Офіційні новини

25-03-2020 | 16:49

ЕКОЛОГИ ЗАКЛИКАЮТЬ БІЛЬШ СУВОРО ДОТРИМУВАТИСЯ ПРАВИЛ ПОВОДЖЕННЯ З ПОБУТОВИМИ ВІДХОДАМИ У ЗВ’ЯЗКУ З ЕПІДЕМІЄЮ КОРОНАВІРУСУ

24-03-2020 | 15:39

Підтримка платників ЄСВ на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби

23-03-2020 | 10:13

Роботодавцям рекомендовано подавати заяви на оплату лікарняних і звіти дистанційно

20-03-2020 | 13:43

До 381-ї річниці з дня народження гетьмана Івана Мазепи

Видатний український політичний і державний діяч Іван Мазепа народився 20 березня 1639 року у шляхетській православній родині на хуторі Мазепинці Київського воєводства (неподалік від Білої Церкви). Навчався у Києво-Могилянському колегіумі, потім — в єзуїтському колегіумі у Варшаві. Пізніше, з волі батька, був прийнятий при дворі польського короля Яна Казимира. Іван став королівським пажем, зумів швидко завоювати прихильність короля, завдяки чому їздив вчитися в європейські країни: Італію, Німеччину, Францію. У 1665 році, після смерті батька, успадкував посаду Чернігівського підчашого (придворна службова особа у Речі Посполитій. Обов’язок підчашого — подавати королю напої, попередньо їх спробувавши, і наглядати за напоями за королівським столом. Підчаших пожиттєво призначав король). У 1669 році Іван Мазепа став ротмістром гвардії гетьмана Дорошенка, у 1674-му потрапив до запорозьких козаків, де через кілька років став генеральним осавулом. З 1687 року — гетьман Війська Запорозького лівого берега Дніпра, а з 1704-го, після об’єднання територій Лівобережної та Правобережної України, — війська Запорозького обох сторін Дніпра (1687-1708).

20-03-2020 | 12:44

Оформлення договорів на проходження реабілітації і санаторно-курортного лікування призупинено з 19 березня

20-03-2020 | 12:06

Пенсійний фонд в умовах карантину: своєчасна виплата пенсій, обмеження прийому, консультації онлайн

20-03-2020 | 11:44

Роз’яснення щодо здійснення регулярних спеціальних перевезень в умовах карантину

20-03-2020 | 08:36

Андрій Прокопенко: Кошти на лабораторію для діагностування коронавірусу зібрано

20-03-2020 | 07:36

ДО УВАГИ ВІДВІДУВАЧІВ!

З метою недопущення поширення корона вірусної інфекції COVID-19 та відповідно до затверджених Урядом заходів, підрозділи ДМС переведено на максимальне використання засобів дистанційного запису до електронної черги – за допомогою попереднього запису на офіційному веб-сайті ДМС. ДМС закликає усіх своїх відвідувачів – і громадян України, і іноземців та осіб без громадянства – утриматися від відвідування підрозділів ДМС без нагальної потреби! Якщо ж причина звернення невідкладна і потребує обов’язкового відвідування підрозділу ДМС, просимо дотримуватися наступних рекомендацій щодо зменшення впливу та передачі гострих респіраторних вірусних інфекцій: користуватися захисною маскою; обробляти руки на вході до ДМС антисептичними засобами; по можливості, черга в підрозділі ДМС – не більше 3-х осіб, інші – на вулиці; в приміщенні дотримуватись безпечної відстані (щонайменше 1,5 метри); уникати контакту з усіма хто має гарячку та кашель. ВАЖЛИВО: якщо ви маєте симптоми ГРВІ (підвищена температура тіла, кашель, утруднене дихання тощо), нещодавно контактували з хворим на

19-03-2020 | 17:13

Троє осіб з Чернігівщини, які останнім часом контактували з хворим на коронавірус із Києва, знаходяться на самоізоляції

Виявлено, що троє осіб, які проживають у Чернігові, Ніжині та селі в Чернігівському районі, останнім часом контактували з молодим чоловіком з Києва, у якого лабораторно підтверджено діагноз коронавірус COVID-19. Наразі всі троє разом з особами, з якими вони проживають, перебувають у самоізоляції на час інкубаційного періоду – 14 днів. На період самоізоляції вони знаходяться під щоденним наглядом медпрацівників. У разі виявлення симптомів захворювання на коронавірус вони невідкладно будуть госпіталізовані до інфекційних відділень лікарень за місцем проживання. Ще раз звертаємось до всіх жителів області! На період карантину надзвичайно важливо максимально обмежити спілкування з іншими особами. За можливості переходьте на дистанційний режим роботи. Дотримуйтесь санітарно-гігієнічних норм – це значно знизить ризик поширення коронавірусу.

