Святкування ювілею від дня народження – Ганни Петрівни Затиркевич-Карпинської
У приміщенні філіалу краєзнавчого музею ім.В.І.Маслова відбулась інформаційна краєзнавча година «Театр в її житті» з нагоди 170-річчя від дня народження української актриси, педагога – Ганни Петрівни Затиркевич-Карпинської.
Під час заходу члени історичного гуртка Прилуцького фахового медичного коледжу, переглядаючи презентацію, дізнались про життєвий і творчий шлях видатної української акторки, її зв’язок з містом Прилуки.
Присутні мали можливість поринути у чарівний світ театрального мистецтва, переглядаючи уривки з вистав, в яких у свій час грала Ганна Затиркевич-Карпинська, за п’єсами Михайла Старицького «За двома зайцями» і «Сватання на Гончарівці» Григорія Квітки-Основ’яненка у виконанні Ірини Клименко та Ярослави Борисенко–Рожкової - акторів зразкового музичного театру «Парадокс» міського Будинку культури.
Ушанування пам’яті Героїв Небесної Сотні
День Героїв Небесної Сотні - пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні.
Для учнів ліцею №10 було проведено інформаційно-краєзнавчу годину “Героям Слава”, під час якої школярі більше дізналися про людей, які віддали своє життя за свободу, гідність та майбутнє України.
У День Героїв Небесної Сотні, в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбувся перегляд та обговорення першого фільму «Небесна сотня» із циклу документальних фільмів «Зима, що нас змінила». Це фільм про події, що відбувалися на Євромайдані під час Революції гідності.
Цього разу клубівці зібрались в кафе «Живопис». Творча атмосфера закладу надихала говорити вільно і відкрито про головні приховані суперсили в кожному з нас. Саме такою була тема зустрічі.
Учасники клубу, студенти Прилуцького гуманітарно - педагогічного фахового коледжу імені Івана Франка, прилуцький поет Євген Постульга, бібліотекарі книгозбірні та пересічні прилучани, із цікавістю обговорювали питання сенсів життя, смерті, війни та особистих стосунків на прикладах творів Михайла Коцюбинського, Фредеріка Бакмана, Делії Оуенс, Орхана Памука.
Доктор педагогічних наук, доцент, викладач вищезгаданого коледжу Наталія Грона відмітила майстерність молоді вести дискусію, будувати діалоги, коротко і чітко анонсувати книги.
15 лютого в Україні відзначають 36-ту річницю виведення військ з Афганістану – день пам’яті та вшанування тих, хто пройшов крізь випробування цієї війни. Напередодні, у сесійній залі міської ради, відбувся прийом міського голови, присвячений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
У своєму зверненні до воїнів-інтернаціоналістів міський голова Ольга Попенко наголосила, що Афганська війна залишила глибокий слід у житті багатьох родин. Сьогодні Україна знову змушена боротися за свою свободу, і багато ветеранів Афганістану стали на захист рідної землі.
За активну громадську діяльність, внесок у розвиток ветеранського руху та з нагоди пам’ятної дати міський голова вручила Почесні грамоти виконавчого комітету Прилуцької міської ради воїнам-афганцям.
Пам’ятні заходи продовжилися біля пам’ятного знака на честь прилучан, які загинули в Афганістані. Присутні поклали квіти, схилили голови та хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих воїнів-інтернаціоналістів.
Учасники заходу згадали і тих, хто віддав своє життя у російсько-українській війні. Прилучани поклали квіти до пам’ятного знака воїнам АТО, які загинули, боронячи цілісність та відстоюючи Незалежність України.
З нагоди Дня закоханих для студентів Прилуцького гуманітарно-педагогічного фахового коледжу ім. І.Я. Франка проведено інформаційно-краєзнавчу годину «Історії кохання відомих українців», де здобувачі освіти дізналися більше про романтичні стосунки відомих діячів культури, мистецтва і не тільки.
«Творець смарагдової казки»
У філії Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І.Маслова відбулась інформаційна краєзнавча година «Творець смарагдової казки», присвячена 220-річчю від дня народження І.М.Скоропадського, видатного українського благодійника, культурно-освітнього діяча, творця відомого в Україні дендрологічного парку «Тростянець», першого почесного громадянина міста Прилуки.
Під час заходу учні 7 класу Прилуцької гімназії №2, переглядаючи презентацію, ознайомляться з його життям і меценатською діяльністю. Також під час віртуальної подорожі його улюбленим творінням, оповитим легендами «Тростянцем», дізнаються про історію його створення та сьогодення.
6 лютого у міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулася презентація книги прилучанки Ніни Горбань «Із небом наодинці».
На творчому вечорі авторка розповіла про історію написання книги та її шлях до читача, про людей, які стали натхненниками у виданні збірки. Свято розпочалось піснею «Квітка-душа» у виконанні солістки міського Будинку культури Вікторії Лемещенко, на фоні виставки квіткового розмаю художниці Раїси Лябах, яка працювала над оформленням книги.
Тему квітів продовжили тексти із книги, у авторському прочитанні. Хвилиною мовчання усі присутні вшанували захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Вчителі гімназії №3 ім. С.Г.Шовкуна Наталія Точкова та Світлана Ожгихіна виконали пісню на слова Ніни Горбань «Лелеченьки рідні», музику до якої написала Наталія Точкова.
Про роботу над віршами говорила авторка передмови і наставниця початківиці художнього слова, член Спілки письменників України Ніна Ткаченко та авторка передмови до розділу «Проза» Галина Ворончихіна. Словом про книгу відгукнулись директорка бібліотеки Людмила Зубко, директорка бібліотеки Сухополов’янської громади Тетяна Печена, письменниця Тетяна Стеценко, Раїса Лябах, Євгенія Жежерун. Протягом усієї зустрічі Ніна Горбань читала вірші із книги, які розділились за темами: війна 2022 – горе кожного, село – колиска спогадів, інтимна лірика та вірші про природу.
Вірші авторки читала шанувальниця творчості Світлана Шинкаренко. Звучали пісні у виконанні гурту «Джерело» МБК, народного фольклорного ансамблю «Горлиця» МБК, колишньої учені пані Ніни Людмили Кубрак, прозвучала пісня «Відпустіть мене, мамо, під дощ» у авторському виконанні сімейного подружжя Ніни та Олександра Горбанів. Творчий вечір пройшов у теплій дружній атмосфері.
Всесвітній день водно-болотних угідь
Щороку 2 лютого країни світу, які мають на своїх територіях водно-болотні угіддя, відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь.
Цій даті була приурочена зустріч працівників музею з учнями 4-В класу 6 ліцею. Учні дізналися, що водно-болотні угіддя належать до найбільш продуктивних екосистем світу. Вони є осередками біологічного різноманіття та джерелами води, від яких залежить існування незліченних видів рослин і тварин.
«Книга – ключ до знань»
05 лютого у ліцеї № 1 для здобувачів освіти 5-В класу міська бібліотека для дітей провела літературний пазл до Дня ерудита «Книга – ключ до знань».
Діти отримали інформацію про історію виникнення книги, віртуально відвідали дитячу бібліотеку та склали план «Як стати книголюбом - 2025».
Вікторини, загадки та інтелектуальна гра «Бібліотека – книжчин дім» допомогли узагальнити отримані у ході зустрічі знання.