення ефективної та результативної роботи у прифронтових районах;

- мобілізація та розширення можливостей громад для реагування і відновлення, зокрема з реалізацією ініціатив із відновлення на місцевому рівні;

- підтримка соціальної структури через залучення вразливих груп населення для участі у громадських ініціативах і процесах відновлення на місцевому рівні;

-  розроблення довгострокових рішень (інтеграція та повернення) для переміщених осіб;

- посилення безпеки в громадах, зокрема завдяки впровадження принципів взаємодії поліції з громадою та розвитку інфраструктури і розбудова спроможності громад у сфері прав людини;

- забезпечення доступу до правосуддя та дотримання прав людини і верховенства права;

- реінтеграція ветеранів та ветеранок у межах реалізації підходу до відновлення, орієнтованого на громаду.

         У рамках участі у проєкті в Прилуцькій  міській громаді функціонує pобоча група з громадської безпеки та відновлення, представники/-ці влади та громади мають можливість підвищувати фахову майстерність та спільно реалізовувати ініціативи щодо відновлення та розвитку, а також впроваджувати  проєкти в соціальній сфері.

         У 2023 році за підтримки UNDP в Прилуцькій громаді реалізовали мініініціативи: 

1. Центр соціального згуртування  «Сильні разом»;

2. Молодіжний простір «Думка»;

3. Клас безпеки;

4. Створення діалогової платформи для родин, які виховують дітей з інвалідністю «Голос батьків».

         У 2024 році в Прилуцькій громаді за підтримки UNDP громадськими організаціями впроваджені проєкти:

1. Перша допомога – знання, що рятують життя;

2. Інклюзивна майстерня для дітей і молоді з інвалідністю;

3. Безпека своїми руками «Ніхто, крім нас»;

4. Створення науково-дослідної STEM- лабораторії «Я – дослідник» на базі Прилуцького ліцею №5.

 

Запрошуємо ознайомитися зі збірником «Створення позитивного впливу робочих груп з громадської безпеки та відновлення Чернігівської області на громаду. Успішні практики залучення громадян до участі»

У сучасних реаліях України вкрай важливою є потреба активізації громадян, залучення їх до процесів прийняття рішень у громадах, мотивації до створення громадських організацій та активній участі в уже створених громадських організаціях. Адже саме розвиток громадянського суспільства, на наш погляд, сприятиме процесам відновлення України, а також реінтеграції ветеранів і ветеранок, інтеграції внутрішньо переміщених осіб, адаптації осіб з інвалідністю до життя в громаді тощо. Важливого значення в цьому процесі набуває діалог та співпраця між органами місцевого самоврядування та недержавними громадськими організаціями. Потужним інструментом, що сприяє зазначеним вище процесам є діяльність Робочих груп з громадської безпеки та відновлення (РГГБВ) в Чернігівській області. Робочі групи було створено за сприяння Програми розвитку ООН в Україні в Чернігівській області у 2022 – 2023 році як консультативно-дорадчі органи, що дають змогу імплементувати рішення громади в програмні документи місцевої влади та поступово переходять від проєктного до програмного управління.

У межах проєкту «Розбудова Мережі робочих груп із громадської безпеки та відновлення у семи територіальних громадах Чернігівщини», яку впроваджує ГО «Чернігів Європейський» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні», команда ГО «Чернігів Європейський» підготувала збірку практик на основі практичного досвіду мобілізації громад у межах низки проєктних ініціатив Програми розвитку ООН в Україні в цих 7 цільових громадах із метою поширення позитивного досвіду впровадження методології робочих груп серед громад по  залученню громадян до участі у процесах прийняття рішень.

Практична частина посібника демонструє кейси та інструменти, які були використані робочими групами для мобілізації громадян, налагодження діалогу з місцевою владою і мешканцями та досягнення позитивних результатів у сфері відновлення громад та підвищення рівня громадської безпеки.

Посібник може бути корисним для представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій, активістів, академічної спільноти, міжнародних організацій, а також усіх зацікавлених у розвитку громадянського суспільства і впровадження методології робочих груп із громадської безпеки та відновлення.

Запрошуємо ознайомитися зі збірником за цим посиланням: http://surl.li/pqvwtk

 

Збірник підготовлено в межах ініціативи «Розбудова Мережі робочих груп із громадської безпеки та відновлення у семи територіальних громадах Чернігівщини», яку впроваджує ГО «Чернігів Європейський»  за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу,  наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».

 

Думки, висновки та рекомендації, висловлені у цьому збірнику, належать виключно авторам та не обов’язково відображають офіційну позицію ПРООН, Європейського Союзу та/або інших міжнародних партнерів.

 

Переглядів: