За матеріалами СБУ винесено вирок колаборанту з Луганщини, який причетний до масових репресій українців

15 травня 2024

За матеріалами Служби безпеки України засуджено колаборанта, причетного до масових репресій українців на тимчасово окупованих територіях Луганщини.


 

Засудженим є 34-річний мешканець Сєвєродонецька Олександр Попов, який добровільно приєднався до лав терористичної організації «лнр».

Слідчими СБУ встановлено, що колаборант ще до початку повномасштабного вторгнення рф неодноразово висловлювався проти проведення АТО/ООС та поширював ідеї "руського міра".

Після захоплення міста військами рф він, влітку 2022 року, добровільно пішов на співпрацю з  окупаційною владою та одним із перших подав свою кандидатуру до лав незаконно створеного райвідділу внутрішніх справ так званого мвс "лнр".

Перебуваючи на «посаді», зрадник проводить репресії проукраїнськи налаштованого населення окупованої частини області та виконує інші вказівки окупантів.

На підставі зібраних слідчими СБУ доказів суд заочно визнав ворожого поплічника винним за ч. 7 ст. 111-1 (добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних судових або правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території) Кримінального кодексу України.

Йому призначено покарання – 13 років позбавлення волі.

Наразі колаборант перебуває на тимчасово окупованій території України.

Співробітники Служби безпеки здійснюють комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.

Розслідування злочинної діяльності колаборанта проводили співробітники СБУ у Чернігівській області за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури.

Переглядів:24