19-03-2020 | 10:31

Понад 1 млрд гривень податків отримали місцеві бюджети Чернігівщини за два місяці поточного року

Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області у січні-лютому 2020 року надійшло 1047,5 млн грн від сплати податків і зборів. Приріст надходжень до відповідного періоду минулого року становить 17,3 відс. (на 154,5 млн гривень). Найбільшу частку у загальній сумі сплачених податків (57,3 відс.) займає податок на доходи фізичних осіб, якого надійшло 600,6 млн грн, з них до обласного бюджету спрямовано 120,1 млн грн, решту – до бюджетів об’єднаних територіальних громад та районів. Податку на майно (за земельні ділянки, нерухомість та автомобілі преміум-класу) сплачено ще 14,9 відс. доходів бюджетів територіальних громад (156,3 млн гривень). Єдиного податку на підприємницьку діяльність надійшло 203,1 млн гривень (19,4 відс. загальної суми). Решта податків і зборів становить 8,4 відс. загальної суми надходжень. Зокрема, рентної плати за користування природними ресурсами сплачено 44,8 млн грн, акцизного податку від виробництва пального та реалізації підакцизної продукції – 29 млн грн, податку на прибуток – 4 млн.грн, плати за ліцензії на продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів – 2,5 млн грн, екологічного податку –

19-03-2020 | 09:05

Андрій Прокопенко: Частину працівників Чернігівської ОДА тимчасово переводимо на дистанційну роботу

18-03-2020 | 16:10

Голова ОДА Андрій Прокопенко: Робимо все, щоб запобігти епідемії

Сьогодні, 18 березня, голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів селекторну нараду з головами РДА та керівникам ОТГ. Спільно було обговорено виконання урядових рішень для недопущення поширення коронавірусу в Україні. В режимі питання-відповіді відпрацьовано проблемні моменти, які стосуються роботи ключових служб забезпечення життєдіяльності області. Наразі в населених пунктах області працюють магазини продтоварів, для забезпечення невеликих сіл діє виїзна торгівля, продовжують працювати продуктові ринки. Все перелічене – із дотриманням заходів дезінфекції. Працюють аптечні заклади, АЗС. Керівники Департаменту соціального захисту ОДА, Пенсійного фонду, Укрпошти доповіли, що всі профільні установи штатно працюють із введенням відповідних обмежень щодо прийому громадян та доступу у приміщення обмеженої кількості людей. Особливий акцент – на роботі територіальних центрів, які допомагають літнім одиноким громадянам. Для їх працівників проведено додатковий інструктаж щодо можливих дій у разі, коли у їхніх

18-03-2020 | 14:27

Президент України підписав закони, спрямовані на протидію поширенню коронавірусу

Президент України Володимир Зеленський підписав закони, спрямовані на протидію поширенню коронавірусу в Україні. Документи ухвалено Верховною Радою України на позачерговому засіданні 17 березня 2020 року. Зокрема, Глава держави підписав Закон № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Цей документ спрощує процедуру закупівель товарів, робіт та послуг, необхідних для боротьби з COVID-19. Лікарські засоби, призначені для боротьби з COVID-19, ввозитимуться без мита й ПДВ. Медикам, які зайняті на роботах з ліквідації захворювання, встановлено надбавку у розмірі до 200% заробітної плати. Працівники отримують можливість за рішенням роботодавця працювати з дому або взяти неоплачувану відпустку протягом усієї тривалості карантину. Крім того, на період карантину не нараховуються штрафи й пеня за несплату житлово-комунальних послуг, забороняється зупиняти надання житлово-комунальних послуг у разі їхньої неоплати або оплати не в повному обсязі, заборонене примусове виселення громадян за несплату житлово-комунальних послуг. На час карантину забороняється скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Згідно із законом, юридичний факт запровадження карантину належить до форс-мажорних обставин.

18-03-2020 | 13:42

Звернення Прилуцького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області

Шановні роботодавці та жителі м. Прилуки, Прилуцького, Варвинського, Срібнянського і Талалаївського районів! З метою протидії поширенню гострих респіраторно-вірусних інфекцій просимо Вас, без нагальної потреби, не відвідувати відділення і, по можливості, вирішувати питання за допомогою телефонного зв’язку, листування поштою чи електронною поштою. Контактні дані відділення: адреса вул. Вокзальна, 46, кв.1, м. Прилуки, Чернігівська область, 17500; e-mail: [email protected] ; - тел./факс (04637) 7-13-36 – начальник відділення. Питання, з яких можна отримати консультації, та номери телефонів: оплата лікарняних листків, виплати на поховання - тел. (04637) 3-15-53; страхові виплати потерпілим на виробництві, отримання довідок про перебування на обліку, про доходи тощо - тел. (04637) 3-15-53; реабілітаційне лікування застрахованих осіб - тел. (04637) 3-22-85; медико-соціальні послуги потерпілим на виробництві - тел. (04637) 3-15-53; перевірка обґрунтованості видачі листків непрацездатності, нещасні випадки невиробничого характеру - тел. (04637) 3-21-94; облік та перевірки страхувальників - тел. (04637) 3-21-94;

