16 квітня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відкрилась виставка робіт у різних техніках виконання прилуцької майстрині Оксани Чепурної «Писанка – витончений символ Великодня». На роботі представлені роботи в техніці кінусайгу, артишок, спірелі, вишивки бісером, печворк та ін.
Оксана Анатоліївна – знана в місті майстриня-рукодільниця. На виставці представлені вироби, об’єднані темою Великодня: великодні кошики, серветки, скатертини, кролики, яєчка-сувеніри, ляльки-мотанки, що є тільки частиною її мистецьких робіт.
Вона працює вчителем в ліцеї №5 ім. В. Затолокіна і роботи її вихованців неодноразово посідали призові місця на всеукраїнських та міжнародних конкурсах, що говорить про рівень наставника.
З персональною виставкою колегу вітала консультант Прилуцького центру професійного розвитку педагогічних працівників Прилуцької міської ради Людмила Гапченко, колеги Людмила Єдунова, Ольга Соболь, Валентина Марченко.
Приємним сюрпризом став візит першої вчительки трудового навчання Світлани Нікіфорівни Галиняк, яка згадала давні роки перших починань своєї вихованки і пораділа за її досягнення.
Оксана Анатоліївна поділилась своїми спогадами про перший успіх, про своє захоплення рукоділлям, про майстрів декоративно-вжиткового мистецтва, у яких переймає досвід, про постійну самоосвіту.
Усі присутні долучились до майстер-класу з виготовлення великоднього сувенірного яєчка в техніці квілінг, який провела майстриня.
У теплій атмосфері говорили про підготовку до Великодня, значення народних звичаїв і важливість їх збереження.
Запрошуємо прилучан та гостей міста до перегляду виставки.
Щорічно 18 квітня світова спільнота причетних до історії та культури, відзначає Міжнародний день пам’яток історії і культури, щоб ще раз нагадати світові про різноманіття культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, її вразливість та необхідність збереження для майбутніх поколінь.
Напередодні цього свята, 16 квітня, у Прилуцькій бібліотеці для дітей ім. П. Білецького-Носенка відбулась етнокультурна мозаїка «Безцінні скарби».
Діти поглибили свої знання про пам’ятки культури та історії, їх різновиди, ознайомилися з історією появи свята.
В Україні наразі нараховується понад сто тридцять тисяч історичних пам’яток, що охороняються державою. Перегляд відеоматеріалу «7 чудес України», що входять у світову спадщину ЮНЕСКО, ще раз довів, що нам є що показати, чим похвалитися та що зберігати та оберігати.
У кожному регіоні є свої визначні пам’ятки − перлини української землі. Це справжній скарб, наша гордість і надбання. За допомогою QR-кодів наявних у брошурах «Прилуки закодовані» та «Прилуччина спадок», присутні ще раз ознайомилися з об’єктами нашого краю, які є своєрідним містком між минулим, сьогоденням та майбутнім.
Які проблеми постають для збереження безцінних свідків минулого та які правила поводження біля них, викликали хвилю жвавих обговорень серед підростаючого покоління.
У філії краєзнавчого музею відбувся захід «І щастя віщує нам гілка вербова». Учасники дізналися про історію Вербної неділі, її традиції та символіку верби. Присутні поділилися спогадами про святкування в дитинстві, згадали народні прислів’я та обряди.
Фольклорний ансамбль «Горлиця» міського Будинку культури представив веснянки, ігри та хороводи, відтворивши місцеві звичаї святкування. На завершення всі отримали святкові побажання до Вербної неділі.
З 26 лютого до 15 травня 2025 року в Україні триває щорічна Всеукраїнська екологічна акція із захисту первоцвітів.
Первоцвіти – це тендітні рослини, які мають надзвичайно важливе значення для підтримки сталого щорічного відновлення природних екосистем. Їх поява навесні сигналізує про пробудження природи після зими та початок нового життєвого циклу.
У межах акції в Прилуцькому краєзнавчому музеї ім. В.І. Маслова відбувся захід «Перші провісники весни» за участю учнів 4 класу Прилуцької гімназії №3. Під час заходу діти дізналися багато нового про первоцвіти, занесені до Червоної книги України, а також ознайомилися з видами, які ростуть у нашому регіоні.
Особливу увагу приділено важливості охорони ранньоквітучих рослин. Учні довідалися про відповідальність, яка покладається на тих, хто зриває первоцвіти у природних екосистемах, і чому важливо берегти ці ніжні квіти.
Метою заходу стало формування у підростаючого покоління відповідального ставлення до природи та усвідомлення необхідності збереження її краси для майбутніх поколінь.
3 квітня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відкрилась персональна виставка "Кольори" прилуцької художниці-аматорки Лілії Квач. Жінка представила роботи, які написала протягом трьох років. Більшість робіт виконані акрильними фарбами. Із олійними художниця ще експериментує, тому на виставці їх небагато.
Пані Лілія сама освоює майстерність образотворчого мистецтва, оскільки художньої освіти не має. Їй гарно вдаються натюрморти, пейзажі, тварини, пробує писати портрети.