18-03-2020 | 11:05

Банківська система продовжує працювати у звичайному режимі

Така ситуація зберігатиметься і надалі. Фінансова система сьогодні є достатньо стійкою, має запас капіталу та ліквідності. Тому вона продовжує стабільно працювати і надавати послуги клієнтам, запевняє керівництво Національного банку України. Нацбанк рекомендує всім банкам: – забезпечити безперебійну роботу дистанційних систем обслуговування та контакт-центрів; – тимчасово знизити тарифи на дистанційні/безготівкові послуги для заохочення населення до їх використання; – проводити роз’яснювальну роботу з клієнтами щодо переваг використання дистанційних сервісів та безготівкових платежів. Водночас Національний банк закликає населення дотримуватися рекомендацій ВОЗ та МОЗ і без нагальної потреби не відвідувати банківські відділення, у тому числі для зняття готівки з рахунків, здійснення платежів чи обміну валют.

18-03-2020 | 08:43

СБУ: просимо громадян зберігати спокій та не вестися на провокації стосовно коронавірусу

Управління СБ України у Чернігівській області просить громадян свідомо та відповідально поставитись до обмежувальних заходів, запроваджених у країні для запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 і мінімізації ризиків зараження цією хворобою. Крім неухильного дотримання запроваджених урядом правил та рекомендацій закликаємо наших співвітчизників зберігати спокій і не піддаватись паніці. Не йдіть на провокації та не поширюйте викривлену і неперевірену інформацію щодо дійсного епідеміологічного стану в Україні. У разі виявлення подібних маніпуляцій та інших спроб дестабілізації суспільної обстановки просимо повідомляти про такі факти представників правоохоронних органів. Це, зокрема, стосується даних щодо: готування до організації масових заворушень; грубого порушення вимог уряду щодо загального карантину; зловживань, пов’язаних із створенням штучного дефіциту медичних засобів індивідуального захисту та ліків, тощо.

18-03-2020 | 08:36

Олена Дума: Фонд компенсує працюючим українцям 50% втраченого заробітку за час самоізоляції під меднаглядом і перебування в лікарнях

Перелік страхових випадків, за якими передбачено надання матеріального забезпечення Фондом соціального страхування України, було розширено на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення COVID-19. Про це директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Олена Дума повідомила сьогодні під час брифінгу МОЗ України щодо заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції. «Право на компенсацію втраченого заробітку від Фонду тепер мають усі працюючі на період перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров'я, а також на самоізоляції під медичним наглядом. Це важливий крок для забезпечення соціального захисту наших громадян у час, коли вони найбільше потребують цієї підтримки», – зазначила Олена Дума. Допомога від Фонду за цим страховим випадком складе 50% від середньої заробітної плати застрахованої особи незалежно від тривалості страхового стажу та буде фінансуватись, починаючи з шостого дня непрацездатності (перші п'ять днів оплачуються за рахунок коштів роботодавця). Виплати здійснюються Фондом на підставі виданого застрахованій особі листка непрацездатності.

18-03-2020 | 08:01

СБУ: просимо громадян зберігати спокій та не вестися на провокації стосовно коронавірусу

Управління СБ України у Чернігівській області просить громадян свідомо та відповідально поставитись до обмежувальних заходів, запроваджених у країні для запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 і мінімізації ризиків зараження цією хворобою. Крім неухильного дотримання запроваджених урядом правил та рекомендацій закликаємо наших співвітчизників зберігати спокій і не піддаватись паніці. Не йдіть на провокації та не поширюйте викривлену і неперевірену інформацію щодо дійсного епідеміологічного стану в Україні. У разі виявлення подібних маніпуляцій та інших спроб дестабілізації суспільної обстановки просимо повідомляти про такі факти представників правоохоронних органів. Це, зокрема, стосується даних щодо: готування до організації масових заворушень; грубого порушення вимог уряду щодо загального карантину; зловживань, пов’язаних із створенням

17-03-2020 | 16:21

Рятувальники закликають батьків дбати про безпеку своїх дітей!

Нерідко дитяча допитливість призводить до травмування, а щонайгірше — може навіть коштувати життя. У період вимушених канікул питання безпеки юних українців набуває особливої актуальності, адже найближчі дні вони найвірогідніше залишаться без належної уваги дорослих. Дитячі пустощі з вогнем, самостійне відвідування дітьми місцевих ставків, покинутих будівель, тощо, - найпоширеніші причини надзвичайних подій з трагічними наслідками. Тож, враховуючи ризики, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до батьків із проханням подбати про безпеку своїх дітей. Зокрема: Тримайте запальнички та сірники в недоступних для малечі місцях і розповідайте їм про небезпеку, яку приховує у собі вогонь; Не залишайте дітей вдома самих, якщо вони не в змозі самостійно вирішити проблеми, які можуть виникнути; Перевірте справність електромережі та не дозволяйте малолітнім дітям самостійно користуватися побутовими приладами; Не дозволяйте дітям самостійно відвідувати ставки, лісові

17-03-2020 | 14:00

Медзаклади області посилено готуються до боротьби з коронавірусом